Achterveldse ploegen op eerste drie plaatsen in EHBO-wedstrijd Wereld onder water ook een cursus van Latent Talent Latent Talent cursus ouders en school Latent Talent - OWS-container komt er weer te staan Achterveldse kip legt groene eieren Gezellige bingo-avond PICO Spelmiddagen in de Til 8 U nog beperkte inschrijving mogelijk Verloren en gevonden Gemeente Leusden LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS nownFRDAG 3 FEBRUARI 1977 Het was wel een tegenvaller dat er niet meer Achterveldse E.H.B.O.'ers als toe schouwer aanwezig waren. Gezien het groot aantal leden had dit zeker de helft meer kunnen zijn. Ook was het ontegen zeglijk jammer dat het overige Achter veldse publiek zich niet heeft laten zien, hoewel toch iedereen als toeschouwer welkom was. Er waren in totaal slechts zes toeschouwers uit Achterveld aanwe zig. Laten we hopen een volgende maal beter. ACHTERVELD - Vrijdagavond 28 ja nuari vond in Ons Gebouw te Achterveld de tweede E.H.B.O. rayonwedstrijd plaats van het district Utrecht. Aan deze wedstrijd, die door de Achterveldse E.H.B.O. vereniging was georganiseerd, namen zeven ploegen deel. De avond werd geopend door districts voorzitter Klein. Hij sprak een hartelijk welkomswoord tot alle aanwezigen en wenste de deelnemende ploegen alle sterkte toe. Hierna stelde hij de jury voor bestaande uit de arts Boersema, mevr. van den Hoven en de heer Paulsen. Ook de Lotus-mensen die deze avond voor patiënt speelden, afkomstig van de Lo tus groep te Utrecht, mevr. Pothoven en de heer Geurtsen werden door de dis trictsvoorzitter voorgesteld. Na deze opening werd de verloting ver richt voor de volgorde waarin de ploegen moesten spelen. De ploegleiders moch ten zelf hun nummer trekken. De num mers werden als volgt getrokken: 1. Achterveld 2 2. Werkhoven 3. Achterveld 3 4. Achterveld 1 5. Douwe Egberts Utrecht 1 6. Douwe Egberts Utrecht 2 7. Lutgerus Utrecht Nadat de aan de wedstrijd deelnemen de ploegen uit de zaal waren verdwenen werd de opgave aan de aanwezigen uit gereikt zodat alle aanwezigen konden zien wat voor ongeval er behandeld moest worden. ECHTELIJK HANDGEMEEN De opdracht luidde: de heer en me vrouw Geurtsen, zijn laat thuis gekomen van een verjaardagsfeestje. De heer Geurtsen is behoorlijk aange schoten en neemt nog een flesje bier. Mevrouw Geurtsen is erg kwaad op haar man, opdat hij toch zelf naar huis wilde rijden. Dat loopt zo erg op, dat ze haar man een flinke schopt tegen zijn scheen been geeft. De heer Geurtsen reageert daar op met een harde stomp op haar borst, waardoor ze een ribkneuzing op loopt. Daar ze toch al astmaties is, krijgt ze het erg benauwd. Door deze onver wachte handeling van de heer Geurtsen heeft hij het glas stuk geknepen, met als gevolg snijwonden in de linker hand en vingers, met enkele glasscherfjes in de wonden. Zo te lezen een gemakkelijke opgave maar om handelend op te treden toch zeer pittig. Alle deelnemende ploegen bestaande uit een leider of leidster en twee helpers moesten dezelfde opdracht uitvoeren. Het was de ploeg Achterveld 2 die de spits moest afbijten. De speeltijd be droeg een kwartier. Elke ploeg werkte met volle overgave en ieder deed zijn best om het zo goed mogelijk te doen. De Lotuspatiënten speelden hun rol zo voortreffelijk dat een buitenstaander er niet uit op zou maken dat dit maar spel was. Het was voor de aanwezigen de moeite waard om de ploegen en patiën ten aan het werk te zien. Nadat alle ploegen hun beurt hadden gehad werd door de arts Boersma een nabeschou wing gegeven waarbij de goede en fouten dingen door hem werden behandeld doch hij wel tot de slotsom was gekomen dat er deze avond zeer goed was ge speeld. DANK Nu was het weer de beurt aan de dis trictsvoorzitter om het woord te voeren. Hij dankte de jury voor hun werk en ook de Achterveldse Vrijwilligers die hun vrije avond hadden opgeofferd om assis tentie te verlenen met opruimen e.d. Hij dankte de Achterveldse vereniging voor de prima organisatie en bracht naar voren dat deze vereniging in de arts Boersema een zeer goede opvolger voor de E.H.B.O. was van de arts Braun. De woorden tot de jury gericht deed de heer Klein vergezeld gaan door een klein geschenk. De beide Lotus patiënten wer den ook door hem hartelijk bedankt voor hun werk en ook zij mochten een klein geschenk in ontvangst nemen. De heer van den Hoven die de opdracht in elkaar had gezet en ook de algehele leiding in handen had kreeg ook een dankwoord en een klein geschenk. Daarna richtte hij het woord tot de Achterveldse vereniging en dankte hen voor de prima organisatie van deze avond. Verder kreeg de Achterveldse vereniging nog een daverend applaus omdat zij, nadat zij'vorig jaar de wissel beker voorgoed in hun bezit had gekre gen een nieuwe wisselbeker hadden ge schonken. Als laatste werden alle spelers hartelijk bedankt voor hun deelname en het goe de werk dat zij hadden laten zien. Daarna was de tijd aangebroken om de uitslag bekend te maken. De spanning was op dat moment te snijden. De uitslag was: 1. Achterveld 1, 188 punten, leidster 78 2. Achterveld 3, 187 punten, leidster 74 3. Achterveld 2, 162 punten, leider 59 4. Lutgerus Utrecht, 155 punten, leid ster 61 5. Douwe Egberts Utrecht 1, 152 punten leider 58 6. Werkhoven 145 punten, leidster 55 7. Douwe Egberts 2 134 punten, leider 46 Voor Achterveld zeker een vreugdevolle uitslag daar de drie deelnemende ploe gen op de eerste drie plaatsen eindigden, waarbij ook de leidsters en leider heel goed uit de bus kwamen door als le, 2e en 4e te eindigen. Achterveld 3 moest slechts met 1 punt verschil het hoofd buigen voor Achterveld 1 Weer een succes volle avond voor de Achterveldse E.H.B.O. Dit wil natuur lijk niet zeggen dat zij er nu al zijn. Er moeten nog twee rayons wedstrijden ge speeld worden en dan de districts wed strijd nog. Voor de ploegen waren er in totaal 280 punten te behalen en voor de leiders 100. De jury bekijkt de handelingen van de Achterveldse deelnemers. De Achterveldse deelnemende ploegen bestonden uit de volgende personen: Achterveld 1: mevr. Teunissen, tevens leidster, mevr. van Westerlaak en mevr. Jansen. Achterveld 2: mevr. van Hamersveld van de Verjaegde Ruijterweg tevens leidster, mevr. Schimmel en mevr. Hamersveld- van de Burgwal. Achterveld 3: Bart Smink, tevens leider, mevr. van Houten en mevr. van Dijk. De leidster van Achterveld 1 mevr. Teu nissen, mocht twee bekers in ontvangst nemen, de eerste voor de winnende ploeg en de tweede voor de winnende leidster terwijl mevr. van Hamersveld de beker voor de tweede prijs in ontvangst mocht nemen. WEINIG TOESCHOUWERS De Achterveldse vereniging kan niet alleen terugzien op een succesvolle, doch ook een interessante en leerzame avond. De aangeschoten heer wordt deskundig verzorgd. ACHTERVELD - Vanaf vrijdagavond 4 februari tot en met zaterdagmiddag 5 februari 14.00 uur zal de container voor oud papier weer staan op het Coopera- tieplein te Achterveld. De muziekvereniging D.W.S. hoopt dit jaar op aller medewerking om hun oud papier aktie net zo te doen slagen als vorig jaar. Dankzij de ontvangen mede werking is de oud papier aktie van DWS vorig jaar heel goed geslaagd. Vorig jaar werd voor een totaal bedrag van 1800,- aan oud papier ontvangen. LEUSDEN - Steeds meer ouders hou den zich bezig met de school. Tenslotte hebben zij er recht op te weten wat er op school gebeurt. Maar boe kun je daar achter komen? Ben je eigenlijk wel welkom op school als vader of moeder? Zijn leerkrachten niet bang dat anderen zich met ,,hun werk" gaan bemoeien? Is het eigenlijk wel mogelijk om in vloed uit te oefenen op het onderwijs van je kinderen? Het zijn allemaal vragen rond „ouder participatie", een moeilijk woord voor alle aktiviteiten van ouders met be trekking tot het onderwijs van hun kin deren. WAAROM DEZE KURSUS? De initiatiefnemers Joop Aarts en Huub Horbach, die deze avonden lei den. menen dat veel ouders en leer krachten wel werk willen maken van die relatie ouders en school, maar dik wijls kopschuw zijn geworden. Er wordt soms enthousiast begonnen met een ouderkommissie, maar dan blijkt dat veel ouders het erbij laten zitten. Of ouders worden in aktiviteiten teleurgesteld door een afwerende hou ding van leerkrachten, die naast hun gewone werk een nieuwe dagtaak zien oprijzen. Soms wordt ouderparticipa tie ook wel gezien als iets dat nu een maal bij een moderne school hoort. Maar niemand vraagt zich eigenlijk af waartoe het dient behalve wat belang stelling opbrengen voor de school. Zonder deze medewerking had D.W.S. zeker in de rode cijfers gestaan. D.W.S. is dan ook iedereen zeer dankbaar voor deze verleende medewerking. Men hoopt dat ook dit jaar weer alle medewerking zal worden verleend aan de te voeren oud papier aktie. Elke eerste zaterdag van de maand zal men het oude papier weer kunnen deponeren in de container die op het Cooperatie- plein staat opgesteld. Bewaar uw oud papier en geeft dit aan D.W.S., want gezien de prijsstijgingen worden ook de uitgaven voor D.W.S. elk jaar hoger. Probeer indien dit mogelijk is dit jaar nog meer oud papier te brengen dan vorig jaar. D.W.S. zal u hier zeker dankbaar voor zijn. Indien iemand door omstandigheden het zij in verband met vervoer of ziekte niet in staat is het oud papier zelf te brengen dan kunt u dit telefonisch opgeven aan de volgende te lefoonnummers: 033-41197 en 03425- 1688. Het papier zal dan bij u worden opgehaald. De vier avonden van „Ouders en School" willen in de eerste plaats enkele van deze misverstanden en weerstanden wegwerken. De bedoeling is om vooral een eerste oriëntatie te houden over wat ouderparticipatie is, vervolgens waarom het belangrijk is en waartoe het dient. Er zal aan de hand van een korte inleiding een ge sprek op gang gebracht worden, dat buiten de kursus moet worden voort gezet. Dat zelfde geldt voor vragen als: LEUSDEN - Evenals in het najaar is er ook nu weer veel belangstelling voor deze cursussen voor Leusdena- ren door Leusdenaren. Bij de volgende cursussen kan nog een beperkt aantal inschrijvingen worden toegelaten. Mondverzorgiftg: 1 woensdagmiddag, n.l. 2 maart. Ouders en school: 4 maandagavonden, beginnend 7 maart. Kostuumhistorie: 1 maandagavond, n.l. 14 februari. ACHTERVELD - Het is haast niet te geloven, maar het is waar dat er in Achterveld een kip is die groene eieren legt. Bij Geert en Alie Verhoef aan Hessen- ACHTERVELD - Donderdag 27 janu ari was er weer een avond voor de PICO jongens. Het was een bingo-avond. Dat de jongens er zin in hadden bleek wel uit de grote opkomst en het goede humeur dat zjj mee brachten. De jongens begonnen de avond met het tappen van moppen waar ze zoals bleek zeer goed in waren. Toen de stemming er eenmaal goed in zat werd een aanvang gemaakt met de bingo. Er waren een aantal leuke prijzen beschikbaar. Daar D.W.S. tot 20.30 uur in de grote zaal speelde moest de bingo zo nu en dan onderbroken worden omdat het niet mogelijk was boven de muziek uit te roepen. Degene die een valse bingo had den moesten een mop vertellen, een lied zingen of een gek gezicht trekken. hoe breng je ouderparticipatie opgang? en welke wegen kun je bewandelen? Er wordt van uit gegaan dat de deel nemers, als ouders of leerkrachten, zelf ook veel ervaring en inzicht heb ben die met anderen gedeeld kunnen worden. De kursusleiders beschouwen zich zelf meer als op gang brengers dan als mensen die het allemaal al weten. Een oriëntatie dus, die deelnemers en kursusleiders samen houden. Hoe pre cies op 'n bepaalde school ouderparti cipatie bevorderd kan worden moet op die bepaalde school door de daar aan wezige leerkrachten met de ouders van hun kinderen uitgezocht worden. Deze vier avonden kunnen voor dat bouw werk alleen maar de stenen aandragen. De vier avonden worden gehouden in De Hobbit, Meent 2 op de dinsdagen 8, 15, 22 en 29 maarta.s. om 20.00 uur. (Wilt u deze avonden noteren als u in schrijft, want in het vouwblad staan verkeerde data!). Antiek zilver: 2 dinsdagavonden, be ginnend 29 maart. Gemeente binnenste buiten: 4 maan dagavonden, beginnend 7 maart. Bloemschikken: Groep A: 4 woensdagavonden, be ginnend 23 febr Groep B: 4 donderdagochtenden, be ginnend 24 febr. Groep C: 4 donderdagavonden, be ginnend 24 febr. Wereld onder water: 2 woensdagavon- weg. Als bewijs toonde mevrouw Ver hoef een schaal met witte en bruine eieren. Tussen deze eieren lag een licht groen gekleurd ei. Bij nadere bestude ring van het ei bleek ons dat de kleur echt moet zijn terwijl er ook nog vers bloed aan de buitenzijde aanwezig was. Met de heer en mevr. Verhoef werd een bezoek aan het kippenhok gebracht. Daar wees de heer Verhoef de kip aan die de groene eieren legt. De kip viel wel op bij de andere aanwezige kippen. De veren van het dier zijn licht bruin en wit geschelpt en ze heeft een dubbele kam. Ook zijn de poten langer dan van een normale kip. Volgens de heer Verhoef is het een kip van een Italiaans ras. De valse bingo spelers Frans van den Berg, Wim Schouten, Bert de Ridder, Freddie van Hamersveld en Bert Wou ters bleken beter in het moppen tappen te zijn dan in het overige. Het was weer een echte gezellige en geslaagde Pico- avond. In het vervolg beginnen de Pico-avon- den om 19.30 uur. ACHTERVELD - Bij de politie te Ach terveld, tel. 1607, zijn de navolgende goederen opgegeven: Gevonden: een bromfietsslotketting met slot Verloren: een paar handschoenen LEUSDEN/CENTRUM - De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk organiseert weer een tweetal spelmiddagen en wel op de zondagen 6 en 13 februari. De ze spelmiddagen worden gehouden in het jongerencentrum ,,de Til". 6 fe bruari zijn kinderen 6 t/m 10 jaar wel kom en 13 februari is de beurt aan de wat groteren, n.l. lOt/m 13 jari gen. Beide middagen beginnen om half drie; er kan vanaf kwart over twee ingeschre ven worden. Naast de bekende spelle tjes uilen de e middagen ook wat nieu we gespeeld worden. Zoals gebruikelijk zal de serie weer bestaat uit 3 4 spelletjes Natuurlijk zijn er weer en kele prijsjes te winnen en er is voor iedereen een traktatie. Alle kinderen in de bepaalde leeftijdsgroep kunnen aan deze spelmiddagen meedoen den, beginnend 23 maart. Welzijnswerk. 5 woensdagavonden, be ginnend 9 maart Samen denken, samen praten Groep A 5 maandagavonden, beginnend 21 febr. Groep B 5 donderdagochten den, beginnend 24 febr. Onze woning en woonomgeving. 5 woensdagavonden, beginnend 16 maart. Rekreatie in de bergen: 1 dinsdag avond, nl 29 maart. Massamedia: 3 dinsdagavonden, be ginnend 19 april. In verband met de korte tijd dat er nog inschrijvingsmogelijkheden zijn, kqnt u zich nu ook telefonisch opgeven bij: mevr Zuidema, tel. 42263. V erkeerscon trole Tijdens de verkeerscontrole van maan dagavond 24 januari moest de bestuur der van een personenauto worden be keurd wegens het ontbreken van het linker achterlicht aan zijn auto. Aanrijding Op de Arnhemseweg vond maandag 24 januari omstreeks 8.00 uur een aanrij ding plaats te wijten aan een onoplet tendheid. De vrachtauto, bestuurd door de heer K.J.K. uit Scherpenzeel, rijdend op de Arnhemseweg richting Amersfoort, moest linksaf slaan, de inrit van Huize "Groot Schutterhoef" in. Een personen auto, bestuurd door de heer G.L. uit Amersfoort, naderde op dat moment. De heer L. zag te laat, dat de grote vrachtauto naar de inrit afboog, en kwam met zijn auto in botsing met de reeds midden op de weg afbuigende vrachtauto. De heer L. botste tegen de dwars op de weg staande vrachtwagen aan, en moest met een beenbreuk naar het Elisabeth ziekenhuis worden ver voerd. De personenauto werd zwaar bescha digd. De vrachtauto liep lichte beschadi gingen op. Aanrijding by verkeerslichten Donderdag 27 januari 's middags om half twee vond nabij Alberts Corner een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. De heer K.M. uit Amsterdam stond ter hoogte van Alberts Corner met zijn auto te wachten voor het verkeers licht, dat op rood stond, de heer G.R. uit Maarn naderde in zijn personenauto, maar bemerkte te laat dat de heer M. wachtte op het rode licht. Een botsing was het gevolg. De voorzijde van de auto van de heer R. werd in elkaar gedrukt. De achterzijde van de andere auto liep beschadiging op. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. 's Avonds om 7 uur had er opnieuw een kop-staart botsing plaats bij dezelfde verkeerslichten. De heer A. de G. uit Havelte stopte met zijn auto voor de op rood staande verkeerslichten bij Alberts Corner. De heer J.H.D.Z. uit Drieber gen, zag dit te laat en reed op de auto van de heer De G. in. Beide auto's liepen beschadigingen op. Ook dit keer liep niemand verwondingen op. Opnieuw- auto inbraak Evenals de vorige week werd er inge broken in een auto, die op de parkeer plaats bij Alberts Corner stond gestati- onneerd. De knopsluiting van het linker voorportier van de auto van de heer C.L. uit Den Briel werd met een draadje omhooggetrokken, en op deze wijze ver schaften onbevoegden zich de toegang tot de auto. Uit de auto werden ontvreemd een suè- de jas. een Film- en een fototoestel en een tas met boodschappen. De Politie kan het publiek er niet vol doende op attent maken om bij het parkeren gedurende langere tijd de waardevolle voorwerpen op te bergen in de kofferberging, waar zij aan het oog onttrokken zijn. Tegen lichtmast Zaterdagavond 29 januari omstreeks 21.30 uur reed op de Doornseweg nabij Aart Jansen een auto tegen een licht mast. De bestuurder C.T.H. uit Rotter dam van een personenauto reed achter een vrachtwagen, en was bezig deze in te halen, toen een andere personenauto links afsloeg. De heer H. moest uitwij ken, en kwam daarbij tegen de licht mast. Er ontstond alleen materiële scha de. Aangereden ree Op de Hamersveldseweg nabij de spoorlijn aan de Leusbroekerweg werd op zaterdag 29 januari een ree aangere den. De automobilist had vrijwel geen schade aan zijn wagen. De ree was niet meer te achterhalen LEUSDEN - Voor veel futurologen ligt de toekomst voor onze aarde inzee. De schatten die de zeeen en oceanen ber gen aan mineralen, olie, gas en andere delfstoffen zijn onvoorstelbaar groot. Maar het zijn niet alleen deze rijk dommen, die de wateren op moeder aarde zo interessant maken. De invloed van de zee gaat verder dan de invloed op onze economie alleen. De zeeën zijn voor een zeer groot deel bepalend voor de klimatologische omstandighe den op de continenten. Uitgaande van het belang van de zeeën en oceanen die meer dan 70% van onze wereld bedekken is het vreemd te moeten constateren dat men over het algemeen meer af weet van buiten aardse zaken als de voor- en achter kant van de maan, Venus of Mars dan van de wereld onder water. Bovendien blijkt deze wereld onderwater overeen fantastische rijkdom aan levensvormen te beschikken Levensvormen die qua vormgeving en kleurenrijkdom elke kunstenaar doet watertanden en die ge lukkig de laatste jaren door films op de televisie wat meer aandacht hebben gekregen. In de cursus „Wereld onder water" zal ook aan dit aspect ruime aandacht worden besteed middels films en dia's die zijn opgenomen in vele wateren op de wereld zoals het Great Barier reef in Australië, de Rode Zee, Het Carai- bische gebied, de Noordzee, de Ooster- schelde en de Middellandse Zee. De cur susleider van „Wereld onderwater" is de heer J. C. M de Wilde. Journalist van huis uit, werkzaam als pers- en public relations officer voor Philips Telecommunicatie Industrie. Reeds meer dan tien jaar een enthousiast be oefenaar van de duiksport, perschef van de Nederlandse Onderwatersport Bond, hoofdredakteur van het blad „Onderwa tersport" en lid van het nationale team voor onderwateronentatie. De heer De Wilde heeft op zeer vele plaatsen in de wereld gedoken zoals de Middellandse Zee, Adriatische Zee, Noordzee, Atlan tische Oceaan, kusten van Noorwegen, Finland, Zweden, Rode Zee en de zoet en zoutwateren van Nederland De heer De Wilde beoefent zijn favoriete sport. i

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11