Leusdenaar E. J. Tuininga spreekt over kernenergie Welzijn is méér dan Sinterklaas spelen praten met Initiatiefgroep Dorpshuis gaat burgemeester Latent Talent OOK WIJKRAAD MOET VAN DE GROND KOMEN LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 27 JANUARI 1977 Honderd ouders bezochten informatieavond Don Bosco LEUSDEN - Op "Don Bosco" aan de Dodeweg te Leusden-Zuid vond op dins dagavond 18 januari een voorlichtings avond plaats voor de ouders en de jeugd, die grote belangstelling trok. Een honderdtal mensen was naar "Don Bosco" gekomen om informatie in te winnen over het aldaar gegeven onder wijs. Alle leraren, op enkele na, die naar een kursus moesten, waren aanwezig, en wisselden reeds van gedachten met de ouders, die om te beginnen een kopje koffie kregen aangeboden. Om 20.00 uur opende direkteur Heeren de bijeenkomst met een toespraak tot de ouders en de kinderen. "Kiezen", zei hij. "is een belangrijk moment in het leven van een mens. Kunnen kiezen is een teken van volwas senheid. Mogen kiezen is een teken van vrijheid. U staat voor de keuze om de vorm van voortgezet onderwijs te bepalen, die uw kind het komend jaar zal gaan bezoe ken. U staat niet alléén voor die keuze. 200.000 kinderen met hun ouders staan in deze maanden voor deze beslissing. Onder u zullen mogelijk drie soorten ouders zijn: 1. ouders, voor wie het een uitgemaakte zaak is dat hun kind naar de technische school gaat, 2. ouders, die eigenlijk nog niet goed weten, naar welke schook ze hun kind het best kunnen laten gaan, 3. ouders, die al zeker menen te weten, dat hun kind naar een andere school van voortgezet onderwijs gaat. TWEE HOOFDWEGEN In principe zijn er in het Nederlands voortgezet onderwijs twee richtingen, twee hoofdwegen, zoals de onderwijs journalist Ahlers ze noemt: het alge meen vormend onderwijs en het lager beroepsonderwijs. Een van de grote pro blemen van de keuze ligt in het feit, dat deze keuze al op zo jonge leeftijd moet worden genomen. De laatste jaren maakt men op de basisschool veel werk van de voorbereiding op deze keuze. Het probleem is vooral zo groot, omdat onze maatschappij verdeeld schijnt te zijn over hogere en lagere banen. Hoog betekent, datje veel verdient en prettig werk hebt. Laag: dat je een smalle beurs hebt, en in de regel met minder plezier werkt. Veel kinderen worden het slachtoffer van dit maatschappelijk vooroordeel. Minister Van Kemenade zei onlangs hierover: "Er schijnt een soort keuzege drag ontstaan te zijn in de geest van: mik maar zo hoog mogelijk, terug kun je altijd nog. Maar hoeveel ellende daar mee gemoeid is, weet iedereen die er bij betrokken is, en met name als het om een eigen kind gaat". Op onze technische school hebben 25% van de leerlingen eerst op een mavo of havo gezeten. De kinderen "verliezen" hiermee 1V* jaar, waarbij de ellende in de gezinnen en de schade aan de kinde ren niet zijn meegerekend". RUIM 50% VAN DE MTS LEERLIN GEN KOMT UIT HET LAGER TECH NISCH ONDERWIJS Direkteur Heeren wees hierna op de onbekendheid van ouders en kinderen met het technisch onderwijs. Zo menen veel ouders dat het alleen met een mavo of havo diploma mogelijk is dóór te stromen naar het middelbaar beroeps onderwijs. Het is echter na het lager beroepsonderwijs heel goed mogelijk om in het middelbaar beroepsonderwijs te recht te komen. Ruim 50% van de MTS leerling komt uit het lager technisch onderwijs. VORMING EN OPLEIDING De direkteur van "Don Bosco" waar schuwde de ouders ervoor de school niet alleen te zien als een opstapje naar een carrière. De school heeft het tweeledige doel van vorming en opleiding. Op "Don Bosco" wordt de vorming van de jonge mens mede gerealiseerd langs de invalshoek van de techniek. Van een goede school wordt verlangd, dat de leerlingen er zich kunnen ontplooien qua karakter en persoonlijkheid, en er oog voor krijgen welke hun taak en plaats is in de maatschappij om redzaam in het leven te staan. VOLWAARDIGE VORM VAN VOORTGEZET ONDERWIJS Daarom is het technisch onderwijs al lang een volwaardige vorm van voortge zet onderwijs naast alle andere vormen van voortgezet onderwijs, die Nederland kent. Het technisch onderwijs van nu bereidt de leerling voor om op latere leeftijd een beroepsopleiding te volgen en geeft de leerling méér zich op zijn eigen moge lijkheden. Hierna gaf de direkteur aan de hand van met de overhead-projektor getoonde schema's een overzicht van het technisch onderwijs in het algemeen en bij "Don Bosco" in het bijzonder. ONDERBOUW De onderbouw duurt twee jaar. In het eerste jaar maakt de leerling kennis met de verschillende materialen en gereed schappen. en de algemene vakken. Het lesrooster ziet er als volgt uit: Neder lands 4 uur, Engels 3, geschiedenis en aardrijkskunde 2, kennis der natuur 2, wiskunde en rekenen 4, muziek 1, krea- tief tekenen 2, handvaardigheid 7, lichamelijke oefening 3, studie begelei ding 1, katechese 1, in totaal 30 uren. In het tweede jaar wordt de techniek in zijn algemeenheid als middel gebruikt om de leerling te vormen. Het vak "al gemene technieken" verschijnt op het lesrooster. Bij dit vak gaat het niet om AMERSFOORT/LEUSDEN - Ja renlang is er in diverse landen be trekkelijk ongestoord gewerkt aan het onderzoek naar de mo gelijkheden van kernenergie. Ook in Nederland. Van 1954 tot 1971 is in ons land bijna een miljard gulden uitgegeven aan nucleaire research. Wanneer er iets naar buiten kwam, reageerde de publieke opinie tevre den. Men had het gevoel dat nu de uitvinding van de kernsplijting niet alleen meer gebruikt zou worden voor de bewapeningswedloop, maar dat er eindelijk een vreedzaam ge bruik van deze menselijke ontdek king gemaakt zou worden. Er was een nieuwe energiebron in aantocht die goedkoop, schoon en veilig leek te zijn. Maar in vrij korte tijd heeft dit optimisme plaats moeten maken voor twijfel en pessimisme. De pro blemen die de mensheid met het ontwikkelen van deze nieuwe ener giebron de samenleving binnenhaalt, dringen plotseling met klem de publiciteit binnen: de kans op grote ongelukken, de arbeidsrisi co's, het langlevend radio-actief af val, de onvoorstelbare risico's van misbruik van kernsplijting voor niet-vreedzame doeleinden. Kernenergie is daardoor op dit moment een bron van onrust, twijfel en felle kontroverses geworden in kringen van wetenschap, techniek en politiek. En grote publiek hoort van de Kalkardemonstraties, de le vering van kernreactoren aan Zuid-Afrika, de uitbreiding van het Ultra-centrifuge-project in Almelo enz. Het lijkt erop dat de ar gumenten tegen de kernenergie in de publieke opinie op dit moment de overhand hebben, maar de grote electriciteitsmaatschappijen, be langrijke andere bedrijven en een aantal politieke kringen blijken nog steeds voor de bouw van kernener giecentrales te zijn. Daar komt bij dat de diskussie rond kernenergie niet in alle landen van de westerse wereld gelijk loopt. De angst achterop te raken in industriële ont wikkeling kan een motor worden om besluiten te nemen die op het mo ment waarop ze genomen worden, al twijfelachtig zijn. Omdat hij behoort tot een van de vaste bezoekers van het Politiek Avondgebed, leek hij de stuurgroep van het Politiek Avondgebed de meest aangewezen persoon om deze materie voor ons inzichtelijk te ma ken. Maria ter Steeg, theologe en me dewerkster van het Omroeppasto raat, zal in deze bijeenkomst de me ditatie verzorgen. Tegenover ker nenergie, bewapening, oorlog enz. gedragen we ons bijna als tegenover een zondvloed, een natuurramp waar we toch geen invloed op kunnen uitoefenen. We kruipen terug in de veilige kleine wereld en wachten op de klap die dat alles stuk zal maken. Maar wapens, energie centrales enz. groeien niet aan bo men. Ze zijn geen natuurverschijnse len. We maken ze zelf met onze mensenhanden, of we laten ze ma ken. Als we niets doen aan de grote zaken in deze wereld, zou ons veilig holletje wel eens ongemerkt kunnen vollopen met gif Gert Bremer, sinds kort als dirigent in Amersfoort werkzaam, zal samen met de bezoekers enkele liederen zingen De aktiegroep Strohalm en de Samenwerkende Electnciteits Produktiebedrijven (SEP) zijn gevraagd om voor informatie-materiaal te zorgen. Na een pauze (voor koffie, onder linge kennismaking en het bekijken van informatie-materiaal en boeken) kunnen de bezoekers van het Politiek Avondgebed kiezen tus sen twee aktiviteiten een gesprek met Eric-Jan Tuininga öf het bekijken van de film „het voordeel van de twijfel" Deze film is gemaakt door de IKON bij gelegenheid van de bijeenkomst over kernenergie die de Wereldraad van Kerken vorig jaar organiseerde in Sigtuna in Zwe den. Via deze gedramatiseerde do- kumentaire wordt geprobeerd de achtergronden van de diskussie rond de kernenergie onder de aandacht van een breder publiek te krijgen. De bijeenkomst zal rond 22.00 uur besloten worden. In de bijeenkomst van het Politiek Avondgebed van 30 januari zal ir. Eric-Jan Tuininga uit Leusden ingaan op de vragen rond kernener gie. Hij zal dit doen aan de hand van een indeling die de wereldraad van Kerken heeft voorgesteld. - In hoeverre is er eigenlijk be hoefte aan openbare diskussie over zo'n ingewikkelde zaak als kerne nergie? Kan een leek hier nog wel iets van begrijpen? Kunnen we dit onderwerp niet beter overlaten aan politici en deskundigen? - Wat zijn de lange termijn risico's van veel kerncentrales in West- Europa, zeker zolang er voor de problemen van radio-actief afval geen veilige oplossing is gevonden? - Wie bepaalt eigenlijk welke landen wel en welke niet mee mogen doen met kernenergie? Tot dusverre zijn er nog maar een klein aantal landen die kerncentrales bezitten en deze proberen de verspreiding ervan tegen te houden. - Als een land de beschikking krijgt over kerncentrales, krijgt het dan daardoor ook de mogelijkheid in handen atoombommen te maken? - Wat zijn de maatschappelijke ge volgen van de invoering van kerne nergie op grote schaal? Een techniek die zo ingewikkeld is en duidelijk militaire aspecten heeft, zal ver moedelijk in handen moeten blijven van een kleine groep specialisten. Bevestigt dit niet de reeds bestaande machtsstructuren? Ir. Eric-Jan Tuininga is de oprichter van de bezinningsgroep energiebeleid. Deze groep bestaat uit politici, wetenschappers en in dustriëlen en werkt vooral op lande lijk vlak. In het NOS-programma Frontaal zal Eric-Jan Tuininga op zondagavond 6 februari in debat gaan met prof. dr J Kistemaker. de geestelijke vader van het Ultra centrifuge projekt De stelling van dit programma luidt. „Nederland heeft kerncentrales nodig om de voortgaande energiegroei op te van gen". Dhr. Tuininga zal deze stelling bestrijden. LEUSDEN - Een vaak gehoorde uit spraak in de gemeenteraad, als er een subsidieverzoek van een jeugdgroep of van een bibliotheek werd behandeld: we lyken Sinterklaas wel! Op de gemeentebegroting vinden we jaarlijkse subsidies terug van enige hon derden guldens, die zonder enige voor waarde uitgekeerd worden aan toneel verenigingen, jeugdverenigingen. Die bedragen worden niet bijgesteld aan de inflatie, ze lijken een soort afkoopsom voor de gemeentelijke verantwoordelijk heidvoor ons wel en wee. En daar horen allerlei, edukatieve. culturele en sociale aktiviteiten in Leusden wel degelijk bij. De gemeente is nu hard bezig enig sy steem en overzicht aan te brengen in wat het subsisieert in allerlei welzijnsaktivi- teiten: van Latent Talent tot bibliotheek werk, bejaardenwerk, jeugd- en jonge renwerk, sportakkommodaties, centrale akkommodaties (de Til en de boerderij en) e.d. We kunnen ook niet zeggen dat de ge meente niets doet. Dat niet. Of ze vol doende doet voor een uitbreidingsge meente. of ze voldoende toekomstgericht is. daar kunnen we wel een vraagteken bij stellen. Vooral dat laatste, dat toekomstgericht bezig zijn, is hard nodig.De gemeente raad vroeg in oktober j.l. om een plan matig welzijnsbeleid. Vooral met het oog op de 2e fase. het hoofdcentrum. Moet daar een wijkgezondheidscentrum ko men of niet? Zo ja. dan moet daar gauw een begin mee gemaakt worden. Het zelfde geldt voor een dienstencentrum voor bejaarden. Of voor de kombinatie van de twee centra. Architectonische plannen zijn slechts blauwdrukken voor hetgeen mensen willen dat er gebeurt in zo'n gebouw. De gemeente heeft daarin een sleutel positie. Zij moet haar be leidsvoornemens enthousiat uitdragen; initiatieven nemen voor overleg met het kruiswerk, met de instellingen voor maatschappelijke dienstverlening, de huisartsen (allen verenigd in het Me disch Sociaal Beraad Leusden). De gemeente kan ook zeer reeël zo'n sleutelpositie vervullen. Was het zo, dat vroeger veel subsidies(voor wijkgezond heidscentrum. voor sportakkommoda ties, voor bibliotheken, jeugdwerk e.d.) rechtstreeks van het rijk en/of de pro vincie kwamen, nu is de minister van C.R.M. en voor hem de staatssecretaris bezig al die rijkssubsidieregelingen om te zetten in zogenaamde rijksbijdrage regelingen. Deze maken van de gemeen te de subsidiegever, die dat weer kan verhalen bij het rijk. Maar dan moet de gemeente wel aan de gang gaan met een planmatig opgezet welzijnsbeleid, waar din voor meerdere jaren aangegeven wordt wat de gemeente tot haar taak re kent (subsidies, akkommodatie) en hoe dat kan worden uitgevoerd. Werkelijke decentralisatie: de gemeente kan een welzijnsbeleid gaan ontwikkelen met - gelden, die door de Tweede Kamer - hiervoor vastgesteld worden. Maar dan moet die gemeente ook werkelijk zo'n planmatig welzijnbeleid willen ontwik kelen. Dat is zeker in zo'n uitbreidings gemeente als Leusden nodig! En dat niet alleen binnen de muren van het gemeen tehuis. Voorwaarden voor he krijgen van financiële bijstand van C.R.M. is. dat dat beleid tot stand komt in een goed o- verlcg en samenspraak met bevolking en initiatiefgroepen daaruit, die dat wel zijnswerk in zijn uitvoering behartigen. Bijvoorbeeld, het peuterspeelzaalwerk zal betrokken moeten worden bij de planning van de peuterspeelzalen voor dc toekomst (waarin de Tweede fase in het verschiet komt). Hetzlefde geldt voor het kruiswerk, dat in een wijkgezond- heidsscentrum een van de partners zou kunnen worden. Hoe gaat dat nu in zijn werk? Zo'n planmatig welzijnsbeleid ontwikkelen buiten de muren van het gemeentehuis, met inspraak en samenspraak van be volking en initiatiefgroepen? Hoe kun nen groepen in het jeugd-en jongeren werk meespreken? Welke rol krijgt de muziekschool. Deze gespreksgroep van Latent Talent wil een voorschot nemen op zo'n plan matig welzijnsbeleid. Welke welzijns voorzieningen horen in Leusden thuis? Hoe pak je het aan om die te realiseren? Hoe interesseer je de gemeente daar voor? Welke eisen stellen de bewinds lieden aan welzijnsplanning? Hoe kun nen we een model vinden voor he overleg van gemeente met bevolking en initiatief groepen daaruit? Moeten we facetplan nen voorslaan? (voor het facet maat schappelijke gezondheidszorg?; voor het facet sociaalkultureel en edukatief werk?) Latent Talent heeft twee begeleiders beschikbaar voor deze gespreksgroep: De heer J.M.Jacobs, is als staffunctio narisverbonden aan de Landelijke Raad voor Cultureel Werk in Amersfoort en is uit dien hoofde goed ingevoerd in de maatregel en van decentralisatie van het rijkswelzijnsbudget en de ideeën over welzijnswetgeving. De heer P.M.Arts is stafmedewerker van het Nederlands Centrum voor Volksontwikkeling in Amersfoort, net als de heer Jacobs be trokken bij de decentralisatie van het welzijnsbeleid van C R.M. Uit hoofde van zijnvorige funktie bij de gemeente als ambtenaar voor sociaal-kulturele za ken is hij op de hoogte van de Leusdense situatie. Doet u mee? Leusden en Achterveld verdienen immers volwassen welzijns voorzieningen. Aan het einde van het tweede jaar wordt de voorkeur voor een bepaalde vakrichting bepaald, terwijl rekening ge houden wordt met: 1de voorkeur en de mogelijkheden van de leerling, 2. de wens van de ouders, 3. het advies van de leraren. BOVENBOUW Na de onderbouw is het wettelijk moge lijk om naar een andere vorm van lager beroepsonderwijs over te stappen. Meestal blijft de leerling binnen het lager technisch onderwijs*, en maakt een keuze uit: mechanische techniek bouw techniek elektrotechniek motorvoertuigentechniek consumptieve vakken grafische technieken installatie techniek Wanneer op "Don Bosco" een leerling de afdeling motorvoertuigen kiest, dan werkt "Don Bosco" hiertoe samen met de technische school "Niek Savio" te Amersfoort. Op de technische school "Don Bosco" in Leusden zijn aanwezig: de elektro-, de bouw- en de mechanische techniek. Iedere leerling kan elk eindexamenvak op 2 niveau's afsluiten: ofwel A- en B-niveau, ofwel een B- en C-niveau. Een meer theoretische opleiding, afgesloten met de nodige voldoende cijfers op C-ni- veau, maakt het mogelijk naar veel ver volgopleidingen dóór te stromen: MTS. politieschool. CIOS (opleiding tot sport leider), vakschool in Schoonhoven etc. VUTO DAGOPLEIDING Als bijzonder mogelijkheid biedt "Don Bosco" de VUTO dagopleiding met tal loze mogelijkheden voor leerlingen die niet direkt na lts of mavo tot het middel baar beroepsonderwijs worden toegela ten. Wegens de zeer grote toeloop en de verscheidenheid van vooropleidingen is voor deze VUTO opleiding een toela- tings onderzoek noodzakelijk. Na de heldere uiteenzetting van de heer Heeren gingen de ouders en de jongens met de leraren in de kleine groepjes de school door en namen vooral een kijkje j in de werklokalen. De elektriciëns had den een alarminstallatie voor een juwe- lierszaak opgesteld. Als de ruit kapot ging. trad alles in werking. Er ging een lichtje branden op het politie buro, er begon een sirene te loeien. In het documentatie-centrum was aller- j lei naslagwerk te zien, ook voor indivi- J dueel werken. Om 21.30 uur was iedereen weer terug in de zaal. Er werd koffie gedronken en nagepraat. Alle aanwezigen kregen een prospektus. Als verrassing werden enkele door de leerlingen vervaardigde werkstukken on- der de aanwezigen verloot. Exact om 1 i minuut voor tienen sloot de heer Heeren de bijeenkomst. Het aantrekkelijke van het onderwijs bü "Don Bosco"; het kind, dat "geen zitvlees heeft", het dóé-kind, heeft hier de kans om via een andere weg tot verder te kunnen. De maatschappelijke voor- oordelen worden op deze wyze door de praktijk doorbroken. de technische principes alleen, maar ook om het aankweken van zelfstandigheid, inzicht, vindingrijkheid, aanpassings vermogen en mogelijkheid tot samen werking. Ook de algemene vakken krij gen veel aandacht in het 30 uur omvat tende lesprogramma. Belangstelling van jong en oud voor Don Bosco. Foto: B. Pannekeet. LEUSDEN - Voor de volgende cur sussen Latent Talent bestaat nog een beperkte inschrijfmogelijkheid ln Achterveld: Van Rembrandt tot Appel. Volksdansen en Med. Meditatie. Ver der. Grieks voor vakantie, Duits ge- vordereden, Spaans voor vakantie en geoefenden, Soaanse conversatie ge vorderden, Ouders en school. Kos tuumhistorie. Zilver uit Grootmoeders tijd, Gespreksgroep nieuwste geschie denis, Gemeente binnenstebuiten; Shakespeare's Hamlet, Spinnen, Ook voor kinderen (alleen op woensdagmid dag); Poppentheater, Werken met groe pen. Weven en knopen; Bloemschikken; Zelf afbouw zeilboten; Bedrijfsdemo- cratisering; Wereld onder water; Electronica hobby; Gespreksgroepwel- zijnwerk; Samen denken - samen pra ten; Onze woning en woonomgeving, Recreatie in de bergen; Mineralen en gesteenten onder de loep; Volksdan sen (Leusden); Massamedia, Tuinieren; Video Workshop, Diaseries maken. Film; Fotografie. Bij de interesse tot j het volgen van een dezer cursussen kan men zich opgeven bij de in de folder vermelde adressen Voor alle hier niet genoemde cursussen is de inschrijving gesloten. LEUSDEN/ZUID - Met de hoorzitting van februari 1976 heeft de gemeente Leusden de behoefte willen peilen van de inwoners van Leusden-zuid ten aanzien van een dorpshuis. Tijdens deze hoorzitting bleek, dat diverse groepe ringen hierin sterk waren geïnteres seerd. Na de hoorzitting gebeurde er niets. De gemeente nam aan, dat verdere stap pen harerzijds niet noodzakelijk waren. Door het feit, dat er geen initiatieven vanuit de inwonersgroep van Leusden- zuid werden genomen, werd de gemeen te gesterkt in haar idee, dater in Leus- den-zuid uiteindelijk toch niet veel leefde op dit gebied. Dat Leusden-zuid niets van zich liet horen, heeft in wezen juist te maken met het ontbreken van een ruimte, van waar uit men gezamenlijk aan de slag kon gaan PRIORITEIT GROEPERINGEN De bibliotheek ..De Boekenmolen' de Muziekschool, de Stichting Kreati- viteit, en de jeugd van Leusden-zuid zijn de groeperingen, die met priori teit in een dorpshuis zouden moeten kunnen worden ..ondergebracht' ..Am nesty International" en ,,De Vrije Kwasten" zoeken eveneens naar een onderkomen in Leusden-zuid. Het Vrouwenkafee zoekt voor aktiviteiten in Leusden-zuid naar een geschikte ruimte. En als het dorpshuis er een maal is zijn er allerlei verenigingen als bridgeclub, schaakvereniging, foto- en filmclub, postzegelclub, die een eigen leven kunnen gaan leiden. VOORLOPIG BESTUUR In november 1976 nam een aantal in woners van Leusden-zuid het initiatief om de draad van het dorpshuis in Leus- den-zuid weer op te nemen. In de laat stelijk gehouden vergadering werd een voorlopig bestuur uit hun midden ge vormd Jannie Vunderink, voorzitter; Will Bunnik, secretaris; Riet de Gooy- er, tweede secretaris, Bert Koster, penningmeester A Noorlander. be stuurslid. INVENTARISATIE Door middel van een enquêteformu lier is dit bestuur bezig met het inven tariseren van de verenigingen, stich tingen en klubs die hun aktiviteiten niet kunnen ontplooien zonder dorps huis Mocht uit de enquête blijken, dat er voldoende levensvatbaarheid voor een dorpshuis bestaat, dan wil men overgaan tot het vormen van een stichting om als rechtspersoon te kun nen optreden, en het werk te kunnen uit bouwen AKTIVITEITEN De aktiviteiten. die tot heden ont plooid zijn. bestaan uit 1 het indienen van een bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan voor Leusden-zuid, speciaal gericht tegen het ontbreken van een sociaal- kulturele voorziening binnen het be stemmingsplan. 2. het vormen van werkgroepen voor plaatsbepaling, oprichten wijkraad. subsidieproblematiek, bouwaspek- I ten, 3. het voeren van een handtekeningen- j aktie door de jeugd, waarover reeds eerder in deze krant werd geschre ven Als één der eerste aktiviteiten bin nen een kort tijdsbestek staat een ge sprek met burgemeester en wethou ders op het programma Daar in een der eerste vergaderin gen is gebleken, dat Leusden-zuid niet wel kan funktioneren zonder wijkraad, is besloten zo spoedig mogelijk stappen te ondernemen om een dergelijke wijk raad van de grond te brengen EDUKATIEF PLAN Gezien in het licht van de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van de subsidiëring van deze aktiviteiten is het een voorwaarde, dat uit initiatie ven van de bevolking door de gemeen te een edukatief plan wordt opgemaakt. Suggesties, sympathiebetuigingen, aanmelding van groeperingen, die mis schien over het hoofd zijn gezien bij de enquête, worden gaarne ingewacht bij het secretariaat: Nassaulaan 11te lefoon 40377

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7