253 inzendingen op tweede show PV Leusden Hockey-heren II na winst weer in de running Impala wint vierde handbalwedstrijd SPORT Avanti-heren blijven winnen Bloemendaal-Koster wonnen 5e wedstrijd Antilopen 1 speelde gelijk I j Sport j Cursief HOOFDKLASSE BRIDGEN Die is het LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdaga vond 26 november opende wethouder G. van Woudenberg de 2e postduiven- tentoonstelling van de Postduivenhou- dersvereniging Leusden Deze tentoonstelling is het belang rijkste evenement van het wintersei zoen. Het vliegseizoen loopt van april tot september In de wintermaanden ziet men elkaar dus weinig. Zo n tentoonstelling is voor de 32 leden van de vereniging dus een mooie gelegenheid om weer eens wat nieuw tjes uit te wisselen ln totaal waren er 253 inzendingen, die zuiver beoordeeld werden op hun uiterlijk, dus type, conditie en dat soort zaken. De vliegprestaties van de duiven zijn bij zo'n tentoonstelling met in het geding De P.V. Leusden is aangesloten bij de Nederlandse Bond van zaterdagvlie gers. vandaar ook dat de tentoonstel ling niet op zondag geopend was, maar slechts op de vrijdagavond en 's za terdags tot drie uur. Bij de opening wenste de heer van Woudenberg deze jonge vereniging ge luk met de show (de P.V. Leusden werd in 1974 opgericht). Hij sprak de hoop uit dat niet slechts het wedstrijdelement belangrijk is, maar ook het welzijn en de conditie van de duiven. Tot slot wenste hij de ledenvande P.V. Leusden veel succes toe in het komen de jaar, zowel in de wedstrijdsport als in alle zaken die daarbij horen Er was één prijs op de 5 inzendingen beschikbaar zodat het te ver zou voeren alle gelukkigen te noemen. De beste drie in elke klasse volgen hieronder: Olympiade 1. H. Lambrechts. Onbevlogen oude doffers Klasse I: 1. C. Valkengoed. 2. G. de Ruiter, 3. G de Ruiter Onbevlogen oude duivinnen Klasse II: 1. W. Vrijhoef; 2 H Beverwijk; 3. G Lambrechts Bevlogen oude doffers Klasse III: 1. H. Lambrechts. 2. G de Ruiter, 3. A Dusschoten Bevlogen oude duivinnen Klasse IV: 1. H. Lambrechts, 2. P. Lambrechts. 3. G de Ruiter Bevlogen jonge doffers Klasse V: 1 C. Valkengoed, 2. Sj Rijnders, 3. W. Vrijhoef. Bevlogen jonge duivinnen Klasse VI: 1 H. Lambrechts. 2. G de Ruiter; 3 G. Lambrechts Late jonge duiven Klasse VII: 1. W. Vrijhoef; 2. A. v. Dusschoten; 3 H. Lambrechts Schoonste geheel: C. Valkengoed (oude doffer) Schoonste duivin: W Vrijhoef Schoonste jonge doffer: C. Valkengoed Schoonste jonge duivin: H Lambrechts - Een van de vele mooie exemplaren, die op de tentoonstelling te zien waren LEUSDEN - Ook het afgelopen week end had de competitieleider(hockey) weer niet te klagen Op de wedstrijd van Dames 1 na werden alle voor de MHCL vastgestelde wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen waren Jeugd Meisjes Al - Gooische A5 1-1 Meisjes BI - Kampong B2. 0-2 Meisjes El - Doorn El 3-0 Be Fair A2 - Jongens Al 2-1 Jongens BI - Amersfoort B2 3-0 Hilversum B4 - Jongens B2 8-0 Jongens Cl - Fletiomare C2 3-1 Jongens C2 - Maarn C2 1-0 Amersfoort D2 - Jongens Dl 4-0 Jongens El - Vianen El 7-0 Jongens E2 - Phoenix El 1-5 Jongens E3 - de Haaskamp El 0-1 Senioren Schaerweijde 8 - Dames 2 0-7 Dames 3 - Schaerweijde 9 2-1 Maarssen 1 - Heren 1 1-0 Heren 2 - Voordaan 5 2-0 Heren 3 - Schaerweijde 13 1-1 Heren 4 - Schaerweijde 19 0-3 Barneveld 3 - Heren 5 3-0 Meisjes A speelden een gelijkopgaan- de wedst rijd waarin de punten gezuster- 1 ijk verdeeld werden, waarbij vermeld mag worden dat Anja Tigchelaar voor Leusden een zeer fraai doelpunt scoor de De B meisjes moesten terecht capituleren voor een sterker Kampong Na twee gelijke spelen wisten de E meisjes ditmaal hun eerste zege te boeken In een door Leusden slecht ge speelde wedstrijd moesten de A-jongens het in Hilversum tegen Be Fair afleg gen De jongens van BI beginnen lang haam maar zeker het pad der over winningen we^r in te slaan Mede door toedo'en van Awee invallers uit de C- categorie en een prima doelpunt van Peter Vastenburg werd buurman Amersfoort met lege handen naar de berg terug gestuurd Jongens B2 wer den zoals men dat wel pleegt te noe men volledig ..ingepakt" De C's boekten beiden een overwin ning Voor Cl was dat een voortzet ting van de reeds lang ingeslagen weg. doch voor C2 een duidelijk teken dat de resultaten in opgaande lijn zijn Een doelpunt van de nooit ophoudende Wal ter v d. Harst was hier voldoende voor de volle winst De D-jongens konden het niet bolwerken tegen een goed spelend en gemotiveerd Amersfoort. De E- teams sloten hun wedstrijden met wis selend succes af. Door de voorspoedige gang van zaken gedurende het thans lopende seizoen (weinig tot geen afgelastingen), hebben een aantal senioren elftallen hun laatste competitiewedstrijden in dit jaar ge speeld en kunnen nu hun stick opber gen tot na de winterstop (eind januari). Voor het zover was haalae Dames 2 nog éénmaal uit (7-0), door toedoen van zoals te doen gebruikelijk Almita Mees ters Marion Ponsen had eindelijk haar vizier weer eens wat scherper ge steld en scoorde eveneens 3x Ook Ineke Greve haalde éénmaal doeltref fend uit Zonder puntenverlies en met de fraaie doelcijfers 43 voor en 5 tegen-na negen van de veertien wed strijden gespeeld te hebben - kunnende dames zich nu gaan bezinnen hoe ze in 1977 het karwei zullen gaan afma ken. In een matige wedstrijd wist Dames 3 weer twee wedst Tijdpunten aan het totaal toe te voegen Let v. Weg berg was verantwoordelijk voor het ombuigen van de 0-1 achterstand in een 2-1 winst Heren 1 verloor in en tegen Maars sen teleurstellend van deze laag op de ranglijst geclasseerde tegenstander Een door Maarssen snel genomen voor sprong bleek voldoende voor de volle winst. Het slechte veld bleek goed hockey in de weg te staan, terwijl Vrouwe Fortuna Maarssen goed gezind was. hetgeen onder meer moge blijken uit het 5x van de doellijn halen van goede doelpogingen, waarbij de keeper der tegenstanders reeds was uitge speeld Na deze tweede achtereenvol gende nederlaag lijkt de rol van Leus den in de top van het klassement van de 3e klas uitgespeeld. Een gevaar lijke outsider zal zij in het verdere verloop van de competitie ontegenzeg gelijk kunnen blijven. Door een. verdiende overwinning op koploper Voordaan 5 uit Groenekan is Heren 2 weer volop in de running. Twee vloeiende combinaties tussen Stanley Douglas en Afko Schoonbeek, waarbij de achterhoede der tegenpartij volledig werd uitgespeeld, resulteer den in evenzovele doelpunten Ieder der genoemden wist lx zeer fraai te scoren Goed keeperswerk van Hans Stuurman in het Leusdense doel zorgde ervoor dat Voordaan niet kon tegen- scoren Heren 3 speelde verdienstelijk gelijk tegen het zeker niet zwakke Schaerweyde 13. De 1-1 ruststand was hier tevens eindstand Frank Mestrom zorgde voor de Leusdense treffer Zo wel Heren 4 als Heren 5 moesten bei den met 3-0 het onderspit delven tegen hun respectievelijke tegenstanders Het a s. weekend wordt er een zeer beperkt programma afgewerkt, waarde viering van Sint Nicolaas niet vreemd aan is LEUSDEN - Impala moest zondag j 1 spelen tegen Takt '68 uit De Bilt Een tegenstander die het Impala wel lastig heeft gemaakt Impala begon aan deze wedstrijd met de gedachte dat men gemakkelijk zou gaan winnen Maar men had het wel mis. Takt '68 kon ook doelpunten maken en dat ging vrij goed ook. daar de verdediging van Impala zo lek was als een zeef Men speelde ongecontroleerd Impala keek ai gauw tegen een achterstand op van 6-3 Maar de heren uit Leusden waren nu wakker geschud, en stonden vrij gauw weer gelijk Het laatste deel van de eerste helft was een gelijk op gaan de strijd, men scoorde om beurten, zodat de stand bij rust was 12-11 in het voordeel van Impala. Na rust liep Impala verder weg van hun tegenpartij 14-11 Toen werd er een speler van Impala uit gestuurd wegens provoce rend spel. Daar Impala een man min der had verdedigde men goed en men kreeg weinig doelpunten tegen. Bij de stand 16-14 werd dezelfde spe ler er voor vijf minuten uitgestuurd wat niet terecht was. Deze Impala- speler stond stil en een speler van de tegenpartij liep tegen hem op zodat hij kwam te vallen, waar hij niets aan kon doen Maar in deze periode bleef Im pala rustig spelen en wist zelfs nog doelpunten te maken Tegen het einde vande wedstrijd scoor de Impala een zuiver doelpunt, daar de scheidsrechter met z'n rug naar het doel stond keurde hij het doelpunt af Impala, maar ook het publiek, was het daar niet mee eens. maar de scheidsrechter is de baas. Bij het laatste fluitsignaal was de stand 18-16 in het voordeel van Impala. Wedstrijdprogramma zondag 5 de- cemb Een'" vt 3 - Impa'- 15.35 uur Tussenstand veldhandbalcompetitie 1976 - 1977 Heren 1 2e klasse B: Shot Impala 6-8 6-7 EMM 4-6 Laren 5-6 Eendracht 5-5 Attila 3 6-0 Dames senioren 2e klasse A: SW/HMS 2 5-9 Olympia 6-9 UD 2 5-8 Celeritas 6-8 Impala 6-4 Eendracht 6-2 Achilles 6-0 Heren II 4e klasse E: UD 4 6-12 Sport Vereent 3 6-10 Limvio 4 6-8 HHC 3 6-3 Impala 2 6-2 DSO 2 6-1 Dames junioren 3e klasse C: Sportver 6-10 Impala 6-9 Break Out 6-9 BDC 2 6-5 EMM 2 6-3 SDO 2 6-0 Vrijdag 3 december 20.15 uur: zaal- voetbalwedstrijd Pon Voorwaarts - Sparta in sporthal Stnjland te Nijkerk Zondag 5 december 14.30 uur: voetbal wedstrijd S.V. Achterveld - PVC op het Kerstenssportpark. Zondag 5 december 14.30 uur: voetbal wedstrijd Roda - DWSM op het Buiningpark Zaterdag 11 december: distncts-mini- volleybaltournooi te Barneveld. Zaterdag 11 december 10.00 uur: slot wedstrijd schietvereniging Leus den op de Leusderheide. LEUSDEN - Na een reeks slechts voor de statistiek interessante wed strijden, ontmoette Avanti op woensdag 24 november een tegenstander, die hardnekkig tegenstand bood Avanti startte in een hoog tempo en dankzij goed blokwerk van Theo Blom en Peter Verbruggen stond Vios 3 al snel op een 5-0 achterstand Hierna krabbelde Vios wat terug naar 6-2 en 6-3 maar het bleef bij wat losse vlodders. Na een minuut of tien in de eerste set kwam Avanti pas goed op tempera tuur en met goed gevarieerd aanvals- spel werd de set met de stand 15-6 winnend afgesloten De tweede set bracht in eerste in stantie weer winst voor Avanti, maar door slordigheden en enige scheids rechterlijke dwalingen kon Vios uit lopen naar 5-3 Een time-out was no dig om de concentratieterug te brengen en de Achtervelders hun eigen s^el te laten spelen Dit lukte en door keiharde smashes van Jan van Hout en Peter Verbruggen kwam Avanti weer terug. Via de. voor Avanti positieve standen van 8-5 en 13-7, waar Vios te laat een time-out aanvroeg, liet Avanti de twee de gewonnen set op de scorekaart zetten De beide trouwe vrouwelijke suppor ters van Avanti hadden tot nu toe kun nen genieten van een op redelijk peil staande wedstrijd, gespeeld in een totaal verlaten Sporthal in Amersfoort De derde set zou echter de span nendste worden, Vios kwam nu ook een aantal keren met goed geplaatste smashes door Avanti had in deze set dan ook twee time-outs nodig om de derde set veilig te stellen Dit veilig stellen gebeurde door Maarten Homming. die met een dave rende klap de eventuele hoop van Vios aan diggelen sloeg Twee Leusdense teams leiden nu in de tweede klasse Avanti op kop en Impala 2 op de tweede plaats Op 9 de cember spelen beide teams tegen el kaar Het behoeft geen betoog om aan te geven hoe belangrijk deze wedstrijd voor Avanti gaat worden. De Achter velders hopen dan ook, dat hun suppor ters ze niet in de steek zullen laten ft* LEUSDEÏ4 - Donderdag 25 november jl werd de 5e cömpétitiewedstrijd van de Bridgeclub Leusden, tellende voor de wintercompetitie, gespeeld. Erwerd gespeeld in de Johanneshoeve, en er waren 28 paren aanwezig. In verband met het grote aantal deelnemers werd er in 4 groepen gespeeld, verdeeld in 2 Howells van 8 paren en 2 Howells van 6 paren. De uitslag, die met top- ïntegrale telling werd uitgerekend, zag er v w b de bovenste helft als volgt uit: 1 Hr Bloemendaal - Hr. Koster 65,385% 2 Echtpaar Elsackers 62,454% 3 Echtpaar H van Rooyen 61,905% 4. Echtpaar Verhey 61,355% 5 Echtpaar Frederikse 58,974% 6 Mevr. Schutrups - Mevr De Roy van Zuydewijn 58,791% 7 Echtpaar De Roode 57,875% 8 Echtpaar Smink 55,678% 9 Echtpaar Luijendijk 55,495% 10 Echtpaar Hofman 55,495% 11 Echtpaar De Jong 53,846% 12 Mevr Donkers - Mevr. Gout 53,846% 13 Echtpaar G van Rooyen 51,832% 14 Mevr Van de Kallen - Hr. Van de Poll 51,832% 15 Mevr Stokvis - Hr Engelkes 51,648% 16 Mevr Reijnen - Mevr Witte 49.451% Door deze uitslag wisselden weer vele paren van plaats op de totaal ranglijst. 9 Paren gingen 1 of meer plaatsen omhoog, 9 paren 1 of meer plaatsen omlaag en 12 paren hand haafden zich. De stand na 5 wedstrijden ziet er nu als volgt uit: 1 Echtpaar Frederikse 317,149% 2. Echtpaar H. van'Rooyen 309,921% 3 Echtpaar Elsackers 295,431% 4 Mevr Donkers - Mevr. Gout 292,894% 5. Echtpaar G van Rooyen 290,641% 6. Echtpaar Hofman 289,980% 7 Echtpaar De Jong 285,949% 8. Echtpaar Verhey 278,141% 9. Echtpaar Smink 277,900% 10 Echtpaar Schutrups 277,164% 11 Echtpaar Velthuis 276,456% 12. Mevr. Stokvis - Hr. Engelkes 276.172% 13 Mevr. Van de Kallen - Hr. Van de Poll 268,380% 14. Hr Bloemendaal - Hr. Koster 268,216 15. Echtpaar de Roode 261,129% 16 Echtpaar Van Hinsbergen 260,183% De 6e competitiewedstrijd wordt op 13 januari 1977 gespeeld. Op 9 decem ber a.s wordt de Kerst-drive gespeeld LEUSDEN - In de mooie Zuidhal in Amsterdam moest Antilopen zijn microcompetitie beginnen tegen Am- sterdam-Zuid Beide ploegen toonden in deze eerste wedstrijd veel inzet, maar toch was het duidelijk te merken dat er nog wat onwennig werd ge speeld De afstandsschoten waren voor al bij Antilopen nog wat onzuiver De Amsterdammers kwamen in het begin al gauw op een 2-0 voorsprong, waarna Corrie de Ridder met een ver schot Antilopen op 2-1 bracht Vanaf dat moment ging de strijd gelijk op Om de beurt stonden de ploegen voor, maar steeds kond de tegenstander de stand weer rechttrekken Het gelijke spel was dan ook wel de verhouding, hoewel het veldspel van Antilopen wel wat verzorgder was. Antilopen ver zuimde in de laatste seconde een prach tige kans op een overwinning te benut ten, maar beide ploegen waren na af loop tevreden over het uiteindelijk re sultaat A s zaterdag moet Antilopen tegen ..Hoger Op" in de Koppel in Amersfoort en wel om 17.00 uur Theo van Duinkerken, die een zeer goede wedstrijd speelde, zal de wed strijd vanwege een schorsing vanaf de kant moeten volgen Als de inzet aan wezig blijft en de eerste aanval vat soepeler gaat lopen, dan moet een kleine winst mogelijk zijn Doelpunten waren afgelopen zaterdag van Gert Nieuwenhuis 3x, Theo van Duinkerken 2x, Ciska Visser, Corrie de Ridder, Harne Brack en Rob Geutjes allemaal lx EXELSIOR 2 - ANTILOPEN 2 In Hilversum vond zaterdagavond de ont moet ing plaats tussen de reserve- teams van Exelsior en Antilopen. Een wedstrijd waarbij de Hilversummers als overwinnaars uit de bus kwamen en wel met 9-7. Deze wedstrijd had ech ter Antilopen voor hetzelfde geld win nend kunnen aflsuiten, ware het niet dat de eerste aanval nogal onzuiver schoot. De 2e aanval verzuimde op haar beurt, ook nog enkele kansen in doelpunten om te zetten. Qua veldspel lagen de machtsverhoudingen niet ver uit elkaar, en Antilopen heeft tot het eind toe geprobeert een betere stand te bewerkstelligen. Het was een leuke wedstrijd met veel kansen aan beide kanten, waarbij de Leusdense formatie jammer genoeg aan het kortste eind trok Antilopen 3 wist de in de eerste paar minuten opgebouwde voorsprong van 2-0 niet vast te houden tegen SVMM 2. De Maarnse ploeg had enkele zeer geroutineerde spelers in haar gelede ren die weinig moeite hadden om de rest van de wedstrijd de Leusdenaren naar een achterstand te spelen. De uit eindelijke uitslag was 2-4 in het voor deel van de gastploeg. De juniorenploeg speelde een niet LEUSDEN/CENTRUM - Wie ni& sterk (genoeg) is, moet slim zijn, kantje drijfveer geweest zijn van Veensche Boys, die zowel in de zondag- als za terdagkompetitie de naam van .eeu wige tweede" heeft gekregen. De kerken/eenders brachten de KNVB afdeling Utrecht op het idee van de hoofdklasse, die na afloop van de hui dige kompetitie ingevoerd wordt, doo middel van versterkte promote Hoewel ik dat op zich niet zo'n belang rijke zaak vind, is het voor de desbeti fende klubs toch wel goed om van de| mogelijkheid te profiteren. De kam zijn groter dan bij de lotto of toto. firl wordt wel beweerd, dat e.e.a. geen degradatie tot gevolg heeft, maardatii niet helemaal waar. Een niet in haal opzet slagende klub blijft weliswaar dezelfde klasse, maar is ondertussen wel een stapje verder verwijderd van| promotie uit de afdeling naar de KNVB In het kort zit de nieuwe opzet zo ml elkaar, dat voor de 1e Wasse- kampioenen alles blijft zoals het was Die promoveren gewoon naar hoofdbond. In de hoofdklasse komen de nummers 2, 3 en 4 van de beide 1e klassen en de twee nummers 5 maken onderling uit, wie van hen dat ge noegen zal delen. Voor de 2e klassen is de regeling minder ingewikkeld. De kampioenen promoveren naar de hoofdklasse, terwijl de nummers 2.3 en 4 eerste klasser zullen worden. In de 3e klasse draait de kompetitie uit op een kleine volksverhuizing Nummer 1 wordt 1e klasser en de klubs, die op de 2e t/m 8e positie de finish halen, stap pen over naar de 2e klasse. Wat staat er voor de drie Leusdense standaardteams op het spe/? Als Urn, toestaat begin ik met de zaterdagse ploeg van Roda. Daar is de zaak w? simpel. Als Roda aan het eind van ded kampioen is geworden (en de ranglifi van nu wijst daar al op) gaan des roodzwarten over naar de Ie klas$ waarmee in één klap de degradatiex het vorige seizoen meer dan goedg maakt is. Indien dit -niet lukt, blijft a troostprijs toch altijd nog de 2e klasse over, aangezien ik dit elftal niet als 9e, 10e of 11e zie eindigen. Zeer interessant is de nieuwe opzei voor Achterveld Als SVA het wondei, mag beleven het einde van de kompet! tie aan het hoofd van de ranglijst i halen, ontstaan fraaie perspektieven voor de Baas-Boys" metfn één kee de sprong naar de hoofdklasse. Ds oranje-witten spelen dan een klasse hoger dan Roda. Hoe bestaat hef? Mocht SVA slechts 2e, 3e of 4e worden, dan is daarvan het gevolg, dal U weer kunt genieten van de altijd enerverende tweestrijd tegen Roda. ft ben misschien wat te voorbarig, watt. theoretisch heeft de Leusdense klub ook nog altijd twee kansen om dat (e voorkomen. Al geloven nog maar weinig roodzwarte supporters in een eventueel kampioenschap, de kans op de 2e t/m 5e positie is beslist nog mei verkeken. Op dit moment ziet dat er weliswaar nog niet naar uit, maar wa! niet is kan nog komen. Trainer Maai heeft laatste man" Schoonderbee eens als spits geprobeerd en wellicht volgen nog meerdere surprises ond& het motto van ,,baat het niet, dat schaadt het niet". Ik mag vindingrijke trainers wel, die wat durven te probe ren. PC tic hl VOETBALVOORSPEL LEUSDEN/ACHTERVELD -Hetprfr gramma voor a.s. zortdag in de 1» klasse A (zondag) met daarachter A resultaten uit de eerste competitie helft luidt: Amersfoortse Boys - Domstad U Amsvorde - VVZA 2- Roda - DWSM (14.30 uur) 0-1 Patna - Baarn 0-1 Nederhorst - ASV '65 FAK - Zeist 0-1 2e klasse B (zondag): Maluku Muda - Veensche Boys H VVO '65 - Barneveld 0-1 Achterveld - PVC (14.30 uur) 2-1 Candia - Rivierwijkers 1J Dorestad - Houten 0-1 3e klasse A (zaterdag): Culemborg - Roda '46 1*' rood Wit - F ZO H De Posthoorn - Stroe 1"' F.C. Horst - Zwart Wit 0- CDN - Achterberg 2-t SVP heeft vrij!!! zo'n al te beste partij en veria1' verdiend met 6-1. Ook de A-plo*f verloor deze rit. De anders zo schot vaardige aspiranten konden deze mii dag de korf niet vinden en moest# na een zeer spannende strijd met etf 0-2 stand in hun nadeel genoegen men. De jongste 2 adspiranten-ploe gen deden het beter en wonnen bd partijen. Antilopen B met 4-1 Telstar en Antilopen C tegen Atlanta E met 5-2.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 16