lersten's Sportpark nu afgerond T.O.P. Kerst Nieuwjaars wens Slippartij Judo-kampioenschappen van Leusden NIEUWS EN KORREKTIES VAN „LATENT TALENT" Latent Talent Ingezonden Brand bij Coöperatie Ingezonden: Verloren en gevonden Gemeente Leusden ëUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 30 DECEMBER 1976 9 \CH I hRVELD - Enige tijd geleden trd het 3e speelveld van de sportver- dging Achterveld in gebruik .-nomen. Deze ingebruikname ge- wiedde on-officièel met de pupillen /edstrijd Achterveld - V.V.Z/49. Bij leie mijlpaal willen wij even stilstaan laar het Kerstens-Sportpark nu volledig jfgebouwd is. Daarom duiken wij even in het verleden. Kort voordat de voor malige gemeente Stoutenburg samen gevoegd werd met Leusden kon de oude gemeenteraad van Stoutenburg van het R.K. Kerkbestuur te Achterveld onge veer 4 hectare grond kopen. Aldus ge schiedde. Dat deze laatste stap een zeer goede is gebleken uit de ontwikkelingen in de hierna volgende jaren. De plaatselijke voetbalclub zat name lijk zonder voetbalterrein en speelde tijdelijk bij Roda en de jeugd op de Ru- dolphstichting. Het bestuur van .Ach terveld" verzocht de Gemeente om medewerking te verlenen, welke tot bovengenoemde transactie leidde. De ambtelijke papiermolen ging langzaam maar zeker draaien. In goede samen werking tussen Gemeentebestuur en de Sportvereniging Achterveld onder lei ding van haar voorzitter de onvermoei bare heer A. P. G. U. Kerstens kwam een ambitieus plan tot stand. De Ge meente zou 2 speelvelden opleveren en de sportvereniigng zelf zou het clubhuis annex kleedlokalen voor haar rekening nemen. Een activiteitencommissie o.l.v Gerard van Harwijk alsmede de heren Piet Smink. Hans van de Goes, Fram Kerkhof (Anezoon) en Herman Legdeur togen aan het werk. De activiteiten beoogden als doel om 10.000,- bijeen te brengen ter onder steuning van de clubhuisbouw. Een huis aan huis collecte werd gehouden wat een bedrag opleverde van 9737,50. Hier kwam nog bij bij de netto opbrengst van een dansavond op 13 juli 1970 n.l. 1267,50. Het streefbedrag van 10.000 was ruim overschreden. Bouwbedrijf Jan Ossendrijver was de laagste inschrijver en bouwde het club huis met behulp van steun van praktisch alle bouwvakkers van de sportvereni ging. Op 3 oktober 1970 werd het gloednieuwe complex in gebruik geno men. In de stromende regen verrichtte Wethouder Van Zandbrink van de Ge meente Leusden de opening. Tijdens deze opening werden de letters op het toegangshek tevens onthuld n.l. „Ker stens Sportpark" De grote animator van de sportvereniging „meester" Kerstens had „zijn sportpark" waar de hele afde ling Utrecht van de K.N.V.B. en in 't bij zonder Achterveld trots op kon zijn. De openingswedstrijd bracht Achter veld en haar buurtgenoot Roda'46 tussen de krijtlijnen. De punten werden broederlijk gedeeld (0-0) De eerste competitiewedstrijd ging tegen Lelystad en eindigde in een klinkende Ach- terveldoverwinnnng. Het eerste jaar speelde 2 senioren en 4 jeugdelftaUen hun competitie wedstrijden. Toen kwam de grote expansie van de club. Het ene elftal na het andere verscheen op de meuwe veld. Ook het Dames voetbal deed zijn intrede. In 1974 speelde er 16 elftallen in de competitie. Het derde veld bleek in de toekomst geen overbodige luxe. Tennisclub „De Emelaar" werd opge richt. In overleg met s.v. Achterveld en de Gemeente Leusden werden zij „bu ren" doordat er een ruimte gecreëerd werd voor aanleg van 2 tennisbanen en clubhuis. Doordat de club groeide in aantal leden was er bij de sportvereniging uitbreiding noodzake lijk. In 1975 werden er 4 kleedlokalen alsmede een E.H.B.O. kamer en be stuurskamer bijgebouwd De tennisclub groeide ook uit haar jasje en kreeg er 2 tennisbanen bij (1976) Daar het parkeerterrein hiervoor grotendeels moest worden op geofferd moest dit verplaatst worden. Een nieuw parkeerterrein werd aange legd in de punt tussen Klettersteeg en Hessenweg en biedt plaats aan 80 auto's. Door de toename van het aantal sportbeoefenaars bleek een derde speelveld geen overbodige luxe. De gemeente eigenaar van nog 1 hectare grond, annex de bestaande velden toog opnieuw aan het werk ondanks de droge zomer van dit jaar kwam er een prachtig 3e veld tot stand Bij de afronding van het gehele Kerstens-Sportpark willen wij voor alle werkers van de Gemeente Leusden spe ciaal de Firma Schoonhover en de Afde ling Sportzaken dank brengen namens de gehele sportgemeenschap van Ach terveld. Wij zijn trots op ons Kerstens- Sportpark en zullen tot in lengte van dagen er ook zuinig op zijn. Het clubgebouw van s.v. Achterveld DONKERE KAMER VOOR ..LATENT TALENT" GEZOCHT Kursus 119 Fotografie, donkere ka mertechnieken, was een van de succes nummers uit het kursussenprogramma van dit najaar. Docent en onderwerp scoorden bui tengewoon hoog bij de eindbeoordeling door de kursisten En velen moesten bij het begin van de kursus in oktober teleurgesteld worden wegens de beperk te ruimte bij de docent, de heer J. W Wingerder, thuis Voor de werkgroep ..Latent Talent" dus nauwelijks een vraag of het onderwerp opnieuw in de brochure vermeld zou moeten worden. Iedereen akkoord Maar nog geen don kere kamer (Want bij de heer Winger der thuis kan het niet meer). Wie weet een oplossing? Graag alle informatie of ideeen over een kloeke donkere ruimte, met stromend water (en zo mogelijk wat doka apparatuur ter beschikking) aan de heer J. Veld kamp, tel 42595 KORREKTIES IN HET KURSUSPROGRAMMA VAN LATENT TALENT Tijdens de voorbereidingen van het publiceren van het voorjaarsprogram ma in Leusden en Achterveld, zijn enkele storende fouten in de brochure geslopen. Kursistenadministratie het telefoon nummer van mevrouw E Zuidema is 42263 Kennismakingsmiddag: deze vindt plaats in de ..Hakhorst", Waarden25a, Leusden Centrum, op zondagmiddag 23 januari a.s. Kursus 90: Macramé en Kantlossen de bijeenkomsten zullen om 9.30 uur beginnen Tijdens de eerste bijeen komst op dinsdag 1 februari, zal de docente mevrouw W. Kwikkers met de kursisten nadere afspraken maken over een splitsing tussen de onderwer pen macramé en kantklossen Kursus 68- Meditatie: in tegenstelling tot de gepubliceerde data. wordt de introductie gegeven op dinsdagavond 1 februari en eventueel voortgezet op 8 februari Kursus 74: Levend Engels, vlot ge sproken deze zal worden gehouden in het Wit-Gele Kruisgebouw, Rozen- gaarde 33. Leusden-C Kursus 82 ouders en school: deze kur sus zal niet op maandagavond, maar op dinsdagavond t.w. 7-12-21 en 28 maart gehouden worden. Kursus 104: Samen denken, samen praten: de bijeenkomsten van groep A zijn op 5 maandagochtenden van 9 30-11 30 uur Met onze verontschuldigingen voor de ze vergissingen. Voor nadere inlich tingen raadpleeg de brochure, die een dezer dagen in de brievenbus komt Of bel mevrouw H. Sirre. tel. 42992, mevrouw E. Zuidema. tel 42263, mevrouw A. Schouten, tel. 03425-1481 ACHTERVELD - Maandagmorgen om ongeveer 8 15 uur werd door een per soneelslid van de Coöperatie te Ach terveld brand ontdekt in een ongeveer 25 meter lange loods van genoemde Coöperatie Toen de inmiddels gea larmeerde brandweer ter plaatse kwam sloegen de vlammen boven het dak uit en ontwikkelden zich enorme rook wolken De brandweer die vrij spoe dig assistentie kreeg van deLeusdense brandweer wist de brand spoedig te localiseren waardoor de smederij en de Welkoopw inkel behouden konden blij ven Door de beide brandweren werd het vuur met tien stralen bestreden Het was niet gemakkelijk werken, omdat ten gevolge van sneeuwval de weg en ook het dak van de loods glad was In de loods lagen een grote hoeveelheid pakken stro en zaagsel, papieren zak ken en kunstmest opgeslagen. Al deze goederen kunnen als verloren worden beschouwd Ook de betreffende loods liep zware schade op Om ongeveer vijf uur was alles opgeruimd en kon iedereen inrukken Door de politie werd in samenwerking met de arbeids inspectie een onderzoek ingesteld. De oorzaak van de brand alsmede degele den schade zijn tot heden nog niet be kend ACHTERVELD - Nadat de T O P - meisjes hun medewerking hadden ver leend aan de eerste nachtmis gingen zij naar Ons Gebouw waar men met de leidsters een kerst-etentje zou heb ben Door een paar meisjes was de tafel gedekt, zodat toen iedereen uit de kerk kwam. alles klaarstond Ook was de tafel versierd met zelf ge maakte corsages en brandende kaars jes. Het geheel gaf een stemmige kerstindruk Soep en brood gingen rond met een aantal schalen waarop een grote ver scheidenheid aan vlees. Ook was er gezorgd voor een heerlijke ragout Het was wel jammer dat alles maar ongeveer een uur heeft geduurd Be halve het eten was er verder niets om de avond verder te vullen, zodat de meisjes na het eten naar huis gin gen Ondanks dit was het toch een erg gezellige avond. Op de afwas na' De T O P. meisjes en hun leidsters danken hierbij wel de beide heren van Don Bosco: Kees van Wigge, di rigent en Kees van der Luvr, die samen met meisjes en leidster de mis hadden samengesteld. Zij wen sen iedereen een voorspoedig 1977 en hopen dat zij in het nieuwe jaar er nog een leidster bij krijgen, want die hebben zij hard nodig ACH1LK v tLU - Bij de politie te Ach terveld tel. 03425 -1657 is als gevonden opgegeven: 2 lipssleutels; 2 biljetten van 10,- en 1 gulden; zilveren kettinkje met naam plaatje Joke. ACHTERVELD - Door Latent Talent zijn afgelopen week folders verspreid waaruit blijkt dat nu ook in Achterveld diverse cursussen gegeven zullen wor den Daar Latent Talent geen commer ciële doeleinden kent en door de ge meente Leusden gegeven financiële steun kan het cursusgeld laag worden gehouden Latent Talent wil alleen in woners. die hier interesse voorhebben en ook nog iets willen leren, helpen De navolgende cursussen staan op het programma Engels tien donderdagavonden, do cente mw. L F M Quaghebeurs-Thijs Kosten f40,--. (excl materiaal). Frans voor beginners tien woens dagavonden o.l v. mw L Ruvter. kos ten f40.--. (excl materiaal). Van Rembrandt tot Appel, vijf don derdagavonden, kosten f 35.-- (incl. ma teriaal) o I v. mw. M. W. M Fretzen- Prins. Volksdansen tien woensdagavonden, hier leert men zowel Israëlische als Roemeense en Spaanse dansen, o.l.v. Ilona van der Burg Kosten f40.--. De Aarde: drie donderdagavonden o.l.v dhr. H Kelder, kosten f 12. - - Meditatie: twee dinsdagavonden o 1 v P van der Eijnden o f m kosten f8 -- Gespreksvoering: negen woensdag avonden o 1 v. dhr H v d Wiel Kosten f36.-- Naaien: negen woensdagavonden o.l.v Tinv Bontje, kosten f20.-- (excl ma teriaal) Betreffende al deze cursussen kan men inlichtingen krijgen bij mevr A Schouten. Hessenweg 317a. tel 03425- 1481 (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Graag wil ik iets zeggen over de overschotten in de land bouw met name in de zuivel. Volgens mij moet het ook in de melkenj moge lijk zijn, dat vraag en aanbod op elkaar zijn afgestemd De laatste jaren zijn er zeer veel loopstallen gebouwd met rijkssubsidie Hierdoor breidde de veestapel snel uit, de melkplas steeg met sprongen omhoog en daar kwam overproductie van in de vorm van poeder. Overproductie geeft altijd verlies. Dat verlies schuiven wij de minister in zijn schoenen. Is dat wel juist? Moeten wij zo doorgaan? Dat kan toch anders We zitten hier met een overschot aan magere melkpoeder (per 4 nov.) van 56 000 ton In EEG-verband was dat per eind October zelfs 1 3 miljoen ton, 300.000 ton meer dan vorig jaar op die datum Hoe lossen we dat op. De mi nister heeft in de ,,Copa" gesugge reerd om de prijzen met twee tot vier procent te verlagen. Daar zie ik geen heil in De boeren zullen dan nog meer koeien gaan houden om hun in komen veilig te stellen, met het gevolg dat de overschotten nog groter worden ACHTERVELD - De correspon dente van de Leusder Krant te Ach terveld dankt hierbij iedereen voor de medewerking in het afgelopen jaar. Zij wenst alle inwoners een voorspoedig 1977 toe en hoopt ook in het nieuwe jaar weer op deze spontane medewerking. ACHTERVELD - Zondagmorgen om ongeveer 12.00 uur raakten vier auto's aan het slippen op het gladde klinker wegdek van de Hessenweg ter hoogte van het oude Tolhuis. Twee autobe stuurders konden hun voertuig weer in hun macht krijgen, de derde bestuurder schampte echter langs de oude leeg staande woning terwijl de vierde auto tegen de voorgevel van dit oude huis reed. Hierdoor kwam een groot ge deelte van de voormuur naar beneden. De beide voertuigen die met de leeg staande woning in aanraking kwamen liepen materiële schade op. Er was geen persoonlijk letsel. Mijn gedachten gaan uit naar het vol gende: een tax per bedrijf en kwaliteit van de grond. Bijvoorbeeld Boer A koopt een bedrijf van 30 ha., 10 ha bouwland en 20 ha. grasland, op een zeer slechte lichte zandgrond, die in prijs de helft of minder is, dan een andere boer voor goede grond zou be talen Deze boer krijgt voor het gras land een toewijzing van V/2 koe ha met 30 koeien per bedrijf komt dat op ongeveer 144.000 liter per bedrijf Boer B koopt middelmatige grond voor een hogere prijs. Hij moet dus een hogere toewijzing krijgen Voor de zelfde grootte en verdeling krijgt hij een toewijzing van 2/ koe per ha 50 koeien met eenzelfde melkgift per koe geeft dus een melkplas van 240.000 liter. Boer C koopt een bedrijf op heel goede zand- en klei of zavelgrond, die nog hoger in prijs is. Hij moet dus een nog hogere toewijzing hebben, maar krijgt een toewijzing voor dezelfde grootte en verdeling van 3 koeien per ha Dat komt op 60 koeien. Ook met dezelfde melkgift komt er dus 288.000 liter van dat bedrijf Als we deze methoden zouden instel len hebben we de productie in de hand en weten we bij benadering hoeveel melk er komt. We weten ook wat we nodig hebben voor de consumptie. Dus voor de overblijvende melk moet een andere weg gevonden worden in de vorm van uitvoer Dit alles geldt voor maximaal 100 koeien. Zij die over meer land beschikken wordt aangeraden om vetweiders te gaan houden, daar de minister dan bevrijd is van die grote poederberg Is het wenselijk er. nood zakelijk dat met het bedrag dat vrij komt, de melkprijs drastisch te ver hogen. Dit alles gaat over grasland, geen bouwland, zonder toestemming mag bouwland niet in grasland worden om gezet Als er een tax voor de melk wordt ingesteld zou de prijs daarvoor minstens op 60 cent per liter moeten zijn, met de hoop dat de minister deze verhoogt. De melk boven de tax zou ongeveer 30 cent lager moeten liggen, zonodig nog lager De overheid kan deze getallen verhogen of verlagen naar gelang dat nodig mocht blijken Toen ik nog op de boerderij woonde, vroeg het publiek vet, - de vetste varkens 't liefst -, toen vroeg men dik spek Dat is veranderd. Nu vraagt 't publiek mager vlees. De varkensmes- terij is omgebouwd, nu we magere var kens zonder spek mesten Het pu bliek vraagt ook magere melk. het haat alles wat vet is Nu vraag ik mij af, waarom betalen we melk met hoog vet zo hoog uit Ik zou liever uitgaan van 3.20 vet, daarboven een heel kleine verhoging daar beneden een geringe verlaging. Hoog vet heeft drie nadelen, ten eer ste moet de veehouder veel betalen, ten tweede wil het publiek het niet. Ten derde als overproductie vormt het weer een boterberg Nog een woordje over de boterberg. Al enige jaren geleden, is er een paar honderdduizend kg voor een zeer lage prijs naar Rusland gegaan Dat was het einde van overproductie. Ik her haal nogmaals Vraag en aanbod moeten op elkaar zijn afgestemd, dan krijg je de prijs die je toekomt Overpro ductie geeft niets anders dan verlies. R van Eijden, Gertrudeshof 48c, Leusden-Centrum LEUSDEN/CENTRUM - Op 20 en 21 december werden in LeusdeD de plaat selijke jeugdjudokampioenschappen ge organiseerd door de Amersfoortse sportschool Boersma. Het .gestoei" op de mat vond plaats in de gymzaal aan de Asschatterweg, waarbij ver heugend veel ouders en andere belang stellenden aanwezig waren. Iedere deel nemer had tenminste twee partijen af te werken en kreeg na afloop het wel verdiende diploma voor de goede inzet en sportieve deelname. Scheidsrech ters waren de heren J. Blom, R. Huf- fenreuter en H. J Boersma. De uit slagen waren: Lichtgewicht 6-7 jaar: 1 Iskander Roos 2. Tommy Vermeulen 3. Pieter Fock 4 Victor Baldwin Rohde. Zwaargewicht 6-7 jaar: 1 Jeroen Rozeboom 2 Sven Erik Hofman 3 Marc van Doorn 4 Hertze Lanning Lichtgewicht 8-9 jaar: 1 Maarten Verhoeven 2. Harro Verhoeven 3 Ronald Bleeker 4. Bob Mobach. Zwaargewicht 8-9 jaar: 1. Reinier Wesseling 2. Auke Adema 3. Jan-Dirk van Garderen 4 Bart Borgman Lichtgewicht 10-11 jaar: 1. Christiaan Kroos 2 Jimmy Kool 3 Koen Tijssen 4. Derk van Went Zwaargewicht 10-11 jaar: 1 Jos Hooyer 2 Jan-Jaap Wolswinkel 3. Johnny Kool 4. Rik Mobach.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9