Pretentieloos blijspel oogstte veel lof bij overvolle zaal Tweede voorstelling op zaterdag 29 januari a.s. n vry-ik. „De Eendracht" terug in „eigen huis" ^AGENDA EMEENTE LEUSDEN Losse verkoop Leusder Krant LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 20 JANUARI 1977 LEUSDEN - De toneelvereniging „De Eendracht" was afgelopen zaterdag weer terug in haar eigen „home," het vernieuwde „Ros Beyaart" met het blijspel van Rosita Peters „Op een mooie dag in mei." Hoewel voorzitter J. Haanstra - zoals hij in zijn openingswoord bekende - nogal een zwaar hoofd had wat betreft de opkomst, moest hij toegeven, dat het niet beter kon. De zaal was tot op de laatste plaats bezet en er moesten stoelen worden bijgezet om zoveel moge lijk aan de te grote belangstelling tegemoet te komen. Desondanks moesten nog verschillende toneel-liefhebbers teleurgesteld worden. Zij kunnen over veertien dagen, zaterdag 29 januari terecht, wanneer „De Eendracht" het spel voor de tweede maal opvoert. Als de belang stelling die avond net zo groot is, ziet het er naar uit, dat de Leusdense toneelvereniging een derde avond moet organiseren. Waaruit niet alleen de grote belangstelling voor het Leusdens amateur-toneel blijkt, maar ook, dat de zaal van 't Ros Beyaart in feite te klein is voor een dergelijk gebeuren. De liefhebbers van amateurtoneel hebben zich zaterdagavond kostelijk kunnen amuseren bij de in het al gemeen goede vertolking van het blijspel „Op een mooie dag in mei," waarin het voornamelijk draaide om een reeks persoonsverwisselingen met alle verwikkelingen die daar bij horen Regisseur N G. Pieters heeft er (te recht) naar gestreefd om zoveel mogelijk aktieve Eendracht-leden op de planken te brengen en het gevolg was. dat zo'n dertien spelers en speelsters op het toneel verschenen, waarvan sommigen debuteerden. Zonder de andere vertolkingen te kort te willen doen, moeten wij toch konstateren, dat Diny de Jong met haar gave actrice-prestatie als tante Fie de show heeft gestolen. De wijze, waarop zij de nogal pinnige, goed van de tongriem gesneden, Amster damse voor het voetlicht zette, is uit stekend. Dat neemt niet weg. dat ook de ande ren geloofwaardig overkwamen, zoals Stolk (Eerd Kersten) en Hanne, de vrouw van Stolk. gespeeld door Gerda Hilhorst. die de enige was. (van de „Brabantse" medespelden), die het Brabants accent zoveel mogelijk in haar spel bracht Bea Boogmans als Melie van Huftering en Hans Klijn als de ma troos Toon wisten ook zij met verve hun rol die accentuering te geven, die nodig was John Visser als Leendert Stapne- tjes maakte er een kosteli|ke kreatie van door al strompelende door het leven te gaan zonder dat allemaal te overdrijven en Dicky en Martin Rep konden het ook op het toneel uitstekend met elkaar vin- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktle: Bert Vo* (verantw.), tel. 41495; Marnix Kreljns, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495. b.g.g. 03420-6141toe stel 17. Abonnementsgeld: 6,50 per kwar taal; 12,75 per halfjaar en 25,00 per jar. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, Aantal, rrummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons <antoor Finnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/C. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Krantenkómbinatie te Barneveld. den, waarbij natuurlijk moet worden aangetekend, dat ze thuis vast wel re gelmatig hebben kunnen oefenen.... Teus Valkenburg als Wietje Peter van Zandbrink als Kees Poter. Marja van den Berg als Gerda Baars. Bert Tijmen sen als minister van Huftering en Anton Tijmensen als Ome Tijs waren eveneens goed op elkaar ingesteld, Scène uit: „Op een mooie dag in mei," met Stolk de Waard (Ferd Kersten) en Hanne zijn vrouw, (Gerda Hilhorst). waardoor ,,Op een mooie dag in mei" met weinig schoonheidsfoutjes over het voetlicht kon worden gebracht. Souffleuse Wil Haanstra stond de spelers en speelsters zo nu en dan ge ruisloos bij, terwijl regisseur Pieters de verrichtingen achter de schermen nauwlettend volgde. De grime was in goede handen van Lya Kersten. Aan het slot van de voorstelling ontvingen de mede spelenden (naast een plantje) terecht een langdurig applaus van het publiek, dat zich - gehoord de reakties uitstekend heeft geamuseerd. En zo hoort het ook Blijft natuurlijk wel de repertoire keuze. Ik heb de indruk, dat dit bij veel toneelverenigingen de grootste problemen oplevert. Er zijn altijd verschillende kriteria, waaraan een stuk dient te voldoen. Het moet o.m. amusant zijn en het moet zoveel mo gelijk leden de kans geven mee te kunnen doen. „Op een mooie dag in mei" voldeed grotendeels aan die voorwaarden, maar de inhoud was voor mijn gevoel wat al te pretentie loos. Ik weet niet, wanneer dit stuk werd geschreven, maar een feit is, dat zich alles op het toneel voltrok volgens een toch wel verouderd rol lenpatroon en achterhaalde normen. Dat zou eigenlijk niet nodig moeten zijn. Een ietwat kritischer repertoire-keus zou dit euvel kunnen opvangen, zonder het doel: het brengen van een avondje amusant amateur-toneel uit het oog te verlie zen. In gesprekken met besturen van toneelverenigingen valt steeds weer op, dat zij met lichte huivering praten, als bijvoorbeeld een drama tisch stuk ter sprake wordt gebracht. De animo van het publiek hiervoor schijnt minimaal te zijn en iedere amateur-toneelvereniging dient nu eenmaal ook aan de financiële kant van de zaak te denken. Een tussen vorm - bijvoorbeeld volksstukken - is beslist wel haalbaar. Deze meestal in tragi-komische vorm gegoten stukken blijven veel publiek trekken en hebben ongetwijfeld net iets meer diepgang, dan de pre tentieloze blijspelletjes, die de meeste amateur-toneelverenigin gen op de planken brengen. Mis schien iets voor „De Eendracht" om voor een volgende gelegenheid over na te denken Tenslotte nog een vriendelijk ver zoek: willen de bezoekers van de to neelavond op 29 januari a.s. hun au to's wel goed parkeren? Ik kan me indenken, dat het voor de medespe lenden erg lastig is om zich te blijven koncentreren op hun spel, als ze plotseling worden onderbroken door een mededeling door de luidspre kers, dat een auto met dat en dat ken teken wat ongemakkelijk is neergezet voor anderen ...Overigens werd deze plotselinge onderbreking door de Eendrachtleden uitstekend opgevangen. Maar toch... Bert Vos Tante Fie arriveert in pension Venzicht en dat is het begin van heel wat amusante verwikkelingen in „Op een mooie dag in mei." ACHTERVELD Donderdag 20 januari: bejaardensoos 13.30 uur. Donderdag 20 januari: K.P.O. avond De Oude Peerdestal 20.00 uur. Vrijdag 21 januari: bibliotheek 19.00- 20.00 uur. Zaterdag 22 januari: Boerenkielenbal Ons Gebouw, 20.00 uur. Zaterdag 22 januari: Feestavond AMBC De Oude Peerdestal, 20.00 uur. Zondag 23 januari: bibliotheek 10.30- 12.00 uur. Dinsdag 25 januari: bibliotheek 15.15- 16.30 uur. Dinsdag 25 januari: Verkeerscursus, 20.00 uur, Ons Gebouw. Dinsdag 25 januari: E.H.B.O. voor nieuwe leden. Donderdag 27 januari: P.I.C.O. bingo avond. LEUSDEN-CENTRUM Zaterdag 29 januari 20.00 uur To neelver Eendracht, opvoering in 't Ros Beyaart. Dinsdag 25 januari 20.00 uur Open bare fraktievergadering Progres sief Leusden, Hamersveldseweg 5. Woensdag 26 januari 20.00 uur: bij eenkomst VVD in schuur van boer derij „Hakhorst". Woensdag 26 januari. Marcuskerk, bij eenkomst Vrouwencontactgroep, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 15 januari: Jazzhut van Theo Caldenhoven, van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00 tot 18.00 uur. STAAKT UW WILD GE RAAS Beste lezers, ik kan me indenken, dat u zo langzamerhand begint te razen omdat wij nog steeds door on verklaarbare oorzaak en diepgaande misverstanden hebben verzuimd u op de hoogte te stellen van de uitslag van onze St. Nicolaaspuzzels. Inder daad een ernstig verzuim, dat wij nu meteen goed willen maken. Daar gaat ie dan. Drie boekenbonnen, één van 25,-; één van 15,- en éen van ƒ10,-. De eerste prijs is voor mevrouw A. Treur, Asschatterweg 26, Leusden/Centrum en de derde prijs voor mevrouw W. Bakkenes- Schreuder, Berkenlaan 2 te Leusden-centrum. De boe kenbonnen zullen u zo spoedig mo gelijk worden toegezonden. Van harte gefeliciteerd. Wat de jeugd betreft: de vier pla- tenbonnen van 7,50 gaan naar: A. Broekman, Ansfriduslaan 24, Leus den/Centrum; Jeroen Bos, Galicie 2 te Leusden/Centrum; Gea Vermeu len, Larikslaan 12 te Leusden/Centrum en Peter Krabs- huis, Waterhoen 8, Leusden/Cen trum. Ook zij krijgen hun platenbon zo spoedig mogelijk toegezonden. WAAROVER ZIJ...? PRATEN Eind deze maand komen alle werkgroepen en coördinatieteam van het CML bijeen. In besloten ver gadering, uiteraard. En waarover praten zij? Naar verluidt over de funktie en werking van het CML. Waar hebben we dat ook al weer eer der gelezen? PINKELTJE Vanaf 1 februari a.s. gaat in het ge bouw van de scholengemeenschap „Kinderland" aan de Centrumweg de peuterspeelzaal „Pinkeltje" van start. Dat is dan de zesde peuter speelzaal in de gemeente Leusden. De behoefte is nog steeds groot. OPENING SCHOOL De Gereformeerde Scholen voor kleuter- en lager onderwijs in het plan Rozenboom zal op vrijdagavond 28 januari officieel in gebruik worden genomen. Dat ge beurt in de Marcuskerk aan de As schatterweg, waar verschillende toespraken na de officiële ope ningsdaad zullen worden gehouden. Daarna wordt een receptie gehouden m de school, die aan de Ro- zengaarde 4 staat. Op bijgaande il lustratie de tekening, die door kinde ren speciaal voor de uitnodigings kaart werd gemaakt ZO WERKT DAT... Onder het motto: „Hoe werkt dat?" zal op donderdag 27 januari a.s. door de leidsters van de Montessori- kleuterschool aan de Hamersveld seweg 57b door middel van dia's uit leg worden gegeven over het taal- en Tekenmateriaal dat tevens de schakel legt tussen de kleuter- en de basisschool. Daarnaast zal er nog een film worden gedraaid over de kerstviering met de kleuters, le dereen is van harte welkom. De bij eenkomst begint om acht uur in de school. VRACHTVERKEERS'ROUTE IN GEBRUIK GESTELD Met het plaatsen van borden is de nieuwe route voor het zware vracht verkeer in gebruik gesteld. Dit ver keer wordt door deze borden om de bebouwde kon heen geleid via Groene Zoom en werkgelege- nheidsgebied Princenhof naar de, Horsterweg. Als het goed is, zullen bewoners van Hamersveldseweg, Zwarteweg binnen de bebouwde kom niet meer gekonfronteerd wor den met bijvoorbeeld cari transporters. En dat werd de hoogste tijd. CITAAT VAN DE WEEK „De scherpste kritiek is ook nog een bewijs van belangstelling" (Mare Callewaert in „Waarom al die moei te") P.S. Elke donderdag: Clubgeoouw Büjhoi, Volksdansen. Van 16.00-17.00 uur voor de jeugd vanaf 8 jaar Van 19.00-20.00 uur voor gevorderden; van 20.30-22.00 uur voor volwasse nen Elke donderdag: UW Seniorenso ciëteit Sporthal Groenhouten", de Meent Van 14.00-16 30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45-19.45 uur: Jeugdschaken in de oude Roda- kantine. Om 19.45 uur- schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14 30- 17.00 uur. Johanneshoeve, Ha- merveldsewep tlke woensdag: Ros Beyaari, repeti ties koor ..Treecksangh" Van 19.45-21 45 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 10.00 uur gezinsverzorging en be jaardenhulp van het Groene Kruis- gebouw, Wit-Gele Kruis, Rozen- gaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamers veldseweg vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til" open vanaf 19 00 uur. Hobby club om 18 30 uur. Hulpdienst ,,De Wetering": Telefoon nummers 42746/42249. Stichting Amivedi: Mevrouw M. von Bergh, tel 03425-1554. Elke zaterdag: ..ue i'il", Discodans avond. Aanvang 20.00 uur. Elke zondag: ,,De Til", Discodans middag. Aanvang 14.00 uur. OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK LEUSDEN Maandag 18.30-21.00 uur. Dinsdag 14 00-17.30 uur Woensdag 10 00-12.30 en 14.00-17.30 uur Donderdag 18 30-21 00 uur. Vrijdag 14.00-17 30en 18.30-21.00uur Zaterdag 10.00-12 30 uur JEUGDKLUBS IN ,,'T CLAEVERENBLAD" Maandag: 8-12 jaar, 18.45-20.00 uur, onder leiding van: Sytse Fennema, Marion Dobma, Hans Visser. Woensdag: 12-16 jaar, 19.00-20.30 uur, onder lei ding van: Ton van de Weerd, Edward Delfori. Donderdag: 16 plus, 20.00-23.00 uur, onder leiding van: Wim van de Brink, Peter Upper- man. Zaterdag: 15 plus, 20.00-23.30 uur, onder leiding van: Jeanette Lodders, Bert van Loenen. LEUSDEN-ZUID Donderdag 20 januari: Bibliotheek ,De Boekenmolen". Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 14.00 tot 17 00 uur Volwassenen en jeugd. Vrijdag 21 januari: Bibliotheek ..De Boekenmolen", Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitlening uit sluitend aan volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Vrijdag 21 januari: Jeugdclub voor 12- tot 16-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19.30 tot 21 30 uur. Zaterdag 22 januari: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14 Geopend van 12.00 tot 18.00 uur Maandag 24 januari: Bibliotheek ,.De Boekenmolen", Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14 00 tot 17.00 uur. Voor volwas senen en jeugd. Maandag 24 januari: Gezinsverzorging en ouderenhulp van de Kruisver eniging Leusden aan de De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00 tot 15.00 uur. Maandag 24 januari: Jeugdclub voor 8- en 9-jangen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 18 30 tot 20.00 uur Maandag 24 januari: Gemengd koor ..Kunst Veredelt" Repetitieavond in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhem seweg van 20.00 tot 22 00 uur. Dinsdag 25 januari: U.V.V Senioren Sociëteit Ontmoetingsmiddag voor de mensen van Leusden-Zuid, die van gezelligheid houden. Zowel jongere als oudere mensen zijn welkom. In het clubhuis van ,,Roda". Burgemeester Burning Sportpark van 14.00 tot 16.30 uur Dinsdag 25 januari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19 00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Woensdag 26 januari: Jeugdclub van 10- en 11-jarigen in ,,'t Trefpunt aan de Arnhemseweg van 19.15 tot 20 30 uur. Zaterdag 29 en zondag 30 januari: Volksdansweekend van ..Regiocen trum" in ..Don Bosco" met Theo- dor Vasilescu. Dinsdag 1 februari: U.V.V. jaarlijkse gezellige avond van alle 60-plus- sers in Leusden in de grote zaal van Pon Zaal open. 19.15 uur. Aanvang 20 00 uur. Optreden van het Kamphorst Trio OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar: Me- vAmw B. Hassink. Azuriet 17, Leus den-centrum, telefoon 43132. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V. Bookstores. Torenakkerweg 16. De heer W J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1. ACHTERVELD: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. LEUSDEN-Zj Luitjens Supermarkt. Pr Irenelaan 9

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3