WARNING" SPANNING STAMPVOL STADION Mondverzorging Latent Talent akantie Filmagenda Amersfoort SDER KRANT - FILW Donderdag 24 februari 1977 21 riKaanse president, die - tijdig gewaar schuwd - terugkeerde naar het Witte Huis Te lang bleven de gereserveerde plaatsen leeg. En dan slaat de frustratie, de paniek en agressie toe. De sluipschutter wreekt zich op de anderen, de andere 91.000 onschuldi- gen, die dachten naar een spannende wedstrijd te kunnen kijken Spannend wordt het wel, maar heeft niets meer met sport te maken Wat na afloop overblijft is de geur van dood en ellende. En de vraag of dit voorkomen had kunnen worden. Het blijft een hypothetische vraag, want alle betrokkenen hebben gedaan wat gedaan moest worden. Maar zij waren te laat. De tijd was te ■kort. De „twee minuten" die hen restte om de sluipschutter onscha delijk te maken, was te weinig om een ramp te voorkomen. Over dat aspekt blijf je na afloop van de span nende film nadenken. Want wat in de VS, in Zuid Amerika en elders op gro tere of kleinere schaal plaatsvindt, kan altijd gebeuren. Ook hier in Ne derland. En uit dat oogpunt bekeken, ben je ergens blij. dat je behoefte om de Nederlandse stadions te bevol ken, minimaal is. „Two minutes Warning" is een goed gemaakte aktiefilm, waarin de spanning langzaam maar zeker wordt opgevoerd tot een snijdend niveau en waarin onschuldige beel den van een vrolijk publiek eindigen in de dodelijke sfeer van het absolute gevaar. Met tal van bekende filmster ren, zoals naast Charlton Heston, John Cassavetes;r-Martin Balsam, Beau Bridges. David Janssen. Walter Pidgeon en Gena Rowlands. Voor de liefhebbers van „rampen films" aanbevolen voor enkele uren soms verbijsterende spanning. (Cinama I, eerste week, jaar). Filmagenda voor Amersfoort voor don derdag 24 februari t/m 2 maart 1977 Grand, 3e week, tel. 033 - 14633 Voor de derde week de grootste pira- tenfilm met Robert Shaw en Genevieve Bujold Scarlet Buccaneer, 2 00 - 8.00 uur, zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur; zondag 2.00 - 4.15 - 6.45 en 9 15 uur. Uitgezonderd maandag i.v.m toneel, toegang 14 jaar Studio „Gtel. 033 - 14632 Het ware verhaal van de geheimzinnige dochter van Victor Hugo, verfilmd door Francois Truffaut: L'Histoire d'Adele H met Isabelle Adjani 2 15 - 7.00 - 9.30 uur; zondag 2.15 - 4 30 - 7.00 en 9.00 uur, 14 jaar. Cinema 1, première Nederland, tel. 033 - 18900 91.000 mensen, 33 uitgangen een sluipschutterTwo - minute warning met Charlton Heston en John Cassave tes 2.00 - 6.45 - 9.15 uur; zaterdag en woensdag 6.45 en 9.15 uur en zondag 2 00 - 4.15 - 6 45 en 9.15 uur. Cinema 2, 4e week, tel. 033 - 18900 De gekste film sinds 50 jaar Silent Movie met Mel Brooks. Marty Feldman en Dom de Luise; 1.45 - 6 30 - 9.00 uur, zondag 1.45 - 4.00 - 6.30 - 9.00 uur, al Euro, 2e week, tel. 033 - 33655 Een man ging op zoek naar Amerika en kon het nergens vinden. Easy Rider met Peter Fonda, Dennis Hopper en Jack Nicholson; 2.00 - 6.45 - 9.15 uur; zaterdag en zondag 2.00 - 4.15 - 6.45 - 9 15 uur. 18 jaar Duo 1 (voormalig City) nieuw Onder het dansen mag alles; Hoog het been. de liefde lokt; 2.15 - 7 00 - 9.30 uur; zondag 2 15 - 4.30 - 7.00 en 9.30 uur, 18 jaar Duo 2 (voormalig City), 4e week Duo zet de vertoningen voört van de meest opwindende filmervaring aller tijden. King Kong: 2.00 - 6 45 - 9 15 uur; zondag 2.00-4.15-6.45-9.15 uur, 14 jaar Nachtvoorstellingen Duo 1 in de late night sex-show De Beierse (boeren) kapel stort zich in "t liefdesspel, vrijdag en zaterdagavond 24.00 uur, 18 jaar. Duo 2 in de late night action-show The killer elite met James Caan en Robert Duvall vrijdag en zaterdagavond 23.45 uur, 18 jaar Kindervoorstellingen Cinema 1 Voor de jeugd vanaf 8 jaar Tarzans grote gevecht zaterdag en woensdag middag 2.00 uur. a.l. het spel blijkt al vrij snel. dat de president der Verenigde Staten zelf van plan is een bezoek aan de kampioens wedstrijd te brengen en de toe schouwer kan daaruit al snel haar of zijn konklusies trekken Maar wat doet een moordenaar als zijn slachtoffer niet op komt dagen? Gefrustreerdheid, paniek, wraakgedachten Oudgediende Charlton Heston is de politie-officier, die moet proberen, nadat televisiecamara's tenslotte de moordenaar ontdekken, om panie en choas in het stadion te voorkomen. Een vrijwel onmogelijke taak Er wordt een speciale commando-eenheid ingezet, die op strategische plaatsen (hoog en laag) worden gestationeerd om - indien nodig - de sluipschutter op de korrel te kunnen nemen Intussen probeert een ander deel van de commando's de man te bereiken, die zich hoog in de stadion toren heeft verschanst De talrijke televisie-camera's die de wedstrijd moeten registreren, worden deels ge bruikt om de moordenaar in het oog te kunnen houden Regisseur Peerce is erin geslaagd om die stijgende spanning feilloos te registreren, wat vooral effekt krijgt door shots genomen vanaf de toren door het vizier van de sluipschutter en tussentijdse scènes in het stadion zelf met mensen, waarmee we al eerder kennis maakten VERBIJSTEREND Hoewel het er aanvankelijk op lijkt, dat de aktie van de politie-commando s zal slagen, loopt het uit de hand. Wat daarna - volgt is eèn: verbijsterende reeks scènes van paniek en chaos, waaruit opnieuw blijkt, dat een grote massa mensen moeilijk in de hand te houden is, als er gevaardreigt Want de sluipschutter, hoog in zijn toren, moet te lang wachten op de komst van de Ame- ComTeg. Collins benadert Mike weer en verzoekt hem deze lastige en ge vaarlijke taak op zich te nemen we tende, dat Hansen door de Ninja werd gehuurd om Chung te doden. Mike neemt de opdracht aan, onder voor waarde dat hij zelf zijn medewerkers mag uitkiezen Daarvoor valt zijn keus op zijn oude kameraad Mac en een scherpschutter Miller. Mike is zich echter niet bewust dat Collis dubbel spel speelt en Hansen opdracht heeft gegeven, Chung te vermoorden, wan neer deze door Mike en zijn mannen veilig aan boord van een schip gebracht zal worden Wanneer Mike. Mac en Miller het Chinese gezelschap uit een hotel in Chinatown komt halen, om hen naar de haven te brengen, waar een schip op hen wacht, ontstaat er een fel vuurge vecht tussen Mike's ploeg en de mannen van Hansen Mike en zijn „be schermelingen" weten te ontkomen en vluchten naar een havenloods, waar zij wachten op de boot. die hen in vei ligheid zal brengen. Maar ingelicht door Collis volgt Hansen hen. Miller weet Hansen on schadelijk te maken en Mike begeeft zich nu naar de afgesproken plaats in de haven, waar het schip wacht Daar duikt op het laatste moment Collis op maar Mike ontmaskert hem en schakelt hem uit. Wanneer Weyburn ten tonele ver schijnt, wordt hij zich bewust van Collis verraad en biedt Mike de hoge positie aan, die Collis had ingenomen. Maar Mike hoeft niet lang over dit aanbod na te denken Langzaam draait hij zich om en wandelt weg vastbesloten een nieuw leven te beginnen L'HISTOIRE D'ADELE H. Deze week gaat in Studio G. één van de nieuwste films van de Franse regisseur Francois Truffaut van start: L'Histoire d'Adèle H." (De ge schiedenis van Adèle H.). Het is het verhaal van één der dochters van de beroemde Franse schrijver Victor Hugo, die in totale liefdesblindheid, ver gaande koppigheid en totaal ontbrekende feminisme konstant achter een jonge luitenant aan loopt, op wie ze verliefd is, maar die haar niet moet. Truffaut baseerde zijn film op een ware geschiedenis, maar dat neemt niet weg dat de totale film niet helemaal als zodanig overkomt. De realiteit ziet er - in de ogen van Adèle Hugo - vertrokken uit en Truffaut deed daar nog een schepje bovenop, door de rol van Adèle te laten spelen door Isabella Adjani, die duidelijk te jong is voor de op z'n minst dertig jaar oude Adèle Hugo volgens het verhaal. Daardoor wordt de onwaarschijnlijkheid van het gegeven alleen maar geaccentueerd en het overigens uitstekende spel van Isabella Adjani kan daar dan helaas maar weinig meer aan veranderen. Het is denkbaar, dat een gefrustreerde, in de steek gelaten vrouw, door hartstocht en vernedering gedreven, op de wijze achter haar „minnaar" aanholt, zoals Truffaut dat verfilmde en ons wil laten geloven. Het is mogelijk, dat een toch al verknipte vrouw, voor een deel ook opgezadeld met de beroemdheid van haar vader, voor een langere periode probeert de man van haar liefde voor zich te strikken Maar de beperktheden en de naïeve wijze waarmee Adèle Hugo haar vrouwelijke listen en verleidingen mee laat spelen, geven haar bij voorbaat geen enkele kans. Het is voornamelijk in haar fantasie dat alles volgens wens verloopt. Voor het overige maakt ze zich op een zielige manier belachelijk. Om tenslotte geestelijk gestoord in een tehuis te belanden, waar ze nog zo n vijftig jaar lang ongestoord verder droomt. Wie het verhaal goed wil volgen - en wil doorgronden - dient de achtergron den te kennen waartegen de geschie denis van Adèle Hugo zich afspeelt. Victor Hugo was in zijn leven reeds een beroemdheid als schrijver, maar in zijn privé-leven ging het allesbehalve van een leien dakje Zijn zoon stierf jong, zijn oudste dochter verdronk en zelf moest hij na de staatsgreep van Lodewijk Napoleon Frankrijk als balling verlaten om zich op het eiland Guernsey te vestigen. Op het kanaalei land Guernsey ontmoet de jongste dochter van Victor Hugo. Adèle een jonge Engelse luitenant op wie ze ver liefd wordt. Haar ouders willen geen toestemming voor een huwelijk geven en ook de jonge luitenant, Pinson heeft andere zaken in gedachten dan trouwen met deze dweperige jonge vrouw. Het tot het einde toe achtervolgen van deze luitenant wordt veroorzaakt door haatliefde gevoelens van Adèle ten opzichte van haar be roemde vader, die haar in overal tekort heeft gehouden waardoor zij zich niet kon ontplooien èn de schuldgevoelens van Adèle over de dood van haar ou dere zuster, de lievelingsdochter van Victor Hugo. Die obsessies zijn zo in haar geest doordrongen dat het liefde savontuur met de jonge luitenant haar enige redding zou kunnen zijn om te ontkomen aan volledige waanzin of het in ieder geval uit te stellen L histoire d Adèle H is door deze vermenging van achtergronden en gefilmde realiteit geen gemakkelijke film. En zoals gezegd is Isabella Adjani in deze film te jong om geloofwaardig genoeg over te komen Voor het overige maakt Truffaut een film in de van hem bekende stijl, zonder overdreven allure, zonder franje Fraai gefotografeerd (Studio G. eer§te week. 14 jaar) LEUSDEN Op het uitgebreide keuze pakket van Latent Talent staat onder nummer 80 aangegeven "Mondverzor ging" op woensdag 2 maart om 2.00 uur in "De Schaapskooi" van "Groot Krak- horst". Mevrouw E.M. van Nieuwkerk die een en ander over de Mondverzorging zal uitleggen is in 1971 vanuit Oud Gastel (NB) in Leusden komen wonen. Zij is vijftien jaar werkzaam geweest bij een tandarts. In West Brabant en op de Zeelandse eilanden heeft zij enkele jaren voorlichting gegeven over de mondver zorging. Zij is nu verbonden aan de Stichting Schooltandverzorging van Nijkerk- Amersfoort als voorlichtster over de mondverzorging. Vanuit deze dienst heeft zij voorlichting gegeven op onder meer de basisscholen van Achterveld, Hamersveld en Leusden, en voorts ook op de kleuterscholen en waren hierbij ook vaak de ouders aanwezig. Omdat er in deze gemeente niet een duidelijke voorlichting wordt gegeven aan de vol wassenen stelde zij zich beschikbaar voor Latent Talent om een duidelijke uiteenzetting te geven over de mondver zorging. Zij wil duidelijk niet in de rechten tre den van de schooltandartsendienst of wat daarmede ook verband mag hebben, maar het duidelijk hebben over de mondverzorging. A.s. woensdagmiddag om 2 uur kunnen de ouders en hun kinderen, maar ook alle andere volwas senen heel veel te weten komen over de mondverzorging. Er is een duidelijke voorlichtingsfilm, niet te lang, zeer leer zaam voor iedereen zodat belangstellen den heel wat te weten kunnen komen over een goede verzorging van de mond. )R BERT VOS ERSFOORT - Deze week gaat in Cinema 1 de film „Two-minute ng" van regisseur Larry Peerce in landelijke première. „Two-minute kan gevoeglijk worden gerekend onder de reeks rampenfilms, die je jaren met een zekere regelmaat het witte doek teistert. Uitgangspunt Two minute warning" is het boek van George La Fountaine, waarin een ivol stadion wordt bedreigd door een sluipschutter, waarvan eigenlijk ind weet, wat zijn doel is. Vooral sportliefhebbers kunnen zich nog wel uwelijke, afschuwelijke verhalen herinneren over paniek, die in een Amerikaans stadion tijdens een voetbalwedstrijd uitbrak, waardoor tal- doden en gewonden te betreuren waren. Wellicht is een dergelijke jrtenis als uitgangspunt genomen en verplaatst naar de Verenigde n, waar in een groot stadion een kampioenswedstrijd plaatsvindt. Een un met 91.000 mensen, 33 uitgangen en één sluipschutter. HOOG HET BEEN, DE LIEFDE LOKT Naakte feiten bedreigen de zeden. De eerste liefde blozen, de eerste kus. Dat zijn de herinneringen aan de dansschool, die ons in extase1 brengen. Is dat nu nog zo? Men leert er goede manieren, omgangsvormen, de kunst van het leven en desnoods zelfs dan sen Dat denken de ouders. Maar wat zeggen de jongeren Dansles bevordert het contact tussen de geslachten in gezelschap denken de leraren, maar hoe zien de leerlingen het? Van een groep jongens en meisjes uit gegoed milieu werden de belevenis sen en ervaringen van onze jongste ge neratie in de voorbereiding op de paar vorming als voorbeeld genomen. De paartjes vinden elkaar vlugger dan vroeger, niet alleen op de dansvloer. In de danszaal- geeft de lerares de maat aan, doch in de garderobe heerst reeds de sex. De lieve meisjes met hun on schuldige kinderogen gappen van hun moeder de pil om steeds bereid" te zijn. Partnerruil is „in"., niet alleen in de danszaal. Als de ouders cp reis zijn kan iedereen binnenlopen. In de keu ken. de slaapkamer, de TV-stoel,-waar 't maar kan wordt geproefd van ,,La Dolce Vita De kelder onder het huis is een geheim paradijs; het kraken van een oude sofa is dan de mooiste lief desmelodie. Maagd zijn is een complex Het muurbloempje van de dansschool strijdt voor de bevrijding van deze „smet". Met haar weelderige vormen brengt ze zelfs een voyeur op het rechte pad. Een geslepen zakenman maakt mis bruik van de levensdrang van deze jonge mensen en arrangeert perverse sex-fuifjes in het huis van een belegen playboy. De slimme jongelui krijgen dat zinnelijke persoontje wel plat! Op het afscheidsbal, de kroon op het werk van leerlingen en leermeesters, komen de ouders om met hun lieve kindertjes het succes vieren. Geloven de ouders wer kelijk in het mooie beêld dat zij van hun kinderen hebben7 Door een toeval dreigt een vreselijk schandaal openbaar te worden gemaakt. Naakte feiten, in de ware zin van het woord bedreigen de zeden. De goede naam van iedereen staat op het spel. Het feest wordt tenslotte gered door een geniale inval en bereikt dan een stor machtig hoogtepunt BEIERSE (BOEREN)KAPEL STORT ZICH IN HET LIEFDESSPEL (Ob Dirndl oder Lederhos') Nachtvoorstelling Een gekruiden love-story is een film komedie vol spanning en sex. Harde vuisten en vurige meisjes, die ook het hart laten meespelen. Een Beierse blaaskapel zorgt bij het Bockbierfeest voor gejuich, verwarring en vrolijkheid. De flinke muzikanten in hun nog flin kere leren broeken hebben het geluk in een hotel te logeren, waar ook de aan trekkelijke sekretaresses van de mo derne bureauorganisatie CSV (Char mant Sekretaressen Verhuur) wonen en werken De firma CSV heeft een te vreden klantenkring van zakenmensen die onderweg wel eens een se cretaresse nodig hebben en dan niet alleen om te typen Noch de muzi kanten, noch de hoteleigenaar of de Ita liaanse portier vermoeden iets van de amoreuze bijverdiensten van de be koorlijke jonge dames. Als de Beierse kapel in het hotel komt worden de meisjes stormenderhand veroverd. Maar omdat hun cheffin de meisjes om „zakelijke redenen" streng bewaakt, moeten de Beieren zelfs in een torenflat hun talenten via een klein raampje bewijzen. Deze gezonde be zigheid wordt echter plotseling verstoord door twee gevaarlijke boeven, die door een konkurrerende firma gestuurd zijn De cheffin schreeuwt om hulp maar voordat die komt opdagen, hebben de Beieren het gevaar al op hun manier afgewend. Primitieve kracht is echter niet te stoppen en zo worden per ongeluk ook de toegesnelde helpers op Beierse ma nier in elkaar geslagen. Deze onrust in het doorgaans zo rus tige hotel bli|ft niet verborgen voor de hoteleigenaar en zo vliegt de hele CSV uit het hotel De love story zou bijna tragisch geëindigd zijn, ware het niet dat liefde alles overwint. Toch nog een happy-end dus PGEVOERDE SPANNING Regisseur Larry Peerce is er in ge- V. is deze week met vakantie. Van- iar dat u het zonder deze rubriek oef doen, waarin schuin tegen de jken wordt aangekeken. Volgende hek is alles weer vanouds. THE KILLER ELITE MET JAMES CAAN - RO BERT DUVALL Mike Locken en George Hansen zijn medewerkers van de ComTeg, een par ticuliere „Veiligheidsonderneming", die zich tot taak heeft gesteld, personen te „beschermendesnoods met geweld Wanneer zij een gevluchte Rus veilig het land uit moeten werken, doodt Han sen op het laatste moment hun „be schermeling" en schiet Mike in zijn elle boog en knie met de woorden: „Je bent zoëven met pensioen gegaan, Mike" Herstellende in het ziekenhuis wordt Mike opgezocht door de Divisie-chef van ComTeg. Weyburn en zi|n onmid- delijke chef, Collis. Collis belooft Mike na zijn herstel een bereau-baantje. omdat Mike nooit meer in staat zal zijn goed te Iepen en zijn schietarm te ge bruiken. Maar Mike Locken laat het er niet bij zitten Als hij het ziekenhuis verlaat neemt hij zich voor weer 100% te wor den. Moeizaam doet hij maandenlang loop-oefeningen en neemt karateles- sen. Na enige tijd is hij weer in staat zich flink te weren met behulp van zijn wan delstok. Hij is maar bezeten van één ding zich te wreken op Hansen Wanneer Yuen Chung, een chinees politicus en vurig formosa-patriot op het vliegveld van San Francisco arriveert voor een bespreking in Amerika wordt er een aanslag op hem gepleegd door leden van een Japanse-moord- organisatie, de Ninja De taak om Chung tijdens zijn verblijf in Amerika te beschermen is in de handen van de slaagd om een film te maken, waarbij de spanning langzaam maar zeker wordt opgevoerd. In het eerste deel maken wij kennis met allerlei mensen, die om ver schillende redenen, de wedstrijd gaan bezoeken Mensen met kleine en grote problemen, die eventjes worden aan gestipt, maar verder in het verhaal niet terzake zijn Mensen, die gewoon naar een wedstrijd - zij het een belangrijke - gaan kijken, maar die door het-noodlot zullen worden achterhaald en ongewild een afschuwelijke hoofdrol" in de nachtmerrie zullen gaan spelen Het Amerikaanse syndroom van de „presidents-moorden' leeft ook in deze film voort, want uit de handelingen van MINUTE WARNING het Los Angeles Memorial eum-stadion zal de jaarlijkse wed- om het kampioenschap ameri- s „football" plaatsvinden tussen loegen van Los Angeles en Balti- jjj de 90 000 bezoekers van de Irijd bevinden zich o a.: Steve en I, een ongetrouwd stel rijpere tor- Ifjes; Mike en Susan Ramsay, een d stel met hun kinderen, j een aktieve zakkenroller en een ide gokker. Stu Sandman, die belang heeft bij de uitslag Im- inneer Los Angeles wint (waar 30.000 op heeft gewed) kan hij zijn ild af betalen aan een bekende die gedreigd heeft, Stu te zui doden als hij zijn schuld aan hem vóór zondagavond heeft voldaan. !ie-inspecteur Peter Holly is belast de veiligheidsmaatregelen in en om itadion en alles schijnt gesmeerd te )pen. aar hoog boven het stadion, in oren bij het scorebord bevindt zich geheimzinnige figuur, gewapend I een automatisch geweer, voorzien een telescoopvizier jok de president van de Verenigde ten is op weg naar het stadion. Bij begin van de 2e helft van de Jstrijd vangt de TV-camera van een jen het stadion zwevende ballon vallig de persoon van de sluipschut- iop. Onmiddellijk wordt inspecteur ly gewaarschuwd, die met het oog de vooraanstaande bezoekers levernpur, kamerleden, burgemees- de hulp inroept van de speciaal ge- Oproer Politie wagen van de president wordt ihöüden en vanuit de TV- itballon worden de bewegingen van in de gaten gehouden 't doel is hem vooral niet te rmeren om hem niet tot overhaaste idelingen te doen overgaan Tevens g er niets doordringen tot het Dliek, om geen paniek onder de 000 toeschouwers te veroorzaken, geen catastrofale gevolgen zou men hebben. Er wordt een ategisch plan ontworpen en twee mi- ten vóór het einde van de wedstrijd at de politie toe

Leusder Krant | 1977 | | pagina 23