Sinterklaas kwam aan in Achterveld J. Ochse erelid De Eemelaar Achterveld verslagen door dood J.v.d. Hengel. PICO-jongens tekenden Wit-Gele-Kruis vergaderde Achterveldse dames brachten poppen naar Nieuwenoord Klaverjassen KPO-dames maakten poppen LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS samenwerking van en met anderen is dit ook gelukt. In 1972 konden twee banen in gebruik worden genomen. Het toen bestaande bestuur bleef echter niet stil zitten en er werd bereikt dat er nog twee banen bij kwamen. Een be stuursfunctie is wel mooi, doch er gaat veel vrije tijd in zitten en het le vert ook wel ens problemen met het gezin op Maar dank zij de volle mede werking van de echtgenotes is het nog steeds gelukt. Er is een lijst bijge houden van alle bestede uren aan de vereniging Aan de bouw van het club huis dat gezamenlijk is gedaan zijn 1500 uren besteed. Hiervoor kwam 10% voor rekening van de heer Ochse dus dat is 150 uren. Samen met alle andere bestede uren zoals aan be stuursvergaderingen e.d. komt de heer Ochse in die jaren op een totaal van 950 uren besteed aan de vereniging. ERELID Als dank voor al zijn werk is er besloten hem als ere-lid van de ver eniging te benoemen. Dit werd door de vergadering met een daverend ap plaus akkoord bevonden. Daar een ere lid altijd een adviserende stem blijft behouden blijft de heer Ochse toch nog bij de vereniging betrokken. Hier na werd hem de oorkonde van het ere lidmaatschap overhandigd De heer Wessels sprak ook nog een dankwoord aan de scheidende penningmeester, de heer Van uhm. Deze kreeg een ro ss kertje aangeboden van het hemgelieli merk. Ook kregen de beide heren mi hun dames nog een avondje uit ett aangeboden. De beide echtgenotes kit gen een bloemetje. Na de afhandelu van dit punt werd de heer Ochse ver zocht de voorzittershamer weer Ié hand te nemen en zo de vergaderis verder teleiden, hetgeen graag do: hem werd gedaan. De hierna volgende agendapunt- werden in een vlot tempo afgewert De heer Enters, periodiek aftrede als lid van de financiële commiss werd herkozen. De verkiezingen de leden voor de overige commis: leverden ook geen problemen op. redaktie vanhet clubblad werd m\ één persoon aangevuld, namelijk m^ vrouw De Haan. Ook de technische com missie werd aangevuld met de heret Wolters en Vons, die echter inverbaD met het nieuw te bouwen clubhuis allee maar adviserend zullen optreden. Vai de rondvraag werd door een vijftë personen gebruik gemaakt. De vragn werden naar genoegen beantwoord Hierna sloot de voorzitter de verga dering. ,.Het is voor de laatste mai dat ik de voorzittershamer laat vallei Ik wens het nieuwe bestuur het aller beste. Ik dank u allen voor alle onder vonden medewerking waarbij de kan tinedienst zeker wel een extra woort van dank mag hebben. Ik wens u vet geluk in het nieuwe jaar en een het goed tennisseizoen,aldus de heer Ochse. ACHTERVELD - Maandag 22 no vember kwam de heer Johan van den Hengel uit Achterveld door een nood lottig verkeersongeval om het leven. De verslagenheid bij zijn ouders, zus ters en broer was enorm, doch dit was niet minder het geval bij de Achterveldse bevolking. Vooral bij hen, die Johan van nabij hadden gekend en met hem hadden samengewerkt was de verslagenheid groot Hij was lid van de SV Achter veld, tevens lid van het bestuur van deze vereniging. Daarnaast was hij jeugd leider, jeugdtrainer en jeugd-penning meester. Hij trainde het C-elftal vu de voetbalafdeling jeugd En als fci] iets deed, deed hij dat ook met zijl hele inzet. De SV Achterveld zal hee heel erg missen. Ook was hij nog lid van diverse an dere Achterveldse verenigingen waar onder de schietvereniging. Hij was eei van de beste schutters en is jarenlaa bestuurslid geweest. Doch niet alleea de verenigingen konden een beroep Of hem doen, ook de individuele persooe Als hem iets gevraagd werd stotó hij altijd klaar en kwam alles voor el kaar. Dat hij zeer gewaardeerd wen! in het dorp en bij zijn collega's vac de firma waar hij werkte bleek wel uit de enorme belangstelling bij zijn be grafenis. Bij de uitvaartdienst in de R K Kerk te Achterveld was deze ze goed als geheel gevuld. Na deze diensl werd hij geflankeerd door de spelertjes van het door hem getrainde elftal naar zijn laatste rustplaats gedragen. De grote, welgemeende belangstelling is voor zijn ouders, zusters, broer eo verdere familie wellicht een grote steun en troost geweest. ACHTERVELD - Maandag 22 no vember hield het Wit Gele Kruis te Achterveld haar jaarlijkse ledenver gadering. De waarnemend voorzitter heette de opgekomen leden hartelijk welkom en hij hoopte dat het een goe de vergadering zou worden Hierna herdacht hij de deze zomer overleden voorzitter J. van Dalen die een lange reeks van jaren de vereniging als voor zitter heeft gediend. Mede onder zijn bezielende leiding werd enige jaren geleden het nieuwe Wit Gele Kruis-ge- bouw gerealiseerd Hierna kwam de verkiezing van een nieuw bestuurslid aan de orde Door het overlijden van de heer Van Dalen was een vacature ontstaan Door het be stuur was kandidaat gesteld de heer G Tijmensen. Achterveldseweg 43. Daar er geen tegenkandidaten waren ingediend nam de heer Tijmensen zit ting in het bestuur Na afloop van de vergadering werd hij in onderling be stuursoverleg tot voorzitter gekoze* Na de verkiezing kwam het jaarver slag van de wijkverpleegster waanii bleek dat er 827 verpleegbezoeken wa ren afgelegd en 86 overige bezoekea Er waren 148 spreekuren in het wijk- gebouw geweest Totaal waren er 121 uitleningen gedaan. Bezoeken m.btbe- jaardenzorg waren er 215 en m.b.t prenatale zorg 27. De bezoeken m b.t tot zuigelingen en kleuterzorg war# 505 en de overigen totaal 71. Eer werd één kleutercursus gehouden waaraan door 26 deelneemsters was deelge nomen Het aantal zuigelingen en klei)- terbureaux was respectievelijk 24 en 10 Het hierna volgende financiële ver slag gaf een overzicht van de finan ciële positie van de vereniging. Uit di' verslag bleek dat het tekort door de gemeente zal worden aangepast. He* voorstel om de contributie te verbo gen tot f25,- werd aangenomen Ten gevolge van de geldontwaarding kan m# er niet buiten het contributiebedrag regelmatig bij te stellen. Na de rondvraag werd de vergade ring besloten Hoewel de opkomst ma tig was, was het toch een levendig* vergadering en namen de aanwezige leden volop deel aan de besprekingen DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 ACHTERVELD - Zaterdag 27 no vember kwam St. Nicolaas aan in Achterveld. Om ongeveer 14.00 uur arriveerde hij bij hotel de Roskam, gezeten op zijn mooie witte schim mel. Voorafgegaan door de majoret tes en het muziekkorps van DWS was het een fleurig geheel. Ook de weer goden waren de Sint blijkbaar gunstig - DWS begeleidt de Goedheiligman - De zwarte Pieten, die Sint in Achterveld assisteerden Veel volk op de been bij de aankomst van de Sint gezind. Kort voor hij zou arriveren begon het te regenen, doch op het mo ment dat hij arriveerde scheen de zon en die is tijdens de optocht door het dorp ook blijven schijnen. Sint en zijn Pieten werden welkom geheten door de voorzitter van de win keliersvereniging de heer J van Dijk Deze vond het fijn dat Sint ook dit jaar weer zijn intocht in Achterveld wilde houden Hij hoopte dat Sint tijdens zijn tocht door het dorp zou zien hoe mooi dit dorp wel was. Ook dankte hij de werkgroep die zo actief was ge weest om dit geheel te organiseren. Sint antwoordde hierop dat hij het fijn vond om weer in Achterveld te zijn Hij kwam graag naar Achterveld omdat hij dit dorp al heel wat jaren kende en het steeds weer prachtig vond om een tocht door het dorp te maken Hij dankte de winkeliersver eniging en de aktieve werkgroep die het ook dit jaar weer mogelijk hadden .gemaakt dat hij hier zijn intocht kon houden Na de toespraken begon de tocht door het dorp Deze is geheel zonder moeilijkheden verlopen Het was wel prettig te zien dat er minder mensen en kinderen met de optocht HULDIGING In verband met het aftreden van de voorzitter wilde deze de vijf vrouwen van de bestuursleden die zitting hadden voor de uitbreiding, een huldiging bren gen. De heer Ochse dankte de dames voor hun bereidwilligheid die zij steeds hadden getoond om hun mannen volop gelegenheid te geven hun werk voor de vereniging te doen. De vijf dames kre gen een bloemetje aangeboden. Daarna richtte de heer Ochse het woord tot de scheidende penningmees ter Hij dankte de heer Van Uhm voor al het werk dat hij in die jaren voor de vereniging had gedaan. We hebben," aldus de voorzitter, ,,heel wat jaren samengewerkt en hebben het altijd goed met elkaar kunnen vinden Je hebt al die jaren een heel goed financieel beleid ge voerd Namens de vereniging heel har telijk dank daarvoor." Na dit afscheid deelde de heer Ochse mee dat voor hem nu de tijd was ge komen om de voorzittershameroverte geven aan de secretaris die tevens waarnemend voorzitter was. Dit omdat hij voortijdig zijn werk als voorzitter van de vereniging neer moest leggen. Nadat de heer Wessels de voorzitters hamer had overgenomen richtte hij het woord tot de heer Ochse Hij gaf een terugblik vanaf het moment dat de heer Ochse in 1970 er over was gaan denken om in Achterveld een tennisvereniging te gaan oprichten Dank zij de hulp en genheid om uit te leggen hoe men een pop zelf kon maken Na deze uitleg togen de dames aan het werk met hun zelf meegebrachte materiaal zo als touw, restjes wol, lapjes stof enz. Tijdens deze bezigheid legde mevrouw Bouwman van top tot teen uit hoe een pop in elkaar gezet moest worden. Zij had verschillende poppen mee ge bracht om een idee te geven hoe men een pop en welk model men kan maken Het eind resultaat was geweldig, want elke aanwezige dame ging met een zelf gemaakte pop naar huis. Het was even als de voorgaande avonden weer een gezellige doch ook een leerzame avond geweest. ACHTERVELD - Door de dames van tiet welfarewerk van de Achterveldse Zonnebloem-afdeling was het initiatief fenomen om voor een internaat van eestelijk gehandicapte kinderen een aantal poppen te maken. De keuze was gevallen op huize Nieuwenoord te Baarn -Vrijdag was het dan zover dat drie auto's waarin dertien dames waren gezeten naar het genoemde huis vertrokken ^len had de hoeveelheid gemaakte pop pen bij zich. In Baarn aangekomen ferden zij ontvangen door de heer Bus, fdelingshoofd aldaar. Na het genot van een kopje thee Waarbij de heer Bus enige uitleg ver schafte over het huis werden de da mes rondgeleid. Men heeft in diverse afdelingen een kijkje mogen nemen en óok de huisjes mogen bezichtigen waar in acht tot tien pupillen verblijven Na de rondleiding was de tijd aan gebroken om de poppen uit te delen. Het was ontroerend om te zien hoe ieder zijn eigen pop uitzocht, en na meeliepen doch dat er heel wat meer publiek en kinderen langs de route stonden opgesteld en de Sint met zijn Pieten vriendelijk begroetten De Pie ten waren niet karig met het uitdelen van pepernoten en het strooien van snoep Na het beëindigen van de rit door het dorp dankte Sint iede voor de verleende medewerking en getoonde belangstelling, doch in het zonder de muziekvereniging DWS de majorettes die het geheel op de eigen wijze hadden begeleid deze bemachtigd te hebben begon te knuffelen en er mee te spelen. De da mes kwamen wel heel spoedig tot de ontdekking dat er geen poppen genoeg waren Toen men zag hoe gelukkig de kinderen waren met hun geschenk werd er meteen besloten hier mee door te gaan en volgend jaar een aanvulling poppen naar huize Nieuwenoord te gaan brengen De geste van de Achterveldse dames werd heel erg op prijs gesteld ACHTERVELD - Vrijdagavond 3 de cember a s. hoopt D V. drs. J. Hoek. de derde ronde van het klaverjas- toernooi worden gespeeld Er kan zo wel geschud- als geklaverjast worden Er zijn weer een aantal leuke prijzen te winnen. ACHTERVELD - Donderdag 25 no vember hield de tennisvereniging haar jaarlijkse ledenvergadering. De op komst van de leden was niet gering, want er waren 70 leden aanwezig. Er was dvze avond heel wat af te han delen. De agenda bestond uit 16 punten. De voorzitter de heer J. Ochse open de vergadering met een hartelijk wel- ktxwitwoord. Daande heer Ochse voorr tfjdi&'kou aftreden als bestuurslid en vbtfpeitter was het de laatste maal dat hij de voorzittershamer hanteerde. Gezien de vele punten werd direct begonnen met de afwerking van deze agenda Na de mededelingen en de in gekomen stukken te hebben behandeld kreeg de secretaris gelegenheid de notulen van de vorige vergadering voor te lezen Deze werden onveranderd goedgekeurd Hierna werd het jaarver slag voorgelezen waaruit bleek dat de vereniging een heel goed en heel actief jaar achter de rug had. Er waren heel wat activiteiten geweest die allen zeer goed geslaagd waren. In dit jaarverslag werd ook nog even stilgestaan bij het overlijden van Johan van den Hengel, die. hoewel hij geen lid van de vereni ging was, toch bij allen bekend was door zeskamp en andere activiteiten op sportgebied Het jaarverslag van de penning meester werd vol aandacht gevolgd. Het bleek dat de vergadering er finan cieel niet zo slecht bij stond, al is het nu direct nog geen rozengeur en mane schijn. De financiële commissie had ook haar taak gedaan en ging geheel accoord. UITBREIDING BESTUUR De begroting voor 1977 werd door de vergadering aangenomen. Punt 9 van de agenda, wijziging van de statuten en het rhüishoudelijk reglement bracht de ton gen in beweging Het voorstel van het bestuur om het bestuur met twee leden uit te breiden, dus van vijf naar zeven, bracht wel enige discussie teweeg, doch werd toch aangenomen. Direct na de aanneming van dit voorstel werd overgegaan tot de verkiezing van de nieuwe bestuursleden. Daar twee leden geen tegenkandidaten waren gesteld, werden de door het bestuur voorgestel de leden gekozen Het bestuur bestaat nu uit de volgende leden: mevr. H. Wol ters, en de heren A. Wessels, J. Bos, H. Kelder, H. Timmer, W. L. G Groe- newegen en B. de Gans. Hierna kwam het punt aanwijzing voorzitter. Dit punt bracht ook heel wat tóngen in beweging en er werd heftig gediscussieerd. Het bestuur wilde een voorzitter aanwijzen uit het zittende bestuur. Veel leden waren hier op tegen en stelden dat naar hun mening de leden hierin ook zeggenschap moesten hebben De leden stelden dat zij tegen de voor dracht van het bestuur ook in de gele genheid gesteld moesten wordenom een tegenkandidaat te stellen. Na veel dis cussie werd besloten dit punt op de agenda te plaatsen van de eerstvolgen de ledenvergadering, en daar de heer Ochse volgend jaar periodiek aan de beurt was om af te treden, zou het be stuur nu voor een jaar een voorzitter aanwijzen. De vergadering ging hier mee accoord Na de pauze werd met goedvinden van de vergadering een punt 10a ingevoerd ACHTERVELD - Donderdag 25 no vember was het weereenK.P.O avond Deze avond gaf men van mevrouw Bouw man uit Stroe instruct ie betreffende het maken van poppen. Dat de K. P O. dames hier wel interesse voor hadden bleek wel uit de geweldige opkomst Na een in leidend woord van mevrouw Van Wie- ringen kreeg mevrouw Bouwman gele- van het bestuur periodiek aftredend wa ren, zijn de heren Wessels en Van Uhm, waarvan alleen de heer Wessels zich herkiesbaar had gesteld, werd ook dit gelijktijdig met de verkiezing van de nieuwe bestuursleden afgewerkt. Daar ACHTERVELD - Donderdag j 1 was het weer een PICO-avond. De opkomst was' weer geweldig. Deze avond werd er getekend. Het enthousiasme was weer geweldig. Hoewel het tekenen niet geheel uit de ,,verf" kwam was het weer gezellig en heerste er een reuze goede onderlinge sfeer. De jongens mochten een tekening van een haas na tekenen en dat lukte bij enkelen nog ook. Na afloop van het tekenen werden de tekeningen bekeken en kwam als eerste uit de bus Bert de Ridder. Bert was dus de winnaar van deze avond Met Sinterklaas gaan de Pico-jongens met de Top-meisjes op uit nodiging van de Zoefbilly's naar Hoogland Deze reis zal plaats vin den op vrijdag 3 december Het vertrek is om 19.15 uur van het Coópe- ratieplein Als er soms nog ouders van leden zijn die met hun auto willen rij den is dat heel erg welkom Bent u in de gelegenheid om te rijden en wilt u dat ook dan kunt u dat opgeven bij Coen van Hamersveld, Hessenweg 263, tel. 03425-1236

Leusder Krant | 1976 | | pagina 8