ezonde ontspanning in winterse natuur Veel deelnemers bij oliebollentoernooi Salamanderzwemmen in Amersfoort Henk v. d. Wiel en de cursus: Gespreksvoering J Klaverjassen Nieuwjaars receptie s.v. Achterveld Nieuwjaarsinstuif Antilopen John Russel lost startschot prestatieloop Leden vergadering Het is de groente, die 't hem doet Succesvolle week Avanti Impala (volleybal) ontvangt WA Zesde KJP Prestatieloop I Dronken bestuurder Verloren en gevonden Gemeente Leusden Ons Genoegen LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 6 JANUARI 1977 11 Diefstal boom Op zondag 19 december betrapte een I jachtopziener in Den Treek een inwoner I uit Nijkerk, die bezig was een boom om te zagen. De heer Van de H. kon de boom, die hij voor de Kerst bij zich in huis wilde zetten, niet meenemen, want I deze werd door de politie in beslag ge- Een dronken bestuurder, de heer S. uit Amersfoort, moest op donderdag 23 de cember in de Prins Frederik Hendrik laan worden aangehouden. Zijn rijbewijs werd door de politie ingenomen, omdat de man niet in staat bleek te zijn achter het stuur plaats te nemen, 't Glaasje op, laat je rijden, was bij hem niet in het geheugen blijven hangen. Brandje Een binnenbrandje op Bohemen kon vrijdag 24 december zonder al te veel moeite worden geblust. De politie stelde een onderzoek in. Aanrijding Op de kruising van de Heiligerberger- weg met de Lockhorsterweg vond op dinsdag 28 december een aanrijding plaats, waarbij drie auto's betrokken raakten. De vrachtauto, bestuurd dor de heer J. v. I. uit IJsselstein wilde op het kruispunt doorrijden, toen de bestuur der plotseling twee andere zag opdoe men. Hij zag deze echter te laat, pro beerde nog af te remmen, gleed door de gladheid van de sneeuw dóór, en reed tegen de auto van de heer A.R. uit Amsterdam aan. De auto van de heer A.R. werd tegen de auto, bestuurd door de heer A.G. uit Leusden, aangescho ven. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Er ontstond slechts materiële schade. Vuurwerk Veelvuldig waren de klachten, die bij de politie binnenkwamen over het vroeg tijdig afsteken van vuurwerk door de jeugd. Van verschillende jongens werden partijtjes klein vuurwerk in beslag geno men. De jeugd was al, op de 25e en 26e december bezig met vuurwerk. Als de politie vroeg waar het vuurwerk vandaan kwam, was als elk jaar het stereotype antwoord: Oh, dat hebben we nog van vorig jaar! Bij de normale surveillance hield de politie een oogje in het zeil. Er werd wel eens een rotje tegen een raam gegooid. Er werd wel eens eens een rotje vlakbij enkele passerenden gegooid. Maar over het algemeen vonder er geen baldadig heden plaats, die niet door de beugel konden. ACHTERVELD - Praten met de per- soneelswerker bij de P.T.T. de 27-jarige Henk v.d. Wiel uit Leusden is een boei ende aangelegenheid. Hij praat met een open vizier en de bewegingen van zijn handen bekrachtigen hetgeen hij naar voren brengt. Hij en zijn charmante vrouw Jopie wo nen nu ruim een jaar in Leusden aan de Waarden 16. Ze hebben het goed naar de zin in de actieve wijk Alandsbeek. De mooie hoeve Hakhorst is een trefpunt van allerlei activiteiten en daaraan leve ren beiden ook hun aandeel. Zegt Henk: "Laten talent spreekt me wel aan. het is leuk om eens te ervaren om met mensen te werken buiten het dage lijkse werkverband. Het vormings en trainingswerk is een tak van het P.T.T. bedrijf. Mijn opleiding heeft er wel mee te maken, maar de eigen gedachtenont- wikkeling wil ik gaarne in de cursus gesprekken leggen. Ik wil echter niet de boventoon voeren en voel me meer als begeleider om de wensen van de cursis ten te vertalen naar leerdoelen, en dat zonder harde technische ingrepen." Het sluimerend talent zal in de cursus gespreksvoering zeker tot uiting komen. De cursus zal worden gehouden op de woensdagavonden in de maanden fe- bruarien maart 1977 in Ons Gebouw te Achterveld. De totaalkosten zijn slechts 36,-. Niet alléén de mens privé maar ook verenigingsbestuurders en groepleiders uit Achterveld, Leusden en Stoutenburg kunnen aan de cursus Gespreksvorming deelnemen. Verdere gegevens staan in de fraaie fol der van Laten Talent, (tel. 03425-1481). Nogmaals aanbevolen voor bestuursle den van verenigingen: cursus gespreks voering. Verloren: Etui met kentekenbewijs; Dameshorlo ge; Groene jongensjas met capuchon; Bankbiljet van 25,-; Sleutelhanger; Bruine handschoenen; Gouden broche, met wit en gele versieringen en pareltjes; Bloedkoralen armband; Rode sjaal; Gouden slavenarmband; Zwart etui met een grote hoeveelheid sleutels; Beige ceintuur. Weggelopen: Langharige herder. Gevonden: Bruin etui met onder andere plakband en ballpoint met naam "Huub Aster"; Rode kinderwant; Groene damesfiets; Oorbel; Sleutelring met sleutels; Muts; Wanten; Handschoenen; Bruine leren handschoenen. Aan komen lopen: Teckel; Postduif met ringnummer 1311916; Grijs poesje. Inlichtingen over deze voorwerpen en dieren worden u gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Arn- hemseweg-Oude Rijksweg, tel. 44444. Aan komen lopen: Zwarte poes, De Jong, Ploegschaar 20, Leusden-C - LEUSDEN - Vorige week kon men in Leusden toch nog even op de schaats en daar werd ruim schoots gebruik van gemaakt. Zoals het er nu uitziet, zit die kans er opnieuw in ACHTERVELD - Vrijdag 7 januari 1977 zal in het café De Hessenkar de vierde ronde van het klaverjastoer- nooi worden gespeeld. Voor dit toer nooi, dat om 20.00 uur aanvangt, zijn weer aantrekkelijke prijzen be schikbaar ACHTERVELD - Zaterdag 8 januari houdt het bestuur van de Sportvereni ging Achterveld haar nieuw jaarsreceptie in de kantine van het Ker- stenssportpark te Achterveld. De re ceptie zal worden gehouden van 16.00 tot 18.30 uur. Iedereen is van harte welkom om het bestuur en leden een sportief 1977 toe te wensen. ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijd Ons Genoegen 1 J van Nimwegen 49 2. J E. van Hamersveld 49 3 A van Daatselaar 47 4. T. Daatselaar 47 5. H. J van Ruitenbeek 46 6. J. Voorburg Jz 46 7. G. Tolboom 43 8. K. Jonkman 42 9. A. Vlug 41 10. J. van Noorden 41 11. J. J. van Hamersveld 40 12. P Smink 37 13. J. Blom 36 Donderdag 6 januari zal Ons Genoe gen in de kelder van Ons Gebouw een nieuwjaarsreceptie houden voor alle leden met hun echtgenotes LEUSDEN/CENTRUM - Al direkt op de eerste dag na de jaarwisseling (en zo hoort het ook) hield Antilopen in de kantine op het Burg Buining- park een nieuwjaarsinstuif Onder het genot van een kopje koffie, een pilsje of wat sterkers (limonade voor de jeugd) en natuurlijk ook oliebollen - een vaste traditie bij de korfballers - werd gezellig gepraat over koetjes (de voorbije en nog komende wedstrij den) en kalfjes (of Jan al beter was, hoe het ging met oma en met de poes en haar jongen en meer van die hui selijke zaken). Zo'n ongedwongen za terdagmiddag is altijd een leuke onder breking van het competitieseizoen Vooral bij een middelgrote vereniging, waar iedereen nog iedereen kent. Er bestond vooral bij de leden veel belangstelling voor de instuif, maar ook diverse donateurs en ouders van jeugdige Antiloopjes gaven blijk van belangstelling voor het verenigingsle ven van de Leusdense korfballers en hoewel de bijeenkomst zeer informeel van aard was, brachten de (als korf- balprikkelredactrice toch aanwezige) secretaresse van de schaakvereni ging Leusden, mevr S. Graafland en de heer K Leyenaar als secretaris van de voetbalvereniging Roda '46 namens hun respectievelijke sportclubs, de beste wensen voor 1977 over aan het Antilopenbestuur LEUSDEN De zesde Grote Prestatieloop van K P.J afdeling Leusden welke op zon- dat 16 januari 1977 wordt georgani seerd, wordt evenals voorgaande jaren gehouden op- en rond de terreinen van internaat ,,Don Bosco" aandeDodeweg te Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - De organisatieloop-commissie heeft weer een moeilijk punt uit het voor bereidende werk t.b.v. de 6e KPJ- prestatieloop, die zondag 16 januari a.s. rond Don Bosco aan de Dodeweg plaatsvindt, tot een goed einde gebracht. Prominente Neder landers verrichtten bij de vorige uit gaven van deze inspannende ont spanning (voor iedereen, die lopen kan) het startschot. Het is altijd een groot probleem om zo iemand daar toe te bewegen, want het is lang niet iedereen gegeven om te schieten en met opzet niets of niemand te raken. Bij de 6e prestatieloop krijgt weer een bekende Leusdenaar het schiet ijzer te hanteren. Het is de waarlijk indrukwekkende en vooral in West-Duitsland populaire radio- en tv-zanger John Russell, overbuur man van onze krant. De Prestatielopen van de K.P.J. af deling Leusden trekken jaarlijks vele honderden enthousiaste deelnemers.de laatste maal zelfs ruim 800! Ook voor de toeschouwers is het fijn toeven op het gezellige parcours. Deze Prestatieloop is het enige grote sportevenement in Leusden waaraan iedereen mee kan doen. Inschrijven op zondag 16 januari a.s. al vanaf 12.30 uur in degrotekan- tine van ,,Don Bosco". Op het terrein staan pijlen, zodat u de gezellige kan tine makkelijk kunt vinden. Het in schrijfgeld is voor deelnemers tot en met 14 jaar f 1,50 en iedereen van 15 jaar en ouder betaalt slechts f 2,50 per persoon. Er is voor zowel dames, als heren verwarmde kleedgelegenheid aanwezig. Deze Prestatieloop staat voor iedereen open! PARCOURS, AFSTANDEN, STARTGEGEVENS: Het parcours wordt uitgezet op het terrein van ,,Don Bosco" aan de Dode weg te Leusden en in de direkte omge ving, de bossen van het landgoed ,,Den Treek" Er wordt in 3 afstanden ge lopen De jeugd tot en met 14 jaar loopt een afstand van 1.500 meter, terwijl de deelnemers van 15 jaar en ouder een keuze kunnen maken uit de 3.000 meter en de 5.000 meter. De starttijd voor de 1.500 meter is om 14.00 uur precies. De 3.000 meter zal om 14.30 uur starten, terwijl het startschot voor de 5.000 meter om 15.00 uur zal klinken. Indien het parcours binnen de ruime limiettijd wordt gelopen, dan ontvangt men een fraai herinneringsvaantje. De limiettijd voor de 1.500 meter is 20 minuten, voor de 3.000 meter is dit 30 minuten en voor de 5.000 meter 40 minuten. Om teleurstellingen te voorkomen, raadt met aan om minstens een half uur voordat de gekozen afstand start op het parcours aanwezig te zijn. De organisatie van deze Grote Pres tatieloop is ook dit jaar in handen van de Prestatieloop-kommissie van de K.P.J. afdeling Leusden en bestaat uit Gerard v. 't Klooster, Kon. Juliana- laan 6, Leusden-Zuid, tel.: 033-41090, Bertus Kok, Schoolsteeg 3 Leusden en Kees Leijenaar, Ansfriduslaan 42, te Leusden-Centrum, (korrespondentie- adres) Deze Kommissie wordt uiter aard bijgestaan door vele enthousiaste medewerkers, die zich volledig zul len inzetten om deze 6e Grote Pres tatieloop te doen slagen. Deze Prestatieloop betekent, dat men zich in deze ,,Sport-Real-Tijd" ge zond beweegt en verplaatst in de fraaie natuur, die Leusden gelukkig nog rijk is. Meedoen dus! bollen toernooi voort te zetten. Ook nu was de opkomst geweldig want 39 van de 50 leden hadden de moeite genomen om door de sneeuw naar de gymzaal te komen. Omdat er zeven iteams warén om te spelen werd al heel snel met de eerste wedstrijd begonnen Daar er een heel programma af te werken was werd er op tijd gespeeld en niet in sets. Het enthou siasme was bij deze spelers zeker niet minder dan bij de kinderen in de afgelo pen middag. Ook hier werden de spelen afgewisseld met het nuttigen van olie bollen en frisdrank. Het bleef tot het laatste moment spannend wie er oliebollenkampioen zou worden. In de laatste wedstrijd wist het A-team te winnen en kwam hierdoor op het ereschavot te staan. Ook zij kregen een medaille en de daarbij behorende kus. Onder daverend applaus volgden toen een ere rondje door de zaal met aan kop Henk Schouten gevolgd door Henriëtte van den Hengel, Atze Veenstra, Truus Vlug, ACHTERVELD - Maandag 10 janua ri zal de Achterveldse Auto-, Motor en Bromfiets Club haar jaarlijkse le denvergadering houden. De vergade ring die wordt gehouden in hotel De Roskam te Achterveld zal om 20.00 uur aanvangen. Het bestuur verwacht een grote opkomst van leden. s Carla van Esveld en Gerard van Dijk. Hierna wenste het bestuur iedereen I een prettige jaarwisseling en een sportief 1977, gevolgd door een dave rend applaus voor de oliebollenbaksters en verder voor iedereen die zijn steentje had bijgedragen aan dit zo mooi ge slaagde toernooi. ACHTERVELD - Dinsdag 28 decem ber werd door de minivolleyballeden en aspiranten een oliebollen-volleybal toernooi gehouden. Toen om vier uur de eerste wedstrijd begon waren er vier mini-volleybalteams en vijf aspiranten teams op de been. Dit was niet gering want er waren nu 38 van de 40 leden aanwezig. Er werd door de deelnemende kinderen bijzonder en thousiast en sportief gespeeld. Elk team deed behoorlijk zijn best om de punten te halen. Na afloop van de wedstrijd kon bij de kinderen van 9-11 jaar het team van Carl Vos, Erik Straver, Annet Mo- deing en Henk Rijnsoever zich oliebol lenkampioen noemen en bij de jeugd van 12 jaar en ouder het team van René Hiedelaar, Emel Turan, Gerald van Wieringen, Willeke Voskuilen en Rob van Dijk. Beide winnende teams werden ge huldigd en kregen een prachtige me daille omgehangen. De ovenge teams kregen een compliment voor hun en thousiaste en sportieve spel. Na afloop van de huldiging kregen de deelnemers oliebollen en frisdrank hetgeen ze zich heel goed lieten smaken Dankzij de spontane medewerking van een aantal semileden en het bestuur kan er terug gezien worden op een geslaagde middag voor de volleybaljeugd. Het was hier echter nog niet mee afge lopen want om 19.00 uur kwamen de seniorleden de zaal binnen om dit olie- AMERSFOORT - Zondag werden in het keistedelijke sportfondsenbad na tionale zwemwedstrijden gehouden om de Salamandertrofee, voor jeugdige zwemmers en zwemsters, geboren in 1962 t/m 1976/1968. Het was een wel gevuld programma met niet minder dan 48 individuele nummers, waarop de 8 deelnemende verenigingen met 1 lid per serie uitkwamen en wel zo, dat elke leeftijdsklasse in de rug-, school-, vlinder- en vrije slag aan de beurt kwam. Tenslotte werden nog een zestal estafettes gezwommen. De Leusdense Haaien bevonden zich in het selecte ge zelschap van AZC (Alphen a/d Rijn), DES (Den Haag), ZV Kerkdriel, de Polar Bears uit Ede, zwemclub Almelo, het LJ (Amsterdam) en de AZ PC uit Amersfoort. De Haaien hebben over het algemeen goed gezwommen. Niet alleen Karina van Holst Pellekaan en Marina Pastoor deden het als ervaren zwemsters uitstekend, maar ook bij voorbeeld Mare Hulst, Brigitte Jacobs en Niclolette v. d. Doe als nieuwe start nummerhoud(st)ers en voor het eerst in dit soort wedstrijden, kwamen zeer goed voor de dag. Dat diverse Haaien tot minder goede tijden dan voorheen kwamen, ligt voor het grootste deel aan het feit, dat in een 50-meterbad ge zwommen werd. In het 25-meter Leus- derbad zijn (door de meerdere keerpun ten) snellere tijden mogelijk. In de groep van hen, die in 1967/1968 werden geboren, was de Leusdense zwemclub vertegenwoordigd door Jan Kreikamp (vlinderslag), Annemiek Tukker en Mare Hulst op de school- Carolien Enthoven slag, Erica Exterkate en Tonny Wesseloo op de rugslag en Halinka van Dijk en nog eens Jan Kreikamp op de vrije slag. De lichting 1966 bestond uit Karina van Holst Pellekaan en Hendrik Jan Rinkel (rugslag), Marcel Fieseler (vrije en schoolslag), Gonnie Snijder (schoolslag) en weer Karina van Holst Pellekaan (op de 100 m vlinderslag in 1.40.1 tegenover 1.43.8 als haar vorige beste tijd!). Naast Rina Herder (school- en rug- slag), zat alleen Mariétte Leusink (vlinder- en vrije slag) in de groep 1965. De jaargang 1964 was weer beter bezet met Caroline Enthoven en Dick Pasker (beiden vrije en rugslag), Marina Pas toor (van 1.41.2 naar 1.37.0 op de 100 m vlinderslag!) en Maaike Snijder en Harold Hulst op de schoolslag De nieuwe licentiehoudstertjes Bri gitte Jacobs (schoolslag en Nicolette v. d. Doe (rug- en vrije slag) deden het goed als vertegenwoordigsters van 1963 en tenslotte bracht 1962 Carolien Leijdes (rug- en vlinderslag), Gerlach Jacobs (rugslag), Wilma Kreikamp (vrije slag), Frank Leusink (vrije en vunaerslag) en Monique Fieseler en Thijs Woudstra (beiden schoolslag) aan de start. Aan drie van de zes estafettes namen de Haaien met een meisjesploeg deel. Frank Leusink. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag wordt vanaf 10.30 uur op het ho- ckeypark aan de Noorderinslag het boerenkool-hockeytoernooi ge speeld. Terwijl vrijwel het gehele veldhockey in Nederland stil ligt i.v.m. de winterstop, gaat de Leus dense hockeyclub met niet minder dan 10 achttallen (waaronder een versterking van twee dames) in toernooivorm uitmaken of .Spruit jes" toch sterker zijn dan „Eigen heimers", „Koolrapen" of „Capu- cijners". Dat „Selderij" nog roet in de boerenkoolmaaltijd met „Bintjes" kan gooien, lijkt ons zeer twijfelachtig. Eerder zien wij gevaar van de „Rode Kroten" (geen PvdA- team) of „Bruine Bonen". De „Win terpenen" lijken de rol van gevaar lijke outsiders te spelen en dat geldt mogelijk ook voor de „Spliterwten" Wie zal het zeggen? De toernooilei- ding zetelt in de „oude kantine" bij de velden of, als men het daar niet warm genoeg kan krijgen, in boerde rij Hakhorst. Mochten de velden onbespeelbaar blijken (alles is mogelijk in deze tijd van het jaar) dan wordt vanaf 14.00 uur een alternatieve binnensport met dezelfde teams bedreven in een van de ruimten van de boerderij Hakhorst Weer of geen weer, de boerenkoolmaaltijd vanaf ongeveer 17.30 uur in Hakhorst (speelzaal Nijntje) gaat in ieder geval door. Of het op de velden geschiedt of als indoor-aangelegenheid (of beide) is niet zo belangrijk, maar vitaminen blijven nodig. Het is de groente, die het hem doet! ACHTERVELD - De laatste wedstrij den in het jaar 1976 zijn voor volleybal lend Achterveld bijzonder succesvol ver lopen. Heren 1 speelde woensdag j.l. een wed strijd tegen Vios 4 De heren wonnen deze wedstrijd overtuigend met 3-0. De setstanden waren 15-10, 15-9, 15-6, Avanti 1 staat op de eerste plaats in de competitie. Heren 2 speelde tegen Alphabonet. Het team won met 2-1. De setstanden 21-19, 16-4, 15-5 getuigen van een zeer span nende en gelijkopgaande strijd. Avanti 2 is evenals Avanti 1 hoog in de tompetitie te vinden. Ook dc dames 1 wonnen hun wedstrijd. Het kostte de Achterveldse speelsters niet veel moeite om Vios 5 met 3-0 te verslaan met de setstanden 15-10, 15-9, 15-6. Op de helft van de competitie staat Avanti 1 nu op de zevende plaats. Avanti 2 dames kon de overwinnings reeks niet compleet maken. Dit team verloor (2-1). LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag middag worden in sportzaal de Meent twee volleybalwedstrijden gespeeld, die het aanzien alleszins waard lijken. J Om 14.00 uur ontvangen de Impala dames het Amersfoortse WA, waar bij de Leusdense ploeg, die goed mee draait in de top van de ranglijst, dui delijke winstkansen heeft. Minder ge makkelijk ligt het bij de Impala-he ren, die om 16.00 uur eveneens tegen WA in de slag moeten Toch is het Leusdense team niet bij voqrbaat kans loos in de eerste wedstrijd van 1977. j

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11