Achterveldse Puupekoppen besloten geslaagde carnavals week met groots bejaardenfeest tgrariërs teleurgesteld iver houding provinciaal jestuur Dames van SVA wonnen na zes jaar van Unitas Geanimeerde chauffeurs avond van S.V. Achterveld rote belangstelling forumavond jezellige eskamp bij OP Uitvoering DWS op zaterdag 5 maart PUZZELRIT AMBC ACHTERVELD Seniorengym in Achterveld OUD PAPIER- AKTIE DWS EUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 3 MAART 1977 ontvangst nemen, terwijl Peet door de aanwezigen een lang zal hij leven werd toegezongen. Nadaf Peet van het podium was ver dwenen verscheen daar in hoogst eigen persoon Karei de Grote met zijn echtgenote Dit was in verband met het 1200 jarig bestaan van Leusden. Beiden lazen een gedicht voor en tot slot werd Prins Walter Puup IV door Karei de Grote gekroond, hetgeen door hem zeer op prijs werd gesteld. Het bleek dat Karei de Grote uiteindelijk de echtgenote van de Prins was. Na dit optreden kreeg men het optreden van enkele artiesten uit eigen dorp. Bij de arts Dr. van Ravenswaai (mevr. Enters) verscheen een echtpaar. Het bleek dat de echtgenoot (Johan van Da len) zo jong hij was reeds geheel zijn levenslust had verloren. Zijn echtgenote (verloofde van Johan) vroeg de arts om hulp Die werd gege ven. Enige tijd later keerde de man met zijn vrouw terug waarbij bleek dat de gegeven medicijn een verkeerde uit werking had gehad. De man was een oude beverige grijsaard geworden. Dan was er nog maar één middel. Een spuit. Die bleek wonderwel wel te lukken want de man kwam als baby met luier en al om het podium opgekropen De reactie van de aanwezigen laat zich raden. Terwijl het echtpaar zogenaamd naar huis was kreeg de arts nog enkele tele foontjes van patiënten Met haar ant woorden werden er wel heel wat steken uitgedeeld in de richting van de Prins en zijn gevolg en verder aan alle carna valsvierders. Tussen de bedrijven door werd er steeds met de aanwezigen, vergezeld van de boerenkapel en Prins met zijn gevolg, een ronde dans door de zaal gemaakt, hetgeen de stemming steeds meer verhoogde. Ook het geestrijke vocht werkte daaraan natuurlijk mee. Nu werden de aanwezigen verrast met het optreden van de Achterveldse Edelweiskapel, gevormd uit leden van D W.S. Aandachtig werd geluisterd naar de Tiroler muziek Na het beëindi gen hiervan dankte de voorzitter van D W.S alle aanwezigen voor hun aan dachtig gehoor en tevens dankte hij ook de Prins en zijn Raad voor de fijne sa menwerking tijdens deze carnavalsda gen ondervonden. De Edelweiskapel was nog maar net van het toneel ver dwenen of daar verscheen de figuur van Corrie van Gorp die zo graag slank wilde worden. Het lied Zo slank zijn als je dochter werd play-back gebracht (Ruurd van Lierop) en wel op zo'n fan tastische wijze dat iedereen er pijnlijke kaken van het lachen aan overhield Dat Achterveld veel verborgen heeft op het gebied van voordrachten en toneel spelen bleek, toen door Achten/elders ook nog „De Koster" (Martin van Wes- terlaak) en Jantje van Ijsselstein (Henk Schouten en Ruurd van Lierop) werden opgevoerd. Om te weten te komen wie de oudste aanwezige was had de Prins een spelletje bedacht waarbij uit eindelijk naar voren kwam dat de oudste aanwezige 84 jaar was. Zij kreeg ook een leuke attentie aangebo den. Daar zo lieverlede het einde van de avond naderde, werd overgegaan tot het uitreiken van de prijzen voor de mooist en origineelst verklede De 1e prijs was voor mevr. Smink, de 2e voor mevr. van Wege, de 3e voor mevr. Ver- heijen van Hamersveld en de 4e voor mevr van Zurk. Na de prijsuitreiking bleek de tijd te zijn gekomen (volgens de Prins) voor de jeugd van vroeger om naar bed te gaan Daarom werd de avond en het einde van het Carnaval 1977 besloten met een driemaal Alaaf, een dankwoord voor zijn Raad van Elf, de Boerenkapel en de Dansmariekes. Het Carnaval 1977 was weer voor bij. Achterveld kan terug zien op een grandioos geslaagd Carnaval, dat zonder enige moeilijkheid of wan klank is verlopen. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats voor het Achterveldse publiek dat zich fantastisch heeft gedragen. Vooral dank omdat het publiek wonende langs de straten waar de stoet langs trok gezorgd heeft dat deze zonder enige belemmering van geparkeerd staande auto's langs kon gaan. - ACHTERVELD - Dinsdagavond 22 februari vond als afsluiting van het J maval 1977 in Ons Gebouw het bejaarden Carnaval plaats. Toen om jeveer 20.00 uur de Prins Walter Puup IV met zijn gevolg de zaal binnen spjam, voorafgegaan door de boerenkapel en de dansmariekes was de zaal goed als geheel gevuld met de jongeren van vroeger. Reeds direct werd jonnen met een polonaise tussen de stoelenrijen door en zo zat er al heel ^jedig de stemming goed in. Prins Walter Puup betrad hierna het podium en ïtte alle aanwezige Puupen en Pupinnen van harte welkom op deze laatste navalsavond van 1977. Hij vroeg eerst een driemaal Alaaf voor Jan, man en verdere bediensters, daarna voor de jongeren van vroeger en n voor de boerenkapel en de dansmariekes. a het optreden van de Prins kreeg joerenkapel volop gelegenheid om kiïpnen te tonen Al heel spoedig ide de hele zaal mee op de ten ge- gebrachte muziek Na afloop van itermezzo verscheen de Prins weer zijn gevolg en deelde mede dat hij een onderscheiding wilde uitreiken e eer viel te beurt aan de voorzitter de bejaardensoos, de heer van ^e De heer van Wege kreeg de on- >cheiding van de Puupekoppen r zijn zeer verdienstelijke werk voor lejaardensoos Deze was zeer ver- met de onderscheiding en dankte ièlt de Prins hiervoor Tot de aanwezigen zei hij, dat hij iedereen dankte voor het in hem gestelde vertrouwen door hem als voorzitter te kiezen, maar zeer zeker ook voor de spontaniteit, waarmee hij en zijn echtgenote waren opgenomen in hun derde levensperiode Hierna werd ook nog een onder scheiding uitgereikt aan Rienus Egge- kamp, van de Boerenkapel Na de uitreiking van de onderschei dingen werd de heer Peet Voskuilen op het matje geroepen Het bleek dat hij die dag 70 jaar werd. Hij mocht uit han den van de Prins een leuke attentie in iet )orl iterveld. yUpr de drie agrarische standsorganisa- werkzaam in de gemeente Leusden op 24 februari een forumavond •r de leden uitgeschreven. Deze fo- ïavond werd gehouden in Ons Ge- iw te Achterveld. Voor deze avond (g^ren tevens uitgenodigd Mr. J.P.Wijn, (ef.disch adviseur van de A.B.T.B. en Th. M. Bosman van de dierenart- praktijk te Amersfoort. vergadering stond onder leiding van ygtieer C.P.Kooloos, voorzitter van de iterveldse A.B.T.B. afdeling. Bij de ming kon de heer Kooloos ruim tach- S£aanwezige leden verwelkomen. Na de opening kreeg de heer Wijn het woord, die het onderwerp „wijziging van de pachtwet, de ingediende wijziging betreffende de voorkeur van gemeenten bij koop van grond de gron donteigeningen in bestemmings- en structuurplannen tegen agrarische ge bruikswaarde en de milieubelasting" behandelde. Hierna sprak de heer Bosman over de problemen welke zich voor kunnen doen bij de voortplanting van rundvee en de zogenaamde melkziekte. Na de behandeling van de genoemde onderwerpen konden vragen worden gesteld en kon er groepsgewijze gedis cussieerd worden. Veel vragen gaven veel stof voor discussies. Bij de discussie kwam wel naar voren dat een redelijks pachtverhoging te billijken was. Maar het eventueel voorkeursrecht voor ge meenten bij voorgenomen verkoop van grond vond geen genade in de ogen van de vergadering. Hier had men geen goed woord voor over. Evenmin had men enig goed woord over voor de on teigening tegen agrarische gebruiks waarde. De door de provincie geheven milieube lasting bleek nogal wat problemen te geven. De heer Wijn adviseerde ie dereen die meende onrechtmatig te zijn aangeslagen, zo spoedig mogelijk in be roep te gaan. Hoe verder de discussie hierover vorderde hoe meer onplezieri ge ervaringen er naar voren kwamen. Het bleek dat de aanwezige leden zeer teleurgesteld waren in het provinciaal bestuur. Er werd van een dergelijke in stelling zeker een serieuze benadering van zaken verwacht De moeilijkheden a'ie zich voordoen na het afkalven bij koeien werden door velen onderkend, volgens de heer Bos man. Waardevolle middelen om deze moeilijkheden op te lossen waren o.a. de hygiëne, het tijdig laten schoon maken van de dieren, de tochtig heidscontrole en een nauwkeurige administratie. Eveneens kwam ter dis cussie de totale bednjfsbegeleiding door een dierenarts, zoals dat bij varkens al op grote schaal voorkomt. Bij het verdere gesprek bleek dat de z.g. melkziekte voorheen werd gezien als een gevolg van ondervoeding. Tegen woordig ziet men het meer als een gevolg van ondervoeding op bepaalde onderdelen. Volgens dr. Bosman zouden bij een evenwichtige voeding voor de dieren zeker heel wat minder strubbelingen voorkomen. Hij drong er dan ook sterk op aan dat zoveel mogelijk een evenwichtige voedering plaats vindt. Daar de voorzitter aan het begin van de vergadering had voorgesteld om half elf de vergadering te besluiten, werd om die tijd dan ook de onderlinge discussie afgebroken, dankte de voorzitter de beide gastsprekers van die avond en werd de bijeenkomst gesloten. De ge zamenlijke besturen en hun leden kun nen zeker terug zien op een geslaagde en zeer zeker een leerzame avond. -HTERVELD - Woensdag 23 februari lden de T.O.P.-meisjes weer een ge- lige avond. Dat de avonden van de D.P. in goede smaak vallen, bleek wel er uit de zeer grote opkomst. Het lag de bedoeling een zeskamp te houden. L -ar er de vorige avond carnaval in het L/vbouw was gevierd moest er eerst 1 wat opgeruimd worden, maar dit s snel gebeurd. Hierna kon de ikamp beginnen. 6IL zeskamp bestond o.a. uit touwtrek- n, zaklopen, hurken-estafette en nog rschillende andere spelen. Bij het imoedigen van de deelneemsters was :n laaiend enthousiast. Wat tot gevolg d, dat door het lawaai de leidsters h niet meer verstaanbaar konden iken. Maar dit deed aan het enthou- sme en de gezelligheid mets af. Jam- ;r was wel dat door gebrek aan tijd ;t alle spelen konden worden afge- :rkt. Door de grote opkomst, n.l. 45 (;isjes (er waren weer enkele nieuwe- gen bij), moesten er twee ploegen •rden geformeerd. Eén ploeg speelde de koffiekamer en de andere in de 'Ider. Desondanks was het weer een zellige T.O.P. avond. De volgende D.P. avond is op 30 maart m de kelder n Ons Gebouw. ACHTERVELD - Zondag 6 maart zal de eerste puzzelrit van dit seizoen worden gere den, georganiseerd door de AMBC te Achterveld. Aanvang van de rit om 13.30 uur. In schrijven in Hotel de Roskam, start vanaf het Cooperatieplein. Er zal dit jaar in drie klassen t.w. een A, B en C klasse wor den gereden. Door de AMBC Achterveld is dit jaar een C. klasse ingevoerd voor begin nelingen. Voor ben, die nog nooit of slechts een enkele maal een puzzelrit hebben gereden. ACHTERVELD - Zaterdag 5 maart zal de muziekvereniging DWS haar jaarlijkse uitvoering geven Dat zal in de grote zaal van Ons Gebouw plaatsvinden. De avond zal worden geopend met het optreden van de drumband en de majorettes o.l.v. de heer A. J. v.d. Berg. Na dit optreden volgt het programma van het muziek korps onder leiding van de heer F. H. Reijnen met een zeer ge varieerd programma, dat er als volgt uitziet: 1. Mars on the Road 2. Contrast in Brass 3. Deep River 4 Trombonella 5. In Festive Mood 6. Three Jolly Trumpets 7. American Panorama 8. Sonatine in Jazz 9 Mars Micko. De laatste mars zal worden ge speeld in samenwerking met drumband en majorettes. Na dit optreden volgt er een pauze waarin loten zullen worden verkocht waarvoor een aantal aan trekkelijke prijzen beschikbaar zijn. Na de pauze zal er gezellig kun nen worden gedanst door oud en jong bij de muziek van de zeer be kende band onder leiding van Bert van Hamersveld uit Amersfoort. Gezien het programma belooft het een gezellige en leuke avond te worden met volop muziek en dans. Kaarten voor deze avond zijn te gen betaling van f3,50 verkrijg baar bij: W. van Hamersveld, H van Viandenstraat 21 en mej. L. Smit, Van Oldenbameveltstraat 9. beiden te Achterveld. De zaal is open om 19.30 uur. ACHTERVELD - Donderdag 3 maart a.s. zal een begin worden gemaakt met gymnastiek voor senioren. Hierbij is gedacht aan personen van 55 jaar en ouder Daar in Huize St. Joseph reeds een begin werd gemaakt met deze gymnastiek, was door de voorzitter van de bejaardensoos naar voren ge bracht dat er voor de mensen van 55 jaar en ouder op dat gebied buiten huize St. Joseph niets bestond. Daarom heeft Avanti het idee opgevat om voor deze mensen nu vanaf donderdag 3 maart in het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Walter van Amersfoortstraat te star ten met de gymnastiek De kosten hiervoor bedragen f4,50 per maand. De tijd, dat deze gymnastiek zal wor den gegeven is van 10 30 uur tot 11 00 uur. Dus iedereen, die 55 jaar en ouder is, kan aan deze gymnastiek deelnemen. Avanti hoopt dat er velen van deze ge legenheid gebruik zullen maken om de stijve spieren weer los te maken. ACHTERVELD - Zondagmiddag speelde het Achterveldse dames-elftal een uitwedstrijd tegen de Unitas dames uit Veenendaal. Dat Achterveld er wel zin in had, bleek al in de vierde minuut, toen de stand 0-1 werd in het voordeel van Achterveld. De op rechts spelende W. de Goedenen gaf de bal perfect voor en zo kon L. Kerkhof de zaak afmaken en scoren. Na dit succes bleef Achterveld opdringen en probeerde nog een puntje te scoren. Men wilde gebruik maken van het feit, dat Unitas door dit doelpunt wel enigszins was aangeslagen. Maar wat er ook aan werd gedaan, tot scoren kwam het niet. Wel door Unitas. Ongeveer 10 minuten voor rust wist Unitas de stand op 1 -1 te bren gen. In de tweede speelhelft bleef Achterveld ook weer steeds opdringen. De dames wisten dat het kon, maar ver der dan enkele hoekschoppen kwam het niet Daar de Achterveldse dames steeds bleven opdringen, werd de ver dediging wel een beetje verwaarloosd en dit werd afgestraft. Een verre trap van een linker vleugelspeelster van Uni tas kwam netjes achter de Achterveldse keepster terecht. Zo werd de stand 2-1. Hier schrok men bij Achterveld wel iets van en de zaak werd beter aangepakt. Met nog ongeveer 10 minuten te spelen maakte L. Kerkhof gelijk 2-2. Na dit doelpunt ging Achterveld helemaal over tot de aanval. Er werd geprobeerd een puntje mee te nemen uit Veenen daal Ook de Achterveldse keepster T. van Westerlaak dacht er blijkbaar zo over, door met een snoekduik haar doel schoon te houden. Toen de Unitas dames al juichten voor het gelijke spel, gebeurde, wat men niet had verwacht. Ongeveer vier minuten voor het einde wist W. de Goedenen er 2-3 van te ma ken. Waarna het Unitas-gejuich ver stomde. De laatste speelminuten waren voor Achterveld wel spannend en ze nuwslopend. Bij het eindsignaal van de scheidsrechter werd er door de Achter- veldsen wel een gat in de lucht gespron gen. Het was na 6 jaar spelen eindelijk gelukt van Unitas te winnen en dat is een felicitatie waard. ACHTERVELD - Zaterdagavond vond in de kantine van het Kerstensport park de jaarlijkse chauffeursavond plaats. Om ongeveer 20.15 uur was de kantine zo goed als geheel gevuld. Er waren in totaal 56 deelnemers. De avond werd geopend door de secretaris van de jeugdcommissie de heer Cor van Marwijk. Hij heette iedereen welkom en was zeer blij dat er zoveel aan- weer steeds hadden klaar gestaan om de jeugdelftallen te vervoeren. Ge zien de grote kostenstijgingen van de laatste tijd zou het vrijwel ondoen lijk zijn om zonder hulp van de chauffeurs de junioren en pupillen op plaats van bestemming te krijgen. Om eens te ondervinden wat de spelletjes waren, die er in de tijd dat er een voetbalstop is, worden gedaan, had men besloten ook deze avond met de ouderen dezelfde spel letjes te doen. Die bestonden uit ba- ACHTERVELD - Na het succes van vorig jaar gaat de oud papieraktie van de muziekvereniging D.W.S. ook dit jaar weer gewoon door. De container, waarin het oud papier kan worden ge deponeerd, zal, er van vrijdagmiddag 16.00 uur tot zaterdag 14.00 uur weer r staan op het bekende plaatsje. Dat is bij de weegbrug op het Coöperatieplein. Iedereen die zijn of haar oud papier kwijt wil, wordt verzocht dit in de container te deponeren. Mochten er mensen zijn die door ziekte of andere onvoorziene omstandigheden zelf niet in staat zijn dit te brengen, kunnen dit opgeven bij W. van Hamersveld, H. van Viandenstraat 21, tel. 1688 of bij W. Wouters, Hessenweg 95, tel. 033-41197. D.W.S. hoopt dat ook dit weekend de con tainer weer geheel vol zal kunnen worden afgevoerd. lonnenblazen, tafelvoetbal, sjoelen, ta feltennis, koekhappen en ezeltje prik ken. Er werden groepjes gevormd van vier man, die om de beurt aan een van de spelen mee moest doen. Al le deelnemers waren erg enthousiast en bij diverse onderdelen werd enorm veel gelachen. Vooral bij het ezeltje prikken en het koekhappen kwamen de lachspieren wel los. In het bij zonder toen een van de dames (bang vermoedelijk dat zij bij het koek hap pen haar gebit zou inslikken) dit in haar zak stak Zij werd dan ook door de omstanders extra aangemoedigd. Al direct bij het begin heerste er een gezellige, ontspannen sfeer. Dit is ook de gehele avond zo gebleven. Men was echt onder elkaar De ak- tiviteitscommissie bestaande uit Jan te Roller en Cor Hoogland met hun medewerkers hadden zeker geen ge makkelijke avond. Dank zij de prach tige samenwerking onder elkaar slaag de men er toch in alles prima naar wens te doen verlopen Voor de deel nemers waren er een aantal leuke prijzen beschikbaar. De winnaars van deze avond bleken, nadat allen alle spelen hadden gespeeld, te zijn. 1 Hr H. Kerkhof 638 2 Hr. A. Voogd 617 3. Mevr L Kerkhof 614 4. Hr. J Baaiman 612 5. Hr. K Jonkman 597 6. Mevr. K Voorburg 592 7 Hr H Keja 576 8 Hr. J. van Dijk 551 9. Hr J. Wouters 548 10 Hr. H. v.d. Berg 547 11. Hr. W Smit 536 12. Mej. L. v. Ruitenbeek 529 13. Hr K. Voorburg 523 14. Mevr A. Voogd 507 De poedelprijs ging naar mevr. J. van Hamersveld die slechts 201 pun ten wist te behalen. Na de prijsuitreiking kregen de da mes Joke van Marwijk, Joke Hoogland, Tiny van Westerlaak, Lia van Rui tenbeek en Janny te Roller, voor hun verleende medewerking deze avond een bloemetje aangeboden. Ook mevr. Jonkann kreeg een bloemetje voor het aantal jaren dat zij eigengemaakte kunstknoop werken ter beschikking had gesteld. Hierna dankte Jan te Roller alle medewerkers aan deze avond. Cor van Marwijk sloot deze zeer geslaagde gezellige bijeenkomst en dankte nogmaals de chauffeurs voorde door hen verleende medewerking. Hij waardeerde dit ten zeerste omdat toch elk jaar de vervoerskosten veel duur der worden en de chauffeurs toch nog steeds geheel belangeloos hun mede werking verlenen. De organisatoren van deze avond kunnen .terug zien op een zeer geslaagde en heel ge zellige avond.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13