,Een veiliger weg naar school", dokumentaire van J. W. Muller Ié^IIagenpa Nieuw bestuur /IEDESPELENDEN ZAGEN FILM Zwangerschaps- gym start weer leusder krant - plaatselijk nieuws nabestellen foto's Verloren en gevonden Gemeente Leusden Wijnand van Haselen gemeente ïlëusden Losse verkoop Leusder Krant exposities moeilijke formules terug uit nieuw zee land oproep 1200 jaar leusden milieuraad schoentje zetten bij de groenteboer... nog méér schoentjes DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 „Een veiliger weg naar school" is een film, die bedoeld is als voorlich ting In de dokumentaire wordt ge toond hoe het wel en hoe het niet moet en wat de gevaren zijn voor het naar en van school komende kind Met de Leusdenaar Jos de Hesselle in de ypjd^ol" als de automobilist, die mérite versctuiiende vormen in aan- ciking komt, maar die tevens één van Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden herschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 41495; Mamli Kreljns, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495, b.g.g. 03420-6141, toe stel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij, vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, 4antal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Flnnmark 3 Leus- Oen/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Flnnmark 3, Leusden/C. DE LEUSDER KRANT ©en uitgave van de BDU- Krantenkombinatie tö Barneveld 2H VERLOREN Zwarte knipportemonnee met inhoud, etui met sleutels; babyslofje; muts, gebreid, groen met wit. bankbiljet; bruine portemonnee met inhoud. WEGGELOPEN Rood/wit gecastreerde kater. Sia mees. bruin met wit bandje GEVONDEN Bos sleutels aan hanger, waar letter K op staat; twee sleutels, bruine porte monnee met inhoud; leren ceintuur met gesp; rood etui met sleutels; wollen muts, angora bruin-beige-zwart. Inlichtingen worden u verstrekt door de rijkspolitie in Leusden/Centrum, tel 42885. Verloren Witte leren voetbal met zwarte stip pen; broche, briefje va.i f 10,-, van f5,- en 7 a 8 zilveren rijksdaalders; portemonnee met f90,-. rood etui met vulpen, potloden en dergelijke; twee bruine leren handschoenen; zilverkleu rige aansteker, merk Iblo in zwart hoesje; lichtbruin knipbeursje met on geveer f 100,-Zwitserse muts, rood met wit kruis, bruine portemonnee met f 9,75; bruine sleuteletui met auto- en huissleutels Weggelopen Beige jachthond, teef, vier maanden oud; zwart/oranje/witte lapjeskat; bruine bastaardhond; Duitse staander met bruine kop; grote bruine hond, luisterend naar de naam Teddy; Ierse setter, vijf jaar oud. Gevonden Bruine kunstleren portemonnee met drie vakken; sleutelbos met labels ..manége" en ,,reservekisten"; sleu telbos met vier sleutels; papieren tas met spijkerbroek en rode trui; rode portemonnee met inhoud. Aan komen lopen of aan komen vliegen Groengele kanarie; zwarte hond, on definieerbaar ras, Duitse staander, teef IV; jaar oud; bruine geit U kunt over deze dieren en voor werpen inlichtingen verkrijgen bij het buro van de Rijkspolitie te Leusden- Zuid, Arnhemseweg - Oude Rijksweg voor de verkoop van uw huis advies en informatie WIJNAND VAN HASELEN makelaardij in onroerende goederen. Snouckaertlaan 22-24 Tel. 033-11941 Amersfoort, postbus 502. ACHTERVELD Donderdag 2 december: Bejaarden- soos 13.30 uur Donderdag 2 december: St Nicolaas- avond KP.J Ons Gebouw 20 00 uur. Vrijdag 3 december: Bibliotheek 19 00- 20.00 uur. Vrijdag 3 december: Klaverjassen De Hessenkar 20.00 uur. Zaterdag 4 december: St. Nicolaas- middag pupillen S.V.A. kantine sportpark Zaterdag 4 december: Dansen Ons Ge bouw 20.00 uur Zondag 5 december: Bibliotheek 10 30- 12.00 uur Dinsdag 7 december: Verkeerscursus Ons Gebouw 20 00 uur Donderdag 9 december: Pico St Ni- colaasavond Ons Gebouw. Dinsdag 7december: Bibliotheek 15 15- 16.30 uur LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 2 december: ..De Til", Ontspanningsavond ABTB. 20 00 uur. Zaterdag 4 december: Groot Krak- horst". St Nicolaasfeest, Blij - hof, voor kinderen vanaf 4 jaar Aanvang 11.00 en 14.00 uur. Stichting Amivedi: Mevrouw M von Bergh. tel 03425-1554. LEUSDEN/ZUID Donderdag 2 december: Bibliotheek ,,De Boekenmolen", Paletschool Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14 00 tot 17.00 uur. Voor vol wassenen en jeugd. Vrijdag 3 december: P.J.G.U. Jaar feest in ,.D Mof" aan de Arn hemseweg Aanvang 19.30 uur. Op voering van het blijspel ,,De gro te versierder". Na afloop dansen onder leiding vanbeatband Phoe nix" uit De Meern Vrijdag 3 december: bibliotheek ,,De Boekenmolen' Paletschool, Wil lem de Zwijgerlaan. uitleen van 19 tot 20 uur Uitsluitend voor volwassenen. Vrijdag 3 december: Jeugdclub voor 12- en 16-jarigen in ,,'t Tref punt' aan de Arnhemseweg van 19 30 tot 21 30 uur Zaterdag 4 december: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepen- heim Scheltuslaan 14, geopend van 12 00 tot 18 00 uur Maandag 6 december: Bibliotheek ,.De Boekenmolen", Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur Voor volwas senen en jeugd. Maandag 6 december: Gezinsverzor ging en ouderenhulp van de gefu seerde kruisverenigingen aan de Roo van Alderwereltlaan 13, van van 14.00 tot 15.00 uur Maandag 6 december: Jeugdklub voor 8- en 9-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 18.30 tot 20.00 uur Maandag 6 december: Gemengd Koor ..Kunst Veredelt". Repetitie avond in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 20.00 tot 22.00 uur Komen zich eens nieuwe te noren en bassen aanmelden'? Dinsdag 7 december: U.V.V. Senioren Sociëteit Ontmoetingsmiddag voor alle mensen van Leusden-Zuid, die van gezelligheid houden In het klubgebouw van ,,Roda", Burge meester Burning Sportpark, van 14 00 tot 16.30 uur. Dinsdag 7 december: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur Uitsluitend voor volwassenen Woensdag 8 december: Jeugdklub voor 10- en 11-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19.15 tot 20.30 uur Maandag 13 december: N.C.V.B Kerst- wijding in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg Aanvang 20.00 uur Medewerking verleent het Chris telijk Gemengd Koor Kunst Ver edelt". OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B. Hassink, Azunet 17, Leusden-Cen trum, telefoon 43132. EXPOSITIES IN LEUSDEN Greetje Grijpma: kleurenlino's in de Openbare Leeszaal te Leusden-Cen- trum. De bibliotheek is geopend: - maandag en woensdag van 18.30 tot 21 00 uur. - dinsdag van 14 00 tot 17 30 uur - woensdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 14 00 tot 17 30 uur. - vrijdag van 14.00 tot 17.30uurenvan 18 30 tot 21 00 uur - zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur. LEUSDENAREN EXPOSEREN ELDERS Greetje Grijpma: kleurenlino's in ,,De Beerenburght" (telefoon 03449- 1760), Wielseweg 31 te Eek en Wiel Tot en met 26 december. Eerste Kerst dag gesloten: Geopend, donderdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17 00 uur Zondags en Tweede Kerstdag van 13 00 tot 17 00 uur ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1. ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9 Vergeet u niet een bezoek te bren gen aan de gemeentelijke exposities rond de tweede fase in het gemeente lijke voorlichtingcentrum aan de Zwarteweg? Iedere morgen van half negen tot half één kan men daar te recht voor een duidelijk overzicht V3n de stand van zaken rond de tweede fase. Tot 10 decmeber liggen hier ook de bouwplannen van de BNG en WCN (eerste deelplan) ter visie. Tekeningen en informaties over het hoofdcentrum kan men eveneens gedurende de openings tijden bekijken. Op 9 december is er - zoals bekend - een informatiedag over dit hoofdcentrum. Op die dag zijn er deskundigen aanwezig, die u het één en ander over de bedoelin gen, mogelijkheden en onmogelijk heden kunnen vertellen. Ook kunt u dan via inspraakbrieven uw mening kenbaar maken. Dat geldt trouwens ook voor andere, ter visie gelegde plannen. Vorige week donderdag was er weer de maandelijkse vergadering van de Leusdense gemeenteraad. Ditmaal - tegen de gewoonte in - was de agenda kort en zelfs de praatwa terval bleef duidelijk beperkt, zodat zo tegen de klok van negen uur de laatste hamerslag weerklonk. Maar daar wilden we het niet over hebben. Wel over het feit, dat die avond een nieuw raadslid werd geïnstalleerd, de heer Bokkers namens de KVP. Burgemeester Van der Post las de installatie-formule en eed voor. Op merking van één der aanwezigen: ,,Je zou toch zeggen - zeker na de snelle raadswisselingen van de laat ste tijd - dat de burgemeester die formules nu wel uit z'n hoofd kent Na verblijf van bijna een jaar keerden donderdag de heer en me vrouw Van Dijk van de Eemelaarse- weg terug van een bezoek aan hun kinderen in Nieuw Zeeland. Op 3 de cember 1975 waren zij naar daar ver trokken. Toen zij donderdag op Schiphol arriveerden werden zij daar verwelkomd door alle in Nederland wonende kinderen en kleinkinderen. Dit was voor hen wel een grote ver rassing. Bij hun thuiskomst in Ach terveld was de verrassing nog groter. Een gedeelte van de Eeme- laarseweg was versierd, maar ook de toegang tot het erf en de toe gang tot de woning had men versierd. Vooral moeder Van Dijk had er wel even moeite mee om het te verwerken. Ze hebben een heerlijke beoordelen van de tekeningen heeft Sint heel wat hoofdbrekens gekost. Daar er zoveel tekeningen waren ge bracht heeft hij niet één, maar vier prijsjes gegeven. De gelukkige kin deren die een prijsje met hun tekening wonnen zijn: Rembrand Smits 1jaar, Marleen Benjamins 4 jaar, Gerdien Voorneveld 5 jaar en Erich v. d. Brink 7 jaar. Sint was wel blij met al het eten dat de kinderen voor zijn paard hadden meegebracht. U weet het; volgend jaar bestaat Leusden 1200 jaar. Ook de Leusder Krant zal beslist niet aan dit bijzonder heuglijke feit voorbij gaan. Ter gelegenheid van dit grootse eeuwfeest zijn wij van plan om in een reeks artikelen de rijke his torie van Leusden naar voren te brengen. Dat kunnen wij echter niet zonder uw onmisbare steun. Historici onder u: doet u mee? hebt u materiaal, dat voor publikatie ge schikt is? Laat het ons weten. En le zers onder u, die in bezit zijn van oude foto's en ansichten van Leus den, worden vriendelijk verzocht dit materiaal tijdelijk voor publikatie aan ons af te staan. Doet u mee? De Leusder Krant wordt meestal alleen maar vóór u gemaakt, misschien kan volgend jaar een deel ervan dóór u gemaakt worden. Bij voorbaat onze dank voor uw onmisbare medewer- tijd gehad bij hun kinderen in Nieuw Zeeland. Twee zoons en een dochter wonen daar. De heer en mevrouw Van Dijk hadden de echtgenotes, echtgenoot en kleinkinderen nog nimmer gezien. Tijdens hun verblijf aldaar arriveerde er nog een dochter die ook naar Nw Zeeland was geemi- greerd. Tevens werd ook daar hun veertigjarige echtvereniging gevierd, hetgeen hier met de kinderen nog eens over wordt ge daan. Van Dijk vond het wel jammer dat zijn visum afgelopen was zodat zij wel moesten vertrekken. Hij was anders zeker nog geruime tijd daar gebleven. Mevrouw Van Dijk vond het echter niet zo erg en was heel blij weer thuis te zijn. Ze zijn wel in een verkeerde tijd naar huis gekomen, want in Nieuw Zeeland was het nu de tijd zoals hier in mei en juni. Ze zijn blij naar daar te zijn geweest, hebben heel wat gezien en heel veel genoten. king in deze. U kunt uw materiaal af geven op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/Centrum (natuurlijk wel met uw naam en adres en telefoon nummer) of zenden naar ons post adres: Leusder Krant, Postbus 11, Leusden/Centrum. Van mevrouw Van Bergen-v. d. Grijp ontvingen we een exemplaar van „Milieutechniek", een uitgave van Diligentia. Het is een economisch en technisch maandblad voor milieubeheersing en in het nummer dat mevrouw Van Bergen ons toezond (waarvoor onze 3 dank) stond een interessant hoofd artikel van de hand van ing. R. J. A. Dirkse over de milieuraad (wat het Comité Milieuzorg Leusden in feite ook is). Onder de kop „Milieuraad dekmantel milieubeleid b. en w.?" j gaat de heer Dirkse uitgebreid in op de mogelijkheden en onmogelijkhe den van een dergelijke milieuraad. Hoewel de heer Dirkse praat over een „gemeentelijke milieuraad" (het CML is een particulier initiatief) is het voor Leusdenaren, die al dan niet be trokken zijn bij de aktiviteiten van het CML een erg interessant artikel. Het nummer van Milieutechniek (6e jaar gang nummer 9, september 1976) is te bestellen bij uitgeverij Diligen tia, Postbus 6332 te Amsterdam, Een los nummer kost 5,- en het gi ronummer is 502700. zowel de medespelenden (ouders en kinderen) als de gemeentelijke instan ties Mevrouw van der Does-Enthoven, voorzitster van de VBV, vertelde het één en ander over het werk vande ver eniging en wees er op, dat de film niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland zal worden vertoond ,,Want de Vereniging Bescherming Voetgan gers," aldus mevrouw Van der Does, ,,is aangesloten bij de „International Federation of Pedestrians" (de inter nationale federatie van instellingen, die zich beijveren voor een veiliger voetgangersverkeer). ,,De VBV-voor- zitster deelde speciale armband-re flectors uit, die vooral van belang zijn voor kinderen, die 's avonds nog op pad zijn door welke oorzaak ook Deze reflectoren zijn gemakkelijk te beves tigen en maken het kind voor het ge motoriseerde verkeer duidelijk her kenbaar Wethouder van Zandbnnk.die als loco-burgemeester aanwezig was, ontving het eerste exemplaar. ,.r_'n veiliger weg naar school" zal als film de grote landelijke aktie van de VBV gaan begeleiden Deze aktie zal binnen afzienbare tijd van start gaan. LEUSDEN - Ten gevolge van enige veranderingen in het dagelijks bestuur van de Herv. Geref. Jeugdraad ziet het bestuur er nu als volgt uit; Voorzitter j Botermans, Kwintlaan 16. Leusden-Zuid Sekretaris: F van Loenen, Arnhemse weg 68, Leusden-Zuid. Penningmeester L. de Jager, Raven horst 12, Leusden-Centrum' Leden: M. Kamp, Hooiland 6. Leusden- Centrum. tel 44196, W. van de Brink, Kon. Sophielaan 7. Leusden-Zuid, tel.. 44428. LEUSDEN - C - Op dinsdag 7 de cember a s begint er weer een nieu we cursus zwangerschapsgymnastiek. De cursus begint 's avonds om 7.30 uur en vindt plaats in het Wit-Gele Kruis gebouw Men kan zich ter plaatse opgeven. Een scène uit: „Een veiliger weg naar school". LOEP OP Kinderen tot acht jaar kunnen ook dit jaar weer hun schoentje zetten bij de groenteboer. Dit aardige idee is van de firma Hols die alle kinderen tot 8 jaar in heel Leusden graag een verrassing geeft. Op donderdag 2 of vrijdag 3 december kunnen de schoentjes worden gebracht (na tuurlijk wel duidelijk met naam en adres er op) in één van de winkels van Hols. Op zaterdag 4 december kunnen de (hopelijk door Sint ge vulde) schoentjes weer worden op gehaald. Het lijkt zo simpel, dit schoentje zetten, maar we hebben vorig jaar gezien hoeveel schoentjes er bij de firma Hols werden gebracht. Het verbaast je dan, dat elke schoen tje later weer aan het juiste voetje terecht is gekomen Door de firma Van Dijk werd even eens een afspraak gemaakt met Sint Nicolaas om de Achterveldse kinderen eens extra te verrassen. In verband met de verjaardag van de Sint mochten alle kinderen maandag een schoentje of een klompje bij Van Dijk komen brengen, zodat de Sint er dan iets in kon doen. Het ging hier om de kinderen beneden de leeftijd van acht jaar. Dat er van de zijde van de kinderen wel belangstelling voor was bleek wel uit het feit dat er 136 stuks schoeisel werd binnenge bracht. Ook kreeg het kind dat de mooiste tekening maakte een extra verrassing. Ook dit sloeg geweldig aan want er werden zoveel te keningen binnen gebracht dat een etalageraam er geheel mee kon wor den behangen. Sint heeft wel heel wat werk gehad om al die schoentjes en klompjes te vullen. Dinsdagmor gen mocht men naar de winkel komen om de klomp of schoen weer op te halen. Het was die morgen dan ook een hele run naar de winkel waar ieder zijn eigendom weer terug kreeg waar een verrassing in zat. Geen enkel kind was vergeten. Ook het de diskussie-leiders is tijdens een „ouderavond" over dit belangrijke on derwerp Het commentaar bij deze film wordt gesproken door Philip Bloe- mendaal. Regisseur - producer Jan Willem Muller bedankte aan het begin van de avond alle Leusdenaren die op zo'nge weldige manier hebben meegewerkt aan het totstandkomen van deze film, Van de redaktie) LEUSDEN - In opdracht van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voet- maakte de Leusdense cineast Jan Willem Muller afgelopen zomer een onder de titel „Een veiliger weg naar school". Een groot van deze film - we schreven hier toentertijd uitgebreid over - werd in de eente Leusden opgenomen. Dat kwam niet alleen, omdat Jan Willem Muller toevallig in Leusden woont, maar vooral ook, omdat Leusden typisch een is, waar de cineast alle slechte en goede voorbeelden voor handen had. werd de 18 minuten durende film voor een klein publiek (geno- en medespelenden) in het gemeentelijke voorlichtingscentrum aan de vertoond in aanwezigheid van de voorzitster van de VBV, mevrouw Does - Enthoven.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3