Gij zult een kind vinden Ds. J. Radstaak Meditatie UITEINDELIJK December 1976 3 Uiteindelijk Kerst- en oudjaarsbijlage van de Barneveldse Krant, de Leusder Krant het Lunters Nieuwsblad, De Stad Nijkerk en De Woudenberger. MEDEWERKENDEN: Jur van Ginkel, Gerrit de Graaft, Jan van der Hoeven, Marnix Krei|ns, Teus van de Kuilen, Dick Rebel, J. van Rijn, Ds. Radstaak. Dick van Rheenen. Jan de Vries. Bert Vos. FOTOGRAFEN Johan Sneevliet Jan Pit. MET MEDEWERKING VAN: Persbelangen - Utrecht (puzzels). George Drieénhuizen (tekenin gen). Harry Blankenstijn (lay-out). EINDREDAKT1E: Dick van Rheenen. PRODUKTIE: Bert Vos. Een uitgave van de BDU-Kranten- kombinatie in Bameveld. DECEMBER 1976. (Lucas 2:12a) ,,lk ben een zoeker", hoorde ik onlangs iemand zeggen Hij be doelde, dat hij nog nergens aan vast zat. Aan geen overtuiging en aan geen principe Tastend wilde hij zijn weg gaan Hij zocht en hij bleef zoeken. Achter alles zette hij telkens opnieuw een vraagteken. Hij leefde liever bij vragen, dan bij antwoorden. In het zoeken, was hij trouwens zelf aktief en kon hij aktief bezig blijven. Als je niet meer zocht, raakte je vastgeroest in een be paalde mening Dat vond hij het ergste. Dat waren, vond hij, al zo veel mensen. Er waren al zoveel mensen met een vast levenspa troon en een vaste mening. Neen, hij was liever een zoeker. ,,lk weet het nog niet en ik betwij fel het", waren dan ook woorden. die hij graag in de mond nam. Zoe ken was voor hem het ideaal en zou voor hem ook wel het ideaal blijven. Tegen vinden en gevonden hebben, had hij nogal wat bezwa ren. In deze tijd. waarin zoveel ver anderde en zo snel. bleef er maar één houding over, die het uithield, die van de zoeker Anders kwam je achteraan en werd je conservatief En zo zoekt hij door Levenslang op zoek Ik denk. dat er heel wat mensen zijn, die dit wel aanspreekt. Wat staat er immers tegenwoordig nog vast? Achter hoeveel dingen wordt geen vraagteken geplaatst. Maar het Kerstevangelie zegt: ..Gij zult een kind vinden". Engelen brengen deze boodschap aan een stel herders. Helemaal niet van die zoekers Mensen, die genoeg had den aan hun arme en ruwe bestaan. Voor diepzinnig zoeken hadden ze waarschijnlijk geen tijd en ook geen behoefte. Maar bij hen komt de he melse boodschapper met zijn goede tijding. Niet de zoekers wijzen ons de juiste weg. De juiste weg wordt ons door God gewezen. En God wijst ons naar een kind; God wijst ons naar hèt Kind Hemelse boodschappers wijzen ons naar Jezus Gij zult niet blijven zoeken, maar gij zult vinden. Het Kind, Jezus. God met ons ..Ik ben gevonden door hen. die naar Mij niet zochten", zegt God. Zo verrassend komt God tussen beide. Zo biedt Hij zich aan. Zo wijst Hij de plek, waar mensen zijn moeten Een stal. een kribbe, een Kind! Niet als resultaat van ons zoeken, maar van Zijn liefde. ..Hierin is de liefde Gods, niet dat wij God liefgehad hebben, maar dat Hij ons heeft liefgehad". Hierin is de liefde Gods, niet dat wij God gezocht hebben, maar dat Hij ons gezocht heeft. „Gij zult een Kind vinden". De oplossing komt niet van de zoekers. Hoe zou het ook kunnen? Zij zoeken immers, maar niet naar oplossingen. Zij zoeken om te zoe ken en zij blijven eeuwig zoeken. Maar God geeft antwoord of nog beter: God geeft Zijn Woord. Hij legt het in een kribbe. Het Woord voor de wereld. Het Woord voor u en voor jou en voor mij De herders hoorden, hoe engelen hun de weg wezen en zij gingen en zij vonden. Het waren dan ook maar een voudige mensen, zal misschien ie mand denken Nu, dat waren het. denk ik, ook. Zo eenvoudig, dat ze nog naar engelen en naar God kon den luisteren. Zo eenvoudig, dat ze nog op weg gingen, toen ze de blijde boodschap horen Zoekers zouden zeggeh. Een Kind? Dit Kind? Moeten wij het daarvan verwachten? Kan dit Kind het antwoord zijn op onze vragen? Maar God geeft Zijn Woord voor de wereld. Zijn eigen Zoon. Deze Jezus. Deze mens van God gegeven. „Een God, die onze broeder is", zegt Huub Oosterhuis. Herders vonden en knielden neer en zij aanbaden. Zij vonden! Komt. laten wii aanbidden!

Leusder Krant | 1976 | | pagina 21