Competitiestanden hockeyteams De Haaien bakten ze weer bruin Schaak-huiscompetitie Overwinning voor Impala L...... Pon Voorwaarts speelde gelijk Sport i C URS Kaarten en voetbal LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 6 JANUARI 1977 O* Ben- LEUSDEN-CENTRUM - ln verband iet de winterstop ligt het veldhockey v- d. til tot de weekeinden van 22 en 23 esp 29 en 30 januari a s. Een mooie u elegenheid om de posities van de Leus- H ense teams op de ranglijsten nog eens nder de loep te nemen Over het ge- eel genomen is de situatie zeker niet lecht. Accoord, niet alle teams staan n de bovenste helft van de lijstjes, naar daar zijn zeer acceptabele rede- en voor, zoals bij de jeugd het feit, at de grote meerderheid van de jon- ens en meisjes nog maar een (zeer) .orte hockey-ervanng heeft Bij de iudere senioren is het opvallend, dat Ie heren ver onderaan staan en de lames glorieus aan de top! En beide ;roepen streven hetzelfde ideaal na ipelen om het spel en niet om de mikkers Blijkbaar gaat het dames- ïlftal daarbij van een ander concept uit lan de halve- en hele veteranen van iet mannelijke geslacht. Als wij met de dames beginnen (ja, vaarom eigenlijk niet0) zien wij de ceer verjongde ploeg van Dames 1 in le 4e klasse (landelijk) op een keurige le plaats staan Omdat de Maars- sense dames ongeslagen en ongrijp- )aar op kop staan ligt er voor de da- lies uit Leusden geen kampioenschap n het verschiet Mogelijk volgend jaar )p de nieuwe velden? Hier is de stand iu: 1. Maarssen 7-13 2. Maarn 8-11 3. Leusden 8- 9 1 Phoenix 8- 8 5. Fletiomare 8- 7 5. de Haaskamp 9- 6 7. Doorn 8- 2 Dames 2 (de wat oudere garde) stevent regelrecht op de kampioenstitel af en hoewel er nog 5 wedstrijden gespeeld moeten worden, lijkt dit niet tot moei lijkheden te leiden De Utrechtse stu denten, nummer 2 op de ranglijst, hebben reeds tweemaal verloren van de Leusdense huismoeders, die met de volle winst van 18 punten uit 9 wed strijden terecht trots op kop gaan. 1. Leusden 2 9-18 2. USHC 2 9-14 3. Laren 5 9-12 4. Schaerweyde 6 9-12 enz Dames 3 doet het als ..restploeg" met alle gevolgen vandien zeker niet onverdienstelijk. Dit elftal is koploper van de achtervolgers van het leidende tweetal, dat eigenlijk een klasse apart is. 1. Barneveld 1 10-18 2 Fletiomare 1 9-16 3. Leusden 3 8-9 4 Schaerweyde 7 10- 7 enz Het pas naar de 3e klasse (landelijk) gepromoveerde heren-stanaaardteam begon in de nieuwe omgeving onver wacht sterk, maar moest in de laatste wedstrijden vóór de winterstop afhaken. Enerzijds is het jammer, dat een nieu we promotie niet waarschijnlijk meer lijkt (al promoveren 2 clubs) maar voor de opbouw van het bijna geheel ver nieuwde team is dat misschien toch wel beter. Alles heeft immers zijn tijd nodig Een mooie outsidersrol ligt voor Leusden in de nog komende 4 wedstrijden, die zowel voor de kop als de staart van de ranglijst van be lang zijn: Voordaan Ares Baarn Leusden Ede Maarssen de Mezen Phoenix 10-17 10-16 10-16 10-12 10- 5 10- 5 10- 5 10- 4 Heren 2 deelt met Voordaan 5 de top positie na 9 van de 14 ontmoetingen, maar Schaerweyde 10 en Weesp 2 zijn ook nog lang niet uitgeschakeld. Wij hopen, dat de Leusdense reserves het nu beter doen dan verleden jaar, toen aan het einde van de wedstrijdenreeks een mooie kans op de titel ook nog ver loren ging Het topkwartet bestaat hier uit 1 Leusden 2 9-14 2. Voordaan 5 9-14 3. Schaerweyde 10 9-12 4 Weesp 2 9-12 Heren 3 zetelt aan het staartje van de kopgroep (dat klinkt vriendelijker dan op kop van de staartgroep) en dat ziet u in het volgende rijtje: USHC 2 Laren 9 Schaerweyde 13 Leusden 3 Huizen 4 9-17 9-15 9-11 9-10 8- 5 Keurige middenmoter is Heren 4 Met 8 uit 8 loopt de ploeg mooi 1 op 1 en hier is de rangschikking 1. Hilversum 8 8-16 2. Schaerweyde 19 8-10 3. de Haaskamp 2 8-8 4. Leusden 4 8-8 5. SCHC 12 8- 8 enz. De ,,blijmakers" (officieel Heren 5) hebben het in eigen hand om deze zich zelf toebedeelde eretitel te mogen blij ven dragen. In deze afdeling moeten 18 wedstrijden worden gespeeld, zodat Leusden nog 8 kansen heeft om blij - maker te blijven Winnen is voor onze semi-veteranen beslist niet het hoog ste doel op aarde Werpt u nog even een blik op de staart van de ranglijst0 7 Be Fair 10 9- 5 8. Maarssen 4 10- 5 9 Maarn 3 9-4 10 Leusden 5 10- 4 Tot slot van de senioren volgen de ve teranen van Leusden, die ook wel eens betere tijden hebben gekend. Dat ziet u zó op het lijstje 6. Baarn 9- 6 7. Leusden 8-5 8. Huiden 9- 4 9. Maarssen 8- 3 Een kort overzicht van de jeugd- ploegen (waarbij de z.g. Amerikaanse telling wordt toegepast) laat zien dat de jongelui met wisselend succes aan de gang zijn geweest met als uitschie ters naar boven Meisjes Al enjongens BI, Cl en Dl Meisjes Al staat op de fraaie 2e plaats, doch is t o v het zeer sterke Huizen A2 desondanks kans loos: 1. Huizen A2 7-62 2 Leusden Al 8-47 3 Maarssen A2 8-39 De BI-meisjes zijn wat bescheide ner, maar eindigen toch niet op de allerlaatste plaats, want die is voor Laren B3 5. Fletiomare BI 9-41 6. Voordaan BI 9-29 7 Leusden BI 9-28 8. Laren B3 9- 3 Middenmoter is Meisjes Cl, maar dit ploegje krijgt nog 5 kansen om hogerop te komen 3 Hilversum C4 8-43 4. Leusden Cl 7-30 5 Gooische C5 7-19 Ditzelfde geldt ook voor jongens Al in hun door Fletiomare met het maxi male puntental beheerste afdeling 1. Fletiomare Al 7-63 2. Be Fair A2 8-46 3. SCHC A3 8-44 4 Schaerweyde A2 8-42 5. Leusden Al 7-35 Jongens BI draait leuk mee in de kop groep: 1. Culemborg BI 9-76 2 De Haaskamp BI 9-69 3. Leusden BI 9-64 4. Gooische B3 8-55 Na een heel moeilijk begin volgde voor Jongens B2 (dankzij de training?) een goed herstel, zodat de rode lan taarn geen bedreiging meer vormt: 6 Leusden B2 9-21 7 Laren B5 9-19 8 Barneveld BI 9- 9 De Van Ameronboys, ook bekend als Jongens Cl, staan met 76 punten uit 9 wedstrijden knap op kop van de rang lijst, Alleen Schaerweyde C4 is met 69 uit 9 nog een (kleine?) bedreiding De rest van de concurrentie is kans loos Jongens C2 staat 4e met 19 pun ten nu 7 wedstrijden en Jongens Dl is uitgespeeld en als goede 2e geëin digd 1. Doorn Dl 10-74 2. Leusden Dl 10-56 LEUSDEN/CENTRUM - Dat er met behulp van 200 kg bloem, 80 liter melk, 30 kg krenten en rozijnen, een flinke emmer krentebroodcrême en de bijpas sende hoeveelheden gist, zout en suiker gemakkelijk 8000 oliebollen kunnen worden gebakken, heeft een select groepje Haaien verleden week woensdag bewezen. Het woordje "gemakkelijk" slaat alleen op het feit. dat het mogelijk was. want verder was het een heidens karwei. Om 5.00 uur in de ochtend, nog voordat de sneeuwploeg de kans had gekregen de Langesteeg een behoorlijke beurt te geven, namen de heer Meiling, Mark en Taco ten Seldam, Wim Burger en Joost Bruyn voorzichtig hun posities in, want in tegenstelling tot het gezegde "Rust roest" zou "Roest rust" kunnen gelden. Aangenomen mocht worden, dat de familie Roest (waar het oliebollen bakken zou plaats hebben) op dit vroege uur nog wel op één oor zou liggen. Het vijftal Haaien moest de voorberei dingen treffen opdat het continu-bedrijf geheel volgens het zorgvuldig opgesteld draaiboek in actie kon komen en blijven. Aan de hand van een vast schema ver scheen regelmatig meer "personeel", zo dat het weldra een gezellige drukte werd in de inmiddels wat op temperatuur gebrachte warme bakkerij. Om 6.00 uur konden de eerste bolletjes beslag in de op vijf gasstellen heetgemaakte olie wor den gedeponeerd en om 8.00 uur waren de eerste 1000 stuks van het traditionele oud- en nieuwjaarsgebak gereed. Het zouden er ruim 8000 worden en dat is 1000 meer dan vorig jaar! Rond het middaguur hebben wij een kijkje genomen in dit ééndaagse bedrijf. Buiten in de kou was mevrouw Burger zeer druk doende met de afgekoelde bollen, want ieder moment konden de auto's verschijnen, waarmee de 'handel' over geheel Leusden moest worden ver spreid. Niet- zoals wij gedacht hadden (om niet te kunnen snoepen) maar om dat zij haar handen meer dan vol had aan de "8 bollen in een zakje" had zij haar balpoint als een Havanna in de mond. In de tot oliebollenfabriek omgetoverde ruimte heerste een bijzonder grote be drijvigheid. Terwijl de dames Van Klompenburg en Herder en een paar jongelui volop aan het bakken waren, werd door andere nijvere handen al weer het beslag gemaakt voor de volgende ronde. Tot in de avonduren gingen de Haaien door met het werk, ondertussen goed verzorgd en vertroeteld met koffie, thee en erwtensoep (met pudding toe) door de familie Roest. LAATSTE KEER. Voor de 9e keer waren de Haaien aan het oliebollenbakken (in de loop van de dag kwam het 50.000e exemplaar uit de pan zonder poeha maar met extra veel krenten en rozijnen) en voor de 8e keer gebeurde dat bij de familie Roest. Mevrouw Roest heeft beslist niets tegen de Haaien maar vindt dat nu langza merhand wel genoeg. Het merendeel van de 8 dochters is inmiddels het huis uit en daarvoor hoeft het dus ook niet meer zo nodig. Ze heeft de Haaien-voorzitter zeer vriendelijk maar even nadrukkelijk gevraagd voor de 10e bakdag in 1977 naar een andere gelegenheid uit te kij ken. 1976 was voor Roest dus het laatste jaar en de heer Jac Dokter kon het ook wel begrijpen, hoewel het nog een hele puzzle zal zijn om een ander bereid te vinden de Haaien gelegenheid te geven hun oliebollenbusiness voort te zetten in de toekomst. Er is nog wel even tijd voor het zover is. maar mocht U er wat voor voelen het "oliebollenbakken voor een heel groot gezin" bij U in de keuken te laten geschieden, dat moet U maar eens bel len. De kans is groot, dat de Haaien van Uw aanbod gebruik zullen maken. ERMELO - Afgelopen maandag speel de het zaalvoetbalteam van Pon Voor waarts in de sporthal Calluna te Er- melo gelijk tegen Balko Het werd een harde wedstrijd, waarin Balko al di rect met drie man voor keeper Koos Wiggers opdook en hem gemakkelijk kon passeren. Achterspeler Hessel de Ruig van Pon kon echter snel en met een bijzonder hard schot de stand weer in evenwicht brengen. Balko nam hierna voorzichtigheidshalve iets gas terug en de Voorwaartsen begonnen beter te combineren. Ron van Ooijen kreeg de bal goed vanuit de achter hoede aangespeeld en was niet te be roerd om er 2-1 van te maken, maar nog juist voor de rust bracht Balko de stand op 2-2. In de tweede helft ging de nog steeds harde strijd goed op en neer Het spel werd wat rom- ^ommtooan^é^ LEUSDEN/ACHTERVELD - A.s. za terdag gaat, ijs en weder dienende, het competitievoetbal weer beginnen. Nog niet echter voor Roda-zaterdag. Als 11e club in de 3e klasse A zijn de roodzwar ten aan de beurt voor een extra vrije zaterdag. Dat kan voor- en nadeel bete kenen, want theoretisch kan de "achter stand" op Stroe tot 3 punten uitgroeien. Een vraag is, hoe de clubs de voetballoze periode hebben overbrugd en het is nog lang niet zeker, dat Stroe in Driebergen van CDN zal winnen. In Stroe bleef het eerste treffen doelpuntloos. Rood Wit is in Putten in staat tot een zege op de Veenendaalse staartclub SVP, maar of Posthoorn in Amersfoort de volle winst tegen Culenborg boekt, staat nog te bezien. Het Zeister FZO moet bij F.C. Horst in Ermelo op bezoek en zal al blij mogen zijn met een puntenverdeling. Achterberg ontvangt Zwart Wit en alles, wat de Harderwijkers meer bereiken dan een nederlaag is louter winst. LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag vóór de jaarwisseling werden nog 9 partijen gespeeld voor de huiscompe titie van de schaakvereniging Leusden. Twee daarvan werden afgebroken. Per traditie is in de laatste helft van de cember weinig schaakactiviteit te ver wachten in de huiscompetitie, maar om tijdig aan de tweede en beslissende helft te kunnen beginnen, mag wed strijdleider J. Pronk langzamerhand toch wel een paar extra-partijen laten spelen door de spelers, die een (te) grote achterstand op het schema hebben opgelopen. Op 28 december kwamen Beukelman en Karis tot een remise en won v. d In de klasse 1B werd de partij Loning-Pronk afgebroken en deelden Van Santen en Visser het winstpunt. Hier staat J. van Santen met 5 uit 7 op de eerste plaats. Loning (uit 5) en Pronk en Agterberg (beiden uit 7) volgen met 4 winstpunten. In 2A speel den Wisman en R van Santen remise en won De Rijke van v. d. Wetering. A H. van Kuipers staat op kop met 5 punten uit 7 partijen, vóór R. van Santen (uit 6) en P Stevens (uit 7) met 3/2 punt en nog vier concurrenten met 3 punten. Ook zeer spannend is de situatie in de klasse 2B, waar Schouten en Harlaar remise overeen kwamen en ongeslagen bleven en Rijnfrank zijn eerste nederlaag leed tegen Rietveld, terwijl de partij van Dokkum-Zaal werd afgebroken. Harlaar bleef op kop met 4 uit 6 en wordt op de voet ge- Laaken van Beukelman. De eerste partij betekende het eerste halve verliespunt voor Karis en de tweede ontmoeting Beukelman's eerste nederlaag en in de klasse IA is de situatie thans zo, dat Leijdes (5% uit 7) de ranglijst aanvoert, gevolgd met 3/ punt door Karis (uit 4) en Beukelman (uit 6). Ook v. d. Laaken, de Jager en Tij mensen (die ieder 3 punten hebben uit resp. 5 en 6 partijen) hebben nog kans op een plaats in de eindronden. volgd door Schouten, Rietveld en v. d. Tang (alle drie met 4 uit 7). In de groepen 3A en 3B werd niet gespeeld, zodat v. d. Steeg met 5% uit 7 Lorié (4j£ uit 7) en Marjan Hooyer (4 uit 6) voorbleef in 3A en mevrouw Graaf land in 3B aan de leiding bleef met 4/2 uit 6, gevolgd door de Vringer (4 uit 5), Sibeyn (3% uit 5) en mevrouw E. Hooyer (3% uit 6). Uit dit kwartet komen de drie pro- motie-candidaten naar voren. Voor de laddercompetitie werden nog gespeeld: Sibeyn (3B) - Lorié (3A) 0-1 Sieswerda (IB) - Uneken (1B) 1-0 Mw. Graafland (3B) - v. d. Tang(2B) 0-1 Marjan Hooyer (3A) - v. d. Steeg (3A) Veenendaal (2A) - C. Hooyer (3A) l-Ó Stevens (2A) - A Kuyper (2B) 1-0 Impala moest de eerste zondag van het nieuwe jaar 1977 aantreden tegen het tweede team van RHC uit Rhe- nen. Het beloofde een spannende wed strijd te worden, omdat de tegenpartij van Impala op de tweede plaats staat op de ranglijst, met twee punten ach terstand op Impala. Beide partijen waren er op gebrand om te winnen en RHC kon gelijk komen te staan met Impala In deze wedstrijd was meliger, maar met nog 10 minuten te spelen maakte de aanvoerder van Pon Voorwaarts hands in zijn doel gebied. Met een onhoudbare punter werd Koos Wiggers verslagen en even later zag het er naar uit, dat het toch wel beter spelende Ponteam zou ver liezen, maar niks hoor In de aller laatste minuut mochten de Leusde- naren een vrije trap nemen. Koel bloedig benutte Rob Mouw deze kans en hij schoot met een hard schot in eens in Met de 3-3 stand was ten slotte iedereen dik tevreden. Afdeling Zondag Roda 1 - S C Domstad 1 14.30 Amersf. Boys 4 - Roda 2 11.30 Roda 3 - Hooglanderveen 2 11.30 Roda 4 - Mal. Muda 3 11.30 Hoogland 9 - Roda 5 14.30 Roda 6 - Amersf Boys 7 14 30 Afdeling Zaterdag- Roda 1 - Kruger Boys 1 15.30 Roda 2 - Scherpenzeel 2 14.45 Roda 3 - Sparta 4 12.45 Roda 4 - Tersch Boys 4 12 45 Scherpenzeel 5 - Roda 5 0 Roda 6 - Unicum 6 10.45 Afdeling Junioren: IJsselmeerv A2 - Roda Al v 12 30 Baarn A3 - Roda A2 v 12.30 Roda BI - H V C. BI 15 30 Roda B2 - IJsselmeerv. B2 15.30 Roda B3 - T O.V. BI 14.15 Amf Boys Cl - Roda Cl v 13 30 Roda C2 - Spakenburg C2 13.00 IJsselmeerv C2 - Roda C3 v 12.15 Quick C5 - Roda C4 v 12.15 Roda C5 - Hoevelaken C2 14.15 Roda C6 - C.J.V V C4 13.00 Afmelden Junioren op vrijdagavond Tussen 7 en 8 uur op tel 033-44100 de keeper van Impala ook weer aan wezig, hij heeft door ziekte lange tijd met onder de lat kunnen staan. Maar hij verdedigde in deze wedstrijd het doel geweldig, alsof hij nooit onder de lat was weggeweest. Hierdoor was het team van Impala weer compleet. In deze wedstrijd opende RHC de score, maar Impala stond door een hard afstandsschot weer gelijk. In de beginfase van de wedstrijd werd er erg snel gespeeld. Impala wist een kleine voorsprong op te bouwen, maar de tegenpartij volgde Impala nauw lettend. Bij de stand 6-4 voor Impala zat de eerste helft van de wedstrijd erop Nadat Impala een droog shirt had aangetrokken, kon men beginnen aan de tweede helft Impala scoorde gelijk weer door een laag hard schot, waar de keeper geen kijk op had. Bij de stand 8-4 voor Impala mocht RHC zijn tweede strafworp nemen, ook deze strafworp werd gestopt door de doel- verdedigèr van Impala Dit gaf Impala nog meer moed en men bouwde een flin ke voorsprong op van 11-6. Met nog een kwartier te spelen. Toen begon de con ditie een woordje mee te spreken. Het draaide helemaal niet meer bij Impa la en doelpunten vielen er niet meer, maar wel bij RHC. Deze waren soms keihard. De voorsprong van Impala werd steeds kleiner En twee minu ten voor het einde was het 11-0 voor Impala. In deze laatste minuten vielen er nog twee doelpunten waarvan één van Impa la Dat was een doelpunt vanaf de cir kel Deze impala-speler stond vrij en kreeg de bal keurig aangespeeld en hij plaatste de bal keurig achter de doelverdediger 12-10. Hierna scoor de de tegenpartij van Impala nog een maal Door gebrek aan conditie kon Impala deze zwaar bevochten wedstrijd ter nauwernood winnen met 12-11. Wedstrijdprogramma zondag 9 januari. Dames-junioren: Impala - Fidelitas Schuilenb. 11.55 Heren senioren 1: Impala - UHV 3 Schuilenb. 9 45 Dames-senioren en heren-senioren 2 vrij. le klasse A (zondag) De thuis nog ongeslagen Amersfoortse Boys hebben tot heden 5 punten meer verzameld dan stadsgenoot Amsvorde, maar moeten toch rekening houden met de wisselvalligheid van een derby Een prettig voorgevoel zegt ons, dat Roda '46 gaat winnen van het bezoeken de Domstad, dat buiten Utrecht nog maar 2 puntjes vergaarde van de 12 in totaal. De wedstrijd begint om 12.30 uur. Na 6 thuisoverwinningen zegeviert Patria te Zeist ook in de zevende wed strijd, zelfs nu VVZA op bezoek komt, hetgeen tevens het afhaken van de Amersfoorters betekent. Nederhorst ver liest thuis van DWS Maarssen en Baarn blijft aan de leiding door eer. zege op het uit Bilthoven komende FAK. Weer een topper. In de zondagse 2e klasse B vindt al weer een topwedstrijd plaats. Achterveld be gint om 14.30 uur aan een ontmoeting, die nu al van grote invloed kan zijn op het afdelingskampioenschap en het be reiken van de hoofdklasse. De in uitwedstrijden nog ongeslagen Veensche Boys ontmoeten SVA op het Kerstenssportpark, waar de club van trainer Baas in dit seizoen nog geen nederlaag leed. In Nijkerkerveen werd het destijds 2-2 en met als inzet de toppositie op de ranglijst zien wij Ach terveld zondag winnen. Ondanks de jongste misstap tegen Hou ten is Maluku Muda favoriet tegen het uit Utrecht komende VVO. Op de Bie zen zijn de Ambonnezen zeer moeilijk te kloppen. Candia krijgt in Rhenen geen revanche voor de in en tegen Barneveld geleden 1-5 nederlaag en in Houten lijkt verlies van de op visite komende Rivier- wijkers (Utrecht) het meest voor de hand liggende resultaat. Dorestad-PVC staat niet op het programma, hoewel die wed strijd nog moet worden gespeeld. Vrijdag 7 januari vanaf 20 00 uur: 2e kaartavond van de Antilopen in de kantine op het Buiningpark Vrijdag 7 januari van 20 30 tot 21.00 uur: nieuwjaarsreceptie van de Sportstichting Leusden in de Ro- da-cantme, BB-park. Vrijdag 7 januari: vanaf 20.30 uur: nieuwjaarsinstuif L Z. P.C. de Haaien in rest. Nieuw Leusden, Biezenkamp, Leusden-C Zaterdag 8 januari: van 16.00 tot 18.30 uur: nieuwjaarsreceptie van S.V Achterveld in de cantine op het Kerstensportpark te Achterveld. Zaterdag 8 januari om 14.00 uur. vol leybalwedstrijd Impala - WA (da mes) en om 16.00 uur: Impala - WA (heren) in sportzaal de Meent. Zaterdag 8 januari 15.00 uur: vriend- sch. voetbalwedstrijd Roda - Kru- gerboys op het Burg. Buiningpark Zondag 9 januari vanaf 10.30 uur: boe renkool-hockeytournooi MHCL op het sportpark Noorderinslag (bij slecht weer vanaf 14.00 uur al ternatieve binnensport in boerderij Hakhorst) Vanaf 17 30uurMHCL- boerenkoolmaaltijd in boerd. Hak horst. Zondag 9 januari vanaf 10 00 uur da mesvoetbalwedstrijd Achterveld - Nijenrodes, op het Kerstenssport park, Achterveld. Zondag 9 januari vanaf 14.30 uur voet- j balwedstrijd S.V. Achterveld - Veensche Boys, op het Kerstens sportpark, Achterveld. Zondag 9 januari vanaf 14.30 uur voet balwedstrijd Roda-Domstad, op het Burg. Buiningpark te Leusden. Dinsdag 11 januari 20 00 uur: biljart wedstrijd B V. "75" 2 - BVS 2 in het "75"-clubhuis aan de Ha- mersveldseweg. Dinsdag 11 januari 20.30 uur zaal- voetbalwedstrijd Veluw Boys - F.C. Opstelten op het KNVB-centrum, Zeist. Donderdag 13 januari 20.00 uur al gemene ledenvergadering L T V. Leusden in boerderij Groot Krak- horst ï.d Wetering. LEUS DEN! CENTRUM - Het is zeer overdreven mij een expert in het kaarten te noemen. Ik weet, dat er onderscheid is tussen zwarte pie ten en pesten, maar vraag mij niet naar de verschillen bij Rotter- of Amsterdams klaverjassen, om over schutjassen helemaal te zwijgen. Zover gaat mijn kennis van de kaart- ologie, dat ik sinds vandaag pas weet dat schut met een "t" wordt gespeld. Desondanks ben ik on langs naar een kaartavond geweest, die Roda's supportersclub organi seerde. Ik speelde niet mee maar had snel in de gaten, dat "het spel van de duivel" een diepere achter grond heeft dan alleen maar van nutteloos tijdverdrijf en zo kom ik van kaarten tot voetbal. Het was druk in de tent van Joop Kramer en wie zoal meedeedDe voorzitter van Roda, leden van ver dienste, scheidsrechters, leiders en coaches, spelers van zater- en zon dag, maar ook lager personeel en gewoon maar supporters. Kortom, de modale Roda-man was present, waarbij modaalbedoeld a/s het in de laatste tijd veelgebruikte mode woord voor "gemiddeld", dat de uitdrukking "Jan-rap en zijn maats geheel heeft verdrongen. Ik zal het niet hebben over techniek bij het kaarten en de al dan niet juiste uitvoering daarvan, want dat ligt op het terrein van iemand, die meer heeft gejast al bleef dat alleen maar tot piepers beperkt. Mij viel heel wat anders op in de combinatie van kaarten en voetbal en wel het saamhorigheidsidee, dat je zó in het clubleven krijgt. Ieder een hoort er bij op zo'n avond en niemand is meer dan een ander. Wilt U bewijzen? Dat kan en wat dacht U dan van de 45e plaats van voorzitter Jan v.d. Berg op de rang lijst en de 48e [of allerlaatste zo U wiltvan trainer Ruud MaasDie werden pardoes van de tafel ge speeld, zonder gebruik te maken van trucjes, die op het veld met een gele of rode kaart worden beloond. Neem voorts Cees van Veenendaal [de schaakclubpenningmeester was er notabene a/s gast!] die evenmin voorkwam bij de eerste 30 in het uitslagenlijstje en scheidsrechter Peel v. d. Hengel werd bij het schut jassen laatste, maar die was "wat" kwijt, a/s ik "Roda-Sport" mag ge loven. Een geluk voor de heren was echter, dat iedereen prijs had. Daar hadden Jan de Jong en Ada Visser [pardon Snoek] a/s grote ver sierders mooi voor gezorgd. Secretaris D. Bongaerts was reser ve en werd 4e a/s wisselspeler voor baas De Jong, net na de al wat rijpere wildebras W. Snoek sr. met een 3e positie a/s knappe prestatie. Joop Kramer was ook een zeer druk bezet baasje. Volgens zijn aanstel ling 2e secretaris, maar niet te gelo ven wat dat Manusje van alles afge sjouwd heeft. Omdat hij onlangs zijn contract met de voetbalclub verlengd heeft, moest hij bovendien zorgen, dat aan het "restaureren" van de aanwezigen ook het nodige gedaan werd, hoewel Sjaan [mag ik het zo zeggenwat pilsjes, frikan- dellen en neutjes betreft, het eigen lijke werk heeft gedaan. Nog zit ik met de vraag, wie thuis bij de Kra mers de baas is.... Voor wie niet eerder zo'n kaartavond bezocht heeft, heb ik een welgemeende raad: "Moet U toch eens naar toe gaan" en dat kan al de volgende week vrijdag. PC LEUSDEN/CENTRUM - Schieten. De schietvereniging Leusden e.o. heeft een uitnodiging ontvangen van de Rifle- en Pistolclub „Southend on Sea" voor een returnwedstrijd in Engeland in mei of juni a.s. Schaatsen. Er is verleden week een dag of vier gelegenheid tot schaatsen geweest op de noodijsbaan van Zwanenburg. Weliswaar „zwart" want de baan was door niet verder na denkende jongelui (proberen of het ijs houdt, moet je niet met bakstenen e.d. doen!) zo grondig vernield, dat van een officieel gebruik niets kon komen. Korfbal. Antilopentrainer Heimen van Duinkerken heeft i.v.m. verandering van werkkring moeten be sluiten de training van de Antilopen- selectie, na afloop van het huidige sei zoen, te beëindigen. Hij blijft wel spelen in het eerste team. De vraag is nu, of het Antilopen-bestuur op dezelfde condities aan eenzelfde trainer kan ko men? Korfbal. Manfred Laheij heeft de wedstrijd gewonnen, die was uitge schreven voor het ontwerpen van een nieuwe omslag voor de „witte" Prikkel van Antilopen. Wielrennen. Na 9 rit ten in de Midden-Nederlandcompetitie Veldrijden is de stand aan de kop bij amateurs: 1. Bert v. d. Broek 88 pnt., 2. J. Bon 72 pnt., 3 en 4 D. Willigenburg (Leusden) en R. Oskam 42 pnt. Bij de liefhebbers voert de Leusdenaar Gerard van 't Klooster met 67 pnt. het rijtje aan. A. den Braven is 2e mui 58 punten

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9