Fancy-Fair Zonnebloem leverde f5282,13 op PLUS f 1000,- van de Gouden Klomp Wie heeft ideeën voor 't Spul? leusder krant - plaatselijk nieuws de leusder krant Losse verkoop Leusder Krant ImH4agenpa •gemeente lëusden DONDERDAG 25 NOVEMBER 1976 LEUSDEN/CENTRUM - Jongstleden zaterdag om half drie 's middags open de mevrouw Feiten, voorzitster van het regionaal bestuur van de Zonne bloem de fancy-fair, die ditmaal ge houden werd in de Johanneshoeve ln haar openingswoord zei mevrouw Feiten ondermeer, blij te zijn. dat ook nu weer een fancy-fair in Leus den kon plaatsvinden. Dat kon een extra stimulans geven aan de vrij willigers om door te gaan met het werk van de Zonnebloem, namelijk, inhoud geven aan de vrije tijd van zieken en bejaarden Mevrouw Oude Egberink, voorzit ster van de afdeling Leusden, sprak een woord van dank tot de dames van de handwerkclub. die dit jaar acht jaar bestaat Dankzij hun ijver en werk kon de fancy-fair doorgang vinden Zij nodigde hen daarop uit hun produkten telt aan de man te brengen. De voor- //JstV uitte haar erkentelijkheid door de achtentwintig bejaarde dames ieder een doos bonbons te geven, terwijl de leidsters van de club een plant ontvin gen Na dit korte officiële gedeelte was de fancy fair voor het publiek geopend In de boerderij hing iets van een gezellige marktsfeer, diebij een fancy- fair past Dit werd mede bevorderd doordat op de juiste wijze gebruik ge maakt werd van de ruime sortering ar tikelen, Voor het eerst werd dit jaar ook werk van de bejaardensociëteiten van De Meent en Leusden-Zuid tentoon gesteld Verschillende attrakties droe gen hun steentje bij om de sfeer te verhogen, Zoals het rad van Avon tuur. waarbij prachtige prijzen, zoals handgeborduurde tafelkleden, te win nen waren Ook liep er een meisje rond in een hoepeljurk, waarvan de rok be stond uit wel honderd zakjes, waar men voor een zacht prijsje pakjes uit kon grabbelen Verder vielen er nog een aantaf"dingèn te raden, zoals de naam en geboortedatum van een pop. Tot verbazing van de Zonnebloem- medewerksters had de fancy-fair za terdag erg veel publiek getrokken Met het oog op de opening van de boer derijen dezelfde dag, hadden zij niet zoveel mensen verwacht Ook 's avonds en 's zondags waren steeds bezoekers gekomen Voor een lang niet gekke verrassing zorgde de Leusdense kar- navalsvereniging ,,De Gouden Klomp", die de Zonnebloem maar liefst dui zend gulden aanbood ten bate van de zieken Het geld heeft zijn bestemming al gekregen, namelijk een boottocht waarvan alle zieken kunnen meegenie ten. Mevrouw Oude Egberink was zeer tevreden over het grote succes van de oude fancv-fair Door middel van de opbrengst, die maar liefst f5282,13 bedroeg, exclusief de f1000.- van de Gouden Klomp, kan weer materiaal gekocht worden om het werk voort te zetten Zij wilde iedereen harte lijk danken die door zijn gaven en gif ten het werk van de Zonnebloem heeft gesteund Niet in het minst wilde zij haar medewerksters danken, ,,want zonder hun enthousiasme is het alle maal niet te verwezenlijken", aldus een «vermoeide maar gelukkige voor zitster Uitslagen ,van de loterij, hoofdprijs lot 331 groen, mevr. A. Schut, Ba- voortseweg 101 le prijs: een fiets, lot 234 blauw ge wonnen door mevr v Eyden, Gertru- dishof. 2e prijs een jopper, lot 548 geel, gewonnen door mevr A Boer- sen. Ruiterhorst 12. 3e prijs, een sprei, lot 110 oranje, gewonnen door mevr. T Kramer. ..'t Hamersveld" Het gewicht van de krentewegge. 2,85 kg. werd geraden door de farn Haver- roonen. Asschatterweg 209. De ge boortedatum van pop 18 augustus werd niet geraden, maar de dichtstbijzijnde datum mevr V Valkengoed-v Es- veld. Hamersveldseweg 125, de naam van de pop - Brenda - is niet gera den Mevr Markerink. van D Schel- tuslaan 11, Leusden-Z Het aantal pin da's in de pot 557 Gedeelde le prijs zuster Immelda, Hamersveldseweg 57, en mevr. J A Blom, Zwarteweg 27, 2e prijs, B Lagerwey, Ravenhorst 25. Tijd van de wekker 10.25 uur. le prijs: schemerlampje, Tonnie v Hooft, Weegbreestraat; 2e prijs: een hand doek, mevr Lieshout. Hamersveldse weg 22 en mevr. Krenten, Grasland 19 De prijzen kunnen afgehaald wor den tussen 18 00 en 19.00 uur bij me vrouw v d Broek. Hamersveldseweg 38 LEUSDEN - Op initiatief van de ge meente, zijn de meeste landjes van de wijk „Groenhouten" rond de tafel gaan zitten om te bespreken op welke wijze men de gemeenschappelijke wijkpro- blemen zou kunnen aanpakken en hoe deze, indien nodig, bespreekbaar zou den kunnen worden gemaakt naar de gemeente toe Men is nog bezig met het zoeken naar de vorm, waarin dit moet gebeuren, maar men vindt ook dat de aanpak van sommige problemen in de wijk niet kan wachten op de tot stand koming van de definitieve vorm van het wijkorgaan Zo is er inmiddels een werkgroep in het leven geroepen, die zich bezig houdt met de vraag naar de toekomstige bestemming van deboerdenj ,,'tSpul", die midden in de wijk ligt. Zoals bekend heeft de gemeente de boer, die momen teel nog zijn bedriji uitoefent, reeds lang „uitgekocht". Daar bij de gemeente besloten is dat het bedrijf per 1 juli 1977 stopgezet moet worden en bij haar nog geen kon- kreet plan omtrent de bestemming van ,,'t Spul" bestaat, wordt er via de werkgroep dringend suggesties van personen, groepen en organisaties ge vraagd hoe deze boerderij in Groenhou ten kan funktioneren Met name wordt gedacht aan wijkgerichte aktiviteiten. „Wacht niet te lang met reageren want willen wij als wijk inspraak hebben, dan zullen we onze wensen medio de cember bij de gemeente bekend moe ten maken omdat de beslissing over' het geheel voor 1 januari 1977 zal vallen", aldus het wijkorgaan. U kunt uw suggesties kwijt bij de< kontaktpersonen van het wijkorgaan Groenhouten op élk landje of recht streeks bij de Werkgroep „Boerderij 't Spul" Jannie Wicherts, Tarweland 6, Telefoon 43708. Jan Arlar, Hooiland 8, tel. 43481 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 41495; Marnix Kreijns. tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495, b.g.g. 03420-6141toe stel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3 - Leus- Oen/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/C. 8 een uitgave van de BDU- Kraritenkombinatie te Barneveld. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3 S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16 De heer W J. Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1 ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9. ACHTERVELD Donderdag 25 november: Bejaarden- soos 13.30 uur. Donderdag 25 november: K P O zaal café Buitenlust, 20 00 uur Donderdag 25 november: Jaarvergade ring tennisvereniging De Eeme- laar, De Oude Peerdestal, 20 00 uur Vrijdag 26 november: Bibliotheek 19.00-20 00 uur Zaterdag 27 november Dansen Ons Gebouw 20.00 uur. Zaterdag 27 november: 14 00 uur in tocht St. NicolaasCooperatieplein Zondag 28 november: Bibliotheek 10.30- 12 00 uur Dinsdag 30 november: Bibliotheek 15.15 uur - 16 30 uur Dinsdag 30 november: E.H.B O. nieu we leden LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 25 november: 19 30 uur raadzaal raadsvergadering. Donderdag 25 november: Expositie en tervisie-legging bestemmingsplan tweede fase- Voorlichtingscen trum Zwarteweg- morgens van 08 00 uur tot 12.30 uur. En verder dagelijks tot en met 17 december, dezelfde tijd Donderdag 25 november: Informatie dagen over woningwetwoningen eerste deelplan voorlichtingscen trum Zwarteweg van 14 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur Vrijdag 26 november: Informatiedag woningwetwoningen eerste deel plan Voor verdere gegevens zie onder donderdag 25/11. Vrijdag 26 november: 20.00 uur Ope ning Postduivententoonstelling in „de Til". Zaterdag 27 november: Postduiventen toonstelling in „deTil", van 10.00- 15 00 uur Zaterdag 27 november: Bezoek Sint Nicolaas aan kwekerij Het Via- dukt Van 13.30 uur tot 17 30 uur Zondag 28 november: „De Til" Spel- middag voor kinderen van 11, 12 en 13 jaar. Aanvang 14 30 uur. Stichting Amivedi: Mevrouw M von Bergh. tel 03425-1554 Dinsdag 30 november: Sint Nicolaas- feest UVV-senioren-sociëteit, Ro- da kantine Van 14 tot 16 30 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 2 december: Trekking Sint Nicolaasloterij winkeliersvereni ging Leusden/Z met Sint Nicolaas en zijn Pieten. Winkelcentrum De Bieshaar van 16 tot 18 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 25 november: Bibliotheek ..De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan Uitlening van 14 00 tot 17.00 uur Voor vol wassenen en jeugd Vrijdag 26 november: Jeugdclub voor 12- en 16-jarigen in ,,'t Trefpunt" "aan de Arnhemseweg van 19.30 tot 21.30 uilr. Zaterdag 27 november: Jazzhut van Thee Caldenhoven Van Diepenheim Scheltuslaan 14. geopend van 12.00 tot 18.00 uur Zaterdag 27 november: PJGU Jaarfeest in ,,De Mf" aan de Arnhemseweg. Aanvang 20.00 uur. Opvoering van het blijspel „De grote versierder" Maandag 29 november: Bibliotheek „De Boekenmolen Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur. Voor volwas senen en jeugd Maandag 29 november: Gezinsverzor ging en ouderenhulp van de gefu seerde kruisverenigingen aan de De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14 00 tot 15.00 uur. Maandag 29 november: Jeugdklub voor 8- en 9-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 18.30 tot 20 00 uur Maandag 29 november: Gemengd Koor Kunst Veredelt' Repetitieavond in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemse weg van 20 OOtot 22.00uur Nieuwe leden van harte welkom. Vooral tenoren en bassen. Dinsdag 30 november: U.V V. Senioren Sociëteit Ontmoetingsmiddag voor alle mensen van Leusden/zuid, die van gezelligheid houden. In het klubgebouw van „Roda". Burg Buining Sportpark van 14 00 tot 16.30 uur Dinsdag 30 november: Bibliotheek „De Boekenmolen", Paletschool, Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur. Uitsluitend voor volwassenen. Woensdag 1 december: Jeugdklub voor 10- en 11-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19 15 tot 20 00 uur Vrijdag 3 december: PJGU Jaarfeest in „De Mof" aan de Arnhemse weg Aanvang 19 30 uur. Opvoering van het blijspel „De grote versier der" Na afloop dansen onder lei ding van de beatband „Phoenix" uit De Meern OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B Hassink. Azuriet 17. Leusden/ Centrum, telefoon 4332 EXPOSITIES IN LEUSDEN Greetje Grijpma: kleureolino's in de Openbare Leeszaal te Leusden/cen- trum De bibliotheek is geopend - maandag en woensdag van 18 30 tot 21 00 uur. - dinsdag 14.00 tot 17.30 uur, - woensdag 10 00 tot 12 30 uur en 14 00 tot 17.30 uur; - vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en 18 30 tot 21 00 uur, - zaterdag 10 00 tot 12 30 uur. Metten Koornstra, litho's ineetkafé- galerie „De Hakhorst". Waarden 25 a Tot en met zaterdag 27 november dagelijks vanaf 16.00 uur 's Maandags is „De Hakhorst" gesloten. LEUSDENAREN EKSPOSEREN ELDERS Greetje Grijpma: kleurenlino's. Van 2 tot en met 26 december in „De Beerenburght (tel 03449-1760). Wiel- seweg 31 te Eek en Wiel (naar Leer- sum. vóór Amerongen rechtsaf, met pontje over. eerste weg rechtsaf.naar beneden en links af) Detentoonstelling is eerste kerstdag gesloten. „De Beerenburght" is geopend op donderdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17 00 uur. 's zondags en tweede kerstdag van 13.00 tot 17 00 uur. LOEP OP N GOUD Twee Achterveldse gouden huwe lijken. En ze willen er niets over in de krant hebben. Bescheiden, die Ach- tervelders, dat merk je zo. Toch kun nen we niet zo maar aan het feit voorbij gaan, want vijftig jaar getrouwd zijn, betekent nogal wat in deze turbulente veranderde tijd. Het echtpaar W. v. d. Blankevoort- Brouwe uit Stoutenburg en het echt paar Zwambach-van Esveld uit Ach terveld, kregen natuurlijk ook bezoek van burgemeester mr. A. H. van der Post. die hen feliciteerde met hun gouden huwelijk. En natuurlijk sluiten wij ons van harte hierbij aan. SINT IN DE BLOEMEN Zaterdag a.s. (27 november) is Sint Nicolaas aanwezig in de plantenkas van kwekerij Het Viaduct aan de Driftakkerweg. 's Middags van half twee tot half zes krijgen kinderen, die dan een bezoek brengen aan de kwekerij een kadootje uitgereikt, waar ze nog lang plezier van kunnen hebben. Zo ziet u maar weer. ook de Sint zegt het metjuist ja. PARKEERTERREIN Van het parkeerterrein, door het gemeentebestuur met veel ijver en ruim zicht op everrtuele eventualitei ten op de Middenweg gekreeerd voor de gasten van de boerderijen, is maar weinig gebruik gemaakt, zodat het uiteindelijk niets uitmaakt of de strepen nu recht of schuin waren ge trokken. Maar wellicht zal er in de toekomst wel meer gebruik van wor den gemaakt, zodra het parkeren in de straten rond de boerderij voorgoed verleden tijd is geworden. Overigens geloof ik, dat we nog el lende genoeg met die boerderijen zullen krijgen i.v.m. geluidsoverlast. Ergens natuurlijk wel een anachro nisme, als je beseft, dat de Leusde- naren - ook de wijkbewoners - wel allemaal gebruik willen maken van die boerderijen, maar daarbij tevens wensen, dat alles in volstrekte stilte wordt uitgevoerd. Hier ligt een braak terrein voor het CMLMet behulp van psychologen. RESULTAAT Het resultaat van de aankoop van een nieuwe fiets door de heer Spaans ziet u deze week in de krant. In zijn reeks ,,Spaans(e) ontboeze mingen" toert hij door de gemeente en ventileert hij zijn gedachten en opgevangen gedachten in Spaans' proza. Hij doet dat op zijn zo geheel eigen wijze en we zullen voor hem zo nu en dan een plaatsje tussen onze kolommen inruimen. Tot lering ende vermaeck. Door het melken van deze koe opende zijne excellentie Groot Krakhorst. DE KOE VAN CBtf, Minister mr. H. van Doorn was za terdag in Leusden. Hij is met luide fanfares ingehaald. Terecht, want de boerderijen - totale verbouwings- kosten volgens de heer Boogaard in „Van gewest tot gewest'twee en een kwart miljoen gulden - werden glo rieus geopend. Een niet onbelangrijk deel van de bevolking was uit gelopen om zijn excellentie te gaan zien. „Waar is f'le bou?" hoorde je mompelen, toen een officieel gezel schap de boerderij „Groot Krak horst" naderde Maar hij was er, klein maar dapper En met een begrijpend glimlachje verrichtte hij de ope ningshandeling; het melken van een ingenieus in elkaar gezette kreatieve koe. Het leverde een bordje en een zwaaiende staart op met de medede ling „geopend". Opmerking van een omstander: „De CRM-koe wordt uit gemolken" NOGMAALS DE ZAKKEN- AKTIE De Stichting Stichtse Milieufedera tie, u weet wel, de stichting, die in het Utrechtse probeert ons milieu zo schoon mogelijk te houden, stuurde kortgeleden een brief naar het Comité Milieuzorg Leusden. Over de rose of oranje (maar wat is kleur) vuilniszakken-aktie van de werkgroep Milieuzorg. Wij geven de inhoud van deze brief graag ter ken nisname aan de bevolking door: „Wij hebben ons verbaasd over de wijze, waarop uw Werkgroep Milieu zorg heeft gemeend, een bijdrage te moeten leveren aan het afvalpro bleem, waarmee wij dank zij onze welvaart te kampen hebben. De werkgroep meent dat de afvoer van huisvuil milieutechnisch gezien, vaak veel te wensen over laat. Daarom kregen de inwoners van Leusden een rose plastic zak, om hem (netjes dichtgebonden) naast de vele gebruikelijke grijze zakken te EXPOSITIES FASE TWEEDE Denkt u even aan de exposities die gehouden worden over de tweede fase en de tervisielegging van het ontwerp-bestemmingsplan tweede fase? De expositie en tervisielegging vindt plaats in het gemeentelijke voorlichtingscentrum aan de Zwar teweg en is maandag begonnen. U kunt er terecht tot 17 december van half negen tot half één ('s morgens wel te verstaan). Hieronder volgt nogmaals een overzicht van exposi ties. Overigens lijkt het ons wel een bezwaar, dat de expositie alleen maar 's morgens geopend is. Een paar vrijdag-avonden aan dit nobele doel besteden lijkt ons geen overbo dige luxe. Misschien vergeten? Overzicht data en openingstijden exposities: zetten. Naar onze mening wordt met deze ongetwijfeld goed bedoelde actie geen noemenswaardige bij drage geleverd ten gunste van een schoner milieu. Het is eigenlijk een soort propjes rapen op grote schaal, leidend tot een nog groter plastic gebruik. Dat is milieutechnisch gezien ook niet zo n beste zaak. Essentiëler lijkt ons de vraag, waarom wij met ons allen zulke gi gantische hoeveelheden huisvuil produceren. Mankeert er niet iets aan onze consumptiegewoonten? Gooien wij niet veel te vaak nog goed bruikbare dingen weg, die lang niet versleten zijn? Zou het niet zinnig zijn allerlei dingen, die nu vaak in de vuilniszak belanden (papier, glas. metaal) opnieuw te gebruiken? Dat zou leiden tot sortering vooraf (door de huishoudens) en gescheiden op halen. Wij hopen dat de werkgroep Milieuzorg zich in de toekomst met deze inhoudelijke aspecten van het vuilnisprobleem zal willen bezig houden Stichting Stichtse Milieufederatie, secretaris. 22-11 t/m 17-12: dagelijks van 8.30 tot 12.30 iir: tervisielegging van het ontwerp-bestemmingsplan „Leusden-centrum 2e fase Daarna zonder expositie tot en met 22 de cember a.s. 25-11 t/m 26-11: van 14 00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur: informatiedagen over woningwet woningen in het 1e deelplan. 29-11 t/m 10-12: dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur: ter visie legging bouw plannen BNG en WCN. 9-12: van 14.00 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur: informatiedag over het hoofdcentrum. SCHOOLTANDEN Waar een simpele intocht van Sint Nicolaas al niet toe kan leiden. We schreven, dat namens de Stichting Schooltandverzorging mevrouw Van Nieuwkerk, mondhygiëniste, kauw- gummetjes aan het uitdelen was. Die Benbits-traktatie was juist, maar mevrouw Van Nieuwkerk verzekerde ons later, dat zij voorlichtster is wat betreft die tandverzorging en geen mondhygiëniste. Daarom deze extra voorlichting, voor alle zekerheid. TELEVISIE KIJKEN Eigenlijk is het de taak van onze televisie-medewerker Monitor, maar aangezien die er maar zelden in slaagt om een rubriek vol te schrijven doordat hij even zelden naar de beeldbuis kijkt, wil ik deze keer zijn taak deels overnemen met een TV-recensie. Over het programma „Van gewest tot ge west", zondagavond zeven uur. Ne derland II. Vol verwachting heb Ik me rond die tijd bij de TV gezet, want Leusden zou in beeld komen en je bent wel zo n chauvinist, dat je dat voor geen goud zou willen missen. Wim Sonneveld zong over het dorp. dat in de nevels verdween of zoiets en er werden oude ansichten ge toond. Dat begint goed, dacht ik nog. ze hebben zeker dat boekje van Jan Schouten bij de hand gehad. Toen was het boerderijtje kijken. Zonder commentaar en dat vond ik toch wel wat storend, want als Leusdenaar weet je wel wat er aan de hand is, maar weet de rest van Nederland dat ook? Architect Den Hartog legde uit, waarom hij zo blij is met Groot Krak horst. Voor alle zekerheid werden de klagers - over de tocht via het rieten dak - buiten beeld gehouden. In Nieuw Langenbeek mocht de laatste bewoner, de heer R. van Eijden zijn indrukken over de metamorfose ge ven. En tenslotte de heer Boogaard, hoofd Welzijnszaken, die in het eet café Hakhorst meedeelde dat de hele zaak zo n slordige twee en een kwart miljoen gulden heeft gekost. Maar essentiële informatie ontbrak. Waarom was dit programma ge maakt? Wat is het belang van deze verbouwing? Hoe reageerde de raad in het verleden op deze plannen die nu gerealiseerd zijn? En hoe denken ze er nu over? Er werd niet eens bij verteld, dat minister Van Doorn de zaak persoonlijk was komen openen. Met andere woorden: zelfs het garan tiezegel ontbrak. Ik weet niet hoe de redaktie van „Gewest tot gewest" hun overige programma's maken, maar dit was nu niet direkt een staaltje van perfekte beeld- journalistiek. Het enige belangrijke van dit programma was, dat ik ten minste om zeven uur 's avonds voor de buis zat met een kop koffie en als Leusdens burger te horen kreeg, dat we van die twee en een kwart miljoen gulden ook best een gloednieuw cul tureel centrum hadden kunnen bou wen. Waarom we dat niet hebben ge daan, heeft meneer Boogaard me niet duidelijk kunnen maken. Dat horen we dan wel in de raad. Zonder TV. KORREKTIE Éventjes rechtzetten: het was niet de heer Teus van der Eijden, die nog eens een keertje een kijkje kwam nemen in zijn oude hofstee. Nieuw Langenbeek, maar de heer R. van der Eijden. Maar dat wisten de meesten van u al. want iedereen kent hem. HELP MIJ IN 'T ZADEL Nu eventjes aandacht voor wat meer serieuze zaken. De actie „Help mij in 't zadel" van de Stichting Paardrijden Gehandi capten Utrecht (een initiatief van Ju nior Kamer Utrecht) start deze week een grote loterij. Deze loterij zal ge houden worden in de provincie Utrecht en zal duren tot medio fe bruari 1977. De actie „Help mij in 't zadel" begon een jaar geleden. Doel van deze actie is om een fonds bijeen te brengen (streefbedrag 500.000,-) om met de opbrengst van dit geld bestaande erkende stichtingen in de provincie Utrecht, die zich actief bezig houden met het paardrijden voor gehandi capten, financieel te steunen. Deze stichtingen hebben het financieel erg moeilijk en met meer geldelijke steun kunnen meer gehandicapten (er zijn vele honderden belangstel lenden) gaan paardrijden. Paardrijden is een van de weinige sporten die gehandicapten kunnen beoefenen en die tevens een enorm goede therapie is. Is paardrijden normaal al een dure sport, voor ge handicapten is het dat helemaal door de bijzondere eisen die aan begelei ding en instructie moeten worden gesteld. Tot nu toe is een bedrag van ruim 150.000,- door verkoop van posters, werven van donateurs, do naties van het bedrijfsleven en parti culieren en vele spontane in itiatieven bij elkaar gebracht. De lo terij (het gaat om 40.000 loten van ƒ1,- met aantrekkelijke prijzen) moet de actie naar de 200.000,- brengen. Via scholen, sport- en ruitervereni- gingen. de stichtingen Liz Hartel en Paard- en Ponyrijden voor minderva- liden te Utrecht en niet in de laatste plaats de leden van de Junior Kamer zelf kunnen deze loten verkocht worden. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het secretariaat van de Stichting Paardrijden Ge handicapten Utrecht, Postbus 2065, Utrecht, giro 25975 Wij hebben er niets aan toe te voe gen. Alleen nog dit: Leusden behoort ook tot de provincie Utrecht en dus is bovenstaande ook voor u bestemd. EN TENSLOTTE Mocht u tenslotte nog mededelin gen hebben, die geschikt zijn voor deze rubriek, u hoeft maar eventjes te schrijven naar „Redaktie Leusder Krant, Loep op Leusden, Postbus 11 Leusden-centrum" en met een beetje goede wil van onze zijde staat het er de volgende week in. P.S.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3