Zwembad en „Groot Krakhorst" hete hangijzers in een koud jaargetij Raad in oliebollen stemming Honderd handtekeningen voor jeugdsoos in Zuid Dwingende vragen in raadsvergadering CDA Leusden PvdA Leusden heeft nieuw bestuur UITSPRAAK WAGENAAR VERBAAST BEWONERS Geen spreekuur wethouders RAAD LEUSDEN LEUSDER KRANT - RAAD LEUSDEN DONDERDAG 23 DECEMBER! 1976 LEUSDEN - In een enigszins oubollige stemming (voor oliebollen was het nog te vroeg, hoewel het de laatste jaarvergadering van het Jaar was) werden don derdag 16 december notulen, ingekomen stukken en de meeste agendapunten in snel tempo afgehandeld. Enige stagnatie werd in het begin echter wel veroor- taakt door de vrij lange discussie over de vernieuwing van het zwembad in het Burg. Buiningpark. Het voorstel werd uiteindelijk met 13 voor en één te genstem van de heer M. Holl (Lijst 6) aangenomen, maar voor het zover was, moest er heel wat water door het ,,vuilwaterputje" van dit zwembad gaan. De heer R. M. Bergsma (VVD) had drie vragen ten aanzien van dit agen dapunt Ten eerste vroeg hij zich af, wat uiteindelijk de reeele bedragen zullen zijn, die moeten worden uitge geven, daar de in de begroting genoem de prijzen slechts geldig zijn tot 31 december 1976. Ten tweede wilde hij weten, wat de garantie ten aanzien van het geleverde werk nu eigenlijk inhield en ten derde of de voorzienin gen van de vuilwaterkelder in de offer te waren begrepen De heer Kuipers (Lijst 6) had ook dezelfde eerste twee vragen, terwijl hij zich verder afvroeg, welke garan tie er is, dat er over 5 jaar de finan ciële middelen zullen zijn om de bouw van een nieuw bad te realiseren. „Zoals het nu gaat, rijzen de prijzen de pan uit. Zouden we dan toch niet beter nu meteen nieuw kunnen bouwen?" De heer H. R. van Maanen (ARP/ SGP) stelde dezelfde vraag ten aan zien van de garantiebepalingen. Bo vendien wilde hij weten wie de garan tie geeft, Nederhorst Specialistische Technieken of het moederbedrijf. Voor de rest was hij accoord. De heer M. F. M. Reichert (Prog. Leusden) was blij met de ontwikkeling. In september werd een crediet vast gesteld op basis van f566.000,-, terwijl het bedrag van de aanbesteding nu f372.000,- is. Wat de garantiebepalin gen betreft, zou hij graag willen voor stellen. dat Leusden een bankgarantie vraagt aan Nederhorst. Wethouder J. Wagenaar antwoordde, dat er een garantie van 5 jaar is op fo lie en 10 jaar op roestvrij staal Een bankgarantie van Nederhorst leek hem niet haalbaar. Wethouder W. A van Zandbrink meende te mogen opmerken, dat lei dingen e.d. wel gegarandeerd worden tot 5 jaar, maar dat zij toch wel langer zullen meegaan. Overigens is de offerte exclusief BTW. zodat het prijsverschil minder is dan het lijkt. Op de opmer king van de heer Kuijpers betreffende een geheel nieuw bad, zou hij willen antwoorden dat nieuwbouw met moge lijk is, daar Gedeputeerde Staten daar nooit toestemming voor zouden ver lenen. Enige hilariteit ontstond daarop toen de heer Holl vroeg of het putje waarover steeds gesproken werd soms hetzelfde was als de vuilwaterkelder Waarop wethouder Zandbrink antwoordde, dat dit inderdaad zo was en de heer M. F. M. Reichert een technische uitleg van de bacteriën-werende werking van dit „putje" gaf Waarna de rust weder keerde. Toch meende de heer M. Holl, dat hij de beraamde voorzieningen met de juiste vindt voor dit bad. Aangezien een open bad voor de gemeente Leus den van grote waarde is, zou zo snel mogelijk een nieuw bad gerealiseerd moeten worden Niet over 5 jaar, ook niet over 10 jaar, maar nu. Hij zou nogmaals dieper willen ingaan op de mogelijkheid van een nieuw bad. Het met allerlei middelen opknappen van het oude bad, kon jij geen verstan dige beslissing vinden. Hij achtte het dan ook een verkeerd voorstel, omdat niet aan de uiteindelijke behoefte kan worden voldaan. Wethouder Zandbrinkantwoordde.dat de techmsche installatie toch zal blij ven en b.v. de coating ook met meer zal behoeven te gebeuren. De heer Holl vroeg zich daarna ook nog af, of men wel voldoende gezocht had met elkaar. „Wie zegt, dat het zeker is, dat we het nog 5 jaar redden? Mis schien houdt het het nog geen twee jaar uit". De stemming 13 voor, één tegen wees uit, dat de heer Holl op zijn standpunt bleef staan en het voor stel desondanks was aangenomen. Betreffende de subsidie-aanvraag Jongerenkontakt Achterveld ontstond enige verwarring over wat Jongeren kontakt nu eigenlijk was, een ver eniging of een overkoepelend orgaan van jeugdverenigingen. Met de stukken erbij bleek toch het laatste juist te zijn. De heer G. G. van Tiel (VVD) vond de huurprijs van f2400,- per jaar toch wel aan de hoge kant Ook mevr. Corrie Verduin (Prog. Leusden) was dat met hem van mening. Zij wilde ervoor pleiten, dat het een noodoplos sing moet blijven, tot er een betere accommodatie is gevonden. Ook zullen er dan duidelij afspraken moeten worden gemaakt, zodat er niet een herhaling komt van hetgeen er zich met de Til heeft afgespeeld. De heer Van Tiel legde als voorstel neer, dat er geen „bar" in deze ruimte zal komen. Wethouder Van Woudenberg was het met mevr. Verduin eens, dat deze ac commodatie als een goede tussenop lossing gezien kan worden. Betreffen de de huur meende hij te mogen op merken, dat voor f200,- per maand in deze tijd niet veel bijzonders te huur is, zodat het Jongerenkontakt eigenlijk blij moet zijn met deze oplossing. De vraag van de heer Van Tiel betreffen de de met-bar zal in de huurovereen komst worden opgenomen. Centrale Antenne-misère Rossenberg duurt voort in LEUSDEN/CENTRUM - Ver bijsterd moesten de bewoners van de wijk Rossenberg in de Leusder Krant van 11 november j.l lezen, dat het volgens wet houder Wagenaar wel mee valt met de kwaliteit van de centrale antenne-inrichtingen in Leusden. Een uitspraak die het bestuur van de wijkveremging aanzette om eens alle brieven en bespre kingen, die zij met vertegen woordigers van de gemeeDte had, te voorschijn te halen. Het resul taat hiervan is - in tegenstelling tot de uitspraak van de heer Wa genaar - 4 jaar lang doffe ellende voor een groot gedeelte van de be woners van deze wijk. De eerste bewoners van de wijk hadden een prima ontvangst, die echter slechter werd naarmate er meerdere huizen op de CAI aangesloten werden. Het eerste kontakt hierover is dan ook al in 1972 met de gemeente opge nomen, door middel van de heer Sluijmers, die nu voorzitter is van de wijkvereniging. BRIEFWISSELING Met het oprichten van de buurt vereniging Rossenberg, zijn de brieven aan b en w bewaard gebleven en zo kunnen we vanaf januari 1974 een draaiboek sa menstellen van de briefwisseling tussen b en w en „Rossenberg. 16-1-1974. Brief Rossenberg aan b en w In deze brief wordt de gemeente nogmaals op de hoogte gebracht van de nadelen van het CAS. Rossenberg vraagt derhalve of de gemeente bereid is verbe teringen aan te brengen en welke financiële verhoging dit eventueel tot gevolg zal hebben. Ook wordt in dit schrijven verzocht bekend te maken tot wie men zich moet richten als er klachten over ont vangststoringen zijn. 21-1-1974. Brief van gemeente aan Rossenberg Het gemeentebestuur laat hierin weten, dat beantwoording van bo venstaande brief enige tijd/maan den op zich kan laten wachten, omdat er advies gevraagd moet worden. 18-2 1974. Brief van Rossenberg aan gemeente. Rossenberg vraagt hierin alsnog informatie over het melden van de storingen. 5-3-1974.Brief van Rossenberg naar gemeente. Rossenberg uit haar spijt over het feit, dat zij via een dagblad heeft moeten verne men. dat de onderhoudswerk zaamheden door de firma Elma BV zullen worden verricht. Te vens vraagt zij zich af, of de aangekondigde verhoging van f 17,50 naar f25,- ook voor Ros senberg geldt, of dat deze pas zal ingaan nadat de klachten ver holpen zijn. Men heeft bedenkin gen of Elma BV zich - alvorens dit kontrakt te tekenen - wel van overtuigd heeft in welke staat de installatie op dat moment verkeert en doet een dringend beroep om de gehele installatie van Rossenberg alsnog te laten kontroleren. Na deze brief valt er even een stilte. De buurtvereniging Ros senberg werd officieel wijkver eniging Rossenberg en kreeg ko ninklijke goedkeuring. Dat wil echter niet zeggen, dat men in die tijd heeft stilgezeten. Er was voortdurend mondeling contact met vertegenwoordigers van de gemeente (helaas werden die besprekingen toen nog niet genotuleerd) en in de wijk werd een enquête gehouden t.a.v. de C.A.I. De briefwisseling begint weer op 9 september 1975 middels een schrijven van Rossenberg aan de gemeente Zo langzamerhand be ginnen de Rossenbergers het goed LEUSDEN - Op maandag, 13 decem ber hield de PvdA, afd. Leusden zijn jaarvergadering in boerderij „Groot Krakhorst" Onder een kille tempera tuur werden de aktiviteiten van het af gelopen jaar besproken en een nieuw bestuur verkozen. Voorzitter is geworden de heer P. Arts, secretaris blijft de heer D. Tulp, Mei doornhof 24 te Leusden-Centrum; het bestuur bestaat verder uit mevrouw E. Strik en de heren P. Hanemaayer, N. de Jong, J. Mandemaker en M. v.d. Wielen. 1 1977 en '78 beloven belangrijke jaren te worden, er staan immers drie ver- kiezingen voor de deur: Tweede Kamer, I provinciale staten en gemeenteraad (1978) Er is uiteraard over de beruchte ont werpresolutie van PPR en PvdA ge sproken De afdeling Leusden kiest voor een inhoudelijke benadering van de kabinetsformatie in plaats van voor de cijfermatige van de partijbesturen, kri- terium voor een kabinetsformatie na de verkiezingen is behalve de verkiezings uitslag de mate waarin het parlement de wetsontwerpen betreffende de Ver- mogensaanwasdeling (VAD), de Onder nemingsraden. de investeringsregeling en de grondpolitiek onverkort en voor 25 mei 1977 weet over te nemen. Alleen dan is er voldoende vertrou wen geschapen voor voortzetting van een progressief beleid en een her nieuwd samengaan van CDA en PvdA en PPR in een nieuw kabinet. Met het oog op de gemeenteraadsver kiezingen van 1978 is het bestaande federatieve verband met D'66, PPR en PSP geëvalueerd; de konklusie was dat het huidige progressief Leusden in de gemeenteraad voldoende resultaat heeft opgeleverd om de besprekingen met de voorzitters van de progressieve par tijen weer te heropenen en mogelijkhe den af te tasten. In dat overleg zullen procedures moeten worden afgespro ken zodat tijdig beslissingen kunnen worden genomen door de vier partijen over een hernieuwde progressieve kombinatie voor de nieuwe gemeente- raadsperiode '78-'82 Tenslotte is ook gesproken over plaatselijke aktiviteiten. Het politiek café van Progressief Leusden zal op nieuw gestart worden en wel in het eet café in boerderij Hakhorst in Alands- beek-Oost op de eerste donderdagavond van de maand, te beginnen op 6 januari a s. Verder zullen er met het oog op de Tweede Kamerverkiezingen van 25 mei 1977 bijeenkomsten worden georgani seerd en zal een ledenwerfaktie worden gestart onder de nieuwe inwoners van Leusden. Ook wil de PvdA zijn leden maar ook andere gelhteresseerden at tenderen op het openbare fraktieberaad. dat iedere dinsdagavond voorafgaande aan de gemeenteraadsvergadering meestal laatste donderdag van de maand) wordt gehouden en dat open staat voor ieders deelname. Mocht u nog meer willen weten, dan kunt u al tijd terecht bij de secretaris, de heer Tulp, tel. 033-41768 of bij de voorzit ter. 033-40169. zat te worden Het bestuur wordt van verschillende kanten aange spoord om tot aktie over te gaan. Men komt terug op een bespreking van 18 april, waarbij de heer Rog- genkamp opgemerkt had dat er een Stichting in het leven ge roepen zou worden die het hele systeem moet gaan vernieuwen c q moderniseren. Bovendien zegde de heer Rog- genkamp toe, dat in elk geval voor het eind van dat jaar verbete ringen tot stand zouden komen. Men vraagt voor 28 oktober ant woord omdat er dan een leden vergadering gehouden wordt. „Rossenberg" kreeg voor 28 oktober geen schriftelijk ant woord, maar er werden wel tele fonisch enkele mededelingen ge daan door de heer Roggenkamp. 17 december 1975 was er een bespreking waar weer als eerste punt op de agenda de C.A.I. stond. De bewoners van Rossenberg zijn uitermate slecht te spreken over het CAS, <l.w z zowel over de kwaliteit en het tijdsbestek wat nodig is om verbeteringen aan te brengen. De heer Roggenkamp deelt mee, dat uit een onderzoek is gebleken, dat het systeem zo slecht nog niet is. Het bestuur van Rossenberg spreekt dit met klem tegen. Wethouder v. Woudenberg deelt mede dat deskundigen bezig zijn aan een stichting in oprichting. Zij zullen een onderzoek doen naar de installaties. Medio ja nuari 1977 wordt een afronding van deze voorbereidingen ver wacht. Men besluit dan ook om in januari 1977 verder van gedach ten te wisselen. WEINIG KLACHTEN Op het schrijven van Rossen berg van 9 september 1975, wordt het antwoord verzonden op 15 januari 1976. Uit het deskun digenrapport blijkt volgens de gemeente, dat het systeem vol doet aan de te stellen eisen en dat er relatief weinig klachten over de werking van het CAS binnenkomen Men zal geen ver beteringen overwegen door mid del van een aanvullend verster ker- en ontvangerssysteem. Het wachten is op de mogelijkheden tot koppeling van het systeem aan een stadsnet, welk onderzoek in een vergevorderd stadium ver keert. Men is wel bereid d m.v. een noodoplossing, die gericht is op een definitieve oplossing, ver betering in het systeem aan te brengen. Bijeenkomst G B. en Rossen berg 28-1-1976. Uiteraard kwam ook hier de CAI w?er ter sprake. Medegedeeld wordt dat. - het rapport van deskundigen over een verbetering nog niet is afgerond. - Siemens opdracht heeft gekre gen metingen te verrichten. - Dat het onderzoek naar een stadskoppelnet mede bezien wordt in het kader van een verdere uitbreiding van Leus den-C. - dat met spoed (enkele maanden) wordt gestreefd naar een doel treffende noodoplossing. Ten zake van een definitieve en adequate oplossing kan men geen einddatum noemen. De laatste bespreking met ver tegenwoordigers van de gemeente was op 8 september 1976 Door verhindering van de heer Van Woudenberg (overigens niet de eerste keer) was alleen de heer Hermans, voorlichtingsambte naar, aanwezig. Doordat dit zijn eerste confron tatie was met de wijkvereniging, moest hij eerst op de hoogte ge bracht worden van de voorge schiedenis. Het enige wat de heer Hermans de vertegenwoordigers van Rossenberg kon mededelen, was dat men diende te wachten op de op te richten stichting, die het bestuderen en installeren van een zgn. stadskabelontvangst tot taak zal hebben. Deze uitspraak bevestigde voor de bewoners eigenlijk wat zij al twee jaar meenden „We worden al jaren in de maling genomen" Er zijn voortdurend beloften gedaan, zowel mondeling als schriftelijk, waarvan er geen en kele is waargemaakt. Koppeling op Alandsbeek of Groenhouten (wat de bedoeling was) bleek te duur en ook betere versterkers kunnen niet geplaatst worden. Waar de Rossenbergers zich ech ter het meest over verbaasd heb ben, is de uitspraak van de heer Wagenaar, dat er dit jaarslethts 20 klachten bij de Elma zijn bin nengekomen. LACHERTJE Twintig klachten is een lacher tje als men de uitslag bekijkt van de enquête die in de wijk ge houden is en die bij het gemeen tebestuur is ingediend (en daar nog ligt) Uit dit onderzoek blijkt dat van de 180 terugontvangen formulieren (dat is 66%) er 123 zijn met tv-klachten en 113 met klachten over de FM-ontvangst. Dat zijn wel andere cijfers dan in het artikel (11-11) in de L.K. vermeld worden. De gemeente stimuleert het oprichten van wijkraden of verenigingen, zodat de klachten gebundeld binnenko men. Het bestuur van de wijk vereniging Rossenberg heeft sterk het idee, dat dit slechts voort vloeit uit gemakzucht. Zij vraagt zich dan ook af, waarom zij als wijkvereniging funktioneert en overweegt het idee om alle be woners maar weer zelf met hun klachten naar de gemeente te laten gaan. Het bestuur kan zich namelijk niet meer waar maken ten opzichte van de leden. De Ros senbergers verwachten aktie. Men overweegt het plaatsen van eigen antennes en tevens vraagt men zich af, waarom eigenlijk nog voor dit CAS betaald moet worden. Het niet betalen en het plaatsen van een eigen antenne wordt door het gemeentebestuur onaanvaardbaar geacht. De vraag is echter, hoe lang de bewoners in deze wijk nog moeten tobben met een systeem dat voor hen on aanvaardbaar is LEUSDEN - In verband met Kerst avond en Oudejaarsavond zullen de avondspreekuren van de wethouders W. A. van Zandbrink, J. Wagenaar en G. van Woudenberg op 24 en 31 de cember 1976 niet doorgaan. Om dezelfde redenen zullen de se cretarie-afdelingen en de dienst ge meentewerken op vrijdag 24 december na 16.00 uur en op Oudejaarsdag na 13.30 uur ook telefonisch niet meer bereikbaar zijn. LEUSDEN/ZUID - Willem Nico Wisse en Paul Drapers hebben ruim 100 handtekeningen verza meld onder de jeugd in Leusden- Zuid, die met verlangen uitkijkt naar een ruimte om zo nu en dan eens bijeen te komen. Om een praatje te maken, een drankje te drinken en een plaatje te draaien Want dat kan nog steeds niet in Leusden-Zuid, het dorps- gedeelte dat de oudste uitbrei ding heeft, maar waar de wel zijnsvoorzieningen geen gelijke tred hebben gehouden met de uitbreiding. De 14-jangen in Leusden-Zuid - Willem Nico en Paul vroegen de aakesie betuigingen aan de jeugd vanaf 16 jaar - lieten zich niet onbetuigd Zij willen óók graag een jongerencentrum in Leusden-Zuid bezoeken, en zij vroegen toestemming om óók op de lijst te mogen tekenen! Aldus geschiedde. Er waren ook verschillende jongelui uit Leusden-Centrum, die zich noch in „De Til" noch in 't Claeverenblad" happy voel den, en die tegen Paul en Willem Nico zeiden, dat ze graag naar het jongerencentrum in Zuid wil den komen. Ook zij wilden graag een onafhankelijk soort jongeren- soos bezoeken. Willem Nico en Paul zeiden hun, dat het nog zo ver niet was, maar dat ze ter zijnertijd welkom zouden zijn Willem Nico Wisse en Paul Drapers zijn nu bezig de namen lijsten te typen en te vermenig vuldigen Met mevrouw De Jong, de sekretaresse van de burge meester, hebben zij reeds gete lefoneerd, omdat zij de burge meester persoonlijk de lijst met namen willen overhandigen. De burgemeester ging echter met vakantie, en de jongens moeten de aanbieding uitstellen tot in het begin van het nieuwe jaar Begin januari willen zij met de burgemeester spreken. Als nood oplossing hadden zij gedacht aan het gebruik van het gebouwtje aan de Ooievaarshorsterweg. Afge lopen week kregen zij echter van de heer Van Maanen te horen, dat zij hiervoor geen toestem ming zouden krijgen. Willem Nico en Paul hopen nu, dat de burge meester hun begin januari een andere mogelijkheid in Leusden- Zuid zal kunnen noemen Om tijdelijk de behoefte aan een jeugdhonk in Leusden-Zuid te overbruggen. Deze week en de komende week zullen de jongens de lijst per soonlijk gaan overhandigen bij de Jeugdraad (voorzitter Cloos- terman), de wethouders, enkele gemeenteraadsleden, fraktie- voorzitters van de politieke par tijen. Van verschillende van hen hopen zij in een serie gesprekjes te vernemen hoe deze over het gebrek aan accomodatie voor de jeugd in Leusden-Zuid denken. Mevr. Verduin had het laatste woord door te zeggen, dat zij voordeze ruim te de bedongen huur toch niet waard vond. Waarna het voorstel werd aange nomen. De vergoeding van investeringskos ten van de KJB ten bedrage van f 20.178,- aahdit Katholieke Jeugdwerk, nu „de Til" wordt overgedragen aan SOCCLE, bleek voor de VVD geen ge lukkige geste. De KJB werd in het ver leden immers door de gemeente ge subsidieerd. De heer R M. Bergsma en de heer J. Klunder Nijland dienden dan ook namens hun fractie een motie in. Wethouder van Woudenberg achtte het geen beste zaak om het besluit te verschuiven, noch voor SOCCLE, noch voor de KJB. De heer H. R. van Maanen was van mening, dat het beter was om het stuk terug te nemen in de commissie. „In 1970 zijn er fouten gemaakt, die nu voorkomen dienen te worden", gaf hij als zijn oordeel. Hierna besloot burgemeester mr. A. H. van der Post tot een korte schor sing van de vergadering over te gaan. Bij hervatting werd het voorstel terug genomen Door wethouder Van Woudenberg werd nog tegengesproken, dat SOCCLE bepaalde moeilijkheden rnet de beheers commissie van „de Til" zou hebben. De hëer Bergsma deelde mee, dat hij accoord ging met een nieuwe bespre king, mits de motie in de commissie aan de orde gesteld zou worden. De voorzitter antwoordde hierop bevesti gend. Subsidiëring der bibliotheken n een extra krediet ten behoeve van uit breiding van het boekenbezit van de openbare bibliotheek werden als agenda punten 14 en 15 zonder opmerkelijke bijzonderheden goedgekeurd. De bppr Van Maanen was voor een eventi verhoging der abonnementsgelden de toekomst. Ook de instandhouding van de ope bare kleuter- en lagere scholen Achterveld ondervond redelijkerwij geen weerstand, zodat het desbetre fende verzoek aan de minister zaJV^"* worden gericht. In de concept-huurovereenkomst vo boerderij „Nieuw Langenbeek" bleke nogal wat onvolkomenheden te zittei gezien de diverse reacties van <j raadsleden. Te beperkte en sommig jn niet duidelijk omschreven artikele (ars, zullen nog eens even in commissie bi keken worden, zodat ook dit agenda punt tot de eerstvolgende vergadering werd aangehouden. Tijdens de rondvraag werden et brana aantal schriftelijke vragen ingediem door de fracties KVP en Progressie! Leusden, die verwarmings-engeluids problemen van de sociaal-culturele jftlgt boerderij Groot Krakhorst tot on- derwerp hadden Betreffende de dakisolatie vroeg «j heer Reichert zich namens Progres sief Leusden nog af wie de f 14.000, VME1 kom c< imma meg- Bol livers en va Bi] I iy. 2 I illen Kitooi Het '1V/& W A-X.V/UU,-* - betaalt, die voor dit werk op tafó r11 moet komen, daar dit méérwerk nie endig in een raadsbesluit is vastgelegd. Oei vroeg hij zich af of de geluiddem pende installatie wel voldoende is ei en va of deze op de juiste wijze is gecon strueerd. Wethouder Van Zandbrink beant woordde deze vraag met de medede ling, dat de commissie financiën haar fiat heeft gegeven en de betreffende wijziging nog in vergadering zal ko men. Op de vraag van de heer Reichert of de betreffende voorzieningen kwali tatief wel voldoende zijn, gaf wethou der Wagenaar ten antwoord, dat meo ■Mè-MMMMSÉariMti* bezig is. osten iüe, Pi eer ress rekki eld r erso eeld orm bral erto e m !n is eti LEUSDEN - Tijdens de raadsverga dering van donderdag 16 december werden door de fracties van de KVP, Progressief Leusden en Lijst Kuijpers schriftelijke vragen gesteld. De KVP-fractie spreekt zijn zorg uit over de problemen, die zich momenteel voordoen t.a.v. de warmtevoorziening en de geluidsoverlast bij de boerderij „Groot Krakhorst". Men vraagt zich af of de aannemer het werk heeft uitge voerd volgens bestek en tekeningen van de architect en of deze arcbitect.bij zijn ontwerp voldaan heeft ian de normale eisen t.a.v. warmte- en geluidsisolatie. Bovendien is de vraag of de installateur zijn aanbieding voor de verwarmingsin stallatie gebaseerd heeft op de juiste bouwkundige gegevens. Namens de raadsfractie Lijst Kuipers werd een vraag gesteld, betreffende de verpachting van het zwembadrestau rant. Bij de behandeling der be grotingen in november werd o.m. de begroting zwembadstichting goedge keurd. In die begroting was een bedrag van 15.600,- geraamd wegens inkom sten uit pacht van het restaurant. Betreffende de eventuele in schakeling van een plaatselijke aanne mer bij de realisering van de 2e fase (bouw van 40 tot 200 woningen) wordt nu de meeste bouwgrond voor het le deelplan reeds onder een aantal bouw bedrijven en de woningstichting verdeeld is, zonder dat schijnbaar overwogen is om een plaatselijke aan nemer bij deze werkgelegenheid te be trekken, de volgende vraag gesteld. „Is het college met de fractie van me ning, dat door het gemeentebestuur wel erg lichtvaardig over de belangen van de plaatselijke werkgelegenheid wordt heengestapt door geen der plaatselijke aannemers zelfs maar te benaderen om trent een mogelijke inschakeling bij de realisering van het le deelplan der 2e fase. Tevens vraagt men of het college een duidelijke uitspraak wil doen omtrent haar min of meer toegezegde voorne mens om de plaatselijke aannemingsbe drijven in te schakelen. De fractie Progressief Leusden stelde enkele vragen betreffende het huurcon tract SOCCLE, dat bij raadsbesluit d.d. 23 september 1976 werd vastgesteld, die door de raad als volgt werden beantwoord: Aan de Stichting SOCCLE zijn ver huurd de verbouwde boerderij „Groot-Kraakhorst", alsmede een ge deelte van de verbouwde boerderij „Hakhorst". Hoewel nog niet alle afre keningen betreffende de verbouwings- kosten hebben plaatsgevonden, wordt het bedrag van de bruto stichtingskosten van beide complexen geraamd op 1.119.260,-, gespecifi ceerd.als volgt: Groot-Krakhorst raming verbouwings- kosten volgens de 22e begrotingswijziging 1975 692.900,- aanpassing aan de trendmatige kosten stijgingen over de periode juli 1975 tot februari 1976 1% Der maand 48.500,- extra kosten voor isolatie dak 14.000,- Hakhorst raming verbouwings- kosten volgens de 22e begrotingswijziging 1975 266.860,- aanvullend krediet volgens de 18e begrotings wijziging 1976 97.000,- a. subsidie van het ministerie van CRM ingevolge de subsidieregeling samenlevingsopbouw 550.000,- b. subsidie van de provincie Utrecht 95.976,-1 645.976, Het college is inderdaad van mening dat het door de gemeente aan de Sticb-j ting SOCCLE in rekening te brengei huurbedrag dient te worden afgeleid van de netto investeringskosten. Op deze basis is indertijd hieromtrent een huurovereenkomst aangegaan. Verder achtte het college sluitende exploitatie van de door de Stichting SOCCLE in beheer genomen objecten niet verzekerd bij handhaving van het huidige huurpeil. Op basis van een indertijd overgelegde exploitatiebegroting wordt het nadelig exploitatiesaldo van de Stichting voor 1977 geraamd op 87.106,-. Een van de grondoorzaken van een niet sluitende exploitatie is ge legen in het feit dat de Stichting aan de gebruikers van de diverse accommoda ties niet een op kostprijsbasis berekende gebruikersvergoeding in rekening kan brengen. In dat geval zou namelijk de aantrekkelijkheid hiervan voor de plaatselijke verenigingen verloren gaan en zouden de accommodaties niet meer aan hun doelstellingen beantwoorden. Overigens gaat de rijkssubsidieregeling samenlevingsopbouw er voorshands niet vanuit dat accommodaties, die met toepassing van deze regeling zijn tot standgekomen, een sluitende ex ploitatie hebben. Dit valt af te leiden uit een der voorwaarden krachtens deze regeling, waann wordt bepaald dat het, gemeentebestuur garant dient te zijn voor de nadelige exploitatie. Verder zal het resultaat van de ex ploitatie van de verschillende beheer- sobjecten naar de mening van het college in de toekomst sterk afhankelijk zijn van: - de bezettingsgraad - de revenuen uit de exploitatie van de in sommige accommodaties aanwezige buffets. Met name ten aanzien van de laatst bedoelde exploitatie ontbreekt op dit moment nog het nodige inzicht. 1.119.260,- Een tweetal bedragen dient op de bruto investering in mindering te worden gebracht ter berekening van het netto geïnvesteerde kapitaal, te weten: (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De artikelenserie over de totstandkoming van het CDA in Leusden zetten wij begin volgend jaar voort. De betrokken partijen zijn op dit moment vaak nog intern in overleg en willen liever geen mededelingen naar buiten doen. Naar verwachting kunnen vertegenwoordigers van CHU, ARP en SGP in de loop van januari wat meer zeggen. We houden u dan op de hoogte.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 8