Openbaar onderwijs in Achterveld niet opheffen Amerikaanse officieren verrasten Achterveldse bejaarden met planten SRV-winkel vernieuwd Damesvoetbalsters vierden pakjesavond sinterklaasfeest Onze Wereld i Klaverjassen Bibliotheek B. EN W. AAN RAAD: Oud papier TOP-meisjes vierden Sinterklaas Geslaagd Ons Genoegen s.v. Achterveld LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 1 ACHTERVELD - Teneinde niet uit de toon te vallen hield de schietvereni ging „Ons Genoegen" een Sint Nico- laasschietwedstrijd op de geluksbaan. Twee schutters wisten het hoogst haal bare aantal punten van 100 te schieten. De uitslag was: 1 T. Daatselaar 100 pt. 2. J. Voorburg Jz. 100 pt. 3. J. J. van Hamersveld 98 pt 4. W Wittebrood 95 pt. 5. J. E. van Hamersveld 93 pt. 6. H Jonkman 83 pt. 7 J van Nimwegen 78 pt 8. G. Schimmel 76 pt. 9. J Kommer 75 pt. 10. W. v.d. Kletersteeg 68 pt 11 A Vlug 58 pt 12. Th. v.d. Koedijk 56 pt 13. W 14. F. 15 W. 16 G. 17 T. Voskuilen Koenen v. Noorden Tolboom Vos van Rossum van Daatselaar Blom Smink Hols Pepping Pothof 46 pt. 44 pt. 43 pt 43 pt 33 pt. 32 pt. 25 pt 24 pt 20 pt. 16 pt. 10 pt. 10 pt ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijd Ons Genoegen. 1 J. E. van Hamersveld 48 pt. 2 A van Daatselaar 47 pt. 3 W. Voskuilen 47 pt. 4 J. Voorburg Jz. 46 pt 5. J. van Nimwegen 45 pt. 6 W. J. Lagerweij 44 pt. 7 K. Jankman 44 pt. 8. T. Vos 44 pt. 9 W. Wittebrood 44 pt. 10 G. Tolboom 44 pt. 11. W. v.d. Kletersteeg 43 pt. 12. T. Daatselaar 43 pt. 13. A. Vlug 42 pt. 14. F. Koenen 41 pt. 15. J. Pepping 40 pt. 16. Th. v d. Koedijk 40 pt 17 H Hols 40 pt. 18. J Kommer 39 pt. 19. W. van Noorden 39 pt. 20. J. Blom 39 pt. Achterveld - Maandag20decem ber zal in de kantine van het sportpark te Achterveld voor de leden en dona teurs van de sv Achterveld de derde ronde van het klaverjastoernooi worden gespeeld Deze ronde zal in een speciale kerstsfeer worden gespeeld en er zullen weer mooie prijzen te winnen zijn. De aanvang is 20.00 uur precies. ACHTERVELD - In verband met de a s. feestdagen zal de bibliotheek te Achterveld op zondag 26 december en vrijdag 31 december gesloten zijn. De overige dagen is de bibliotheek normaal geopend. LEUSDEN - Voor het kandidaats examen andragogiek is aan de rijks universiteit te Utrecht geslaagd onze plaatsgenoot de heer Henk Lamsaat LEUSDEN Instandhouding van de openbare kleuterschool 't Drempel tje' te Achterveld en ook van de open bare lagere school 't Startblok' ma ken deel uit van de raadsagenda van hedenavond. In 1973 is in Achterveld de open bare kleuterschool't Drempeltje' van start gegaan. Het gemiddelde aantal kleuters, dat deze school bezocht, be droeg over de daarop volgende drie jaren. t.w. 1974, 1975 en 1976, res pectievelijk 23,1, 26 2/3 en 22 2/3. Volgens de Kleuteronderwijsvvet is de gemeenteraad verplicht tot opheffing van de school over te gaan, wanneer dit aantal minder dan 30 bedraagt. Aan de eis van een gemiddeld aantal kleuters van 20 of meer over het laatste jaar van het driejarig tijdvak wordt echter voldaan. Voorts is er duidelijk sprake van een bijzonder ge val, omdat bij opheffing van de school geen mogelijkheid zou zijn om in de kern Achterveld kleuters onderwijs te geven. De afstand van 7 kilometer, waarop dit wel mogelijk zou zijn, is voor vele ouders een bezwaar in ver band met vervoer. Voorts bestaat de reële verwachting, dat het aantal kleu ters nog zal toenemen tot 28 a 30. Bij de openbare school voor gewoon lager onderwijs 't Startblok' ligt het zelfde probleem. Ook hier een wette lijk vereiste opheffing, die door prac- tische bezwaren ongewenst is. Hier telt de vervoersfactor (openbaar ver voer) en ook de verkeersfactor. Vele kilometers fietsen brengt voor kinde ren gevaar mee. B en W. stellen de raad voor de minister te verzoeken de scholen voor 1977 in stand te houden. De Technische Commissie Onderwijs en de Gemeenschappelijke Schoolraad voor het openbaar onderwijs zijn over dit voorstel gehoord. Nu maar afwach ten wat de raad voor de jonge Achter- veldertjes besluit. ACHTERVELD - Maandag morgen werd door een aantal Junior Officieren van het 32e Technical Fighter Squadron van de vliegbasis Soesterberg een be zoek gebracht aan Huize St. Jo seph. Alle bewoners van het huis als mede de bewoners vanSineCura, met uitzondering van de zieken waren om 10.30 uur verzameld in de recreatiezaal toen deze Officieren binnen kwamen Daar de commandant de kolonel Donald Poortman verhinderd was mee te komen werd hij vertegenwoor digd doorde kapitein John Piazza. Deze jonge officieren behoren tot de Junior Officers Council, zijnde een organisatie van jonge Amerikaanse Officieren die zich bezig houdt met allerlei aktivi- teiten op sociaal cultureel ter rein. Zij sparen een heel jaar in een bepaalde pot voor een goed doel. Zo tegen de kerst dagen wordt er dan een tehuis hetzij voor bejaarden hetzij voor kinderen verrast. Dit jaar was dan huize St. Jo seph in Achterveld uitgekozen. Na eerst met iedereen, zowel de zusters als het overige per soneel, gezellig een bakje koffie te hebben gedronken, werd eerst het woord gevoerd door de huis- pastoor Groensmit. Hij heette de Amerikaanse Officieren harte lijk welkom. Hij zei onder meer: ,,Welk een prachtig idee van u om elk jaar met de kerstdagen een huis te bezoeken met uw kerst- gave. Dit is een kwestie van mentaliteit. Veel hebben wij als Nederlands volk aan u. Ameri kanen, te danken wanneer we aan de oorlog terugdenken. U bent een internationaal volk. Reeds twee officieren van Italiaanse afkomst trachtten Nederlands te leren. Maar o, die moeilijkheden. Wij zeggen wel eens bij het over vliegen van de vliegtuigen ,,die verdraaide Amerikanen". Maar we beseffen maar al te goed welk een steun wij aan u hebben. Zelfs denkt u nog aan de huizen in uw omgeving. Liefdadigheid waar van wij dit jaar het object zijn. Alle Amerikaanse Officieren hartelijk dank Hierna werd het woord ge voerd door de kapitein John Pi azza. Hij dankte voor de harte lijke woorden, gesproken door de pastoor Groensmit. ,,Wij ma ken echt wel eens veel lawaai doch proberen dit toch zoveel mogelijk te beperken. We zijn zeer vereerd dat we deze mor gen hier mogen zijn. Wij laten weten dat we veel houden van uw volk en gewoonten. Holland maakt een groot deel van ons leven uit en heeft voor ons veel waarde. Wij hopen en bidden elke dag dat we vrede kunnen en mogen behouden. We hebben een pla- quatte van ons onderdeel mee gebracht naar uw huis en hopen dat dit een mooi plekje zal krij gen. De andere collega's hebben een kerstpresentje voor u mee gebracht, bestaande uit een kerstplantje. Dit is voor de don kere kerstdagen Ik wens u allen een heel gelukkig kerstfeest en een gelukkig uiteinde." Zuster Silvia dankte hierna de Amerikanen. Door mej. Boon, die, werk zaam op de vliegbasis, als tolk was meegekomen, legde de be woners uit hoe en waarom deze jonge officieren dit deden. Na deze uitleg werd door de officieren aan ieder een mooie kerstplant uitgereikt. Na de uit reiking was het een heel fleurig gezicht om al die planten met hun groene en rode kleuren op de tafels te zien staan. Ook de niet aanwezigen kregen toch hun plant. Pastoor Jansen dankte na de uitreiking van de planten met de volgende woorden: ,,Mijn dankwoord moet kort zijn want ik spreek moeilijk uw taal. Daar om ook mijn excuus dat ik uw rang niet vermeld heb. Zelf ben ik nooit in dienst geweest. Ik dank u namens alle bewoners voor uw komst naar hier en voor uw kerstcadeautje voor alle be woners. Wees er van overtuigd dat u onze bejaarden een groot genoegen hebt gedaan Wij wen sen u en ook uw gezinnen een zalig kerstfeest en een zalig nieuwjaar Wij zullen dankbaar aan u denken, als u met groot geraas in uw vliegtuigen over onze hoofden vliegt. Tot slot wil ik u kennis laten maken met onze oudste bewoonster, zuster Alcatara, 95 jaar oud. Zij heeft 63 jaar van haar leven besteed aan het welzijn en het geluk van de bewoners van dit huis." Hierna, leidde pastoor Jansen bedoelde zuster rond langs de Amerikaanse Officieren die haar elk persoonlijk de hand drukten. Kapitein Piazza beloofde haar een afdruk van de foto die van haar en hem is gemaakt. Na dit gedeelte bleven de offi cieren nog geruime tijd en maak ten aan verscheidene tafeltjes kennis met de bewoners van het huis. Het was een heel onge dwongen samenzijn met de zeer dankbare bewoners. Bij het af scheid werden door de officieren veel handen gedrukt, hetgeen zeer werd gewaardeerd. BOVAG-speiden voor personeel De Vor ACHTERVELD - Zaterdagavond was het personeel van de firma De Vor gezellig bijeen in de Oude Peerde- stal. Het was voor hen een feestavond. Er zou die avond aan een aantal per soneelsleden een onderscheiding wor den uitgereikt De avond was begonnen met een gezelligheidsrit waaraan door 21 equipes werd deelgenomen Hoewel de rit niet moeilijk was bleken er voor verschillenden toch wel problemen te zijn geweest. Nadat 20 equipes binnen waren werd een aanvang gemaakt met de feestavond. De muziek werd ver zorgd door The Transit Band Deze wist er al heel spoedig de stemming in te krijgen Nadat enkele dansjes waren gemaakt werden de prijzen van de rit uitgereikt. Tijdens het uitreiken van deze prijzen kwam het laatste echt paar binnen dat dan ook direkt in aanmerking kwam voor de poedelprijs. De vijf best geklasseerden waren de genen. die beneden de honderd straf- punten waren gebleven. Dit waren: le prijs fam J. v.d. Ham, Fam de Kruif en R. Pater met 66 strafpunten 2e prijs fam. G. Louis met 68 straf punten; 3e prijs D. Burgwal met verloofde 76 strafpunten, 4e prijs fam. G. Swannink met 79 strafpunten, 5e prijs fam. W Stapelbroek en fam J. van Dijk met 83 strafpunten. De poedelprijs was voor G. Bokkers. Vrij kort daarop werd overgegaan tot het uitreiken van het B.O.V.A G speldje. De heer J van Ginkel kreeg de zilveren speld voor zijn 25 jaar trouwe dienst. Toen de firma De Vor op 1 april 1957 het bedrijf overnam bleef de heer van Ginkel bij De Vor in dienst. Bij deze 25 jaar zijn de dienstjaren bij zijn vorige werkgever J v.d. Kooij inbegrepen. Nu waren de personen aan de beurt met 12% jaar. Dit waren C M. de Vor, G. W. Louis, R L Dijker, F. F. Voskuil, J. van den Hoven, G P Boutens, M. Snit- selaar, A. L. de Kruijf, E. Tolboom en J. W. Stapelbroek, J. v.d. Goes. Verschillende van deze personen waren reeds langer in dienst van de ACHTERVELD - Sinds zaterdag 11 december heeft Achterveld er weer een geheel vernieuwde winkel bij ge kregen. Op die dag opende Arie Kok aan de Jan van Arkelweg zijn geheel verbouwde winkel. Deze welbekende S.R.V. winkel heeft een hele gedaan tewisseling ondergaan. Niet alleen om dat de winkel groter is geworden doch men heeft nu zowel langs de zijkanten als in het midden rekken geplaatst waarop het hele assortiment overzich telijk ligt uitgestald. Moest men in de oude winkel nog wel eens even ronkijken om een bepaald artikel te kunnen vin den is dit nu zeker niet meer nodig Het geheel heeft nu een fleurig en aan trekkelijk aanzicht, hoewel alles toch heel eenvoudig van opzet is. ACHTERVELD - Daar het dames voetbalelftal van de SV Achterveld drie weken achtereen niet hoefde te spe len, was bij de leidster, mevrouw Bou tens, het idee opgekomen om een Sint Nicolaas-pakjesavond te houden en zo toch eens weer bij elkaar te zijn zij het in een heel andere sfeer. Ieder zou dan een cadeautje met of zonder rijm erbij meebrengen Dit idee viel bij de dames in zeer goede aarde. Vrijdag 10decem ber werd deze avond gehouden in huize Boutens. Na eerst gezellig een kopje koffie te hebben gedronken werd er begonnen met het uitdelen en uitpakken van de sur prises Ook moest iedereen het ont vangen rijm voorlezen ledereen werd op een leuke en gezellige manier in de maling genomen. Dat dit wel in goede aarde viel blijkt wel uit het vele gelach en gebrul van de dames. Ook de beide heren kregen wel hun trekken thuis. Tussen het uitdelen en uitpakken door werden de droge lachkelen gesmeerd met een glaasje fris. Het was reeds tegen het middernachtelijk uur eer iedereen het zijne had ontvangen en uit gepakt Tegen enen nam iedereen af scheid met een hartelijk dankwoord voor het gastechtpaar. Door een derge lijke avond te organiseren blijkt dat behalve voetballen ook wel iets anders gedaan kan worden. Dit verstevigt de onderlinge vriendschap tussen de meis jes en bevordert zeker de goede ver standhouding Dit is zeker een van de fundamenten waardoor het Achterveld- se damesteam steeds blijft draaien S.V. Achterveld, afdeling jeugdvoetbal. Uitslagen zaterdag 11 december 1976. Junioren; Alle wedstrijden afgelast. PROGRAMMA Zaterdag 18 december 1976: Junioren: 15.00 IJsselm. Vog. A2 - Achterveld Al 15.00 Spakenburg A2 - Achterveld A2 13 45 Achterveld BI - Hoogland B3 15 00 Achterveld Cl - CJVV Cl 13.45 Soest C4 - Achterveld C2 13.45 IJsselm Vog C3 - Achterveld C3 ACHTERVELD - Door de school voor het Christelijk basisonderwijs zal op woensdag 15, donderdag 16 en vrijdag 17 december een oud papieraktie wor den gehouden. Op genoemde dagen zal op het terrein voor de school aan de Walter van Amersfoortstraat een con tainer worden geplaatst. Hoewel alle leerlingen van de school betreffende deze aktie een briefje mee naar huis hebben gekregen, worden de ouders er langs deze weg nogmaals op geatten deerd vooral omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat het betreffende briefje is zoekgeraakt. Niet alleen de ouders van de leerlingen doch iedereen die oud papier heeft kan dit op genoemde dagen kwijt in de betreffende container. firma, doch door een achterstand bij de B.O.V.A G. konden nu eerst de bronzen speldjes worden uitgereikt Alle speldjes werden door de heer de Vor en zijn echtgenote uitgereikt. Het speldje van de heer De Vor werd uitgereikt door de heer Voskuil. Buiten uitgereikte speldje kregen de jubi larissen tevens een enveloppe met inhoud De dames van elk een prachtig kerststuk aangeboden en een door me vrouw de Vor zelf uitgezochte gouden speld Na de uitreiking dankte de heer De Vor alle medewerkers van het bedrijf en feliciteerde jubilarissen. Hij was zeer dankbaar dat deze speldjes kon den worden uitgereikt, want hieruit bleek dat hoewel het maar een klein bedrijf was er zeer weinig verloop vai het personeel was. Na deze plechtig heid stapte tot ieders verbazing Prim Walter Puup de vierde met zijn raac van elf binnen. Tot grote verrassing werd de heer De Vor onderscheidei met de Puup vergezeld van een oor konde De heer de Vor die volkomer was verrast dankte voor deze grot€ eer. Als klap op de vuurpijl kwair: toen ook nog de boerenkapel binner die met zijn vrolijke muziek al vlug veel dansparen op de vloer bracht Aan het eind van de avond dankte de heer de Vor al zijn medewerkers er en m het bijzonder de organisator var deze avond de heer J v d. Goes en de uitzetter van de gezelligheidsrit G van Marwijk ACHTERVELD - Evenals bij alle andere scholen klopten na de aankomst van de Goedheiligman uit Spanje ook de hartjes van de leerlingen van Onze Wereld een stuk sneller. Er werden ijverig tekeningen vervaardigd van de goede Sint en zijn Pieten, van schim mels en stoomboten. Vooral in de laatste week voor het „avondje van Sin terklaas" groeide de spanning onder de schoolbevolking. Al die spanning be reikte een hoogtepunt toen toch nog onverwacht zwarte Piet in de nacht een bezoekje had gebracht aan de eerste en tweede klas en het een en ander aan lekkers had verstopt. Eindelijk werd bekend dat de Sint vrijdagmiddag 3 december een bezoek aan de school zou brengen. De morgen zou worden gevuld met het vertonen van films. Het eerste uur heerste er in alle klassen een gezellige bedrijvigheid. Er werden overal in de school tekeningen opge hangen ende gemeenschapsruimte werd in orde gemaakt voor de vertoning van de films. Om 9.45 uur begon het filmprogramma, dat bij de toeschou wers in goede smaak viel. In een korte pauze werden de kin deren getrakteerd op limonade, die door diverse moeders was ingeschon ken De klassen 3 t/m 6 begonnen om 13.00 uur met het uitpakken van de surprises Om 13.30 uur arriveerde de Sint met zijn drie knechten bij de school Hij werd opgewacht door een delegatie uit de eerste en tweede klas Gezamenlijk trok men naar de ge meenschapsruimte, waar Sint zich een uur lang bezighield met de kinderen uit deze beide klassen Een en ander werd afgewisseld met St. Nicolaasliedies Na een uur ongedwongen samenzijn bracht de Sint een bezoek aan de andere klassen. In deze klassen werd het uit pakken van de surprises wel eens even onderbroken met een vermanend of prijzend woord van de Sint Na het vertrek van Sint Nicolaas naar de an dere klassen, gingen de leerlingen van klas 1 en 2 naar het lokaal van klas 1 waar hen nog een verrassing wachtte Hier werden zij door de studenten van de Pedagogische Akademie te Amersfoort onthaald op een poppen kastvoorstelling met poppen, door de studenten zelf gemaakt In het spel speelde natuurlijk Sint ook een be langrijke rol Na afloop werden de poppen aan de school geschonken, het geen in grote dank werd aanvaard Reeds enkele dagen na het bezoek van Sint ontving men op de school een brief van hem met de volgende inhoud ,,Op 3 december - in het 1650e jaar van mijn pontificaat - bezocht ik de Katholieke Basisschool „Onze We reld" Met mijn drie Moorse knechten nam ik minzaam het eerbetoon in ont vangst alsmede de genegenheidsbetui gingen die mij vanwege mijn door luchtige hoogwaardigheid toekomen Zoals u is gebleken was ik op eei verbluffende wijze op de hoogte vai de goede en slechte gedragingen vai zowel de kinderen als het personeel Ook heb ik onbekende deugdbeoefenin gen aan het licht gebracht. Op mijl rondgang door de klassen heb ik di parate kennis van leerlingen en per soneel getest en was hier zeer te vreden over Ik heb me thuisgevoelc in de ontspannen sfeer die er heers tussen leerlingen en personeel in he mooie intieme schoolgebouw Ik het me zeer verheugd overdetrouwhartig heid en oprechtheid waarmee de zon daars hun fouten erkenden doch ooi over de fierheid waarmee ze hundeug- den toegaven." Het is voor de leerlingen van Onz« Wereld een zeer geslaagde dag gewees wat te danken is aan de voortreffe lijke medewerking van de Sint en ziji knechten, doch ook zeker en niet 11 mindere mate aan de belangeloze ei enthousiaste medewerking van vele ou ders, de filmoperateur, de studentei van de pedagogische academie, de leer krachten en de oudercommissie. ACHTERVELD - Op woensdag 8 de cember hielden de TOP-meisjes nru hun leidsters een St Nicolaasavond Elk meisje had een pakje bij zk waarin een surprise was verpakt Ve len hadden er ook nog een gedicht bij gemaakt. Bij het binnenkomen kree; iedereen een nummertje zodat ieder een op zijn beurt de surprise kon over handigen en de eventuele rijm voor lezen. Op het laatst was het echtt niet meer mogelijk om de dames sti te houden en de mondjes dicht Dit ha- tot gevolg dat op den duur niemand no; iets van de voorgelezen rijm verstond Desondanks was het weer een- echt gezellige TOP-avond en ging iederee met een leuk St Nicolaascadeau naa huis Voor dat men naar huis ging wer- er nog een cadeautje uitgereikt aan da meisje dat de leukste surprise had ge maakt Dit was Ria Noach. Ook voor de Kerst hebben de TOP meisjes wat in petto Vrijdagavond 2 december zingen zij indeH. Mis die on 19 30 uur zal worden gehouden. Daarn. trekken ze naar Ons Gebouw waar ze o een heerlijke kerstbroodmaaltijd zulle worden getrakteerd

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11