De noodzaak van 'n kroeg in Leusden SPORT Geen voetbal, toch voetbal KPJ viert kerstfeest Biljarten TTCL 1 en 4 kampioen Moeilijk seizoen Antilopen 1 Successen schaak vereniging Leusden lobot-Sint bij iet Startblok Uitslag klaverjassen Kerstviering KP0 DWS-container staat er weer Nieuw bestuur De Eemelaar Pon Voorwaarls produktief Wielerveldrit Harderwijk Ons Genoegen s.v. Achterveld LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 9 DECEMBER 1976 11 ACHTERVELD - Donderdag j.l. vier - jen 'Je klassen 3, 4, 5 en 6 van basis school „het Startblok" hun St Nico- laasavond De Sint en zijn Pieten wer den ontvangen door dr. Who en Sara. (iade ontvangst werden ze in de hal van de school gebracht waar een tijdma chine stond opgesteld maar door op de rerkeerde knoppen te drukken kwamen 16 in het verleden terecht. Indeoertijd ingekomen zag Sint hoe het daar ir Jie tijd toeging. Er werd gedobbeld om trouwen en dergelijke Ook krijgers raren aanwezig en zij vonden de Sint maar een gek beest. De tovenaar be sliste dat dat beest de pot in moest, want de stam had honger Sint voelde daar niets voor. De tovenaarsbotjes spraken dat hij weg mocht gaan. na eerst verteld te hebben waarom hij zo heilig was. Hierna werd hij het land uitgejaagd, waarop hij weer in de tijd machine terecht kwam. Weer ging alles mis. Ze kwamen nu in de toekomst terecht en inde toekomst caf een robot op school les en er kwam ook een St Nicolaasrobot binnen. Deze vertelde aan de echte Sint waarvan hij gemaakt was Tijdens dit verhaal viel de Robot-Sint in elkaar. Er werden monteurs gebeld, die de Robot-Sint moesten maken De echte Sint moest dit echter overnemen terwijl hij zijn levensgeschiedenis moest vertellen. Na herstel van de Robot-Sint riep deze dat de echte Sint antiek was en ver dwijnen moest Weer in de tijdmachine en nu ging alles goed In het heden aangekomen schrokken de Sint en zijn Pieten wel even. Het was een lawaai van jewelste. Een groot aantal groepen waren daar aanwezig. Kleermakers, kappers, discriminatie, milieu, dierenbescherming en vrou wenemancipatie Bij de kappers geko men moest de Sint zijn baard af doen, bij de kleermakers kreeg hij een col bertjasje met een bolhoed. Bij de dis- criminatiegroep kreeg hij een stuk zeep om zich te wassen De milieugroep klaagde er over dat er steeds takjes van de bomen werden geplukt om de roe te maken De dierenbescherming maakte bezwaren tegen het feit dat het paard van de Sint steeds rnaar de daken op en af moest. En als laatste progesteerden de vrouwen van de vrou wenemancipatie waarom het altijd een man was. die Sint en nooit eens een vrouw Na een kleine discussie waarin alles werd opgelost werden, door een tot gewone man geworden Sint, de ca deautjes uitgedeeld Vrijdag 3 december heerste er bij de kleuters en de groepen 1 en 2 van het Startblok grote spanning Om on geveer 10.00 uur arriveerde de Sint met zijn Pieten Na luidkeels de Sint Ie hebben toegezongen kreeg elk kind persoonlijk een hand van de Sint. Hierna werden door de leerlingen van klas 1 en 2 dia's getoond, waarbij Hendrik Jan van Es een zelf bedacht verhaaltje vertelde Door Valerie Jehee. Karin Tielenius en Ester Colpaard werd een dansje opgevoerd, waarbij Sint en de Pieten ook de dansvloer op moesten. Na nog enkele liedjes te hebben gezongen gingen klas 1 en 2 naar hun eigen lokaal. De kleu ters kregen daarna hun surprises, waarna klas 1 en 2 ook uit handen van de Sint hun als surprises verpakte ca deautjes ontvingen Alle kinderen kre gen chocolademelk en speculaas Na nog even bij meester Fred te zijn binnen gewipt gingen Sint en zijn Pie ten onder een regen van pepernoten er vandoor voor een bezoek aan ande re kinderen Al met al kan weer ge sproken worden van een zeer geslaagd Sint Nicolaasfeest. ACHTERVELD - Aan de derde ron den van het klaverjastournooi in De Hessenkar werd door 44 personen deel genomen. De uitslag van deze ronde was 1 W. van Wienngen 5020 pnt 2 Elly Smink 4838 pnt. 3 G. van Marwijk 4824 pnt. 4. J. Hout veen 4718 pnt. 5 K Jonkman 4702 pnt. 6 J Steenkamp 4660 pnt 7 H Kerkhof 4641 pnt 8. J. van Rossum 4635 pnt 9 Mevr Horst-Vos 4572 pnt 10 H. Turan 4568 pnt 11 E v d Kooij 4531 pnt 12. J Voorburg 4507 pnt 13 G. Horst Jr 4498 pnt 14 Mevr v. Dijl-v. Halteren 4464 pnt. 15 Mevr Turan 4444 pnt 16 P. van Nimwegen 4363 pnt 17 G Horst sr 4336 pnt 18 T Born 4316 pnt. 19 H van Ruitenbeek 4287 pnt 20 G Smal 4280 pnt 21 G. voskuilen 4280 pnt. 22 Tiny Westerlaak 4245 pnt De stand na deze drie ronden is nu 1 H Turan 14000 pnt 2. J. Houtveen 13826 pnt 3 P van Nimwegen 13617 pnt 4. W van Wieringen 13545 pnt 5. E v d Kooij 13368 pnt De vierde ronden van dit tournooi zal worden gespeeld op vrijdag 3 ja nuari 1977 ACHTERVELD - Donderdag 16 de cember zal de Achterveldse K P O. afdeling weer haar jaarlijks Kerst feest vieren De verzorging van deze avond is in handen van enkele leden Het is een volkomen verrassing wat de organiserende dames klaar zullen ma ken De kerstviering zal worden gehou den in de Oude Peerdestal van hotel de Roskam aanvang 19.30 uur. ACHTERVELD - In verband met de oud papier-aktie van de muziekvereni ging D W S. zal vanaf vrijdagmiddag 10 december tot en met zaterdagmid dag 11 december weer een container worden geplaatst bij de weegbrug op het Coöperatie plein. De container zal er zaterdag tot ongeveer 15.00 uur staan De muziekvereniging hoopt weer op aller medewerking Nu de oude tele foongidsen inmiddels voor nieuwe zijn vervangen kan men deze oude gidsen ook kwijt in de container Mochten er bejaarden zijn of zieken die toch hun oud papier kwijt willen en er geen andere mogelijkheid is om dit eventueel met een buurman mee te geven dan even een telefoontje en het wordt bij u opgehaald. U kunt dan bellen 033-41197 ACHTERVELD - Donderdag 2 december vierde de Achterveldse KPJ afdeling haar jaarlijkse St. Nicolaasfeest De opkomst was niet gering. 75 leden waren pre sent Om ongeveer 20.00 uur kon de voorzitter deze bijeenkomst openen. Met gezellige achter grondmuziek werd er een aantal spelen gedaan zoals tafeltennis- snelfietsen, touwtjespringen,en veloppe en geluid raden, ringwer- pen en het oplossen van een re bus De eerste tien geplaatsten bij elk spel kregen een aantalpunten die na afloop van alle spelen bij elkaar werden geteld. Er waren vijf prijzen beschikbaar gesteld die als volgt gewonnen werden 1 Ton Pol 31 pnt 2 John Lonst 28 pnt. 3 Mirjam Esveld 25 pnt 3 Marian v Ruitenbeek 25 pnt 3. André Steenbeek 25 pnt Het was weer een echte ge zellige KPJ-avond. Op zaterdag 18 december zal de KPJ kerstfeest vieren. Dit zal zijn in Ons Gebouw Na de kerkdienst gaat men naar de gro te zaal van Ons Gebouw, waar de avond in een prettige sfeer zal worden gevierd. Deze avond met koud buffet en discomuziek is alleen toegankelijk voor KPJ-le- den. LEUSDEN/CENTRUM - Uit het con tactblad van de KPJ-afdeling Leusden namen wij de navolgende ontboezeming van een zekere „J" over, mede ge zien de dringende urgentie van het onderwerp De behoefte aan een eta blissement waar jongeren onder het genot van een verfrissing of eendrankje een gezellig, serieus, belangrijk of ontaard gesprek kunnen voeren is ma nifest aanwezig in Leusden-C Ik durf zelfs te beweren dat deze behoefte a la minute groeit in onze naaste omgeving Mijns inziens is het een plicht voor een gemeente als Leusden met een aanzienlijke groep potentiële barbe- zoekers te zorgen voor dergelijke on derkomens Het is door diverse weten schapsmensen bewezen, dat een ..kroeg" een sociale funktie vervult binnen een maatschappij. Wanneer we naar het (gezellige) Zuiden afzakken, zien we dit ook wel verwezenlijkt; vaak zijn dit gemeenten met 1/10 maal het inwonersaantal van Leusden met 10 maal zoveel kroegen De gemeente heeft nu nog het geluk, dat een partiku- lier het initiatief heeft genomen om in een sportkantine de gelegenheid te geven, daar zijn natje te halen en elkaar te ontmoeten Echter, daar hiervoor zoveel animo bestaat barst dit zaaltje in het weekend bijna uit zijn voegen. Een logisch gevolg hiervan is. dat het buiten ook nog wel eens rumoerig is, wat de buren niet appreciëren Voor de bezoekers van zo'n gebouw is het uiteraard geen pretje om tussen het gedrang te staan Dit is ook een reden, dat er veel overloop naar Amersfoort is. Hier verzaakt de gemeente m zijn plicht Maar gelukkig zijn er hoopvolle perspectieven, naast het feit. dat het Ros Beyaart zijn deuren weer opent, gaat het gerucht dat er weer een ge zellig stamcafé op komst is, zoals we dat in het oude Hamersveld gewend waren Dit zou gesitueerd worden in de nabijheid van (om het Hamersvelds te houden) ,,de Tol" aan de „Swar- testeegh" Het is te hopen, dat dit ge rucht op werkelijkheid gebaseerd is, want dit missen we toch wel Tot slot wens ik iedere initiatiefnemer van een kroeg een succesvolle toekomst toe, daar die bezig is onze gemeente „vol ledig" te maken Zaterdag 11 december: Districts-mi- nivolleybaltournooi te Barneveld Zaterdag 11 december: vanaf 10.00 uur slotwedstrijden schietvereni ging Leusden a d. Kol. v. Rooyen- weg (Leusderheide). Dinsdag 14 december: om 19 35 uur zaalvoetbalwedstrijd F C Opstel ten 2 - BVG 2 in het KNVB- sport cent rum. ACHTERVELD - Na 1 minuut stilte in acht te hebben genomen inverband met het tragisch overlijden van het lid J van den Hengel werd een aan vang gemaakt met de onderlinge wed strijd In deze wedstrijd gelukte het een van de leden het hoogst aantal te behalen punten te schiten De uitslag was 15 A Vlug 40 16 W Wittebrood 40 17. Th v d. Koedijk 40 18. K Jonkman 40 19 W v d. Kletersteeg 38 20 J. Smink 38 31 T. Ossendrijver 37 Donderdag 9 december zal er St Nicolaasschieting worden gehouden J. Lagerweij Daatselaar Voskuilen van Nimwegen van Rossum van Nimwegen J van Ruitenbeek Vos Hols van Noorden Koenen E van Hamersveld Pepping van Daatselaar aantal punten 50 S.V Achterveld, afdeling jeugdvoet bal alle wedstrijden van zaterdag 4 december werden afgelast Programma cember Achterveld Al Cobu Boys Al Achterveld BI Achterveld Cl IJsselm voor zaterdag 11 de- - Quick A2 15 00 - Achterveld A2 15.00 vrij vrij vogels C2 - Achterveld C2 12.00 Achterveld C3 - V V ZA C5 13 15 Roda D6 - Achterveld D3 11.00 De Baarne doelman bleef hier duidelijk de baas over de aanvallers van Roda-zondag. LEUSDEN-CENTRUM - Het afgelo pen weekeinde maakte voetbalminnend Leusden voor de eerste keer in dit seizoen een afgelasting van het totale (afdelings) voetbal mee. Om de lief hebbers toch nog iets van het plaat selijke voetbalgebeuren aan te bieden, plaatsen wij hierbij een paar foto's uit de wedstrijden van Roda van de vo rige week Scheidsrechter L P Lips noteert een Baarn-speler in zijn kladboek je voor het platleggen van een speler van Roda-zondag. BRAND Woensdag 1 december, 's morgens om 9 30 uur, brak een felle brand uit in de opslagplaats van de heer Steenkamp juit Achterveld De schuur, die aan de Zwarteweg in Leusden-Centrum stond, achter de woning van de heer Tolboom, raakte door onbekende oorzaak inbrand en orandde volledig af De schade be draagt ongeveer f 15 000,-. De eigenaar was niet verzekerd VUURWERK IN BRIEVENBUSSEN Woensdag 1 december hield de politie twee zestienjarige jongens aan.diebe- zig waren in Leusden-Centrum vuur werk in brievenbussen te gooien. De ene jongen was afkomstig uit Leusden- Centrum De andere uit Leusden-Zuid Met het gooien van deze rotjes en de daarop volgende explosie vernielden de jongelui twee groene buitenbrieven bussen BROMFIETSER GEWOND Op de kruising van de Hamersveld- seweg en de Burgemeester de Beau- fortweg vond vrijdag 3 december om 16 20 uur een aanrijding plaats, waar aan een bromfietser, door het niet ver leend krijgen van voorrang van een autobestuurder, een beschadigd been zal overhouden De autobestuurder E H N. v d. B. uit Leusden verleende op de kruising geen voorrang aan de bromfietser H V uit Woudenberg De bromfietser werd door de auto aangereden, en botste als gevolg hiervan op tegen de auto van de heer G J S uit Leusden, die op de kruising stil stond. De bromfietser moest met ernstige beenverwondingen naar „De Lichten berg" worden overgebracht AANRIJDING De bestuurder van een motorfiets, de heer E. J. v d L. uit Leusden, be merkte op de Arnhemseweg te laat, dat er een file stond te wachten Vrijdag 3 december om 18.50 uur botste hij daardoor achter opde afremmende auto van de heer P. K.. eveneens afkomstig uit Leusden De motorrijder moest met knie beschadiging in „De Lichtenberg'wor den opgenomen TOTAL LOSS DOOR GLADHEID Op de Doornseweg slipte zaterdag 4 december om 8.30 uur een Opel, bestuurd door de heer G. J. B. uit Alphen aan de Rijn Het enigszins gladde wegdek was hiervan de oorzaak De auto sloeg eerst tegen een lantaarn paal aan, en ramde daarna een boom De auto was total loss. De bestuurder kwam gelukkig met de schrik vrij VERKEERSCONTROLE De politie hield maandagochtend 6 december een verkeerscontrole op de Arnhemseweg bij de Dorpskerk, waar veel gezondigd wordt tegen het rode licht. Een vrij groot aantal fietsers beneden de 16 jaar kreeg van de politie een waarschuwing Zes fietsers en bromfietsers werden bekeurd omdat ze het rode licht ne geerden ACHTERVELD - Tijdens de leden vergadering op 25 november j.l. van de L T V De Eemelaar werden de door het zittende bestuur voorgestelde kandidaten voor het nieuwe bestuur door de algemene ledenvergadering aangenomen. Het nieuwe gekozen bestuur heeft inmiddels onderling de functies ver deeld zodat het huidige bestuur er als volgt uitziet: De heer A Wessels, voorzitter, de heer H Kelder, secretaris; mevr. H. Wolters, penningmeesteresse; de heer W L G Groenewegen, Tech nisch Commissaris; de heer J Bos, Commissaris Activiteiten en Kantine, de heer B- de Geus. Commissaris Jeugdzaken; de heer H L. Timmer, Commissaris Competitie en Tour- nooien. ACHTERVELD - In de afgelopen week werden door de biljartclubs aan gesloten bij het GeVuEem de navol gende wedstrijden gespeeld De Kroon - Eibergen 6-4 De Zwaan - De Faam 5-5 Sport - De Roskam 4-6 O de Linden - De Klaveet 10-0 De Klaveet - De Kroon 4-6 Eibergen - Sport 8-2 De Roskam - De Zwaan 2-8 De stand is nu als volgt Aantal gesp. gew. verl. gel. pnt De Kroon 6 6 - - 41 Eibergen 6 3 3 - 36 De Faam 5 4 - 1 32 O. de Linden 5 3 2 - 30 Sport 6 3 3 - 29 De Zwaan 6 1 4 1 23 De Klaveet 6 2 4 23 De Roskam 6 1 5 - 16 In de week van 6 t/m 10 december worden de wedstrijden gespeeld: De Kroon - De Roskam Sport - De Faam O. de Linden - Eibergen De Zwaan - De Klaveet LEUSDEN - Na het rampjaar 1975/ 1976, toen het le team van de Leus- dense tafeltennisvereniging tweemaal degradeerde en in de 3e klasse terecht kwam, is nu een herstel opgetreden Piet van de Bree. Aart van Klompen burg en Ad van de Broek lieten zich in de laatste wedstrijd niet verrassen door UTTC 7 De wetenschapdat mede- koploper Rega 6 reeds van Barneveld 1 had verloren en dat een gelijkspel reeds voldoende was voor de titel, maakte het spelen wel plezieriger. In januari start het le team dus weer in de 2e klasse en zal dan moeten bewijzen dat ze daar ook thuis horen. Volgens verwachting had TTCL 4 geen moeite met het Nijkerkse Rega 14. Daardoor werden Stef den Ouden, Rob de Kromme, Ron Meier en Peter van Schaick ongeslagen kampioen in de 5e klasse D De werkelijke kracht van dit team zal in de 4e klasse blijken wan neer het tegen gelijkwaardige tegen standers zal moeten aantreden Volgens de statistieken zou het 3e team een beslissingswedstrijd moeten spelen tegen AGAVS 3 Van koploper Barna 2 werd royaal verloren, hetgeen te voorzien was, en AGAVS 3 zou het tegen Maarsbergen 1 ook wel niet klaren. De praktijk volgt echter niet altijd de papierencijfers en zo kon het gebeuren dat óf AGAVS 3 ineens veel sterker ging spelen óf Maarsbergen 1 ineens veel zwakker Resultaat was een royale zege van AGAVS 3 en daarmee was het lot van het 3e team bezegeld In de 5e klasse zullen Kees Gijsbertsen, Rienus ten Hoeven en Edward Stam moeten gaan bewijzen dat ze wel de gelijk een klasse hoger thuishoren Paul Plasmeyer en zijn teamgenoten hielden hun kansen in eigen hand door met 6-4 te zegevieren over AGAVS 2 Aangezien uit de'3e klasse twee teams moeten degraderen, spelen Rega 8 en TTCL 2 donderdag 9 december in Hoe velaken een beslissingswedstrijd. De verliezer zal. samen met AGAVS 2, de 4e klasse gaan versterken. TTCL 5, reeds zeker van een 2e plaats in de 5e klasse B, ging voor zijn laatste wedstrijd rtaar kampioen Hoog land 7. Hoewel Frank Wisman. Willem Lodders en Wytze vandeZwaageralles aan gedaan hebben, bewees Hoogland terecht kampioen te zijn geworden. Met 6-4 bleef dit team ongeslagen. Bob Schubard en Rudolf Drager heb ben hun laatste kans op behoud van hun le klasserschap aangegrepen door met miniem verschil van Maarsbergen a te winnen Hierdoor zijn 3 teams gelijk geëindigd met 4 punten en zullen be slissingswedstrijden noodzakelijk zijn LEUSDEN - Het ziet ernaar uit dat Antilopen een moeilijk microseizoen tegemoet gaat. al kan men uit 2 wed strijden natuurlijk weinig conclusies trekken. Het afstandsschot was net als in de eerste wedstrijd eigenlijk het grootste struikelblok Lukt het de tegenstander wel om met verre schoten doel te ra ken. Antilopen kan op deze manier maar weinig tot schoten komen. In het eerste kwartier van de wed strijd werd er rommelig gespeeld. Beide ploegen maakten wat fouten Hoger Op opende de score maar Rob Geutjes kon uit een vrije bal 1-1 sco ren. Antilopen miste enkele mooie kansen, o.a Gert Nieuwenhuis had wel erg veel pech met schieten. Hoger Op echter kon gemakkelijk de korf vinden wat resulteerde in een ruststand van 5-2 Na rust hetzelfde beeld; Antilopen liet het hoofd niet hangen en probeerde van alles maar er werd weinig ge scoord In de loop van de wedstrijd werd het veldspel van de Leusdense ploeg ook wat onverzorgder en Hoger Op kreeg op deze manier genoeg kansen om een duidelijke zege te behalen Even zag het ernaar uit dat Anti lopen terug zou komen toen in de tweede helft bij de stand 7-4 een strafworp moest worden genomen. De ze werd echter gemist en omdat Hoger Op onmiddellijk daarna wist te scoren waren de kansen voor Antilopen wel verkeken Al met al een verdiend verloren partij en Antilopen zal als het tot betere resultaten zal willen komen, uit een ander vaatje moeten gaan tappen Programma a s zaterdag KCO 1 - Antilopen 1 Antilopen 2 - Nieuw Flora 2, Schui- lenburg 15.45 Antilopen 3 - Meeuwen 2, Schuilen- burg 21.20 Doorn 5 - Antilopen 4 Uitslagen. Antilopen 1 - Hoger Op 1 6-12 SVMM 2 - Antilopen 3 4-3 OVVO 7 - Antilopen 4 4-1 Ant A - Sparta A 2-2 Dalto D - Antilopen C 0-7 Revival D - Antilopen D 7-0 LEUSDEN-CENTRUM - Het eerste tiental van de schaakvereniging Leus den is de competitie van de Stichts Gooise Schaakbond goed gestart met de thuiswedstrijd tegen het Utrechtse UTD 3 Voorzitter j. van Santen be groette de gasten met een kort wel komstwoord Hij vertelde om, dat het geen gewoonte van de Leusdense schaakclub is om bij wedstrijden als de onderhavige een fleurig lbloemetje op tafel te zetten, maar dat dit een gevolg was van de twee dagen eerder plaatsgehad hebbende 30e verjaardag van „Leusden" Hoewel verenigings- penningmeesters niet direkt bekend staan als Sint en Piet knikte de heer C. Veenendaal (de SVL-minister van financiën) minzaam toen de heer Van Santen hem vragend aankeek bij het aanbieden van twee gratis consump ties aan alle aanwezigen. „Dat hoeft niet in te houden, ons de overwinning te gunnen", aldus spreker, „speel er om. dat doen wij ook!" De Utrechters bleken dat ook helemaal niet van plan, want aan het einde van de avond werd de wedstrijd afgebroken met een stand van Zl/2-Zl/2 in het voor deel van UTD, met 'vier afgebroken partijen De Leusdense le bordspeler (P W Kans) stond verloren, de heer J van Santen (bord 6) had zijn winst punt praktisch binnen en uit de boruen 5 en 10 zou zeker" l/2 punt in het voordeel van Leusden komen. Voorge steld werd de wedstrijd met 5-5 af te sluiten DTU-speler Schoep, tevens wedstrijdleider van de SGS vond regle mentair uitspelen van de afgebroken partijen juister en aldus zou geschie den Twee van de onderbroken partijen zijn inmiddels uitgespeeld De heer Van Santen won inderdaad en de heer Karis slaagde er zo waar nog in zijn partij in remise te beëindigen, zodat thans het (voorlopige) resultaat 4-4 is. met de reële mogelijkheid van \/2 punt uit de resterende partijen en een redelijke kans op een Leusdense zege' Ook Leusden 2 deed het maandag in Utrecht tegen „Oog in Al" uitstekend door met 6-4 te winnen De gedetail leerde uitslagen ontbreken ons nog. De huiscompetitie die toch een minder vlot verloop heeft, dan werd verwacht, leverde de navolgende resultaten op. IA: Beukelman - J Boemaars 1/4-1/4 J Leijdes - H Struiwig 1-0 (vijfde zege voor Leijdes!) 1B: J Pronk - J Visser 1-0 N Koning - J Agterberg 1-0 2 A A Wisman-A v. Kuipers 0-1 C Veenendaal - H Kroes Vz'Vz 2B: W Schouten - A Kuyper /2-l/2 (vijfde remise van Schouten) J Zaal - J v d Tang x/2-x/2 3A: A. v.d. Steeg - C Hooyer 1-0 J Kuyper - Marian Hooyer 0-1 (eerste nederlaag van Kuyper!) deze heren hebben de (on)nódige strafpunten voor het „Houten Paard" moeten incasseren. Voor de ladder- LEUSDEN - Op vrijdag 3 december jl. speelde het zaalvoetbalteam van Pon Voorwaarts in Sporthal Strijland te Nijkerk tegen Sparta 1. Direkt vanaf het beginsignaal begon Sparta met een offensief en schoot al spoedig raak. Hierna kon de voorhoede van Pon Voorwaarts het initiatief nemen en zij schoot voor de rust viermaal in het doel van Sparta. Na de wisseling wist Sparta goed terug te komen en kon met een harde schuiver 4-2 scoren. De midvoor van Pon Voorwaarts kon na een goede voorzet van rechts ineens inknallen Daarna begon Sparta een alles of niets offensief en dit had succes want zij zette de doelverdedi- ger van Pon Voorwaarts op het ver keerde been en kon gemakkelijk 5-3 en 5-4 scoren De Voorwaartsen van Pon maakten echter met een keihard competitie speelden H. van Egdom en J. Tijmensen remise en wonnen J van Garderen en W v.d Wetering van W van Wieringen resp J. Roos HARDERWIJK - Op de voormalige vuilnisbelt achter de WCF-kazerne te Harderwijk werd door de wielervere nigingen „IJsselstreek" en R.TC Amersfoort op een door Wim van Dompseler uitgezet parcours de eer ste nationale wielerveldrit van Har derwijk georganiseerd. Kees Bokma werd winnaar bij' de liefhebbers met Wim van Dompseler 2e, v.d. Ham 3e. Kees Boogaard 10e. Gerard van 't Klooster (Leusden) 13e. enz HanStee- kers won de amateurrit vóór Gert Wildeboer en de kampioen van Neder land Wil Brouwer TeSoestduinen werd met 72 deelnemers de 5e rit van de veldritcompetitie verreden. Dick Wil genburg (Leusden) werd bij de ama teurs 4e, Evert Smit 5e en René van Brakel 14e Bij de liefhebbers eindig de Gerard van t Klooster als 2e schot 6-4. Twee minuten voor het einde werd de keeper van Sparta we gens belediging van de scheidsrechter naar het strafbankje gezonden De Spar ta voorhoede putte hier zoveel moed uit, dat zij toch nog nummer vijf kon inschieten en Pon Voorwaarts met 6-5 overwinning naar Leusden kon keren Stand Pon Voorwaarts: Klasse 2: v.d. Ridder 5 10 39- 7 Pon Voorwaarts 6 7 23-26 Balko 5 6 19-17 DVO '73 2 5 5 26-23 Reynolds 5 5 26-23 Sparta 1 6 4 21-30 Brinkboys 5 3 18-38 Walk Inn Boys 5 2 24-32 1

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11