Volksgezondheid - een kostbare zaak Jeugdraad wil noodaccommodatie in Leusden-Zuid miner j Baarmoederhalskanker - een sluimerende vijand LAURY PLAISIER Jaarvergadering EHBO bontmode A ik. suede MEDISCHE DIENSTEN Laatste kaartavond in de Til KOOKHOEKJE Appeltaart met Abrikozenjam Verloren en gevonden Gemeente Leusden Verpachting consumptietenten autocross en kermis Optiek Goud Zilver Burgerlijke stand Gemeente Leusden SS Open Deur Dienst I ftj LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 10 MAART 1977 13 LEUSDEN - Vorig jaar is onder meer in Leusden begonnen met een onderzoek naar baarmoederhalskan ker. Dit onderzoek wordt door het rijk gesubsidieerd en wordt verricht bij vrouwen van 35 tot 55 jaar met een herhalingsonderzoek om de drie jaar. Het onderzoek omvatte vorig jaar de vrouwen, die geboren wa ren in de jaren 1941, 1938, 1935, 1932, 1929, 1926, 1923 en 1922. Dit jaar zullen de vrouwen worden op geroepen die geboren zijn in de ja ren 1942, 1939, 1936, 1933, 1930, 1927 en 1924. Iedere vrouwelijke in woner van deze leeftijdsklasse heeft inmiddels een persoonlijke uitnodiging ontvangen, voorzien van de nodige inlichtingen (o.a. datum, tijd, plaats van het onderzoek). In 1978 zullen de vrouwen van de niet-genoemde geboortejaren worden opgeroepen, zo dat in een periode van 3 jaar de gehele vrouwelijke bevolking van 35 tot 55 jaar een uitnodiging voor het onder7opk heeft ontvancpn Uit statistische gegevens blijkt, dat in Nederland ongeveer 400 vrouwen per jaar overlijden aan deze vorm van kanker Deze aandoening kan in het allereerste begin, wanneer de vrouw nog geen klachten heeft, ont dekt worden door middel van het ma ken van een uitstrijkje. In het geval dat er bij het onderzoek een afwij king wordt gevonden kan een behande ling volledige genezing brengen Voor vrouwen die aan de baarmoeder ge opereerd zijn, is het toch raadzaam aan de oproep gehoor te geven. De nitstrijkjes zullen worden af genomen door een daarvoor speci aal opgeleid team van het Centraal Bureau voor Keuringen te Den Haag. Het afnemen van het uitsrtijkje duurt enkele minuten Het uitstrijkje gaat voor celonderzoek naar het univer sitaire laboratorium te Utrecht. Dit onderzoek neemt enige tijd in beslag De uitslag van elk onder zoek wordt aan de huisarts me degedeeld. Mocht er aanleiding zijn voor een nader medisch onderzoek dan ontvangt betrokkene daarvan be richt met het verzoek zich in ver binding te stellen met de huisarts. Aan de onderzochte vrouw wordt een stencil uitgereikt waarop staat ver meld binnen hoeveel weken de uit slag bekend is Degene die vóór die tijd bericht heeft ontvangen kan in net algemeen aannemen, dat het on derzoek gunstig is verlopen. Aan dit onderzoek zijn voor de geroepene géén kosten verbonden. Gezien het belang van dit onder zoek wordt iedere vrouw, die thans is opgeroepen met klem aangeraden er ook daadwerkelijk aan deel te nemen. Het onderzoek wordt gehou den: - te Leusden-centrum op 16 en 17 maart in de Hogere School voor Gezondheidszorg, Larikslaan 10; te Leusden-Zuid op 15 maart in het Groene-Kruisgebouw; - te Achterveld op 16 maart in het Wit-Gele Kruisgebouw te Achter veld. Mochten er ondanks de uitvoerige toelichting, die bij de oproepkaarten is gevoegd, toch nog vragen zijn, dan kan men zich daarmee wenden tot de afdeling Burgerzaken op het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2, telefoon 41247, toestel 120 of 123. Met vragen op specifiek medisch ter rein kan men zich uiteraard het bes te wenden tot de eigen huisarts. LAAT 'm NIET SLUIMEREN Benadrukt mag nog wel worden dat niet gaan (dus geen uitstrijkje laten ma ken), omdat je niets voelt, heel ge vaarlijk kan zijn. Want baarmoeder halskanker is een sluimerende vijand. Hij valt aan op een gemene, geniepige manier - als je er niet op verdacht bent. Hij kan allang bezig zijn om de boel inwendig te verzieken, maar je behoeft daar dan nog niets van te merken. Met het nemen van een uitstrijkje kan die zich verborgen houdende vijand betrapt worden. En in een beginstadium kan hij dan ook nog eventjes goed on schadelijk gemaakt worden. Kanker is een naar woord, maar de ziekte is nog erger. Voorkomen dat deze ziekte zich openbaart is veelal niet mogelijk. Voorkomen, dat deze ziekte, wanneer hij in een vroeg stadium aan wezig is, zijn verwoestende werk niet verder kan doen, is in vele gevallen wel mogelijk. Hoe eerder we erbij zijn, hoe meer kans we hebben. Vechten tegen de kanker is - een uitstrijkje laten maken. Een zaak van uzelf, want u bent de baas over uw eigen baarmoeder. Niet altijd, want wanneer u verloofd bent, hebt u een vriend en wanneer u seks een gezel lige aangelegenheid vindt, heb u mis schien verschillende partners, zoals dat met een keurig woord heet. Maar bij dat keurige woord gaat het niet altijd even keurig toe. Met de hygiëne wordt het niet zo nauw genomen. En de intieme hygiëne, zoals dat in de advertenties zo rooskleurig heet, bestrijdt je niet met een spuitbus. En door al deze onder schatte zaken kunnen infecties ontstaan aan uw eigen baarmoederhals Goe daardig en soms kwaadaardig. Want een vastgesteld feit is, dat speciaal baarmoederhalskanker kan ontstaan door veronachtzaming van de hygiëne in het geslachtsverkeer bij zowel de man als de vrouw. Hoe u het met die hygiëne allemaal wel moet doen, daarover zijn boekjes en brochures die na het onderzoek zullen worden uitgereikt. En veel vrouwen weten alles al, want er is geen gebrek aan voorlichting in da mesbladen. PAK 'm IN Z'N NEK Het beste is om met zo weinig mogelijk telefoontjes en zo weinig mo gelijk afzeggingen het onderzoek soepel te laten draaien. Daarmee is iedereen gebaat: vrouwen, doktoren, administra tief en verpleegkundig personeel en de volksgezondheid. w am we Düjven voorop stellen, dat het daarom gaat. Kanker is een volks vijand, die ons niet met open vizier aan valt. Terugvechten is moeilijk. In dit geval van de baarmoederhalskanker wordt ons de kans gegeven preventief terrein op onze vijand te winnen. In de aanval. Laten we terugslaan vóór wij zelf verslagen wor den. Want vaak is het te laat, dan krijgen we de kans niet meer om te vechten. Voorkomen is nog steeds beter dan genezen. En wat met weet deert in dit geval wel. Laat eventjes nakijken of er een kwaadaardige infectie aanwezig is. Voor uw eigen gemoedsrust is het een verheugend feit, wanneer u na 8 alO weken geen bericht van uw huisarts hebt gehad voor een vervolgonderzoek. Welk onderzoek ook weer niet altijd hoeft te wijzen op kanker. Er kan een andere infectie gesignaleerd zijn, die met een klein medicijntje verholpen kan worden. Maar u doet er dan iets aan. Het kan niet verder gaan. De infectie' wordt gestopt en dat zou er eigenlijk in gehamerd moeten worden: dat er veel moeilijkheden kunnen worden voor komen, wanneer men het uitstrijkje laat maken. UITSTRIJKJE Het uitstrijkje is gratis en het maken ervan is in enkele seconden gebeurd. Je merkt er niets van. Alleen even een spe culum, een soort spreidtaneetie om de baarmoederhals vrij te maken if. J va gina. Geen o en wee gillen, want dat doet geen pijn. Met een klein houten SDateltie wordt dan wat slum te zamen met wat cellen van ae baarmoederfials afgestreken. En dat is alles. Het is ge beurd voor je het weet. Van de oncler- zoekstoel opstaan, slipje aan en weer naar huis of aan het werk. VERSCHIJNSELEN Het eerste verschijnsel van baarmoe derhalskanker is geen pijn maar witte vloed. Nu is dit een verschijnsel, dat vaker bij de vrouw aanwezig is, waar door er in vele gevallen geen aandacht aan wordt besteed. Wanneer er dan wel aandacht aan moet worden besteed. Wanneer het hinderlijk is, zodat de vrouw eigenlijk een verbandje zou willen dragen. In de loop van de tijd zal de afscheiding toenemen en verandert de kleur van wit in geel. Later in bruin. Deze bruine kleur verraadt de aanwe zigheid van oud bloed. Dan breekt ook het stadium aan, dat door de sa menleving het gezwel gaat bloeden (contactDloeamgciij en ae vrouw Dioeü verliest buiten de ongesteldheid om. Tenslotte zal de vrouw pijn voelen onder in de buik of laag in de rug. Dit verschijnsel doet zich echter pas voor als het gezwel doorgegroeid is in de om geving van de baarmoeder. Het komt er dus op neer, dat witte vloed van enige omvang (piasvorming) een reden is tot een bezoek aan de huis dokter. Deze kan door een uitstrijkje vaststellen of er kankercellen aanwezig zijn, dan wel alleen een infectie. Een aantal van deze infecties moet beslist bestreden worden. Omdat een dergelijke interhp Hnnr de Dartner ver oorzaakt kan zijn, is in voorkomende gevallen onderzoek en behandeling bij de man gewenst. Betreffende bloedverlies kan nog ge zegd worden, dat dit soms ook kan op treden als er zicpn de baarmoedermond een poliep bevindt (een meestal goe- daarïg bolvorming gezwel), dat bij aanraken gemakkelijk bloedt. Bij pilge- bruiksters treedt zgn contactbloeding ook wel eens op. Onder invloed van de pil verandert het slijmvlies namelijk zo, dat het gemakkelijk beschadigd wordt. Deze bloeding is echter van onschuldige aard. Hoewel alleen de huisarts dat kan uitmaken. Dus ook in deze gevallen, naar de dokter, dames. VROUWEN Het lijkt allemaal een beetje vervelend en een onsmakelijk verhaal tje, maar sommige dingen moeten nu eenmaal gezegd. Het heeft geen zin om met oogkleppen voor te lopen. Volks gezondheid is een kostbare zaak - wat de levens van onze vrouwen betreft. Hoe meer we hier met zijn allen in het openlijke voor waken hoe beter het met ons volk gesteld zal zijn. Tegen kanker kunnen we niet veel doen. Wanneer we echter weten, dat we tegen een bepaalde vorm iets wel kunnen doen om het ook maar enigszins niet te ver te laten komen, dan moeten wij dat doen. Dat zijn we met zijn allen tegenover elkaar verplicht. Niet alleen de vrouwen, maar ook de mannen te genover hun vrouwen, verloofdes of vriendinnetjes. Als mens tegenover mens. En nu moet u het verder allemaal zelf doen. Ik kan alleen maar zeggen. „Laat 'm niet sluimeren, pak 'm in zijn nek. In de aanval Onze gezondheid is het meeste waard. Het lijkt een cliché, maar het is een levensgrote waarheid. volksgezondheid is een kostbare zaak, waar het de levens van onze vrouwen betreft. LEUSDEN-CENTRUM - Dinsdag 1 maart vergaderde de Stichting Jeugd raad Leusden in de Raadszaal van het Gemeentehuis. Belangrijke punten op de agenda waren het vandalisme in onze gemeente en de rijksbijdragerege ling. Ook uit het verslag van de Werk groepen kwamen interessante punten naar voren. Ten eerste was dat het feit dat de cur sus kadervorming van latent Talent met doorgaat door te weinig belangstelling. Iets wat de Jeugdraad ten zeerste be treurt want een goed kader is essentieel voor goed jeugd en jongerenwerk. De vorige keer liep deze cursus wel goed. men vroeg zich af of de verminderde belangstelling wellicht te maken heeft met het verdubbelen van het aantal les sen (van 5 naar 10). Men denkt erover om vanuit de Jeugdraad een paar avon den te organiseren, die vooral op de praktische kant gericht zullen zijn. De werkgroep accommodatie kwam met een verslag over de vorderingen inzake de verbouwing van Midden- Krakhorst, waarin men een jeugd en jongerencentrum wil. Voor de verbouwing is een begroting gemaakt en de Statuten voor de Stichting Jeugd en Jongerenwerk zijn klaar. Men legt er de nadruk op dat er haast gemaakt moet worden in verband met de eventuele subsidie van C.R.M. In Leusden-Zuid is een noodac commodatie dringend gewenst. Een h ruimte apart voor de jongeren is hier geen haalbare kaart, maar wellicht kan de bibliotheek in deze ruimte onderge bracht worden. Een definitieve ruimte zit er voorlopig niet in. Over de aankoop van grond wordt al jaren onderhandeld. Een noodaccomodatie zal zo vlug mogelijk moeten komen. Nu is men enthousiast, maar als men geen been aan de grond krijst, is er het gevaar dat het enthoui- siasme bij de groep gaat tanen. VANDALISME Ten aanzien van het toenemend vandalisme m onze gemeente, waarvoor in het algemeen de jeugd ver antwoordelijk wortdt gesteld. De jeugd raad heeft in zijn doelstellingen het be hartigen van de belangen van jeugd en jongeren staan en daarom is het een deel van haar taak hier aandacht aan te bes teden. Men streeft er naar om enerzijds een beter inzicht te krijgen in de oorzaken en omvang van dit vandalisme en om anderzijds naast de negatieve bericht geving over de jeugd het positieve, wat er voor en door de jeugd gebeurt naar voren te brengen. Men vraagt daarom de besturen van de organisaties voor jeugd en jonge renwerk om medewerking. In het alge meen om te informeren hoe de jongeren hun leefmogelijkheden en woonomge ving ervaren. Men heeft een vragenlijst samengesteld die als handleiding kan dienen. Verder zal de Jeugdraad de coördinatie op zich nemen van een stuk propaganda voor het jeugd en jonge renwerk. De leden van de Jeugdraad waren overigens van mening dat het gemeen tebestuur gefaald heeft in haar beleid ten aanzien van de jeugd van 12 jaar en ouder. Voor deze groep is niet voldoende gezorgd. Leusden wordt door deze jeugd als „saai" ervaren. Ze hebben geen ruimte waar ze gewoon zichzelf kunnen zijn: zo maar zitten en praten zonder dat er iets van ze ver wacht wordt. Het gebrek aan „blinde muren", gewoon om tegen aan te trappen (voet ballen, tennissen) kon wel eens een gemis zijn. Daarmee kunnen ze n.l. veel energie kwijt. De oorzaken voor vandalisme zullen echter toch moeilijk te achterhalen zijn. De jeugd moet er wel meer op attent gemaakt worden welke mogelijkheden er voor ontspanning zijn. RIJKSBIJDRAGE REGELING De jeugdraad had een gesprek met de gemeente en een mspectrice van het C.R.M. dat handelde over de nieuwe subsidiemogelijkheden. In de vorige jeugdraadvergadering gaf John Meyers (Provinciale Jeugd raad) een uiteenzetting over de ontwik keling die door het ministerie van C.R.M. in gang is gezet. Men wil tot een meer gedecentraliseerd beleid op het gebied van welzijnszaken komen, waarbij met name de gemeenten een grotere zelfstandigheid zullen krijgen. De nieuwe rijksbijdrageregeling zal waarschijnlijk 1 januari 1978 van kracht worden. Het is een bundeling van de bestaande subsidieregelingen voor sa menlevingsopbouw, jeugd en jonge renwerk en de reeds in werking getreden rijksbijdrageregeling: vor- mings en ontwikkelingswerk. Het is hierbij noodzakelijk dat voor 3 a 4 jaar plannen gemaakt worden. Allereerst zullen de besturen van de verschillende organisaties bij elkaar ge roepen moeten worden om enige voor lichting over dit onderwerp te krijgen. Dit zal zo spoedig mogelijk moeten ge beuren. LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersema-Koch, Lantink- Verhage, Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar: ARTS Huisartsenpraktijk J. A. Boersema en L. Koch, Kon. Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-1222. Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14 uur. Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag morgen 8 uur. De patiënten van huisant» o van Nip"wkerk. Galicie 41, telefoon 033- 44541 kunnen eiK wwKend bij hem te recht. Spreekuur zaterdag- en zon dagmiddag 14 00 uur APOTHEEK: apotheek Leusden, Torenakker weg. winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 18 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20 uur. Op zaterdag en zondag geopend van 14 uur icn i4.30 uur en van 17.30 uur tot 18 uur. WIJKVERPLEGING zr. Ter Beek Klaverland 40 tel. 033-40404 In de week volgend op dit weekend heeft zr. Ter Beek avonddienst b.g.g. tel. 033-40818 VERLOSKUNDIGE Mevr. Brink-Bruin Borgesiuslaan 26 Amersfoort tel. 033-15272 b.g.g. tel. 22000 KOOKKURSUS VOOR MANNEN LEUSDEN-CENTRUM - Donderdag 10 maart wordt in ,,De Til de laats te kaartavond van dit seizoen gehou den, die georganiseerd werden door de stichting jeugd en Jongerenwerk Men kan deze avond zoals gebrui kelijk weer schut- en klaverjassen Buiten de prijzen voor het spel van deze avond zullen aan het eind tra prijzen uitgereikt worden aan die deelnemers die dit seizoen minstens 5 keer hebben meegedaan. Men kan voor deze kaartavond in schrijven van 19.30-19.50 uur. Het kaarten start om 20 00 uur. LEUSDEN - Op 28 maart begint er weer een avondcursus fijne keuken, speciaal voor mannen. Er zijn nog enkele plaatsen open. Voor inlichtin- taart nog warm is. gen tel. 42757 bellen, vóór 16 maart Eet smakelijk, U hebt nodig voor het deeg 250 gr bloem 150 gr boter 100 gr. basterdsuiker 1 eierdooier, geraspte citroenschil en voor de vulling. 500 gr appels 35 gr. suiker 50 gr. krenten en rozijnen 15 gr suiker 2 beschuiten 1 dl room 2 eieren. Doe de ingrediënten voor het deeg in een kom en snijdt de boter met 2 mes sen in stukjes. Kneed daarna alles met koele handen door elkaar. Rol het deeg uit en bekleed er een spring vorm van 20 cm mee Schil de appelen, snij ze in schijfjes leg ze in de vorm en strooi er de krenten, rozijnen, beschuitkruimels en suiker (35 gr.) over Klop de eieren los en voeg 15 gr. suiker en de room toe. Giet het mengsel op de appels zodat alle holtes zijn gevuld. Bak de appeltaart in de oven gaar, 1 uur. Garneren met abrikozenjam als de Japieja. VERLOREN Damesfiets merk Ritch; zilveren scha kelarmband; kentekenbewijs 81BS96; bandrecorder. WEGGELOPEN Grijze poes met zwarte strepen; beige kleurige hond, terrier; zwarte kater. GEVONDEN Lipssleutel aan ring; 7 sleutels in porte monnee; hondepenning 595200; rood geel-groene plastic driewieler; 5 sleutels aan sleutelhanger; paar zwarte hand schoenen. AAN KOMEN LOPEN Gladharige teckel met hondepenning nr. 44748; Cocker spaniel, reu. Inlichtingen over deze dieren en voor werpen worden verstrekt door de Rijks politie te Leusden/Zuid, Arnhemseweg - Oude Rijksweg, telefoon 44444. VERLOREN ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607 zijn de volgende voorwerpen als vermist op gegeven: een kinderbril, een driewielig kinderfietsje met Daddy. Verloren In het winkelcentrum aan de Toren- akkerweg: Sheaffer-balpen, met gra vure De Hof, tel 40540. LEUSDEN-CENTRUM - Woensdag 16 maart kan men inschrijven voor het pachten van consumptietentjes enz. op het autocrossterrein op Koningin nedag. Deze autocross wordt zoals gewoonlijk georganiseerd door de Oranjevereniging In eerste instantie is deze inschrij vingverpachting bedoeld voor de mid denstand en verenigingen uit Leusden. Deze avond wordt eveneens de moge lijkheid geboden in te schrijven voor de verzorging van de consumpties in de tent bij de Biezenkamp Deze tent zal daar staan tijdens de kermis, die van 4 t/m 7 mei gehouden wordt. U bent om 20.30 uur welkom in ,,De Til" als u belangstelling heeft MAKELAARDIJ KAN OOSTVEEN BV Thorbeckelaan 48 Barneveld Tel 03420-5800 Hoevelaken 03495-4270 Leusden 033 4 18 11 VOOR AL UW ONROEREND-GOEDZAKEN Hessenweg 311 - Achterveld Leusderweg 48, Amersfoort. Telef.: 033-34562 Uw adres voor: Spinnewielen o.a. Louêt Kaarden Wolhaspels enz. NIEUW: enige uitbreiding handgemaakt gebruiks- keramiek, o.a. Zaalberg, Anthony Morris, enz. Verder ruwe schape wol, weefwol, enz. ANTIEK volkskunst, kunstnijverheid. Wisselende exposities: Open: di. t/m za. 9.00-18.00 uur. Woensdagmiddag gesloten. De nieuwe kollektie geboortekaarten 1977 hebben wij reeds binnen. U mag onze modellenboeken thuis rustig eens doorkijken. LEUSDER KRANT. Finnmark 3, Leusden-C. <•9 LEUSDEN ELDERS GEBOREN: Amersfoort, 17 febr. '77, Paulien, d.v. A.J. Huijbregts en M.C.G. Schiferli, Hondsdraf 30. OVERLEDEN: 28 febr. '77, Diepeveen, Janna, oud 75 jaar, wed. van der Poel. ELDERS OVERLEDEN: Amersfoort, 23 febr. '77, Heij, George, oud 73 jaar. ONDERTROUWD TE LEUSDEN: 28 febr. '77, van de Grootevheen, Jan Everardus Gerardus, wonende te Leus den, Schutterhoeflaan 2 en van den Berg Johanna Elisabeth Maria, wonende te Leusden. Schutterhoeflaan 2. 2 maart '77, van Dijk, Johannes Wilhel-^ mus Maria, wonende te Leusden, Hes-'- senweg 158 en Roest. Wilhelmina The odora, wonende te Leusden, Langesteeg 6a. LEUSDEN - Donderdag 17 maart a.s, - wordt in ,,de Til", Hamersveldseweg, 30, weer de jaarvergadering van de^ EHBO-vereniging afdeling Leusden ge-J houden. Deze avond begint om 20.00^ uur Het bestuur roept alle leden op*> deze avond te bezoeken. Heeft u iets.< op uw hart, dan kunt u dit op deze avoncjo. kenbaar maken, alsmede ideeën, sugyC gesties of op- en aanmerkingen Na het officiële gedeelte zal eenrj/ serie dia's worden getoond over eerste hulp aan verkeersslachtoffers. Zoals uit het programma blijkt, is dit eert avond, die u beslist niet mag missen.fi. Ook diegenen, die pas geslaagd zijnv voor het examen, zijn van harte welv^. kom. LEUSDEN - Zondag, 13 maart, wordt,; er om 18.30 uur een Open Deur-dienst gehouden in de Dorpskerk te Leus- V den-Zuid. Voorganger in deze dienst is dr. J. M. van Minnen, Gereformeerd predikant**'' te Utrecht. Hij zal spreken over hetr* thema: Jezus zien" De Gospelgroep ..Reformation", on-** der leiding van de heer A. Zeven-^, bergen zal muzikale medewerking ver- lenen De gemeentezang wordt bege- leid door de organist P. Leeuwen-:Jjf beek uit Woudenberg Met het organiseren van deze diensten wil de Open Deur-commissie de men-*' sen die de gang naar de kerk eeiijri beetje ontwend zijn, er met nadruk. op wijzen, dat de deur voor hen nog;' steeds wijd ,,Open" staat. Kerkdiensten ACHTERVELD 'fl Ned. Herv. kerk: zondag 13 maart. cg aanvang 9 00 uur- Ds. De Boer uit Zoe-u* termeer. R.K. Kerk: zaterdag 12 maart, aan-, vang 19.00 uur: H. Mis; zondag 13[ maart, aanvang 8.30 uur. H.Mis 10.30' uur: Hoog Mis. B 13 maart LEUSDEN-CENTRUM Marcuskerk. 9.00 uur ds Kooman# Herv. themadienst ..nieuwe levens stijl", 10 30 uur. ds Kelder, Gen» Viering H Avondmaal; 19.00 uur: ds;-4 Koomein, Ger/Herv. Viering H.avond-^ maal St. Jozelfkerk zaterdag 19.00 uur,"v 'zondag 8.00 uur; 9.30 uur Hoogmis;*- 11.00 uur: 18.30 uur: Lof. LEUSDEN-ZUID. Dorpskerk 10.00 uur: ds. Weernekers,. Bed. H. Doop, Herw; 18.30 uur: Ger/ Herv Opendeurdienst. Huize Don Bosco zaterdag 19 15 uur zondag lo.00 uur Hoogmis, 11.30 uur Korte Bergstraat 12-14, le zijstraat links, voor bij 't Grand- Theatre. AMERSFOORT Tel. 033-1 52 83.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13