Nl l\ Vijf jaar crossvereniging Leuke sucessen Haaien in Tiel IjtRMUIONSI^ Roda (zat.) gepromoveerd Yv- utocross p 30 april tlaaien niet stuiten J)ud papier- ptie ®)e Haaien k I Haaien succesvol S port Cursief .eusder krant-sport V.-V- V 1 Hoe komt het? Ons Genoegen Donderdag 24 februari 1977 17 5USDEN/CENTRUM - Ontegen- gelijk zal ook dit jaar de autocross tot »langrijkste activiteiten behoren, die Oranje Vereniging Leusden op 30 il organiseert. Dit spectaculaire on deel van de Koninginnedagviering it voor de zevende maal op het pro- mma. Renners, die een gooi willen :n naar de zeer aantrekkelijke prij- dienen zich tijdig te laten inschrij- Daartoc is op 4 en 11 maart a.s. in "de Til", beide avonden 20.00 tot 22.00 uur. De coureurs H eten op de dg van de cross minimaal jaar oud zijn en zij, die dan nog geen jaar oud zijn, moeten tevens een riftelijk bewijs van toestemming van ouders overleggen. Het gehele pro- mma is uiteraard nog niet rond. Wel at vast. dat tijdens de pauze iets zeer vonders zal plaatsvinden. >T sz-3SUSDEN CENTRUM - Ook Zwem t/den Hommel 4 is er niet in geslaagd r Haaien een punt af te snoepen. Nog r ;ds voert de Leusdense ploeg de rang- l aan met 20 punten uit 11 ontmoe- Vgen. Zwemlust kon geen moment in- ik maken en het was dan ook veelal >r slordigheid bij de Haaien, dat na eerste periode de thuisclub slechts 11-0 voorstond door ceil goal van Rob """kker. De tweede periode verliep heel beter en de stand werd dan ook :iig opgevoerd tot 6-0 door doelpunten I ly Jaap Wolswinkel (2x), Willem van 'Klashorst (2x) en Teun van Spriel. voortreffelijk spelende Willem v.d. .ishorst voerde in de derde periode nog twee treffers de score op 8-0, ?.,.arna Teun van Spriel en Hans van Uiurik 9-0 en 10-0 lieten aantekenen, "—de vierde periode kwam nog enige satie toen een speler van de Haaien water inkwam, nadat het spel al vat was. Hiervoor gaf de scheidsrech- Zwemlust een strafworp. Deze werd jiwel op spectaculaire wijze gestopt d»r doelman Henk Reij Toen was weer beurt aan de Haaien, die uiteindelijk 112-0 zegevierden. De laatste treffers Qden gescoord door de elke week beter lende Willem van de Klashorst en m van Spriel Komende zaterdag :ten dc IJsselduikers worden bestre- in Montfoort en dat kan wel eens ■trrsttge partij wbrfictr voor de" U||.EUSDEN - Aanstaande zaterdag zal kweer een container op het terrein van t zwembad 'Bavoort' staan Het is de docling dat u daar oud papier in komt opbrengst van het oude papier is stemd voor de clubkas van de zwem vereniging "De Haaien". LEUSDEN/CENTRUM - In de tweede helft van de zestiger jaren kreeg de rallycrossery, vooral door toedoen van de televisie, meer en meer de belangstel ling voor hen, voor wie de "normale" auto-rensport een te dure liefhebberij was. Maar na verloop van enkele jaren was ook de rallycross, toen fabriekste- ams werden ingezet en het om meer ging dan alleen maar sportieve inzet, weer onbereikbaar geworden voor coureurs met een smallere beurs. Het steeds maar weer perfectioneren van het raccmateri- aal werd te kostbaar. Toen begonnen de wilde-, zwarte- of boerecrossen als pad destoelen uit de grond te komen. Met zoveelste hands [meestal] Volkswagen kevers, danig versterkt met allerlei in drukwekkend ijzerwerk. In 1970 werd in Leusden§Centrum het later zo gevreesde "crossteam Leusen" opgericht en wat later in Leusden-Zuid het "crossteam Buitenhuis". Deze twee gingen op 24 februari 1972 een fusie aan en zo ont stond de Cross Vereniging Leusden. Dat is precies 5 jaar geleden en ter gelegen heid van het eerste lustrum richten wy vandaag de sportschijnwerpers op deze sportonderneming. Toeschouwers bij de crosswedstrijden kregen soms al snel hel gevoel, dat zij niet onder zouden hoeven te doen voor de renners en zo kwam het, dat regel matige crossbezoekers in onze omgeving als Johan van Westerlaak, Sep Venrooy, Joop en Jap v.d. Hengel en Jan en Bart Huurdeman de handen uit de mouwen staken, zelf in een race-overall kropen en het crossteam Leusden vormden. Vier zeer bejaarde VW-kevers werden nog even van de schroothoop gered en met vereende krachten en veel vindingrijk heid omgebouwd tot crosswagens. Lhterlijk leek het heel wat: helder blauw gespoten met een fel-oranje dak en in drukwekkende reclame (zonder dat daarvoor betaald werd, maar het stond bere-goedj en een zichzelf toebedeeld startnummer op de zijkant. Successen bleven natuurlijk nog uit (op een toevals treffer na) maar met allerlei technische verbeteringen - soms zelfs "beter" dan dc oorspronkelijke fabrikanten hadden kunnen bedenken - keerden de kansen en toen werd ook regelmatig goed in de prijzen gereden. Wat in Leusden-Centrum lukte, slaagde ook in Zuid. Mogelijk zelfs beter, want daar hadden Kees Kruisbergen, Jaap Boon en Evert Boshuis als monteurs van de plaatselijke Fordgarage meteen een complete werkplaats bij de hand. Zij zetten het crossteam Buitenhuis op po ten en hielden het met de groeiende successen goed in stand. Weldra werd echter duidelijk, dat twee gelijkgestem de maar elkaar beconcurrerende onder nemingen in Leusden eigenlijk te veel van het goede was. Op 24 februari 1972 kwamen beide teams tot de logische gedachte, dat met samenwerking de concurrentie beter het hoofd geboden kon worden. Het bij een paar pilsjes begonnen gesprek leidde tot de stichting van de Cross Vereniging Leusden met als bestuur de heren Wout van Zand- brink (voorzitter), Johan van Westerlaak (secretaris). Joop v.d. Hengel (penning meester) en Sep Venrooy (technisch spe cialist). De beide oorspronkelijke teams bleven gehandhaafd als gelijkwaardige onderdelen van de C.V.L. SPORTSTICHTING VOL De nieuwe combinatie werd het 10e lid van de Sportstichting Leusden, die daar mee statutair aan het einde was geko men van de opnamegrens. Een wijziging in de statuten maakte later toetreding van nieuwe gegadigden weer mogelijk. De jaarlijkse crossen in Leusden vorm den het uitgangspunt van de C.V.L. maar steeds verder zocht men de geachte concurrentie in eigen huis op tot zeer diep in Noord Brabant, waar autocross ontzettend populair was. Vrijwel iedere zondag vond daar wel ergens en wed strijd plaats en heel wat "zilverwerk" verhuisde op gezette tijden naar Leus den. Het eerste bestaansjaar van de Cross Vereniging Leusden werd direct al een daverend succes. Vooral omdat de Leusdenaren het niet op de eerste plaats zochten in brute opgevoerde krachten, maar in perfectie. Vooral het afvalsysteem in de Brabantse crossen was interessant, omdat in de volgende ronden meestal steeds betere tegenstanders uitkwamen en dan tech niek en taktiek de doorslag geeft. Het goed in de prijzen vallen was na tuurlijk wel leuk voor de Leusdenaren, maar ook bittere noodzaak. Vanwege de TIEL - In het combibad "Groenen- -fliaal" werd zaterdagavond het 5e deel '^an "Onder Toppers B" gezwommen iet als deelnemende verenigingen de 'eenendaalsc zwemclub Ritmeester, de (aaien uit Leusden, het Leersumse arsheim, de Zwemclub Zeist en de Tiel- Zwemclub '70. De Haaienploeg bc- ,'tond overwegend uit meisjes en jongens I^J'iet nog maar weinig wedstrydervaring. fesondank.s ging het goed en dat blykt IjVjit de behaalde crepryzcn, waaronder riemaal "goud". /jIXDe Leusdense uitslagen, rtiet tussen rfakjes de tot nu toe gemaakte beste V^'jden, waren: 5 m. rugslag meisjes 0/8: mja van Went IkJarriet van Dijl (53.3) l^ante Brongers Idem voor jongens: e Gert-Jan Rinkel gjan Kelder 5 m. schoolslag m. 0/10: Monique Kooy Ija Beun ^dem jongens: Idark van Dijl lOm. vrye slag m. 0/12: e Heieen Both dera jongens: ..Dirk-Jan Scholten Jeroen Kelder »i/0 m. rugslag m. b/12: Munnette Toornstra 49.7 "rudy Wanrooy 57.5 dit nummer voor jongens werd Ro- aid Leenheer in 39.2 winnaar. Voor 3 Marcel Schuring en Ludovic Hoytema ^an Konijnenburg werd 51.3 resD. 52.0 37.5 46.3 50.4 32.7 45.6 28.4 30.7 26.5 28.5 45.9 43.3 46.9 afgedrukt. Harriet van Dijl zwom de 25 m. schoolslag voor meisjes 0/8 in 35.6 en Anja van Went in 35.7 (36 1). terwijl voor Jante Brongers 40.9 geklokt werd. Bij de jongens op dit nummer werd Gert-Jan Rinkel 3e in 27.8 (was 30.1) en Theo Kooy en Arjan Kelder hadden 40.6 resp. 42.4 nodig. Dianne van Burgstede werd winnares op de 25 m. vrije slag voor meisjes 0/10 en haar tijd was 18.7 (was 25.5.) mag er best zijn. Rina Tala- pessy zwom in 29.1 dit onderdeel van de wedstrijd. Ook uitstekend was de 20.5 op deze afstand voor jongens van Mark van Dijl, waarmee hij 4e werd. Wouter Tump verbeterde in deze race zijn tijd tot 22.9(27.1). De 50 m. rugslag voor meisjes 0/12 zwom Ciska Bosma in 57.3 en Angela Schuring weliswaar in 1.01.1 maar dat was 7 sec. sneller dan voorheen. Dirk- Jan Scholten won dit nummer voor jon gens in 46.1 (49.9). Hierna volgden nog twee individuele nummers en wel de 50 m. schoolslag voor boven de 12 jarigen. Bij de meisjes kwam Annette Toornstra van 49.5 op 48.6 en voor Trudy Wanrooy kwam 1.03.8 op de stopwatches. Andy Aalbers had 54.8 bij de jongens als tijd. De wedstrijden werden afgesloten met drie estafettes. Grote pech voor de Leus dense formatie op de 4 x 25 m. school slag voor meisjes 0/10, die met ruim 13 seconden voorsprong werd beëindigd. Door verkeerd overnemen werden Mo nique Kooy, Ilja Beun, Dianne van Burgstede en Rina Talapessy helaas ge diskwalificeerd. Op de 4 x 50 m. vrij voor meisjes/jongens 0/12 ging het ook snel. Met 3.09.0 werden Heieen Both, Ciska Bosma. Jeroen Kelder en Dirk- Jan Scholten 2e. Ook 2e, maar dan op de 4 x 50 m. vrije slag voor jongens 12. werden in 1.43.5 Andy Aalbers, Ronald Leenheer, Marcel Schuring en Ludovic Hoytema van Konijnenburg. UTRECHT -Een klein maar select ploegje van zes Haaien heeft zaterdag in Utrecht op de Speedo- jaargangwedstrijden een paar mooie successen geboekt Tonny Wesseloo zwom in 1.55.7 (zijn beste tijd tot nu toe lag met 1.54.8 maar iets lager) rustig zijn 100-meter rugslag bij de jongens uit 1969/1968. Annemieke Tukker knab belt regelmatig wat seconden van haar persoonlijke record op de 100-meter vrij af. Bij de meisjes anno 1967 ging het ook weer goed en zij bracht haar beste tijd van 1 33.4 tot 1 31.5 terug. Mare Hulst zorgde op de 100-meter schoolslag voor jongens onder de 10 jaar in één klap voor twee uitstekende prestaties. Met 1.42.6 was hij sneller dan ooit tevoren(bcste tijd tot nu was 1.44.7) en tevens brak hij het op 1.43.2 staande clubrecord. Nog een clubrecord werd verbeterd en wel door Karina van Holst Pellekaan op de 100-meter vlin derslag voor meisjes 0/12. Zij bracht het reeds op haar naam staande record op 1.27.3 (was 1.32.7). Verrassend mag ook de tijd van 1 15.8 (was 1.16.2) van Marriëtte Leusink op de 100-meter vrije slag voor meisjes van 1965 worden ge noemd.. Harold Hulst was de zesde Haai, die in Utrecht aan de start kwam. Hij zwom 1.32.2 over de 100-meter rugslag voor jongens uit 1964. lange aan- en afvoerroutes, vaak 200 tot 300 km per wedstrijd, moest er wel goed gereden worden al was het alleen maar om de gemaakte kosten goed te maken. Naast de reeds genoemde renners waren o.m. ook crossclown Peter v.d. Vlucht, Hans Op den Camp, Willem Schakel, Daan Speksnijder en René Groeneveld tot beste ritjes in staat. MOTORCROSS Toch liepen de zaken naderhand terug. De "zwarte" crossen werden meer en meer door de overheid in hun mogelijk heden beperkt. In Leusden, waar de zaken goed in elkaar zaten, viel de be lemmeringen mee. De Oranje Vereni ging Leusden organiseert nog steeds ie der jaar op Koninginnedag met veel succes een autocross in de oude stijl. De Crossvereniging ging het meer in de richting van de rallycross zoeken, maar is daar een paar jaar geleden bijna aan ten ondergegaan. Op tijd werd overgeschakeld op motor crossen en in hoofdzaak op de z.g. gras baanraces. Tot nu toe kwam dat naar buiten nog niet zo goed uit de verf. Het publiek liet de CVL een beetje in de steek, maar ook de weergoden werkten niet mee. Het was of te nat of te droog. Het huidige bestuur (voorzitter Joh. v. Westerlaak, secretaris G. Wallet, pen ningmeester G. v. Dijk en de leden S. Venrooy en K. v. Noordenburg) rekent in de toekomst op meer erkenning, vooral wanneer het publiek doorkrijgt, dat de CVL wedstrijden organiseert met renners uit de top van de Nederlandse grasbaanwereld. Met de Cross Vereni ging Leusden gaat het meer dan goed en het ledental is inmiddels tot rond de 120 gestegen. Met een paar motorclubs uit de regio is men nu bezig een eigen oefen circuit te verkrijgen. Iets, dat zeer drin gend gewenst is. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het za terdagelftal van Roda '46 is, met mede werking van FZO (dat SVP versloeg), zonder zelf te spelen gepromoveerd naar de 2e klasse. Acht van de tien ploe gen uit deze afdeling gaan over naar de 2e klasse en de kampioen t.z.t. naar de le klasse. CDN, F.C. Horst en SVP kun nen het puntenaantal van Roda niet meer bereiken en deze eerste promotie van de jongens van trainer Ruitenberg betekent tevens een stap in de richting van de volgende. De kans op het le klasserschap hebben de roodzwarten volledig in eigen hand. In 2B (zondag) is Achterveld ook een heel stuk dichter bij de promotie gekomen. De le klasse is al bijna een feit en dc hoofdklasse komt iedere week nader. Ook SVA is niet meer van anderen afhankelijk, maar bepaalt haar eigen lot. le klasse A (zondag) In deze klasse ging alleen Domstad- Patria door met 2-1 als resultaat. De ranglijst bleef vrijwel ongewijzigd. Het programma voor 27 februari Amcrsf. Boys - Patria 0-1 Nederhorst - Roda 2-2 FAK Domstad 1-0 ASV '65 - WZA 3-2 Baarn - DWSM 1-1 Amersfoortse Boys ontvangt Patria, dat afgelopen zondag haar aanhang on aangenaam verraste en in de Keistad naar veler mening wederom zal verlie zen. Roda '46 moet naar Nederhorst, dat nog steeds op de eerste overwinning zit te wachten. Een kans derhalve voor de Leusdenaren. Fak heeft in Bilthoven de beste papieren tegen Amsvorde en Zeist lijkt ons thuis minstens in staat tot een puntenverdeling AVS zien wij in Ankeveen winnen van de Amersfoortse Zeehelden en Baarn klopt thuis DWSM uit Maarssen. 2e klasse B (zondag) Hier ging alleen de topper Achterveld-Veensche Boys door. De kleine maar verdiende 1-0 zege gaf de Achtervelders een riant uitzicht op de nabije toekomst. De ranglijst is hier: Achterveld 15 9 5 1 23 28- 9 Rivierwijkers 15 8 3 4 19 26-14 Houten 15 6 5 4 17 32-19 Dorestad 15 6 5 4 17 24-16 Veensche Boys 12 6 4 2 16 25-15 Maluku Muda 13 4 6 3 14 23-15 PVC 15 4 5 6 13 23-25 Barneveld 12 4 2 6 10 21-26 WO '65 14 2 4 8 8 6-25 Candia 14 1 1 12 3 11-55 programma 27 februari: Maluku Muda - Achterveld 0-0 Dorestad - Veensche Boys 2-3 Rivierwijkers - PVC 5-0 Candia - WO '65 2-3 Achterveld staat voor een moeilijke opgave om op de Biezen Maluku Muda te kloppen, maar die opgave lijkt niet onuitvoerbaar. Deze week is Dorestad - Veensche Boys de topper van de afdeling met de beste papieren toch wel voor de Wijk bij Duurstedelingen, die thuis nog steeds zonder nederlaag zijn. In Utrecht is Rivierwijkers favoriet tegen PVC, maar in een derby valt wel eens meer een verrassende uitslag. Candia (Rhenen tegen WO (Utrecht) is FZO - SVP Culemborg - Rood Wit Zwart Wit - Stroe Ranglijst. Roda '46 Stroe WA Rood Wit Zwart Wit FZO Posthoorn Culemborg CDN Horst SVP 14 9 4 1 14 8 4 14 7 3 14 6 4 15 5 6 14 4 5 14 5 3 15 5 3 15 3 5 15 2 5 14 3 2 Ter gelegenheid van de vijfde verjaardag wordt nog wel een leuk feestje gebouwd voor de leden en voorts wordt reeds hard gewerkt aan de plannen voor het komen de grasbaanseizoen. Op 19 juni wordt in Leusden weer een grote wedstrijd gehou den en op 3 september in Amersfoort. Feiten, die aantonen, dat de CVL op dit moment een gezonde en groeiende sport onderneming is. een formaliteit. Geen dezer clubs heeft nog kans op promotie. 3c klasse (zaterdag) Uitslagen 19 februari: 7-0 1-3 1-1 22 22-11 20 34- 9 17 23-15 16 18-17 16 25-23 13 23-20 13 25-25 13 16-30 II 17-23 9 8-22 8 15-31 L-J LEUSDEN% CENTRUM - Niet dat ik er nachtenlang wakker om Hg, maar ik weet geen direkt antwoord op een paar vragen. Hoe komt het, dat het Leusdense Roda [sinds 1971 1e k/asser] maar niet uit het afde lingsvoetbal kan komenHoe komt het, dat in andere en vaak kleinere plaatsen, de clubs wel naar de knvb promoveerden? Hoe komt het, dat zoveel Leusdense voetbal lers in Amersfoortse clubs zijn gaan spelenOnlangs was bij Roda een team van Quick op bezoek, met niet minder dan zes Leusdenaren in het elftalWordt daar soms anders ge voetbald? Om de centjes kan het niet, want voor stadsamateurs gel den dezelfde regels a/s voor lief hebbers in dorpen. Zegt spelen voor eigen publiek of voor de eer van hun eigen woonplaats die jongens zo weinig? Zou het veldentekort bij Roda een oorzaak kunnen zijn? Of ligt er een vloek op het sportpark aan de Bavoortseweg? De bege leiding en de sfeer in de dub zijn uitstekend. Dat was kort geleden op de medewerkersavond heel goed te zien. Daar ligt het niet aan, dat is zeker. In Leusden-Centrum en -Zuid, met pakweg 16.000 inwoners, houdt zich maar één dub bezig met voet bal. Eenvoudigheidshalve laat ik "privé-ondernemingen a/s Pon Voorwaarts, F CO en de S te t boys buiten beschouwing. Roda speelt zondag- en zaterdagvoetbal met zondag 1 in de le en het zaterdag- top team in de 3e klasse van de af deling Utrecht. Hoe komt het dat "ScherpenzeeF'-zondag wel in de 4e klasse KNVB speelt, naast de zaterdagploeg in de 2e afdelings klasse? Bovendien zijn de Valleivo gels uit hetzelfde dorp 4e k/assers in het zaterdagse KNVB-voetbal. VVOG-Harderwijk doet het zeker niet minder met het zondagse team in de 4e en het zaterdagelftal zelfs in de le klasse van de grote bond [zwart Wit, Harderwijks tweede dub, is bij Roda-zatedag ingedeeld] Het dorp Barneveld zonder de bui tenkernen [16.671 inwoners] heeft naast de v.v. Barneveld [zaterdag en zondag in de 2e afdelingsklasse] ook nog SDVB, dat zaterdags in de 2e klasse KNVB speelt. Maluku Muda [zondag 2e klasse afdeling] en De Ghnd [4e klasse zaterdag-af deling] maken de spoeling nog dun ner. Op de Ve/uwe wordt overwegend op zaterdag gespeeld. Ik geef toe, dat U gelijk heeft met te beweren, dat zaterdagvoetbal op een wat la ger peil ligt dan dezelfde bezigheid op zondag. Maar hoe komt het, dat Roda-zaterdag dan nog maar 3e k/asser is in de afdeling? Hoe komt het dat VVOP- Voorthuizen 3e klas se zaterdag-KNVB speelt. In Voort huizen [7.971 inwoners] zetelt ook Kieviten Iafd3e klasse zondag]. En kijk eens naar "Stroe" uit het gelijk namige dorpje met slechts 1.329 inwoners, waar de plaatselijke dub de grote concurrent van Roda-za terdag is. Wat dacht U verder van Terschuurse Boys 1.352 inwoners] toch maar spelend in de 4e klasse KNVB, evenals het clubje uit Hier- den, waarvan velen van U mis schien niet eens weten waar die plaats ligt. Ik heb nog meer voor beelden. Hoe komt het dat Ve/uwse Boys uit Garderen 1. 780 inwoners] zaterdag in de 2e klasse KNVB speelt? Maar één klasse lager dan bijvoorbeeld de IJsse/meervoge/s uit Spakenburg. Hoe komt het dat "Woudenberg", NSC-Nijkerk en DVS-Ermelo in de 3e en Sparta- Nijkerk en SDCP-Putten in de 2e klasse KNVB-zaterdag spelen? En Nunspeet zelfs in de hoogste afde ling. Dat is wel eventjes zes klassen hoger dan de Ruitenbergploeg. Hoe komt het, dat de dub uit Achterveld [toch maar een klein deel van Leus den] dit jaar weliswaar een klasse lager speelt dan Roda-zondag, maar volgend seizoen zeker op ge lijke hoogte en misschien zelfs een klasse hoger! Hoe komt dat? PC. Programma 26 februari: Horst - Rood Wit 1-1 CDN-Roda'46 1-1 WA - SVP 0-2 Zwart Wit - Culemborg 3-1 Stroe - FZO 2 1 Het Puttense Rood Wit heeft in Ermelo tegen Horst wel de beste moge lijkheden en in Driebergen lijkt Roda sterker dan gastheer CDN, maar dan moeten de roodzwarte schutters wel de juiste richting weten te vinden In Ach terberg wint WA ditmaal van de Pan ters en Zwart Wit moet in Harderwijk Culemborg zonder moeite kunnen weerstaan. De wedstrijd Stroe - FZO zal bewijzen of de 7-0 van de Zeisters afge lopen zaterdag al dan niet een uit schieter was. ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen werd door 15 schutters deelgenomen. Een van de schutters wist weer het totaal te behalen punten te schieten. 1 B Voskuilen 50 2. J E v. Hamersveld 49 3 T Daatselaar 47 4 A Vlug 46 5. T. Vos 46 6. W v Noorden 46 7 F v Dalen 45 8 J Voorburg Jz. 44 9 W J. Lagerweij 44 10 w v (1 Kletersteeg 44 11 J. Pepping 44 12. K. Jonkman 42 13 J Kommer 42 14 A v Daatselaar 42 15 J J. van Harnersveld 41

Leusder Krant | 1977 | | pagina 19