Gereformeerde school officieel geopend Politiek café gaat niet door Donderdag NBP jaar vergadering Woensdag KPO-avond AGENDA EMEENTE LEUSDEN Losse verkoop Leusder Krant LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 3 FEBRUARI 1977 lEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 28 januari vond in de Marcuskerk oe orti- ciêle opening plaats van de Gerefor meerde basis- en kleuterschool. Bij deze opening waren van de ge meente aanwezig: burgemeester Mr. A H van der Post, de wethouders v. Woudenberg en v. Zandbrink en de heren Boogaard en Polok. De inspektie onderwijs was verte genwoordigd in de persoon van de heer van de Burg, rijksinspekteur voor het lager onderwijs. Namens het schoolbe stuur hield de heer den Otter een toe spraak. Hij sprak zijn waardering uit voor de medewerking van het gemeentebestuur bij het stichten van deze school. Het was zelfs zo dat de gemeente er op aange drongen heeft ook een kleuterschool te stichten. („Wellicht de enige ger. kleu terschool in Nederland, waarbij het in itiatief niet uitging van de gereformeer den") Verder vertelde de heer den Otter dat er ontzettend hard gewerkt is om de school klaar te krijgen, want in maart 1976 is men met de bouw begonnen en in augustus kon de basisschool en een gedeelte van de kleuterschool in gebruik genomen worden. Te zijner tijd zal nog een uitbreiding met twee lokalen volgen, want het leer lingenaantal groeit ontzettend hard. Hierna was het woord aan de heer van Zandbrink, wethouder van onder wijs. Deze vertelde over de totstand koming van de school, 29 november 1973 gaf de gemeente toestemming om de ger. school te stichten. De snelle rea lisering van deze school heeft indruk gemaakt. Ook bij de gemeente is men blij met dit nieuwe gebouw, want een goed schoolgebouw is mede belangrijk voor de kwaliteit van het onderwijs. De rijksinspecteur lager onderwijs, de heer van de Burg, bouwde zijn toespraak op met een aantal anekdotes, die op de school betrekking hadden. Hij sprak zijn waardering uit voor het ge meentebestuur, omdat men zich hier ook inspant voor het bijzonder onder wijs. De heer Nolles sprak zijn geluk wens uit namens de kerkeraad. „Kerk en school horen bij elkaar. De scholen worden niet gesticht door de kerk, (zoals men wel denkt) maar door de ouders. Een nieuwe gebouw is be langrijk voor goed technisch onder wijs, laat achter door dit gebouw de es sentie van het gereformeerde onderwijs niet veranderen", aldus de heer Nolles. Architekt van der Jagt vertelde ver volgens het één en ander over de bouw van de school. ,,De bouwcommissie was niet zo erg gemakkelijk, maar uiteinde lijk is men er toch uitgekomen. De school bestaat eigenlijk uit een centrale ruimte, waaromheen de 4 loka len gegroepeerd zijn. Er zijn 3 ingangen omdat dat gangruimte spaart. Het was moeilijk om het gebouw in zo'n korte tijd neer te zetten, maar dankzij hoofd aannemer Kroon en de onderaan nemers is het toch gelukt," De heer van der Jagt verzekerde de aanwezigen dat de kwaliteit niet door de snelle bouw geleden heeft. Tot slot voerde de heer Veldman na mens de ouders het woord en kon na mens hen een drietal cadeaus aan bieden. Ten eerste was dat de patiotuin met vijver (40 ouders zijn hier druk mee geweest) die heel bijzonder is geworden. Ten tweede bood hij een tweetal hokken aan, waarin konijnen en kippen zullen gaan wonen. De 4 kippen en haan werden erbij geleverd, maar voor de konijnen moest nog gezorgd worden. Ten derde kreeg de school een grote poppenkast met een stel eigenge maakte poppen. De heer Veldman zette tenslotte de boel op stelten met een dolle canon over de kippen die voor 't eerst in 't kippehok zitten en met een uitnodiging aan de heer Venema en mej. v.d. Jagt om de poppenkast in gebruik te nemen, waarbij hij de heer Venema de rol van haan en mej. v.d. Jagt die van konijn toebedeelde. Hierna vertrok men naar de school waar nog een gezellige re ceptie gehouden werd. Grote belangstelling voor bet officiële gedeelte van de opening van de school. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden herschijnt Iedere donderdag. Redsktle: Bert Vo» (verantw.), tel. 4M95; Mamix Kreljn», tel. «3792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495, b.g.g. 03420-6141, toe stel 17. Abonnementsgeld: 6,50 per kwar taal;/ 12,75 per halfjaar en 25,00 per laar. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische toto's) bij, vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 Ln.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste toto, tantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, Leutden/C. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU- Krantenkómbmatie ta Barneveld. LEUSDEN - Politiek Café van Progressief Leusden gaat a.s. donderdag om organisatorische redenen niet door. In maart wil het voorbereidend team een po litiek debat organiseren tussen een vooraanstaand politicus van de PvdA en de WD. Nadere mededelingen volgen. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 10 februari houdt aë Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Leus den, haar jaarvergadering in de Ma den, haar jaarvergadering in de Mar cuskerk. Deze vergadering zal om 20.00 uur beginnen. De agenda luidt als volgt 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag. 4. Financieel jaaroverzicht. 5. Ingekomen stukken en mededelingen 6. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden is mevr. M. M. Goverts-v.d Broecke. Er komen 2 vacatures in het bestuur. De dames A. C. v.d. Steeg-Huisman en C. Pollé-Blom hebben zich als kandidate beschikbaar gesteld. 7. Mevr. R v.d. Heuvel vertelt ons het een en ander over de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. PAUZE. Na dit wat zakelijke deel van de avond, een gezellig slot. LEUSDEN - Op 9 februari is weer de tweede woensdag van de maand en KPO-avond. Om 8 uur wordt u allen weer in de Johanneshoeve verwacht, waar mevrouw G Bongers-Kaast ra komt vertellen over alcoholvrije dran ken (Recepten en drankjes proeven). Dit belooft een leerzame en gezellige avond te worden. De KPO wil u ook nog graag even aan de cursus Burgerschapskunde her inneren. Er zijn nog steeds geen men sen genoeg om het door te laten gaan. Geeft u zich zo spoedig mogelijk op bij een van de bestuursleden s.v p. ACHTERVELD Donderdag 3 februari, bejaardensoos 13.30 uur. Vrijdag 4 februari, bibliotheek 19.00- 20.00 uur. Vrijdag 4 februari, klaverjassen. De Hessenkar, 20.00 uur. Zaterdag 5 februari, dansen voor gehuw de, Café Buitenlust, 20.00 uur. Zondag 6 februari, bibliotheek, 10.30- 12.00 uur. Dinsdag 8 februari, bibliotheek, 15.15- 16.30 uur. Dinsdag 8 februari, verkeerscursus, 20.00 uur. Dinsdag 8 februari, E.H.B.O., 20.00 uur. nieuwe leden en gediplomeerden. LEUSDEN/CENTRUM AGENDA Donderdag 3 februari: ,,de TilFilm avond voor iedereen vanaf 14 jaar. Entreé f2,50. Zondag 6 februari: ,,de Til", Spel- middag voor de jeugd van 6 t/m 10 jaar Aanvang 14.30 uur. Kos ten f0,50. Donderdag 10 februari: ,,de Til". Kaartavond 20.00 uur. Schut- en klaverjassen. Donderdag 10 februari: ,,De Klaveet". Vergadering VVD. Donderdag 10februari:Marcuskerk". Jaarvergadering NBP 20.00 uur. Zondag 13 februari: ,,de Til". Spel- middag voor de jeugd van 10 t/m 13 jaar. Aanvang 14.30 uur. Entreé f 0,50. Elke donderdagmorgen: 9.30 uur. Slankheidsclub in Groot Krak- horst" (De Wetering). Maandag 7 februari: 8.00 uur: Infor mele bijeenkomst PSP Leusden voor sympathisanten en belang stellenden. Adres: Galicië 13, Leusden-C. Elke donderdag: UW Seniorenso ciëteit ..Sporthal Groenhouten", de Meent. Van 14.00-16 30 uur Elke dinsdag: Van 18 45-19.45 uur: jeugdschaken in de oude Roda- kantine Om 19.45 uur schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30- 17.00 uur. Johanneshoeve, Ha- mersveldseweg. Elke woensdag: Ros Beyaart. repeti ties koor ..Treecksangh", Van 19 45-21 45 uur Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 10.00 uur gezinsverzorging en be jaardenhulp van het Groene Kruis- gebouw, Wit-Gele Kruis, Rozen- gaarde 33 Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamers- veldseweg vanaf 9.00 uur Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til" open vanaf 19.00 uur. Hobby club om 18.30 uur Hulpdienst ,,De Wetering": Telefoon nummers 42746/42249. Stichting Amivedi: Mevrouw M. von Bergh. tel. 03425-1554 Elke zaterdag: ..De Til", discodans avond Aanvang 20.00 uur Elke zondag: ,.De Til", discodans middag Aanvang 14.00 uur OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK LEUSDEN Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 18.30-21.00 uur. 14.00-17 30 uur 10.00-12.30 en 14 00-17.30 uur 18 30-21 00 uur. 14 00-17 30 en 18 30-21.00 uur 10 00-12.30 uur. JEUGDCLUBS IN ,,'T CLAEVERENBLAD" Maandag: 8-12 jaar, 18.45-20.00 uur, onder lei ding van. Sytse Fennema, Marion Dob- ma. Hans Visser Woensdag: 12-16 jaar, 19.00-20 30 uur, onder leiding van: Ton van de Weerd, Edward Del fori. Donderdag: 16 plus, 20.00-23.00 uur, onder leiding van Wim van de Brink. Peter Upper- man. Zaterdag: 15 plus. 20 00-23.00 uur, onder lei ding van Jeanette Lodders, Bert van Loenen LEUSDEN-ZUID Donderdag 3 februari: Bibliotheek "De Boekenmolen", Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 14.00 tot 17.00 uur. Volwasse nen en jeugd. Vr(jdag 4 februari: Bibliotheek "De Boekenmolen", Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 19.00 toi 20.00 uur. Uitlening uitsluitend aan volwassenen en Jeugd vanaf 12 jaar. Vr(jdag 4 februari: Jeugdklub van 12- tot 16 jarigen in 't Trefpunt" aan de Amhemseweg van 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 5 februari: Oud papieraktie ten bate van het interi eur van de Dorpskerk. Container aan wezig in winkelcentrum De Bieshaar. Open tot 12 uur. Zaterdag 5 februari: Jazzhut van Theo Caldenhoven, van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00 tot 18.00uur. Maandag 7 februari: Bibliotheek "De Boekenmolen", Willem de Zwijgerlaan, Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwassenen en jeugd. Maandag 7 februari: Gezinsverzorging en ouderenhulp van de Kruisvereniging Leusden aan de De Roo van Alderwereltlain 13, van 14.00 tot 15.00 uur. Maandag 7 februari: Jeugdklub voor 8- en 9 jarigen in 't Trefpunt" aan de Amhemseweg van 18.30 tot 20.00 uur Maandag 7 februari: Gemengd koor "Kunst Veredelt". Re petitieavond in 't Trefpunt" aan de Amhemseweg van 20.00 tot 22.00 uur. Dinsdag 8 februari: V.U.U. Senioren Sociëteit. Onmoetings- middag voor de mensen in Leusden-Zuid die van gezelligheii houden. Zowel jon geren als ouderen zijn welkom. In het klubhuis van "Rcda", Burgemeester Bruining Sportpark van 14.00 tot 16.30 uur. Dinsdag 8 februari Bibliotheek "De Eoekenmolen", Palet- school, Willem d< Zwijgerlaan. Uitle ning van 19.00 tot 20.00 uur. Uitslui tend voor volwassenen en Jeugd vanaf 12 jaar. Dinsdag 8 februari: N.C.V.B. bijeenkomst in 't Trefpunt" om 20.00 uur. De heer R. Prins van "het licht in het oosten" vertoont de kleuren film "zij kunnen niet zwijgen", over de ondergrondse kerk in Rusland. Woensdag 9 februari: Jeugdklub van 10- en 11 jarigen in 't Trefpunt" aan de Amhemseweg van 19.15 tot 20.30 uur. Oppasccntrale Leusden: Voor een oppas bellen naar: mevrouw B. Hassink, Azuriet 17, Leusden-Centrum, telefoon 43132. Leusdenaren eksposeren elders Anna Tjemkes-Glazenap; schilderwerk en plastieken in "Sparrendam" te Hoevelaken. Tot en met 13 februari. Voor het publiek geo pend op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1. ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Zj Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9. opes most or the year i( Full Cf rural Healing Riding atailaNf locally Troui hthmt nta/b Chnjimaj Houif Pa t, BEZOEK UIT LEUSDON Vorige week vrijdagmiddag kregen we buitenlands bezoek. Nu is dat normaal gesproken geen reden om dat uitgebreid in de krant te zet ten, want Leusden heeft regelmatig buitenlandse deskundigen op bezoek die de Leusdense nieuwbouw-technieken bestuderen, maar in dit geval was het anders. Mr. en mrs. Denis en Neelia Hutchins waren op bezoek in Nederland en vergaten daarbij uiteraard Leusden niet. Het echtpaar Hutchins, we schreven dat vorig jaar reeds uitge breid, woont in het Engelse gehucht Leusdon in het beroemde en toeris tisch zeer attractieve Dart- moorgebied in de graafschap Devon. Via een Nederlandse bezoeker (het echtpaar runt een „guest house en restaurant" vergelijkbaar met een familie-hotel) werden de Hutchins at tent gemaakt op het bestaan van Leusden en de overeenkomst tussen beide namen. Beide plaatsen liggen in een bekend heidegebied, de naam Leusdon werd vroeger ook als „Leusden" geschreven en bo vendien lijken de beide torentjes der respectievelijke plaatsen wel wat op elkaar, zij het dat ze uit verschillend materiaal zijn opgebouwd. Kortom: voldoende aanknopingspunten voor een nadere kennismaking. gesprek aanwezig en werden de mo gelijkheden bekeken in hoeverre van een „beperkte uitwisseling" sprake kon zijn. Die mogelijkheden waren er in principe wel en verschillende idee tjes werden uitgewisseld om in de komende tijd eventueel te worden uitgewerkt Het Engelse echtpaar kon echter - hoe graag ze ook zou willen - niet tijdens de feestweek in Leusden zijn. Voor hen was het dan hoogseizoen en dat betekent hard werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in hun charmant gelegen guesthouse „Leusdon Lodge". In hoeverre een Engelse delegatie uit Leusdon tijdens de feestweek aan wezig kan zijn in Leusden, daarover wordt nu in bredere kring gepraat. De mogelijkheid voor een tegenbezoek van Leusdenaren naar Dartmoor was ook aanwezig. De heer Hutchins: „Het lijkt me bijzonder aardig als een delegatie van uw stichting en/of uw gemeentebestuur in het najaar naar Leusdon komt. In Wïdcombe-in-the Moor (een plaats die grote be kendheid heeft in het Dartmoor- gebied) vindt dan op 14 september een feest plaats, de zogenaamde Wïdcombe-Fair, waarbij ook een groot deel van de bevolking in histo rische kostuums zal lopen". Dit feest is - zo vertelde mevrouw Hutchins ons - een reeds eeuwenlang geves tigde traditie. Widcombe ligt vlak bij Leusdon. LEUSDON „HAMLET" EEN TOERISME Die kennismaking vond plaats, nadat het echtpaar Hutchins namens de ..Dartmoor Tourist Association'' in de gelegenheid werd gesteld om een zakelijk bezoek te brengen aan Nederland om hier meer belangstel ling te wekken voor Dartmoor als va kantiestreek. Een bezoek aan het Nederlandse Leusden lag daarbij na tuurlijk voor de hand. LEUSDEN 1200 We hebben die vrijdag graag enkele uren vrij gemaakt om dit sympathieke Engelse echtpaar te ontvangen, waarbij wij tevens gebruik maakten van de gelegenheid om de heer en mevrouw Hutchins te introduceren bij de Stichting Leusden 1200. Namens de stichting was de heer Joop de Wilde van de publiciteitswerkgroep bij het Het Engelse Leusdon is niet te vergelijken met de moderne plaats, die het Nederlandse Leusden is. De heer en mevrouw Hutchins hadden een deel van de vrijdag besteed aan het bekijken van Leusden en zij von den Leusden de „big brother" van de Engelse tegenvoeter. Leusdon is een typische hamlet, een gehucht van enkele honderden huizen met in totaal zo'n drie tot vierhonderd zie len. „Als een familie bij ons gaat ver huizen, betekent dat menteen een stevige daling van ons bevolkings aantal" lacht de heer Hutchins. Er mag in de hele omgeving (en dat geldt trouwens voor het merendeel van het Dartmoor-gebied) niet worden gebouwd. Dartmoor is een natuurreservaat en de streek heeft dan ook een sterk conserverend ka rakter gekregen. „Terecht", zegt mevrouw Hutchins, ,,want Dartmoor is schitterend". De kans dat het En gelse Leusdon nog eens net zo groot gaat worden als haar Nederlandse zusterplaats is dan ook erg gering en de Hutchins zijn er blij mee. Hoewel ze zelf oorspronkelijk uit Londen komen, bevalt het leven op het platte land hen erg goed. Vooral In het vakantieseizoen ont vangen ze vrij veel Nederlanders In hun hotel en dat was ook de reden, dat op een gegeven moment het ge sprek op het Nederlandse Leusden kwam. Met als gevolg dit bezoek. Wij hopen dat het bezoek van Denis en Neelia Hutchins een posi tieve nasleep zal krijgen. Ook al zijn er misschien geen mogelijkheden tot een echte uitwisseling, tijdens de of ficiële feestweek van Leusden 1200, dat hoeft echter niet te betekenen, dat het kontakt met het Engelse don niet wordt voortgezet. Daarvoor zijn de overeenkomsten in naam en ligging te groot. We houden u op de hoogte. P. S. ..Leusdon Lodge" guesthouse in het Engelse gehucht Leusdon wot familiehotel van het echtpaar Hutcnms.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3