Helpen kan, maar.... „ze kunnen het niet aan de deurbel zien" Vrouwencafé Leusden: et hoe en waarom „De Swartesteegh" geopend Gezamenlijke spreekuren maatschappelijke hulp Verschillende PJGU- aktiviteiten 3 Commissie publieke werken en verkeer Afslanken met elkaar EUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 27 JANUARI 1977 9i LEUSDEN - "Wilt u terug komen, als mfo'n man thuis is, want hy beslist!" I Vrouwen hebben geleerd zich afhanke- Lyk te voelen van mannen. In Leusden is de situatie zó, dat de plaats overdag overwegend een vrouwendorp is. Vooral de vrouwen met de jonge kinderen heb ben weinig gelegenheid om er gedurende de dag uit te breken. De vrouwen in rausden blyven geïsoleerd achter. In de loop van de laatste driejaren is gebleken dat er gemeenschappelyke interessen en problemen bestaan. Dit is één van de redenen waarom er een Vrouwenkafee geopend is. Het feit. dat er geen mannen toegelaten worden is gebaseerd op de ervaring, dat vrouwen zich vrijer voelen en zich mak kelijker uiten zonder de aanwezigheid van mannen. Ze hoeven zich niet waar te maken ten opzichte van de andere sekse. Misschien kunnen vrouwen zich op deze wijze wat zelfverzekerder voelen en zich niet als verlengstuk van de man voelen. In vele gevallen blijken vrouwen, van wje de man om de één of andere reden vacuum te vallen. De dan niet meer ophangen an de man. en komt plotseling tot de ontdekking, dat ze geen eigen identiteit en status heeft. Het blijkt voor de vrouw een moeizaam pro ces te zijn om de eigen identiteit op te bouwen Als alle vrouwen zich ervan bewust zijn. dat deze situatie zich vóórdoet, en zich ook voor hén zou kunnen vóórdoen, zou dit solidariteit onder de vrouwen kunnen bevorderen. In plaats van de rivaliteit, die nu nog zo vaak onder vrouwen heerst. In het Vrouwenkafee valt de rivaliteit van vrouwen onderling ten opzichte van mannen weg. Dit leidt naar de gemeenschappelijke interessen en belangensfeer. V illLlll V'lll U uitvalt, in een v wuw kan zich da aln de status va De solidariteit (pluriformiteit) van de vrouwen gaat boven politieke of gods dienstige overtuiging uit. De Ierse Vrouwen Vredesbeweging is daar een afdoende bewijs van. Nu de opening van het Leusdense Vrouwenkafee op dinsdagochtend 18 ja nuari. De belangstelling overtrof alle verwachtingen. Tussen de 150 en 200 vrouwen vonden de weg naar het kafee. De sfeer was ontspannen en gezellig. Vele vrouwen hadden hun peuters mee gebracht. waarmee Marion de Graaf, die speciaal voor de kinderen gekomen was, zich enthousiast bezighield. Gehoord in het Vrouwenkafee. Reaktie van een Zuid-Amerikaanse: "Wat jullie hier doen in Nederland voor de vrouwen is geweldig. In Zuid- Amerika telt de vrouw niet mee. Naar haar stem wordt niet geluisterd. Ik vind het fijn om hier onder vrouwen te zijn, en te zien hoe zij zich onafhankelijk kunnen bewegen". (Het is ons bekend, dat in één van de Zuid-Amerikaanse landen 35% van de mannen hun gezinnen verlaten) Vrouw, die haap twee babies had mee gebracht, en de fles gaf: "Oh, ik vind het zo opwindend om hier naar toe te gaan. Ik ken niet veel mensen, en hoop echt kontakt hier op te doen". Reaktie van een vrouw die zichzelf huisvrouw noemde: "Weet je, wat ik graag zou willen? Een goed boek lezen met elkaar, en dat bespreken, en met elkaar van gedachten wisselen erover". Reaktie van twee oudere vrouwen: "Weet u waarom wij hier naar toe zijn gekomen? Omdat wij nooit naar een bejaarden sociteit zullen gaan. Dat staat ons tegen, tussen al die oude mensen. Maar zo'n soos waar je vrouwen kunt ontmoeten, dat vinden we heerlijk". Gehoorde reaktie van vooral werkende ij LEUSDEN - In de raadsvergadering van vanavond (donderdag) zal voorge steld worden een commissie Publieke Werken en Verkeer in te stellen met daarbij vaststelling van werkwijze en bevoegdheden van deze commissie. ®De commissie zal over alle zaken, publieke werken, verkeersmaatregelen betreffende gevraagd en ongevraagd advies dienen uit te brengen aan het college. Als leden van de Commissie Publieke Werken en Verkeer worden voorgesteld de herenH. R van Maanen AR/SGP, .1 Klunder Nijland WD. M. Holl Lijst Kuijpers, H. B Ossendrijver KVP. P. Voormolen CHU, Ir. M. F M Reichert Progressief Leusden Tot plaatsvervangende leden; de heren G. van Tiel WD, J C. T. Kuijpers Lijst Kuijpers, H. J. M.BokkersKVP J.J. Mandemaker Progressief Leusden Als voorzitter denken b en w. aan wethouder J Wagenaar, belast met de portefeuille Openbare Werken en Ver keer en tot plaatsvervangend voorzitter, burgemeester mr. A. H. van der Post, die bij afwezigheid van de heer Wagenaar, de portefeuille Openbare Werken en Verkeer waarneemt. De Commissie zal fungeren als een commissie van advies en bijstand aan het college van burgemeester en wet houders. Het is dan ook een commissie als bedoeld in artikel 62, lid 2 van de gemeentewet. De beslissingsbevoegdheid blijft bij de van origine bevoegde organen, te weten vooral de raad en in sommige gevallen burgemeester en wethouders. Voor de verkeersmaatregelen was reeds eerder op dit punt voor een afwij kende regeling gekozen, in die zin. dat burgemeester en wethouders door de raad worden gemachtigd om de in art. 132 van het reglement verkeersregels en verkeerstekens bedoelde besluiten te nemen De onderhavige commissie dient voor de raad dan mede als middel om terzake invloed en controle te kun nen uitoefenen. De commissie zal ook bevoegd zijn om telkens wanneer zij dat nodig acht openbare vergaderin gen te houden, waaraan van tevoren bekendheid zal worden gegeven Ook kan de Commissie zich door ten hoogste drie niet-raadsleden laten bij staan. Dezen behoeven generlei binding met de gemeente te hebben Het takenpakket zal een aantal zaken bevatten, waarvoor specialistische ken nis vereist is Indien de commissie daar over niet zelf beschikt, noch binnen het ambtenaren-apparaat personen aanwe zig zijn, die daarover beschikken, moet de mogelijkheid bestaan anderen, met de nodige kennis, bij het werk der com missie te betrekken. Het initiatief daar voor zou eventueel van de commissie zelf dienen uit te gaan. Op het gebied van de ver keersregeling zullen vele en daarvoor tijdrovende zaken aan de orde kunnen komen. Voor een snellere werkwijze zal het daarom waarschijnlijk nodig zijn. dat deze zaken goed worden voorbereid alvorens ze in de commissie vrouwen: "Waarom niet 's avonds een Vrouwenkafee?" Antwoord: In verband met de voortref felijke akkommadatie, die 's avonds voorlopig niet beschikbaar is. Wél is het Vrouwenkafee van plan om aktivitciten 's avonds te laten plaatsvinden, zoals het draaien van films, het houden van lezin gen en diskussies. Graag suggesties in de Ideeënbus van het Vrouwenkafee! Gehoord, dat een vrouw in het zwem bad tot een andere vrouw zei: 't Was er hardstikke leuk. En héél gewoon!" Opmerkingen van een vrouw (achteraf) "Nee, ik vind het niet zo erg. als er ook es wat vragen gesteld worden. Je moet gewoon reakties uitlokken: 'Wat dacht u, toen u de naam Vrouwenkafee las: oh, weer zo'n groepje van die rooie vrouwen?" Nu ik weet, dat elke groepe ring er welkom is, hoop ik met een heel stel van mijn kerkgenootschap te ko men!" Opmerkingen van een man (achteraf): "Ja, hoor. gelijk hebben ze om een I vrouwenkafee te starten, die vrouwen. Gunst, en zullen die rooie vrouwen daar óók in zitten. Geeft niet. De vrouwen van mijn manlijk hiërarchisch ingedeel de kerk doen verstandig om hun kans niet voorbij te laten gaan! En daarna zullen de mannen moeten emanciperen!' De eerstvolgende keer. dat er wéér Vrouwenkafee is, is op dinsdag 1 febru ari, 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur. Voor de vrouwen uit Leusden-Zuid, van wie niet velen naar "De Hakhorst" waren gekomen, een uitleg over de plaats. "De Hakhorst" bevindt zich aan het verlengde van de Noorderinslag, ko mend van Lcusden-Zuid aan de linker wegzijde, iets verder dan het (tegenover liggende) hockeyveld. Anco Mali LEUSDEN - De instellingen, die op het gebied van de maatschappelijke dienst verlening bezig zijn, zullen ten opzichte van hun spreekuur in Leusden één lijn gaan volgen. Op de maandag, dinsdag en donderdag van 2-3 uur zal met ingang van 31 januari dit gezamenlijk spreek uur worden gehouden in Groot Krak- horst, Bolderikhof 18, tel. 44172 De instellingen, die de spreekuur- hoofden bij elkaar steken, zijn - M.D.E. - Maatschappelijke Dienst verlening Eemland, waarin KIMDE en Humanitas werken, Bloemendalsebin- nenpoort, Amersfoort. - A.I.M.D. - Algemeen Instituut Maat schappelijke Dienstverlening ,,Het Groene Kruis" (niet te verwarren met de Kruisvereniging Ziekenzorg), Kleine Haag, Amersfoort. - P.S.C. - Protestants Sociaal Cen trum, Bergstraat 29, Amersfoort. Tot nu toe werden de spreekuren gehouden in het Trefpunt en het Wit- Gele-Kruisgebouw te Leusden. Op het maandagspreekuur zal de MDE zitting hebben. Men kan dan terecht voor ge- zins- of bejaardenhulp en maatschap pelijk werk. Dinsdag: maatschappelijk werk MDE en gezins- en bejaardenhulp AIMD Donderdag is de PSC er voor gezins- en bejaardenhulp én maat schappelijk werk. Het lijkt allemaal nogal ingewikkeld, maar het komt er op neer dat men in wezen altijd op deze dagen van 2-3 uur twee mensen in Groot Krakhorst kan aantreffen, die bereid zijn zich in ge- zins- of andere moeilijkheden van in woners van Leusden en omgeving te vel diepen Met alleen een gesprek ol ook verdere hulp. Vanaf 3-5 uur zal er tijd gemaakt worden voor vervolgafspra ken voor die moeilijkheden, die niet in één keer opgelost kunnen worden In een gesprek met Jan Burger, maat schappelijk werken en Charlotte Blas- weiler, leidster gezinsverzorging MDE, Cor Schueler, Leidster bejaardenhulp en Renee de Ruiter, leidster gezins verzorging AIMD, Jaike Jansen, leid ster gezinsverzorging en Wim van Wijk, maatschappelijk werker PSC wordt aan getipt, dat men werkelijk hoopt, dat doordat het spreekuur nu in Groot Krakhorst gehouden wordt op wekelijks terugkerende tijden de drempel naar de maatschappelijke hulp enigszins zal worden weggenomen. Heel veel mensen zitten met moei- aan de orde worden gesteld. De be staande werkgroep verkeersaangele- genheden zou deze taak op zich kunnen nemen. Voor andere zaken zal de commissie minder goed en uitvoerig voorbereide onderwerpen aangeboden krijgen Im mers het zal vooral haar taak zijn die voorbereidingen te starten en gestalte te geven. De commissie zal - als de raad akkoord gaat - op 1 februari a.s. van start gaan. LEUSDEN - De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht afdeling Leus den organiseert op dinsdagavond 8 fe bruari een schaatsfestijn. Om 19.30 uur vertrekt men van café-restaurant ,.De Mof- De afdeling Maartensdijk organiseert op donderdag 3 februari een klaver- jastoernooi. Wie van de afdeling Leus den voor Leusden wil uitkomen in dit toernooi kan zich tot en met vandaag opgeven bij het bestuur. Zaterdag 5 maart is er een PJGU- dag in Zeist (Boschlust). 's Middags is er de algemene vergadering en de kulturele selektie 's Avonds komen ..Meddle" en de topformatie Cata pult spelen De afdeling Leusden kan zich tot en met vandaag opgeven voor kaarten tegen voordelige prijs (f5,-- ïn plaats van f7.50, niet-leden f 10,--) bij de telefoonnrs 03498-1515 en 03498- 1443 Donderdag 24 maart gaat de afdeling Leusden naar Andre van Duin. die in Ede zal optreden Tot en met het eind van deze maand kunnen de kaarten worden besteld bij de bovenstaande telefoonnrs. Bij voldoende deelname gaat de P.JGU per bus naar Ede Zaterdag 26 februari vindt de eerst volgende dansavond plaats in café- restaurant ,,De Mof" lijkheden, maar het gros van die men sen wil die moeilijkheden zelf verstou wen. Dat is goed, maar het heeft zijn grenzen. Ook een maatschappelijk wer ker gaat er vanuit, dat de mens zoveel mogelijk alles zelf moet doen Wanneer men in ,,de dalles" zit. zoals de Am sterdammer zo smakelijk zegt, is een kleine handreiking echter altijd wel kom en heel dikwijls ook noodzakelijk om de dingen weer helder te gaan zien. Wanneer een gezin lang draait kan men wel eens dolgedraaid ol blindge- staard zijn. Zelf wordt er in een be paald stramien of in éen grote lijn ge dacht en gewerkt, die men al jaren volgt. Moeilijkheden met kinderen, echtgenoten of anderen (of andersom kinderen met ouders) kunnen ontstaan, waardoor men het allemaal niet zo zui ver meer ziet. Daardoor kunnen ook de te nemen maatregelen uitblijven. Men drijft voort tot men verzandt in onge noegen En ongenoegen is een nare zaak Meestal worden de dingen hier niet beter van Mensen worden humeurig en maken elkaar het leven lastig. En aan gezien we allemaal toch wel een beetje deel van (een goed) leven willen heb ben, moet getracht worden hier iets aan te doen Op dit moment zou het dus niet zo gek zijn om eens naar een maatschappelijk werker te stappen en met hem over deze bedrijfsblindheid te gaan praten Want dat is het eigenlijk. Een gezin is ook een klein of soms zelfs een groot bedrijf, waarin veel opgelost moet worden In een zakelijk bedrijf werkt men ook met de aangeboden diensten van anderen, want een mens kan niet alles weten. In een gezin is dat hetzelfde: een mens kan niet alles weten. Een mens kan wel dénken alles te weten Maar die mens is dan mis schien juist een dom mens, die wijs wil lijken Alleen al een gesprek met een maat schappelijk werker, die de problemen van buitenaf met een koel, maar wel willend oog bekijkt en zeker met een warm menselijk medeleven, zonder in uitersten van sentiment te vervallen, kan soms in één keer al resultaat op leveren ,,Daar had ik niet aan ge dacht", zal men opgelucht kunnen zeg gen Want zo simpel ligt het. Waar u niet meer aan denkt, omdatudataldui- zend keren op een andere manier ge probeerd heeft, daar legt de maat schappelijk werker of -werkster met een kleine nuance verschil het accent op. En wanneer u die lijn dan volgt bij problemen met kinderen, bejaar den of tantes en ooms, dan blijkt veel wat eerder verkeerd ging nu goed te gaan. Meestal zal er iets meer tijd nodig zijn. wat dan in een vervolgafspraak kan gebeuren, of - indien het proble men zijn die niet binnen het bereik van de sociale instelling liggen, zal men verwezen worden naar andere daar voor capabele mensen of instituten Een oplossing moet altijd gevonden worden, daarvan gaat men stellig uit ,,Maar de mensen moeten wel ko men. Ik kan het niet aan hun deurbel zien, dat ze met moeilijkheden zit ten", zegt Jan Burger ,,Ook kan ik ze geen recept voorschrijven. Ze zullen het zelf moeten doen. De bedoeling is de creativiteit in die mens (weer) wakker te maken. Door praten kan echt duide lijkheid verkregen worden. Juist ineen ..slaapdorp" als Leusden ziet Jan Bur ger en de anderen ook het gevaar, dat mensen vereenzamen, terwijl ze rondom in huizen zitten. Te weinig wordt volgens hem ook met de nieuw bouw rekening gehouden met het stukje mens in die mens. Grote woonblokken worden weer neergezet, zonder enig middelpunt tot contact Zijn er moeilijkheden dan moet ie mand zelf de stap zetten of een ander moet hem of haar activeren om eens op een spreekuur te gaan praten. Is men van christelijke beginselendanzal Wim van Wijk van PSC dat op de donderdag van twee tot drie uur graag doen. Jan Burger van MDE (of iemand anders) is er op maandag en dinsdag. In Achter veld is hij of iemand anders van MDE in het Wit-GeleKruisgebouw opde vrij dag van 9-10 uur 's ochtends. Men kan daar dan terecht voor maatschappelijke problemen en ook voor gezins- ol be jaardenhulp Telefoon 03425-1333 Wat de gezins- ol bejaardenhulp be treft. weet men meestal wel waar men aan toe is Moeder ziek of overwerkt, waardoor ze het allemaal niet meer zo goed aankan? Er kan naar een oplossing gezocht worden. Wanneer er gezinshulp voorhanden is, wordt deze ingescha keld Betaling van deze hulp gaat naar draagkracht, maar zal nooit boven de f5,50 per uur uitkomen Is het zo, dat men het helemaal niet betalen kan. dan wordt toch hulp verschaft Maar jam^i mer genoeg zit men met een stop. Er*' kunnen niet onbeperkt gezinshulpen meer aangenomen worden En dat be- treuren Charlotte Blasweiler, Cor 4 Schueler en Renee de Ruiter erg. Meer 1 gezins- en bejaardenhulpen betekenül rneer hulp kunnen verschaffen. Endatiï»' hun werk, maar door maatregelen vaiv de overheid blijven zij in dit werk be- perkt ..Bij bejaardenhulp is het uitgangs punt, dat we willen voorkomen, dat de oudere mens te vroeg in een bejaar dentehuis geplaatst wordt' zegt Coi^ Schueler ..Ons streven is om de be-y. j.:arde in zijn eigen omgeving oud te' laten worden Met dan af en toe eeft werkzame hulp van buitenaf Een loffelijk streven Evenals de ge- f spreksgroep, die in samenwerking met j de Unie Vrouwelijke Vrijwilligers op |j gang gaat komen tussen alleenstaanden ouders (vaders of moeders), die me tl elkaar de problemen die zich in hun^, niet meer volledige gezin voordoen. kunnen bespreken. A Nog een categorie, die in het huidigek maatschappijbeleid met weer anderéj vragen zitten zijn de jongeren Zij^ die het thuis niet meer kunnen vinden en op kamers willen, of andersom zij, die het thuis eigenlijk te goed hebben en op eigen benen willen. Drugspro- P blemen, moeilijkheden op school. Op elke vraag kan een antwoord zijnN) vooropgesteld dat de vraag gefundeerd^; is. Ook voor die jongeren geldt zelf-^ komen en praten Er wordt veel gedaan op het gebied 4 van de maatschappelijke dienst- ol hulpverlening. En MDE, AIMD en PSC; J de instellingen met die moeilijke na- men, willen er nog veel meer aan•-- doen Daarom houden ze nu die geza menlijke spreekuren. Opschrijven of onthouden: - Maandag-, dinsdag- en donderdag middag van 2-3 uur Leusden, Groot Krakhorst. tel 44172; - Maandag- en vrijdagmiddag 2-3 uur Leusden-Zuid. Wijkgebouw Kruis-4 verenigingen tel 40818; - Vrijdagochtend 9-10 uur Achter- veld, W.G Kruisgebouw, tel 03425-j 1333 En u weet het Ze willen graag helpen. Maar u moet bij hén aan de bel trekken, want ze kunnen het niet aan uw deurbel zien" LEUSDEN-CENTRUM - Donderdag 20 januari opende burgemeester mr. A. H. van der Post, officieel het nieuwste café in onze gemeente „de Swartes teegh". Daarmee werd een langgekoes terde wens van Truus en Ab van Maanen werkelijkheid, want dit echt paar was al jaren yan plan om naast de snackbar ook een café te beginnen. Op de receptie voor genodigden was het een drukte van belang, zodat onze burgervader niet eens aan zijn toespraak toekwam. Ook 's avonds, toen er open huis gehouden werd, was het erg gezellig. Café „de Swartesteegh" heeft een sfeervol inte rieur van dikke eiken tafels en stoelen. Achter de bar prijkt een gezellige oude „biertap" Wat bijzonder leuk is en ook meteen opvalt, is de wand met oude foto's en prenten. Deze hebben alle be trekking op het oude Hamersveld en zijn met zorg bij elkaar gezocht. De naam die voor het café gekozen is, heeft dan ook betrekking op vroeger. Hoewel Hamersveld een klein dorp was, waren er wel vier café's. Dat waren 't Ros Beyaart. v. d Hengel (waar nu de slijterij staat), Tijmensen (Nieuw- Leusden) en Tinus van de Pol. Het dorp groeide maar het aantal ca- door tpt,vlak voor, Amersfoort. Hoewel J de boerderij, vonrejat hij afgebroken werd. een groot bedrijFwas. was het J vroeger maar klein. Aktiviteiten waren I er echter genoeg, want er was een 4 raadszaal in, waar de schout met de ge- meentesccretaris en de raadslieden ver-1 gaderde. fe's werd minder, zodat het echtpaar van Maanen het plan kreeg een café voor jong en oud te beginnen. De naam „Swartesteegh" is een begrip voor de oude Hamersvelders. Evenals „deTol", „Asschat" en „Heiligenberg" was en is dit een begrip. Waar nu de RABObank een plaats heeft gekregen stond vroeger de boerderij „de Swartesteegh" en de Swartesteegh (Zwarteweg) liep toen Voorbijgangers konden er hun paar- j den uitspannen en wat drinken. Boerde- j rij de Swartesteegh was toen dus ei- genlijk een herberg, waar ook nog wel eens iemand een nachtje overbleef en waar af en toe verkoping of erfhuis werd gehouden. Het pand dat Truus en Ab nu „de 2 Swartesteegh" gedoopt hebben, is in 1 opdracht van grootvader Evert v. d. 4 Hengel gebouwd. Hij wilde daar later j zijn oude dag slijten samen met zijn vrouw Toontje. Tiem, zijn zoon. wilde graag trouwen, f Daarom werd er achter, het huis een'I bakkerij gebouw en de winkel kwam in het halletje. Tiem was de eerste die ijsjes ging verkopen en met de ijscokar door het dorp trok De verkoop van ijs liep zo goed, dat het idee van de snackbar werd geboren, die nu ook in een nieuw jasje is gestoken. In café „de Swartesteegh" kan men terecht voor een praatje, een drankje en een hapje. Uitgebreide diners worden er niet geserveerd. Truus en Ab van Maanen hopen dat iedereen - dus zowel jong als oud - zich in „de Swartesteegh" thuis zal voelen. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 2 januari In de huiskamer van boerde rij Groot-Krakhorst waren zo n vijf tiental vrouwen bij elkaar gekomen, om onder leiding van mevrouw Tonny Spit-Sacksioni een slankheidskursus te beginnen Mevrouw Spitdie zelf ook een slankheidskursus van de stichting Slim ming International heeft gevolgd, was over het daar toegepaste systeem zo en thousiast dat ze besloot als leidster van de stichting een kursus te starten in Leusden. Het systeem vanSlimming Internatio nal is gebaseerd op een veertig-punten- dieet, waarbij men alles mag eten bin nen een maximum van veertig punten Maar in die punten zijn er 24 gereser veerd voor die onderdelen van voedsel die de mens nodig heeft om gezond te blijven Die 24 punten zijn opgebouwd uit de bekende schijf van vij f. Daarbuiten mag alles gegeten worden, als de 40 punten maar niet overschreden worden Het voordeel van dit dieet ïsdat er geen aparte potjes gekookt hoeven te worden voor het gezinslid dat wil vermageren Het voordeel van een slankheidsclub vindt mevrouw Spit dat er mensen (meestal vrouwen) komen die eenzelfde probleem hebben, namelijk dat ze te dik zijn en daar wat aan willen doen. Het werkt stimulerend om met zijn allen te werken tot men het gewenste gewicht heeft bereikt De lessen beginnen dan ook steeds met liet wegen van de kur- sisten Afvallen wordt ook beloond: bij iedere drie kilo dat men vermagerd is, wordt een lintje uitgereikt. Als het streefgewicht bereikt is. krijgt men de ..gouden broche" en een bewijs van lidmaatschap, dat altijd geldig blijft en recht geeft op eenmaal per maand een gratis les. mits men niet twee kilo bo ven het gewicht is aangekomen. Mevrouw Spit is deze kursus hier overdag begonnen, omdat het vaak vrou wen zijn, die met een probleem van te dik zijn rondlopen. Bovendien zijn ze overdag meestal alleen thuis, zodat er uit^verveling onwillekeurig teveel ge snoopt wordt. Tijdens de lessen wordt veel aan dacht gegeven aan goede voedingvoor- lichting Daarnaast zal mevrouw Spit: zorgen dat er geregeld een interes-: sant recept ter sprake komt. Ook geeft- ze isometrische spieroefenmgen. die de kursisten gemakkeliik thuis kunnen- oefenen Het inschrijfgeld voor de slankheids- I kursus van Slimming International be draagt f 10.-- en het lesgeld 15.-per keer Iedere donderdagochtend vanaf 9.30: uur kan men voor de kursus terecht E in Groot-Krakhorst, Blodenkhol Kin deren kunnen meegenomen worden. Iedereen die nadere inlichtingen wik hebben kan kontakt opnemen met me--r vrouw T Spit-Sacksioni, Boekweitland - 29. tel. 43380. Leusden-centrum Korte Bergstraat 12-14, le zijstraat links, voor bij 't Grand- Theatre. AMERSFOORT Tel. 033-1 52 83.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9