Éx-voorzitter Lookhorst kreeg ewijs van goed gedrag Penalty deed Roda [zo.) de das om Derde schaakteam versloeg Driebergen Weinig hockey door Pluvius en Thialf P.V. Leusden huldigde 10 generaals Impala wint matig gespeelde wedstrijd: 15-7 Tweede ronde van Leusden Biljart programma Klaverjassen Kaartavonden in de Til Eerste waterpolo- verlies Haaien leusder krant-sport Ons Genoegen leusden huisartsen: apotheek: wijkverpleging: verloskundige: tandarts: DONDERDAG 3 FEBRUARI 1977 hit d^EUSDEN/CENTRUM - Onder de el.W ren nieuw)""receptie kwam een te toot aantal Lockhorsters vrijdag In het e boa Beijaart bijeen. De avond moest nu r-..i een naam hebben, maar het gthg de leden van Leusdens oudste lawn- nnlfverenlging beslist niet alleen om d» Jaarwisseling. Juist In het gesloten wordt een informeel samenzijn, ertider bet genot van een drankje, kenne- a 5k zeer gewaardeerd. Het ging er dan zeer gezellig aan toe en bijvoorbeeld «I ongedwongener dan op de onlangs gkoaden jaarvergadering, waar pro's ïi contra's t.o.v. de agenda-punten pre- e imkerden boven een gemoedelijke bab- lovfd. Men ontmoet elkaar 's winters nu minder dan in het seizoen. de Rond 22.00 uur. mooi in het midden de even na achten begonnen en 3 v;;gen middernacht aflopende staande reiikj receptie, werd de heer A. Schoonbeek met op dat moment viermaal 24 uur ervaring als nieuwe Lockhorst-voorzitter toch nog even formeel. De vier dagen tevoren tot erelid benoem de heer A. Noordkamp had toen wel een paar stoffelijke blijken van die benoe ming ontvangen, maar eigenlijk geen bewijs om dat t.o.v. echtgenote, kinde ren en verder nageslacht officieel te kun nen aantonen. Dat manco werd vrijdagavond goedge maakt. Mevrouw A. Hageman van de pas in gestelde communicatie-commissie had dagenlang stad en land afgebeld om tenslotte bij onze plaatsgenote, het Lockhorstlid mevrouw A. Küh, te slagen met het in allerijl laten vervaardigen van een veelkleurige en fraai geletterde oor konde. Dit bewijs van goed gedrag, on dertekend door de voorzitter, penning meester en secretaresse van Lockhorst, overhandigde de heer Schoonbeek met een passelijk preekje aan zijn voorgan ger voor de in de afgelopen vijf jaar door hem aan de vereniging bewezen vele diensten. Kort na deze plechtigheid hadden wij nog een kort gesprek met de heer Noord- kamp, die verleden jaar al af had willen treden, maar toen niet direkt een ge- volger kon worden gevonden (voor een vereniging met circa 800 leden is dat ook niet zo eenvoudig). De heer Noordkamp vergeleek zich met een "bouwpastoor" en hij achtte de tijd om te gaan aan gebroken, toen hij destijds op zich geno men taken had volbracht. Het lijkt hem ook goed, dat één persoon niet te lang zijn stempel drukt op een (sport) club. Bovendien heeft hij, buiten de tennis club, echt nog wel wat meer te doen. Zijn laatste opmerking is misschien minder geschikt om afgedrukt te worden in de krant, maar wel zo juist, dat wij het er toch maar op wagen. "Voorheen moest ik als bestuurslid op een avond als deze al vóóf acht uur aanwezig zijn en kon pas aan opstappen worden gedacht, als alle leden al weer op weg waren naar huis. Nu kwam ik met mijn echtgenote fijn een uurtje later en kon ik bijtijds weer vertrekken. Zo'n vrijheid is mij ook heel wat waard". Mevrouw Noordkamp vond het besluit van haar man beslist ook geen ramp. In tegendeel, want nu kan hij zich wat meer op zijn eigen (tennis) gezin bekommeren (de heer Noordkamp, zijn echtgenote en de vijf kinderen spelen allemaal tennis bij Lockhorst) en dat is toch ook wel iets moois. Aan competitietennis waagt de heer Noordkamp zich niet meer. Hij bedrijft deze sport gewoon maar hele maal voor zijn genoegen. Het bewijs van goed gedrag wordt overhandigd. LEUSDEN/CENTRUM - "Kenners" agen na 20 minuten spel de wedstrijd toda-DWSM al eindigen in een gelfjk- pel en dat zou het misschien ook wel jjn geworden, als Vrouwe Fortuna iets aeer op de hand van de Leusdense ploeg ras geweest. De Roda-achter-hoede had igenlfjk weinig moeite met de vr(j schot- oze Maarsense aanvallers en de Leus- lense voorwaartsen hadden niets in te irengen b(j de DWSM-defensie. )e strijd speelde zich dan ook in hoofd- aak af op het middenveld. Het voetbal- ;azon leek niet zo slecht als de spelers net hun spel demonstreerden, maar cwalitatief werd bijzonder onaantrekke- jjk gespeeld. Het stoppen was slecht en iet plaatsen niet beter. Ook lag over de ^eosdense ploeg een zekere matheid. Op le laatste 10 minuten voor de rust na, varen de gasten de minst slechte combi- iade op het veld. Scheidsrechter P. Borst had een rustige middag, leidde bekwaam en had weinig moeite om de tweemaal drie kwartier vol te maken en wat Roda betreft, was het eigenlijk alleen Gerard Hoogland, die er nog wat goeds van maakte. De jonge spelers in de roodzwarte voorhoede wa ren niet slecht, maar geen partij voor de veel forsere "bomen van kerels" uit Maarssen. Roda met Hans Vrijhoef als vervanger van de met een longonsteking in het ziekenhuis vertoevende Jan Pouw ontving een volledig DWSM en kreeg al in de 2e minuut een niet te versmaden kans, toen Jack de Smalen, alleen voor de Maarsense doelman, toch nog onvol doende ruimte kreeg om te scoren en dat was in feite het enige spannende mo ment uit de eerste speelhelft, met een iets sterker Roda in de laatste 10 minu ten ten einde liep. Na de thee was DWSM ook het meest in de aanval. Na 5 minuten redde Osna- brugge nog knap, maar in de 9e minuut werd hij toch nog gepasseerd. Scheids rechter Borst kende het - ook in vele Roda-ogen - "glaszuivere" doelpunt niet toe. Het zal dan wel matglas geweest zijn, want veel spatsies maakten de Maarssense spelers ook niet. In de 26e minuut overkwam Roda's beste speler een kleine ramp. Bijzonder jammer was het, dat het uiteindelijke verlies voor de roodzwarten voortvloeide uit een op Ge rard Hooglands rekening komende strafschop. De scheidsrechterlijke be slissing mag hard zijn geweest, maar hands was het wel en Gert Osnabrugge kon de zuiver en hard ingeschoten bal alleen maar weer opnieuw in het spel brengen. Hierbij dient onmiddellijk te worden vermeld, dat Hoogland even la ter zijn foutje meer dan goed maakte door koppend vanaf de doellijn een tweede treffer te voorkomen. Roda deed nog wel pogingen om het lot te forceren, maar bleek daartoe on machtig. Met het verstrijken van de speeltijd werd ook het Leusdense spel minder nauwkeurig en eigenlijk was ie dereen blij, dat de wedstrijd afliep. Een klein DWSM-incidentje, dat veel op na trappen leek, werd "professioneel" door de Maarssense aanvoerder behandeld en zo bekwaam, dat een ingreep van arbiter Borst achterwege bleef en beide ploegen gelukkig compleet de eindstreep haal den. De prijswinnaars gezamenlijk op de foto. LEUSDEN/CENTRUM - De poetdul- renhoudersvereniging Leusden hield vrij iagavond haar jaarfeest in de kantine I ran Roda. Voor de bijna 60 aanwezige eden en hun echtgenotes, donateurs en l aantal introducé's, was trouwens |{een plaats in het eigen verenigingBge- Bwtje. Misschien volgend jaar, na de huizing naar de Rosmolen. De dui- renhouders krijgen langzamerhand wel ervaring in het ombouwen van varkens- bokken tot clubhuizen. Voorzitter H. Bartels heette iedereen ^welkom op de feestavond en gaf de here G. Dieters, A. Schimmel en J. Bomers te beginnen een pleister. Een pleister de wonden omdat zij, door ziekte duivehokken en anderzins, niet mee hadden kunnen doen aan de jaarlijkse poatduivententoonstelling in de Til. Het muzikale gedeelte van het feest lag bij "Ben en Teus" uit Amersfoort in goede handen en de ook uit andere functies in en om Leusden bekende heer j. Kuijpers (het 1200-baardje kwam al knap uit de grondverf!) maakte met zijn one-manshow van het bingo-gebeuren heel wat meer dan een nummertjesaf- roeperij. Hij hield zich, wat de duive- sport aangaat, van de domme of wist daar werkelijk niets van, want zijn be schrijving van een duif (een ding met een voor- en achterkant en twee kleppers opzij, dat vanuit de onderkant soms wat naars laat vallen) is beslist anders dan in en vogelencyclopedie is te vinden. Des ondanks zou zo'n spraakwaterval zelfs in een gemeenteraad nog een goede fi guur slaan.... Het hoogtepunt van de avond (bingo en dansen is allemaal aardig, maar tenslot te is de P.V. Leusden een postduiven- club) was de uitreiking van een enorme hoeveelheid aan prijzen, waarbij voorzit ter Bartels de hulp kreeg van secretaris A. Pouw. Daar waren dan om te begin nen de bekers en medaljes voor de tien "generaals" van de club (zie foto), die deze titel behaalden in de reeks wed vluchten in de achter ons liggende zo mer. Het waren: 1.G. Dieters 9510pnt. 2. H. Lambrechts 7615 pnt. 3. W. Vrijhoef 7430 pnt. 4. A. v. Dusschoten 6786 pnt. 5. P. Lambrechts 6429 pnt. 6. G. Hoefakker 5471 pnt. 7. Gebr. Valkengoed 5330 pnt. 8. H.v.d.Hoek 5311 pnt. 9. J. Overeem 4801 pnt. 10. H. v.d. Heuvel 4496 pnt. Hierbij de aantekening, dat H. v.d. Heuvel niet alleen laatste werd, maar tevens eerste bij de jeugd. Voorts werd een grote massa tentoonstellingsprijzen aan de rechtmatige eigenaars overhan digd en wil hiermee of met bingo nog niet in de prijzen was gevallen, kon zijn of haar geluk nog beproeven in een loterij met als hoofdprijs een klokradio, waarmee zaterdags in het seizoen de duiveberichten automatisch kunnen worden ingeschakeld. De P.V. Leusden, opgericht op 24 september 1974, is met 24 senioren en 5 jeugdleden aangesloten bij de Nederlandse Bond van Zaterdags- vliegers. Met bingo-dansant hebben de feestende postduivenliefhebbers zich vrijdag tot diep in de nacht aangenaam bezig kunnen houden. Het feest was mede bedoeld om de echtgenotes vast voor te bereiden op het per 23 april a.s. weer beginnende wedvluchtenseizoen. Ach, U weet hoe het gaat: als moeder de vrouw het niet wil, komt er van de hele duivenliefhebberij bij de mannen maar weinig terecht. LEUSDEN-CENTRUM. - Door de R.T.C Amersfoort is het navolgende programma ingediend op de kalendervergadering van wielerclubs uit het district Midden Nederland: Woensdag 18 mei: Ronde van Leusden. Zondag 22 mei: Ronde van Klein Zwitser land (Amersfoort). Zaterdag 18 juni: Ronde van Marpibema (Putten). Zaterdag 16 juli: Ronde van Voorthuizen, Al deze wedstrijden zijn opengesteld voor liefhebbers, veteranen en amateurs. AMERSFOORT - In sporthal ,,De Koppel" in Amersfoort waren de doel punten in de ontmoeting tussen de heren van Impala en Takt 2 schijnbaar nogal kostbaar want pas na vijf minuten scoorde Arris Leyenhorst het eerste doelpunt. Na de gelijkmaker schoot Everhard v.d. Hengel raak 2-1 en het was verrassend dat Takt 2 de stand in zijn vordeel kon omzetten2-3. Indeze fase van de wedstrijd speelde Impala bijzonder slecht. Men kwam verschil lende keren alleen voor de keeper te staan, via break-out, maar men scoor de niet, zelfs een strafworp kon Impala niet meer maken. Pas in de zestiende minuut nam Impala de leiding over door twee doel punten van Wim v d Linden via de break-out, waarna Timo Herden en Theo Prinsen de stand op 6-3 brachten. En door een doelpunt van Arris Leyen horst werd de ruststand 7-4 In de tweede helft kon Impala wat meer in zijn eigen spel komen, maar imponerend was het niet. De tegenpartij van Impala verlaagde het tempo zodanig dat de Leusdenaren moeilijk hun ritme konden vinden. Maar Impala bleef toch doelpunten ma ken Door Jos de Valk werd de stand 9-5. Impala speelde een gewonnen wed strijd en men voerde het doelpunten- saldo nog wat omhoog. Door Wim v.d Linden, Arris Leyenhorst en Ever- hard v.d. Hengel werd de stand 13-5 De tegenpartij van Impala passeerde doelman Henk Rijnders nog twee maal, en door Wim v.d Linden en Theo Prinsen werd de eindstand 15-7 voor Impala. Wedstrijdprogramma 6 februari 1977 Dames junioren: 9.10 u.: Impala - Celeritas - Schui- lenburg Dames senioren: 13.15 u.. Impala - E.M M./3 - Nijkerk. Heren senioren 1: 14.00 u.- Impala - Eendracht 2 - Nij kerk. Heren senioren II: 14.55 u Impala 2 - Celeritas - Nij kerk. LEUSDEN/CENTRUM - De bonds-, ladder- en huiscompetitie brachten weer heel wat leven in de Leusdense schaakbrouwerij. Leusdens derde tien tal boekte een heel mooi succes en won maandag knap van Doorn/Driebergen. Mevrouw S. Graafland en de heren A. v.d. Steeg, J. Sibeijn, J. Kuyper en Kuyper pakten de volle winst en P. Stevens bereikte remise. J. Zaal, H. Kroes, F. Algoe en H. Rijnfrank moes ten genoegen nemen met een verlies- partij, maar alles bijeen werd de ont moeting met 5%-4% gewonnen door Leusden 3, dat weer volop in de run ning is gekomen. Vorige week dinsdag werd weerdruk geladderd met de navolgende resultaten: P Stevens - J. Bosch van Rosenthal 0-1 F. Algoe - G. Jeulink 1-0 C. Veenendaal - A. Wisman 0-1 J. v. Santen - B Uneken 1-0 Pater Boemaars - J. Visser 0-1 W. Schouten - A. Rietveld J. Kuyper - J. Sibeyn 0-1 Mevr. E. Hooyer - H. v. Egdom 0-1 A. v.d Steeg - J. v.d. Tang 0-1 Nieuw lid - G. de Graaf 1-0 N. Loning - mevr. S. Graafland 1-0 J. Pronk - J. Agterberg 1-0 P. Kans - G. Tichelaar 1-0 In de huiscompetitie werd in groep IA de oorspronkelijke afgebroken partij J. Tijmensen - J. de Jager tenslotte ACHTERVELD - Uitslag van twee achtereen volgende onderlinge schiet wedstrijden. le wedstrijd as s 1 a 1 5 1. P. v. Nimwegen 48 2. B.J. Lagerweij 47 3. A. Daatselaar 47 4. G. Tolboom 46 5. H. Hols 46 6. J. Pepping 46 7. A. Vlug 44 8. T. Daatselaar 44 9. W. Wittebrood 43 10. T. Vos 43 11. W. v.d. Kletersteeg 42 12. F. van Dalen 42 13. M. Pothof 37 14. Th. v.d. Koedijk 36 2e wedstrfjd 1. J. Voorburg jz. 49 2. P. v. Nimwegen 49 3. B. Voskuilen 49 4. W.J. Lagerweij 48 5. W. Wittebrood 48 6. J. van Rossum 48 7. J.E. van Hamersveld 47 8. G. Valkengoed 46 9. T. Daatselaar 45 10. J. v. Nimwegen 44 11. W. v.d. Kletersteeg 44 12. A. v. Daatselaar 42 13. J. van Noorden 42 14. G. Tolboom 41 15. H. Hols 41 16. A. Vlug 39 17. P. Smink 37 18. J. Blom 35 19. J.J. van Hamersveld 34 ACHTERVELD - Door de bij de Ge- VuEem aangesloten biljartclubs zullen in de week van 31 januari t/m 4 februari de volgende 'wedstrijden worden ge speeld. De Roskam - Dc Faam O. de Linden - De Zwaan De Kroon - Sport Eibergen - De Klaveet ACHTERVELD - Vrijdag 4 februari a.s. zal in café De Hessenkar de vijfde ronde van het klaverjastoernooi worden gespeeld. Er zullen ook deze avond weer een groot aantal fraaie prijzen te winnen zijn. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 10 februari wordt door de Stichting Jeugd en Jongerenwerk de zesde kaart avond van dit seizoen georganiseerd in de Til. Iedereen die zin heeft een avondje te schutjassen of te klaver jassen is dan van harte welkom. De inschrijving vindt plaats tussen 19.30 en 19.50 uur. Om 20.00uurzaler met kaarten begonnen worden. In de vergaderzaal van het jongerencentrum wordt deze avond tevens de jaarlijkse schutjasavond gehouden tussen de 12 persoonsploegen van het NKV, de ABTB, de KPJ en de Hobbyclub. De deelnemers voor deze avond worden gerecruteerd uit genoemde organisa ties. Deze kaarters beginnen om uiter lijk 19.30 uur. Ze worden verzocht om 19.15 uur aanwezig te zijn. remise. In 1B resteren na het verlies van E. Halkes tegen N Loning en zijn winst contra J. Agterberg nog drie uitgestelde partijen tegen J. van San ten, R. Sieswerda enB. Uneken, waarvan vooral de eerstgenoemde van groot belang is voor de uiteindelijke bezet ting van de bovenste plaatsen. De stand is momenteel zo, dat N. Loning op kop gaat met 6, uit 8, gevolgd door J. van Santen met 5 uit 7, J. Pronk, J Ag terberg en G Kuiter volgen met 4 uit 8 en E Halkes heeft 3% uit 5. In 2B speelden A. Kuyper en H Rijnfrank remise en won S v Dokkum van J Zaal. Het succes van het team is ook voor een belangrijk deel te danken aan teamleider Ad Wisman, die de leden op uitzonderlijke wijze inspi reerde BAARN - Na 7 winstpartijen in successie hebben de Haaien de eerste nederlaag moe ten slikken. In Baarn werd, niet on verdiend, verloren van Vuursche 2. Vooral in de eerste twee perioden was het een spannende strijd. In het eerste partje nam de Vuursche al zeer snel een 1-0 voor sprong. Hierna veroverden de Haaien een licht veldoverwicht. Voordat de ge lijkmaker kon worden genoteerd werd een boogbal door de Baarnse doelman gekeerd. Toch werd het 1-1 door Harry Abbing. Weer nam de Baarnse ploeg een voor sprong, die wederom door Abbing tot 2-2 teniet werd gedaan. Het tweede partje begon uitstekend voor de Haaien. Uit een bijzonder fraaie aanval scoorde Hans van Mourik 3 -2, waarna Vuursche wederom ge- lijk maakte. Uit een man-meer situatie kwamen de Haaien op 4-3 via Rob Hukker. Door een afschuwelijk misverstand m de Leusdense achterhoede en een blunder van de Haaien-doelman kon Vuursche toch weer terugkomen tot 4-4. In het derde partje bleek, dat de Haaien door die on fortuinlijke gelijkmaker flink aangeslagen waren en daarvan profiteerde de Baamse ploeg gretig door met twee doelpunten af stand te nemen tot 6-4. In de laatste periode werd daar nog een treffer aan toegevoegd, zodat de eindstand 7-4 werd. De Haaien bleken niet meer bij machte om terug te komen. A.s. zaterdagmiddag wordt vanaf 16.30 uur in Leusden de return tegen Vuur sche 2 gespeeld en dan zullen de Haaien wel moeten winnen, aangezien beide ploe gen nu in verliespunten gelijk staan. LEUSDEN/CENTRUM - De winterstop in de hockey-competitie is op papier wel maar in de praktijk blijkbaar nog niet voorbij. De weergoden Pluvius en Thialf maakten verleden week slechts één wed strijd mogelijk (Blijmakers-Soest 6 met als uitslag 0-3) en van het ambitieuze pro gramma van het afgelopen weekeinde kwam eveneens maar heel weinig terecht. Zaterdag was regen de oorzaak van de vele afgelastingen en zondag maakte de vorst het spelen, op één na. onmoge lijk. De 5 thuiswedstrijden van de jeugd gingen zaterdag niet door en buiten Leusden vonden van de evenveel geplande ontmoe tingen alleen Voordaan C2 - jongens Cl (0-3) en Hilversum El - Jongens E2 (0-1) doorgang. Aan de uitslagen te zien hebben de jeugdige Leusdenaren nog met zo slecht overwinterd. Zondag ging geen van de 5 wedstrijden door en werd in Leusden Dames 2 - Huizen 3 uitgesteld, zodat hier ter plaatse Heren A - Schaerweyde B het enige hockey-gebeuren werd en dan nog.door allerlei misverstanden, met bijna een uur vertraging. Met 2-2 werd de buit gedeeld en dat was geen slecht resultaat voor de Leusdense veteranen, die zelfs met 2-0 voorgestaan hebben, want Schaerweyde is een van de sterkere clubs uit de desbetreffende poule. A.s. weekeinde (en trouwens de hele maand fe bruari) wordt vrijwel uitsluitend gebe kerd. Heren 1 moet naar MEP (Boxtel) en Heren 3, Dames 2 en Dames 3 spelen, ijs en weder dienende, thuis. Weekenddiensten Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst. Boersema-Koch. Lantink- Verhage, Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar: Arts: Huisartsen praktijk J H Lan- tink/E. H Verhage. Burg. de Beau- fortweg 61Leusden/C Tel. 41 £10 Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14 uur Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag morgen 8 uur. De patiënten van huisarts J. van Nieuwkerk, Galicie 41telefoon 033- 44541 kunnen elk weekend bij hem te recht. Spreekuur zaterdag- en zon dagmiddag 14.00 uur. apotheek Leusden, Torenakkerweg. winkelcentrum Rozendaal. geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 uur tot 18 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 uur tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18 uur Zr. Dignum, Walter v. Amersfoort- sestraat 36. Achterveld. Tel. 03425-1333. In de week volgend op dit weekend heeft zr Dignum avond dienst B.g.g. tel. 033-40818. Voor de praktijk van mevr. A. Thuis- Paulussen en mevrouw Brink-Bruyn, Mevrouw Thuis-Paulussen, Kon. Wilhelminalaan 18, Amersfoort. Tel. 033-10886. Bgg tel. 22000. Voor noodgevallen in het weekeind: Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033- 22000

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15