Bestuur Zwembad „strikt formeer' over de schreef Naaien hielden stand n c/d-competitie Carnaval breekt los in Leusden Spannende strijd om SKGV-cup [oopavond eusden "iud- 'apieractie Ipenbare icholen AMIVEDI 2e nationale veldrit te Amersfoort COLLEGE B EN W: s.v. Achterveld Antilopen op gedeelde eerste plaats Antilopen 2 Ons Genoegen EUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 20 JANUARI 1977 13 LEUSDEN - De Kamer van Koop- idel en fabrieken voor Eemland heeft College van b. en w van de ge- •ente Leusden geadviseerd als de in Winkelsluitingswet 1976 verplicht stelde koopavond, de vrijdagavond 1 te wijzen Dit naar aanleiding van 1- unanieme voorkeur voor deze ind, die uit een gehouden enquête ir voren gekomen is Bij deze en- ite zijn het Ondernemersverbond usden en de Winkeliersvereniging rn Achterveld betrokken geweest voorkeur werd gemotiveerd door I mededeling, dat hiermede de be- ande situatie wordt gecontinueerd ■LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag 29 liuan organiseren de 4 Openbare liolen weer een oud-papier-actie lkunt uw oude kranten, tijdschriften ll kwijt tussen 8 en 12 uur (niet Ier) op het parkeerterrein bij de Ijaardenwoningen. Iedereen is van Irte welkom (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van burgemeester en wethouders van Leusden geeft in de beantwoording op schriftelijke vragen van de fractie Kuijpers toe, dat de Zwembadstichting „strikt formeel" onjuist heeft gehandeld, toen het bestuur van de stichting besloot de exploitatie van het zwembadrestaurant in eigen beheer te nemen. Het bestuur had alvorens daartoe over te gaan de raad een begrotingswijziging 1977 ter goedkeuring moeten aanbieden. In de raad van 16 december jongstleden had de lijst Kuijpers schriftelijk een vraag over deze zaak gesteld. De heer Kuijpers stelde daarin dat men uit de krant had moeten vernemen, dat de pachtover eenkomst aangaande het zwembadrestaurant door de pachter was op gezegd U11 dezelfde persberichten vernamen wij eveneens, dat de $wembadstichting de exploitatie van dit restaurant zelf ter hand heelt genomen aldus de heer Kuijpers, die in zijn brief vervolgt- ,,ls het college met ons van mening, dat, gezien het bovenstaande, door het bestuur van de zwembadstichting, waarin een wethouder en een raadslid namens college en raad zitting hebben, buiten haar bevoegdheid is getreden, door de raad niet van haar voornemens in kennis te stellen en nagelaten heeft de raad een begrotingswijziging voor te leggen aldus de lijst Kuijpers Het volledige antwoord van het college daarop is: Inderdaad is door de Zwembadstichting het restaurant van het zwembad in eigen beheer genomen. De pacht is betaald tot 1 januari 1977. Over 1976 vindt derhalve geen inkomstenderving plaats. Ver wacht mag worden, dat de exploitatie in eigen beheer, met alle voorde len van dien, zeker geen lagere opbrengst zal geven dan de pacht die voor 1977 werd geraamd. Strikt formeel bezien zou de Zwembad stichting de raad een begrotingswijziging 1977 ter goedkeuring moeten aanbieden Hierbij zou de omschrijving onder het hoofd „pacht restau rant' veranderd moeten worden in „opbrengst restaurant". Inde ver gadering van de financiële commissie van 7 september 1976, waarbij ook de heer van Tiel aanwezig was, is uitvoerig over de exploitatie van het restaurant gesproken De commissie had geen bezwaren tegen het in eigen beheer nemen van het restaurant" LEUSDEN/CENTRUM - In hetLeus- 1 rbad werd zaterdag de 3e ontmoe- I ig in de landelijke zwemcompetitie I deling C (heren) en D (dames) geor- 1 niseerd door de L.Z. P C. deHaai- L De 4e en laatste reeks wedstrijden |)rdt op 29 januari in Deventer ge l/ommen. Je vraagt je wel eens af. het alsmaar verbeteren van eerder I reikte tijden blijft voortduren en hoe I ng nog Ondanks de veel grotere con- I xrentie (of misschien juist daardoor?) deze landelijke wedstrijden met I erke tegenstanders als Het Gooi (Bus- |im), de Kon. AZ/HDZ (Amsterdam), Apeldoornse Zwemclub en de Ussel II Deventer werd in een tiental geval- I n door Haaien een persoonlijk record rbeterd Een paar opmerkelijke uitschieters I ie de hieronder volgende uitslagen) I )n de 7 seconden winst van Lex van jk en de vooruitgang van 3.4 sec van I ~ank Goedhart en Kanna van Holst ?llekaan op de 100-meter vlinder- I ag Niet alleen deze „oudjes' deden ■t best. maar ook Jan Kreikamp en I are Hulst op de 100-meter wissel- ag en Petri Schoonbeek (bijna 5 sec. nst op de 100-meter vrij) zwommen •n paar knappe baantjes En dat voor nderen beneden 10 jaar: De Haaien ndhaafden hun fraaie 3e plaats in de I terclub-rangschikking na 3 ontmoe tingen De Leusdense uitslagen waren 200 m wisselslag dames: Pettv Vonhol 2 69.6 Carolien Leijdes 3 03 7 200 m vrije slag jongens o/16: Frank Leusink 2 23 1 Thijs Noordewier 2 31.0 100 m wrsselslag ryeisjes o/10: Annemiek'Tukker 1 46 0 Hahnka van Dijk diskw. Idem jongens o/10: Jan Kreikamp 1 40 4 Mare Hulst 1 40 8 Toiinv Wesseloo 1.52.7 Olaf Hikke diskw. 100 m vrij m. o/16; Carolien Leijdes 116 6 Caroline Enlhoven 1 16 8 Astnd van Ginkel (119.2) 117 5 100 m vlinderslag j. o/14: Lex van Dijk (1.47.2) 1.40.2 Frank Goedhart (1.43 8) 1.40 4 Remco Kelder (1.47.8) 1 46.3 Idem m. o/12: Marriette Leusink 1.36.0 K v Holst Pellekaan (1.40.1) 1 36 7 Rina Herder (1 49 3) 1 48 0 100 m rugslag j. o/12: Hendrik-Jan Rinkel 1.39.9 Matijn van Went 1.44 1 Jurgen Laseur en Frans Fontein diskw 100 m rugslag m o/14: Nicolette v.d. Doe (1.30.5) 1 27.5 Caroline Enthoven 1 29 7 Manna Pastoor 1.31.0 Idem heren Frank v.d Hurk 1.18.8 Jaap Wolswinkel (1.219) 1.21.5 Erik Scholten (1 22.8) 1 22.7 100 m. vrij m. o/lO: Petri Schoonbeek (1.46.3) 1 41.5 Halinka van Dijk 1.46.0 Idem jongens o/lO: Jan Kreikamp 1.30.9 Mare Hulst 1 38 8 Olaf Hikke 1.49.1 Tonny Wesseloo 1.59.1 100 m rugslag dames: Petty Vonhof 1.19.2 Hanneke den Herder 1.22 9 Carolien Leijdes 1.25.7 Karina van Holst Pellekaan 1.27.6 200 m wisselslag j. o/16: Frank Leusink 2.39.3 Thijs Noordewier 2.51 1 100 m schoolslag m. o/16: Maaike Snijder 1.32.5 Monique Fieseler 134 2 Brigitte Jacobs (1.38.9) 1.36.4 200 m rugslag heren: Harry Abbing 2.46.5 Jan-Robert Mohlmann 2.47.4 In 5 06 7 zwommen de Haaien de 4 x 100-meter vrije slag estafette voor dames en de 4 x 100-meter wisselslag estafette voor heren duurde 4 min 49.8 seconde ^fiSrmuooKUl^é^ LEUSDEN - ACHTERVELD - Zowel het zaterdag-amateur- voetbal als dat van zondag ging het afgelopen weekeinde niet door Geen uitslagen dus. maar natuurlijk wel weer een blik voor uit naar het komende programma, dat als het doorgaat weer diver se zeer belangrijke wedstrijden bevat Zal Baarn ongeslagen blij ven en wat doen de ploegen van Roda° Houdt de SV Achterveld haar fraaie kans op promotie'1 Wij weten het niet Wel zeker is. dat van week tot week de spanning zal stijgen le KLASSE A (ZONDAG) Programma 23 januari Amersfoortse B - Roda (4-2) Patria - Amsvorde (5-3) Nederhorst - Domstad (1-3) FAK - VVZA (2-3) Zeist - DWSM (2-2) ASV '65 - Baarn (0-3) De Amersfoortse Boys zijn thuis nog ongeslagen, zodat Roda met weinig hoop op een zege naar de keistad zal gaan De mogelijkheid op een puntenverde ling blijft echter aanwezig. Pa tria zal ook in Zeist Amsvorde de baas zijn en Nederhorst krijgt de kans op één van de punten, nu Domstad op bezoek komt. FAK verliest in Bilthoven ook de tweede ontmoeting tegen de Amersfoortse zeehelden en bij Zeist - DWSM ligt een punten verdeling in de lijn der ver wachtingen Winnen in Ankeveen is nog altijd een moeilijke zaak Toch blijft Baarn ook (egen ASV ongeslagen 2e KLASSE B (ZONDAG) Programma 23 januari: Maluku Muda - Achterveld (0-0) Candia - VVO '65 (2-3) Dorestad - Veensche B (2-3) Houten - Barneveld (1-2) Rivierwijkers - PVC (5-0) Het blijft in deze afdeling een enorm gedrang. Wat de staart van de ranglijst betreft, komt Candia bij winst op VVO met deze Utrechters gelijk. Achter veld gaat naar Barneveld. waar het thuis nog ongeslagen Maluku Muda als gastheer optreedt Als de thuisclub wint komen beide ploegen op gelijke hoogte en bij een Achterveldse zege in deze vierpuntenwedstrijd" lijken de kansen op een nieuw kampioen schap voor de Ambonse ex-3e klassers wel verkeken Wij heb ben de indruk, dat beide clubs ^.met een puntenverdeling wel te vreden zullen zijn. Ondertussen krijgt Veensche Boys het min stens even moeilijk in Wijk bij Duurstede, waar Dorestad dit seizoen nog geen nederlaag leed en het is best mogelijk, dat dit zondag ook niet gebeurt Barne veld - in uitwedstrijden nog zon der overwinning - moet naar Houten dat ook nog goed in de race ligt en normaal gespro ken toch wel de beste kansen heeft op de winst Het tippen van het resultaat in de Utrechtse derby tussen Rivierwijkers en PVC laten wij liever over aan u Hier zijn de drie mogelijkheden vrijwel even groot. 3e KLASSE A (ZATERDAG) Programma 22 januari: Posthoorn - Roda '46 (1-3) FC Horst - SVP (1-2) CDN - Culemborg (1-2) Achterberg - FZO (2-0) Zwart Wit - Stroe (0-9) Rood Wit is vrij Posthoorn, na een goed begin afgezakt naar de grauwe midden moot. lijkt ons kansloos tegen Roda (6 verliespunten minder), ook al vindt het treffen tussen de ex-4e en ex-2e klassers in Amersfoort plaats Als SVP in Ermelo niet wint van naaste con current FC Horst, zien wij dat de Veenendalers met het rode lamp je blijven zitten voor de rest van het seizoen In Driebergen krijgt CDN een kans op revanche tegen Culemborg en Achterberg zal thuis wel raad weten met FZO uit Zeist Misschien heeft Zwart Wit iets verzonnen om in Harder wijk tot een beter resultaat te komen dan destijds in de uitwed strijd tegen Stroe, maar of dat zal lukken is uiterst twijfelach tig. Meer dan een gelijkspel zien wij er niet in zitten LEUSDEN/CENTRUM - Rekening houdend met het risico om voor gek te worden verklaard, beginnen w(j vandaag nog Uw belangstelling te vragen voor het naderende carnavalsgebeuren. Aanleiding hiertoe was het onthutsende verhaal van een hoogstverontwaardigde Leusdenaar, die verleden jaar van prins PAM een linkje had gekregen met een gouden klompje. Apetrots was die man en hy droeg de onderscheiding waar hy maar kon. Totdat by" een paar maanden later aan een van de Costa's in Spaiye een Limburger ontmoette die, alsof h(j van de prins geen kwaad wist, opmerkte: "Dat ding? Al op 20 meter afstand ziet een blinde, dat het een waardeloos weg gevertje is". Nou U! Een tweede noodzaak om U vandaag reeds te verzoeken Uw camavalsspullen als de weerlicht uit de motteballenzak te halen is het feit, dat a.s. zaterdag in het Leusdense bastion van flauwekul en zot ternij, waarmee ditmaal het speciaal voor deze gelegenheid geheel gereno veerde Ros Beijaart wordt bedoeld, met de carnavallerij wordt begonnen. En hoe! Met het "Stuif-es-in-bal" van de Leusdense carnavalsvereniging in opti ma forma, (aanvang 20.00 uur) "De Gouden Klomp" schakelt de carnavals viering, mede in verband met de activi teiten rond "Leusden 1200" dit jaar in de allerhoogste versnelling en wie de daardoor ontstane hogere kosten zal moeten betalen, weten zelfs Zoete Lieve Gerritje en de Eerste Boer de Beste nog niet. Wel zeker is, dat de carnavalvier- ders daar niet voor hioeten opdraaien, want de entree-prijs voor het Stuif-es-in- bal is ten opzichte van het vorige jaar niet verhoogd. Met andere woorden: vijf piek! Het bestuur van de Gouden Klomp ver wacht als tegenprestatie wel, dat de car- navallisten als waardige zotten en zot tinnen als het effe kan niet zo maar in hun burgerkloffie verschijnen, maar ge- costumeerd. Hoe kan niet schelen, al komt U als Adam en Eva, maar min stens (zelfs als U het niet bent) als boer. Achterveldse Eddy (Brink) met zijn ma gische drankorgel en de Boerenkapel van Lisiduna zorgen voor de bijpassende Ajakkes I zal dit jaar voorgaan in het Leusdense carnaval. geluidjes. U bent dus gewaarschuwd en of U er ook nog rekening mee houdt, dat op dit Stuif-es-in-bal hoog bezoek wordt verwacht. Misschien komt keizer Karei de Grote, maar wel zeker is het bezoek van de Narren-Knohen, een concurre rende carnavalsvereniging uit Soest, on der het motto: "De Wijzen kwamen uit het Oosten, maar de Gekken uit het Westen!" Voor hen, die er een agenda op na houden, verklappen wij hier nog een paar hoofdpunten uit het verdere carnavalsprogramma: Zaterdag 19 februari: Om 10.00 uur vertrek van de carnavals optocht door Leusden-Zuid en Centrum, met als eindpunt het gemeentehuis, al waar burgemeester A.H. v.d. Post met het overhandigen van de dorpssleutel aan prins Ajakkes 1, afstand doet van zijn gezag over Leusden. In "De Til" breekt om 14.30 uur het Kindercarnaval los en om 20.00 uur in "de Mof" het Groot-carnaval. Vanwege de te verwach ten enorme dfukte 9 dagen eerder dan vorig jaar! Maandag 21 februari: Vanaf 20.00 uur (ditmaal kort bij huis) het Bejaardencarnaval in het Ros Beij aart. Dinsdag 22 februari: Vanaf 20.00 uur Vastenavondbal, even eens in het Ros Beijaart. Zegt U voorlopig uw abonnement op deze krant niet op, want alle verdere aanvullingen op het carnavalsgebeuren (en dat zijn er nogal wat) worden hierin vermeld. DOET U OOK MEE? Op 19 februari a.s. zal voor de zesde keer de carnavalsoptocht door Leusden Zuid en Centrum trekken Nu de carna valsviering mede geschiedt in het teken van "Leusden 1200" ligt het in de be doeling om van de optocht iets groots te maken. Gestreefd wordt naar minstens tweemaal zoveel wagens, handkarren, drie- of twcewielcrs of wat dan ook, als de vorige keer. Dat kan de Gouden Klomp niet alleen. Gelukkig maar, want nu bestaat voor iedereen in Leusden de gelegenheid om daadwerkelijk mee te doen. Wanneer U rekening houdt met een mogelijk ge bruik bij andere evenementen rond de herdenking van Leusden's 1200-jarig be staan. kan Uw creatie dit jaar zelfs meermaals worden benut. De Gouden Klomp denkt hierbij aan deelname van scholen, verenigingen van platte- en an dere landsvrouwen, jeugd- en bejaarden- clubs, sportverenigingen, bedrijven en middenstanders. Kortom iedereen kan meedoen. Een beetje reclame is daarbij niet erg, maar zullen we daarbij wel wat bescheidenheid betrachten? U kunt zelf bepalen, waarmee U in de optocht wilt deelnemen. Hoe gekker hoe mooier, maar geeft U het wel even op aan de coördinator? Dat is Folkert Veer en die kunt U telefonisch bereiken onder num mer 41158, ook voor allerlei andere car- navalsinformatie. ZEG 'ES. DOE 'ES Alaaf behoort bij carnaval, bij carnaval hoort plezier en plezier hoort bij de jeugd. De jeugd vindt dat plezier in het Kindercarnaval van de Gouden Klomp, ACHTERVELD - De wedstrijden van zaterdag 15 januari werden allen afge last. Programma voor zaterdag 22 januari: Achterveld al-Roda al 16.00 Cobu Boys al-Achterveld a2 16.00 Achterveld bl-A.P.W.C. b2 14.45 Limvio cl-Achterveld cl 13.30 IJsselm. vogels-Achterveld c2 13.30 Achterveldc3-Hooglanderveen 13.30 Hoewel het er na de eerste twee competitiewedstrijden nu niet bepaald naar uitzag, heeft Antilopen zich lang zamerhand naar de top van het klasse ment opgewerkt Het is zelfs zo, dat er nog kampioenskansen aanwezig zijn. Maar dan moet er nog wel gewonnen worden van de twee medekoplopers Exakwa eh Hogerop Het wordt dus nog spannend zo aan het eind van deze microcompetitie De wedstrijd tegen Biko uit Bilthoven van afgelopen zater dag was niet een erg beste Er zat weinig spanning in. omdat Antilopen zich al vlug naar een comfortabele voorsprong schoot Biko had totaal geen weerwoord Halverwege de eerste helft stond het zelfs 11-1 voor Antilo pen Op het eind kwam Biko nog even terug, vooral toen aanvoerder Rob Geutjes met een lichte blessure even naar de kant moest en Biko met een man meer kon gaan aanvallen De uiteindelijke stand werd tenslotte 12-5 voor de Leusdenaren Doelpun tenmakers waren Harry Brack 4x; Rob Geutjes 3x; Gert Nieuwenhuis 3x; Theo van Duinkerken 2x. Ook onderaan de 2e klasse zal het er nog om span nen Zowel- Biko als KCO uit Amster dam en misschien ook nog wel Nieuw Flora uit Haarlem zijn degradatiekan didaten Na de wedstrijden van aanstaande zaterdag zal de stand in deze afdeling misschien wat duidelijker zijn Zeker voor Antilopen, die de zware uitwed strijd in Lelystad tegen Exakwa moet spelen Speelt men met dezelfde inzet waarmee men al het hele seizoen speelt, dan moet er een gunstig resul taat te behalen zijn. LEUSDEN/CENTRUM - De eerste ronde om de Cup van de Schiet Kring Gelderse Vallei ligt achter ons. De kruit dampen zijn - letterlijk en figuurlijk - weer opgetrokken en de uit de heren M. Pothof, J. van Hamersveld en P.C. de Wit bestaande cupcommissie kan weer even op adem komen. Problemen zijn er ook ditmaal geweest, maar die komen r bij cupwedstrijden in andere takken van sport ook wel voor. Het grootste pro bleem heeft wel gelegen rond de ontmoe tingen tussen s.v. Tyr uit Lunteren en de Amersfoortse s.v. Prins Hendrik, met als uiteindelijk gevolg, dat de keistede- lijke schutters voorlopig van verdere deelname in deze wedstrijdenreeks zijn uitgesloten. In de eerste ronde won de s.v. Drie bergen de thuis- en uitwedstrijden tegen Terschuur met 465-435 resp. 473-438 en werd met 938 punten de grootste win naar. Hoevelaken eindigde met 923 pun ten, na overwinningen met 463-454 en 460-452 op Veenendaal, dat als beste verliezer met 906 punten uit de boot viel. Ook Ermelo bereikte de volgende ronde, met 919 punten en twee zeges. Dat gebeurde met 460-396 en 459-395 tegen de Amersfoortse reserve-politie, de nieuweling in het gezelschap. Harderwijk en Amerongen haalden bei de een totaal-score van 901. De Harder wijkers zegevierden met 451-438 resp. 450-448 en derhalve met slechts 15 puntjes meer tegen Ons Genoegen uit Achterveld, dat dit jaar wel een zeer kort cup-avontuur beleefde. En dat in het jaar van het 5e lustrum van de club van Jan van Hamersveld c.s. Amerongen kreeg Scherpenzeel met 449-442 en 452- 442 ook maar net op de knieën. De Eendracht uit Barneveld had heel wat minder problemen met Otterlo en won royaal met 455-397 resp. 442-391. Lun teren ging. na de schorsing van Prins Hendrik, reglementair over naar de 2e ronde en Bennekom had een walk-over. Inmiddels heeft ook de loting plaatsge vonden voor de 2e ronde en die leverde als resultaat op: Hoevelaken-Driebergen Ermelo-Amerongen, Barneveld-Benne- kom en Lunteren-Harderwijk met de kans, dat Driebergen cn Barneveld bijna zeker en Ermelo cn Harderwijk mis schien in de halve eindstrijd komen, tenzij dat de schutters van Hoevelaken, Bennekom, Amerongen en Lunteren daar anders over denken. Antilopen 2 moest dinsdagavond naar Haarlem voor de uitwedstrijd tegen Nieuw Flora De tegenstander die met een iets gewijzigde opstelling in het veld kwam. was een stuk zwakker dan de ploeg van de thuiswedstrijd. De eerste 15 minuten ging het gelijk op Tot een stand van 3-3 Bij de rust was het echter 3-6 voor Antilopen On danks het feit dat de 2e aanval na rust veel tijd en kansen nodig had om tot scoren te komen, werd de wedstrijd met een 3-10 winst afgesloten. Voor de doelpunten werd gezorgd door Pieter Kraaykamp 3x; Frouk Geutjes 3x, George Nooy 2x; Gert Graafland lx; Marian Osnabrugge lx. De twee andere senioren ploegen behaalden deze rit geen punten. Zo langzamerhand begint het er voor het derde team wat somber uit te zien Mis schien dat de ploeg in de laatste paar wedstrijden nog genoeg inspiratie vindt om uit de degradatiezone te geraken. Het vierde team verloor met 3-7 van OVVO 7. De drie goals werden gemaakt door good-old Roel Urbach De junioren plukken zo langzamer hand de vruchten van de training Er werd tegen Spirit junioren een krappe, maar zeer knappe 5-4 zege behaald. De aspiranten speelden ook zeer goed Antilopen B kwam weer winnend uit de strijd met een 4-0 stand, en de aspiranten C wisten tegen RDZ E ver diend twee punten in de wacht te sle pen Wie weet liggen er bij de aspi ranten nog wel kampioenschappen in het verschiet Programma voor volgende week Exakwa 1 - Antilopen 1 13.00 Lelystad TZ 6 - Antilopen 4 22.20 Expohal Hellas A - Antilopen A 16.00 Nunspeet RDZ E - Antilopen C 11.30 Zeist Hillas C - Antilopen B 14 00 Nunspeet dat onder bovenstaand motto op 19 fe bruari zal worden gehouden Vandaar deze regels, bestemd voor alle jongens en meisjes in Leusden. Kun je op je handen lopen? Kun je de kat uit de boom kijken of kan je kat praten? Kun je zingen of een leuke sketch houden? Ben je acro baat of weet je iets anders, dat leuk is? Geef je dan op bij iemand van de Gou den Klomp of meld je aan bij de Til. Dan mag je misschien je gave of kunstje vertonen op het Kindercarnaval. Iedere deelnemer of deelneemster krijgt uit handen van prins Ajakkes 1 een mooie onderscheiding. De mogelijkheid tot deelname is echter beperkt, dus ren je rot om je op te geven en begin meteen te oefenen. Alle andere jongens en meisjes, die een leuke middag willen beleven, kunnen komen lachen, brullen en gieren in de Til op zaterdag 19 februari. ACHTERVELD - Bij de Stichting Amivedi, tel. 03425-1554 zijn de navol gende dieren als gevonden en vermist opgegeven. Gevonden: 11-1-77 zwart witte poes met witte streepjes. 13-1-77 jong grijs gestreept cypers poesje met witte sokken. 15-1-77 bastaard, bruin half lang haar, bruine halsband met penning. Vermist: 14-1-77 Bouvier, oren en staart gecou peerd, teef, ijzeren ketting, naam 'Lum- bo'. 14-1-77 Collie, teef, ong. 10jaar. 14-1-77 Bastaard collie, wit-bruin-zwart naam in halsband. LEUSDEN-CENTRUM - Door de ARTC de Pedaalridders wordt zaterdag 22 januari te Amersfoort, rond de bos- vijver van Birkhoven (ingang via het parkeerterrein van de SC Amersfoort), de 2e nationale wielerveldrit georgani seerd. Pedaalridders-secretaris, de Leusdenaar Nico de Vries, verstrekte ons de navolgende informaties over deze veldrit, die gezien mag worden als de eerste revanche op de jl. zondag te Apeldoorn gehouden Nederlandse kampioenschappen Drie nationale kampioenen komen in Amersfoort aan de start. Om 12 00 uur starten 30 lief hebbers en veteranen, waaronder de Leusdense specialist Gerard van 't Klooster, Harry Stouten uit Amersfoort, de liefhebberskampioen Kees Bokma (super-Bokma') uit Bun schoten. die liefhebberskampioen Nico Glimmerveen uit Noordwijkerhout en Gernt Ruttenberg uit Baarn, voor hun karwei van 6 rondjes 10 km). De nieuwelingen rijden dezelfde afstand en vertrekken om 12.45 uur. Onder de 21 deelnemers bevinden zich de nationale kampioen Wil v. d. Heyden uit Eindho ven en de Amersfoorter Wil van Wegen. Om 13.30 worden 17 junioren het bos ingeschoten voor hun 8 ronden en om 15.00 uur is het vertrek van de 34 amateurs en profs, die 25 km voor hun fietsje hebben. Bert v d Broek uit Soest, Wil Brouwer (Nederlands kam pioen in 1976 en dit jaar 2e). Reinier Groenendaal uit Sint Michielsgestel. Gernt Scheffer (Hengelo), Herman Snoeymk uit Denekamp (de winnaar van de eerste veldrit in Amersfoort), Hans Steekers uit Noordwijkerhout en de Hoevelakenaar Max de Vries behoren tot de kanshebbers. De wed strijd telt mee voor het Beck's klasse ment. waarin Hans Steekers leider en Max de Vries nummer 3 is en wordt mogelijk gemaakt door de me dewerking van Jonkers automobielbe drijf te Amersfoort en Hoevelaken. Een heel leuk meenemertje voor Nico de Vries en zijn Pedaalridders was de aan melding op de valreep van 4 Engelse junioren en evenveel amateurs uit de Britse selectie voor de a.s. Europese kampioenschappen. Deze staan onder leiding van Mr. Taylor, die ook regelma tig optrad als leider van de Britse renners in de Achterveldse Tour de Ju- ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijd Ons Genoegen. Tijdens deze onderlinge wedstrijd wisten drie schutters het totaal aantal punten van 50 te schieten. aantal punten 1J. Voorburg Gz. 50 2. B. Voskuilen 50 3. J.E. van Hamersveld 50 4. J. van Rossum 49 5. W.J. Lagerweij 49 6. G. Valkengoed 49 7. W. v.d. Kletersteeg 47 8. W. Wittebrood 47 9. H.J. van Ruitenbeek 47 10. H. Hols 46 11. F. van Dalen 44 12. J. Kommer 44 13. J. van Nimwegen 42 14.H. Schut 42 15. J. van Noorden 42 16. T. Vos 42 17. M. Pothof 42 18. F. Koenen 41 19. A. Vlug 40 20. J. Pepping 39 21. P. Smink 38 22. J. Blom 37

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13