jjfhe Parallax View", Spannende thriller flursi ien gat in Ie markt Papillon terug in Grand Groentenschotel met varkensfilet Filmagenda KOOKHOEKJE LEUSDER KRANT - FILM DONDERDAG 25 NOVEMBER 1976 Alan J. Pekula is de regisseur van de film „AH the president's man", ■ar verwierf ook bekendheid door films als „Klute" en „The irallax View". Die laatste film draait deze week in Studio G. met arren Beatty (bekend o.m. van „Shampoo") in de hoofdrol als de urnalfst Joe Frady. Hoewel „De laatste getuige" een politiek tintje «ft, is deze film toch duidelijk veel meer een thriller, dan een ilitlek verhaal. Frady is als dagbladjournalist getuige geweest van n moordaanslag op de presidentskandidaat en neemt geen genoe- n met de officiële verklaring, dat die moordaanslag het werk van n maniak zou zijn geweest. Bovendien worden andere getuigen jk voor stuk uit de weg geruimd en dat is voor hem een reden om O nader onderzoek in te stellen naar de organisatie achter deze oordaanslag. Het blijkt een machtig moord-syndicaat te zijn, „The irallax View", dat voor veel geld uitzendkrachten ter beschikking •eft voor moord in opdracht. (door Bert Vos) Frady probeert die organisatie nnen te dringen en slaagt daarin, teen „toelatingsexamen", waarin kandidaat door allerlei Mscistisch getinte geweldscènes jn psychologische test moest on- xgaan om te zien of hij wel ge flikt is voor het eerlijke oordenaars-handwerk. Frady aagt Hij wordt in ieder geval toe- elalen, maar later blijkt overduide- I, dat het wel wat al te naïef van ady was om te denken, dat de rote bazen van „The parallax ew' hem niet door hebben gehad. Tot die ontdekking komt Joe rady ook. want na een moord op en andere politicus, wijzen alle joren in de richting van Joe Frady. xx een onderzoekscommissie etiteld als een maniak, die ook de Zo nu en dan kom ik mijn kennis tg en, die al jaren met plannen ond loopt op het gebied van de itgeverij. Henk heet ie en hij is zo ingzamerhand een expert ge weten in piannenmaken. Voor over ik weet is nog nooit één van ip lumineuze ideeën ge- ealiseerd, maar als ik Henk moet Ieloven. lag dat niet aan hem, naar aan de boosaardige wereld im hem heen, die voornamelijk uit sop geld verdienen. Nu lijkt Henk ien prototype van die zeilde kapi- alistische wereld, want zijn ilannen hebben ook als enige doel iet verwerven van een kapitalisti sche villa aan de goudkust van het kxpje. waar hi/ woont. Een man op veg naar de top. zou je kunnen '.eggen, ook al loopt die weg dan nal kronkelend door de diepe falen van de modale man, gepla- 'eid met bi/ wijze van spreken bon- ige stenen, door hem zelf als wvwakker daar neergelegd in 'Jjn vrije tijd. Want Henk is bouw zakker van beroep. In ruste, want Ms de regering de bevolkings- lanwas aan banden heeft gelegd, legt Henk mij alti/d weer uit, was er 'Oorhem niets meer te bouwen en kis Maar in zijn vrije tijd is hij erg ijverig en aangezien zijn Hgevers-aspiraties tot nu toe op els zgn uitgelopen, voorziet hij ich in zijn onderhoud, door zijn werkloosheidsuitkering regelmatig ian te vullen met „zwart geld aangedragen door goudkust- Hla-eigenaren en premie- oopwoningen-bezitters, die zelf eet twee linkse handen door het sven moeten gaan en daarom S'aag de goedkopere hulp van 'rtgever-Henkie aanvaarden. Gisteren kwam ik Henk weer sens tegen en dat resulteert dan njwel altijd automatisch in een ge- tellige borrel ergens in een gezellig calé. Niet aan de bar, want hij is wan mening, dat dan zijn plannen afgeluisterd kunnen worden en uit ervaring weet hij, dat dit hem al mil- oenen heeft gekost Tal van kannen zijn - zegt Henk - op die kanier zonder hem gerealiseerd sn daar past ie zo langzamerhand soor. Gisteren had Henk een nieuw Henk zoekt - en dat is een Hlstekende methode - alti/d naar een „gat in de markt" zoals dat toef. Hij snuffelt alles af, totdat hij een onderwerp heeft, waar best een tijdschrift aan gewijd kan wor den. Zo ontwikkelde hi/ m de loop der jaren uitstekende initiatieven op het gebied van elektronica, pla ten, wasberen, doe het zeivers, groente op balkon, kunstkerstbo men. vi/ijpiszakken, antiek en wat al niet meer. In de meeste gevaltén liep hij achter dat bewuste „gat in de markt" aan en voor de rest was er - al dan niet terecht - geen be langstelling. Gisteren was hl/ zeer en thousiast. Na de vijfde borrel kwam hi/ goed los en legde mi/ zi/n plan in geuren en kleuren voor. daarbij zijn stem zo nu dan boven de gemid delde norm van een gesprek uittil lend, tot groot verdriet van een mu ziekliefhebber, die ietwat melan choliek bij de jukebox stond en naar de romantiek van lief en leed van de Zangeres zonder Naam luisterde en daarbij niet gestoord wenste te worden door een opge wonden knaap, die volgens kenners duideli/k dronken aan het worden was. Henk had het idee van zijn leven Een tijdschrift voor dierenliefheb bers. Niet alleen voor de duiven melkers of de kattenfokkers, niet voor circusliefhebbers of dieren tuinaanhangers alleen, nee, een kompleet dierenblad, waarin elk dier een plaats kon vinden. Ik heb hem geprobeerd te onderbreken, maar ik ben er het eerste uur niet in geslaagd. Henk was niet te rem men Na de tiende borrel lukte het me eindelijk en ik ben blij, dat ik zelf een zeer matig (bier-) drinker ben, want anders zou ik misschien niet meer uit mi/n woorden zijn geko men. Maar nu ging dat uitstekend. „Henk" zei ik Henk jongen, rustig nou even. Ik moet /e wat vertellen. Hetzalje pi/n doen. Maar Henk, dat blad is er al Kijk Ik liep naar d leestafel op twee passen afstand van ons tafeltje, waar ik iets had zien liggen. Daar was het. Een tijd schrift in vier-kleuren op glanzend papier. „Beestenspul" heette het 1e /aargang nummer 2. „Je bent alwéér te laat Henk. Het gat in de markt is al opgevuld". Henk keek me innig bedroefd aan en de tranen biggelden over zijn wangen. „Daar gaat mijn villa aan de goudkust", zei hij met be vende stem „en dan te bedenken, dat ik gisteren een groot karwei heb afgeslagen, omdat ik er nu zeker van was. dat ik boven Jan zou zijn". Hij stond op en ging de deur uit. Zwijgend. De rekening betaalde ik - zoals gebruikelijk. Overigens krijg ik steeds meer het idee, dat de plan nen van Henkie gericht zi/n op een gratis borrel van mij Hoe groter de plannen, hoe hoger de rekening. Ik denk, dat dat het gat in zijn markt is, dat hij al jaren heeft opgevuld zon der dat ik het ooit heb gemerkt AMERSFOORT - Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 25 novem ber t/m woensdag 1 december 1976 GRAND ..Papillon", 14 jaar, 2.00 - 7.45 uur (uitgezonderd vrijdag, zaterdag middag en dinsdagmiddag) Tel. 033- 14632 STUDIO G ,,The Parallax view" (De laatstege- tuige), 14 jaar, 2 15 - 7.00 - 9.30 uur, zondag 2.15 - 4 30 - 7.00 - 9 30 uur Tel 033 - 14632 cinema 1 ..La Marge" (Op de rand van alles), 18 jaar, 2 00 - 6.45 - 9.15 uur. zaterdag en woensdag 6.45 - 9 15 uur; zondag 2.00 - 4.15 - 6 45 - 9 15 uur Tel 033-18900 CINEMA 2 ..The inissouri breaks 14 jaar, 1 45 - 6 30 - 9 15 uur. zaterdag en zondag 1 30 - 4 00 - 6.30 - 9 15 uur Tel 033-18900 EURO ..Survive" (Kans op overleving), 18 jaar. 2.00 - 6.45 - 9.15 uur. zondag 2.00 - 4 15 - 6 45 - 9.15 uur Tel 033-33655 21 DUO 1 (Voormalige City) Met Kerstmis opening van DUO 1 - het nieuwe sex theater DUO 2 (Voormalige City) ..De stalen arm". 18 jaar. vrijdag 6 45 - 9 15 uur; zaterdag 2.00 - 6 45 - 9.15 uur; zondag 2.00 - 4.15 - 6 45 - 9 15 uur (donderdag, maandag, dins dag en woensdag wegens verbouwing gesloten). NACHTVOORSTELLINGEN DUO 2 ..Meisjes die om een beurt vragen", 18 jaar. vrijdagavond 23.45 uur .Russian roulette", 18 jaar, zater dagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag 1.45 uur (kwart voor twee) ..Lang leve Sneeuwitje. a l ST NICOLAASVOORSTELLING GRAND St. Nicolaas kinderfeest in het Grand Théatre op zaterdag 27 november - aanvang 2 00 uur - toegangsprijs f3.50. Na afloop van de voorstelling krijgt ieder kind van Sinterklaas een verrassing Scène uit: „The Parralax View". vorige moord op zijn geweten heeft gehad, drie jaar eerder De cirkel is gesloten. „The Parallax view" is een spannende film (met slechts hier en daar het accent op de politieke achtergronden) met in hoofdzaak uitstekend spel van de hoofdrolspelers Warren Beatty en Paula Prentice en strak camerawerk van Gordon Willis (die o.m. ook de camera hanteerde voor de beide God- father-films). En Alan J. Pakula heeft recentelijk nogmaals be wezen een zeer vakbekwaam re gisseur te zijn in „All the presi dent's man". („The parallax view", eerste week, Studio G, 14 jaar). Warren Beatty als de aan lager wal geraakte dagbladjournalist Joe Frady, die op het spoor komt van een moordenaarssyndicaat in „The Parrallax View" van regisseur Alan J. Pakula. Scène uit „Papillon" met Steve McQueen (rechts) en Dustin Hof fman. Steve McQueen en Dustin Hoff man spelen de hoofdrollen in de verfilming van het beroemde boek van Henri Charrière: „Papillon" van regisseur Franklin J. Schaffner Het is het spannende verhaal van Papil lon, een in de Franse strafkolonie van Saint Lorent geplaatste en later ontsnapte veroordeelde Wie het boek heeft gelezen, moet zeker niet verzuimen om ook de film te gaan zien, ook al vind ik persoonlijk het boek wat beter uitgewerkt, dan de film Maar desondanks een boeiend verhaal, niet slecht verfilmd Op herhaling in het Grand Theater -14 jaar - eerste week. IN HET KORT La Marge (op de rand van alles) gaat in Cinema 1 de tweede week in. Deze erotische speelfilm van Walerian Borozcwyk met Sylvia Kristel en Joe Dalessandro in de Tjoofdrollen, stelt teleur, maar wie geen al te grote eisen stelt en graag het mooie lichaam van La Sylvia ziet, neemt de zwakke verfilming op de koop toe. (Cinema 1 - tweede week - 18 jaar) „The Missouri Break 1 van regis seur Arthur Penn. met twee filmgi ganten Marlon Brando en Jack Ni cholson in de hoofdrollen, is goed voor een tweede week in Cinema 2. Deze western draait om een veedief (Jack Nicholson) en een huurmoordenaar, die in opdracht van een rijke rancher de veedief (en zijn makkers) onschadelijk moet maken. Het loopt allemaal anders Scène uit: „Lang leve sneeuwwitje", de kinderfilm van deze week. gespeeld voor en door kinderen. Een leuke film voor de allerkleinsten en natuurlijk in prachtige kleuren. af. maar Penn wist met Brando en Nicholson toch niet de film te maken, die je met twee van derge lijke topacteurs zou verwachten (Cinema 2, tweede week, 14 jaar) „Survive", het „sensationele" verhaal van kannibalisme in de Andes na een vliegramp, een knullig gemaakte verfilming van een authentiek gebeuren uit 1973-, gaat - met of zonder waarschuwing voor schokkende effecten - de derde week in van Euro Cinema (derde week. Euro Cinema, 18 jaar) In Duo 2, het voormalige City Theater, kan men deze week op nieuw gaan kijken naar een Chinese vechtfilm, die ook in City al zon succes oogstte „De stalen arm" met Wang Yu in de hoofdrol (Duo 2, 18 jaar). Vrijdagnacht in het Duo 2-theater in de late night sex show: „Meisjes die om een beurt vragenEn dat tref je maar zelden aan. dus mis schien de moeite van het kijken waard (18 jaar) Zaterdagnacht in de late night action-show van Duo 2 de film „Russian Roulette" met George Segal in de hoofdrol als Shaver, een geschorste korporaal van de Koninklijke Canadese Bereden po litie, die wordt ingezet bij het aan staande bezoek van een Ftussiscb staatsman in Canada Het blijkt, dat er een moordkomplot tegen deze Rus wordt gesmeed en dat is vol doende voor veel aktie en geweld in deze thriller van regisseur Lou Lombardo (18 jaar) En tenslotte in de kindervoorstel lingen van Cinema 1 deze week de leuke film „Lang leve sneeuwwitje" Op zaterdag- en woensdagmiddag In het Grand Theatre kunnen de kinderen zaterdagmiddag terecht voor een Sinterklaas-voorstelling met verrassing En natuurlijk komt Sint zelf op bezoek, wat dacht je Cursussen Latent Talent werkten samen LEUSDEN - In boerderij ..Groot Krakhorst" vond woensdagavond 17 november een door twee docenten van ..Latent Talent gekombineerde kur- susavond plaats. Ilona van den Burg was met haar volksdansers op de plavuizen vloer van ..Groot Krakhorst aanwezig, en het was opmerkelijk om te zien hoe zeer de groep in de vijfde les op deze woensdagavond onder haar plezierige en kordate leiding reeds tot een zekere homogeniteit was gekomen. Alle leef tijden door elkaar heen dansten met veel enthousiasme en toewijding op de ritmische klanken van Ilona's muziek band mee Roemeense, Griekse. Zuid- Amerikaanse. Engelse en Amerikaanse dansen werden door de groep ingestu deerd en uitgevoerd Henk van Leest was met zijnkursis- ten aanwezig om met video-apparatuur het dansen op te nemen. Eén camera stond in de zaal opgesteld één damera stond bovenop de balustrade. Kursisten maakten de opnamen in onderlinge sa menwerking Het video-opname appa raat werd onder Henk van Leests lei ding ook door de kursisten bediend De volksdansgroep van Ilona vond het erg interessant om zichzelf op het videoscherm aan het werk te zien Figuren, die goed werden gedanst, kwa men mooi over Waar het minder goed ging, omdat men de dans voor het eerst ging uitvoeren, kwamen de onregelma tigheden duidelijk naar voren. ..Eigen lijk zouden we ons altijd op het scherm moeten kunnen zien'" was een alge meen geuite wens: Voor de kursisten van Henk van Leest was het de eerste avond van de praktijkopnamen Het viel dan ook niet altijd mee om de zoemer op het juiste moment te hanteren, en de beelden steeds goed op het scherm te krijgen. Maar tenslotte werd er voor de ope ning van de boerderijen een aardige dans uitgekozen, die door Ilona's dan sers .perfektwerd uitgevoerd, en die door Henk van Leests kursisten ..boeiend" op het scherm werd ge bracht U hebt nodig 4 ons varkensfilet in reepjes 1 ons mager gehakt 2 uien, peper, zout, knoflook 1 winterwortel 1/4 witte kool 1/2 bleekselderij wat Chinese kool 40 gram boter Bak de reepjes varkensfilet in boter mooi licht bruin en blus ze ai met kokend water waar een bouillonblokje in is opgelost 1 kopje) Dan de knoflookpers ge bruiken Deksel op de'pan doen en dan 20 ininutengaar laten sud deren Snij de uien en braad ze in wat olie glazig, doe het gehakt erbij, veel vers gemalen peper en een beetje zout Maakt alle groenten schoon en snijd ze grof, de winterwortels in plakken, en doe alles bij het gehaktmengsel Laat alles samen gedurende 20 minuten stoven. Vlak voor liet op dienen de varkensfilet er bij doen. Geven met droge rijst. Eet smakelijk Japieja

Leusder Krant | 1976 | | pagina 23