'roloog competitie ladert het einde Antilopen I en II winnen Goede week voor Impala volleyteams Wel of geen aktie 1977? Ruime winst Impala handballers Antilopen maakten kerststukjes Leusden in de judo- competitie Dansavond Impala was groot succes Sterk werk dames- junioren Impala Sport Cursief ■1 i i i i i 7976 vloog voorbij i- leusder krant-sport donderdag 23 december! 1976 17 LEUSDEN/CENTRUM - De schaak- reniging Leusden behoefte deafgelo- d week geen wedstrijden te spelen |oor de bondscompetitie, zodat weer d flink deel van de onderlinge partij- kon worden afgewerkt. De uitslagen ,n de ladderpartijen waren, ris (IA) - v. Kuipers (2A) 1-0 d. Steeg (3A) - Uneken (1B) 0-1 jbeijd (3B) - de Graaf (3B) 0-1 een revanche voor de huiscompetitie) Garderen (3B) - Harlaar (2B) 0-1 Hooyer (3A) - Mw. Graafland (3B) 0-1 Bosch (nw. lid) - Kroes (2A) 1-0 loemaars (IA) - Leijdes (IA) f2-l/2 jedeeltelijke revanche voor pater Boe- wars) I Kuyper (2B) - Wisman (2A) 1-0 leulink (3A) - Roos (3A) 1-0 een revanche voor Jeulink). De eerste helft van de huiscompetitie it er bijna weer op en de spanning rond de hergroepering voor het tweede edeelte wordt duidelijk merkbaar. In roep IA verloor Struiwig van Beukel- aan en won Tijmensen van Mosterd. Zonder rekening te houden met de ifgebroken partijen Kans-de Jager rov.d. Laaken-Struiwig is nu de rang- ijst: J. Leijdes 7 gesp. 5% pnt. P. Karis 3 gesp. 3 pnt. Beukelman 4 geps. 3 pnt. J. de Jager 5 gesp. 3 pnt. J. Tijmensen 6 gesp. 3 pnt. W. v.d. Laaken 3 gesp. 2 pnt. J. Boemaars 7 gesp. 2 pnt. 8. J. Mosterd 6 gesp. l/2 pnt. 9 H. Struiwig 7 gesp. 1 pnt P. Kans (met de volle winst), Beu kelman en W. v.d. Laaken bleven tot nu toe ongeslagen. De meest kans om het viertal te vormen voor de eind ronden tegen de koplopers 1B (om de titel) maken o.i. de heren J. Leijdes, Karis, Beukelman en v.d Laaken, hoe wel J. Tijmensen en vooral J. de Ja ger nog zeker met zijn uitgeschakeld. Er resten nog diverse partijen, waarin de kanshebbers eikaars krachten moe ten meten. In 1B resulteerden de par tijen Kuiter-Loning (0-1) enVanSanten Agterberg (eveneens 0-1) inde navol gende stand: 1. J. van Santen 6 part. 4% pnt. 2. N. Loning 5 part. 4 pnt. 3. J. Pronk 7 part. 4 pnt. -. J. Agterberg 7 part. 4 pnt. 5. R. Sieswerda 6 part. 3 pnt. 6. G. Kuiter 7 part. 3 pnt. 7. E. Halkes 3 part. 21/, pnt. 8. B. Uneken 7 part. ll/x pnt 9. J. Visser 6 part l/2 pnt. J. van Santen is vrijwel zeker van een plaats in de eindronden, evenals N. Loning, J. Pronk en J. Agterberg zijn dat nog niet, want E. Halkes (de enige nog ongeslagen speler in deze groep) speelt beslist nog een woordje mee. Van zeer groot belang zijn de o.m. nog te spelen partijen van Halkes tegen Van Santen, Loning en vooral tegen Agterberg. Ook Sieswerda heeft nog een kansje. HOOPSPANNING In 2A heerst hoogspanning, want in feite is hier alleen A v. Kuipers zeker van een plaatsje in de promotie-com petitie (het bovenste viertal van 2A speelt tegen de staartgroep van 1B en hetzelfde gescheidt in de parallel- groepen). De overige spelers hebben hun kansen grotendeels in eigen handen en de nog te verdelen puntjes zijn dus van grote waarde. Met inbegrip van de verleden week gespeelde partijen W. v.d. Wetering-P. Stevens (%-%) en R. van Santen-C. Veenendaal (1"(5) is de rangschikking- 1. A. v. Kuipers 7 part. 5 pnt. 2. P. Stevens 7 part. 3% pnt. 3. R. v Santen 5 part. 3 pnt. 4. H. Kroes 6 part. 3 pnt. 5. C. Veenendaal 7 part. 3 pnt. 6. A. Wisman 5 part. 2/z pnt. 7. H. v. Egdom 6 part. 2% pnt. 8. W. v.d. Wetering 7 part. 2/ pnt. 9. Leo de Rijke 4 part. 2 pnt. Ook in 2B werden 2 partijen gespeeld. H. Rijnfrank won van G. Tigchelaar en A. Rietveld moest in J. v.d. Tang zijn meerdere erkennen. De onderlinge situatie is in deze groep- I. J v.d. Tang 4 pnt. uit 7 part. 2. O. Harlaar 3/2 pnt. uit 5 part. 3. W. Schouten 3l/ pnt. uit 6 part. 4. H. Rijnfrank 3 pnt. uit 5 part. 5. A. Rietveld 3 pnt. uit 6 part. 6. S. van Dokkum 2/ pnt uit 4 part. -. A. Kuyper 2/ pnt. uit 4 part. 8. G. Tigchelaar 2% pnt. uit 7 part. 9. J. Th. Zaal /2 pnt. uit 6 part. Ook hier dus nog de nodige span ning. O A. Harlaar, W. Schouten en A. Kuyper zijn nog ongeslagen. J. Zaal is uitgeschakeld en de kansen voor G. Tigchelaar zijn niet veel meer dan slechts theoretisch In 3A bezorgde F Algoe Marjan Hooyer haar tweede verliespunt en P. Loriè klopte J. H. W. Kuyper. Nog zes spelers hebben hier een mogelijkheid om bij het bovenste viertal te komen, (promotie-regeling als bovengenoemde tussen de groepen 1 en 2). Mevr. E. Hooyer speelde in 3B remise tegen J. de Vringer, die nog steeds geen nederlaag leed. Deze twee vormen met mevr. S. Graaf land en J. Sibeijn de kopgroep, die in januari a.s. aan de promotieronden begint. De ranglijsten van 3A, resp. 3B zijn als volgt: 3A: A.v.d. Steeg P. Lorié Marjan Hooyer J. Kuyper F. Algoe C. Hooyer G. Jeulink J. Roos S. v.d. Molen 3B: Mw. S. Graafland J. de Vringer J. Sibeyn Mw. E. Hooyer W. v. Wienngen J. v. Garderen G. de Graaf 7 gesp. 7 gesp. 6 gesp. 6 gesp. 6 gesp. 6 gesp. 7 gesp. 7 gesp. 4 gesp. part. part. part. part. part. part. part. 5% pnt. 1'/, pnt. 4 pnt. 3'/, pnt. 3'/, pnt. 3 pnt. 2 pnt. 2 pnt. 0 pnt. pnt. 4 pnt. 3% pnt. 3'/, pnt 1 pnt. 1 pnt. 1 pnt. LEUSDEN - De kansen schijnen te keren voor de 2 Antilopen-ploegen. Speelden beide de eerste paar wed strijden niet erg succesvol, dit week end konden weer winstpunten genoteerd worden. Het eerste kwam met een zeer krappe 13-12 overwinning van het veld. Het tweede kon rustig spelend een 10-4 overwinning behalen. De wedstrijd van Antilopen 1 tegen Exakwa uit Lelystad is jen zeer spannende aangelegenheid ge- leest. Antilopen scoorde het eerste loelpunt. Daarna was het Exakwadiede ?st van de wedstrijd voor wist te ko- »n. Nu eens met 1 doelpunt, dan eens ffoet 2 doelpunten. Antilopen kon echter 'steeds weer de stand gelijk trekken. Toen het 2 minuten voor tijd 11-12 voor de ploeg uit Lelystad werd, leken Je kansen voor de Leusdenaren verke ken. Ze gingen echter vol verve door en na eerst met een fraai afstandsschot gelijk gekomen te zijn, kon de ploeg met een laatste krachtsinspanning de winnende treffer in de mand werpen. Dit natuurlijk tot grote opluchting van bet talrijke Antilopen publiek. Het mag wel even gezegd worden dat de meest gelukkige ploeg de overwinning heeft binnengehaald Antilopen heeft wel be wezen dit seizoen over een ïjzersterke mentaliteit te beschikken. Woensdag 22 december moet de ploeg van Hei- men van Duinkerken in Haarlem tegen Nieuw-Flora spelen. Doelpuntenmakers waren deze mid dag voor Antilopen 1: Harrie Brack 5x; Rob Geutjes 4x; Gert Nieuwenhuis 2x, Tini de Ridder lx; Ciska Visser lx. Antilopen 2 - DVS 2 Het tweede team had het een stuk gemakkelijker tegen het Utrechtse DVS. De jonge DVS-ploeg kon Antilopen tot de rust nog wel volgen (3-3). Na de rust nam Antilopen het heft in handen. Voor al afstandstreffers van Gert Graafland eü George Nooy beslisten de strijd in Leusdens voordeel. Een uiteindelijk verdiende 10-4 stand werd de uitslag van deze wedstrijd. Doelpuntmakers van Antilopen 2: Gert Graafland 3x; George Nooy 3x; Pieter Kraaykamp 2x; Bert van Loenen lx; Mauke Costa lx. Overige uitslagen: Aspiranten: Antilopen C - TZ E 2-2 Antilopen D - Unitas C 1-1 LEUSDEN/CENTRUM - Onder lei ding van de-jeugdcommissie hebbende pupillen van de Antilopen zaterdagmor gen van 9.30 tot 11.00 uur in het club huis kerststukjes gemaakt. Eén van de aanwezige ouders vertoonde tussen de bedrijvigheid door een film over het kampioensteam van pupillen 1 en de traktatie in de vorm van een beker limonade verhoogde nog eens extra de activiteit van de ruim 30 aanwezige kinderen, waaronder wat aspiranten en een paar gasten. Er waren ver scheidene mooie stukjes bij, die zo uit een winkel gehaald hadden kunnen zijn. Maar niks hoor, alles was eigen werk! Ondertussen vervaardigden de leiders een 20-tal stukjes, waarmee de Antilopen hun erkentelijkheid laten blijken aan de ouders, die week-in week-uit voor bet vervoer van de korf - ballertjes zorgen of die op een andere manier het verenigingswerk onder steunen. LEUSDEN/CENTRUM - Voetbal", het weekblad van de KNVB-afdeling Utrecht, stelde zich deze vraag en beantwoordde die met: „Zoals bekend heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, betrokken bij het opzetten en begeleiden van de actie Sport Real, de minister van CRM Van Doorn ge adviseerd niet met deze actie verder te gaan. Er zou in de particuliere sec tor te weinig weerklank zijn, terwijl bij de overheden veelal mankracht en accommodaties ontbreken om de actie effectief te doen zijn. Men adviseert een her-oriëntering op deze punten te houden. Toch is de actie niet zonder resultaten gebleven. De verkoop van de bekende trimtassen loopt goed (al meer dan 350.000 verkochte exemplaten), terwijl in de achter ons liggende zomer 2000 matenaalpakketten beschikbaar wer den gesteld. De bedoeling is nu een der de fase te doen ingaan, waarbij de lan delijke sportorganisaties zullen worden ingeschakeld. Deze zullen via de vere nigingen een meer gerichte actie op gang moeten brengen. Want waar het uiteindelijk om gaat is de miljoenen Nederlanders te bereiken, die nog niet aan lichaamsbeweging doen, of die op de één of andere manier drempelvrees hebben om zich bij sportverenigingen aan te sluiten. En die drempelvrees is jammer, want sport-beleving zonder recreatie-ervaring is ondenkbaar. Daarom komt het ons juist voor de ac tie Sport Real in 1977 wel voort te zetten. Bonden en verenigingen zullen moeten tonen of de verwachtingen, die men in dit opzicht van hen heeft, ge rechtvaardigd zijn. De proef is de som vooralsnog waard'" De op 2 juni j.l. in Leusden begonnen activiteiten van Sport Real zijn o.i. geen onverdeeld succes geworden, ondanks de enorme inzet van het plaatselijke actie-comité. Wij heb ben het geduld en het doorzettingsver mogen van de heren heel vaak bewon derd Toch moeten wij constateren.dat eigenlijk alleen de fietstochten een re delijk succes hebben gehad. Deindoor- activiteiten lijken een flop te worden. De belangstelling hiervoor is uitermate gering en doorgaan lijkt zinloos. Een reden kan zijn. dat men de spelletjes te kinderachtig vindt Mogelijk, dat door een wat „professionelere" aanpak van de actie en met name door inschakeling van de sportverenigingen de doelstel ling van Sport Real (Nederlanders, die niet of onvoldoende aan lichaamsbewe ging doen, alsnog daartoe te brengen) toch nog bereikt wordt. Een instruc tief contact vooraf tussen PAC-leden en sportclubleiders kan daarbij zeer nut tig zijn. MAARN - Zaterdag vond in de gym zaal aan de Tromplaan te Maarn de tweede ronde plaats van de jeugd-judo competitie Midden-Nederland. Het was daar een drukte van belang met de deelname van Maarn B, Amersfoort C, Scherpenzeel, Liendert, Woudenberg B, Werkhoven en Leusden. Scheids rechters waren de heren J. Blom uit Leusden en de Woudenbergers G J. Bielderman en D. Neyenhuis. HetLeus- dense zestal, dat gecoached werd door de heer R. Huffenreuter uit Amers foort', bestond uit de judoka's Coen Tijssen, André Rietveld, Walter v. d. Harst, Jos Hooyer, Max Petram en Ronny de Vries. In de wedstrijd tegen Amersfoort C verdedigden de Leusdenaren hun kan sen uitstekend Tegen de leidende ploeg uit de keistad werd het 3-3 door winst- partijen van André Rietveld, Max Pe tram en Ronny de Vries. De ontmoeting tegen Werkhoven eindigde in een 4-2 zege voor de Leusdense ploeg. Hier zorgden Coen Tijssen, Walter v. d Harst en de tweemaal (winnend) op de mat komende Ronny de Vries voor de 4 winstpunten Tussen de wedstrijden door werd Herman Boersma, de kers verse kampioen van Nederland in het halfzwaargewicht, gehuldigd. Amersfoort C staat momenteel aan de leiding van de competitie, met Wou denberg B en Leusden als naaste con currenten De derde ronde van deze wedstrijdenreeks vindt op 19 februari a.s. plaats in Leusden in de gymzaal aan de Asschatterweg (aanvang 16.00 uur) Voor belangstellenden is de toe gang tot de wedstrijden gratis. LEUSDEN - De beide eerste teams van Impala hebben het oude jaar met enige goede resultaten afgesloten. Bei de teams speelden tegen teams van SSS uit Barneveld, de heren zagen kans om tot winst te komen terwijl de dames een gelijkspel pakten in deze zeer belangrijke wedstrijd. Voor de dames stond er donderdag avond heel wat op het spel. Bij een overwinning op het als eerste geklas seerde damesteam van SSS kon Impala medekoploopster worden Het is he laas geen overwinning geworden, al heeft het niet veel gescheeld Door met goed spel zowel de eerste, als de tweede set te winnen verschafte Impala zich een riante uitgangspositie om ook de gehele wedstrijd tot een goed einde te brengen SSS gaf echter in de derde set bijzonder goed partij en zo ont stond er een erg boeiende derde set, waarbij niemand van tevoren kon voor spellen, wie van de beide ploegen deze set zou gaan winnen. Opnieuw viel het op dat het door Impala gehanteerde spelsysteem bijzonder goed uitgevoerd werd, zodat de wellicht iets zwakke re aanvalskracht van Impala gecom- j>enseerd werd door een uitstekend ge organiseerde verdediging. Impala be reikte in deze set een 12-10 voorsprong die echter door de tegenstanders te niet gedaan werd. In een bijzonder spannende slotfase, waarin de zenuwen beide partijen parten speelden, kwam Impala aanvankelijk nog met 14-13 voor, maar ook nu nivelleerden de Barneveldse dames deze voorsprong. Bij de stand 14-14 kreeg Impala nog enige goede kansen om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen, maar doordat op dit beslissende moment enige services fout gingen, werden deze kansen niet benut. Hierna kon SSS de winnende punten scoren zodat de stand 2-1 werd. Hoe moeilijk het is om na een zo dramatisch verloren derde set de weg terug te vinden, ondervon den de Leusdense dames aan den lijve Het in de winning mood verkerende SSS gunde de toch wel wat gedesillu sioneerde Impala-dames nog maar weinig kansen en zo ging ook de vierde set verloren, zodat Impala helaas niet kreeg, wat in het begin van de wedstrijd zo verdiend leek. Een gelijkspel dus, hetgeen voor een uitwedstrijd tegen de koploper zeer zeker een uitstekend resultaat genoemd mag worden. Op hetzelfde moment dat de dames hun prestatie verrichtten, leverde het eerste herenteam van Impala slag met het eerste herenteam van SSS SSS dat op de tweede plaats op de ranglijst staat, kon dus tegen het momenteel laag geplaatste Impala als grote kans hebber voor de overwinning gelden Impala heeft echter een uitstekende prestatie geleverd door deze wedstrijd met 3-0 te winnen. Aanvankelijk leek het er niet op. Impala keek al snel tegen een achterstand van 5-0 op, die echter teniet gedaan kon worden. Door dat SSS op dat moment wat sterker in de aanval speelde konden de Barnevelders opnieuw een voorsprong nemen en wel met 10-5 Impala was echter nog niet verslagen. Onder aanvoering van Ed Smits kwamen de Leusdenaren opnieuw terug hetgeen SSS kennelijk zo verras te dat ze niet meer tot scoren kwam. Impala echter wel en zodoende namen de Leusdenaren het initiatief hetgeen resulteerde in een 15-10 setoverwin ning De tweede set gaf hetzelfde beeld te zien Opnieuw kwam Impala achter en wel met 5-1. Opnieuw werd de ach terstand ingelopen, waarna SSS weer een voorsprong nam. Nu liep de ploeg tot 12-5 uit Maar weer kwam Impala terug. Doordat de aanval goed draaide werd SSS terug gedrongen en de ach terstand langzaam maar zeker inge lopen. Bij de stand 12-12 ontstonden enige spannende situaties en ging de strijd gelijk op tot 14-14. Hierna was het Impala die enige kansen goed be nutte en met 16-14 de set pakte Deze uitslag was natuurlijk voor Impala een enorme opsteker om verder te gaan hetgeen ook gebeurde. SSS viel dermate terug dat het Impala niet al te veel moeite kostte om deze derde set met 15-8 te pakken en zo twee zeer kostbare punten mee naar Leus den te nemen LEUSDEN - Impala speelde zondag j.l. zijn tweede wedstrijd tegen Limvio 3 uit Baarn. Deze wedstrijd werd ge speeld in de sporthal in Blancum om tien over half zeven. Impala was niet compleet, men werd bijgestaan door drie spelers uit het tweede team. De tegenpartij van Impala opende de score, maar Impala stond gauw weer gelijk door een hard schot vanaf de negen meter lijn. Impala bouwde in deze fase van de wedstrijd een leuke voorsprong op. Men kon elkaar goed vinden en er vielen leuke doelpunten vanaf de cirkel. De systemen die men ingestudeerd heeft op de trainingsavond paste men verschillende keren toe, en daar kwa men leuke doelpunten uit tevoorschijn. Impala was heer en meester in deze wedstrijd. Dat blijkt wel uit de rust stand 12-2 in het voordeel van de Leusdenaren Impala ging in de tweede helft gewoon door met doelpunten maken. Maar de wedstrijd werd wel minder aantrekke lijk voor de supporters van Impala, er zat helemaal geen spanning in deze wedstrijd De thuisspelende club scoor de nog vier maal doordat de bal van richting werd veranderd, zodat de kee per in de verkeerde hoek zat, en door dat de verdediging van Impala niet op tijd terug was. Limvio kon toen scoren door break out. De Impala handballers zijn over het algemeen veel te traag met het terugkomen in de verdediging. Men blijft maar hangen in de aanval en men kijkt de bal na, heeft men dat ge daan dan loopt men langzaam terug zonder om te kijken weer de verdedi ging in. In deze wedstrijd kon men dit wel doen omdat men een grote voor sprong had op hun tegenpartij. Maar heeft men een ploeg die van gelijke klasse is en die speelt op break out, dan verliest men deze wedstrijd geheid. De eindstand in de sportieve krachtme ting werd 20-6 in het voordeel van de Leusdenaren Impala heeft nu de helft van de zaalcompetitie erop zitten en zijn nog ongeslagen. Zondag 2 januari moet men aantreden tegen RHC 2 die twee verliespunten heeft, en dus ook nog volop meedoet in de race om het kampioenschap. Wint men deze wed strijd dan kan men al iets aan het kampioenschap gaan denken. Maar Im pala moet de andere teams vooral niet onderschatten in hun waarde. Wedstrijdprogramma zondag 2 janu ari: DAMES SENIOREN: 17 15 uur: Nederhorst - Impala. Breu- kelen. DAMES JUNIOREN: 12.20 uur. BDC 3 - Impala, Soest HEREN SENIOREN II: 10.00 uur Nijenrodes - Impala, Bern- hardhal Utrecht HEREN SENIOREN I: 12.05 uur: Impala - RHC 2, Schuilen- burg. LEUSDEN - De dansavond, die de gymnastiekvereniging Impala op za terdag 11 december in deRoda-kantine organiseerde, is een groot succes ge worden Om half negen begon de avond met een kopje koffie, waarbij cake gepre senteerd werd, die door enige dames leden zelf werd gebakken. Met medewerking van The Blue Cats, die voor de muziek zorgden, en de vlotte bediening van de heer en me vrouw Kramer werd het een gezellige avond. Tijdens één van de muziekpau- zes werd er een verloting gehouden, waarvoor vele mensen prijsjes ter beschikking gesteld hadden. Om half twee was de feestavond afge lopen, en iedereen ging tevreden naar huis. Gezien het goede verloop is zo'n avond zeker voor herhaling vatbaar! LEUSDEN - Afgelopen zondag moes ten de dames-junioren van Impala handbal tegen de junioren van HMS in de Sporthal Schuilenburg te Amersfoort spelen. Impala heeft daar een bijzonder goe de prestatie geleverd door met slechts 5 meisjes tegen het voltallige team, 7 dames, en 3 wissels van HMS, een overwinning te behalen van 10-6 Impala opende de score door een prachtige treffer van Lucia Sc hoonde r- beek Daarna werd de keepster van Impala drie maal gepasseerd, waar door Impala achter kwam met 1-3. Door de opstelling in de verdediging te veranderen, kon HMS nog slechts één maal scoren voor rust, terwijl Impala zelfs een voorsprong nam met 5-4, door doelpunten van Lucia Schoon- derbeek en Desirée Seegers na goed voorbereidend werk van Willy Blom en Wilma Smal. Na rust kregen de dames van Impala duidelijk overwicht, ondanks herhaal delijk break-out spelen van hun tegen standsters, die zo probeerden de Im pala-speelsters uit te putten. De break-outs werden echter telkens onderschept door Hetty van de Boom, de keepster van Impala, die zich hal verwege het speelveld had opgesteld, zodat haar speelsters niet steeds snel terug hoefden in de verdediging. Lucia en Desirée brachten de stand op 10-6, nadat HMS nog tweemaal had kunnen scoren. Al met al een goed en taktisch ge speelde wedstrijd van de vijf dames van Impala LEUSDEN/CENTRUM - Het zal wel aan mij liggen, maar ik heb de stellige indruk, dat 1976 voorbij is gevlogen met de snelheid van een intercitytrein. Ondanks het feit, dat dit (schrikkel) aar een dag langer duurde dan anders en drie werkdagen meer had omdat Kerst en de jaarwisseling in het weekeinde vielen. Ik stond mij vanochtend te sche ren en zag, één oog op de spiegel ge richt, met het andere op een kalender dat, wanneer u deze krant in de bus krijgt, van het lopende jaar nog maar één weekje rest. En dat is maar weinig. Hoe kort lijkt het geleden, dat Hildebrand Brom (het kan ook Ab Hof stee geweest zijn) zo'n 800 prestatie- lopers uitliet in het bos rond Don Bosco en zeer binnenkort komt de KPJ- Leusden al weer met de 6e editie van dit jaarlijkse gebeuren. Je zit zo in de AOW. als dit tempo doorgaat! De 366 bijna achter ons liggende dagen brachten veel vreugde in de vorm van kampioenschap en vaak ook promotie. Ik denk daarbij o.m. aan teams van de schaakclub, van volley en handbal bij Impala, van de korfbal en de hockeyclub, van de wa- terpoloérs en Pon Voorwaarts en vooral van de tennisclubs in Achterveld en Leusden. Zwanenberg, Avanti en de Eemelaar bestonden 5 /aar, de Ge- VuEem WenRoda, S.V. Achterveld en de Leusdense schaakclub werden 30 jaar oud. Ook narigheid kwam wel eens voor met degradaties van zaterdag- Roda en TTCL. De speelaccommoda- ties van Achterveld" en de Eemelaar werden met 50 resp. 100uitgebreid, maar de sportparkplannen in Centrum kwamen niet uit de mist. Wie weet, wat negentien zeven zeven ons biedt? Misschien wordt dan ook aan de sport hal begonnen Ik sprong in de 50 cursiefjes van dit jaar zo maar van de hak op de tak. Niet allemaal even geslaagd, dat is waar, maar verzin zelf maar eens iedere week weer wat anders. Soms kreeg ik boze reacties, als ik iemand voor Jan met de drieletterige achternaam had gezet, doch U moet maar denken, dat het doorgaans als een grapje bedoeld was en niet direct als een steek onder water Wat gebeurd is, is voorbij en ik richt me nu op de toekomst. Het ziet er naar uit, dat het komende jaar voor heel sportief Leusden weer van zeer groot belang is. Krijgt de LTV Leusden haar banen, de schietclub haar home en komen de hockeyers eindelijk eens van hun noodvelden af? Wordt in de ter- reinnood van de Antilopen en Roda voorzien? Wie wordt kampioen en wie moet degraderen? Ik kan het u echt niet voorspellen, maar hoop voor ieder het beste. Wel zeker is, dat ook het a.s. jaar weer de nodige lustrumfeestjes zullen worden gehouden en dat zijn beslist geen onplezierige zaken. Best moge lijk, dat ik In het navolgende rijtje een club heb vergeten, maar dat abuis her stelt zich vanzelf wel. Volgens de ge gevens, waarover ik kan beschikken staan de bridgeclub, de biljart- en de crossvereniging Leusden kort voor hun eerste lustrum en de Haaien en de Vo gelvrienden voor hun tweede. De LTV Lookhorst viert in '77 haar 15-jarige be staan en ook 15 jaar geleden werd de handbalclub Hamersveldopgericht, thans deel uitmakend van de v.v.l.o.s Impala In de laatste volle week van juli (of wordt dat straks anders?) gaat de 20e Tour de Junior van start en Jan van Hamersveld c.s. breken zich nu reeds het hoofd over wat zij rond 11 septem ber gaan ondernemen t.g.v. het zilveren bestaan van de schietclub Ons Genoegen. Om voorlopig nog maar te zwijgen over de sportplannen van Leusden-1200. LEUSDEN/CENTRUM - Hockey. Als allerlaatste hockeywedstrijd vóór de winterstop geldt de met 1-3 verloren ontmoeting van de Leusdense veteranen tegen de oudjes van Shinty. Biljarten. Met de grootst mogelijke zege (7-0) op Entre Nous verstevigde de B V. Leusden haar koppositie t.o.v. BW en VOL in de klasse C2 van de Eemlandcompetitie. B V „75" 1 zakte door het 2-7 verlies tegen Zonneheu- vel 4 naar de 8e plaats in de klasse C4B en B V. „75" 2 werd na een 0-9 nederlaag tegen Princesse 4 nog vaster op de laatste plaats gedrukt. Korfbal Nu reeds is de tournooi- commissie van de Antilopen druk doen-, de met de voorbereidingen t b.v. het grote tournooi, dat op 26 augustus a.s. wordt gehouden. Mogelijk komt ook een combinatie van de „Soanjegangers" van 1973 aan de start Zwemmen In het bijna afgelopen jaar 1976 verbeterden de Haaien niet minder dan 86 clubrecords! Wielrennen. A s. zondag wordt in Soestduinen het provinciale crosskam pioenschap van Utrecht gehouden met deelname van diverse Leusdense ren ners.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 17