Hoog bezoek op Roda-receptie Roda (zondag) won slijtageslag SPOR era; Winst en verlies voor Roda's Zaterdagtrainer j S port 4e Kaartavond Tweemaal 2e prijs voor Roda-pupillen érnm* i m - I Cursiec Prestatieloop, I "-.V -h Zaalvoetbaltoernooi E-pupillen Roda '46 LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 13 JANUARI 1977 Tafeltennisclub Leusden tussen twee competities LEUSDEN/CENTRUM - Roep geen Hallelujah voor het Pasen is. Dat geldt o.m. ook voor het standaardteam van de tafeltennisclub Leusden. in de wande ling TTCL genoemd. Deze ploeg is on langs kampioen geworden en gepromo veerd. maar desondanks nog niet aan het einde van de rit. De tafel ten nisbond organiseert namelijk twee officiële com petities per jaar en in theorie is het mogelijk binnen twaalf maanden twee klassen hogerop te komen (en natuurlijk ook tweemaal te degraderen). Toch zijn de7.e mogelijkheden meer theoretisch van aard en laat de realiteit maar zelden dit soort uitschieters toe. "Open Hand", het officiële orgaan van de Leusdense club, gaf een overzicht van het wel en wee van de TTCL. Met recht wel en wee, want tegenover de promotie van het eer ste en vierde team (het vijfde haalde de reis net niet en werd 2e) staat de terug gang van TTCL 2 en 3. Het junioren team handhaafde zich in de le klasse van de jeugd. De zaken gaan overigens goed. In verband met het tekort aan zaalruimte in Leusden zelfs zo goed, dat voor de senioren een ledenstop moest worden ingevoerd. Meer dan een dozijn candidaten prijken thans op de wacht lijst en dat is eigenlijk jammer. De ver eniging telt momenteel 43 senioren en 17 jeugdleden. Voorjaarscompetitie De volgende week begint de vooijaars- competitie. die tot 30 maart 1977 duurt. Het eerste TTCL-team, dat van de 3e naar de 2e klasse A promoveerde, be staat uit A. van Klompenburg, P. v.d. Bree en A. v.d. Broek en begint op 20 januari de nieuwe wedstrijdenreeks met een thuiswedstrijd tegen WVT 1. Rega 2, Otio 3, ZTTV 3 en het eveneens gepromoveerde Paushuize 1 complete ren de afdeling. P. Plasmeijer, P. v. Bekkum en J. Campers vormen het tweede garnituur, dat na een lange lij densweg degradeerde van de 3e naar de 4e klasse C en de competitie op 17 januari begint met de ontmoeting tegen Rega 10 uit. Verdere concurrenten zijn hier TRS 8, TTOW 2, Smash 3 en de ex-5e klasser Paushuize 6. Op 18 januari gaat TTCL 3 van start met de uitwedstrijd tegen Over 't Net 3. Het voormalige 4e team, bestaande uit S. den Oden, R. Meijer, R. de Kromme en P. van Schaick promoveerde (onge slagen!) van de 5e naar de 4e klasse A. Aangezien het oorspronkelijke 3e team degradeerde en het 4e een klasse hoger op kwam vond ook een interne promotie plaats, zodat het eerstgenoemde groepje TTCL 4 werd en de formatie Van Schaick c.s. TTCL 3. Het lijkt ingewik keld, maar dat valt achteraf nogal mee. Behalve Over 't Net 3 zitten ook UTTC 11, TRS 7, Hoogland 4 en de ex-3e klasser Hoevelaken 1 in de 4e klasse A. De extern- en intern gedegradeerde groepering van K. Gijsbertsen, E. Stam en M. ter Hoeven moest na een lange eindsprint een stapje terug en dit nieuwe 4e team kwam van de 4e naar de 5e klasse B. Op 20 januari begint de her overing van de verloren gegane positie met de ontmoeting tegen nieuwkomer TTVV 3 in Leusden. De titel moet ver der behaald worden in de wedstrijden tegen Smash 5, UTTC 16, AMEV 5 en BTTV 1. LEUSDEN-CENTRUM - Wy wisten niet anders dan dat Karei de Grote in het jaar 814 te Aken is overleden, maar dat moet op een misverstand berusten. Koning Karei der Franken verscheen onder hoorngeschal afgelopen woensdag in hoogsteigen persoon en in vol ornaat, vergezeld van een klein gevolg, op een nieuwjaarsreceptie van Roda '46 die me de in verband stond met het vyQarige bestaan van het eigen clubhuis. Namens de Stichting "Leusden 1200" wenste hy het voetbalbestuur [en daarmee heel Ro da) een voorspoedig nieuwjaar met veel sportsucccssen. Hy was erg kort van stof en vertrok zonder ook maar één pilsje te hebben gepakt en dat zfjn wjj van Piet Wcndel anders helemaal niet gewend. Joop Kramer achter de tap vond het ook maar niks, want aan zulke klanten heeft hy niet veel. Karei was nog maar amper de deur uit of de volgende Hoogheid stond al weer aan de voordeur (een heel wat beter gebruiker van Fred Heineken's brouw sel!). Wel wat lager in rang, maar dat verdoezelde hij met een heel wat grotere aanhang. Prins Ajakkes 1 daverde, com pleet met Senaat en Raad van Elf, de feestelijk versierde zaal in en je kon direct zien, dat die jongens meer bij Roda geweest zijn. Geen der aanwezige dames was voor hun kussen meer veilig, totdat de prins om stilte verzocht en die met een beetje moeite ook kreeg om zijn heilwensen voor 1977 over te brengen. Als een zuinige kruidenier benoemde de prins alleen Roda-voorzitter Jan v.d. Berg tot ridder in de orde van Ajakkes en niet Ajax, zoals de heer v.d. Berg eerst meende te hebben verstaan. Het betrof hier de "grote orde zonder spar- retakken" omdat de prins het gemakke lijker (en goedkoper?) vond om met één man heel Roda te eren. Onder een drie werf "Leusden Alaaf" kreeg het verraste voetbalopperhoofd de indrukwekkende gouden plak omgehangen. Prins Ajak kes verontschuldigde zich, dat hij van voetbal geen kaas had gegeten, maar hij achtte zich wel een fanatieke supporter en met name van het zondagse 7. "Daar, bij de veteranen, loopt zo'n rare vent rond met een super-rare tas", zo ver volgde de prins. "Dat kan ludiek zijn of alternatief, maar ik wil hem wat moder ner materiaal verschaffen voor het op lappen van zijn door vermoeidheid of anderszins niet meer meekunnende spe lers". Met een bijzonder royaal gebaar overhandigde hij de voorzitter een won- derspons in een simpel plastic zakje, daarbij verzoekend deze gaven door te spelen aan Jan den Hartog. De nieuwe ridder was wel even van zijn stuk gebracht, maar kwam toch tot het I uitspreken van zijn nieuwjaarswens, waarbij hij vooral de toekomst inblikte en de verwachting koesterde, dat de tweede helft van het lopende voetbaljaar Roda '46 nog veel goeds zou opleveren. Zeer hartelijk bedankte hij iedereen, die in de afgelopen periode ook maar iets voor Roda heeft gedaan, waarna hij nog even terugschakelde op de carnavaleske toer. Hij vond het prachtig, dat hij ge ridderd was, maar jammer dat de prins zo'n vreselijke naam heeft gekregen. Hij is echter niet anders. De heer v.d. Berg hoopte ondertussen, dat de wonderspons voor de coach van de oudjes niet onder gedompeld was in een vat bier, zodat het zevende zondagselftal niet al tijdens de wedstrijden lazerus rond zou lopen. Over de receptie kunnen wij verder kort zijn. Die verliep zoals in de voorgaande jaren met een file van vol goede voorne mens zijnde mensen langs de in een lange rij opgestelde bestuursleden, die alsmaar handjes gevend "veel heil en zegen" en soortgelijke kreten met een passend woordje beantwoordden, daar bij geruggesteund door een achtergrond- muziekje van het duo Fremouw-Ver- j meulen (Amersfoort/Eemnes). Opvallend vond voorzitter v.d. Berg, dat maar zo weinig "spelende" leden aan wezig waren. Maar dat is misschien toch een goed teken. Het is namelijk best mogelijk, dat de heren hebben besloten dit jaar "een pilsje" minder te drinken zolang de competitie nog duurt. Op een receptie is de verleiding vaak groot en een juiste uitvoering van de plannen (zo die bestaan) komt de prestaties ten goe de. Roda '46 kan nog best een paar puntjes gebruiken en de kans op het bereiken van de hoofdklasse is nog altijd aanwezig. AMERSFOORT - Voor pupillen Dl, het elftal van de heren Smink en Mul der, was er een zaalvoetbaltoernooi bij Cobu Boys in dè keistad. Inzet van deze jaarlijks terugkerende strijd was de ,,Henk de Vries'-wisselbeker. Het toernooi werd gespeeld op de zater dagen 18 december 1976 en 8 januari jl. Er werd gestreden in drie poules, Roda won in poule B alle wedstrijden. In de finales brachten de jeugdige Roda-spelertjes het tot een fraaie 2e LEUSDEN/CENTRUM - Morgen, vrij dag 14 januari, om 20.15 uur wordt in de kantine van Roda '46 een aanvang gemaakt aan de 4e kaartavond van dit seizoen Het bestuur van de Roda- supportersclub hoopt, dat weer velen de gelegenheid vinden om gezellig een avondje te klaver- of schutjassen. Ook de dames van de leden zijn van harte welkom, evenals niet bij de club aan gesloten kaartliefhebbers De prijzen zijn beslist weer de moeite waard, maar dat is heel gewoon voor Roda's supportersclub LEUSDEN/CENTRUM - Roda's hoofdveld zag er na de wedstrijd tegen FC Domstad uit, alsof er zojuist een middelgrote pantserslag had gewoed. Gelukkig was dat niet het geval, maar een ware slijtageslag is het toch wel ge weest. Domstad begon de ontmoeting met een zeer opdringend elftal, dat technisch wel iets beter was, maar met techniek alleen was zondag de winst niet te pakken. Conditioneel waren de roodzwarte Leusdenaren superieur en dat tekende zich des te meer af naar gelang de wedstrijd vorderde op het zware en moeilijk bespeelbare veid. 13 hoeft niet altijd een ongeluksgetal te zijn; dat toonde Roda's 13e voetbalpartij in deze competitie. Na 8 nederlagen en 4 gelijke spelen kwam de ploeg van trainer Ruud Maas niet alleen eindelijk tot de eerste volle winst, maar het was bovendien zeer verdiend. Ton Tessels was in deze ontmoeting onbetwist de beste man op het veld en wat hij allemaal afgesjouwd heeft, grenst aan het onwaarschijnlijke. Hij was overalwaar zijn aanwezigheid nut tig of nodig kon zijn en deze timmerman van professie sloeg spijkers met koppen. Ais rechtsback steunde hij zijn verdedi ging, maar Ton schroomde bepaald niet om als het zo uitkwam, zeer diep het vijandelijke gebied in te trekken. Zoals in de 25e minuut met een solo, die we liswaar eindigde met een schot, dat net over de lat ging. Ruim 10 minuten later vertoonde Tessels met meer succes zijn tweede one-manshow. Met een slalom, vrijwel over de gehele lengte van de voetbalakker, kwam hij weer dicht bij de Domstedelijke doelman, die hem onbevangen tegemoet kwam. Maar linke Toontje schoof de bal voor de voe ten vaif de goed meegekomen Jack de Smalen, die met een droge knal het klusje klaarde. De vreugde was groot bij Roda en die werd nog groter toen Tessels al koppend, vlak voor de rust de Utrechters van een tegentreffer afhield. In de tweede helft zou blijken, welke ploeg in de sijtageslag de langste adem had en dat werd weldra duidelijk, want Domstad kwam vrijwel niet meer buiten haar speelveld. De overmacht aan manschappen in de Utrechtse verdediging maakte het voor de Roda-voorwaartsen niet ge makkelijker. Toch speelde dit type snel de Leusdenaren in de kaart, omdat zo de voorsprong betrekkelijk ge makkelijk geconsolideerd kon worden en het scheidsrechterlijke klokje draaide door ten voordele van aan voerder Jan Pouw en zijn makkers. Halverwege de tweede periode werd Peter Swab vervangen door de W' - Al. Ar. StfMt JL A r.«y - plaats en hier volgen de uitslagen: Roda - CJVV 1-0 Candia - Roda 0-1 Roda - Cobu Boys 2-0 Roda - Hooglanderveen 2-0 Hees - Roda 0-2 Finale-wedstrijden: Hoevelaken - Amsvorde 0-1 Roda - Hoevelaken 0-0 Amsvorde - Roda 1-0 Eindstand: 1. Amsvorde 2. Roda '46 (na strafschoppen) 3. Hoevelaken (idem) In Scherpenzeel werd een zaalvoet- baltoernooi gespeeld, waaraan de Roda - elftallen El en D2 deelnamen, alsmede Renswoude, Valleivogels en Scherpen zeel Rekening houdend met het feit, dat Roda's D2 moest strijden tegen Dl- ploegen, was het totale resultaat (de Leusdenaren werden fraai 2e)zeer ver dienstelijk. De uitslagen (van Roda) waren: Roda El - Scherpenzeel El 1-1 Valleivogels El - Roda El 0-4 Roda El - Renswoude El 1-0 Scherpenzeel Dl - Roda D2 3-1 Roda D2 - Valleivogels Dl 4-0 Renswoude Dl - Roda D2 1-1 TTCL 5, dat in de 5e klasse pas op de plaats maakte, is verhuisd van de afde ling B naar K, waarin W. Lodders, W. v.d. Zwaag, A. Vink en F. Wisman het opnieuw gaan proberen tegen DVU 2, Rega 12, Over 't Net 5, Maarsbergen 4 en het gedegradeerde SVE 7. De Leus dense club heeft voorts nog een zesde seniorenteam ingeschreven. P. Riemslag H. Nieuwenburg en G. van Geider gaan tegen TTOW 6, Scandecor 5, TRS 11, Maarsbergen 3 en het gedegradeerde Iduna-H 14 een poging wagen om direct maar de 5e klasse M te winnen. Op 20 januari vindt de vuurdoop plaats tegen TTOW in Utrecht. Het juniorenteam met R. Drager, B. Schuchard en M. Geomini gaat het in de eerste jeugdklas- se nog eens overdoen. Goede sfeer Het wordt, als de voortekenen ons niet bedriegen, beslist een interessante voor jaarscompetitie. met bijna zeker ook weer een paar Leusdense kampioens teams. Dat kan haast niet anders, want in de vereniging heerst een zeer goede sfeer. Ten behoeve van de volledigheid (want niemand is of voelt zich bij de TTCL meer dan een ander) vermelden wij hier nog even, dat het bestuur van de club bestaat uit voorzitter W. v.d. Laa- ken, penningmeester Sj. Etten en secre taris W. Verhoeven (Galicië 43, Leus den-C.. tel. 033-41823). Enige maanden geleden vierde de TTCL zeer uitbundig haar koperen bestaan (de vereniging werd opgericht op 31-10-1963) en het feesten is kennelijk goed bevallen, want nu reeds worden voorbereidingen getrof fen voor nieuwe festiviteiten. De jaar lijkse pretavond voor de jeugd heeft vo rige donderdag plaatsgevonden en voor de senioren wordt gedacht aan een da tum in eind maari of begin april. Direct na de competities, want er moet nog gewerkt worden. Inmiddels hebben j.l. zondag de clubkampioenschappen voor de senioren plaatsgevonden (het verslag daarvan vindt U elders in deze krant) en vandaag wordt uitgemaakt, wie bij de jeugd een jaar titelhouder zal zijn. Hoe zei voorzitter Van der Laaken het ook al weer? O ja: "Vandaag is de eerste dag van de rest van je leven!" LEUSDEN/CENTRUM - A s. zater dag (aanvang 9.00 uur) wordt in sport zaal ,,de Meent" een zaalvoetbaltoer nooi georganiseerd van deRoda-elftal- len El, E2 en E3. Wanneer alles ver loopt als in de voorgaande jaren kan er weer haal wat spektakel worden ver wacht. De pupillen-commissie van Roda verwacht de E3-pupillen om 8.30 uur in de sportzaal in Groenhouten (en dus niet in het clubgebouw!), de E2- pupillen om 10.00 uur en de El-pupil len om 11.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Veel plezier heeft Martin Ruitenberg, de zaterdag- trainer van Roda '46, niet overgehou den aan de overigens uitstekend ge slaagde oefenwedstrijd tegen de kranig partij gevende Kruger Boys uit Utrecht Deze domstedelijke 4e klasser (9 pun ten uit evenveel wedstrijden) was als sparringpartner uitgenodigd met het voorop gezette doel om de Leusdense schutterij eens extra te testen. Na een uitstekend begin van de competitie, was vooral de laatste weken voor de winterstop de vuurkracht van de Roda- spitsen duidelijk minder geworden. Ruitenberg heeft goed gegrepen en naar zijn mening is het experiment bijzonder geslaagd De schutters hebben vast en zeker ook weer meer zelfvertrouwen gekregen. Roda begon voorzichtig, kwam met 2-0 voor bij de rust en won het schuttersfeestje via 6-1 met 8-1, een leuk opstekertje voor de nog ko mende competitiewedstrijden om Stroe kennelijk minder bang uitgevallen Hans Vrijhoef. Het leverde weliswaar geen doelpunten meer op, maar Roda's pressie werd duidelijk sterker. Zo'n tien minuten voor tijd kregen de Leusdenaren nog een pracht van een kans om de voorsprong te vergroten. Wil Snoek bracht de bal goed voor de voeten van de aanstormende Jack de Smalen, die hard en zuiver inkogelde. Een vijandelijk been veranderde deze kans evenwel in een hoekschop, die niet kon worden benut. Dat was echter niet zo erg, want bij het laatste fluitsignaal had Roda de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar toch winnend afgesloten. Sportief was van Domstad, dat de Utrechters na afloop hun tegenstanders feliciteerden met hun prestatie. Ruud Maas was zeer tevreden, vol lof over de inzet van zijn spelers en trekt a.s. zondag optimistisch naar Amsvorde. minstens bij te kunnen houden in de race naar het eerste klasserschap. Jo- han van Barlingen. inde tijd van trainer Leander een veelbelovende junior, was met drie gave treffers één van de bouwers aan het succes. FIETSIE FOETSIE! Het prettige gevoel na de mooie zege van zijn ploeg veranderde bij de sympathieke trainer van de zaterdag- ploeg rond 19.00 uur in een grote te leurstelling. Een zwijntjesjager (mo gelijk met hulp van een maat aan de andere zijde van het manshoge gaas rond Roda's rijwielstalling) heeft Rui- tenberg's vrijwel nieuwe en kostbare op slot staande racefiets (10 versnel lingen) uit de fietsenbewaarplaats ge stolen Foetsie was het mooie fietsie. Zelfs al zou het de fiets zijn geweest van Roda-7 trainer Jan den Hartog (aangenomen, dat hij zo'n trapmachine bezit), dan nog is dit een rotstreek (sorry!), maar Den Hartog heeft ten slotte nog de beschikking over zijn Pontiac. Het geval Ruitenberg ligt heel wat triester. De zaterdagtrainer is niet in het bezit van het bekende roze papiertje, op grond waarvan een auto mobiel mag worden bestuurd Hij is volledig aangewezen op zijn tweewie- Ier om drie- tot viermaal in de week van zijn woning in Amersfoort naar het Burgemeester Buiningpark te ko men, om van de ritten naar zijn nor male werk nog maar te zwijgen. Een mogelijkheid is, dat een voetbalsup porter per ongeluk expres deze fiets heeft gepikt, hoewel wij ons dat nauwelijks kunnen voorstellen. Er be staat dan een kans, dat de dief deze regels leest en met de nog maar kort geleden bij de jaarwisseling gemaakte goede voornemens voor ogen, spijt krijgt van zijn daad. Als hij onbekend wenst te blijven kan hij onze krant bellen, zodat anoniem gezorgd kan worden, dat de fiets terugkomt bij de zeer gedupeerde Martin Ruitenberg. rtï j» LEUSDEN/CENTRUM - Nooit meegedaan aan een prestaties Kom nou, dan wordt het tijd, dat d wel eens gaat doen en wat let iji zondag als de KPJ-prestatieloop co editie beleeft van dit hol-evenea voor alleman en iedereen. Een pm tieloop komt mij voor als een coiy« van prestaties. Enerzijds van de tl nemers, anderzijds (en beslist n'e verwaarlozen) ook van hen, diei spul organiseren De prestaties vé meehollers zijn letterlijk en figuurlik limiteerd. Behalve idealist moet jeJi realist zijn en 41fc kilometer p&u (voor de jeugd), resp. 6 en 7'<c lometer per uur voor de rest zijn in i7 tijd van snelverkeer m.i. best haal2 limieten. Dat mag ook wel, want del 2 blijft niet graag zitten met een ia aantal herinneringsvaantjes. Er 2 zo'n duizend vervaardigd en die 0 januari niet worden verdiend zijnu 1978 toch naar de vaantjes. Vaste ten willen er namelijk een jaai hebben. Zonder op wie dan ook's tern trappen, houd ik vol, dat de prest van de organisatoren vele malen g zijn dan die van de meelopers. DieI gens doen het dan wel onder het r| van de KPJ (al betaalt die groep- er niet voor), maar van mij had het nement net zo goed K prestatieloop mogen heten, want) Leyenaar, Gerard van 't Klooste Bertus Kok (ik nam van deze drie f'r tieve Progressieve Jongeren de efi letter van hun voornaam) en hun tenten doen het toch maar. Jamm echter, dat het niet kan, want met i# wordt in Rusland de geheime do bedoeld en daar wil het KPJ-trio a mee te maken hebben. i Ik weet dat voetballer Bertus, e renner Gerard en ook voetbalM Kees hun zojuist genoemde hob niet tot hun AOW vol kunnen houde*{ mede daarom tijdig overschakelde de organisatorische toer, maar he i richten en uitvoeren van een prestiü loop blijft een enorme prestatie. G't dat zoiets niet elke week hoeft beuren, al blijft het gehol om het vae een bron van plezier. De mens moet nu eenmaal meer gaan beweë. Niet van mij hoor, maar zo wil het m4 ter Harrie van Doorn. Ook het vin van iemand, die het startkanon dufl hanteren is telkenjare een hele prè ties. Ik zou het bijvoorbeeld niet vv doen. Je kunt immers niet voorziet genoeg zijn met een kleine duiü deelnemers zo vlak in de buurt, w iemand raken is dan beslist nieU moeilijk, hoe naar dat ook is. Zoals patat zonder mayonaise een kerstboom zonder kluit is een p tatieloop zonder een bekende sc schutter ook maar een z/'&T vertoning. Dat bent u met mij eensi wekenlang zoeken zijn de ovj nisatoren toch nog zeer gjj geslaagd. Het is niet Dries van Agiv u dat soms mocht denken, maar Jfj Russell uit Leusden, de zeer indy wekkende zanger, bekend van ri en TV en vooral in West-Duitslê\ waar trouwens al onze sterren bG aan hun trekken (lees duiten) kor>tf dan bij de E.O. of een ar>( Nederlands zuiltje. John Russell sor\ de deelnemers dus het bos in. Men<st gaat dat zien of beter nog: ren mei de sportagenda kunt u zien, waai c om hoe laat u verwacht wordt. e Pn i. onderdag 13 januari om 18.30 clubkampioenschappen voor" jeugd van de TTCL in de ka' op het Buiningpark. Donderdag 13 januari om 20.00M algemene ledenvergadering Leusden in boerderij Groot KB horst in de Wetering. Vrijdag 14 januari om 20.15 uur, kaartavond van de Roda-su] tersclub in de Roda-kantine Buiningpark Zaterdag 15 januari om 9.00 zaalvoetbaltoernooi voor E-p. len van Roda in sportzaal de Ml (Groenhouten). Zaterdag 15 januari orn 15.00 voetbalwedstrijd Roda - Rood op het Burgemeester Buiningpjj Zondag 16 januan om 12.00 uur schrijving KPJ-prestatieloop Don Bosco aan de Dodeweg 14 00 uur start 1500 meter. 14 30 uur start 3000 meter el 15.00 uur idem 5000 meter, n Zondag 16 januari om 14.30 uur v(i balwedstrijd Amsvorde tegenfy op het terrein van AmsviQ (Leusderweg, Amersfoort), g Dinsdag 18 januari om 20.00 uur: fc jartwedstrijd BV Leusden 1 Leusderkwartier 1 in het huis aan de Zwarteweg. Dinsdag 18 januari om 20.00 uur; jartwedstrijd BV ,,75" 1 tF Entre Nous 3 in het clubhuis0 de Hamersveldseweg 1

Leusder Krant | 1977 | | pagina 14