Se wilt er toch wel eens over praten" Miranda Kwartet in Vallei-Concert Kennismakingsavond Don Bosco op 18 jan. a.s. i Sluimert Leusden-Z. in? Uitslag Kerstpuzzels Spaanse Ontboezemingen Ingezonden: Ingezonden Slimming komt LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 13 JANUARI 1977 Ouders bekeken opgeknapte school LEUSDEN/ZUID - De kleuters jui chen. Hun ouders hebben in de Kerst vakantie "De Blokkendoos" schoonge maakt en hersteld. Donderdag 6 januari konden de ouders allemaal komen kijken, hóé de kleuter school er na de schoonmaak- en schil derbeurt uit zag. Veel moeders maakte van de gelegenheid gebruik om meteen met hun kinderen in de herboren "Blok kendoos" aan het werk te gaan. We zagen moeders, die een wandkleed met de kleuters maakten, die poppetjes van touw fabriceerden voor het herstelde poppenhuis. En er werd alom geknipt, geplakt, getekend en gekleurd. Het ging er zeer geanimeerd toe, tot grote vreugde van de kleuterleidsters Mirjam Bik en Joke Nagtegaal, die met frisse moed het nieuwe jaar op "De Blokkendoos" kon den starten. Van de zijde van de gemeente Leusden kwamen drie ambtenaren kijken. Het Gemeenteraadslid, mevrouw C. Verduin Munnik kwam eveneens poolshoogte ne men, en de heer Boogaard van de afde ling Onderwijs zegde toe om óók even te komen kijken. En nu maar hopen, dat men een modus zal vinden om de resterende herstellin gen te laten uitvoeren, en om de opge wekte helderheid van de school door goed funktionerende schoonmakers te doen bijhouden. LEUSDEN - Duizenden mensen rij- op de Dodeweg voorbij aan de Tech- den er dagelijks op de Arnhemsewegof nische School ,,Don Bosco". Velen (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) LEUSDEN - Jaren geleden hielden wij een enquête voor de verwezenlijking van een sportzaal. - Een ieder was zeer enthousiast en het duurde bepaald geen jaren of onze wens werd vervuld! Een prachtige sportzaal, waar vele sporten plaatsvinden en kun nen worden beoefend. Kortom, het is een groots bezit, waar Leusden-Zuid trots op kan zijn. Voor de huisvrouwen is er dinsdags avonds van half 9 - half 10 gymnastiek, dat weet U toch allen? Met een stel gezellige dames, die zich vaak na het kopje koffie uit de stoel hijsen omdat de T.V. zo interessant is, het boek mooi, buiten koud er toch tussen uit te trekken. Want heus dames na één uurtje ont spanning bent U volkomen fit! Door onze trainster Bernadette wordt er veel aandacht besteed aan goede grond- oefeningen, spieren worden gebruikt die U overdag niet nodig hebt, maar voor de gehele lichaamsconditie uiterst belang rijk zijn. Kortom elke dinsdag is het knotsgezel- lig....maar waar blijven de overige huis vrouwen? De laatste maanden is be paald niet overdreven te noemen: "Op komst troosteloos" en voor de trainster, maar ook voor de dames die wel komen. Ik doe een beroep op U om "Impala" voor de huisvrouwen in stand te houden en daarom neem nu in 1977 het goede initiatief, kom eens kijken hoe het bij ons is en met enige sportieve instelling wordt U vast lid. Het is echt gezellig en zo belangrijk onze lichamelijke conditie in goede stand te houden. Moge de maand januari zijn volop dames bij "Impala" het is zo fijn de vereniging en ook wij rekenen er op 1977 huisvrouwengym aan de top! Een enthousiast Impala-lid Komt U kijken? U kunt zich ook melden bij 't Secretariaat "Impala", Krakhorst 8, Leusden-Centrum, tel. 42135. hebben er ongetwijfeld nooit bij nage dacht anderen zouden misschien best eens een kijkje willen nemen in dat misterieuze groene buiten. Zo gaat het ook vaak met ouders die kinderen hebben op de basisschool. Ontelbaar zijn de publicaties over het onderwijs die er dagelijks verschijnen en in elke wijk vindt u wel een of andere school. Misschien hebt u er nog nooit over na behoeven denken wat Henkie of Ivonne na de basisschool zou gaan doen Maar dan sta je plotseling voor het feit dat dit jaar het laatste jaar is en dat er een keuze moet worden ge maakt voor het vervolgonderwijs. Om de ouders van schoolverlatende kinderen, jongens zowel als meisjes, te helpen om meer zicht te krijgen op ae mogelijkheden die het technisch onderwijs biedt, en dat zijn er heel wat meer dan de meeste mensen weten, houdt deze school op 18 januari a.s. KÜ r ■8 jji Op de puzzels en de kleurplaat in onze kerstbijlage in de week van 20 december tot en met 24 december is een overweldigend aantal inzendingen binnengekomen. De puzzelredaktie heeft handen vol werk gehad om de bijna vijftienhonderd in zendingen te sorteren. Wat de puzzels betreft, er was natuurlijk een groot aantal goeie inzendingen, zodat er tot loting moest worden overge gaan. De spreuk van de monsterpuzzel was als volgt: In een vaak zo donkere wereld brandt een licht en schijnt een ster. Willen klokken ons vertellen: heus de vrede is niet ver. De boekenbon van vijfentwintig gulden gaat naar A. van de Pol, Leesonweg 11Ederveen. Die van twintig gulden gaat naar juffrouw Schimmel, Stationsweg 40, Woudenberg. De boeken bon van vijft'en gulden is voor mevrouw Fabbrilstra, Vitterweg 18, Lunteren en de boekenbon van tien gulden is voor mevrouw Rietschoten, P. C. Hooftstraat 18, Barneveld. De oplossing van de kinderpuzzel luidde als volgt: Sterren en versierde bomen, kerstfeest zal komen. Platenbonnen ter waarde van 7,50 gaan naar: Alie Pater, Wesselseweg 111, Kootwijkerbroek; Hanneke Roozenboom, Stoutenburgerlaan 6, Stoutenburg; Lia Hazeleger, Schans 4, Woudenberg; Henk Schep, Frans Halsstraat 19, Voorthuizen; Ina Groeneveld, Berkhofweg 47, Lunteren. Ook het aantal ingezonden kleurplaten was werkelijk fantas tisch. De jury heeft het bijzonder moeilijk gehad. Per leeftijd zijn twee prijswinnaars aangewezen. Alle winnaars zullen een jeugdboek krijgen thuisgestuurd. De jeugdboeken gaan naar: (3 jaar): Niclas Visscher, Hoef 12, Nijkerk; Corine van Eldik, Dorpsstraat 15, Woudenberg (4 jaar): Henrike van de Krol, Topperweg 29, Kootwijkerbroek; Jacobine Krijkamp, Bentinckstraat 14, Nijkerk (5 jaar): Els Petersen, Jan van de Heydenstraat 12, Kootwij kerbroek; Sandra Vrijhoef, Middenstraat 40, Woudenberg (6 jaar): Johan Brink, Nw. Milligenseweg 35, Kootwijk; Fride Visscher, Hoef 12, Nijkerk (7 jaar): Annet Brinks, Tolnegenweg 65 I, Voorthuizen; Arjanne van Maanen, Espeterweg 7, Barneveld (8 jaar): Margreet van Middendorp, Boshuisweg 8, Putten; Erica van Koot, Korenstraat 10, Nijkerk (9 jaar): Gerard Mulder, Rulerweg 12, Lunteren; Thea Katten broek, Wencopperweg 79, Kootwijkerbroek (10 jaar): Lieke Hilhorst, Aardeweg 12, Achterveld; Alinda van Donkersgoed, Postweg 159, Lunteren (11 jaar): Heieen Bot, Rozenhaag 16, Leusden-Centrum; Meyna Hey, Hessenweg 10 II, Barneveld (12 jaar): Conny van Veldhuizen, Potgieterstraat 35, Barne veld; Tina van Dam, Ganzekampweg 4, De Valk. een avond waarin deze mogelijkheden uitvoerig aan de orde komen. Ook al hebt u al plannen in de rich ting van andere schoolsoorten, komt u gerust eens kijken hoe het er op „DON BOSCO' uitziet, het verplicht u tot niets. Breng gerust uw zoon of dochter mee. zodat ze ook zelf kunnen zien wat er te koop is. Omdat er, na een kopje koffie natuurlijk, begonnen wordt met een uiteenzetting van de studiemogelijkheden, is het van be lang om tijdig, d w z. om 20.00 uur, aanwezig te zijn Natuurlijk is er ook gelegenheid om de school te bekijken. De bedoe ling is om de avond om 22.00 uur te besluiten Komt u met de auto, gebruik dan de ingang aan de Dodeweg. Maakt u gebruik van de bus? „Don Bosco" is bereikbaar met de lijnen 58 en 80 van de C.N De bushaltes liggen vlak bij de voetgangersingang, naast de jxiort aan de Arnhemseweg De december-dagen zitten erop, voor lijners dikwijls een strop. Want de heerlijkheden dier dagen, zit op onze heupen in dikke lagen We zullen dit weer moeten bezuren, met allerlei dwaze en moeilijke kuren. In januari worden onze lusten ingetoomd en we met vele boekjes en diëten overstroomd. Hoe het hoofd te bieden aan deze war boel, met ,,een slanke lijn" als hoofddoel? Een super-snel dieet, wat helpt direkt, het .pondjes-vlieg-eraf-effect? Mensen, laat je verstand je iets zeggen, en je niet door deze leuzen in de luren leggen! Verantwoord vermageren is het magi sche woord, dat heeft u vast wel eens meer gehoord Gewoon koken met het gezin, alleen uzelf bindt een beetje in. Niet in de vorm van meer vlees of vis, hetgeen niet voor elke beurs mogelijk is. Bijeenkomsten in klubverband, met mensen nauw aan uw verwant. Afvallen? prima, maar dan niet alleen, Hier houdt u elkaar op de been. En dan nog een prettig bericht, waarvoor menigeen wel zwicht. Onze klub heeft geencommercieledoe- len, ,,munt slaan uit" is een woord waar we niets voor voelen. Stichting is een woord wat we hoog dragen, vandaar dat we weinig lesgeld vragen. 20 jan. starten wij een nieuwe groep, wij horen al een hoera - geroep In Krakhorst" zullen wij proberen, u op voedingsgebied nog iets te leren. Afvallen in gezelligheid, wie heeft daarvoor geen tijd????????? Inlichtingen Tonny Spit - Sacksioni. Boekweitland 29, Leusden-C., tel. 033- 43380. Het regent feestjes de laatste tijd. Door de een of andere onver klaarbare oorzaak schijn ik bij de la gere regionen der notabelen te horen. Eerst die happening met de minister in het gerenoveerde agraris bedrijf en nu weer een invitatie tot de opening van het peerd „Beyaert". 't Kan niet op. 'k Moest denken aan Arthur van Schendel's De wereld een dansfeest, en ik hoopte, dat het niet zo'n trieste affaire werd als in deze roman. Op de fiets, want voor zo'n eindje, draai ik m'n hand niet om, heb ik ook niet gedaan trouwens, was ik er zo. M'n vrees werd niet bewaarheid, die vrees was nl. dat in de vernieuwingsdrift het mozaïek in de gevel van het ros eens vervaardigd en geschonken door de hand- vaardigheidsgroep der K.P.J. (lees: Hobbyclub) gesneuveld zou zijn. De enige, zij het jonge, gevelversiering in het dorp. Die Heemskinderen op dat peerd hebben me altijd geïntrigeerd. Het lijkt me een benauwd gedoe zo met z'n vieren. Het was moeilijk om de oorsprong dezer legende te vinden. Achtereenvolgens heb ik geraad pleegd: Jac van Lennep, Johan Hui- zinga, Jan en Annie Romeyn, Sam Presser en de Leusderkrant, nou niks. In ieder geval heeft zo omstreeks het jaar onzes Heeren 800, Karei de Grote mot gehad met een zekere Heino van Ardennen. Lezertjes die in deze wijk wonen, opgelet. En die Heino zette z'n vier zoons, Ritsaert, Adelaert, Writsaerten Reinout op het peerd Beyaert om de mot te beslech ten. Maar het was een wonderpeerd, onoverwinnelijk, en toen een keer de hele equipage te water ging, hoefden die jongens alleen maar het paard aan te raken om niet te verdrinken. Alleen weet ik nou nog niet waar dat „Heemskinderen" vandaan komt; slaap ik weer slecht. 'k Zou bijna vergeten dat ik op weg was naar de opening van dat be roerde peerd. Het was inderdaad een feest al was het geen dansfeest. Of dat nou kwam door de nog jonge nieuwjaarsdag, dat een iegelijk zo blij en vriendelijk was, of door de droog humoristische preek van de Pastoor, ik weet het nog niet, maar het was reuze gezellig, een goed omen voor het jonge echtpaar dat wel een enorme investering heeft moeten doen voor een zo onherken bare restauratie. Er zijn mooie dingen aan de wan den, o.a. de „Vrije Kwasten", althans hun werk. Moderne wandkleden, die bij mij altijd een lichte weerzin op wekken. In de „Kleine Zaal", 't lijkt het Concertgebouw wel, waar we vroeger wel eens een staatsgreep in het Gem. Huis beraamden, heeft een vernufteling, een zekere Coen v. d. Berg, wie dat ook wezen mag, een terugschakelbare verlichting aangebracht. Da s leuk! Van licht naar donker en van donker naar licht Ik kon er niet afblijven. Ga nou mee, zei m'n colle ga. De keuken was voor mij, als zijde lings deskundige, een openbaring, geen Open Baring dus. economis en hygiènis verantwoord in zo'n kleine ruimte. Ik hoop vurig dat het de „uitbaters" van dit etablissement ge lukken zal een redelijke boterham te verdienen en ook een enorm stuk arbeidsvreugde te beleven, ondanks de wel wat snelle uitbreiding der ho- recaffers in het dorp. De Hamers- veldseweg gaat zo zoetjes an naar z'n bestemming, een fijne winkel- en wandelstraat. 't Volgend feest is de in ontvangst neming van de prijs ingesteld voor de naamgeving van het Hoofdcentrum. Zij, die mijn verdriet deelt en m'n vreugde vergroot, heeft ingestuurd: „Biezenramp De hoofdprijs: Een voetreis naar Rome, begeleid door Bertus Aafjes, kan haar niet meer ontgaan. 't Kan niet op! g ■Zoals het programma-overzicht van de Vallei-concerten "5an het begin van het seizoen al aangaf, zal op 15 en 16 januari a.s. het nog zo jonge Miranda Kwartet optreden. Enerzijds jong omdat het kwartet in 1973 werd opge richt en anderzijds door de jeugdige leeftijd van de leden. Hun namen zijn: Lex Korff de Gids, viool. Piet van der Peyl, viool. Jan van Munster, altviool, Hanny de Jong, cello. Het gevarieerde programma, be staande uit werken van Purcell, Schubert en Beethoven, van wie het kwartet nr. 4 in c kl. t. gespeeld zal worden - heeft veel te bieden. Door omstandigheden zal het eerste concert van zaterdag niet op het kasteel van Baron Taets van Amerongen plaatsvinden, maar in de Hervormde Kerk te Renswoude. Hierdoor zijn. naast de abonnementen op zaterdag, nog kaarten beschikbaar; aanvang 20.15 uur. Voor zondag, op het kasteel van de Baron, zijn alle plaatsen gereser veerd voor abonnementhouders; aan vang 14.15 uur. Het kwartet volgde een zo mercursus voor strijkkwartetten in Tsjechoslowakije en ook de meester klasse voor strijkkwartet onder leiding van het beroemde Janacek Kwartet. Het veelbelovende Doe 't Zelf Con cert wordt dit jaar gehouden in Hoeve laken, Sparrendam, op 19 februari. Gladheid Oudejaarsdag slipte op de Leus broekerweg een auto door de gladheid. De heer Van der B. uit Leeuwarden raakte met zijn auto op de Leus broekerweg in een slip door het ter plaatse gladde wegdek. Enkele bomen werden hierdoor beschadigd. De auto van de heer Van der B. liep tijdens deze slippartij ook enige schade op. R(jverbod wegens alcoholgebruik De Rijkspolitie te Leusden moest op maandag 3 januari een rijverbod opleg gen aan de heer H. uit Leusden, die door alcoholgebruik niet in staat werd geacht zijn auto normaal te besturen. Fietser liep beenfraktuur op Op de Dodeweg vond op maandag 3 januari een aanrijding plaats waarbij een fietser werd gewond. De fietser D reed over de Dodeweg in de richting van de Doornseweg. Ter hoogte van "Don Bosco" begon hij te slingeren, en ging hij plotseling naar de linkerzijde van de weg. Hij lette daarbij niet op het tegemoetkomende verkeer. Juist op dat ogenblik kwam van de Doornseweg de auto, bestuurd door de heer S. uit Leusden, die de fietser niet meer kon ontwijken. De jongeman D. werd aangereden, en moest met een beenfraktuur naar "De Lichtenberg" worden getransporteerd. De auto van de heer S. liep bij deze botsing geen schade op. Inbraken opgelost Door de aanhouding van de heren G. en de W. uit Arnhem op maandag 3 januari te Arnhem werden ook een drie tal inbraken in onze omgeving opgelost. De heren bekenden een 60 tal inbraken, waaronder twee te Leusden en één in Woudenberg. Aanrijding Woensdag 29 december vond op de Torenakkerweg te Leusden-Centrum een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. De auto van de heer De W. uit Leusden stond stil op de Torenakker- weg. Mevrouw W. uit Leusden reed in haar auto ter plekke achteruit, en reed daarbij tegen de auto van de heer De W. aan. Er ontstond materiële schade. Verkeerscontrole Op de Arnhemseweg werden op dins dag 4 januari drie automobilisten be keurd wegens het negeren van de stop lichten. Diezelfde dag gingen op de Noorderinslag vijf automobilisten, één bromfietser en twee fietsers op de bon wegens het zich niet storen aan de rode verkeerslichten. Donderdag 6 januari moest de Politie proces-verbaal opmaken tegen twee au tomobilisten wegens het rijden met glad de banden. Eén automobilist werd be keurd, omdat hij niet in het bezit bleek te zijn van een geldig rijbewijs. Eén automobilist kreeg een bekeuring, om dat zijn auto een defekte uitlaat had. Twee fietsers in Leusden-Centrum wer den geverbaliseerd, omdat zij op het voetpad reden met hun rijwielen. Vrijdagavond 7 januari werden enkele automobilisten bekeurd wegens het niet voeren van de juiste verlichting, zowel aan de voor- als aan de achterzijde van hun wagens. Geen voorrang verleend Op de Hamersveldseweg vond op vrij dag 7 januari een aanrijding plaats, waarbij twee auto's waren betrokken. De heer K. uit Leusden kwam met zijn auto uit de richting Stoutenburg over de Hamersveldseweg aan gereden. Zonder te letten op de voorrang, die hij moest verlenen, reed hij de kruising met de Noorderinslag over. Op dat moment na derde op de Noorderinslag de auto be stuurd door dc heer R. uit Leusden. Een botsing was het gevolg. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. Aanrijding Op de Arnhemseweg bij de Hertekop deed zich op vrijdag 7 januari een bot sing voor tussen drie personenauto's. De auto's, bestuurd door de heer N. uit Maarn en door de heer S. uit Tiel, stonden op de Arnhemseweg stil in de file. De heer B. uit Woudenberg nader de in zijn auto en bemerkte te laat dat de twee voor hem staande auto's stil ston den. De heer B. botste met zijn auto op de auto van de heer S., die op zijn beurt tegen de auto van de heer N. werd aangedrukt. Er ontstond alleen materie- le schade. Aanhoudingen Vrijdagavond 7 januari hield de politie de heren S. en V. aan, beiden afkomstig uit Amersfoort. Zij bekenden in septem ber 1976 drie auto's te hebben openge broken, en er goederen uit te hebben ontvreemd. Deze auto's stonden gepar keerd bij Albert's Corner, aan het Hen- schotermeertje en in de gemeente Wou denberg. Met de aanhouding van deze Amersfoortse heren zijn deze autodief stallen tot een oplossing gekomen.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7