Plezierige NCVB- jaarvergadering Feestelijk open huis „Latent Talent" Zaterdag boerenkielen bal in Achterveld Geslaagde uitwisseling met Joda Pannerden Afscheidsreceptie van adj.J. Hartman op 21 jan. a.s. HU OPGEVEN VOOR DE OPTOCHT Geen dienst van gebed voor eenheid van de kerk Ingezonden ZONDAG IN KRAKHORST KOOKHOEKJE KERKDIENSTEN LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 20 JANUARI 1977 11 - In Achterveld voert de illustere Walter Puup zijn Puupekoppen aan. KRABBETJES MET ZUURKOOL U hebt nodig. 1 kg krabbetjes 2 uien 3 laurierblaadjes wat karwijzaad 12 peperkorrels, wat zout 4 wortels (geen winterpeen!) \/2 pond zuurkool. Doe de krabbetjes in vuurvaste scholen en leg de in plakken ge sneden uien en de kruiden er bo ven op. Giet er liter water bij. Laat alles ongeveer 45 minuten in de oven sudderen en spreid dan de zuurkool er over heen. Laat nog ongeveer 20 minuten doorkoken. Maak er een luchtige aardappelpuree bij. Eet smakelijk. Japieja. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk zondag 23 februari, aanvang 09.00 uur. ds. Baaiter uit Den Ham. R.K. Kerk zaterdag 22 januari, aanvang 19.00 uur, H. Mis. zondag 23 januari, aanvang 08.30 uur, H. Mis. aanvang 10.30 uur. Hoog Mis. LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk 9.00 u.: ds Kooman, Herv.; 10.30 u ds. Kelder, Ger., 19 00 u Ger./Herv Open Deur- dienst. St. Jozefkerk: za. 19.00 u zo. 8 00 u.. 9.30 u Hoogmis, 11.00 u 18.30 u. Lof LEUSDEN/ZUID Dorpskerk 10 00 u.: ds. Weerne- kers, Herv.; 18.30 u.: ds. P. Log gers, Amersfoort, Herv. Huize Don Bosco za. 19.15 u.; zo 10 00 u Hoogmis; 11.30 u. LEUSDEN - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Leusden-Zuid, hield op dinsdag 11 januari haar jaar vergadering in wijkcentrum ,,'t Tref punt" aan de Arnhemseweg. De presidente, mevrouw C Janson, opende de vergadering met het geza menlijk zingen van de verzen 1 en 2 van Psalm 138 Zij las daarna enige verzen uit Mattheus 3. en een meditatie van Ds Lugtigheid over Johannes de Doper. Johannes de Doper, als weg bereider voor Jezus Christus, die op roept tot bekering. Wat is bekering? De ommekeer in je leven Die omme keer is moeilijk in je leven tot uiting te brengen. Regelmatig dwaal je van de weg af, en moet je weer worden terug geroepen De bekering moet ook een bekering, een ommekeer, van binnen uit zijn Mevrouw Janson eindigde de meditatie met de bede. ..Trek ons, Heer, dan zullen wij U nalopen' Zij las het gedicht van Nel Benschop ..Windstilte" Na de meditatie werd het jaarverslag 1976 voorgelezen, alsmede het kas- verslag van de penningmeester. De kascommissie was volkomen tevreden over het financieel beheer, dat zeer korrekt was gevoerd Jaarverslag en kasverslag werden door de ledenver gadering unaniem goedgekeurd Met nieuwe moed gaat de afdeling Leusden het nieuwe jaar tegemoet De presentielijst werd dit keer eens hardop voorgelezen, zodat een ieder zich rekenschap kon geven van de opkomst der leden Uit Leusden-Centrum van de afde ling Amersfoort en van de Hervormde Vrouwen Vereniging waren afgevaar digden als gast aanwezig De dames Van Oosterom en Van der Spaa werden dank gezegd voor hun zie kenbezoek in het afgelopen jaar De da mes Van der Burg en Van Bentum-Van der Wiel werden tot de ziekenbezoek- sters van dit jaar gekozen. van een verzekerings- of zelfs van een rijbewijs Vandaar de haast om weg te komen. TUINHEK VERNIELD De heer S. uit Leusden-centrum deed er op donderdag 13 januari aangifte van, dat in de loop van de nacht zijn tuinhek aan de Ploegschaar door onbe kenden was vernield. De politie stelt een onderzoek in. BROMFIETSEN BESCHADIGD Donderdag 13 januari deed de 16- jarige M. F uit Leusden-zuid aangifte van een aanrijding, waarbij zijn brom fiets werd beschadigd. F. reed met zijn bromfiets op de Arnhemseweg tussen de Hertekopen de Schutterhoef laan, toen hij frontaal in botsing kwam met een bromfietser uit de tegengestelde rich ting F. wilde, dat de politie proces verbaal opmaakte. Er wordt nog uitge zocht wie de tegenpartij is. Beide bromfietsen werden bij de botsing be schadigd. PARALLELWEG ALS RACEBAAN Regelmatig komen bij de Leusdense politie klachten binnen van bewoners van de Doornseweg. De parallelweg langs hun huizen wordt door de auto mobilisten bij filevorming op de Doorn seweg gebruikt als racebaan om snel het volgende stoplicht te pakken, De politie tracht de boosdoeners op heter daad te betrappen De bewoners van de Doornseweg willen zich over deze kwestie tot de gemeente Leusden rich ten om de overlast, die ze ondergaan, ongedaan te kunnen maken. ALS DOOR WONDER VRIJWEL ONGEDEERD Als door een wonder werd vrijdag 14 januari tegen 17.15 uur het levengered van de heer S. Vrouwe Fortuna stond aan zijn zijde De auto, waaruit hij tevoorschijn werd gehaald, was niet veel meer dan een totaal verwrongen plat gedrukte hoop schroot De heer R A. A S. uit Hendrik Ido Ambacht reed in zijn Alfa Romeo met grote snelheid over de Doornseweg, in de richting Amersfoort. Op de Doorn seweg bevond zich een file De heer S moest daarvoor afremmen, en raakte in een slip. Hij raakte de macht over het stuur kwijt. Op dit moment kwam uit tegenover gestelde richting, rijdend in de rich ting Maarn, een vrachtwagen met aan hanger aan. bestuurd door de heer E. S De vrachtwagen kwam met de Alfa Ro meo in frontale botsing. De vrachtwagen werd zeer zwaar beschadigd. Chauffeur S uit Maasland durfde niet gaan kijken naar de bestuurder van de Alfa Romeo, die met zijn auto onder de vrachtwagen geschoven leek te zijn Zoals gezegd de heer S. uit Hendrik Ido Ambacht behield het leven. Sterker nog: hij werd met slechts een beenfrac tuur naar het ziekenhuis vervoerd, en mocht zelfs later naar een ziekenhuis in de buurt van zijn woning worden ge bracht! De politie stond ter plaatse voor een raadsel met een voor de heer S. bij zonder voorspoedige oplossing! INBESLAGNAME BROMFIETS Vrijdag 14 januari nam de politie de bromfiets in beslag, die op dat mo ment werd bereden door de 16-jarige J. K. uit Leusden. De bromfiets was het eigendom van W. S. uit Leusden. De bromfiets was niet verzekerd, had geen remmen, en beschikte niet over een voor- en achterspatbord. Tegen J. K en W S. werd proces verbaal opgemaakt. FIETS GESTOLEN Yvonne van O. deed op vrijdag 14 januari aangifte van diefstal van haar rode Batavus damesfiets. Deze stond op slot bij de winkel ,,De Spar" in Leusden-centrum. REE DOODGEREDEN Zaterdagochtend 15 januari reed de heer J. D de R. uit Leusden-centrum met zijn auto een ree aan Het gebeur de op de Hamersveldseweg. De ree werd bij deze botsing gedood. Ader- maal een verkeersslachtoffer onder het bijna niet meer over levensruimte be schikkende wild in deze dichtbevolkte dreven. De voorbumper van de auto werd aan de rechterzijde slechts licht beschadigd. N C V B -leden uit Leusden-Centrum voerden vóór de pauze een zeer grap pige pantomime op Een chic mevrouw tje zit in een wachtkamer op de trein te wachten. Er komt een boeren me vrouwtje naast haar zitten, die precies alle dingen gaat doen, die het chique mevrouwtje ook doet, maar dan in het overtrokkene als nagelvijl hanteert ze bijvoorbeeld een betonvijl. Het was erg amusant en de aanwezigen lach ten veelvuldig om de zotte situaties. Na de pauze voerden enkele N C. V B.- leden uit Leusden-Centrum, geassis teerd door hun dochters, het toneel stukje ..De taart van Tante Charlotte" op Ook dit stukje gaf veel plezierige ogenblikken Als dank kregen alle speelsters een olielampje aangeboden. Van lied 435 werden enige verzen gezongen Als slotlied koos mevrouw Janson lied nr. 293. waarna zij de vergadering eindigde met een dank gebed. Op dinsdag 8 februari houdt de N.C V B afdeling Leusden-Zuid haar volgende bijeenkomst. De heer R Prins van de Stichting ..Het licht in het Oos ten" zal de kleurenfilm vertonen .Zij kunnen niet zwijgen' De Stichting ..Het licht in het Oostenhoudt zich bezig met het verstrekken van infor matie over de ondergrondse kerk in Rusland, en de onderdrukking van de Russische christenen Het bestuur van de afdeling Leusden-Zuid nodigt al haar leden uit andere bijeenkomsten bij te wonen Ieder jaar, in de maand januari, wordt de zogenaamde week van gebed voor de eenheid van de kerk gehouden Voortgekomen uit het persoonlijke ini tiatief van een Franse abt, is de orga nisatie nu in handen van het Secretari aat voor de eenheid der christenen m Rome en de Wereldraad van Kerken in Genève. Zij geven een leidraad uit, met teksten van lezingen en gebeden Dit jaar bestemd voor de week van 18 tot 25 januari Al enkele keren belegden de Gerefor meerde. Hervormde en Rooms Katho lieke kerken van Leusden een samen komst in het kader van deze week. Nu besloten de pastores van genoemde kerken, dit jaar géén dienst van gebed voor de eenheid van de kerk te beleg gen Niet omdat wij persoonlijk niet langer achter dit initiatief kunnen staan. Of omdat wij een gezamenlijk gebed voor de eenheid van alle christenen niet belangrijk achten Wij echter hebben dit besluit genomen, omdat het vanzelfsprekend organiseren van zo'n bijeenkomst gemakkelijk tot een escape zou kunnen worden, omdat het automatisme van een jaarlijks te rugkerende gewoonte te geruststellend zou werken. Wij hebben namelijk geconstateerd dat onze mede-kerkleden wel waardering opbrengen voor een aantal gezamenlijke activiteiten. Maar verder dan deze incidentele ontmoetingen en werkzaam heden willen de meesten niet gaan. Er leeft bepaald geen wijd verbreid ver langen naar een zichtbare eenheid van de kerk. Wij willen duidelijk stellen dat we dit betreuren We zijn ons bewust dat ook wij al te zeergericht zijnopde eigen" kerk. Juist dooi*-onze contacten met elkaar beseffen westerker, hoe gemak kelijk we in de praktijk van iedere dag langs elkaar heen en aan elkaar voorbij leven Ook ons heeft het ontbroken aan visie op de eenheid van de kerk. En aan bereidheid, met elkaar stappen te zetten op de weg daarheen. We vinden het niet eerlijk, om de si tuatie van de gescheiden christenheid mooier voor te stellen dan zij is. En we zijn van mening dat het feit op zich van 'n gezamenlijke gebedsdienst daar toe aanleiding zou kunnen geven Wij roepen onze broeders en zusters in de Heer op, zich rekenschap te geven van de verdeeldheid van de kerk van Jezus Christus. Voor zichzelf te overwegen, in hoeverre wij dat tegen over Hem kunnen verantwoorden en ons getuigenis van Hem verdeeld kun nen afleggen En zich te bezinnen op mogelijkheden, om ook in Leusden meer gestalte te geven aan de ene katholieke algemene) kerk Wij vragen dat van u. zoals we dat ook van ons zelfvragen en met elkaar daarover in gesprek zijn. Op deze manier zal het niet-houden van een dienst van gebed voor de een heid van de kerk hopelijk een bijdrage kunnen leveren aan het naderbij komen van deze eenheid! De pastores van Leusden. LEUSDEN - Kennismaking en her kenning Ruim 600 Leusdenaren volgden dit na jaar een cursus van Latent Talent. Deze deelnemers ondervonden: "dat het ple zierig is om met plaatsgenoten kennis te maken", "dat het erg veel voldoening geeft om wat meer te doen in je vrije tijd", "dat je in korte tijd meer kunt presteren dan je in het begin voor moge- lijk hield", "dat de cursussen letterlijk voor iedereen toegang bieden; jong of oud, man of vrouw, pas uit de school banken of na lange tijd weer eens iets aanpakken". Deze enthousiaste reakties vormen een greep uit de vele positieve geluiden die we uit de hand van de cursisten optekenden. Veel van hen schreven in op een vervolg cursus. Veel van hen willen nog eens met anderen praten over hun ervaringen. Ook voor hen is de open dag georganiseerd. Demonstratie en exposities Een aantal scheppingen van cursisten worden gedemonstreerd. We noemen: volksdansen, geluids produkties, film en fotografie, video produkties, bloemstuk- jes, keramiek en houtsnijden. Laatste mogelijkheid tot inschrijven Een aantal mensen zijn geïnteresseerd wat andere Leusdenaren presteerden. Andere twijfelen misschien nog of de cursussen mogelijk voor hen geschikt zijn. Deze laatsten kunnen met mede cursisten en docenten nagaan of de cur sussen ook voor hen interessant zijn. Daarom wordt de mogelijkheid geboden om ter plaatse alsnog zich te laten in schrijven. Aan alle belangstellenden zeggen we daarom nogmaals: Welkom in de Krak- horst op 23 januari om 2 uur 's middags. LEUSDEN - Met ingang van 1 februari 1977 zal de heer J. Hartman te Leusden wegens functioneel leeftijdsontslag zijn functie van Ad judant-Groepscommandant der Rijkspolitie in de Groep Leusden (omvattende het grondgebied van de gemeente Leusden, Renswoude en Woudenberg) neerleggen. Voor hen die van de heer en mevrouw Hartman afscheid wensen te nemen, bestaat daartoe de gelegenheid tijdens eendoor de gemeente besturen van Leusden. Renswoude en Woudenberg belegde afscheids receptie op vrijdag 21 januari a.s., tussen 16.30 en 17.30 uur. De re ceptie wordt gehouden ten gemeentehuize van Leusden te Leusden- centrum. IN TIEN MINUTEN TIJD TWEE ZELFDE BOTSINGEN Zaterdag 8 januari vond om half 9 en om tien minuten over half 9 een zelfde eenzijdige aanrijding plaats op dezelfde plaats. Door onbekende oor zaak slipte op de Lockhorsterweg de auto. bestuurd door de heer G E. de R. uit Amsterdam. Deze kwam te recht tegen de brugleuning en er ont stond schade aan de linkervoor- en achterzijde van de Opel Kadett. De heer De R. raakte bij deze ongelukkige ma noeuvre niet gewond, en kwam met de schrik vrij. Tien minuten later kwam de heer J. F H. uit Elburg op de Lockhorster weg aangereden, en zijn auto volgde het slechte voorbeeld van zijn voor ganger Ook de auto van de heer H vloog tegen de brugleuning op. De heer H. was minder fortuinlijk dan de heer De R Zijn auto was total loss. De echt genote van de heer H. moest vooronder zoek naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis worden vervoerd. DIEFSTAL FIETS Bij de Roda cantine werd op zater dag 8 januari een fiets ontvreemd. DIEFSTAL BROMFIETSHELM Bij Café-restaurant ,,De Mof" werd op zondag 9 januari een bromfietshelm ontvreemd ten nadele van de heer W. L. uit Woudenberg LICHTMAST OMVERGEREDEN Op Kleinhorst werd op maandag 10 januari een lichtmast omvergereden. Deze beschadiging is voor verdere be handeling doorgegeven aan de gemeen telijke diensten TWEEJARIG JONGETJE ZOEK Het tweejarige jongetje vande familie B van de Asschatterweg was op maan dag 10 januari op stap gegaan. Gelukkig werd het kind door mevrouw Van der L gevonden en kwam het heelhuids weer bij de ouders terug. MISHANDELING Maandag 10 januari deed de heer B woonachtig in Zwitserland, aangifte van mishandeling, hem overkomen ïrt de ge meente Lemmer. MevrouwS fungeerde daarbij als tolk Proces-verbaal is door de Leusdense politie opgemaakt De zaak zal worden doorgegeven aan de politie te Lemmer RUITEN BUSHALTE VERNIELD De ruiten van het wachthokje bij de bushalte aan de Hamersveldseweg krui sing Noorderinslag moesten het op maandag 10 januari ontgelden. De twee jongens R H. en S. J. J. uit Leusden- centrum kozen deze ruiten als doelwit om hun agressiviteit af te reageren De politie nam kontakt op met de ouders van de beide jongens die toe zegden de schade te zullen betalen. KONTROLES Bij de kontrole van de politie op dinsdag 11 januari werden zes personen bekeurd ter zake van ongeldig rijbewijs, niet voeren van de verplichte beilig- heidsgordels, ondeugdelijke verlichting Donderdag 13 januari hield de Leus dense politie een snelheidskontrole op de Centrumweg, waar maximaal 50 kilometer mag worden gereden 16 be stuurders van auto's kregen een bekeu ring Er werden door de politie snel heden van maar liefst 65 tot 80 kilo meter genoteerd! MOTORRIJDER ACHTERVOLGD Woensdag 12 januari zag de politie dat een bromfietser het rode verkeers licht negeerde opdeHeiligenbergerweg nabij de Noorderinslag De politie reed achter de bromfietser aan om deze te verbaliseren voor het rijden door rood licht. Bij de achtervolging wistde brom fietser te ontkomen. De politie kon wel beslag leggen op de bromfiets Bij nader onderzoek bleek de brom fiets een motorfiets te zijn, die geens zins voldeed aan de bromfiets-eisen. DE bestuurder van de motorfiets kon worden opgespoord. Deze was niet in het bezit van een kentekenplaatje noch ACHTERVELD - Na het Prinsenbal in lovember waarmede het carnavalssei- oen 1976-1977 werd ingezet, zal zater- lag 22 januari het tweede carnavals- ;ebeuren losbarsten. Die avond zal men an start gaan met het boerenkielebal. ^rins Walter Puup IV nodigt voor die vond dan ook alle zottinnen en zotten lit het Puupenkoppenland uit om 20.00 iur aanwezig te zyn in het 100 gram ■gebouw om samen een leuk en ontspan- lend boercnkielebal te vieren. Ook de- vjjvenen die nog niet weten wat de Puupen- jHoppen zijn, worden uitgenodigd om al ^ast de carnavalssfeer te komen proeven >m straks met heel veel plezier het grote arnaval mee te vieren. Dit boerenkielenbal zal een extra tintje .Tijgen door de aanwezigheid van de •emschuumers uit Hoogland onder aan- oering van zijne doorluchtige hoogheid >rins Frans 1 en zijn gevolg. De avond, vaarbij de leut weer hoogtij zal vieren, ;al worden opgeluisterd door prins Wal- er Puup IV. met zijn gevolg, zijn Hof kapel, de dansmariekes en de Aviola's. Als iedereen met een goed humeur óp dit boerenkielebal zal verschijnen zal het zeker weer even als voorgaande jaren een grandioos festijn worden. Heeft men zaterdagavond de smaak te pakken gekregen en de carnavalssfeer volop geproefd, dan zal er toch gewacht moeten worden tot 18 februari voor het volgende carnavalsfeest. Vrijdag 18 fe bruari zal dan het groot carnaval worden gevierd, zondag 20 februari het kinder carnaval, maandag 21 februari vieren de tieners hun carnaval en dinsdag 22 fe bruari zullen de bejaarden met hun car naval het feest besluiten. Voor echter het kindercarnaval zal be ginnen op zondag 20 februari zal eerst de carnavalsoptocht door Achterveld trekken. Iedereen kan hier aan meedoen Een deskundige jury zal dan weer beslis sen wie er in aanmerking komt voor de prijzen. Dit jaar zullen er drie prijzen beschikbaar worden gesteld zowel voor groepen, wagens als voor individuelen. Al degenen die aan deze optocht willen meedoen worden wel beleefd verzocht dit zo spoedig mogelijk op te willen geven bij G. Steenbeek, Pater Storm - straat 22, tel. 03425-1707. Het spoedig opgeven is van belang om een overzicht te krijgen van de deelnemers, maar ook om tijdig een schema te kunnen vaststel len van de samenstelling van de optocht en de manier van opstelling bij het sport park. Vooral de opstelling is heel be langrijk omdat tijdig met de politie be keken moet worden hoe men daar met de ruimte moet werken. Daarom doet prins Walter Puup IV een oproep aan iedereen om de gevraagde medewerking te willen verlenen en no digt hij iedereen uit, van vier jaar tot de oudste aller dagen, om het Achterveldse carnaval mee te vieren en dit weer tot een grandioos succes te maken. Tijdens de carnavalsdagen in februari zullen de prins en zijn gevolg op zater dag een bezoek brengen bij café Buiten- lust en op zondagavond in De Oude Peerdestal. ACHTERVELD - In het kader van de litwisseling kwam in het weekend van 15 en 16 januari de jongerenafdeling loda uit Pannerden b(j de Achterveldse K.P.J.-afdeling op bezoek. Zaterdagmorgen om ongeveer 11.00 uur arriveerde de bus met de 33 Joda leden In Achterveld. De ontvangst was aller hartelijkst. Daar Achterveld eerder in Pannerden op bezoek was geweest was er veer direkt contact met de Achterveldse rrienden. Dc gasten werden door middel van een cennismakingsspel over de gastgezinnen rerdeeld. je ontvangst was in de zaal van café Juitenlust die het gehele weekend als samenkomst en verzamelpunt zou zijn. Na de kennismaking met de gastgezin nen was het om ongeveer 14.00 uur weer verzamelen in de zaal. Voor deze mid dag was een levend ganzenbord geor ganiseerd. Hierbij moest men zowel bin nen als buiten opdrachten vervullen. Ondanks het niet al te beste weer gingen de meesten toch naar buiten ook met het doel om Achterveld te verkennen. De zaterdagavond werd gezellig door gebracht. Onder het genot van een drankje en een dansje kon men volop genieten van de Amsterdamse groep "Wednesday". Het was er zo gezellig dat het een uur was voor men er erg in had. De zondagmorgen begon met met het bijwonen van de Mis waarna men weer naar de zaal trok om onder het genot van een kopje koffie en daarna nog een borreltje natekaarten over de vorige dag. Ondanks het feit dat men op de zondag morgen wel wat vroeg present moest zijn waren er toch ongeveer 150 personen aanwezig. Na de middagmaaltijd was het weer verzamelen in de zaal. Er waren heel wat spelletjes georganiseerd zoals master mind, kegelen, puzzelen enz. Ook nu vloog de tijd weer om en was het voor men er erg in had weer tijd om voor de laatste maal naar de gastgezinnen te gaan waarvan afscheid werd genomen. De uitwisseling werd besloten met een gezellig dansje waarbij Disjo en Co hun medewerking verleenden. Om 23.00 uur kwam er een einde aan en trok Joda luid zingend en juichend weer huiswaarts. De K.P.J. kon terug zien op een zeer geslaagd uitwisselingsweekend. De bij het eerste uitwisselingsweekend onstane vriendschap werd in dit weekend verste vigd.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11