Cursusprogramma Latent Talent komt in de bus Jeugdverenigingen houden ontspannings- middagen Hoofdprijs Winkelactie voor fam. Boersen Ouderavond ,,'t Startblok" en ,,'t Drempeltje" Zaalvoetbaltoernooi groot succes Runderlappen op z'n Vlaams KERSTPROGRAMMA VAN ..DE TIL" Hummeltjes aten en kwebbelden KOOKHOEKJE Verloren en gevonden Gemeente Leusden Burgerlijke stand Gemeente Leusden LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 23 DECEMBER 1976 LEUSDEN - De eerste serie van de cursussen voor en door Leusdenaren is geweldig goed ontvangen. Dit najaar volgden ruim 640 Leusdenaren een La- tent-Talent-cursus. Veel van de deel nemers zijn zo enthousiast dat zij om vervolgcursussen gevraagd hebben Er blijkt een duidelijk belangstelling te be staan om samen met dorpsgenoten, dicht bij huis, een taal te leren, een lief hebberij te ontwikkelen of nieuwe denk beelden op te doen. Om tegemoet te komen aan deze wen sen, wordt, er voor het voorjaar opnieuw een 60-tal cursussen aangeboden. Het voorjaarsprogramma omvat. 1. Nieuwe onderwerpeo en herkan singen" a. Sociaal - maatschappelijke the ma's: Samen denken - samen praten; meditatie; bedrijfsdemocratise- ring. sport en recreatie; mond- verzorging, informatie over WAO. gemeente binnenste bui ten; dokteren aan de economie; massamedia; nieuwste geschie denis; welzijnswerk. b. Thema's met praktische oefe ningen: Werken met groepen, gespreks- voering. Grieks voor de vakan tie; Engels voor beginners; Rus sisch; Frans; Shakespeare's Hamlet; huiswerkbegeleiding moderne wiskunde; zelfafbouw zeilboot; tuinier eens anders. c. Hobbythema's: Antiek zilver; recreatie in de bergen; mineralen en gesteen ten; kostuumhistorie, wereld on der water; woning en woonomge ving; computers; geluidsappara tuur. d. Creativiteitsonderwerpen: Macramé en kantklossen; kera miek; houtsnijden, poppenthea ter; creatieve babykleding 2. Successen uit het vorige programma: Ouders en school; film, video en dia; donkere kamer-technieken; elektro nica; schilderkunst; Eerste Hulp; de aarde, volksdansen; weven en knopen; bloemschikken, spinnen Took voor kinderen); Franse conversatie; Engelse conversatie (2x); Duits voor gevorderden, Spaans (voor begin ners, geoefenden en gevorderden) Bij de samenstelling van dit program ma is men uitgegaan van de wensen zo als die door verscheidene Leusdenaren zijn uitgesproken. Zo is er bijvoorbeeld meer aandacht besteed aan talen voor beginners Als het programma niettemin bepaal de onderwerpen, waarvoor u veel be langstelling heeft, niet noemt dan ver nemen de contactpersonen dit graag. Misschien kan er alsnog in het komend najaar iets geboden worden dat aan uw wensen t9emoet komt. Een uitgebreide beschrijving vindt men in de programmafolder die over enkele dagen huis aan huis verspreid wordt Wilt u meer weten? Een telefoon tje met de contactmensen helpt u verder. De cursussen zijn gepland van begin februari tot half mei Tijdens carnaval en paasvakantie zijn er geen cursusbij eenkomsten Als afsluiting van het oude en feeste lijke start van het nieuwe seizoen zal op zondag 23 januari de boerderij ,,Hak- horst" open staan voor belangstellen den, docenten en cursisten. Te midden van stoffelijke resultaten van het eer ste seizoen bestaat dan de gelegenheid om (nader) kennis te maken met cursus leiders en deelnemers. Inschrijven: per bank, giro of contant uiterlijk 23 januari! Inlichtingen mevr. E Zuidema, tel 033-42263; mevr. H Sirre, tel. 033-42992; mevr A. Schouten, tel. 03425- 1481 ACHTERVELD - Daar de pupillen van de voetbaljeugd van de SV Achter veld tot ongeveer februari 1977 vrijge steld zijn van voetbalwedstrijden, was voor hen zaterdag 18 december een zaalvoetbaltoernooi georganiseerd. Niet minder dan 80 jongens hadden voor dit toernooi ingeschreven. Dank zij deze grote opkomst en de vrijwillige medewerking van een tiental jeugdlei ders is ook dit sportieve evenement weer een grandioos succes geworden. Om 11.10 uur ging de eerste wed strijd van start. In totaal werden er 54 wedstrijden van twee maal tweeéneen- halve minuut gespeeld. In totaal wer den er in deze wedstrijden 64 doelpun ten gescoord. Dank zij het voortreffe lijke werk vande tijdwaarnemer was om 16.45 uur alles achter de rug. Bij verschillende poules was de span ning zeer hoog, hetgeen wel bleek uit de spreekkoren langs de lijn, die de spe lende jongens extra aanmoedigden. Jammer was dat in de laatste poule een foutje werd gemaakt, waardoor enkele ploegen reeds bij voorbaat kansloos waren. Doch waar gewerkt wordt, wor den fouten gemaakt en dit zal zeker een volgend seizoen niet weer gebeu ren. Tijdens de rust van de ene en de an dere poule werden ook nog de prijzen ACHTERVELDS NIEUWS aan de kampioenen van de junioren zaal voetbal van vorige week uitgereikt. Het was weer een gezellige en zeker ook een sportieve sportdag voor de pupillen, die voor herhaling vatbaar is. Jammer was wel, dat er van de zijde van de ouders zo weinig belangstelling was Nog geen tien ouders waren aan wezig bij deze sportieve ontmoeting. Dit was niet alleen een teleurstelling voor de jeugdige deelnemers, maar ook voor de organisatoren en de hel pers die hiervoor toch hun vrije tijd hebben opgeofferd. Een woord van dank aan hen is hier zeker op zijn plaats. ACHTERVELD - Door de Achter- veldse winkeliers werd tijdens de St. Nicolaastijd een winkelaktie georgani seerd met een waarde van f4500,- aan prijzen, bestaande uit waardebonnen. De eerste prijs bestond uit waardebon nen tot een bedrag van f400,-. Na de trekking bleek dat de hoofdprijs was gevallen bij de fam. G. Boersen-van den Berg aan de Hessenweg te Achter veld. Maandag jl. we-d de prijs in waardebonnen door de penningmeester van de winkeliersvereniging, de heer W. Schouten, aan de familie Boersen uitgereikt. Ook de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer J. van Dijk, was bierbij aanwezig. De familie Boersen was heel ge lukkig met deze prijs, hetgeen ze ook duidelijk lieten blijken. Het winnende lot kwam geheel verfrommeld uit de portemonnee van de heer Boersen te voorschijn. Onder het genot van ee kopje koffie deelde de heer Boersen mede dat hij voor de bonnen een radio zou aanschaffen, omdat de oude wel aan vervanging toe was. Bij het naar huis gaan deelde mevr. Boersen mee dat zij er helemaal geen bezwaar tegen had om bij de volgende winkelweekaktie een dergelijk bezoek te herhalen De prijs van f200,- aan waarde bonnen werd gewonnen door de Achter- veldse fam. N. van Laar. WEEKENDDIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersma-Koch, Lantink- Verhagen, Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar: dr. Binkhorst. Gironde 1Leusden/C., tel. 033-42667. Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14 uur. Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag morgen 8 uur. De patiënten van huisarts J. van Nieuwkerk, Galicie 41, telefoon 033- 44541 kunnen elk weekend bij hem te recht. Spreekuur zaterdag- en zon dagmiddag 14.00 uur. APOTHEEK: apotheek Leusden, Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 18 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20 uur. In de weekeinden waarin één van de artsen Binkhorst. Lantink- Verhagen of Nunnikhoven dienst heb ben: op zaterdag en zondag geopend van 14 uur tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18 uur In de weekeinden, waarin één van de artsen Boersema-Koch of Den Toom dienst hebben, is de apotheek op zaterdag en zondag geslo ten. WIJKVERPLEGING: zr Dignum. Walter v. Amersfoortse- straat 36, Achterveld, tel. 03425-1333. b.g.g. tel. 033-40818 VERLOSKUNDIGE: Voor de praktijk van mevr. A Thuis- Paulussen en mevrouw C de Brink- Bruyn, neemt dit weekend waar: Mevr. Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272 b.g.g. tel. 22000 TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeind: Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033- 22000. LEUSDEN/CENTRUM - De Leus- dense Jeugdverenigingen, te weten de R.K. Stichting jeugd- en jongeren werk, de Herv. Ger. Jeugdraad en de Speel- en recreatievereniging Blijhof, organiseren tussen Kerstmis en Oud en Nieuw een drietal ontspanningsmid dagen voor de jeugd van 5 t/m 12 jaar. Deze middagen worden gehouden op dinsdag 28, woensdag 29 en donder dag 30 december. Ze beginnen allemaal om half twee en zijn om ongeveer half vijf afgelopen. De aktiviteiten worden gehouden in Clubgebouw Blijfhof, Ansfriduslaan 49 ,,de Til", Hamersveldseweg 30, ,,'t Claeverenblad". Hamersveldseweg 102 en in sporthal ,,de Meent" (Groen houten). Men hoopt dat er erg veel kinderen komen, die een succes van deze mid dagen zullen maken. Als dat lukt, denkt men er over om van deze ont spanningsmiddagen een jaarlijks te rugkomend evenement te maken De kosten zijn zo laag mogelijk ge houden nl f 1,-- per kind per middag Voor een natje en een droogje wordt gezorgd. Iedereen is van harte wel kom! PROGRAMMA Leeftijdsgroep 5 t/m 7 jaar. Dinsdag 28 december. Combinatie-aktiviteit de Til/Blijhof Aanvang. 13.30 uur in ,,de Til", waar de kinderen in 2 groepen verdeeld worden, die na 1/ uur van gebouw (on der geleide) wisselen. ,,de Til" zal een 1/ uur durende LEUSDEN/CENTRUM - Het bestuur van het Jongerencentrum ,,de Til" heeft voor de tijd rond het Kerstfeest weer een heel programma in elkaar gezet, waarvan men hoopt, dat zowel de jongere als de oudere jeugd zich mee zal amuseren! Vrijdag 24 december is de Til gesloten. Op eerste Kerstdag is de Tiï open van 10 00 t/m 13.00 uur. De koffie wordt u bij deze gelegenheid kange boden Men hoopt dat op deze gezellige bijeenkomst niet alleen jongeren, maar ook wat ouderen verpozing komen zoe ken. Op deze zelfde dag wordt er 's avonds een .Kerst-in" gehouden, dieom 19.00 uur begint. Iedereen die in een ge moedelijke en gezellige sfeer deze avond met ons door wil brengen, is hartelijk welkom. De entree is gratis. Tweede Kerstdag. De Til zal ook deze dag open zijn van 10.00 t/m, 13.00 uur. Daarna is ér om 14.00 ujir een disco-dansmiddag voor de jongeren. De disc-jockey's Paul, Wim, Bert en Huub zullen hun medewerking verlenen De entree voor deze middag bedraagt Om 20.00 uur zal op deze tweede Kerstdag een dansavond in stijl" worden gehouden Iedereen die eens een avondje wil ..dansen" (stijldan sen) is dan van harte welkom. De muziek zal verzorgd wordendoor The Valley's". De zaal gaat om 19.30 uur open en de entree is f3,50. ACHTERVELD - Ruim twee maanden geleden organiseerde de ou dercommissie van de openbare onder- wijsgemeenschap „Het Startblok" en de kleuterschool „Het Drempeltje" een ouderavond, die bedoeld was om de be trokkenheid van de ouders bij het schoolgebeuren verder gestalte te ge ven. Reeds vorig jaar bleek uit een en- quete, dat er voor een zevental aktivi- teiten grote belangstelling was. Op 20 september j.l. werd een aanzet gemaakt met het uitwerken van de plannen. De ingestelde werkgroepjes kwamen binnen zeer korte tijd met nauwkeurig omschreven en gevarieerde plannen. Al heel snel bleek het noodzakelijk dat er een tweede avond voor alle ouders werd georganiseerd, waarop de ouders elkaar informeerden over hun geplande of reeds uitgevoerde aktiviteiten. Deze avond werd gehouden op 16 december. Na een korte inleiding door de vice- voorzitter, werd het woord gegeven aan de woordvoerders van diverse groepen t.w.: 1. Gespreksavonden: Deze groep zal in mei een avond voor alle ouders en be langstellenden organiseren, waarop het onderwerp „Wat leert miin kind en wie bepaalt dat dit besproken zal worden"; 2. Tuinen: Deze groep heeft reeds samen met de kinderen een begin ge maakt met de aanleg van schooltuinen. Zij werkt nauw samen met het school team, zoadat er zoveel mogelijk aange sloten wordt bij de leerstof in de klas: 3. Feestdagen: Deze groep organiseerde reeds een geslaagd St. Nicolaasfeest en Kerstfeest. 4. Festiviteiten: Enkele ouders zullen zorg dragen voor o.a. de Carnavalsop tocht, het schoolfeest (voor de kleuters), en een afscheidsavond voor de zesde klassers. 5. Sport: Organiseren van sportevene menten zowel binnen als buiten schoolverband, o.a. korfbal - volleybal - kennismaken met atletiek - tennis en hockey. 6. Excursies: In overleg met het school team heeft deze werkgroep aansluitend op het onderwijs projekt een aantal ex cursiemogelijkheden aangegeven, o.a. voor projekt voeding zal een veiling be zocht worden. 7. Hand en spandiensten: Deze groep houdt zich o.m. bezig met reparatie- werkzaamheden op school en vervaar digen van leermiddelen. Uit de sfeer op deze avond bleek hoe zeer men bij het onderwijs op deze school betrokken is. Het hoofd der school, de heer F. Hulshof, deelde deze avond nog mee, dat zeker in augustus 1977 een derde leerkracht aan getrokken zal kunnen worden, daar nu reeds 59 leerlingen de basisschool be zoeken en dit aantal in augustus 1977 zeker het vereiste minimum (61), nodig voor de derde leerkracht, zal over schrijden. Ook de prognose van de groei van de kleuterschool is gunstig. ACHTERVELD - Donderdag vierden de kleuters van Hummeltjes Honk ge zamenlijk met hun leidsters kerstfeest. Om ongeveer 1730 uur kwamen ruim 90 kleuters hun school binnen elk ge wapend met een bord, vork en lepel. De hal en de gang van de school waren heel gezellig met groen en door de kinderen gemaakte kersttekeningen versierd. De tafeltjes en stoeltjes uit de klassen waren in een lange rij geplaatst. Na door de hoofdleidster, juffrouw Anja te zijn verwelkomd kreeg elke kleuter een bord soep. Onder het vrolijke kinder- gekwetter was het in de kortst mo gelijke tijd leeg. Hierna gingen de kinderen elk naar hun eigen klas. Zittend rond de kerst boom werd door hun leidster een kerst verhaal verteld en gezamenlijk kerst liedjes gezongen. Er werd met volle aandacht geluisterd en met volle overgave gezongen. Iets waar de ouderen zeker een voorbeeld aan zouden kunnen nemen. Inmiddels hadden de moeders gezorgd dat er weer wat te eten op tafel kwam - voor elk kind een portie patates frites. Dat dit met gejuich werd ontvangen is wel be grijpelijk. Onder gezellig gekwebbel werd gegeten. Zo rondstappend langs de tafeltjes hoorde men gesprekken zoals dit bij vele ouderen ook wel voor komt. Er werd niet meer gebabbeld over het kerstfeest, doch wel over het lekkere eten, de mooie jurk, lange rok of nieuwe broek die men aanhad. Na een hartelijk dankwoord van de hoofd leidster werden de kinderen om onge veer half zeven weer door de ouders opgehaald. kinderkennis zijn met o.a.- bussen gooien, koek versieren, ring- gooien e.d. In Blijhof wordt deze middag een^ V/2 uur durende tekenfilm vertoond var Pink Panter en Popeye. WOENSDAG 29 DECEMBER Sporthal ,,de Meent" Dit wordt een middag waarin de kinderen zich hele maal uit kunnen leven in Sport en Spel DONDERDAG 30 DECEMBER ,,'t Claeverenblad" Middagje sjoe- staan onder meer sjoelen, dammen, handenarbeid en knutselen op het pro gramma LEEFTIJDSGROEP 8 t/m 10 JAAR DINSDAG 28 DECEMBER Sporthal ,,de Meent" Een Sporten Spelmiddag. WOENSDAG 28 DECEMBER ,,'t Claeverenblad". Middagje djoe- len, dammen, handenarbeid en knut selen. DONDERDAG 30 DECEMBER Combinatie-aktiviteit ,,de TU/Blij- hof" In ,,de Til" worden de deelJ|| nemertjes verdeeld in 2 groepen, di( onder geleide van gebouw wisselen In ,,de Til" is een uur durend» kinderkennis (busjes gooien, fles hen gelen). In Blijhof worden l/2 uur lang teken films vertoond van" Pink Panter ei Popye. LEEFTIJDSGROEP 11 t/m 12 JAAR Als je 13 bent, mag je ook nog wel meedoen! DINSDAG 28 DECEMBER ,,'t Claeverenblad". Sjoelen, dam men en knutselen. WOENSDAG 29 DECEMBER Combinatie-aktiviteit ,,de Til"/ Blijhof" Net zoals bij de vorige groepen worden de deelnemers in ,,de Til" verdeeld in 2 groepen In ,,de Til" is er kinderkennis gedu rende 11/2 uur. In Blijhof worden er films gedraai! van Pink Panter en Popye (1% uur). DONDERDAG 30 DECEMBER Sporthal ,,de Meent" (Groenhouten) Sport- en spelmiddag. De besturen en medewerkers van de jeugdverenigingen hopen, dat de jeugd met deze middagen veel plezier zullen beleven. vro«vft*U'i) LEUSDERKRANT TREKKINGSLIJST ZONNEBLOEM Onderstaand de loten, die in Leusden verkocht zijn: 3e prijs Serie D nr 060087 f 1000,- 4e prijs Serie D nr. 099403 f 1000, 059634 f25,- 090512 f50,- 061648 f50,- 091928 f50,- 061732 f25,- 092533 f25,- 061918 f50,- 093467 f25,- 063361 f25,- 093960 f50,- 063426 f25,- 095664 f25,- U hebt er voor nodig- 600 gram runderlappen 50 gram boter 2 eetlepels olie (mais) 3 uien 1 flesje bier (halve liter) 2'/a dl water 1 eetlepel bloem 1 theelepel suiker 1 laurierblad, wat thijm peper en zout Snijd het vlees in stukken en bak het in de olie en boter vlug bruin. Neem het uit de pan en gebruik de achter gebleven boter om de uien in te bak ken. Bestrooi de uien met de bloem en giet er het bier en het water bij. Dan even laten sudderen tot de saus gaat binden. Voeg de rest van de ingrediënten toè en'leg dan het vlees terug. Laat alles samen sudderen tot het vlees gaar is IV2 uur). Eet smakelijk. Japieja VERLOREN Rijbewijs in boekje; blauwe étui met sleutels; dameshorloge met donkere schakelarmband; bruine leren porte monnee met ongeveer f50,- en foto; jongensportemonnee, inhoudende f70,-; bruine tas met kleren, blauwe jongens handschoen. AAN KOMEN LOPEN Bruin-gele bastaardhond; boxer. GEVONDEN Gedeelte van halsband met penning; zilverkleurige ketting; tas, inhoudende diverse handschoenen; zwarte heren- paraplu; kinderpantoffel; f530,- aan los geld bij bakker Van den Hengel. Inlichtingen over deze dieren en voorwerpen worden u graag verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Arnhemseweg, Oude Rijksweg, tel. 033- 44444. LEUSDEN - Geboren: Geen. GeboreD te Amersfoort: 4 dec.. Mir jam Daniëlle, d.v. K. W. de Wit en A. W H. de Wit (Kornoelje 25); 6 december: Lambertus Rudolf, z.v A. J. Zegers en G. Veenendaal (Arnhem seweg 69); 7 december Mayke Eliane, d.v. M J Leenman en H. H Saecker, (van Boetzelaer van Oosterhoutlaan 41) Overleden: 11 dec Elisabeth Pronk, wed v. Van der Toorn, oud 92 jaar, Baarn; 12 dec.. Marijtje Paarlberg, wed. v. Leijen, oud 82 jaar. Overleden te Amersfoort: 9 dec. Johannes van Grol, 83 jaar. Overleden te Utrecht: Johanna Eli sabeth Jacoba van Noordenne Verloop, gehuwd m. Dassel, oud 41 jr. Gehuwd: 3 dec.: G. H. van de Burg wal en R. A. Kooiman; 10 dec T. Robbertsen en M. de Bree, 15 dec. A. A. Odijk en H R. van Eijden Ondertrouwd: 15 dec Joannes An- tonius van Middelaar. (Leusden, Hes senweg 130) en Martha Maria Wou ters (Leusden, Jannendorperweg 4). De nieuwe kollektie geboorte kaarten 1977 hebben wij reeds binnen. U magonze modellenboeken thuis rustig eens doorkijken. LEUSDER KRANT. Finnmark 3, Leusden-C. Als verrassing hebben wij voor u van de BABY-FELICITATIE SERVICE bij de geboorte van uw baby een doos vol handige en leuke kado's.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 14