De gaande en de nomende secretaris Sportstichting Prestatieloop met recordaantal deelnemers E3 won voor Roda zaalvoetbaltoernooi „The Three Degrees" op medewerkersavond Roda Dames Impala volleybal na winst aan kop Eerste nederlaag Impala handballers viert jaarfeest Schut- en klaverjassen bij Roda Roda-pupillen gaan fietsen Roda '46 LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 20 JANUARI 1977 15 LEUSDEN-CENTRUM - De berich- over de op handen zijnde wijzigin- n in het secretariaat van de Stich- g voor Lichamelijke Opvoeding en art ..Leusden (als u het goed vindt bben wj het verder maar over de artstichting Leusden) werden door arzitter B W Peddeinors op 7 luan tijdens de nieuwjaarsrecep- bevestigd De heer J van Rootse- vertrekt naar Vianen en wordt cr 1 februari as opgevolgd door de 7hooker S Lakeman (die geassisteerd zal 'e Leerden door mej C Heckemannj en ant i,vit secretariaat van de overkoepeleu- istenc sport-organisatie gaat weer terug zoun-ar het gemeentehuis Reden genoeg. ,n/e(7vchten wij. om deze week onze sport- Hjnwerpers eens te richten op de ande en komende secretaris van onze 6eortstichting an oot De" NA 61/, JAAR en aai 'C/efepe tieer J van Rootselaar (zijn de vaje vrienden en sport relaties zeggen 7.o wer:woonlijk Jaro) is weliswaar in ralve nersfoort geboren, maar verliet oiv/fnoeds een goede week later het des- r^ffende ziekenhuis Hij is thans un 30 jaar inwoner van Scherpen- q qd el. Vader Van Rootselaar moet bij teroc: eerste blik in het wiegje al hebben 'zien. dat het ventje (moet u zien it 'het nu voor een kerel is!) een ?eer dan normale sportieve inslag ;'zat Hii richtte 1-1 dagen later, op v°°'éaugustus 1947 <je voetbalvereniging ie evfniei vogels 0p en hiervan is Jaro stfron{ bijna 21 jaar lid. waarvan de laatste 7danh, jaap vrijwel onafgebroken als spe- d:r van het eerste Hij is ook 10 jaar e>;tiet geweest bij de gvmnastiekver- DOTO en deed in zijn HBS- nBV,jd aan volleybal en vele andere tak vve^n van sport, maar voetbal was be- t ó/ee-ist lavoriet. 'oetbc Via-via. maar laatstelijk vanuit Bar- m d- J van Rootselaar. de man van 6% jaar. neveld. kwam de heer Van Rootselaar op 1 april 1968 in Leusden als gemeen te-ambtenaar in funktie op de afdeling financien. Sport trok hem echter meer aan en zo stapte hij medio 1970 over naar de afdeling sport, jeugd en cul tuur. terwijl hij daarnaast werd belast met het secretariaat van de in 1964 geformeerde Sportstichting Belast is eigenlijk niet de juistebewoording, want Van Rootselaar deed dat werk met zeer veel plezier Hij herinnert zich nog als de dag van gisteren zijn eerste grote klus op het sportfront Dat was als se cretaris van de commissie, die onder voorzitterschap van de heer C. Leye- naar sr de ..stedenontmoeting" Leus den - Bunnik organiseerde t g v het 5-jarige bestaan van het Burgemeester Buiningpark op 12 juni 1971 Wij mer ken nu pas. dat het tweede lustrum verleden jaar helaas geruisloos voor- bi is gegaan, maar hoe dan ook, het hele feest ging toen bijna niet door voor de heer Van Rootselaar. want een week voor het zover was reed hij zijn vrijwel nieuwe auto total loss, waarbij hi) niet geheel ongedeerd bleef Met behulp van een rolstoel volbracht hij toch nog zijn taak. Jaro van Rootselaar heeft als secre taris van de Sportstichting altijd ge tracht, zich zo goed mogelijk voor de belangen van de spiortverenigingen in te zetten Natuurlijk botste dat af en toe met zijn hoedanigheid als gemeen te-ambtenaar, maar gesteld mag toch worden, dat hij er zich gewoonlijk goed uit heeft kunnen redden. Als trail d'union tussen clubs en gemeente heeft hij zich nimmer als het bekende ..pis paaltje' gevoeld en dat bleek duidelijk bij de afscheids-ceremonie op de laat ste nieuwjaarsreceptie De Sportstich ting enerzijds en de verenigingen an derzijds zien hem na een ö^-jarig secretariaat node vertrekken naar Via nen. waar men nog heel veel plezier kan hebben van zijn in Leusden opge dane ervaring Verwacht mag worden, dat de vertrekkende sportstichtings secretaris tenminste éénmaal per jaar terugkomt naar Leusden, al was het alleen maar voor het uitreiken aan de Leusdense sportman of sportclub van het jaar van de door hem beschikbaar gestelde ..Van Rootselaarprijs". VAN TEXEL De opvolger van de heer Van Root selaar als secretaris van de Sport stichting Leusden is. merkwaardig ge noeg. zijn huidige direkte chef' De heer S Lakeman, opperhoofd van de gemeentelijke dienst voor maatschap pelijk welzijn (waaronder spiort res sorteert) neemt per 1 februari a.s. de hele handel over en zoals het zich (Jooi driei 1 kan rgoe ed s S/l dde- ar' LEUSDEN/CENTRUM - Het was zon- 'lag bepaald fris maar gelukkig droog ijdensdè Prestatieloop van de Leusden- ee'e KPJ. Deze 6e editie had onverwachts sfeiok de medewerking gekregen van de C/utCNVBt jje het zondag-amateurvoetbal ftShj^ge^stte en dat scheelde wat het aantal deelnemers betreft, een flinke slok op de ®e'">orrel. Verleden jaar kostte dit evene- amnent de organisatoren iets meer dan 800 VOO. 'ïerinneringsvaantjes, maar ditmaal ners al vertrokken. De jeugdgroep van 405 lopers en loopsters wist toch wel waarvoor zij aan de start waren geko men. De Leusdense voetbalscheidsrechter Theo Solen vertrok met de 286 3000-me- telopers, maar herstelde zijn 'vergissing' door later ook de 5000-meter uit te hollen (356 deelnemers). Op de midden afstand werd de heus niet trage Leus dense wielrenner Jeroen Groenestein in nik' noest 1047 keer alsjeblieft worden ge- )p2( '.egd tegen de al dan niet gelegcnheids- [hollers. die hun prestatie hadden vol- n he )racht. Een prestatie die vanwege het ruechte weer van de laatste dagen, op een eP[l'votr zwaar parcours moest worden ver- licht de Grote was in cognito onder de nne'ieer vele toeschouwers, maar carnavals- Sjef de Knijf deed wel mee evenals Sport Real-top (A. Gressie Co) en '"honderden wielrenners, auto- en motor- iitmicrossers, voet-, hand-, korf- en volley- f/aaballers. maar ook zwemmers, tafel- en i. Drgewone tennissers. Zelfs schakers en wat w'al niet meer. Don Bosco's heer Clooster- ■hie'man zag de lange bontgekleurde slierten ec/?glimlachend en bewonderend aan hem 'Voorbij gaan. De bekende Leusdense et «'zanger John Russell probeerde de start- te lossen, maar het pistool bleek c/c'op "uiterst geluidloos" afgesteld te zijn. i e'Ook uit het reservekanon kwam nauwe- ►etelijks een knal, maar toen waren de ren de eindsprint toch nog geklopt door een jongeman uit Bathmen en provinciaal kampioen Dick Willigenburg heeft zich kennelijk op de moeilijkheden verkeken en kwam (zonder fiets) slechts als 6e over de eindstreep. Vanwege een wed denschap liepen ook een paar plaat selijke zeer bekende barkeepers mee, maar het resultaat voor Henk Post en zijn maats was bar slecht. Zij ontsnapten nog net aan de rode lantaarn. Dan wa ren er ook nog Bert Blotenburg en Man fred Lahcij, twee jonge Antilopen, die het laatste deel van de loop op hun kousevoetjes hebben afgelegd (om hun schoenen te sparen?). Rien Osnabrugge - met reeds de vijf vorige vaantjes boven zijn bed - verrichtte ditmaal een heel andere prestatie. Wat die man aan erw tensoep aankan, ligt dicht bij het we reldrecord. Een beste prestatie leverden ook Kees, Gerard en Bertus van de KPJ met hun 20 25 helpers, want die maakten het mogelijk, dat het record aantal lopers van ver onder de 8 tot dik boven de 80 aan hun sportieve trekken konden komen. laat aanzien, zal er naar buiten heel weinig verandering komen Ook de heer Lakeman onderkent goed de be langen van de sportclubs en zal daar voor doen, wat redelijkerwijze van hem kan worden verwacht Hij is in Schoorl (in de kop van Noord-Holland) geboren, maar ..emigreerde" op zijn 10e jaar naar Texel, waar hij zo n 20 jaar heeft gewoond. Hij voelt zich op en top Texelaar en heeft op dat eiland vrijwel zijn hele familie. Met zijn in Texel veroverde echtgenote kwam hij in 1969 alsgemeente-ambte- naar in het rijkste dorp van Neder land. maar toch liet hij Wassenaar voor wat het was, toen hij ruim een half jaar geleden in Leusden .welzijns- chefkon worden en dat kan best nog eens een heel goed besluit voor de Leusdense sportwereld zijn De heer Lakeman is zeer sportief Niet direkt in de lengte, want voor zover bekend heeft hij nog geen Nederlandse sport- titel of een nationaal record op zijn naam Hij zocht het meer in de breed te. Hij speelde volleybal bij de Texel se overgangsklasser ..Tevoko en heeft gevoetbald in Texel 2, deed aan tafeltennis, wandelsport en nog veel meer Hij woont, zoals gezegd, nog maar kort in Leusden (zuid), maar in middels zit dochter Janine bij Impala op gymnastiek en haar zusje Karin is lid van onze hockeyclub. Zijn enige zoon komt misschien nog wel eens bij de Antolopen of Roda. maar die is op dit moment nog maar vier Sportief zijn de Lakemannen beslist Zoals bekend is het secretariaat van de Sportstichting, na een niet ge heel geslaagde proefperiode van een jaar, weer ondergebracht op het ge meentehuis. Hoewel niet alleen wij er een ..tikkie terug" in zagen, noemt de heer Lakeman het een verbetering van de service t.o v. het publiek. Dat zal nog moeten blijken, maar een feit is echter wel. dat de bereikbaarheid van het secretariaat belangrijk is ver beterd. Belangstellenden kunnen op het kantoor terecht van 9.00 tot 12 00 uur en van 13 00 tot 17.00 uur. voorts telefonisch onder nummer 033-41247 (toestel 148) en via postbus 11 te Leus den Mocht de heer Lakeman eronver- hoopt eens niet zijn - hij heeft meer te doen dan enkel sport - dan kunt u uw (sport)problemen kwijt bij zijn rech terhand. mej Carla Heckemann. Zij zal het minder prettig vinden om haar leeftijd zo maar in deze krant te zien afgedrukt en daarom volstaan wij voorlopig maar met de vermel ding, dat ook de vanaf haar 10e levens jaar in Leusden wonende Carla een sportieve background heeft. Zij is 6 jaar op gym bij impala geweest, o m als vóórturnster Ook met de admini stratie van de Leusdense schoolsport- dagen heeft zij zich bemoeid Verder zult u zelf wel merken, dat zij een aanwinst voor de Sportstichting zal blijken. De heer Lakeman stelt zich voor, zo in de loop van de komende maanden, in contact te komen met de sjxirtclubs Zo zat hij verleden week bij de hockey club al aan de boerenkool en de eerste gesprekken met Roda gaven hem reeds een inzicht in de daar heersende pro blemen. Alles heeft tijd nodig, maar wij kregen wel de indruk, dat met deze man best samen te werken zal zijn en daar gaat het voorlopig toch maar om. S. Lakeman Goed contact met de sportclubs is belangrijk N1JKERK - Inde wedstrijd tussende heren van Impala en Amersfoort 3 namen de Leusdenaren door Everhard v.d. HengelenArnsLeyenhorsteen2-0 voorsprong. De tegenpartij van Impala kwam fel terug en slaagde erin gelijk te komen, maar Impala dat met slechts één wis selspeler in een vrij hoog tempo door ging slaagde erin via Theo Prinsen Everhard v.d Hengel en Arris Leyen- horst een 5-2 voorsprong op te bouwen Vlak voor de rust kon Amersfoort 3 zijn achterstand verkleinen tot 5-3 Na het wisselen van speelhelft kwam Impala door een prachtig doelpunt van Jos de Valk uit de rechter hoek op 6-3 Maar door zwak verdedigen van Im pala kwamen de Amersfoorters tot 6-5 terug. Bij de stand 7-7 was de rust uit de Leusdense ploeg verdwenen, er werd veel te gejaagd gespeeld, waar door keer op keer balverlies werd ACHTERVELD - Zaterdagavond 22 januari 1977 zal de Auto - Motor en Bromfietsclub Achterveld haar jaarlijkse feestavond vieren in de Oude Peerdestal. Aanvang van deze feestavond is 20.00 uur. De zaal gaat reeds om 19.30 uur open. Deze avond, die een gezellige dansavond beloofd te worden, zullen de kampioe nen van het seizoen 1976 worden gehul digd. Deze avond is vrij toegankelijk. Dit wordt gedaan met de bedoeling om degenen die lid van de A.M.B.C. zijn eens kennis te laten maken met deze club. Het dansen zal worden afgewisseld met bingo. Tegen het einde van de avond zal er nog een verloting worden gehouden waar voor een aantal zeer aantrekkelijke prij zen beschikbaar zijn en waarvan de hoofdprijs zal zijn een draagbare T. V. Afd. junioren 22 januari: Achterveld Al - Roda Al 15 15 14 00 12 00 16 00 14 45 13.30 12 00 12.00 13.15 11 15 12.45 Roda A2 - Amsvorde A2 BFC BI - Roda BI Roda B2 - SEC B2 Roda B3 - KVVA B4 Roda Cl - Spakenburg Cl Roda C2 - IJsselm v Cl Roda C3 - Soest C4 Limvio C3 - Roda C4 Baarn C4 - Roda C5 VVZA C6 - Roda C6 Afmelden junioren op vrijdagavond tus sen 7 en 8 uur op tel. 033-44100 Pupillen: Roda '46 Dl - Zevenaar Dl Uitslag zondag: Roda 1 Schalkwijk Programma zaterdag 22 Roda 46 1 SEC 2 SDVB 3 Rood Wit 4 Spakenburg 13 00 jan. 1-2 1977: 15 15 13 00 15.15 11.15 15.15 11.00 Posthoorn 1 Roda '46 2 Roda '46 3 Roda 46 4 Roda 46 5 VVOP - Roda '46 6 Indien afgelast: Roda '46 1 - Candia 1 14.00 Roda 46 2 - Candia 2 12.00 Roda '46 3 - Candia 3 14.00 Zondag Amersf Boys 1 - Roda 1 14 30 HDS 2 - Roda 2 12 00 Roda 3 - SEC 4 11.30 Veensche Boys 3 - Roda 4 12 00 Amsvorde 5 - Roda 5 11 30 Roda 6 - Soest 9 11 30 KVVA 10 - Roda 7 14.00 Soest 9 - Roda 8 14 30 LEUSDEN/CENTRUM - Roda's sup portersclub organiseerde vrijdag de 4e kaartavond van dit seizoen. Het was er gezellig (wat waat is. is waar) maar toch misten wij iets. Er werd aan 2 tafels schut- en aan 13 klavergejast en dat betekende 20 spelers minder dan de vorige keer. Maar dat was niet erg. Het verhoogde alleen maar de kansen, want de prijzen waren toch al gekocht. Opeens zagen wij, wat er niet was, of beter gezegd, wat er mankeerde. Ada Snoek, het administratieve brein van de kaartorganisatie was net een dag eerder verblijd met Bonnie, een "wolk" van een dochter en kon dus niet komen. Nu werd het werk in de rekenkamer verricht door mevrouw D. de Jong en haar dochter Dia van Hamersveld en die zijn heel toevallig familie van supportersopper hoofd Jan de Jong. Om elke schijn van partijdigheid bij het tellen te voorkomen, speelde de Jong maar één boompje mee. Het ging niet beroerd, maar hij kreeg barslechte kaar ten en bijgevolg ook niet veel punten. Voor de rest van de avond werd Joop Lamme als joker ingezet, met beduidend minder klaverjasserskwaliteit (volgens Jan) dan de vaste reserve Dick Bongaerts maar die was verhinderd. Ondanks alles behield Jan de Jong zijn 4c plaats m het algemeen klassement. Dirk van Garde ren vergrootte zijn voorsprong bij de klaverjassers en Kees Daatselaar nam de leiding bij de schutjassers. Schutjassers 4e avond: 1.Ab v.d. Broek 4888 2. K. Daatselaar 4645 3. Steef v.d. Braak 4558 4. H. v.d. Tweel 4006 5. J.J. Visser 3915 6. Gerard Smal 3880 7. L. Odijk 3724 8. André Smal 3584 Algemeen klassement: 1. Kees Daatselaar 17569 2. J.J. Visser 16838 3. Gerard Smal 16828 LEUSDEN/CENTRUM - Verleden jaar werd voor de Roda-pupillen een soort wielercross georganiseerd A.s. zaterdag komt de fiets er weer aan te pas, inaar dan gaat het meer om behendigheidsspelletjes. Deze tellen ook mee voor het persoonlijke- en het elftalklassement. Het is dus voor alle pupillen een zaak van belang om aanwezig te zijn en natuurlijk een fiets mee te nemen Zonder zo'n trap- ding begin je niet veel op die dag Voor de E-pupillen is de aanvang ge pland om 10.00 uur. hetgeen betekent dat zij om uiterlijk 9.45 uur in het clubhuis aanwezig moeten zijn De D-pupillen worden verwacht om 10.45 uur in het clubhuis te zijn. Er wordt gezamenlijk vertrokken naar het strijd toneel de ,,berg" bij de noodvelden! Kom allemaal op tijd en...met een fiets 4. André Smal 16819 5. Steef v.d. Braak. 16684 Klaverjassers 4e avond: 1. G. Oudshoorn 5422 2. H. de Ridder 5290 3. Fred de Smalen 5252 4. Leo Lochtenberg 5097 5. H. Snellenberg 5069 6. T. Stegeman 5000 7. P. van Klooster 4988 8. Roen Osnabrugge 4926 9. Henk Brandsen 4918 10. Ben Wittenberg 4882 Algemeen klassement: 1Dik van Garderen 20064 2. Wim van Rooyen 19837 3. Hans Elshof 19376 4. Jan de Jong 19346 5. Frits van Breda 19226 6. Joop Wendel 18551 7. John van Helden 18427 8. Ben Wittenberg 18218 9. Jan Epskamp 17885 10. Henk de Ridder 17776 geleden, waarvan de tegenpartij kon profiteren. Bij een break-out van Im pala werd deze speler volledig onder uit gehaald dooreen Amersfoortse ver dediger, dit had een strafworp moeten wezen, maar de scheidsrechter zag dit anders en Impala kon met een vrije bal genoegen nemen. Impala slaagde erin door doelpunten van Timo Herder en Everhard v.d. Hengel de leiding weer over te nemen 10-9 Maar het eind van de wedstrijd was in zicht, en bij Impala lukte niets meer in tegenstelling tot Amersfoort dat nog tweemaal tot scoren kwam en daarmee Impala de eerste nederlaag bezorgde van 11-10 Wedstrijdprogramma zondag 23 ja nuari: Dames senioren. SDO 3 - Impala (Bussum) 17 40 uur Heren senioren II: BDC 3 - Impala II (Soest) 21.05 uur Heren senioren en Dames junioren zijn vrij. Wedstrijdprogramma zondag 30 ja nuari: Heren senioren: Impala - Takt 3 (Koppel) 10.35 uur Dames junioren: Impala - Arma (Koppel) 11.30 uur Heren senioren II: HHC 3 - Impala II (Hilversum) 15.50 uur Dames senioren zijn vrij. LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel dat bij een voetbalclub eigenlijk niet helemaal in de lijn der verwachtingen ligt, bestaan er bij Roda '46 toch duidelijk een paar rangen of stan den. Maar stel U gerust, het gebeurt daar op een acceptabele manier en de voornaamste grens wordt bij de roodzwarten getrokken tussen wer kers en medewerkers. De werkers kunt U regelmatig, al dan niet met succes, zien op de velden en daarom willen wij de doorgaans achter de schermende blijvende medewerkers met deze regels een beetje naar de voorgrond halen. Wij lopen hiermee vooruit op de "Medewerkersavond", die het bestuur van de Leusdense voetbalvereniging Roda '46 de on misbare steunpilaren a.s. zaterdag aanbiedt. De benaming "medewerkers" is in feite onjuist, want hoewel daarmee gesuggereerd wordt, dat deze men sen de "werkers" (of z.g. werkende leden) slechts assistentie verlenen, is het in de praktijk juist andersom. Zonder de medewerkers zijn de wer kers binnen afzienbare tijd zonder werk! Wat moet men beginnen zon der bestuurs- of commissieleden, zonder trainers of coaches, zonder elftal (bege)leiders, ja zelfs zonder de waakhond van Roda (al wordt deze laatste officieel nog niet tot de mede werkers gerekend?) Er bestaan com missies op velerlei gebied. Van A tot Z of van Aftrap- tot Zater dagcommissie en alles wat daar zo nog tussen zit. EEN OP VIJF Wij beschikken niet over het exacte ledental van Roda, maar dat is in het kader van dit artikel niet zo'n be zwaar. Laat ons 600 als "prikgetal" nemen en dan zitten wij echt niet erg ver uit de buurt. Het kan wat min der, maar even goed ook wat meer zijn. maar wel zeker is (dat hoorden wij toevallig) het aantal van 112 me dewerkers. U kunt nu zeggen, dat 1 op 5 SVi te weinig of te veel is, maar het Roda-bestuur heeft deze mensen beslist nodig en is dan ook blij. dat zij er zijn. Vooral voor de opvang en de leiding van de jeugd. In verhouding met de clubs in de omge- •ving van Leusden staat het steeds nog groeiende Roda er zeker niet ongun stig voor. Het is ook een teken van de goede sfeer, die er heerst. Te meer omdat alles pro Deo gebeurt. Uit erkentelijkheid voor deze on baatzuchtige steun (en het handelt toch om heel wat vrije uren) wordt telkenjare de "Medewerkersavond" georganiseerd. Een avond van allure en dat is ook zaterdag weer het geval (aanvang 20.30 uur stipt). "Sonja's Friends" verzorgen het muzikale ge deelte en lachen, brullen en gieren kunt U met het komisch duo "the Entertainers". Voor de hoogtepun ten van de avond zorgt de wereldbe kende Amerikaanse soulgroep "the Three Degrees". Het wordt een wer kelijk uitstekend gevarieerd pro gramma, waarmee het bestuur van de voetbalclub hoopt te bereiken, dat de bestaande zeer prettige relatie met iedereen, die Roda een warm hart toedraagt, nog vele jaren mag blijven voortduren. LEUSDEN - Het eerste damesteam van Impala heeft na de winst van afge lopen zaterdag op V S uit Bussum de eerste plaats in de promotieklasse bereikt, al moet deze plaats voorlopig nog wel gedeeld worden met SSS uit Barneveld Het is trouwens bijzonder spannend omdat zeker nog 3 a 4 andere ploegen titelkansen hebben Tegen, het op dat moment op de eerste plaats staande V S g'ing Impala af gelopen zaterdag in een goed bezette sportzaal De Meent zeer voortvarend van start De ploeg draaide zeer goed en op alle punten bleken de Leusdense dames dan ook sterker dan hun Bus- suinse tegenstandsters Het werd dan ook een duidelijke setoverwinning het geen in een zo belangrijke wedstrijd natuurlijk erg belangrijk is Ook tijdens de tweede set verkeerde de ploeg van trainer Hoogerwaard in optimale vorm Er werden nagenoeg geen fouten ge maakt en daardoor werd de veel langere V S ploeg opnieuw naar een set- nederlaag gespeeld. 15-10. Tijdens de derde set had Impala echter met een duidelijke inzinking te kampen Er werden wat meer fouten gemaakt. Vooral het stoppen en het serveren geschiedde nog wel eens foutief, zodat V S kon uitlopen Impala zag geen kans om deze inzinking tijdig te over winnen. zodat de derde set verloren g»ng De vierde set was aanvankelijk in het voordeel van Impala. De Leusdense ploeg liep uit naar 8-2, maar toch zag V S kans om nog terug te komen. Impala wist echter een voorsprong te behouden en bij de stand 14-10 leek het eind nabij V S gaf zich echter nog niet verloren en wist terug te vechten tot 14-14. In een spannende slotfase werd het via 15-15 toch nog 17-15 voor Impala zodat de verdiende en zeer belangrijke overwinning binnen was. Voor de heren is de ontmoeting tegen het herenteam van V S ook redelijk succesvol gebleken Tegen de aanmer kelijk hoger geplaatste tegenstanders werd een verdienstelijk 2-2 gelijkspel behaald Impala speelde zoals gewoonlijk zijn beste spel tijdens de eerste set Met de niéuwe aanwinst Jan Brandsma in een hoofdrol als aanvaller zagen de Leusdenaren kans om de eerste set met 15-12 te winnen. In de tweede set volgde echter een te rugslag. Door onvoldoende aanvals- kracht van Leusdense zijde zagen de Bussumers kans om m deze set een voorsprong te nemen en te behouden. Met 15-8 moest Impala de set uit handen geven. Ook tijdens de derde set kwam Impala niet aan de bak. Een veel sterker V S overspeelde de Leus dense ploeg volkomen Ondanks diverse ingrepen van coach Hoogerwaard moesten de toeschouwers toezien dat deze set met 15-6 naar V S ging In de laatste set kwam Impala echter erg goed terug Het liep weer prima en daardoor kon deze set ruim piet 15-3 gewonnen worden Voor deze week staat de dubbele ont moeting Jeugdsport Jaski - Impala op het programma A.s. vrijdag 21 janua ri spelen zowel de dames als de heren in Hilversum tegen de eerste teams van deze vereniging Voor de dames een zware kluif. Omdat Jaski hoog genoteerd staat en nog geenszins kansloos voor de titel is Voor de heren lijkt de opgave te zwaar omdat het thans op de derde plaats staand Jaski erg sterk is en omdat Impala in uitwedstrijden wat minder sterk voor de dag komt LEUSDEN/CENTRUM - U mag het geloven of niet, maar wij hebben zater dag in sportzaal de Meent de jongens zien voetballen, die over een jaar of wat als Roda 1 in de KNVB-competitie spe len. De pupillencommissie van Roda '46 organiseerde een zaalvoetbaltoernooi voor El. E2 en E3 van Roda, Limvio (Baarn), DVSA (Amerongen en Scher- penzeel. Wat een inzet hebben vooral de E3-tjes van Roda getoond en met succes. Deze jongens van enkele turfjes hoog en een jaar of 8 oud hebben zeer "doeltref fend" gespeeld. In drie poules werden elk 6 wedstrijden gespeeld en het leek wel of het om de Europacup ging i.p.v. de 4 nu beschikbare bekers. Het tour- nooi werd gespeeld volgens de regels uit onze jeugd; zonder buitenspel maar met caramboles over de band en....na drie corners penalty! Vijf echte scheidsrech ters (wat een reuzen in vergelijking met de spelertjes) hebben de wedstrijden tot een goed einde gebracht. Hier was het fluiten een genoegen, zon der protesterende spelers en Ruud Dek ker. Peel v.d. Hengel en hun verdere collega's hebben ook een prettige och tend gehad. Als eersten kwamen de E3- teams in actie en hier voerde roodzwart |Ie boventoon. De drie wedstrijden van elk 10 minuten van de jeugdige Leusde- naartjes werden gewonnen met 14-1 als totaalscore. Ook in de poule van E2 werd Roda knap winnaar met 5 van de 6 winstpunten. Roda E3 trad als beleefde gastheer op en werd in een moeilijke poule net niet laatste en dat was genoeg voor de eind overwinning per club: 1. Roda 13 punten 2. Limvio 11 punten 3. DVSA 10 punten 4. Scherpenzeel 2 punten PUPILLENKLASSEMENT Ongeveer halverwege het seizoen is per 8 januari 1977 de kop van het Roda-pu- pillenklassement (waarbij als gevolg van de maar zeer geringe verschillen van alles nog mogelijk is) als volgt: 1. Frans v.d. Berg 2. Gerard Smit 3. Cees v.d. Wolfshaar 4. Jerry Urbach 5. Frank Vissers 6. Mare v.d. Meer 7. Mare Caldenhoven 8. Wilco Bettink 9. Arjan Smal 10. Wim Blom 99pnt. 106 pnt. 102 pnt. 102 pnt. 102 pnt. 102 pnt. 101 pnt. 101 pnt. 100 pnt. 99 pnt.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15