Veel te doen in de boerderijen Kennismaken met Creatieve Handvaardigheid Wordt het nu niet tijd om óók abonnee te worden? BIJ OPENING GROOT KRAKHORST ZATERDAG A.S. (een telefoontje - 033-41495 - is voldoende.) »y4AGENPA GEMEENTE LEUSDEN Losse verkoop Leusder Krant LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 3 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In Groot Krakhorst en Hakhorst is zaterdag een hele boel te doen In de wijk ,,De We tering" gelegen boerderijGroot Krakhorstheeft de wijkraad zich ten zeerste ingespannen om tij dens de open dag een leuk pro gramma te verzorgen. Hieronder een overzicht van dat program ma: Van 14.00 tot 17.00 uur: Op de deel van de boerderij organiseert de Stichting Creatieve Handvaar digheid Leusden creatieve activi teiten voor de jeugd. Dat wil zeggen timmeren en verven van houten produkten. bloemen van crêpepapier maken, stickers ma ken van papier etcetera. Verder wordt er onder leiding van llona van de Burg aan volksdansen ge daan. In de stand van de wijkraad is informatie over het werk van deze instelling te verkrijgen. Tegelijkertijd worden er in de naast de boerderij gelegen var- kensschuur een aantal demon straties gegeven Onder andere spinnen, weven, naaien en lino- leumdruk dergelijke. Ook wordt er een de monstratie bloemschikken ge geven De schaakclub Leusden is aanwezig om het publiek bezig te houden met vluggertjes", schaakproblemen en simultaan- wedstrijden. Na tien uur 's avonds moet er in Groot Krakhorst een gezellig feestje gebouw worden Van 22.00 tot 22 30 uur is er een op treden van de travestiegroep ..The Free Degrees" Daarna kan er tot ongeveer 00.30 uur gedanst worden op lichte muziek, waarna ,,The Free Degrees"nog een optreden zullen verzorgen. De gehele dag en avond zijn er in Groot Krakhorst een aantal exposities. In de schaapskooi is een fototentoonstelling ingericht door de gemeente Leusden en ar chitect Jan den Hartog. In de varkensschuur hangt werk van de Vrije Kwasten, terwijl werk stukken van Saartje Lion in de deel van de boerderij te zien zijn Deze laatste twee tentoon stellingen blijven na zaterdag nog tien dagen in Groot Krakhorst. - Je bent minister van CRM of je bent het niet. Mr. Harry van Doorn in aktie jongstleden zaterdag op het PPR-congresin Utrecht Zaterdag is zijne excellentie in Leusden In burger overigens. Architect Jan den Hartog geeft uitlee voor de NOS-camera. HAKHORST Het middagprogramma van Hakhorst, gelegen aan de Waar den, ziet er als volgt uit. Om 13.00 uur begint de wijk raad Alandsbeek Oost in de schuur met een poppenkastvoor stelling, die ongeveer 20 minuten zal duren Aansluitend geeft de muziekschool Leusden een uit voering met mandolinen en gita ren Vervolgens zal een aantal leden van het muziekcorps Lisi- duna een uitvoering geven. Deze duurt een uur Een tweede pop penkastvoorstelling is er dan van 16.40 tot 17.00 uur. Van ongeveer. 13.30 uur tot 15.00 uur is er in de schuur van Hakhorst een stand van de peu terspeelzaal ..Nijntje", waar het werk van de speelzaal gedemon streerd wordt en waar peuters beziggehouden worden. Het avondprogramma in de schuur van Hakhorst vangt om 20.00 uur aan Dan speelt een amateurgezelschap onder leiding van Carla Zijlstra 18e eeuwse muziek Het ensemble bestaat uit drie fluiten en een piano. Onder leiding van Jan van Spaendonk en begeleid door pia niste mevrouw Peddemors zingt om ongeveer half negen het toon kunstkoor ,,De Treeksangh" vier liederen. Het koor bestaat uit dertig dames en heren Na het twintig minuten durende optreden van ,,De Treeksangh" is het de beurt aan een kwartet van de muziekschool onder lei ding van Henk de Ridder Twintig minuten lang valt er te genieten van muziek door piano, cello, altblokfluit en viool Het pro gramma wordt besloten door de toneelvereniging ,.De Een dracht", die de eenakter Agent, neem me mee" op de planken zal zetten De opvoering van dit stuk. bewerkt door Alfred Pleiter, zal om ongeveer 20 00 uur aanvan gen De regie is in handen van N G Pieters JAZZ Wanneer het programma in de schuur van Hakhorst na 22.00 uur is afgelopen, kan men te recht in het Eetkafé van Freddy Textor, via een gangetje met de schuur verbonden Daar speelt na tienen tot sluitingstijd de zevenmans formatie .Country side Jazzband" Dixieland door muzikanten uit deze streek. The Countryside Jazzband be staat uit Henk Leeftink (trom pet), Robert Fisher (trombone), Job Somer (saxofoon/klarinet), Jan Kies (banjo). Joop ten Hoedt (gitaar), Hans Rombouts (con trabas) en Peter Verschoor (slag werk). Twee van de leden van de band wonen in Leusden. de rest in Amersfoort - Teus van Eyden en zijn vrouw omwille van de televisie weer eens terug in de boerderij, waar zij eengrootdeel van hun leven doorbrachten Nieuw Langenbeek Tussen 19.00 en 22.00 uur worden er op de deel uiteenzet tingen gegeven over verschillen de cursussen van Latent Talent. Men kan kennis maken met fotografie, video en dia, popu laire elect rotechniek, film en Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 41495; Marnix Kreijns, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495, b.g.g. 03420-6141, toe stel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt q doen pp ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/C. DE LEUSDER KRANT een uitgave van de BDU- Krantenkombinatie te Barneveld LEUSDEN - Op de openingsdag van de boerderij Groot-Krakhorst, zaterdag 20 november a.s., zal de Stichting Creatieve Handvaardigheid Leusden eindelijk de gelegenheid krijgen aan be langstellende inwoners een v oorproefje te geven van de cursussen, welke in ja nuari 1977 van start zullen gaan. Voor wie het nog niet weet even in het kort de geschiedenis: al jarenlang gaf Joop Vos op de zolder van haar huis aan de Ch. de Bourbonlaan 3 kindercursus sen en boetseerles aan huisvrouwen. Aangezien dit te bezwaarlijk werd en de ruimte te klein bleek, werd (en wordt nog steeds) gezocht naar een meer ge schikte gelegenheid. Met het verlenen van een eenmalige subsidie 2.500,-) in 1974 gaf het gemeentebestuur haar tevens de opdracht een stichting te for meren met als doel het opzetten van creatieve cursussen in de hele ge meente, zowel in Zuid, Centrum als Achterveld. Die opdracht heeft zij aan vaard en door het bestuur van de in middels in het leven geroepen Stichting Creatieve Handvaardigheid Leusden - waarvan zij de voorzitster is -, is vanaf 1974 ijverig gewerkt aan de realisering van tamelijk ambitieuze plannen. Het struikelblok was steeds: de plaats ruimte, terwijl ook het financiële aspect grote zorgen baarde. Beide problemen zi|n nu, althans voor wat Leusden Cen trum betreft, opgelost: 1. Van de gemeentelijke overheid is na lang praten de toezegging van een sub sidie verkregen, terwijl ook C.R.M waarschijnlijk iets zal bijdragen. 2. De ruimte, waar gewerkt kan worden, wordt nu dan gevormd door de prachtig verbouwde boerderij aan de Bolderikhof 18 (Groot Krakhorst). Op zaterdag 20 november a.s. zal vanaf 14.00 tot 17.00 uur gelegenheid bestaan kennis te maken met diverse vormen van handvaardigheid. Bertie Jagers zal een demonstratie raamweven geven. Greetje Grijpsma demonstreert het af drukken van lino's Adriane Jansen, Ada Slagter en Margo Huisman zullen met kinderen, die de boerderij bezoe ken, gaan werken met hout, papier, verf enz. Ook zal er eigen werk van de do centen te zien zijn. Tevens is er gele genheid zich reeds op te geven voor de cursussen, die in de week van 10 januari a.s beginnen, waarbij geldt: Wie het eerst komt, het eerst maalt! Elke kursus duurt 15 weken en kost (15 x 5,-) 75,- (2 uur per avond) exclu sief materiaalkosten. Voor de jeugd (6- 12 jaar) bedragen de kosten 2,50 per middag (1'2 uur) U kunt kiezen uit a. Textiele vormgeving - Berbe Jagers b. Tekenen Grafiek - GreetjeGrijpma c. Houtbewerking - d. Kreatieve kinderklub - Ada Slagter (2x) e. Algemene kursus - Ariane Jansen. keramiek - Margot Huisman Als er in Leusden Zuid en Achterveld een ruimte beschikbaar komt - voor Zuid steeds meerdere malen door de ge meente beloofd - zullen ook daar kur- sussen gegeven worden. Gezien de uit slag van de een jaar geleden gehouden enquête, bestaat er belangstelling genoeg voor Het ideaal van het Stich tingsbestuur is. Leusdenaren de gele genheid te geven zich binnen hun eigen gemeente te bekwamen en te ontspannen in enige vorm van hand vaardigheid, welke dan ook. De kursussen, die in januari starten, zijn bedoeld als introductiekursussen. Als blijkt, dat hieraan grote behoefte bestaat, zal, in overleg met de ge meente, die voor subsidie heeft zorg ge dragen, in september volgend jaar be gonnen worden met seizoenkursussen, die dan 30 avonden of middagen omvat ten. Dat laatste zal niet gelden voor de creatieve kinderclubs, waarvoor in schrijving per kwartaal (15 keer) moge lijk blijft Naast deze kursussen creatieve hand vaardigheid zal ook Latent Talent, met wie de Stichting een goede relatie on derhoudt, de nodige mogeJijkheden tot liet volgen van kursussen op allerlei ge bied blijven geven. Onze afspraak is zo veel mogelijk tot een gevarieerd aanbod te komen en doublures te vermijden. Het bestuur van de stichting Creatieve Handvaardigheid Leusden (gemakshalve „Kreatief Leusden" ge noemd) bestaat momenteel uit: 1. mevr J Vos, voorzitster, 2. de heer W. Bun- nik, secretaris (Nassaulaan 11), 3. de heer P. Arts, penningmeester, 4 mevr P Jongejan (Achterveld) en 5. mevr. A Slagter (Leusden Centrum). De dagelijkse leiding zal mede in handen V3n een coördinatrice, mevr. E Strik, Bohemcn 5, Leusden Centrum, (tel. 033-44547, liefst tussen 19-20 uur). De administratie zal grotendeels berus ten bij een administrateur, de heer W. Strik. Na 20 november kan men zich nog op geven voor de kursussen door het aan vragen van een inschrijfformulier bij ge noemde mevr. E. Strik. LOEP OP VERGISSING Het is een vergissing van ons te ver onderstellen, dat de heer Spaans beslo ten heeft maar niet meer te fietsen De verkoop van zijn fiets berust niet op een misverstand: hij heeft een nieuwe ge kocht Wellicht, dat wij binnen af zienbare tijd weer eens 'n ,.Spaans(e)" ontboezeming van hem kunnen ver wachten ZWEMBAD... Het schijnt, dat er, na onze publi- katie van vorige week. Achtervelders zijn geweest, die gevraagd hebben, waar het prachtige zwembad is te vinden, dat door ons op de foto werd gezet. Wij hebben het onze fotograaf gevraagd, maar die was aan het zwemmen. Nee. niet in Achterveld. Onze fotograaf is nogal fors uit de kluiten gewassen NAAR ACHTERVELD Vorige week hadden we het over het misverstand van de ANWB in zake de Gelderse Valleiroute en de Noord-Twenteroute. We schreven dat de Noord-Twente Route ons rich ting Postweg wees. Dat moest richting Achterveld zijn. Zo zie je maar weer: één fout van de ANWB en je raakt meteen de kluts kwijt HOOG BEZOEK Zoals bekend komt minister H. van Doorn, het opperhoofd van het mi nisterie van Cultuur, Rekreatie en Maatschappelijk werk. zaterdag a.s. bij ons, Leusdenaren, op bezoek. Da s een hele eer, zult u zeggen. In derdaad, het is één van de zeldzame momenten, dat vanuit het verre Den Haag een hoogwaar digheidsbekleder naar ons toekomt. Maar het is uiteraard ook een erken ning van het feit, dat Leusden iets bijzonders heeft gedaan met enkele van haar oude boerderijen. Ik hoop. dat ex-raadslid de heer A. M. v. d. Berg zaterdag ook aanwezig is. Zoals bekend was zijn KVP-fraktie tegen de verbouwing der boerderijen. Misschien dat hij op zijn mening terug komt, ook al is die kans erg klein. Overigens hopen we, dat het een beetje mee zal vallen met het weer. want je hebt er niets aan als je de minister, vanwege een koude tocht met een verkoudheid naar Den Haag terugstuurt. Je kunt een minis ter nu eenmaal niet op de tocht laten staan, nietwaar? NIERSTICHTING Tja en dan hebben we blijkbaar nog iets goed te maken We kregen te horen, dat we de opbrengst van de Nierstichting-kollekte nog niet hebben gepubliceerd, terwijl het toch wel degelijk was doorgegeven We willen dat met plezier alsnog doen Hier gaat ie De opbrengst was voor de gehele gemeente Leusden 6342,84 (en nieuwsgierige Achtervelders, die willen weten wat zij samen bijeen hebben ge bracht: dat was 975.-). En zoals ge bruikelijk na al die inspanning alle kol- lektanten plus de gulle gevers en geef sters, hartelijk dank SINT NICOLAAS Oud en jong hebben de intocht van St Nicolaas vorige week zaterdag kun nen meemaken Met subsidie van de gezamenlijkeLeusdensewinkeliersver- eniqinqen werd zijn lange reis van Spanje naar Leusden bekostigd en je kunt er van zeggen wat je wilt de oude baas was deze keer exact op tijd Vast van zichzelf een beter horloge gekre gen NOODKREET Een noodkreet vanuit Amersfóort, maar toch bedoeld voor de Leusde naren; het qaat om t winkelcentrum De Roozendaal en dan niet zozeer wat betreft de winkels, maar wel ten aanzien van de bezoekers van dit winkelcentrum. Zoals bekend ligt dit noodwinkelcentrum vlak bij het be jaardencentrum ,,'t Hamersveld". Het blijkt, dat fietsers, die het winkel centrum bezoeken, zich nogal eens schuldig maken aan het ongeordend neerzetten van hun edele voertuig. Op zich geen opvallend verschijnsel, want ook automobilisten kunnen er wat van. maar in dit geval toch erg hinderlijk voor de talrijke bejaarden van ,,'t Hamersveld die zo nu en dan een klein wandelingetje maken, daarbij de gezelligheid van het win kelcentrum opzoeken en dan gekon- fronteerd worden met fietsen- barricades. Vooral voor bejaarden, die slecht kunnen zien. is dat natuur lijk niet prettig. Daarom een vriende lijk verzoek aan alle Leusdenaren: zet uw fiets bij het winkelcentrum zodanig neer, dat de stoep ook nog gebruikt kan worden door uw oudere medemens. Dat is toch niet al teveel gevraagd? ACHTERVELD Donderdag 18 november: Bejaarden- soos Ons Gebouw, 13 30 uur Vrijdag 19 november: Bibliotheek 19.00-20 00 uur Zondag 21 november Bibliotheek 10.30-12 00 uur Dinsdag 23 november: Bibliotheek 15 15-16 30 uur Donderdag 25 november: 20.00 uur ledenvergadering tennisvereniging de Eemelaar in de Oude Peerde- stal, 20.00 uur. Donderdag 25 november KPO cafe Buitenlust, 20.00 uur Dinsdag 23 november: EHBO, nieu we leden en gediplomeerden, 20.00 uur. LEUSDEN/CENTRUM Zondag 21 november: ,,de Til". Spel- middag voor de jeugd van 6 t/m 10 jaar. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johannes hoeve, Hamersveld- seweg, vanaf 21 30 uur. Elke donderdag. Clubgebouw Blijhof, Volksdansen Van 16.00-17 00 uur voor de jeugd vanaf 8 jaar Van 19.00-20.00 uur voor gevorderden van 20.30-22 00 uur voor volwas senen Elke donderdag: UW Seniorensocie- teit .Sporthal Groenhouten", de Meent Van 14.00-16.30 uur Elke dinsdag: Van 18 45-19.45 uur Jeugdschaken in de oude Roda- kantine Om 19.43 uur. schaken voor senioren in dezelfde kantine Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voorda- mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14 30- 17 00 uur Johanneshoeve, Ha- mersveldseweg. F.lke woensdag: ..Lisidunahol' repeti-^- ties koor ,,Treecksangh Van 19 45-21 45 uur Elke donderdagmorgen. Van 9.00 tot 10.00 uur gezinisverzorging en be jaardenhulp van het Groene Kruis- gebouw, Wit-Gele Kruis, Rozen- gaarde 33. Elke dinsdag- en vrijdagavond: ..De Til' open vanaf 19 00 uur Hob byclub om 18 30 uur Hulpdienst ,,De Wetering" Telefoon nummers 42746/42249 Stichting Amivedi Mevrouw Drost, Tel 033-44123. Elke zaterdag ..De lil Discodans avond. Aanvang 20.00 uur Elke zondag ..De Til Discodans middag. Aanvang 14.00 uur OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK LEUSDEN maandag: 18.30-21 00 uur dinsdag: 14.00-17 30 uur woensdag. 10.00-12.30 en 14.00-17.30 uur donderdag: 18.30-21.00 uur vrijdag: 14.00-17 30 en 18.30-21.00uur zaterdag: 10.00-12.30 uur LEUSDEN/ZUID Donderdag 18 november: Bibliotheek ..De BoekenmolenPaletschool Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14 00-17.00 uur. Voorvolwas senen en jeugd Vrijdag 19 november: Jeugdklub voor 12- tot - in ,,'t Tr^ punt' aan de Arnhemseweg van 19.30-21 30 uur. Zaterdag 20 november Jazzhut vah Theo Caldenhoven, Van Diepen- heim Scheltuslaan 14, geopend van 12 00 tot 18.00 uur Maandag 22 november: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14.00-17 00 uur Voor volwassenen en jeugd Maandag 22 november: Gezinsverzor ging en ouderenhulp van de gefu seerde kruisverenigingen aan de De Roovan Alderwereltlaan 13. van 14 00-15 00 uur Maandag 22 november: Jeugdklub voor 8- en 9-jarigen in ,,'t Trefpunt' aan de Arnhemseweg van 18.30- 20 00 uur Maandag 22 november: Gemengd koor ..Kunst Veredelt' repetitieavond in ,,'t Trefpunt aan de Arnhem seweg, van 20.00-22.00 uur. Nieu we leden van harte welkom Vooral tenoren en bassen Dinsdag 23 november: U.V V Senioren Sociëteit Ontmoetingsrmddagvoor alle mensen van Leusden/Zuid, die van gezelligheid houden. In het klubgebouw van ,,Roda' Burj* Burning Sportpark van 14 00-16.30 uur Dinsdag 23 november: Bibliotheek ..De Boekenmolen Paletschool, Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 19.00-20 00 uur Uitsluitend voor volwassenen. Woensdag 24 november: Jeugdklub voor 10- en 11-jarigen in ,,'t Tref punt aan de Arnhemseweg van 19.15-20 00 uur Zaterdag 27 november: PJGU Jaar feest in ,,De Mof' aan de Arn hemseweg. Aanvang 20 00 uur Opvoering van het blijspel ,,De grote versierder" Zaterdag 3 december: PJGU Jaarfeest in ,,De Mol" aan de Arnhemse weg. Aanvang 19 30 uur Opvoe ring van het blijspel ,,De grote versierder Na afloop dansen on der leiding vandebeatband ..Phoe nix uit De Meern OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B Hassink. Azunet 17, Leusden/cen trum, telefoon 4332. EXPOSITIES IN LEUSDEN MetteD Koornstra. Litho's in eetkale ..Galerie De Hakhorst Waarden 25a Tot en met zaterdag 27 novemberdage- lijks vanaf 16 00 uur s Maandags is „De Hakhorst gesloten ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE A'ORESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant. Finnmark 3. SV Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden, Burg Buiningpark. Manege en Taveerne ..De Klaveet", Postweg 1 ACHTERVELD Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z. Luitjens Supermarkt, Pr Irenelaan 9

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3