Kinderen St. Jozefschool vierden gezellig kerstfeest. Kerstviering met levende kerststal eerlingen St. Josephschool zorgden voor feervolle bejaardenkerstviering K.P.O.-dames vierden kerstfeest Ons Genoegen niet zo goed als Willem Teil Avanti meisjes op vierde plaats ACHTERVELD - Dinsdag 14 decem- er was er een kerstviering georgani- eerd voor alle bejaarden van Achterveld en Stoutenburg. Niet ainder dan 168 bejaarden hadden aan e uitnodiging tot het bijwonen van eze kerstviering gehoor gegeven. De rote zaal van Ons Gebouw was geheel akerstsfeer versierd. Gelukkig dat men n Achterveld over een dergelijke grote aal beschikt want de zaal bleek geheel [evuld te zijn. Om ongeveer 14.30 uur werd de bij enkomst geopend door de voorzitter •an de afdeling Achterveld van de be- jardenbond de heer Van Wege. De leer van Wege stelde zich voor aan de lersonen, die hem nog niet kenden, als Ie opvolger van de dit jaar overleden oorzitter de heer van Dalen. „Wij uanen met trots terug zien op het vele oede werk door hem gedaan en zijn nagedachtenis houden wij in ere tot in engte van dagen," aldus de heer van Wege. Hierna heette hij alle aanwezigen van larte welkom op dit samenzijn ter lootbereiding voor het Kerstfeest. Hij yaszeer verheugd over de zeer grote ipkomsi en hoopte dat deze middag in [eengezellige en stemmige sfeer zou ver lopen. Door een aantal helpsters werd lereen van koffie voorzien. Onder de inwezigen ontdekte men de arts Boer- ;ma en zijn echtgenote en de heer Pas toor Janssen. Na een tweede kop koffie •erd het woord gegeven aan de heer 'astoor. Ook hij was blij met de zeer grote ipkomst om zo met elkaar de voorbe reiding voor het kerstfeest te vieren. ,We moeten wel even nadenken over Ide kern van dit feest," zei hij. „Daar bij 'de geboorte van Christus men uit ver- lillende landen bij elkaar kwam om deze geboorte te vieren, zo moeten ook wij in deze tijd mét elkaar dit kerstfeest vieren." Hij hoopte, dat ook het kerst feest dit jaar weer de vreugde zal brengen die ons tot elkaar brengt. Ook wenste hij dat dit samenzijn deze middag ons nader tot elkaar zou bren gen. De tijd zowel voor als na het kof fiedrinken werd afgewisseld met een gezamenlijk zingen van kerstliederen. Ook werd door de heer van Wege nog een oud Kerstgedicht voorgelezen. Nadat allen van een drankje waren voorzien verscheen er een aantal leer lingen van de St. Josephschool op het toneel dat een kerststuk „De verdwenen Herder" zou voordragen. Het hoofd van de school de heer Weimer heette alle aanwezigen hartelijk welkom en hoopte dat ie dereen zou genieten van het door de kinderen gebrachte spel. Hij vroeg er wel begrip voor te hebben dat, hoewel er microfoons waren geplaatst het kin derstemmen waren, zodat er stilte werd verzocht. Het door de kinderen gebrachte spel werd met volle aandacht gevolgd. Ieder speelde zijn rol met volle overgave en enthousiasme. Hoewel het hier een kerstspel betrof kwamen er toch wel momenten in voor die de lachspieren van de aanwezigen goed in beweging brachten. Hoewel ieder zijn uiterste best deed en geheel in zijn rol leefde, mag er zeker een uitzondering worden gemaakt voor het meisje dat de rol van kleuter speelde. Zij speelde dit zo voor treffelijk dat het was of zij niet anders deed. Na afloop werden de kinderen met een hartelijk applaus door de aan wezigen bedankt. Voor de gemaakte onkosten mochten de kinderen een col lecte in de zaal houden. Dat hun spel wel was gewaardeerd bleek wel uit de opbrengst zijnde 158,00 De voorzitter dankte ook de kinderen en de heer Weimer voor het gebrachte. Hierna werden de drie leraressen van de school naar voren gehaald en door de heer Weimer bedankt voor alles wat zij gedaan hadden. Zowel de kleding als het instuderen van het stuk was geheel door hen verzorgd. Zij verdienden zeker het daverende applaus dat zij kregen. Na afscheid van de leerlingen ver scheen het kerkkoor ten tonele. Onder leiding van de heer Wijntjes brachten zij een aantal kerstliederen ten gehore. Verschillende liederen werden in sa menzang gebracht. Nadat ook het koor door de voorzitter was bedankt voor hun optreden werden de tafels klaar gemaakt voor een broodmaaltijd. Na eerst een kop soep werden de mandjes met een verscheidenheid aan brood op tafel gezet. Iedereen liet zich dit goed smaken. Na het beëindigen van de broodmaaltijd was het tijd om afscheid te nemen. De heer van Wege dankte allen voor hun aanwezigheid en voor de gezelligheid. Wel bracht hij nog even onder de aandacht dat er 168 bejaarden aanwezig waren, doch dat er nog maar zo weinig lid van de bond van bejaarden zijn en er ook heel wat minder elke week de bejaardensoos bezoeken. Iede reen is daar welkom, en kan men niet elke donderdagmiddag, dan kan men zich toch wel eens laten zien. Dit ont lokte bij een der aanwezigen de opmer king." Daar ben ik nog niet aan toe, ik ben nog maar 70 en heb er echt nog geen tijd voor." Na het dankwoord van de voorzitter ging iedereen huiswaarts en uit de ge maakte opmerkingen was wel op te maken dat dit een zeer geslaagde middag was geweest. Voordat de voor zitter aan zijn afscheidswoord begon, werden alle dames die geholpen hadden op het podium geroepen, waar zij elk een bloemetje in ontvangst mochten nemen. Dit woord van dank voor deze dames was zeker op zijn plaats. ACHTERVELD - Driehonderd kleine en grote gasten van de Achterveldse Sint Jozefschool hebben in de sfeervol versierde grote zaal van ons gebouw een bijzonder gezellige kerstavond ge vierd. Er was duidelijk afgeweken van het patroon van de vorige jaren. Een enkele korte toespraak, een leuke broodtafel en goede geluidsweergeving waren onderdelen die dit feest maakte tot misschien wel het allerbeste wat de actieve Sint Jozefschool tot nu toe heeft georganiseerd. Kerstmuziek klonk door de mooi ver sierde zaal. Er was groen tegen de pila ren, zilveren kerstklokken aan de wan den, kleurrijke kerstmannetjes tegen de orkestbakwand en tijdens de brood maaltijd toverde de gedempte kleuren- verlichting de mooiste figuren in de Achterveldse schouwburg. Op de langgerekte tafels stonden zelfgemaakte kerststukjes. Daaraan waren gezeten meer dan honderd kin deren. Pastoor W. Jansen, doelende op de broodtafel, bracht naar voren dat Onze Lieve Heer ook graag at op een feest. Dat was zo als Hij was gezeten aan de tafel met de Twaalf Apostelen, Hij nodigde Zacheus vanuit een boom uit om met Hem aan tafel te zitten en ook was Hij aanwezig op de bruiloft van Kana. „Samen eten geeft ver bondenheid en zo kunnen wij ook het Kerstfeest vieren: samen één," aldus de pastoor. De eerste en tweede klassers onder leiding van de jufs Boersen en Belderok zongen het lied „Zeg eens Herder" met als twee dappere vocalisten de zusjes Carola en Ylona Hoogland. Het koor werd begeleid met tamboenjnen, bellen en bekkens. Het was in de tijd van keizer Augustus dat het Kerstverhaal werd gemaakt en hetgeen nu naar voren werd gebracht door Suzanne van Rui tenbeek, en Karin Molenaar fluit en Christine v. Valkengoed, Ronny Groe- nestein en Lida v.d. Bedem, voor de tekst. Bijzonder rolvast was Maria Ziel tjes in het stuk over „De Kerstkoning en de acht kleine dennen" en waarin de koopman Cornel van Valkengoed heel wat te stellen had met de dennenzagerij. Donen van Burgsteden en Marjan Schouten zongen in voorzang het lied „Er is een Kindeke geboren" hetgeen in samenzang door allen goed werd mee gezongen. Peter van Ruitenbeek kon digde de broodmaaltijd aan en Ron Nooztman was microfonist. Krenten bollen, broodjes, goed beleg, en koffie het werd snel opgediend en dat alles vormde een heel gezellig onderdeel van deze avond. Zeker een hoogtepunt was te noemen het toneelstuk in drie bedrij ven „De verdwenen Herder." Bijzonder aangenaam voor de kijkers en hoorders was het feit dat dank zij de goede opstelling van de microfoons de stemgeluiden goed doorkwamen. De aankleding was goed verzorgd en er werd leuk voorgedragen. Naast de reeds genoemde jufs die heel veel werk hebben verzet kan stellig ook juf Astrid Veen worden genoemd en voorts de actieve leden van het ouder comité. Het was een gezellige en heel goed verzorgde Sint Jozefkerstfeestvie- nng. ACHTERVELD - Vanmiddag werd er een kerstviering gehouden op de R.K. basisschool Onze Wereld. De laat ste hand aan de voorbereiding was donderdag gelegd tijdens de handar- biedlessen. Er werden kerststukjes gemaakt met assistentie van enkele moeders. Reeds dagen van te voren waren door de leerlingen allerlei ma terialen, zoals denne-appels, takjes, rode besjes en pepers kaarsen en al lerhande glinsterwerk verzameld. De opdracht was het werkstuk te maken voor iemand in familie- of kennissen kring, zodat niet alleen moeders maar ook anderen blij werden gemaakt met zo'n stukje. Vrijdagmiddag was dan de eigenlijke kerstviering op school. De leerlingen hadden allen een lunchpakket mee gebracht zodat ze deze dag allemaal over konden blijven. De leerlingen die dit graag wilden mochten hun brood op een broodmandje leggen en er dan een boterham afnemen die door een an dere leerling werd afgestaan. Zo kregen verschillende kinderen een totaal an dere lunch dan die ze van huis hadden meegebracht. De school zorgde voor chocolademelk, een sneetje krente- brood en een mandarijn. Van de school banken waren lange tafels gemaakt, waarop een aantal kaarsen waren ge plaatst Zo kon men de lunch genieten bij gezellig kaarslicht. De ouders hadden een uitnodiging ont vangen om deze kerstmiddag met hun kinderen mee te maken. Door een vrij groot aantal ouders was hier gehoor aan gegeven. Het openingswoord deze raiddag werd gedaan door de catecheet, de heer Stolker Tijdens dit openings woord sprak hij ook nog over zijn in drukken, opgedaan tijdens zijn onlangs gemaakte reis naar Israël. Hierbij werd door een leerling met blokfluitbegelei- ding het lied gezongen „Maria zoude naar Bethlehem gaan". Hierna leverde elke klas afzonderlijk zijn bijdrage aan deze kerstviering. De derde klas kwam met een toneel stukje „De beloofde verlosser", waar na de vijfde klas kwam met muziek en zang Hierbij was het aantal instru mentalisten zeer groot De le klas kwam met twee heel leuke versjes, waarna klas 2 verscheen met een heel leuk stukje getiteld „De berg en de kerst bal". Ook klas vier voerde een kerst spel op, getiteld „Het feest van vreug de en vrede", waarna de zesde klas een poppenkastspel „Kerstfeest in het ziekenhuis" opvoerde. Hierop gaf de heer Lucas, hoofd van de school, nog een kleine toelichting. Tevens bood hij zijn verontschuldiging aan dat mo gelijk niet allen de teksten volledig hadden verstaan. Het zijn kinderstem men en zonder geluidsinstallatie met een dergelijk grote opkomst levert dit dan wel eens moeilijkheden. Na dit alles werden de ouders nog uitgenodigd voor gezamenlijk gezellig kopje koffie, waarbij zij tevens ook nog een bezoek konden brengen aan de kerststal. In het pas nieuwgebouwde berghok had zich een door leerlingen gevormde kerstgroep opgesteld. Tij dens de kerstviering en het bezoek aan de levende kerststal sneeuwde het be hoorlijk, zodat deze middag de echte kerstsfeer zeker te proeven viel. ACHTERVELD - Donderdag j.l. vier den de dames van de Achterveldse KPO-afdeling bun Kerstfeest. Evenals voorgaande jaren was ook deze avond de opkomst weer geweldig. Niet min der dan 71 dames waren present. Na eerst gezellig samen een kopje koffie te hebben gedronken werd de bijeen komst door de voorzitster mevrouw Van Wiering geopend. Daarna was er een heerlijke koffie tafel, die werd aangevangen door een gebed uitgesproken door de secretares se mevrouw Van den Berg. In dit gebed werd vooral Gods hulp gevraagd voor de vele onderdrukten en zij die te lijden hebben onder oorlogsgeweld. Na een kop soep kwamen mandjes met een grote verscheidenheid aan brood op tafel. De oude Peerdestal was voor dit evenement zeer stemmig ingericht met versierde Kerstboom en kaarsen die voor een echte Kerststemming zorgden. Na de koffiemaaltijd werd door me vrouw Van den Berg nog een Kerstver haal voorgelezen. Hierna bleef men nog gezellig tot ongeveer kwart voor elf bijeen, waarna de voorzitster de avond met een dankwoord sloot. Evenals alle voorgaande KPO-bijeen- komsten was ook deze weer echt ge zellig. SVL-kerstwildwedstrijd werd Igroot succes ACHTERVELD - Het was maargoed, I dat de Kerst-wildwedstrijd van de [schietvereniging Leusden en Omstre- ken tot zo diep in de nacht van maandag op dinsdag heeft geduurd. Argeloze pas- I santen, die de schutters „OnsGebouw" I hadden kunnen zien verlaten, zouden onwillekeurig de indruk krijgen, dat kleinkaliber-geweerschieter. over 12 1 meter in knielende houding maar een [grapje is of een smoesje om er zo maar [veer eens even uit te zijn, dan een werkelijke wedstrijdprestatie. Belast en beladen met prijzen gingen de schut ters naar huis. Zij die geen vandevele prijzen met het schieten hadden gewon nen, konden via een tombola met weinig moeite in het bezit komen van een taart, een fles wijn, een haas of (met uitzon dering van kleiduiven) van allerlei ge vogelte. Om niemand een vergeefse reis naar Achterveld te laten maken, hadden de organisatoren voor iedere aanwezige minimaal een kakelverse diepvrieskip in voorraad genomen. Voor de 11e maal, dat wil zeggen zo lang de schietvereniging Leusden be staat, vond dit jaarlijkse schutters feest plaats en langzamerhand ook tra ditioneel onder leiding en administra tie van mevrouw Diana Zoetmulder en de heer Dick Meerveld. Die twee had den het ditmaal wel heel goed versierd, want onder de 70 deelnemers waren niet minder dan 22 dames. Echt waar! Niet alleen verhoogt dit element in be langrijke mate de plezierige stemming, maar het is ook een vaste garantie voor het feit, dat de heren, als zij zo nodig al weer naar de schietclub moe ten, geen last hebben van mopperende wederhelften, die „altijd" alleen wor den gelaten in de weekends. Nu moch ten ze mee en dat gaf direct al pro blemen, want op zo'n invasie is de Achterveldse schietkelder nu eenmaal niet berekend. Er was voor het pretgedeelte van de avond boven een afzonderlijk zaaltje gehuurd, zodat het schietdeel voor zover dat in deze tak van sport mogelijk is, rustig kon verlopen. De Kerst- wildavond ontaardde dan ook niet in een wilde Kerstavond, mede omdat ook de dames konden laten zien, waartoe zij met het schietijzer in staat waren en dat was voor amateurs bepaald niet gering. Wij kunnen ons niet voorstel len (hoewel je bij schutters alles kunt verwachten) dat er met de punten telling is gesjoemeld, maar het viel toch wel op, dat het vrouwelijke ge slacht zo goed in de prijzen viel. Ja, de emancipatie van de laatste jaren kent weinig grenzen en „roosje schie ten" is nu niet alleen voorbehouden aan de heren der schepping Dan vallen er natuurlijk ook slachtoffers. Eén hier van was bijvoorbeeld de heer P. van Scherpenzeel, onder normale omstan digheden van mannen onder elkaar gevreesd en geacbtals „pistolen-Paul- tje" (of eigenlijk „KKG-Paultje"). Nu kwam hij tweemaal als laatste (prijs winnaar) op de uitslagenlijstjes, die rond middernacht door Dick Meerveld openbaar werden gemaakt. Hij en Diana Zoetmulder begonnen toen de hele voor raad „tastbare herinneringen aaneen zeer geslaagde avond" van de hand te doen. De resultaten waren: Handicap A: 1. J.A. Cremers; 2. S. Manten; 3. H. van Tweel; 4. Mw. D. Zoetmulder, 5. Math. Rosier; 6. D. Meerveld; 7. Th. Cremers; 8 D. Ekama; 9. D. Oud- gaarden; 10. J. Kuiper. Handicap B: 1. M. Wessel; 2. R. Dunk; 3. Groenen dijk; 4. M. Kuiper; 5. Hoogenboom; 6. Agterberg; 7. Mej. v. Dam; 8. Mw. Wisgerhof; 9. R. Buninga; 10. P. v. Scherpenzeel. Vrije Baan A: 1. J. v.d. Belt; 2. D. Zoetmulder, 3 Math. Rosier; 4. J.A Cremers; 5. F. de Boer. Vrije Baan B: 1. Mw. v.d. Belt; 2. Mw. Wisgerhof; 3. M. Kuiper, 4. Mw Dunk; 5. Mw.Noom. Vrije Baan C: 1. Helga Sjollema; 2. M. Krop, 3. E Wisgerhof; 4 J. Gennisse, 5. P. v. Scherpenzeel. ACHTERVELD - De schietvereni ging Ons Genoegen nam deel aan de cup-wedstrijd tegen Willem Teil uit Harderwijk. Ons Genoegen moest het onderspit delven, zij het slechts met een puntenverschil van 15. De uitslag van de uitwedstrijd was: Willem Teil: F. Poorten 93, P Andrin- ga 85; W Eype 91; W Scheffer 93; N. v. Milligen 89. Ons Genoegen: B. Voskuilen 92; P. v Nimwegen 87, W J. Lagerweij 92, J. van Rossum 87; J. Voorburg Jz. 80 De uitslag van de thuiswedstrijd was Ons Genoegen: B. Voskuilen 90; P. van Nimwegen 87; J. van Rossum 88. W J. Lagerweij 94; J. Voorburg Jz. 89. Willem Teil: F. Poorten 87; W. Schef fer 98; W. Eype 83; N v. Milligen 90; P. Andnnga 92. In de uitwedstrijd behaalde Willem Teil 451 punten en Ons Genoegen 438 terwijl dit in de thuiswedstrijd was Ons Genoegen 448 punten en Willem Teil 450. Door met 13 punten te win nen van Ons Genoegen gaat Willem Teil dus over naar de volgende cup. ACHTERVELD - Daar de keurgroep van de Avanti-meisjes op 30 oktober de tweede prijs wisten te behalen in de C-turnwedstrijden van het rayon West- Veluwe, mocht deze groep deelnemen aan de finale-wedstrijden vandeSticht- se Turnkring. Zaterdagmiddag, 11 de cember vond deze finale plaats in Sporthal De Koppel te Amersfoort. Het was een gezellige sportieve mid dag. Aan deze finale deden ongeveer 200 turnsters mee, afgevaardigd door zeven rayons, die samen de Stichtse Turnkring vormen. In een sportieve sfeer draaiden de kin deren hun oefeningen op de brug - on gelijk - de evenwichtsbalk en de lange mat. Er moest wel op tijd gewerkt worden daar er voor elk onderdeel 12 minuten was uitgetrokken Om kwart voor vijf kon de uitslag bekend worden gemaakt. Dat iedereen vol spanning was valt wel te begrijpen. Hoewel de Avanti-meisjes net buiten de prijzen vielen, hebben zij toch een behoorlijke prestatie geleverd door als vierde te eindigen met 235.3 punt Dit is zeker een resultaat om trots op te zijn, zeker gezien de geringe wedstrijd- ervaring. Dit resultaat is niet alleen te danken aan de volledige inzet van de meisjes maar zeker ook aan het grote enthousiasme van hun leider de heer Theo Snijders. MEER ACHTERVELDS NIEUWS OP PAGINA 14. DONDERDAG 23 DECEMBER 1976

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7