Jaarfeest PJGU in twee delen Minnema en Van Hemmen opende show room met 5 dagen open huis Puup IV kwam weer terug Sinterklaas via DWS K P0-avond Achterveldse EHBO naar iandenwedstrijd Sinterklaas arriveert 27 november in Achterveld PICO-jongens zagen film Kanaries gestolen Nieuwe secretaresse AMIVEDI PUUPEKOPPEN MAKEN GEEN PAS OP DE PLAATS NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 9 ACHTERVELD - Zoals reeds eerder I is vermeld zal ook dit jaar Sint Nicolaas I weer te gast zijn bij de mu ziekvereniging D. W.S. Dit zal zijn van 2 I december tot en met 5 december. De I Sint is bereid om in deze periode niet I alleen bij D.W.S. te blijven doch bezoe- I ken aan huis af te leggen. Velen hebben I "al verzocht om een bezoek aan huis. I Desondanks zijn er toch nog verschil- I lende tijden dat Sint een bezoek aan I huis zal kunnen afleggen. Voor de za- I terdagmiddag 4 december zijn er nog I enkele bezoeken mogelijk. Dit is ook I het geval voor de zaterdagavond en de I zondagavond, 4 en 5 december. I Wil men van de gelegenheid gebruik I maken om Sint aan huis te ontvangen I wacht u dan niet te lang dit op te geven I om eventuele teleurstellingen te voor- I komen Voor inlichtingen hierover kunt I u telefonisch contact opnemen met 1033-41197. ACHTERVELD - Donderdag 25 no- Ivember a.s. is het weer een avond van jde KPO. Daar de winter weer voor de I ur staat en de vrouwen nu weer iets meer tijd krijgen om te handwerken zal ■mevrouw Bouman uit Stroe de KPO ■dames laten zien hoe men poppen kan ■maken De dames worden wel verzocht |een bol wolrestjes, een schaar, wat lap- ■Jes, wat spelden en een naald mee te I fengen. Voor het overige materiaal zal I ^or{fen gezorgd. De bijeenkomst is in I e zaal van café Buitenlust en zal aan- I vangen om 20.00 uur l ACHTERVELD - Zaterdag 20 no vember zal de Achterveldse E.H.B.O. deelnemen aan de Iandenwedstrijd ACHTERVELD - Nu Sint Nicolaas weer m ons land gearriveerd is zal hij ook Achterveld met een bezoek komen vereren. Op zaterdag 27 november zal hij zijn intocht in het dorp houden. Om 13.30 uur zal hij vertrekken vanaf het Kerstenssportpark naar het Coöperatieplein Om 14 00 uur zal de Sint daar worden ontvangen. Na de ontvangst en eventuele toespraken zal hij de volgende route door het dorp af leggen: Jan van Arkelweg, Verj Ruy- terweg. Hessenweg, Pater Stormstraat, Walter v Amersfoortstraat, H. van Viandenstraat, Verj. Ruyterweg, van Oldenbarneveltstraat, Pater Storm straat, B. van Dieststraat, Verj Ruyter weg, Jan van Arkelweg, Pater Storm straat. van Oldenbarneveltstraat, D. van Weedestraat, Walter van Amers foortstraat, Jan van Arkelweg, Hessen weg tot aan de Hessenkar. Bij de Hes- senkar zal het einde van de intocht zijn. welke zal worden gehouden in het Hilton Hotel te Rotterdam. Doordat deze E.H.B.O.-ploeg districtskampioen werd was het mogelijk aan deze Ian denwedstrijd mee te doen. Dit mag zeker een hele prestatie genoemd wor den. Vol spanning ziet men dan ook deze dag tegemoet. Een groot aantal supporters zal de wedstrijdploeg vergezellen, hetgeen voor die ploeg zeker een hele steun zal zijn. ACHTERVELD - Donderdag was het weer de avond van de Pico jongens Er werd een film vertoond getiteld ..Spek takel met 300 Spartanen." Dat de Pico jongens van deze film hebben genoten was wel te horen en te merken aan hun reakties. Zij leefden geheel met de strijd mee en hoe span nender het werd hoe heftiger de reacties. Was het werkelijkheid geweest dan hadden de Spartanen zeker regel recht hulp uit Achterveld gekregen LEERHUIS IN LEUSDEN OVER DE BIJBEL, DE KERK EN DE VREDE De groep Interkerkelijk Vredesbe raad organiseert in Leusden een leer huis over vrede en geweld Dit in aan sluiting op het programma van het anti-militairisme van de Wereldraad van Kerken, waarop in de vredesweek in september ook in Leusden is ge sproken. Onder leiding van studie- sekretans van Kerk en Vrede, drs H J Zeldenrust. zal ineen vijftal avon den worden nagedacht en gesproken over geweld, geweldloosheid, oorlog, vrede, bewapening, wat zegt de Bijbel, wat zeggen de kerken ledereen, die daadwerkelijk met de vrede bezig is, is welkom bij dez.e avonden. De eerste avond was op maandag 15 november in de Marcuskerk. waar de volgende data van bijeenkomst werden vastgesteld KOLLEKTE IN DE DORPSKERK VOOR DE GEESTELIJK GEHANDICAPTEN De kollekte in de Dorpskerk op zon dag 21 november zal bestemd zijn voor de geestelijk gehandicapten. Een keer per jaar wordt op scholen en dag- ACHTERVELD - Zaterdagmiddag, toen de heer L. A. H uit Achterveld thuis kwam van zijn werk kwam hij tot de zeer onaangename ontdekking dat er zes kanaries uit zijn volière waren ver dwenen. Daar alles normaal afgesloten was, kon het met anders of 's nachts waren er ongewenste bezoekers in zijn volière geweest. Het zijn blijkbaar wel kenners geweest want de zes beste ka naries zijn weg. Twee mannen en vier poppen De heer H. had deze vogels nog pas zes weken in zijn bezit verblijven voor geestelijk gehandicap ten een werkweek georganiseerd in een vakantieoord of kampeerboerderij De gehandicapten krijgen daar een sociale training en leren met elkaar te leven, elkaar te respecteren en te verdragen. Voor de gezinsleden van de geestelijk gehandicapten is het ook heel erg be langrijk om eens even een .gewoon' gezin te kunnen vormen. Voor een school met 80 kinderen kost zo iets ruim f23 000. De ouders zijn niet in staat dit alleen op te brengen Vandaar de kollekte in de Dorpskerk AGAPé-MAALTIJD Bij Truus Wierenga en Gerry Boter- mans. Kwintlaan 16 te Leusden-zuid, wordt op zondag 21 november weer een agapé liefde) maaltijd gehou den Aanvang 19 00uur. ledereen, graag ook alle nieuwkomers, van harte wel kom bij deze maaltijd. Opgaven aan genoemd adres, in verband met de klaar te maken hoeveelheid soep en brood. ACHTERVELD - Met ingang van heden heeft mevr. Drost uit Leusden haar administratieve werkzaamheden bij de Stichting Amivedi beèindigd. In haar plaats is nu mevr. M von Bergh. Janncndorperweg 10 te Achteiveld, te lefoon 03425-1554 degene die de ad ministratie van Amivedi bijhoudt Dus voor wat betreft vermiste of gevonden honden, katten e.d kan men nu bij vo renstaand adres alle inlichtingen ver krijgen. LEUSDEN - Het is weer zover. De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht afdeling Leusden ,,De Vallei- jongeren"' gaat zijn jaarfeest vieren Op zaterdag 27 november en op vrij dag 3 december Als vanouds, met een toneelstuk, en in de zaal van café- restaurant ,,De Mof aandeArnhem- seweg Het feest op zaterdag 27 november vangt om 20 00 uur aan. De feestvie ring op vrijdag 3 december begint om 19 30 uur in verband met het feit, dat er deze avond na afloop van de toneel voorstelling zal worden gedanst op de muzikale tonen van beatband Phoe nix'' uit De Meern Beide avonden zal worden opgevoerd het blijspel in vier bedrijven ,De grote versierder' uit het Engels ver taald door C Scheltema Het stuk wordt door de leden van ,De Valleijongeren" over het voetlicht gebracht, en dat is met zonder bijzondere moeilijkheden gegaan. Mieke van de Burg kon om gezondheidsredenen haar rol niet meer waarmaken en een maand geleden moest voor haar naar een vervangster wor den gezocht Deze werd gelukkig tóch nog gevonden ze staat voor het eerst op de planken Regisseur Piet Valke- net kreeg een hartinfarct, waarvan hij herstellende is, en ook voor hem moest naar een vervanger worden gezocht Wel hoopt hij op de beide zaterdagen zo ver hersteld te zijn, dat hij het toneelstuk in de zaal kan zien als toe schouwer. Het stuk speelt zich af op een kan toor. waar drie mannen en twee vrouwen werken Er is een meisje aangerand, en de procuratiehouder van het kantoor hiervan verdacht Begrijpelijk, dat er zich rondom deze man het een en ander gaat ontwikkelen De rolverdeling is als volgt - Frida Jonker, jong meisje Ria Verwei], - Harry Hofman jongeman - Krans Lagerweij; - Juffi'ouw Smit. oude vrijstel - Mieke van 't Hof. - Van Hasselt, chef de buro - Arie Verweij. - Van de Brink, procuratiehouder - Rien de Greef. - Mevrouw Coenen, enigeaandeelhoud ster - Henny Lagerweij-De Lange; - Doortje Buitink, jong meisje - Eve-' line Willigenburg De regie is in handen van Wil Hemel-; tjen Aalbers. Souflleur is Wiepku Mul der De grime wordt verzorgd door Leo! Grootkop uit Amersfoort ende geluids-1 techniek is in handen van Torvia uit' A me rongen. De verwachtingen van de PJGU af-J deling Leusden zijn gespannen, wantdej provinciale toneeljury van de PJGU komt kijken en een oordeel geven. Het! zijn jurvletleii van een school voor Dra matische Expressie, en hun oordeel weegt zwaai inde provincie. De w innen de toneelafdeling speelt inee opdegroie 1 slotavond van de Plattelands .iongei t-uj Gemeenschap Utrecht van de geïnde provincie soon die even tevoren afscheid als Prins had genomen Na een rondedans door de zaal waarbij de raad van elf de nieuw gekozen Prins op de schouders nam be steeg hij weer het podium. In zijn toe spraak dankte hij de raad van elf voor het vertrouwen dat in hem gesteld was om hem weer als Prins te kiezen". Sta ik me daarnet als Willem Hilverts uit te sloven om afscheid van jullie allen te nemen en nu sta ik hier weer als Pnns. Ik vind het toch een grote eer dat mij dit weer te beurt is gevallen. Mijn vorige adjudant heb ik ook nu weer als adjudant aangesteld en ik heb besloten om nu de naam „Prins Walter Puup IV voor dit seizoen aan te nemen. Ik woon in de Walter Puup IV voor dit seizoen aan te nemen. Ik woon in de Walter van Amersfooitstraat, genoemd naar de persoon die het kasteel Stoutenburg heeft gesticht en vind het een eer deze naam nu te dragen. We hebben in de krant kunnen lezen dat de gemeente Leusden in verband met de financiële toestand een pas op de plaats zal moeten maken, doch laten wij hopen dat de Puupekoppen geen pas op de plaats zullen behoeven te maken" Nadat hij iedereen een heel gezellig en mooi carnaval had toegewenst werd een Achtervelder op het podium ontbo den. Dit was de welbekende Achter veldse duivenmelker Frans Kerkhof. In verband met het feit dat Frans vele malen federaal kampioen was geweest met zijn duiven werd hem nu de carna valsonderscheiding uitgereikt. Frans die met deze onderscheiding zeer vereerd was zong na de uitreiking op zijn manier het bekende liedje „Ik zit op mijn dui- venplatje", dat door vele aanwezigen werd meegezongen. BURGEMEESTER Nadat deze plechtigheden achter de rug waren namen de Spijkes het weer over en werd er nog heel gezellig feest gevierd tot 01.00 uur Toen was de pret afgelopen en gingen allen zeer voldaan over het verloop van deze avond naar huis Dat ook burgemeester Van der Post wel belangstelling heeft wat er in Achterveld gebeurd bleek wel uit het feit dat hij kort na de verkiezing van de nieuwe Prins met zijn echtgenote binnen kwam en tot kort voor sluitings tijd er gezellig bij bleef zitten. Bij bin nenkomst had elke bezoeker een be- wijsje gekregen waarop een nummer stond vermeld. Tegen het einde van de avond bleek dat de Prins nog een ver- ACHTERVELD - Zaterdagavond werd het carnavalsseizoen 1976 - 1977 in het Puupenkoppenland geopend. Dit was tevens de avond dat de oude Prins afscheid nam en de nieuwe zou worden gekozen en voorgesteld. Om 20.00 uur nam het Prinsenbal een aanvang en al heel spoedig zat er de stemming in. De muziek werd deze avond verzorgd door de boerenkapel en de band de Spijkesse. Zowel de Spijkes als de boerenkapel I brachten muziek voor iedereen zodat niemand op zijn stoel moest blijven zit ten. Er waren heel wat jongeren doch de i ouderen hadden toch de overhand. Ongeveer 200 personen waren op dit prinsenbal aanwezig Om ongeveer 22.45 uur kwam Prins Puup IV met zijn adjudant en de Raad van Elf op het po dium. Dit was voor Prins Puup IV het njoment om afscheid van de aan wezigen te nemen daar zijn heerschappij over het Puupenkoppen land was geëindigd. Hij dankte iedereen die had meegewerkt het carnaval 1976 tot een zo groot succes te maken. „Ik heb, aldus Pnns Puup, „een geweldig jaar achter de rug en vind het een grote eer om als Prins Puup IV hier te mogen staan". Hij wenste zijn opvolger heel veel sterkte omdat hij nu wist wat er van een carnavalsprins werd gevergd. Ver der hoopte hij dat iedereen in Puupen koppenland weer eenzelfde grandioos carnaval zou vieren als het afgelopen jaar. Hierna nam hij van de leden van de j-aad van elf van ieder persoonlijk af scheid en beloonde hen met een mini- flesje Jagermeister dat om de nek werd gehangen. Zijn adjudant de heer De Vette kreeg zelfs twee van die onder scheidingen omdat hij veel van een tik hield. Hierna werd van élke echtgenote van de leden van de raad en elf en van zijn adjudant persoonlijk afscheid ge nomen. Als dank voor het vele werk wat ook zij hadden verzet en de steun ondervonden in de carnavalsüjd kreeg elke echtgenote een leuk aandenken be staande uit een tafelbelletje. Een geste die door de dames zeer op prijs werd gesteld. Een zelfde aandenken kreeg ook de echtgenote van de scheidende Prins, doch dit werd haar uitgereikt door de adjudant van de Prins. Hierna verdween de Pnns zijn kleding op het podium achterlatend. VOL SPANNING Vol spanning werd de tijd afgewacht dat de nieuwe Prins zou worden voor gesteld. Om 11 minuten over elf gingen de deuren open en kwam de nieuwe Prins voorafgegaan door de boe renkapel en de dansmariekes de zaal binnen. Tot ieders verwondering doch tot ieders vreugde was het dezelfde per- ACHTERVELD - Prins Walter Puup gaf als nieuwe prins zijn eerste onderschei ding aan duivemelker Frans Kerkhof. Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Woensdag jl. opende de glas-, porcelein- en aardewerk groothandel fa. Minnema en Van Hemmen een nieuwe showroom. Tevens werden ook de nieuwe kantoren in gebruik genomen In 1965 kwam de groothandel die door de heer Wiemer wonende te Amersfoort was overgenomen naar Achterveld. De zaak werd gevestigd in de voormalige melkfabriek aan de Hes senweg. De kantoren kwamen in het gebouwtje aan de achterzijde van het grote gebouw terwijl het magazijn en de showroom werden onder gebracht in de voormalige produktie-ruimte. Daar de kantoorruimtes te klein wer den en men in de bestaande showroom de produkten niet kon uitstallen zoals men dit graag wilde werd besloten een nieuwe showroom te bouwen waarnaast tevens nieuwe kantoorruim ten werden gepland. Woensdag was het dan zover dat de nieuwe showroom en de nieuwe kanto- .ren in gebruik ^kopden worden genomen. De nieflWe showroom is zowel van buiten als van binnen een lust om te zien. De oude voorgevel is geheel verdwenen en daarvoor in de plaats is nu de mooie voorzijde van de showroom en kantoren gekomen. In de showroom is het een lust om rond te wandelen Men heeft nu een volledig overzicht over de artikelen die door de heer Wiemer in de handel worden ge bracht De artikel worden uit alle Euro pese landen geïmporteerd. Er staat Pools aardewerk, Duits porcelein, Bel gisch keramiek. Yoegoslavisch glaswerk en ga zo maar door. De vader van de heer Wiemer heeft zelf een fabriek in Belgié waar ook veel van de te verhan delen produkten worden vervaardigd. Ook de kantoorruimten zijn heel wat geriefelijker dan de oude. Het personeel voelt er zich al heel goed in thuis. In verband met de opening werd er vijf dagen open huis gehouden waarvan door heel veel zakenrelaties en andere personen gebruik is gemaakt om de zaak te komen bezichtigen Het geheel is zeker een grote verfraaiing van het Achterveldse dorpsbeeld. ACHTERVELD - Er werd volop gedanst in de Achterveldse feesttempel. rassing in petto had. Als aardigheid had hij een envoloppe waar een waardebon in zat die bij de Achterveldse middens tanders besteed kon worden. De bij de ingang ontvangen bewijsjes waren be doeld als lot. De gelukkige die de enve loppe won was mevr. Baas. echtgenote van de trainer van S.V. Achterveld. De Achterveldse Carnavalsvereniging kan terug zien op een zeer geslaagde avond en als het hele carnaval zo zal verkopen als deze avond zal het zeker weer een grandioos feest worden ACHTERVELD - Raadsleden Prins Walter Puup tijdens een onderonsje met een van zijn Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9