Leusden geeft voor- Iphting listorische kleding I200 Directeur Muziekschool; 15 uur per week Vernielingen in Leusden lopen de spuigaten uit Carnaval geslaagd Blijhof festijn Progressief Leusden legt verantwoording af Amivedi Bollen op De Bongerd Veilig Verkeer Nederland Burgerlijke stand Gemeente Leusden Verloren en gevonden Gemeente Leusden KERKDIENSTEN LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 24 FEBRUAR11977 11 Burgelqke stand Lcusden t/m 16 febr. 1977 ELDERS GEBOREN: Amersfoort, 6 febr. '77, Lammert, z.v. T.G. van Kolfschoten en H. den Daas, Appelweg 4. Amersfoort, 5 febr. '11, Machteld Inge borg, d.v. A. van der Meulen en G.J. Rooijackers. Roggeland 15. Amsterdam. 6 febr. '77, Sharon Joyce, d.v. S.J. Douglas en A.W Focke, Por-, fier 19. Amersfoort. 4 febr. '77 Willem Frederikj z.v. W.C. Hanszen en C.E. van den, Brink, Waterhoen 19. ELDERS OVERLEDEN: Amersfoort. 8 febr. '11. Prins, Joukje,! wed. Berends oud 81 jaar. ONDERTROUWD TE LEUSDEN: 14 febr. '77, van Loenen. Johan, wonen-, de te Leusden, Arnhemseweg 77 en Houtveen, Johanna Geertruida, wonen- de te Leusden, Landweg 2. 15 febr. '77, Scheffer, Frans Johan, wo nende te Amersfoort, Trompstraat 18 en van de Wetering, Sara Eleonora, wo nende te Leusden, Akkerwinde 21. 15 febr. '77, Kuyper, Abraham Francis- cus, wonende te Enschede, Voerman- straat 8 en van den Broek, Bartha, wo nende te Leusden, Pr. Beatrixlaan 3. GEVONDEN Honderiem met penning; blauw gym- nastiekpak; dameshandschoen, zwart glacé met grijze voering; draagbare radio; hondehalsband, lichtblauw van kleur met metalen punten en een honde penning van 1976; rolschaatsen, met witte riempjes: klein polshorloge merk 'Cordelia'; herenpolshorloge merk 'Lin coln'; blauw kinderfietsje, ongenum merd en zonder merk, goudkleurig da meshorloge met schakelarmband, merk 'Rhea'; hondepenning; lipshuissleutel. VERLOREN paarsbruine bril in rode koker; verzeke- ringsplaatje; tas met betaalpas, 100,- en bril; paarse kinderfiets merk 'Sparta' kentekenbewijs deel 3; kinderbril met metalen montuur; zilveren slavenarm- band; mapje met girokaarten. Inlichtingen over deze voorwerpen wor den u graag verstrekt door de Rijkspoli tie te Leusden-Zuid. Arnhemseweg-Ou- de Rijksweg, telefoon 44444. ACHTERVELD N.H K. zo. 27 febr, 9.00 u ds Schuurman uit Putten. R K K za 26 febr 19.00 u H. Mis; zo 27 febr 8 30 u. H Mis; 10 30 u Hoog Mis. LEUSDEN-CENTRUM Marcuskerk: 9.00 uur: ds D. Soeter- man, Hoevelaken, Ger./Herv.; 10 30 uur. ds C Snoei, Amers foort, Herv 19.00 uur- ds Kel der, Ger./Herv. St Jbef Kerk Zaterdag 19 00 uur. Zondag 8.00 uur; 9 30 uur Hoog-, mis, 11 00 uur. 18.30 uur: Lof. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk 10 00 uur. ds Kelder, Ger./Herv., 18.30 uur; ds Weer- nekers, Herv Huize Don Bosco- zaterdag 19.15 uur. Zondag 10 00 uur; Hoogmis; 11.30 uur (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Al die Leusdenaren, die zitten te popelen om historische kleding te maken, maar niet weten hoe ze schaar en draad moeten hanteren, wor den binnenkort geholpen De Stichting Leusden 1200 organiseert een drietal voorlichtingsavonden, waarop uitvoe rige uitleg over de vervaardiging van de kleding wordt gegeven. De vervaardi ging van historische kledij, waarvan vo rige week in de Leusder Krant een aantal voorbeelden te zien waren, wordt vanavond toegelicht in Leusden-centrum. Dat gebeurt in de kantine van het gemeentehuis aan de Zwarteweg 14. Op dinsdag 1 maart aan staande wordt er tekst en uitleg gegeven in Ons Gebouw in Achterveld. Op woensdag 2 maart worden de Leusde naren in Zuid voorgelicht. Dat gebeurt in 't Trefpunt. Alle avonden vangen om 20.00 uur aan. MEDEWERKSTERS GEVRAAGD Het secretariaat van de stichting „Leusden 1200" zit dringend verlegen om administratieve hulp. Het bestuur vraagt één of meerdere dames, die tijd beschikbaar willen stellen voor het ver richten van enige administratieve werkzaamheden. Het zou makkelijk zijn als deze dames steno kennen, type-ervaring hebben en enig organisa torisch talent kunnen ontplooien. Het werk moet wel pro deo gedaan worden. Wie daar zin in heeft kan zich melden bij het secretariaat van de stichting, be reikbaar op het gemeentehuis, tel. 41247. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wanneer de leden van de raad daarmee akkoord gaan, dan krijgt de muziekschool Leusden met ingang van het lopende cursusjaar een directeur voor vijftien uur per week. Tot op dit moment is er voor elf uur per week een directeur. Maar dat aantal uren is gebaseerd op een veel lager aantal leerlingen dan er nu zijn. In 1974 werd op basis van 530 leer lingen vastgesteld dat er voor een directeur van de muziekschool een weektaak zou zijn voor elf uur. In middels zijn er 740 leerlingen (dat is 40% meer dan in 1974) maar is het aantal uren voor de directeur niet uitgebreid. Het bestuur van de muziekschool heeft nu uitgevonden dat er voor vijftien uur per week werk is voor de directeur Burgemeester en wethouders zijn het daar mee eens. ..Blijkens ingewonnen informatie bij de rijksconsulent voor het muziekonderwijs werd medegedeeld, dat over het algemeen een muziek school met ongeveer 800 leerlingen be schikt over een full-time directeur". Mede op basis daarvan - er wordt ook nog een overzicht gegeven van de om vangrijke werkzaamheden van de di recteur - acht het college de genoemde werktijd-uitbreiding gerechtvaardigd Uiteraard brengt deze uitbreiding met zich mee. dat er vanwege de gemeente een ruimere subsidie gegeven zal moe ten worden ter dekking van de kosten van de directeur. Deze was nu 16.127.- en zal naar 24.467.- per jaar moeten. AANRIJDING Dinsdag 15 februari vond op de Arn hemseweg ter hoogte van de Trekenveg een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. De heer D. uit Leusden, moest in zijn auto afremmen voor een voorsorterende auto. Achter hem reed de heer G. uit Scherpenzeel, die dit te laat zag. De heer G. reed in op de achterzijde van de auto van de heer D. Er ontstond uitsluitend materiële scha de. AANRIJDING Een aanrijding tussen een personen- en een vrachtauto vond vrijdag 18 februari plaats op de Doornseweg nabij Albert's Corner. De vrachtwagen, bestuurd door de heer D. uit Nijkerk, stond stil. Op het moment, dat hij wegreed was er een personenauto ter hoogte van het linker- voorwiel genaderd. Door het optrekken van de vrachtwagen werd de rechterzijde van de auto, bestuurd door de heer B. uit Woudenberg beschadigd. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke onge lukken voor. AAN RU DING In de nacht van vrijdag 18 op zaterdag 19februari, des ochtends om kwart vóór twee, reden er twee auto's op de Hessen weg in Achterveld. Beide in de richting Achterveld. Door het opvangen van een sterke windstoot na het passeren van een boerderij raakte één der automobilisten dg controle over het stuur kwijt, en kwam in de linkerberm terecht. Op dat moment haalde bestuurder V. uit Bar- neveld juist de auto in, bestuurd door de heer P. uit Amersfoort. Beide auto's raakten bij deze ongeluk kige manoeuvre beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. CONTROLES Bij een verkeerscontrole op donderdag 17 februari moesten dne fietsers worden bekeurd, omdat zij niet op het verplichte fietspad van de Lockhorsterweg reden. Eén bestuurster van een auto werd ge verbaliseerd. omdat zij de verplichte au togordels niet voerde. Bij een controle op vrijdag 18 februari werd één automobilist bekeurd wegens het rijden met een lekke uitlaat en de fecte achterlichten. DOOR STORM: BOOM OVER DE WEG Door de storm, die in Leusden woedde in de nacht van vrijdag 18 op zaterdag 19 februari viel een boom dwars over de Hessenweg. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De boom kon worden verwijderd. ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel. 03425-1554 zijn de na volgende dieren ah gevonden en vermist opgegeven VERMIST 9-2-1977; grijs cypers gestreepte ka ter, VI2 jaar oud, gecastreerd, naam Rikkie 16-2-1977- bastaard herder/dalma- tiner, zwart, iets wit onder de kin, kortharig, groene halsband waaraan penning, naam Wiske. GEVONDEN 10-2-1977Hollandse herder, witte vlek op borst, rode halsband. WEGGELOPEN Poes, Siamees. Blauw-grijs met iets nesthaar, witte vlek om de neus en iets wit tussen de achterpoten. 6 maanden oud. Roepnaam Merel. LEUSDEN - Evenals voorgaand jaar organiseerde het onderwijzend perso neel van de openbare kleuter en basis school ,,de Bongerd" een tulpenten toonstelling. De tentoonstelling werd gehouden op dinsdagavond 15 februari. Vanaf 7 uur stroomden de ouders en kinderen bin- LEUSDER KRANT. Finnmark 3, Leusden-C. De nieuwe kollektie geboortekaarten 1977 hebben wij reeds binnen. U mag onze modellenboeken thuis rustig eens doorkijken. |Hd6SH8fl58 nrg fl fl fl fl'B'B fl'O'B'O'O'fl'o ooboooooooo o fl'O'fl fl fl 0 fl 0 0 B'fl'fl fl 0 0 g fl'O'fl'fl fl'6 LEUSDEN/CENTRUM - In veler lei toonaarden wordt ons duidelijk gemaakt dat het leven tegenwoor dig zo duur is. Er wordt reeds "wekenlang gestaakt voor een (eigen lijk maar geringe) loonsverhoging. Dat kleine beetje opslag zou beslist noodzakelijk zijn om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Dat kan best zijn in bepaalde gevallen, maar daar tegenover wordt er met eigen dommen (en in feite dus met geld) vaak onvoorstelbaar zorgeloos om gesprongen. Eigen bezit wordt na tuurlijk wel gerespecteerd, maar heel anders gaat het met andermans eigendom of zelfs met gemeen schapsgoederen. Deze bewering is gemakkelijk te staven met een li tanie van klachten, die ons via de Sportstichting Leusden bereikte, over volstrekt zinloze en dikwijls opzettelijke vernielingen. Er gebeurt helaas nog veel meer op dit gebied, maar wij willen ons nu slechts beperken tot zaken met be trekking tot de Sportstichting, die zoals bekend mag worden veronder steld het beheer en de zorg heeft over de gemeentelijke accommoda ties op sportgebied, zoals bijvoor beeld de sportzaal en diverse gym nastiekzalen. De ergerlijke vernie lingen aan deze gemeenschapsge bouwen (in feite ons aller eigendom) die de laatste tijd worden geconsta teerd, houdt U beslist niet voor mo gelijk en het lijkt er zelfs op, dat dit vandalisme alleen maar erger wordt. Wekelijks worden - zomaar voor de lol (van wie dan ook) - diverse iuiten ingegooid, regenpijpen en dakgoten vernield, beplantingen vertrapt, ge vels en verfwerk bekrast en be smeurd, luchtkokers gekraakt, enz. enz. De boosdoeners klimmen op de platte daken, soms zelfs met fiets en al en iedereen weet, dat een dak bedekking van asfalt met grint daar heel slecht tegen kan. De hieruit ont stane lekkages zijn niet gemakkelijk te herstellen en vaak moeten grote stukken dak worden vervangen om het euvel te verhelpen. Vele duizenden guldens worden op deze wijze zinloos verkwist en het mag dan uiterst vervelend zijn, maar uit eindelijk draaien U en wij (via de belastingen) voor de herstelkosten op. Afgezien nog van het feit, dat voor dit geld andere ontspannings gelegenheden hadden kunnen wor den gerealiseerd en iedereen weet, dat Leusden op dat gebied nog best wat kan gebruiken Je vraagt je wel eens af, waarom die vernielingen worden gedaan en of dat werkelijk nodig is, want nie mand heeft er wat aan. Soms krijg je zelfs de indruk, hoe gek dat ook klinkt, dat bepaalde oudeis de bal dadigheid van hun kinderen in de hand werken of op zijn minst niet proberen te voorkomen. Onlangs spraken wij iemand, die bezig zijnde kwajongens heel normaal vroeg om met hun vernielingen op te houden. In een mum van tijd had de man hooglopende ruzie met de vader van een van de knullen. „Waar of hij zich mee bemoeide?" werd hem zelfs nog gevraagd. Hoe bestaat het? Wij zou den graag nog een poging willen doen om aan deze ergernis gevende en handen vol geld kostende ver nielzucht een einde te maken en doen daarom een ernstig beroep op de (goedwillende) ouders. Het zou al een groot pluspunt zijn als de kinde ren wat meer gewezen wordt op het nodeloos vernielen van allerlei za ken, waarvan zij zelf toch ook kunnen profiteren. Niemand zal er wat van zeggen als bepaalde sportvelden of speelplaat sen van scholen e.d. normaal worden gebruikt, ook al mag men er eigenlijk niet komen. Wanneer aan de geconstateerde narigheden geen einde komt, bestaat de kans dat de ontspanningsgelegenheden tot ver boden terrein worden verklaard en met prikkeldraad of hekken worden afgesloten Of dat een fraaie en leuke oplossing is, menen wij te moeten betwijfelen. De ouders heb ben zelf ook een (financieel) belang bij het normaal gebruiken van ge meenschapsgoederen en daarom lijkt het toch niet te veel gevraagd om een beetje begrip en medewer king te tonen. De overheid en de (sport)verenigmgen doen in Leusden erg veel voor de jeugd. Toon daarvoor waardering of anders gezegd help een beetje mee om dat zo te houden. Het leven is momen teel inderdaad niet goedkoop, maar laten wij samen proberen het niet onnodig duurder te maken. Eén ding staat vast: wat vernield is, moet her steld worden en dat kost tegen woordig veel geld, dat uiteindelijk door de gezamelijke Leusdenaren moet worden opgebracht. LEUSDEN/CENTRUM - Ook Blijhof vierde zaterdag 19 februari carnaval. Dit gebeurde echter op een heel andere manier dan gebruikelijk is. De kinderen LEUSDEN - De afd. Leusden van Veilig Verkeer Nederland houdt mor gen. vrijdag 25 februari, haar leden vergadering in Boerderij groot Krak- horst, aanvang 20 00 uur Tevens zul len de deelnemers aan de verkeers- cursus hun eindproef afleggen en hun certificaten ontvangen Dit alles vindt plaats tijdens een feestelijke bijeen komst. Introduce's zijn welkom. den, maar dat zij allemaal in dienst stonden van de ene Heer en Heiland Het is daarom niet verwonderlijk, dat er vanuit deze groep een oproep uitging tot de hele wereld Nu, in 1977, bidden miljoenen mensen uit 170 ver schillende landen over de gehele we reld op dezelfde dag gebeden tot die ene Heer en Heiland De voorbede is een bijbels gegeven. Zich biddend inzetten voor anderen. Op die eerste vrijdag in .maart zijn we één in geloof, één in liefde, één in hoop, één in gebed voor God s wereld! De litergie voor 1977 is samenge steld door christenen uit de Duitse Democratische Republiek Het thema luidt. ..Daadwerkelijke liefde" Dit werd uitgewerkt in drie punten: liefde en gebod, liefde en lijden, liefde en gehoorzaamheid De samenstellers van de liturgie zien het theina; daadwer kelijke liefde als een teken van dia conie; het heeft vooral betrekking op onze relatie tot zieken, zwakken en ge handicapten. Zij schrijven: ,,Het thema daadwerkelijke liefde is een uitdaging om vorm te geven aan de liefde in ons leven met elkaar. De snelle vooruitgang in onze tijd en de daar mee samengaande stijging van de le vensstandaard vragen een toenemende kennis en passend handelen. Onze lang zame aanpassing geeft onzekerheid en spanning in ons leven met elkaar Gods liefde geeft ons hoop en spoort ons aan tot aktie" ..Gebed werkt.ge bed is werk. gebed zet aan het werk!". 4 maart 1977, Leusden. Dorpskerk, Arnhemseweg. 's avonds 8 uur Op donderdag, 3 maart aanstaande, kunt u in de middagpauzedienst de liturgieviering van uit de Geertekerk te Utrecht beluisteren Dit is een opname tijdens de kaderdag van de Wereldgebedsdag in november 1976. Comité Wereldgebedsdag, Leusden. kwamen namelijk niet verkleed naar het clubgebouw, maar maakten daar zelf hun carnavals-tenue Om tien uur begon dit alternatieve feest, wat een groot succes werd De kinderen werkten enthousiast aan hun versierselen, die van allerlei ma teriaal gemaakt werden. Prachtig uitgedost, werd erom twaalf uur een optocht door de tuin gehouden, waarbij veel ouders een kijkje kwamen nemen. LEUSDEN - Progressief Leusden, de federatie van Partij van de Arbeid, D'66, PPR en PSP in de gemeente Leusden houdt donderdag 10 maart a.s. weer zijn openbare jaarvergadering in de schuur van het eetkafé Hakhorst, Waarden 25A (Alandsbeek-Oost). in Leusden-Cen trum. Vanaf 20.00 uur is iedereen wel kom om "mee te maken hoe de gemeente- raadsfractie rekening en verantwoording aflegt voor het door haar in het afgelo pen jaar gevoerde beleid. Bovendien loopt er een afspraak van vorig jaar, dat de voorzitters van de progressieve partijen een notitie neerleg gen over hoe de samenwerking tussen de progressieve partijen gestalte moet krij gen ook voor de toekomstige gemeente- raadsperiode 1978/1982. Daarnaast zal een deel van de bijeen komst gereserveerd worden voor het aanvallen en verdedigen van de volgende stellingen: "Ik vind, dat Progressief Leusden vuile handen moet maken om in het College van burgemeester en wet houders te komen" (verdedigd door Jan Mandemaker); "De gemeenteraad moet - wil zc goed funktioneren - voor tenmin ste de helft uit vrouwen bestaan" (ver dedigd door Corn Verduin); "Leusden moet wel naar 30.000 inwoners uitgroe ien, willen we een behoorlijk voorzicnin- genpeil kunnen bereiken"JMarius Rei- chert). Heeft u hierop commentaar, zou u ook een duit in de progressieve zak willen doen, wilt u nog een wending in het progressieve beleid in de raad be werkstelligen, of vindt u dat ze het hele maal niet goed gedaan hebben, komt dan ook! nen om de bloeiende tulpen te bekij ken Het speellokaal van de kleuter school was veranderd in een grote tuin met verschillend getinte tulpen. Er waren dit jaar meer potten met tulpen, omdat de kleuters ook mee deden In de grote ruimte van de basis school werden films vertoont, met als onderwerp de verzorging van bollen. De potten met de bollen zijn in het najaar in de schooltuin geplant en eind januari weer uit de grond gehaald De bollen zijn toen door de kinderen in de klassen verder verzorgd met als resultaat deze goed geslaagde ten toonstelling Alleen Progressief Leusden houdt open bare jaarvergaderingen. Heeft u of uw vereniging of andere club iets dat u aan de grote politieke klok kwijt moet, meldt het ons dan op de vergadering! Welkom op donderdag. 10 maart a.s. in het eetkafé Hakhorst. NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN Op vrijdag. 4 maart aanstaande, zul len over de hele wereld weer veel mensen, mannen en vrouwen, met el kaar verbonden zijn door het gebed De gedachte van de Wereldgebeds dag is uit Amerika gekomen. 90 jaar geleden hield een groepje vrouwen in de Verenigde Staten en voortkomen de uit verschillende kerkgenootschap pen voor het eerst hun gemeenschap pelijke gebedsdag. In het bijzonder ter ondersteuning van het werk van de zending. Vanaf het ontstaan in Amerika had de gebedsdag een interkerkelijk ka rakter De vrouwen, die deze gebeds dag begonnen waren, waren er diep van overtuigd, dat zij in wezen niet in dienst van een bepaalde kerk ston-

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11