Antieke poppen maken in Leusden-Zuid Latent Talent s.v. Achterveld herdacht J. v. d. Hengel Amivedi ichterveld wordt 'uupenkoppenland KPJ-avond met Paul Bremer free lance medewerkster/ medewerker Ingezonden: Burgerlijke stand Gemeente Leusden Ledenvergadering ABTB Verantwoord smikkelhapje J De hoofdredaktie van de LEUSDER KRANT j vraagt met spoed een aktieve, enthousiaste LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 10 FEBRUARI 1977 LEUSDEN - De maatschappelijke ont wikkeling heeft er toe geleid, dat het takenpakket van de overheid in de loop der jaren sterk is toegenomen. Dit geldt ook, en zeker niet in de laatste plaats, voor de gemeentelijke overheid. Bij deze toenemende overheids bemoeiingen doet zich het verschijnsel voor, dat het aantal wetten, voorschrif ten en regels dermate groeit, dat het on mogelijk is ze alle te kennen, laat staan te begrijpen. De regel ,,een ieder wordt geacht de wet te kennen" is meer dan ooit een fictie geworden. Veel van die wetten, voorschriften en regels zijn ook niet voor iedere individuele burger van evenveel belang, maar er zijn er minstens evenveel die dat wél zijn. In de cursus De gemeente binnenste buiten" zal aan een aantal uit die laatste categorie de nodige aandacht worden geschonken. De cur sus behandelt met name een aantal wetten waarop het gemeentebestuur zich bij de uitvoering van zijn taken op het gebied van de ruimtelijke ordening, het welzijn, het milieubeheer en de financiën baseert De naam van de cur sus wil tot uitdrukking brengen dat deze bedoeld is om de geïnteresseerde burger een zeker inzicht te verschaffen in dat uit wetten, voorschriften en regels bestaande ..binnenste" van het gemeen tebestuur. De cursus is zeer beslist niet bedoeld om het huidige beleid te rechtvaardigen, maar beoogt het in zicht in de bestuursrechtelijke achter gronden te vergroten. Deze cursus, die volop de mogelijkheid biedt om van ge dachten te wisselen, heeft de volgende inleiders: mr F J P M. Mikkers, hoofd bestuurszaken, L. Boogaard, hoofd welzijnszaken: W M Renkers, hoofd financieel-economische zaken en A. Merts, chef algemene zaken De cur sus wordt op 4 maandagavonden gehou den in het gemeentelijk informatie centrum aan de Zwarteweg, aanvang 19.30 uur De te behandelen onder werpen zijn achtereenvolgens: op maandag 7 maart milieubeheer, in leider de heer Merts. op maandag 14 maart ruimtelijke or dening, inleider de heer Mikkers, op maandag 21 maart welzijnswerk, inleider de heer Boogaard, op maandag 28 maart finacién, inlei der de heer Renkers. De mogelijkheid bestaat nog, zij het in beperkte mate, om zich voor deze cur sus te laten inschrijven. Belang stellenden wordt verzocht daarvoor con tact op te nemen met Mevr E. Z Zuidema, tel 42263. Aan het deelnemen aan deze cursus zijn geen kosten ver bonden. De gemeentelijke bestuursvorm beïn vloedt een belangrijk stuk welzijn in onze Leusdense gemeenschap. Denk mee, participeer, doen! Maandag 14 februari vergaderen de Werkgroep Bestemmingsplannen en de Aspectgroepen. Als punt 5 staat op de agenda een discussie met stedebouwkundigen van de gemeente inzake het nieuwe hoofd centrum. Aan deze discussie kan een ieder die zich op dat moment op de pu blieke tribune bevindt meedoen. Het nieuw te bouwen Hoofdcentrum betreft niet alleen de toekomstige be woners van Leusden. Het betreft niet alleen de huidige winke liers in Leusden. Het betreft niet alleen de omwonenden of hen die tengevolge van de nieuwbouw hun boeltje moeten pakken. Het betreft ook en vooral de huidige consument in Leusden. U dus. Tegemoetkoming in al uw eisen inzake de stedebouwkundige aanpak kunnen wij u niet garanderen. Wij kunnen wel garanderen dat u zo veel mogelijk informatie ontvangt en dat er naar u geluisterd wordt. Als u uw mond open doet! 14 februari: Kantine van de gemeente aan de Zwarteweg, 20.00 uur. Werkgroep Voorlichting C.M.L. De nieuwe kollektie geboorte kaarten 1977 hebben wij reeds binhten. U mag onze modellenboeken thuis rustig eens doorkijken. LEUSDER KRANT. Finnmark 3, Leusden-C. Als verrassing hebben wij voor u van de BABY-FELICITATIE SERVICE bij de geboorte van uw baby een doos vol handige en leuke kado's. Ondertrouwd: Geen ACHTERVELD - Maandag 31 janua ri 1977 hield de SV Achterveld in de kantine op het Kerstenssportpark een bijzondere ledenvergadering. Op deze vergadering bleken aanwezig het vol ledige bestuur en 21 leden De dames leden lieten deze avond verstek gaan. Om ongeveer 20 15 uur opende de voorzitter de heer Legdeur de verga dering Na zijn openingswoord hield de heer Legdeur een in memonam betref fende het overleden bestuurslid J. van den Hengel Hierna kreeg de secre taris de heer p Smink de gelegenheid voor de binnen gekomen mededelingen Er kan een cursus gevolgd worden voor clubbladredacteur Van de Aslos te Amersfoort was bericht ontvangen betreffende een verlaging van het keu ringsgeld Ook was er een schrijven binnen gekomen van de Sportstich ting Leusden betreffende deelname aan het 1200-jarig bestaan van Leusden. Na de mededelingen kreeg de se cretaris de gelegenheid om de notulen van de vorige ledenvergadering voor te lezen die onveranderd werden goed gekeurd. Het volgende punt van de agenda betrof de betaling van de con tributie per giro of per bank en dit wel met een speciale kaart waarop het lidnummer van de ledenlijst zou worden vermeld. Na de pauze moest een nieuw be stuurslid worden gekozen dit in ver band met het ontstaan van een vaca ture door het overlijden van de heer J van den Hengel. Door het bestuur was H. van der Goes voorgesteld en daar er geen tegenkandidaten waren binnen gebracht, werd Van der Goes met al gemene stemmen in het bestuur ge kozen. Van de rondvraag werd dooreen drietal leden gebruik gemaakt. Op de gestelde vragen werd door de voorzit ter antwoord gegeven. Nadat de vra genstellers tevreden waren gesteld, deelde de heer Legdeur mede dat de prijzen van de consumpties zouden worden verhoogd. Het bier gaat van f0,90 naar f 1,- en de koffie van f0,70 naar f0,75. Ook bracht de voorzitter het schilderen van de kantine naar voren en deelde mede dat de heer C Ruitenbeek verzocht was dit voor zijn rekening te nemen, hetgeen de heer Ruitenbeek had aanvaard Nadat verzocht was de pasfoto's voor de spelerskaarten te willen in leveren bij de secretaris P. Smink, feliciteerde de voorzitter het eerste elftal met zijn overwinning met 4-0 op PVC. Als laatste punt werden de tour- nooien zijnde het Kerstensvoetbaltour- nooi en het veteranentoumooi bespro ken De datums voor deze tournooien werden vastgesteld Met de medede ling dat ook SV Achterveld aan het feest 1200 jaar Leusden zou deelne men was het einde van deze vergade ring gekomen Doordat alles vlot was afgewerkt sloot de voorzitter reeds om 21.00 uur de vergadering met dank voor de aanwezigheid van de 21 leden en wenste iedereen wel thuis. ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel 03425-1554 zijnde navol gende dieren als vermist en gevonden opgegeven. Vermist: Zwarte kater, gecastreerd, 2 jaar, cypers zwart wit poesje, 3 mnd. oud, kater, zwart-wit, niet gecastreerd, 2 jaar oud, Duitse herder, teef, zwart dek. 8 jaar oud. Gevonden: Bouvier, rondom gecoupeerd, tatoua- ge in oor ACHTERVELD - Vrijdag 11 februa ri om 20.00 uur zal in de koffiekamer van Ons Gebouw ABTB een ledenver gadering houden. De agenda is als volgt 1 Opening. 2. Notulen vergadering 7 oktober 1976 3. Mededelingen door de voorzitter. 4. Lezing minimum inkomen voor zelf standigen 5. Enquête t a v. voorgaand onderwerp 6. Diskussie. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. De voorzitter zal deze avond als lid van de Gewestelijke Raad van Utrecht de leden informeren over de aanslagen van de milieubelasting die in de pro vincie Utrecht zijn verzonden en nogal wat beroering hebben verwekt onder de leden Het landbouwschap heeft deze zaak nu in onderzoek. De onder punt 4 van de agenda ge noemde lezing zal worden gehouden door de heer Waalderbos. Dit is wel de hoofdmoot van deze avond. De dis- kussies over het minimuminkomen voor zelfstandigen zijn vooral op gang gekomen na het verschijnen van de In terimnota Inkomstenbeleid van de re gering. Na de inleiding zal er van ge dachten gewisseld worden om tot een weloverwogen meningsvorm te ko men. Het bestuur neemt aan dat beide onderwerpen zeker van belang zijn om deze vergadering te bezoeken. ACHTERVELD - In verband met de avond over hartinfarkten e.d. welke te Achterveld werd gehouden besloot het bestuur van de Achterveldse KPO af deling eens een diëtiste uit te nodi gen om een dieet vast te stellen. Don derdag 17 februari zal in de Oude Peer- destal een KPO avond worden gehouden waar zij aanwezig zal zijn om een uit leg te geven over het bereiden van hap jes. Zij zal laten zien dat dit met be paalde middelen zonder veel vet e.d. heel goed mogelijk is en toch smakelijk Er waren twee avonden gepland doch de avond van 24 februari gaat niet door De benodigde ingrediënten voor deze hapjes zullen worden verzorgd door de afdeling Achterveld van de Nederlandse Hartstichting. De onkosten zullen f 1,50 per persoon bedragen. De KPO dames die er be lang in stellen om een verantwoord hapje te bereiden worden 17 februari om 20.00 uur verwacht indeOudePeer- destal. I1 voor de verzorging van een deel van de algemene nieuwsvoorziening in Leusden-Centrum. Welke enthousiaste, aktieve vrouw of man wil zich hiervoor inzetten? Natuurlijk wordt u niet rijk van dit zeer afwisselende werk, maar er zit toch een aardige honorariumregeling aan vast als u meewerkt aan een krant niet als pure bijverdienste ziet Een goede kennis van de Nederlandse taal en bezit van telefoon is natuurlijk een vereiste. Een niet onbelangrijk deel van het werk zal in de avonduren moeten worden verricht en bestaat o.m. uit het verslaan van plaatselijke bijeenkomsten, het maken van aankondigingen, berichten. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: hoofdredaktie Leusder Krant, Postbus 11, Leusden/centrum. ijk -1 H ;ns wa en jn' n iai ma t s n i w 1. t I. ije« b né> Dor üg lie an dei ike P« ide o '0* r"I va ire me ïen ver ACHTERVELD - Vrijdag 18 februari a s. zal Achterveld weer worden omge doopt in puupenkoppenland Die dag zal Prins Walter Puup IV zijn regeer periode voortzetten met de start van bet groot Carnaval Op de avond van die dag zullen om 20.00 uur de deuren van het 100 gramgebouw open gaan, waarna de start voor het carnaval zal worden gegeven Prins Walter Puup IV zal die avond worden bijgestaan door ziln gevolg de Boerenkapel en de Dans mariekes van DWS Eddy van den Brink en de Los Donjos Afwisseling van mu ziek dus volop. Voor de vierde maal zal dan ook op deze avond de krenten- puup worden uitgereikt Al degenen die deze avond willen meemaken (en wie wil dat niet) kan kaarten verkrijgen in de voorverkoop vanaf vrijdag 11 februari a s bi) boekhandel Vos bij 't Hoekje Er wordt aangeraden wel vlug te zijn want er zullen maar een beperkt aan tal kaarten in de voorverkoop zijn. Misschien zijn er nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar Al met al be looft dit weer een goede avond te wor- den Hiermee is het echter nog niet afge lopen Zaterdag 19 februari zal weer een drukke dag zijn voor de Prins en zijn Adjudant Vergezeld van hun da mes zullen zij de zieken een bezoek brengen In de avonduren zal de Prins met zijn raad van Elf op bezoek zijn in café Buitenlust bij Koenders. Zondag 20 februari is er eerst een grote Carnavalsoptocht De optocht zal om 13.30 uur vertrekken van het par keerterrein bij het Kerstenssportpark. Opstellen om 13.00 uur. Route Ver trek parkeerplaats aan de Kletter- steeg bij het sportpark, Hessenweg, langs Huize St Joseph - Jan van Ar- kelweg, Walter van Amersfoortstraat, Verjaegde Ruyterweg, Jan van Arkel- weg, Pater Stormstraat, vanOldenbar- neveltstraat, Walter van Amersfoort straat, Jan van Arkelweg, Pater Storm straat, Walter van Amersfoortstraat, Verjaegde Ruyterweg, Hessenweg, Coö- peratieplein waar de stoet zal worden ontbonden. Eerste, tweede en derde prijs voor elke categorie, dus zowel wagens, groepen als individuelen Ook zal de wisselbeker weer worden uitge reikt Na de optocht zal er voor de kinderen in het 100 gramgebouw het kindercar naval worden gehouden. De ouders heb ben dan geen toegang De kinderen zullen worden beziggehouden door de Raad van Elf, hun dames en deT.O P - meisjes. Om 17.00 uur zullen de kin deren weer door hun ouders kunnen worden afgehaald De entree voor die middag is gesteld op f 1,50. Ook de Prins zal op dit kindercarnaval aanwe zig zijn. Zondagavond is hij met zijn gevolg aanwezig in de Oude Peerde- stal bij hotel De Roskam. Ook de tieners zullen met het carna val niet worden vergeten. Maandag avond is het hun avond Het tienercarna val zal ook zijn in het 100 gramgebouw en om 19.30 uur aanvangen. De Prins en zijn Raad van Elf zullen ook aanwe zig zijn en worden bijgestaan door de welbekende Aviola's. De entree deze avond is.f 4,-- Het carnaval zal op dinsdagavond worden besloten met het bejaarden carnaval. Zoals steeds het geval is geweest zullen ook hier de Prins met zijn Raad van Elf aanwezig zijn. Alleen bejaarden hebben toegang, hun bege leiders zullen niet worden toegelaten De bejaarden die zullen worden ge bracht kunnen om 23.00 uur weer wor den opgehaald. Bejaarden die met ver voersproblemen zitten kunnen dit opge ven bij M van Westerlaak te Achter veld, tel. 03425-1721. Met dit bejaar dencarnaval is het carnavalseizoen 1976-1977 weer bijna afgelopen. Alleen het half vastbal nog en dan zit Carna val 1976-1977 er weer op. Prins Wal ter Puup IV rekent er op dat alle Puupenkoppen mee zullen doen en er weer net zo'n grandioos carnavals feest van zullen maken als voorgaande jaren. Voor deelname aan de optocht kan men zich nog tot zaterdag 12 februari opgeven bij G. Steenbeek, Pater Stormstraat 22 te Achterveld, tel. 03425- 1707. Dit is wel wenselijk in verband met de indeling en de opstelling van de optocht. LEUSDEN - Geboren: 27 jan.. Mi- chiel Jan Adriaan, z.v. J. A. Tijmen sen en M. J. S. C. van de Kamp (Land weg 321); 28 jan.: Nancy Anna Maria, d.v H. C van Roomen en J. G. M van Valkenhoef (Asschatterweg 217); 31 jan,: Arjan Rogier Michiel, z.v N J Meeuwsen en M A. A. Th. Thomas (Travertijn 26i; 1 febr. Marleen Geer- truida Richarda, d.v. A P Horst enH R. van Middelaar (Wederik 19). Geboren te Amersfoort: 21 jan Lammerdina Johanna, d.v. j. van Loe- nen en E. van de Pol (Landweg 36); 23 jan Gerrit Benjamin, z.v L Vlie land en C M Verburg (Rozengaarde 7); 24 jan Rogier Christiaan, z.v. G H Reimus en G. Th. M. H Dols (Calabrië 12); 24 jan.. Annemane In geborg d v A W Onstein en E. M. G. Suiker (Ardennen 30); 25 jan.: Robert Arjen, z.v G. van Wijngaarden en J Vaane (Finnmark 34). Overleden: 28 jan. Gerarda Josina Romeijn, oud 78 jaar, wed. van Woer- kom, 29 jan Frederik Jacobus Mari- nus, oud 54 jaar; 31 jan.. Jannigje Willemsen, oud 83 jaar, wed. De Lange; 1 febr. Hendrika Kuis, oud 73 jaar, wed Van Beek Elders overleden. Geen Gehuwd Geen. LEUSDEN/ZUID - Een kursus, die in Leusden-Zuid wordt gegeven. Antieke poppen maken. Op zichzelf misschien niet zo'n uitzonderlijk gebeuren. Toch een unicum, want in Leusden-Zuid is geen ruimte, waar zo'n kursus gegeven kan worden. Daarom is er van tijd tot tijd iemand, die bij zich thuis een aantal mensen ontvangt, en een minicursus or ganiseert. Dit keer is het mevrouw Fiet Siewers, aan de Koningin Emmalaan 10 in Leus den-Zuid die tijdens de afgelopen win terse weken een kursus "antieke poppen maken" bij zich thuis heeft gegeven 't Is een rage. die antieke poppen", zegt ze. "Ze worden te koop aangeboden tegen zéér hoge prijzen. Toen ik enkele poppen had laten zien op de Sint Nico- laasmarkt in 't Palet" vroegen ver schillende dames me of ik het hun wilde leren. Ik heb 't er toen maar op gewaagd, en ik vind het resultaat erg leuk. 't Was een fijne ervaring voor me. Iedereen kan zo'n pop leren maken. Je hoeft echt niet te kunnen tekenen, kleien of naaien. En je doet elkaar ideetjes aan de hand! Vooral voor de mensen, die er weinig uitkomen, en die hier in Leusden-Zuid verloren dreigen te gaan, is het een stukje gezelligheid. Als ik die mensen, die het best zouden willen, maar die niet durven, kan bereiken met mijn poppen, geeft me dat voldoening. Zij komen over hun schroom heen, en ze zien dat ze het zelf kunnen. Er groeit duidelijk een?, band tusen de mensen op de kursus. Ze gaan bij elkaar over en weer kijken. Ze zoeken zelf de stofjes op. 't Schilderen levert misschien nog de meeste moeite op. Maar: voor elke 'fout' is er een oplossing, en je kunt steeds corrigeren om to^ecn goed resultaat te 3tomerrLukt hef helemaal niet, dan kan ik héél even bijsp^flgen" Die antieke poppen. Een stukje nostal gie. dat erg leuk aanslaat. En dat vooral, als het buiten zo somber is. een stukje warmte in huis en hart brengt. Op de eerste les maakt Fiet Siewers met haar kursisten een kop van klei, die zelf uithardt. Op de tweede les wordt de kop geschuurd, en worden de armen en be nen gemaakt. Op de derde les wordt er geschilderd. Op de vierde les wordt er nog es geschilderd, en worden de pa troontjes in poppenmaat getekend. Fiet Siewers vraagt 5,- per ochtend voor haar kursus. De kursisten hoeven alleen de klei, de piepschuimbal en een stukje schuurpapier te kopen. Zelf ver schaft zij de verf. Wilt u méédoen? De nieuwe kursus start op woensdag 16 februari, en duurt van 's morgens half tien tot half twaalf. U kunt zich opgeven bij Fiet Siewers. "Overigens zit het hele pakket om een antieke pop te maken nu in de Mar- grictpatroncn. Velen zullen het daarmee zelf kunnen redden", voegt ze er lachend aan toe. aanwezig. Er werd deze avond gezellig doch ook sportief gekaart. De K.P J. won deze kaartwedstrijd met een ruim puntenverschil. De personen die boven de vijfduizend punten eindigden waren. 1. Theo Smink met 5025 pnt. 2. Hans de Vette met 5024 pnt. 3. Mevr. Boutens met 5003 pnt. Ook deze avond was weer een echte gezellige avond zoals men dat bij de K.P.J. gewend is. Zaterdag 12 februari is er weer een creatieve avond in Hoogland. Op deze avond zullen de diverse K.P.J.-afde lingen weer een toneelstuk brengen en zo strijden om de beste plaats. Na af loop hiervan zal er nog gezellig ge danst kunnen worden Supporters voor de Achterveldse afdeling zijn natuur lijk van harte welkom. over fotografie uit te leggen. Na de uitleg en het beantwoorden van enkele vragen werden diverse leden in de ge legenheid gesteld om één der meege brachte fototoestellen te hanteren. On der aanwijzingen van Bremer werden er verschillende foto's zoals groeps- en portretfoto's gemaakt. Omstreeks 23 00 uur dankte de voorzitter de heer Bremer voor zijn bereidwilligheid om deze avond aanwezig te zijn en werd de leerzame avond gesloten. Vrijdag 28 januari was het een kaart avond. De K.P.J. had hiervoor het personeel van de firma De Vor uitge nodigd. In totaal waren er 24 K.P.J.- leden en 20 medewerkers van De Vor fACHTERVELD - Woensdag 26 ja nuari hield de Achterveldse K.P.J. afdeling haar jaarvergadering. Eerst werd het officiële gedeelte afgehan deld Na de opening door de voorzitter bleek uit het verslag van de secretaris dat deze afdeling weer een actief en creatief jaar achter de rug had. Ook bleek dat het ledenaantal weer was ge groeid Uit het financieel verslag bleek dat de afdeling er niet ongunstig voor nog het een en ander was be was het de beurt aan de wei- fotograaf Paul Bremer. Op eigen humoristische wijze wist j zeer boeiend het een en ander

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9