Schakers vieren eest op 5 feb. 10 iO rp; j SPORT Vogelvrienden hadden heel goed jaar Roda (zat.) had weinig moeite met Posthoorn Recreatieve Haaien zwommen in Amersfoort C URS •O [8 '8 o Jitreiking Van i Rootselaar- trofee op 7 maart '1 I i8 Sport Roda'46 Gemiste kansen LEUSDEN/CENTRUM - In november fcbestond de schaakvereniging lisden 30 jaar. Het daarbij behorende 1st werd om .planologische" rede- l uitgesteld en zal nu plaatsvinden (zaterdag 5 februari a.s. in hetclub- s op het Burgemeester Buiningpark. lor de jeugd wordt o.m rond 15.00 een film vertoond en de senioren rden om 20.00 uur verwacht voor i gevarieerde avond met muziek, >aret, dans en spel en voor een hapje een snapje Ondertussen woedt in de huiscompe- e mog steeds een zware strijd om promotie-ronden te bereiken, resp degradatiewedstrijden te ontlopen beslissende tweede helft van deze mpetitie begint op 15 februari In )ep IA bereikte P Karis inmiddels top door zijn overwinning op J istenl Kans heeft 5', punt uit 6 rtijen en wordt op de voet gevolgd jr J Leijdes(51/, uit 7) en Beukelman uit 8) W v'd Laaken (3 uit 4) ift ook nog kansen om bij de bovenste ie te komen De partij J Tijmensen- de Jager in IA werd afgebroken. Dat s ook het geval met de ontmoeting Rietveld - S. van Dokkum in 2B. arverderj Zaal verloor van O Har- ir (die in zijn groep aan de leiding am met 5 uit 7) en J v d Tang en Kuyper het winstpunt deelden. In 3A <n J Kuyper en G. Jeulink Voorts ird als volgt geladderd van Santen - J. Pronk 1-0 de Vringer - A Wisman 0-1 M. Hoover - C Veenendaal 1-0 ;vr E Hooy^r - H Strui-wig 0-1 Roos - G. de Graaf 0-1 Agterberg - Bosch v Rosenthal 1-0 v Santen - A v d Steeg 1-0 2vr. S Graafland - G Tichelaar 1-0 Loning - P Lorié 1-0 BONDSCOMPETITIE enerverend moet de partij van J. Leij- des zijn geweest aan bord 4. Ook hier werd het uiteindelijk een verdeling van het winstpunt. J van Santen had blijk baar weinig moeite met zijn opponent, want hij kwam vlot en winnend uit de strijd De helft van de buit bemachtigde J de Jager in een niet erg overzich telijke en ..volle" bedoening. Een leuke vrije partij bracht pater Boemaarsaan bord 7 de winst en Jeroen Bosch van Rosenthal herstelde zich van een zwakke openingsfase met man en macht tot remise. N Loning stond op winst, maar liet zich toch nog de op promotie afgaande vrij-pion ontfutselen. Hij raakte hierdoor iets van slag en nam het eerste remise-aanbod maar aan, ook al omdat daarmee de winst voor Leusden verzekerd was L de Boer bewees tenslotte, dat het 10e bord te laag is voor zijn capaciteiten en won zonder problemen Leusden 1 werd derhalve winnaar met 6^-3'/' en staat na de eerdere overwinningen op BSG 5. Kanaaleiland en Kasteel ridders en de voorlopig met 4%-4% afgebroken wedstrijd tegen DTU (Leusdense winst is haast zeker) riant aan de top van de ranglijst Verleden week donderdag speelde >usden 1 de vijfde competitiewed- rijd Tegen Utrecht 4 en ook ditmaal FQ ?rd het een royale winst voorde Leus- li naren P Karis had het al vanaf het •gin moeilijk, kwam niet uit de pro- emen en verloor J Pronk won aan IO ;rd 2, hoewel dat er lange tijd niet zat. Moedig volhouden en vinding- ikheid leverden hem toch nog de [nst W v d. Laaken redde zijn po- [ie met allerlei dwingende afruilen I kwam tenslotte uit op remise. Zeer Er moet nog worden gespeeld tegen Zeist 2, Doorn-Driebergen 2. Moira 1 en Amersfoort 5. Een (schaak)paard kan rare sprongen maken, maar als u het ons vraagt, tippen wij de Leus- denaren voor de titel Ook Leusden 2 staat er met 5 uit 5 uitstekend voor en Leusden 3 bereikte met Z/2 uit 4 inmiddels al meer dan 50% van de winst Jaro van R Trof EUSDEN/CENTRUM De Raad 1 Advies van de Sportstichting Leus- B [dat zyn de afgevaardigden van de 0aangesloten verenigingen] houdt op 7 "■art a.s. de eerste vergadering, die lor iedere geïnteresseerde toegankelijk Wy zyn benieuwd in welke mate van gelegenheid gebruik wordt ge kt. Op dit soort besprekingen wordt ijls de basis gelegd voor zaken, die i belang [kunnen] zyn voor sportief "^en. Het ligt in de bedoeling van de Sportstichting om deze eerste openbare vergadering [aanvang 20.00 uur in sport zaal de Meent] een zo groot mogelijke kans van slagen te geven. In de loop van de avond zal namelijk voor de eerste maal de "Jaro van Rootselaartrofee" worden uitgereikt. Deze letterlijk en figuurlijk gewichtige onderscheiding (in de toekomst vindt de uitreiking plaats tijdens de nieuwjaars bijeenkomst van de Sportstichting) is als wisselprijs bestemd voor de vrouw, man of vereniging, die in het afgelopen jaar een bijzondere prestatie met betrekking tot de sport in Leusden heeft verricht. De trofee is beschikbaar gesteld 'door de heer J. van Rootselaar, die o.m. 6'/a jaar secretaris was van de overkoepelende organisatie in de Leusdense sportwereld. Symbolisch wil hij hiermede het goede contact bewaren, dat hij zich verwierf op sportgebied in Leusden. Hoe dat in de toekomst zal gaan is nog niet bekend, maar op 7 maart a.s. zal de onderschei ding voor het jaar 1976 door Jaro van Rootselaar persoonlijk worden uitge reikt. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week maandag hielden de Leusdense "Vogelvrienden" in de Meent hun jaar lijkse algemene ledenvergadering. Hieruit bleek, dat 1976 voor deze vereni ging een heel best jaar is geweest. De diverse jaarverslagen werden zonder op of aanmerking accoord bevonden en per 1-1-1977 bedroeg het ledental 45. De prijzen voor de bestverzorgde volières in het afgelopen jaar gingen naar P. Vro men en B. Oldewarris. Ook de activitei ten in 1976 passeerden nog eens de revue. Succesvol verliepen de clubavon den over wildzang (spreker was de heer Kurver), over grote parkieten (heer en mevrouw Sprenkelink) en over het ge reed maken van vogels voor tentoonstel lingen (heer de Wilde). Ook een zeer groot succes was de 9e tentoonstelling van de Vogelvrienden, waar 17 leden 32 prijzen behaalden met de 158 ingezon den vogels. Twee zaken blijven bij de vogelvereni ging dit jaar ongewijzigd en wel de con tributie 33,- voor senioren en 18,- voor jeugdleden) en de samenstelling van het bestuur, dat bestaat uit de heren J.M. Drost (voorzitter), B. v.d. Burg (penningmeester), Chr. van Dorst (se cretaris), M. Louw (ringencommissaris) en L. Berg (materialen). Onder redactie van de heren M. v.d. A. Ruarus en Chr. van Dorst geven de Vogelvrien den nu ook een clubblad uit. Voorlopig verschijnt dat tweemaal per jaar. maar het ligt in de bedoeling er t.z.t. een maandblad van te maken. In het eerste nummer vonden wij o.m. het navolgende programma van de verenigingsavonden: 21 februari: avond over het kweken van vogels. 21 maart: idem over voeding en vogels. 18 april: vertoning van een natuurfilm. 16 mei: algemene bespreking. 13 juni: kwis. juli en augustus: vakantie. 19 september: algemene bespreking. 17 okotber: algemene bespreking. 21 november: nakaarten over de 10e tentoonstelling. 19 december: algemene bespreking. Eventuele wijzigingen worden in het clubblad en/of in deze krant vermeld. Voor hen, die belangstelling hebben voor de Vogelvrienden of lid van deze vereniging willen worden, verwijzen wij U naar secretaris Chr. van Dorst, As- schatterweg 131, Leusden-Centrum, die gaarne alle gewenste informaties ver strekt. AMERSFOORT - Slechts 4 minuten moest de Leusdense aanhang wachten op de eerste Roda-treffer in de uitwed strijd van zaterdag tegen de Posthoorn. Een door Henk van Laar hoog ingescho ten vrije trap werd door een Amersfoort- se back in eigen doel gekopt. Het was goed te zien, dat de roodzwarten al 10 weken lang alleen maar vriendschappe lijk hebben gespeeld (de laatste compe titiewedstrijd was de 0-2 nederlaag op 13 november vorig jaar tegen Stroe) en de heren gingen er goed tegen aan. Knap uitverdedigend speelde Roda een mooi aanvalsspel over beide vleugels, alleen af en toe onderbroken door een Amers- foortse uitval. Dat die niet zonder gevaar waren bleek na een half uur spelen. Bij een moeilijke situatie uit zo'n counter kreeg Roda-keeper Barry Buunk de bal niet goed onder controle en een Post hoorn-aanvaller profiteerde daarvan en maakte gelijk met een harde schuiver in het verlaten doel. Maar de Leusdenaren kwamen terug. Eerst maakte Buunk zijn eerder ge noemd foutje knap goed door een zeker doelpunt te voorkomen en in de 34e minuut gaf Rijk Rijnders de "postmen sen" een lesje in hardlopen. Vanaf de middenlijn liep hij iedereen, die in het rood-wit was gekleed, voorbij en steven de recht op de Posthoorn-doelman af met - naar vriend en vijand verwachtte - een kanjer van een schot in gedachten. Maar inplaats daarvan volgde uiterst beheerst een tikje van 3 meter naar links, waar Henk van Laar klaar stond om Roda met een juistgerichte treffer weer aan de leiding te brengen. Zelfs trainer Martin Ruitenberg was verbaasd en mompelde zoiets als: "Wat een prachtige goal! En daar is niet eens op geoefend!" Posthoorn incasseerde de tegenvaller goed en kwam in de 39e minuut heel kort bij een nieuwe gelijkmaker. Buunk was bij een corner wat te ver uitgelopen, kon net niet bij de bal en moest lijdzaam toezien, dat de Amersfoortse midvoor keihard inschoot, maar op de doellijn voorkwam Wilco van Dam bijna profes sioneel de tweede doorboring van het Leusdense doel. Roda was wakker ge schud en ging weer verwoed in de aan val. En met succes! Drie minuten voor de rust verwerkte Rijk Rijnders een voorzet van Wout de Kruif zeer knap tot 1-3 en op slag van de pauze zorgde Barry Buunk met een flitsende reactie, dat met deze voorsprong aan de thee kon worden gegaan. Het spel was amper 2 minuten hervat toen Wout de Kruif de goal van de week maakte. Van ruim 30 meter afstand verraste hij de Posthoorngoalie met een hele hoge bal die, mogelijk als voorzet bedoeld, net onder de deklat van het Amersfoortse doel verdween. Rijk Rijn ders bracht Roda na een kwartier uit een corner van Henk van Laar met 1-5 op rozen. Kort daarna werden Rijnders en Fred de Smalen, die last kregen van oude blessures, vervangen door Harm Prophitius en John van Barlingen en hoewel de invallers deden, wat van hen verwacht werd, klopte het ineens niet meer in de Leusdense formatie. Speelde vermoeidheid een rol of was de royale voorsprong een oorzaak van de vermin derde aandacht? Posthoorn gaf de moed beslist nog niet op en hoewel Roda het er echt niet bij liet zitten om de riante score te handhaven, gaf trainer-speler Richter de Amersfoorters het sein tot een alles- of-niets-offensief, dat in de 34e en 43e minuut leidde tot de eindstand van 3-5, waarmee de Leusdenaren de hoogste score van dit seizoen bereikten en hun relatieve voorsprong op Stroe (dat zelf niet speelde) behielden AMERSFOORT - Zaterdag deed een flinke ploeg recreatieve Haaien mee aan de wedstrijd Onder Toppers B in het keistedelijke sportfondsenblad. Na een wat rommelig begin volgden de latere onderdelen elkaar vlotter op en tenslotte werd het toch nog een leuke zwemmiddag. Zeer vele Haaien, waar onder ook de allerjongsten, konden hun tot nu toe gemaakte beste tijden weer verbeteren. De Leusdense uitslagen wa ren: 25 m. schoolslag m.o.8: Anje van Went 36.1 (40.8) Idem jongens: Frank Splunter 29.6 (30.8) 25 m. vrije slag m.o.10: Sandra Ton- deur 31.00 (33.6) Idem jongens: Ralph Aalbers 19.5 (21.8), Rodie Aalbers 19.7. 50 m. rugslag m.o.12: Anja Apeldoorn 47.4 (49.8): Brigitte v Rui tenbeek 48.5 (49 3); Wilma v. d. Bron 51.0 (52.2) Idem jongens: Michiel Holterman 44.4 (46.4), Herjon Conen 51.8 (55 3) 50 m. schoolslag m.o. 12: Linda Koch 49.5; Ria Valkengoed 50.0 Idem jongens: Lex van Dijk 47.3; Peter v. d. Veer 49,6 (50.5) 25 m. vrije slag m.o. 8: Anje van Went 353 Idem jongens 0.8: Frank Splunter 30.2 (30.8) 25 m. rugslag m.o.10: Jeanette Mater 27.4; Sandra Tondeur 30.8 (32.5) Idem jongens: Bert Apeldoorn 24.1 (25.7), Pim Rijswijk 25.4 (27.2) 50 m. schoolslag m.o.Helecn Ton deur 53.4 (55 0); Alice Tondeur 55.0 (56.8); Wilma v d Bron 55.2 (55.3) Idem jongens: Michiel Holterman 49.1 (50.9); Herjon Coonen 60.0 (63 9) 50 m. vrije slag m.o. 12: Joric Gert 35.2 (38.1), Linda Koch 40 5 Idem jongens: Frank Pot 34.6 (35.2); Lex van Dijk36 2; Peter v. d. Veer39.1 (40.9) De estafette-nummers zwommen de Haaien met wisselend succes en daarbij eindigden zij eenmaal als le, tweemaal als 2e en eenmaal als 4e. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 27 januari: Tijdens de ge meenteraadsvergadering wordt een voorstel tot kredietverlening inge diend voor de aanleg van drie tennisbanen en twee hockeyvelden op het sportpark Valleikanaal Vrijdag 28 januari: Aanvang 19 00 uur Zaal voet balwedstrijd Pon Voor waarts -v.d. Ridder in sporthal Strijland te Nijkerk Vrijdag 28 januari: Vanaf 20.00 uur Nieuwjaarsreceptie van de LTV Lockhorst in het Ros Beyaart aan de Hamersveldseweg Vrijdag 28 januari: Vanaf 20 00 uur Jaarlijkse feestavond van de post- duivenhoudersvereniging Leusden in de Roda-kantine. Zaterdag 29 januari: Vanaf 20.00 uur Openingsbal van de LTV deEeme- laar in de Oude Peerdestal aan de Hessenweg, Achterveld. Zaterdag 29 januari 15.30 uur: Voet balwedstrijd Culemborg - Roda (zaterdag). Zondag 30 januari: 10 00 uur: Dames- voetbalwedstrijd Achterveld - Mi nerva op het Kerstens Sportpark te Achterveld. Zondag 30 januari 14.30 uur: Voet balwedstrijd Achterveld - PVC op het Kerstens Sportpark, Ach terveld Zondag 30 januari: 14 30 uur Voet balwedstrijd Roda - DWSM op het Buiningpark te Leusden. Dinsdag 1 februari: 19 35 uur: Zaal- voetbalwedstrijd Soesterberg - FCO op het KNVB-centrum te Zeist. Woensdag 2 februari: Bekerzaalvoet- balwedstrijd F C Opstelten - te Nuyl in sporthal Dijnselburg te Zeist. Aanvang 19.10 uur. Vrijdag 4 februari: 19 30 uur Jaar vergadering van de Haaien in de Roda-kantine op het Buiningpark Vrijdag 4 februari: 20.00uur Jaarver gadering schietvereniging Leus den e.o in rest Nieuw Leusden a.a Biezenkamp Vrijdag 4 februari: 20 00uur. 3ekaart avond van korfbalclub de Antilopen in de (oude) kantine op het Bui ningpark Üitslagen zaterdag 22 januari: Posthoorn 1 - Roda 1 Roda 2 - Posthoorn 2 Roda 3 - SDVB 4 Roda 4 - Rood Wit Roda 5 - Spakenburg 4 VVOP 8 - Roda 6 Uitslagen zondag 23 januari HDS 2 - Roda 2 Amsvorde 5 - Roda 5 Soest 9 - Roda 7 Programma zaterdag 29 januari: Culemborg 1 - Roda 1 Sparta 2 - Roda 2 Roda 3 - VVOP 4 SOVA 4 - Roda 4 Barneveld 5 - Roda 5 Unicum 8 - Roda 6 Programma zondag 30 januari. Roda 1 - DWSM 1 Roda 2 - HVC 2 HVC 3 - Roda 3 Roda 4 - Barneveld 4 Quick 9 - Roda 5 Roda 6 - AP WC 5 3-5 afg afg. afg afg. 0-9 1-2 1-0 1-3 15.30 13.30 13.30 12 00 11.00 13 30 14.30 11.30 14 30 11.30 12.00 11.30 Uitslagen pupillen: Roda Dl - Zevenaar Dl 1-2 Uitslagen junioren: Achterveld Al - Roda Al afg Roda A2 - Amsvorde A2 afg. BFC BI - Roda BI 3-1 Roda B2 - SEC B2 5-0 Roda B3 - KVVA B4 7-4 Roda Cl - Spakenburg Cl 1-2 Roda C2 - IJsselm /ogels Cl afg Roda C3 - Soest C4 5-1 Limvio C3 - Roda C4 2-11 Baarn C4 - Roda C5 afg VVZA C6 - Roda C6 4-1 Programma pupillen: Roda Dl - Jonathan Dl 10.30 Roda D2 - Jonathan D2 12.30 Roda D3 - Jonathan D3 10.30 Jonathan D4 - Roda D4 v 10 00 Jonathan D5 - Roda D5 v 10 00 Jonathan D6 - Roda D6 v 10 00 Roda D7 - Jonathan D7 11.30 Jonathan El - Roda El v 10 00 Jonathan E2 - Roda E2 v 11.00 Roda E3 - Jonathan E3 11.30 Roda E4 - Jonathan E4 12.30 Jonathan E5 - Roda E5 v 11 00 Jonathan E6 - Roda E6 v 11.00 Programma junioren; HVC A2 - Roda Al v 15.15 Limvio A3 - Roda A2 v 15.15 Roda BI - DOVO BI 16 00 Roda B2 vru Quick B4 - Roda B3 v 14 00 Roda Cl - Amsvorde Cl 16 00 Roda C3 - De Glind 14 45 Roda C4 - VVZA C3 13.30 Roda C5 - APWC C4 13 30 Roda C6 - Limvio C4 12 00 Afmelden junioren vrijdagsavonds tussen 19 00-20.00 uur, tel 033-42463. I I LEUSDEN/CENTRUM - Een raads- besluitvan 18 juni 1964 bekrachtigde de oprichting van de Stichting voor Licha- nehjke Opvoeding en SportLeusden". Als ik die datum aanhoud, betekent het u>el, dat onze Sportstichting u en mi] stiekem een leuk feest door de neus heeft geboord. Op 18 december 1976 kon het overkoepelend orgaan van de Leusdense sport haar koperen jubileum hebben gevierd. Maar niks hoor, die jongens misten een kans en het feestje was foetsie! Ik heb er tot nu toe maar over gezwe gen. Het was eleganter geweest als de Sportstichting zelf met wat leuks voor de draad was gekomen. Vandaar deze tip: het koperen feest kan zonder gezichts verlies alsnog worden gevierd en met name op 5 februari. Dan is het twaalfen- eenhalf jaar geleden, dat C.S. van Utrecht goedkeuring verleende aan het eerder genoemde gemeentelijk besluit. Maarik weet nu al hoe de Sportstichting op dit idee zal reageren. „Heel leuk en aardig, maar het kan gewoon niet op zo'n korte termijn!" Datbegrijp ik ook best, maar het feest moet er komen Desnoods op 6 juni a.s., want twaalfeneenhalf jaar vóór die datum is de opnchtingsacte van de Sportstichting m Woudenberg ge passeerd voor wijlen notaris G J. Hols- heimer. Wij zitten dan wel vlak voor "1200 jaar Leusden", maar de Pedde- morsclub zal zeker niemand ontrieven met een extra feestje. Ik ben benieuwd of het zal helpen als ik hier wat vertel over de groei en de bloei van het aan staande feestvarken, dat in '64 ontstond met de benoeming van de heren W. A. van Zandbrink (voorzitter), J. Dijkgraaf (secretaris-penningmeester) en C. W Horst en J J. Mandemaker zonder portefeuille als gemeentelijke inbreng en TTCL, Lockhorst, Roda en de handbalvereniging Hamersveld als eer ste aangesloten clubs. Schaakvereniging de Toekomst (later omgedoopt tot^.Leusden") en de Anti lopen versterktenin 2,966 de positie van de sportclubs. 1969 ivas een goed jaar voor de stichting. Als normale aanwas noteerden wij de Haaien (met schutter D Zoetmulder als kopman!) en de schietvereniging Leusden e.o. als de vol gende leden. De handbalclub Hamers veld trad toe tot Impala (gymnastiek en volleybal) en dat hele spul samen tot de Sportstichting. De ..fusie" van Leusden en Stoutenburgin datzelfde jaar maakte met Ons Genoegen, S.V. Achterveld en de toen nog L.T.V. Acht< -"eld hetende Eemelaarhet eerste elftal van de aange sloten clubs compleet. MetAvanti (in 197lf, de biljartvere niging Leusden en IJsclub Zanenburg (beiden 1972) en de crossvereniging Leusden was in 1973 de Sportstichting statutair aan het einde van haar opname-capaciteitMet de toevoeging „nieuwe stijl" kon de 2e fase van de expansie beginnen en met de mixed hockeyclub 1974), de biljartvereniging "75" en de ruiterclub de Singels (beiden 1975) en de L. T V. Leusden 1976) werd onze badmintonclub op 1 januari van dit jaar het 20e lid. Maar nog is het einde niet daar. De F C Stetboys heeft als eerste „bedrijfsclub" gesolliciteerd naar de 21e plaats De wethouders W A van Zandbrink en G van Woudenberg waren de langste, resp de kortste voorzitter (in tijdsduur wel te verstaan met ruim tien, resp iets meer dan een half jaar) en sinds medio '75 is de heer li. VV. Peddemors de huidige chairman. Eerst (zuinigheids halve7) als secretaris-penningmeester en later alleen m laatstgenoemde functie, heeft de heer J. Dijkgraaf alle wel en wee van de stichting mee gemaakt De per 1 februari benoemde secretaris S. Lakeman werd behalve door de heer Dijkgraaf, ook voorafge gaan door de heren J. K. W. van Opijnen en J van Rootselaar De sportverenigin gen zijn thans vertegenwoordigd door de heren J. K Kleefstra (al sinds de oprichting in 1964), G. Bolk en P. Wendel en namens de gemeente hebben de heren G. van Woudenberg (vice- voorzitter), G G. van Tiel en J. Man- demakers een stem in het kapittel. U bent dus weer volledig op de hoogte O ja, nog een kans heeft de Sportstichting gemist. Nadat op 12 juni 1971 het 5-jange bestaan van het Burgemeester Buiningpark wèl werd gevierd, o.a. met de stedenontmoeting Leusden-Bunnik, ging het 2e lustrum en het bijbehorende feestje voor u en mij geruisloos voorbij. PC LEUSDEN/CENTRUM - Biljar ten. De B V Leusden is in de klasse C2A van het KNBB-district Eemland goed van slag. Voor de derde achter eenvolgende maal werd verloren, dit maal met 2-5 van VOL-Leusden bleef op de 3e plaats Ook met B.V ,,75" ging het niet best. Het eerste team ging met 2-7 ten onder tegen de Poedel ?en de reserves verloren met dezelfde cijfers van BVS 2 Schieten De ..Snaphaan" (het orgaan van de schiet vereniging Leusden eo.) is niet klein te krijgen. Het le nummer van dit jaar ver scheen in een nieuwe uitvoering in folio-formaat en met een fel-oranje omslag, waarop ,,de hoop van de toe komst een foto van de maquette van de accommodatie, die men graag zo spoedig mogelijk op het sportpark Valleikanaal hoopt te realiseren. Op de nieuwe omslag prijkt ook een nieu we snaphaan en wel een z g. snap- haanslot, dat vooral in de Nederlanden werd gemaakt en in de 17e en 18e eeuw veel werd toegepast op draag bare vuurwapens

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13