Gezellig optreden Gerrit Beekhuizen .euke spel- middag De Til Dames Achterveld speelden gelijk Kinderen Paletschool bakten speculaasjes Nieuwe cursussen Creatieve Handvaardigheid Kunsthoofdstereo de weg naar 'n grotere perfektie VOOR OUDERE INWONERS LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 LEUSDEN - Donderdagavond 25 no vember organiseerde de Oranj evereni - ging Leusden een gezellige avond voor de oudere inwoners van Leusden in café-restaurant ,.De Mof' Er was voor een gezellige enter tainer gezorgd: Gerrit Beekhuizen, die van alle markten thuis bleek te zijn. Zijn nummer buikspreken viel erg bij het publiek in de smaak Erg aardig was zijn act op het Hammond orgel, waarmee hij het hele scala van de Nato- taptoe in Delft imiteerde Van het zware slagwerk tot de doedelzak spelers, compleet met de bars voor het forum van de troep geschreeuwde commando's Op de accordeon bege leidde Gerrit Beekhuizen zichzelf, toen hij een liedje over een mop zong Na het vertellen van de mop gaf hij de lacht-reakties ten beste van alle men sen die om de mop in de lach schoten! Daar waren bassers, hoge gillers, pieplachtjes en gier-uithalers bij. Een dansnummer met een damespop, die groter was dan Gerrit Beekhuizen zelf, had ook veel sukses En de meeste medespelenden legden héél hun hart in de scène van Romeo en Julia, die Gerrit hen liet spelen Alleen de beuke- boom en de eikeboom zwaaiden niet genoeg met hun takken Er waren gezellige muziekjes, die ook de oudere voeten lichtvoetig maak ten. En de penningmeester van de Oranjevereniging kwam in zo'n goede stemming, dat hij zich door Gerrit Beekhuizen telkens weer liet over halen om met gulle hand consumptie bonnen uit te delen. Het aantal bezoekers van deze avond viel misschien wattegen, maar de sfeer was erg gezellig, en er werd veel ge lachen. Het was een allerplezierigste avond van geanimeerd amusement ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP Maandag 22 november vond te onge veer 20 20 uur op de Doornseweg een ongeluk plaats met dodelijke afloop Het is de tweede keer in korte tijd, dat onze gemeente wordt opgeschrikt door een dodelijk verkeersongeluk. De 66-jange notaris H F Keetell uit Amersfoort werd het slachtoffer van een op de rijweg geparkeerd staan de vrachtauto, die pech had Ondanks de gevoerde verlichting, de gevaren driehoek en de zwaailichten, waarmee de chauffeur van de vrachtauto aangaf dat hij stilstond op de rijbaan, schoot de bestuurder van de Volvo in volle vaart onder de vierwielige aanhangwa gen De heer Keetell overleed ter plaat se De auto was total loss VERKEERSONGEVAL Op de Lockhorsterweg vond op dins dag 23 november een verkeersongeval plaats Hierbij waren twee auto's be trokken De bestuurder vaneenauto.de „Ik ben de moeder van uw tegen stander Als verrassing hebben wij voor u van de BABY-FELICITATIE SERVICE bij de geboorte van uw baby een doos vol handige en leuke kado's. LEUSDER KRANT. Finnmark 3, Leusden-C. De nieuwe kollektie geboortekaarten 1977 hebben wij reeds binnen. U mag onze modellenboeken thuis rustig eens doorkijken. I. Sjoelen, een niet weg te denken attraktie op een spelmiddag LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen [zondag organiseerde de Stichting Jeugd [en Jongerenwerk een tweede spelmid dag in ,,de Til". leze keer was de wat oudere jeugd [aan de beurt, want deze middag was [bedoeld voor deelnemertjes van 11 t/m |13 jaar ■15 spelenthousiastelingen gaven ,,acte de présence" en beleefden evenals de kinderen die vorige week meededen een erg gezellige middag Er werden 9 spellen gedaan, en deze negen moesten 3 keer gespeeld worden Ook nu weer een applausje voor de vrijwilligers, die zo'n middag moge lijk maken, want bij elk spel zijn er toch één of twee personen nodig om alles op rolletjes te laten verlopen. Dit lukte ook deze middag bijzonder goed Voordat de prijzen uitgereikt konden worden, was er heel wat reken werk te verrichten. Deze prijsjes, die ook nu in de St. Ni- colaassfeer lagen, werden in de leef tijdsgroepen verdeeld Uiteraard werden de deelnemers ge trakteerd op limonade en koek De uitslagen waren 10 jaar (3 deeln.): 1. Gerco Renkers 197 punten. 11 jaar (25 deeln.): 1. Kees v d. Wolfs haar, 288 pnt.; 2. Ludgard Bos 220 pnt. 3. Ricky Bunk 209 pnt 4 Robin Pot 208 pnt., 5. Dorina de Ouden 194 pnt., 6 Hanneke Vial 193 pnt., 7. Peter Ja- pinga 190 pnt., 8. Dineke Bekelaar 186 pnt 12 jaar (10 deeln.): 1. Johnny Jansen 232 pnt., 2 Wout Vrijhoef 221 pnt., 3. Marcel Chanclair 212 pnt 13 jaar (7 deeln.): 1. Jeroen Bos 213 pnt 2. Martin Timmerman 212 pnt ACHTERVELD - Hoewel de Ach- terveldse dames volgens het program ma afgelopen zondag vrij zouden zijn, kwam er in de loop van de week een bericht binnen dat er zondag gespeeld moest worden. Zo werd onder niet al te beste weersomstandigheden zondag de wedstrijd Achterveld - De Vesting gespeeld Het was een thuiswedstrijd voor Achterveld Er stond een harde wind en die maakte het de dames echt niet ge makkelijk Nadat een minuut stilte in acht was genomen in verband met het overlijden van het bestuurslid J. van den Hengel werd de aftrap geno men door De Vesting Het is over de gehele wedstrijd genomen een leuke wedstrijd geweest. Men kreeg wisse lende kansen doch het waren de Ves ting-dames die de score openden Het was een hoge bal boven in de hoek De Achterveldse keepster Tiny van Wes- terlaak dacht dat de bal over zou gaan. Doch juist voor het doel ging de bal naar beneden en ging in plaats van over de lat er onder door. Hierna kwamen enkele zeer goede akties van Achterveld doch de dames schoten naast het doel in plaats van er in. Zo bleef het tot de rust 0-1 voor De Ves ting. Na de rust had Achterveld de wind wat mee en werden er enkele heel goede akties op touw gezet. Doch tot scoren kwam het niet. Ongeveer 10 minuten na rust werd er door een Vesting-speelster hands gemaakt juist buiten de 10-meter lijn L Kerkhof nam de direkte vrije trap hard en hoog en deponeerde zo de gelijkma ker achter de keepster van de tegen partij Veel plezier beleefde Achter veld hier niet van want toen door de Achterveldse keepster een hoge bal tegen de lat werd getikt werd de te rug springende bal door een goed doorgelopen Vesting-speelster in het Achterveldse doel gekopt. Achterveld kwam toch weer opzetten en ongeveer vijf minuten voor het eindsignaal wist M van Laar de stand weer gelijk te maken De wedstrijd eindigde zo met een 2-2 gelijkspel. Zondag speelt Ach terveld tegen Minerva, aanvang 10.00 uur heer J de B uit Utrecht, hield op de Lockhorsterweg niet voldoende rechts, en botste daardoor tegen de auto van de heer H v d L. uit Barneveld Er ont stond lichte materiële schade. Er werd gelukkig niemand gewond. AANRIJDING Dinsdag 23 november vond te onge veer 14 20 uur op de Horsterweg ter hoogte van perceel 24 een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een landbouwtrekker De zeswielige vrachtauto, bestuurd door de heer J. de V uit Leerbroek, haalde op de Horsterweg de landbouwtrekker in, maar week bij het inhalen niet vol doende uit naar links. Hij raakte hier door de vierwielige landbouwtrek ker, die werd bestuurd door de heer K B uit Leusden De trekker werd bij deze manoeuvre zwaar bescha digd BROMFIETSER GEWOND Op de kruising van de Arnhem- seweg met de Maanweg ontstond op woensdag 24 november omstreeks 14.30 uur een botsing tussen een auto en een bromfietser. Zoals het meestal gaat. was ook hier de onbescherm de bromfietser degene, die het lood je moest leggen Autobestuurder B. F. B R. uit Teugen verleende op het fietspad geen voorrang aan de brom fietster, mevrouw C J v W. uit Scherpenzeel De bromfietster moest worden overgebracht naar het cen trum van de GGD met diverse ver wondingen De bromfiets werd vrij zwaar beschadigd BOTSING TUSSEN TWEE AUTO'S Een botsing tussen twee personen auto's vond plaats op woensdag 24 november op de kruising van de Noor derinslag met de Groene Zoom. De heer G A M v d L uit Barne veld verleende met zijn auto geen voorrang aan de auto, bestuurd door de heer F. v d B uit Leusden. Gelukkig waren de snelheden niet zo groot en ontstond er slechts lichte materiële schade Er raakte bij deze botsing niemand gewond DIESELOLIE OVER DE DOORNSEWEG Over het wegdek van de Doornseweg verspreidde zich op donderdag 25 no vember een hoeveelheid dieselolie, die werd verloren uit een vrachtwagen te gen 16.20 uur Het kenteken van de vrachtauto was genoteerd De auto bleek toe te behoren aan Shell Midden-Ne derland. De politie maakte proces-ver baal op In verband met het zeer glad gewor den wegdek moest de politie gedurende enige tijd het verkeer ter plaatse re gelen. GLAS STAK UIT Vrijdag 26 november vond om onge veer 8 10 uur een ongeval plaats op de Dodeweg nabij-Don Bosco De bestuur der van een Simca haalde juist een fietser in, toen uit de tegenovergestel de richting een bestelautootje met glas naderde. De Simca schampte er tegen aan. De lading glasplaten stak enigs zins buiten het bestelautootje Er ont stond materiële schade De auto's wer den beschadigd, en van de lading bra ken enkele glasplaten. ONDER INVLOED In de nacht van zaterdag 27 op zon dag 28 november moest de politie de bestuurder van een auto, de heer P. F F uit Woudenberg, aanhouden we gens het rijden onder invloed Dit ge beurde in Leusden-centrum, terwijl de man eerder in de nacht al een rij verbod had opgelegd gekregen in de gemeente Scherpenzeel gelegd waarna door het uitzetten van het deeg tijdens het bakken de boel aan elkaar kwam te zitten. Bij een tweede, en volgende bakbeurt werd hier dan ook direkt terdege rekening mee gehouden. Tijdens de handenar beid les kwamen de andere leerkrach ten ook eens kijken, gedwongen door de baklucht die door de hele school stroom - de Na anderhalf uur werken was het grootste deel klaar - er waren reeds tientallen speculaasjes - en verza melden de kinderen hun zelfgemaakte exemplaren in vetvrijeboterhamzakjes om die eerst mee naar huis te nemen, waarna ze altijd nog genuttigd konden worden Leuk was het te zien dat de kinderen graag wat afstonden voor een leerling die ziek was en voor mensen die geholpen hadden deze middag mo gelijk te maken. Nadat flink geholpen was om alles weer vetvrij te maken konden de leerlingen terugzien op een wat andere dan gebruikelijk handen- arbeidmiddag en met hun zelf ver vaardigde speculaasjes huiswaarts ke ren. J. A. Werdler - Tientallen kinderen kwamen naar de Til WEEKENDDIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersma. Lantink, Nunnik- hoven enDenToomneemtdit weekend waar. Binkhorst, Gironde 1, Leus- Ben/C. Tel. 033-42667. Spreekuur: zaterdag- en zondagmid- Bag om 14 uur Visites graag vóór 10 uur s morgens aanvragen De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag- thorgen 8 uur De patiënten van huisarts J van Nieuvikerk, Galicie 41. telefoon 033- 44541 kunnen elk weekend bi| hem te recht. Spreekuur zaterdag- en zon- Uagmiddag 14.00 uur. WIJKVERPLEGING: Zr Dignum, Walter van Amersfoortse- straat 36. Achterveld Tel. 03425-1333. 'n de week volgend op dit weekend heeft zr. Dignum avonddienst b.g g. tel. 033-40818 APOTHEEK: apotheek Leusden, Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 uur tot 18 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20 uur. In de weekeinden waarin één van de artsen Binkhorst, Lantink of Nunnikhoven dienst hebben op zater dag en zondag geopend van 14 uur tot 14.30 uur en van 17 30 uur tot 18 uur. In de weekeinden, waarin één van de art sen Boersema of Den Toom dienst hebben, is de apotheek op zaterdag en zondag gesloten. VERLOSKUNDIGE: Voor de praktijk van mevr A. Thuis- Paulussen en mevrouw C de Brink- Bruyn, neemt dit weekend waar: Mevr. Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26. Amersfoort Tel 033-15272 b.g.g. tel. 22000 TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeind: Dokterscentrale Amersfoort, tel 033- 22000. - Als volleerde bakjters werd er gewerkt LEUSDEN - De stichting Creatieve Handvaardigheid start in Januari met de volgende cursussen: maandag 16.00-17.30 uur: kinderclub, docente Ada Slagter. dinsdag 19.30-22.00 uur: textiele werkvormen, docente Bettie Jagers, dinsdag 19.30 - 22.00 uur: tekenen en grafiek, docente Geertje Grijpma. woensdag 19.30-22.00 uur: houtbe- werken. woensdag 19.30-22.00 üur: keramiek, docente Margot Huisman, donderdag 16.00-17.30uur: kinderclub, docente Ada Slagter. donderdag 19.30-22.00 uur: algemene handvaardigheid, docente Arianne Jan sen. Wie zich voor een van deze cursussen wil aanmelden, kan dat doen bij mevrouw E. Strik, Bohemen 5, Leusden-C. tel. 44547 LEUSDEN - Vrijdagmiddag 26 no vember mochten de leerlingen van de 4c klas van ,,'t Palet" hun hand vaardigheden eens beproeven met van te voren bereid deeg, teneinde daar - als onderwerp voor de Sinterklaas- grote. kleine, dikke of dunne specu laasjes van te maken. De speculaasjes werden daarna gebakken in een zestal ovens, die ter beschikking gesteld wa ren door een paar moeders en colle ga's. Voordat het echter zo ver was moesten ongeveer 5 kg bloem, bas terdsuiker, boter en speculaaskrui den tot een goed pakkend deeg worden gekneed, hetgeen geschiedde door de leerkrachten Oskamp, v Eist, Leopold en Werdler ten huize van en met behulp van mevrouw en dochter van Rooyen, die als studente stage loopt Nadat alle ovens voorverwarmd waren en het deeg eerlijk verdeeld was konden de kinderen aan de slag. Ze mochten echter geen hulpmiddelen gebruiken, zoals deegrollers, vormen of specu laasplanken en mesjes. Nee, alles moest met de hand gevormd worden en even tueel versierd worden met amandelen die door de kinderen zelf waren mee gebracht. Om vast een beetje in de sfeer te komen als amateur-bakker hadden de kinderen zich in een vaak zelfgemaakt bakkerstenue gestoken, waarbij scherp gekeken werd wie nu wel de langste bakkersmuts droeg. Het maken van een klein en stevig speculaasje zoals we ze kennen van uit de winkel bleek in de praktijk helemaal niet mee te vallen Met veel ijver echter werden dan toch nog de mooiste, dieren, letters, gezichten, mensen, zwarte Pieten, Sinterklaasjes en andere voorwerpen vervaardigd, die helaas soms door het harde drukken op het deeg op hun ondergrond bleven vastzitten. De ovenplaten werden toen eerst door de leerlingen ingesmeerd met wat boter, daarna werden de pro- dukten er zorgvuldig naast elkaar op gelegd en de oven ingeschoven op hoop van zegen dat er na twintig minuten echte speculaasjes uit zouden komen. Het zou echter één grotespculaas wor den, want in alle drukte hadden de juffrouws en de meester (juffrouw Yke- ma, Fieke van Rooyen, ondergeteken de) de speculaasjes te dicht op elkaar Stereo-liefhebbers, die bij wijze van spreken dagelijks met de koptelefoon op zitten om naar hun favoriete platen te luisteren zonder te worden gestoord, kun nen nu rekenen op een nog grote re perfektie in de weergave. Als wij de stereo geluidstechnici moe ten geloven, is het allernieuwste te vinden in het zogenaamde kunsthoofd-stereo. Het principe is eenvoudig, want het is geba seerd op de mens zelf. Doormid del van een kunsthoofd wordt de muziek (of de geluiden) opgeno men In elke oor-ingang zit een gevoelig microfoontje Wat er in feite wordt gedaan is een zo authentiek mogelijke opname te maken op de manier, zoals ieder mens de geluiden opvangt. Onno Scholtze, opnametechnicus bij Phonogram ging nog een stapje verder. Hij plaatste microfoon tjes in zijn eigen oren en maakte daarmee een hele reeks opna men, geluiden van de schietbaan tot het bos. Een heel scala aan geluiden trekt voorbij aan de luis teraar. De muzieknummers wer den overigens wel met een kunst hoofd opgenomen. Wie gevoelig is voor een steeds perfektere stereo-weergave, moet beslist niet verzuimen de elpee Kunst hoofd-stereo" te beluisteren. De plaat werd uitgebracht door Pho nogram te Amsterdam op het Philips-label nr. 6300 238.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9