„Hoofdcentrum dienst stedebouwkundig en funktioneel geïntegreerd te worden" CML-WERKGROEP BESTEMMINGSPLANNEN „Over architectuur en stedebouw gesproken" CML BOOS OP WONINGSTICHTING CURSUS VAN LATENT TALENT Losse verkoop Leusder Krant LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 13 JANUARI 1977 (Van de redaktie) LEUSDEN - Hoewel de termijn voor het indienen van bezwaarschriften reeds was verstreken, vergaderde de werkgroep Bestemmingsplannen maandagavond over het hoofdcentrum. Gezien het feit, dat ook in de vorige vergadering reeds uitgebreid over de winkelvoorzieningen in de tweede fase was gepraat, kwam er maandagavond niet veel nieuws uit. Duidelijk werd, dat zowel de werkgroep als de belangstellenden en aspektgroep-leden op de publieke tribune de aanwezigheid van een stedebouwkundige wel misten. Wat ook gemist werd was de stedebouw- kundige visie ten aanzien van het hoofdcentrum. Vanuit de publieke tribune werd dringend gepleit voor een grotere integratie van het hoofdcentrum met de omlig gende woonwijken. „Zoals het er nu op papier uitziet, wordt opnieuw een eiland gekreëerd en dat moet voorkomen worden", zo luidde de mening, die overigens na enige aarzeling door de werkgroep Bestemmingsplannen werd overgenomen. Daarbij had ook de aspektgroep Voorzieningen in haar rapport reeds ge- konstateerd, dat het hoofdcentrum een goede kans liep een eiland te worden. Besloten werd, dat een avond zal worden gehouden met stedebouwkundigen en andere deskundigen over de stedebouwkundige en funktionele integratie van het hoofdcentrum. De werkgroep is van mening, dat zij die informatie broodnodig heeft als straks aan de detaillering, het invullen van het hoofdcentrum wordt begonnen. Voorzitter Kreikamp legde nogmaals de nadruk op wat in de vorige vergadering reeds nadrukkelijk naar voren was gebracht: de ontwikkeling van het hoofdcentrum kan niet los worden gezien van een verdere ontwikkeling van de Hamersveldseweg/Zwarteweg en de Biezenkamp als logische winkelstraat- verbinding. De Centrumweg - zoals ook door de aspektgroep voorzieningen reeds was bepleit - zal een niet te grote omvang mogen hebben om niet een barrière te vormen tussen woonwijken en hoofdcentrum. RAPPORT ASPEKTGROEP De aspektgroep Voorzieningen van het CML had een rapport van haar be vindingen opgesteld. Hierin werd het volgende gesteld: Bij gunstig advies van de Kroon stelt de aspectgroep voor de afbouw van de „Biezenkamp" spoedig ter hand te ne men. Van het hoofdcentrum zijn de winkels pas in 1979 klaar. De Hamersveldseweg-Zwarteweg zou bij opheffing „bevriezing" in combinatie met de beide centra een levendige en gezellige dorpskern vormen. Vooral er voor waken dat het hoofdcentrum een eiland wordt. Bedenkingen bestaan tegen de forse aanzet van de Centrum- weg naast het hoofdcentrum. Het moet mogelijk zijn kinderen zo rond de 10 jaar met een gerust hart in het hoofdcen trum boodschappen te laten doen. Ver warring was er naar aanleiding van de Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 41495; Mamix Kreljns, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495, b.g.g. 03420-6141toe stel 17. Abonnementsgeld: 6,50 per kwar taal;/ 12,75 per halfjaar en 25,00 per jaar. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. NABESTELLEN FOTO'S De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde toto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bi] vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/C. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Krantenkombinatie te Barneveld. stukken: 20-30 levensmiddelen -10-15 non-food of omgekeerd. Geen ophoping van levensmiddelen-winkels; vooral breed assortiment aantrekken. We denken b.v. aan sportkleding, hor logerie, kinderkleding, poelier, hand werken. Nu is er geen concurrentie, toch moet er keuze-mogelijkheid zijn. Indien het advies van de Kroon nega tief is, ziet de aspectgroep grote voorde len in de bouw van nood winkelswinke liers kunnen dan reeds met verkoop be ginnen; de bevolking krijgt zo spoedig mogelijk een groter aanbod. Twijfels bestaan over de bestaansmogelijkheid van BI. Bezwaar bestaat tegen de aan wezigheid van een brandweergarage en een garage met reparatie-bedrijf en uit- deutónrichting in hethoofdcentrum. Het vele verkeer dat deze garages aan trekken is in tegenspraak met de voetgangers-voorrang in het centrum. Is de Hamersveldseweg uitsluitend toe gankelijk voor fietsers en voétgangers of worden ook bromfietsen toegelaten? Mogen op den duur nog auto's komen? Het hoofdcentrum en daarbij de hele dorpskern moet ook in de avonduren gezellig zijn. Waken voor teveel kanto ren en winkels; ook woningen en andere manieren om ook 's avonds een levendig centrum te houden. De aspect groep denkt hier aan expresso-bar of andere horeca-vestiging, zaaltje met plm. 200 zitplaatsen voor muziek uitvoeringen, bioscoop enz. Nu er voor lopig nog geen plannen zijn voor een cultureel-centrum stelt de aspectgroep zich voor een zaaltje te koppelen aan het gemeentehuis, zoalss in andere plaatsen, o.a. Bussum, is gedaan. Een stil en doods centrum is gauwer prooi van vandalisme. Verder stelt de aspectgroep voor het hoofdcentrum bij de te verwachten groei aan te passen en niet te groot te maken. De aspektgroep zou graag wat infor matie ontvangen over plannen voor de jeugd. NOODVOORZIENINGEN Wat betreft die noodvoorzieningen ontstond enige verwarring. De heer Van Galen van de aspektgroep: „We zien voorlopig nog geen snelle uitbreiding van de Biezenkamp zelfs al zou kroon gunstig beslissen. Maar straks blijft Leus^len wel groeien. Als niet tijdig wordt voorzien in winkels, zal een groot deel van de nieuwe inwoners haar inkopen in Amersfoort gaan doen. Daarom stellen we voor om op de plaats van het tweede deel van het hoofdcen trum binnen afzienbare tijd een nood- winkelvoorziening neer te zetten Dat hoeft geen problemen te geven, omdat die plaats dan reeds de juiste bestemming heeft. Tegelijkertijd kan dan worden begonnen met de bouw van de definitieve winkels". In het algemeen werd besloten er bij het gemeentebestuur op aan te dnngen, dat uitgroei van de Hamersveldse weg/Zwarteweg tot winkelstraat zal worden geaktiveerd en dat de uitbouw plannen van De Biezenkamp tijdig ge reed dienen te zijn. „Dat heeft na tuurlijk konsekwenties voor het hoofd centrum", aldus een opmerking van één der leden. De kans dat het hoofdcentrum daardoor kleiner van omvang zou worden, is inderdaad aan wezig, zo werd onderkend. WONINGSTICHTING LEUSDEN Voorzitter Kreikamp had namens de werkgroep bestemmingsplannen van het CML een brief gezonden naar de Woningstichting Leusden, waarin hij zijn bevreemding uitsprak over het feit, dat de woningstichting Leusden buiten het CML om een eigen inspraakproce dure was begonnen, wat bovendien werd gesubsidieerd door het rijk, dus van gemeenschapsgeld, terwijl het CML daarvoor het geëigende apparaat had opgebouwd. Voorzitter Van der Weijden van de Woningstichting schreef daarop in een antwoord, dat de woningstichting natuurlijk bereid is om alJe informatie te verstrekken, dat het CML van harte welkom is bij de in spraakavonden, maar dat het weinig zinvol zou zijn om een tweede in spraakprocedure op te gaan zetten via het CML. Overigens onderkent de Wo ningstichting Leusden wel de controle rende funktie van het CML, zo werd in de brief gesteld. Voorzitter Kreikamp bleef van me ning, dat volkomen was voorbijgegaan aan de inspraakgedachte van het CML. „Met de Woningstichting Centraal Ne derland en het Bouwfonds Nederlandse Gemeente hebben wij van het begin af bijzonder prettig gewerkt en werden wij steeds betrokken bij de inspraakproce dure. Ik vraag me echter wel af, waarom de Woningstichting Leusden voorbij is ge gaan aan het CML. „Hij vond het een vreemde zaak en stelde voor om het ongenoegen van het CML hierover ter kennis te brengen van het gemeentebe stuur. Daar waren de leden het volkomen mee eens. Commentaar van de voorzitter van de Woningstichting Leusden de heer J. van der Weijden op de CML- vergadering: „Met verbazing heb ik kennis geno men van de uitspraken van de voorzitter Werkgroep Bestemmings plannen (de heer Kreikamp). Aan de door mij geschreven brief d.d. 30/12/76 ging een uitvoerig telefonisch on derhoud vooraf, waarin bleek dat de heer Kreikamp en ik ten aanzien van de inspraakprocedure voor de woning wetwoningen feitelijk geen verschil van mening hadden. Het is beslist onjuist, dat de Woning stichting de intentie heeft om het CML buiten spel te zetten. Wij hebben het CML uitgenodigd om deel te nemen aan de inspraakprocedure en bovendien toegezegd deze groepering uitgebreid schnftelijk te informeren. Voorts is door mij aangeboden om persoonlijk met de werkgroep bestem mingsplannen over alle „in en outs" be treffende de inspraakprocedure van ge dachten te wisselen. De inspraakproce dure als zodanig is goedgekeurd door de minister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening en door de Gemeente Leusden en wordt begeleid door gekwa lificeerde sociologen. Het is jammer, dat de werkgroep Be stemmingsplannen thans op deze wijze reageert. Het belang van de toekomstige be woners wordt door de Woningstichting Leusden centraal gesteld in haar beleid. Wij zijn van oordeel, dat dit beleidsuit gangspunt ook verwacht mag worden van de Werkgroep Bestemmingsplan- er staat en dan begint het gekanker. Inspraak heeft pas zin als inwoners begrijpen wat „stedelijke ruimte" be tekent". Architekt Nord wil ineenkur- sus van 5 avonden aande hand vandia's, LEUSDEN - „Het lijkt wel of we overal wat over moeten weten In spraak is niet alleen een modever schijnsel, we ervaren aan den lijve wat het betekent als anderen voor je beslissen en je zou het graag anders gehad hebben". Woorden opgetekend uit de mond van de architekt ROB NORD (40), sedert 4l/z jaar bewoner van Ro- zendaal aan een pleintje door hemzelf ontworpen in samenspraak met de ove rige bewoners vanBretagne. Als mede- direkteur van een architektenburo in Amsterdam hepft hij o.a. het Sonesta hotel en de Openbare Bibliotheek bei den te Amsterdam gebouwd. Hij is nog even idealistisch als toen hij 6 jaar geleden als bouwkundig ingenieur in Delft afstudeerde op een deelplan van de binnenstad Zwolle om een alterna tief voor het te bouwen stadhuis te kunnen leveren. „Kritiek moet liefst opbouwend zijn", zegt hij, „je moet kunnen laten zien hoe het dan welbeter kan i.p.v. te zeggen dat het een rot plan is Hij vindt het algemene onbe hagen over het interieur van de huidige steden en dorpen terecht, maar de be woners hebben niet de kennis er wat aan te doen. Ook van het interieur van de woning valt meer te maken: „men is geneigd maar over te nemen wat in meubelzaken en modebladen voorge spiegeld wordt, zonder er zelf over na te denken „Smaakmakers" zijn „in"; het ontwikkelen van een eigen smaak is er niet meer bij. Men is te veel geneigd te menen dat „mooi" en „lelijk' begrippen zijn waar stede- bouwers en architekten maar over na moeten denken, totdat het resultaat tekeningen en een praatje wat meer over architektuur en stedebouw duide lijk maken, voorbeelden hoe het eigen lijk niet zou moeten en hoe het beter gedaan wordt Daarnaast natuurlijk ook een kijkje in de keuken van de archi tekt, waaruit blijkt met welke problemen hij te maken heeft, of het nu grote gebouwen of kleine verbouwingen be treft? Wordt zo'n kursus niet te tech nisch'' Rob Nord zegt daarvan, dat je juist een beetje van de techniek moet weten om inzicht te krijgen in de prpblemen rond de te behandelen onderwerpen, maar iedereen weet wat een huis is en daarom is men van nature in dat soort techniek meer geïnteresseerd Met behulp van de besproken sumiere gegevens kan men dan "ook tekeningen lezen en leert men aan de hand daar van zich een ruimte voor te stellen. Dat laatste is weer enorm belangrijk om te doorgronden wat al die techno- kraten van plan zijn te gaan doen met onze leefomgeving, voorzover die ge bouwd gaat worden, een omgeving die ook voor onze kinderen nog leefbaar moet zijn. ACHTERVELD Donderdag 13 januari bejaarden soos 13 30 uur. Donderdag 13 januari Pico. Kreatieve avond. Vrijdag 14 januari bibliotheek 19.00- 20.00 uur. Zaterdag 15 januari Spelavond junioren in kantine. Zondag 16 januari bibliotheek 10.30- 12.00 uur Dinsdag 18 januari bibliotheek 15.15- 16.30 uur. Dinsdag 18 januari verkeerscursus 20 00 uur. Dinsdag 18 januari E.H BO 20.00 uur voor nieuwe leden en gediplomeer den. Donderdag 20 januari K P.O. avond in de Oude Peerdestal, 20.00 uur. LEUSDEN-CENTRUM Elke donderdag: Clubgebouw Blijhof, Volksdansen Van 16.00-17.00 uur voor de jeugd vanaf 8 jaar. Van 19 00-20.00 uur voor gevorderden; van 20.30-22.00 uur voor volwasse nen. Elke donderdag: UW Seniorenso ciëteit „Sporthal Groenhouten", de Meent. Van 14.00-16.30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45-19 45 uur: Jeugdschaken in de oude Roda- kantine. Om 19.45 uur: schaken voor senioren in dezelfde kantine Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14 30- 17 00 uur Johanneshoeve, Ha- merveldseweg. Elke woensdag: Ros Beyaart, repeti ties koor „Treecksangh". Van 19 45-21.45 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 10.00 uur gezinsverzorging en be jaardenhulp van het Groene Kruis- gebouw, Wit-Gele Kruis, Rozen- gaarde 33 Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamers veldseweg vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: „De Til" open vanaf 19.00 uur. Hobby club om 18.30 uur Hulpdienst ,,De Wetering": Telefoon nummers 42746/42249. Stichting Amivedi: Mevrouw M. von Bergh, tel. 03425-1554. Elke zaterdag: ,,De Til", Discodans- jivond. Aanvang 20.00 uur Elke zondag: „De Til", Discodans middag. Aanvang 14.00 uur. OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK LEUSDEN Maandag 18 30-21.00 uur. Dinsdag 14.00-17.30 uur. Woensdag 10.00-12.30 en 14.00-17.30 uur. Donderdag 18.30-21.00 uur. Vrijdag 14 00-17.30 en 18.30-21.00uur. Zaterdag 10.00-12.30 uur. JEUGDKLUBSIN ,,'T CLAEVERENBLAD" Maandag: 8-12 jaar, 18.45-20.00 uur, onder leiding van: Sytse Fennema, Marion Dobma, Hans Visser. Woensdag: 12-16 jaar, 19.00-20.30 uur, onder lei ding van: Ton van de Weerd, Edward Delfori. Donderdag: 16 plus, 20.00-23.00 uur, onder leiding van: Wim van de Brink, Peter Upper- man. Zaterdag: 15 plus, 20.00-23.30 uur, onder leiding van: Jeanette Lodders. Bert van Loenen. Leusden-Zuid Donderdag 13 januari: Bibliotheek "De Boekenmolen", Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 14.00 tot 17.00 uur. Voor volwassenen en jeugd. Vrijdag 14 januari: Bibliotheek "de Boekenmolen" Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 19.00 tot 20.00 uur. Uitslui tend voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Vrijdag 14 januari: Jeugdklub voor 12 en 16 jarige in 't Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 15 januari: Yazihlint van Theo Caldenhoven, van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Maandag 17 januari: Bibliotheek "De Boekenmolen", Palet- school, Willem de Zwijgerlaan, Uitle ning van 14.00 tot 17.00 uur. Voor volwassenen en jeugd. Maandag 17 januari: Gezinsverzorging en ouderenhulp van de Kruisvereniging Leusden aan de Roo van Aldenvereltlaan 13, van 14.00 tot 15.00 uur. Maandag 17 januari: Jeugdklub voor 8- en 9 jarige in 't Tref punt aan de Arnhemseweg van 18.30 tot 20.00 uur. Maandag 17 januari: Gemengd Koor "Kunst Veredelt". Re petitieavond in 't Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 20.00 tot 22.00 uur. Zijn er bassen en tenoren die willen komen méé-zingenl Dinsag 18 januari: U.V.V. Senioren Sociëteit. Ontmoetings middag voor de mensen van Leusden- Zuid, die van gezelligheid houden; zowel jongere als oudere mensen zijn welkom. In het klubhuis van "Roda". Burge meester Bruining Sportpark, van 14.00 tot 16.30 uur. Dinsdag 18 januari: Bibliotheek "De Boekenmolen" Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 19.00 tot 20.00 uur. Uitslui tend voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Woensdag 19 januari: Jeugdklub van 10- en 11 jarigen in 't Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19.15 tot 20.30 uur. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1. ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN -Z.: Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9. Oppasdienst Leusden: Voor een oppas bellen naar: Mevrouw B. Hassink, Azuriet 17, Leusden-Cen trum, telefoon 43132. Exposities In Leusden Jan Mont(jn: etsen in Eetkafé-galerie "De Hakhorst", Waarden 25a, einde Noorderinslag te Leusden-Centrum tot zondag 16 janua ri. Eetkafé "De Hakhorst" is dagelijks geopend van 16.00 tot 24.00 uur. 's Zon dags vanaf 12.00 uur. 's Maandags ge sloten. Leusdenaren exposeren elders Diederik de Buck: groepsportretten in het A.K.G. Ploeghhuis, Muurhuizen 159, Amersfoort op vrijdag 14 januari van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag 15 januari van 11.00 tot 17.00 uur en zon dag 16 januari van 14.00 tot 17.00 uur. LOEP OP EENDRACHT IN TONEEL De toneelvereniging de Eendracht start deze week haar reeks voorstel lingen in de nieuwe zaal van 't Ros Beijaart. U zou er beslist eens naar toe moeten gaan, want het is de moei te waard en u maakt dan niet alleen kennis met de nieuwe zaal, maar ook met de toneelvereniging. Amateur toneelverenigingen moet je in ere houden. Je ziet ze steeds meer ver dwijnen bij gebrek aan nieuwe leden of zaalruimte. In Leusden valt dat ge lukkig nog mee. En dit weekeinde kunt u dertien leden op het toneel zien: Fred Kersten, Gerda Hilhorst, John Visser, Hans Klein, Peter van Zandbrink, Teus Valkenburg, Dicky Rep, Dinie de Jong, Martin Rep, Bea Boogmans, Marja van den Berg, Anton Tijmensen, Bert Tijmensen. En achter de schermen: souffleuse Wil Haanstra en regisseur M. G. Pie- ters. Toi, toi, Eendracht! DIALOOG Leusdenaar: „Zeg ik heb gehoord, dat het CML besloten gaat vergade ren." Andere Leusdenaar: „CML? Wat is dat?" Leusdenaar: „Dat is die club. die aan inspraak doet en zo en namens ons de gemeente vertelt wat wel en niet goed is." Andere Leusdenaar: „Oh. Doen ze dat? En hoe weten ze dan wel wat wij wel en niet willen?" Leusdenaar: „Dat weten ze ook niet. Daarom gaan ze nu eind deze maand er over praten. Samen. Horen wij later wel wat wij wel en niet wil len..." Andere Leusdenaar: „Oh. gaat dat zo?" P.S. BANDEN NIEUWE VVD-VOORZITTER 1 Op een nieuwjaarsreceptie kom je nog eens wat te weten. Tussen alle i partijen door laverend konstateerde ik, dat de VVD sinds enige maanden een nieuwe voorzitter heeft. De pu- bliciteltsmachine der liberalen heeft gefaald, maar wij zullen dat als krant maar even rechtzetten. Doordat voorzitter R. M. Bergsma sinds kort raadslid is (voor de heer Fock), werd I de heer P. Lodewijks tot nieuwe J voorzitter benoemd. Dat weet u dan I ook weer. l -1 PVDA-RECEPTIE De afgelopen dagen konstateerde een Achterveldse fietsenhandelaar tot zijn verbazing een veel groter aantal lekke en stukgereden banden dan normaal gesproken tegen deze tijd het geval is. De banden bleken steentjes en stukjes glas te bevatten. De bandenklachten bleven komen en het begon er zorgelijk uit te zien met de voorraad vón de fiet senhandelaar. Niemand kon hem ei genlijk vertellen, wat er precies aan de hand was. Wij informeerden bij de gemeentelijke voorlichting of zij misschien kon zeggen, wat er fout zat met de Leusdense fietswegen. Dat kon in eerste instantie niet. De Achterveldse suggestie, dat de as faltering van het fietspad langs de Hessenweg schuldig zou zijn aan de lekke-banden-regen, bleek na een snel onderzoekje niet juist: er was geen sprake van een slijtlaag. Het fietspad is gewoon glad. Een andere mogelijkheid was, dat er scherpe stukjes zouden kunnen zitten in strooisel, door de gladheid bestrijdingsdienst der gemeente op gladde dagen over de Hessenweg gestrooid. Ook dat bleek niet juist. Maar bij de gemeente wordt wel de gelijk gewerkt en de oplossing voor het raadsel is nu wellicht gevonden. Maar die ligt niet op Leusdens ge bied. Tussen de Kopermolenbrug en de Hogeweg is kortgeleden namelijk door de gemeente Amersfoort het fietspad opnieuw geasfalteerd en wèl van een slijtlaag voorzien. In Leusden vermoedt men - aan de hand van steenmonsters - dat de aangebrachte slijtlaag, bestaande uit porfier-slag, gemalen grind, te scherp is geweest voor fietsbanden. Zoiets kan zo nu en dan voorkomen, ook ai wordt dergelijk spul ook elders veelvuldig gebruikt zonder dat er banden op lek worden gereden. De gemeente Amersfoort is in kennis gesteld van het vermoeden. De fietsers weten nu misschien waar ze aan toe zijn De Partij van de Arbeid, afdeling Leusden hield na afloop van de ge meentelijke nieuwjaarsreceptie eveneens een dergelijke ontvangst, maar dan in het eetcafé van Freddy Textor, de „Hakhorst". Hoewel het tijdstip nu niet bepaald met zorg was gekozen, was de belangstelling voor dit gebeuren nog redelijk te noemen. De VVD-fraktie was present en ook enkele vertegenwoordigers van het toekomstige CDA gaven blijk van hun belangstelling. VVD LUIDDE DE BEL De VVD hield tenslotte vrijdagavond een nieuw jaarsreceptie in de vernieuwde zaal van 't Ros Beijaart, die behoorlijk vol was. Ook hier werd belangstelling van andere politieke zijde gekonsta- teerd. Vertegenwoordigers van pro gressieve partijen en CDA waren aanwezig op deze liberale nieuw jaarsreceptie, die werd geopend met het luiden van de bel door de nieuwe VVD-voorzitter de heer P. Lodewijks en een toast op koningin en prins. Ook hier waren de politieke diskus- sies legio. WAAROM NIET SAMEN? Afgezien nog van het feit, dat we een nieuwjaarsbijeenkomst van het CDA hebben gemist, vragen we ons toch af, waarom alle politieke partijen van Leusden niet samen één nieuwjaarsbijeenkomst gaan hou den. Zoiets spaart energie en tijd uit en je hoeft dan tenminste niet de hele eerste week van januari van zaal naar zaal te gaan om vriend en vijand het allerbeste te wensen voor dit nieuwe jaar. En zo nodig kan altijd nog een grote circustent worden gehuurd voor deze gelegenheid. Dat kan de WD dan het beste organiseren* omdat zij daar ervaring mee heeft. De Partij van de Arbeid levert de electri- ciens voor verlichting en geluidsin stallatie en het CDA draagt zorg voor de ordedienst. En de bloemen worden geleverd door alle ander^ partijen in Leusden. Als versiering van de Leusdense demokratie. KERSTBOOM VERBRANr DEN Vorige week zijn tal van kerstbomen weer in vlammen opge gaan en slechts enkele ashoopjes herinneren nog aan de tijd, dat de kaarsen weer brandden en denner bomen het symbool vande kerst wa ren. Daarnaast blijven natuurlijk ook de lege plekken in de bossen over, maar dat is een ander verhaal. De kerstbomen zijn weer succesvol verbrand en we hebben er nog even onze handen aan gewarmd in dit gure jaargetijde. Toch stonden we wel even te kijken, toen we zaterdag avond ergens in één der woonwijken enkele opgeschoten1 knapen bezig zagen met het ver-1 branden van kerstbomen in eenl zandbak. Zijn die jongens nou echti zo dom, dat ze niet kunnen lezen? Ofl zouden ze te lui zijn om hun bomenl op de juiste tijd naar de juiste plaats te brengen? Ze zijn nog niet zo oud als ze er uitzien, dat staat wel vast Want anders zouden ze toch niet in een peuter-zandbank zijn gaan spe len? P. S. POLITIEK KAFÉ Op een wat ongelukkig gekozen moment werd vorige week donderdag sinds lange tijd weer eens Politiek Kafé gehouden in Leusden. Ongelukkig, omdat vorige week de ene politieke partij na de andere een nieuwjaarsreceptie gaf, en politiek Leusden en alles wat daar bij hoort, elkaar toch wel te zien kreeg. Vandaar dat het donderdagavond in Eetkafé de Hakhorst niet overmatig druk werd. Wat niet ver hinderde, dat het er best was. En hier en daar werd er ook nog wel even een politiek onderwerp aangesneden.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3