irkeersonveiligheid 30t: maand een ongeluk ZONDAGMIDDAG CONCERT Dit is maar één voorbeeld... De Keukenbeurs Woudenberg Losse verkoop Leusder Krant Amersfoortse Culturele Raad USDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 10 MAART 1977 n indienen." De heer Ossendrij- (P) sloot zich bij de woorden van rVoormoIén aan, maar de heer aanen (AR/SGP) zag er geen erin. „Ik zie het allemaal somber ak hij, ,,na deze teleurstellende an zaken. Als GS weer negatief rt, dan kunnen we het fietspad e Lockhorsterweg wel vergeten, roep op de Kroon neemt zoveel leslag (het kan wel jaren duren t een besluit valt - red.) dat dan uwe aansluiting op Rijksweg 28 seerd zal zijn." De heer Bergsma snslotte voor om een aktiegroep levolking protest te laten aante- tegen deze gang van zaken, hien dat zoiets helpt." hoopte hij. TREGELEN NODIG sputeerde Staten zijn het er mee dat de verkeerssituatie op de met name ten aanzien bromfiets- en fietsverkeer het van maatregelen noodzakelijk Maar zij zijn desondanks van j, dat de aanleg van een fietspad atse op zodanige bezwaren stuit amelijk doordat het gebied in en natuurwetenschap- van bijzondere betekenis heer Holl (Lijst 6): „Kunnen we motie van wantrouwen tegen dienen?" nafhankelijk euwsblad voor de imeente Leusden iedere donderdag. ►daktle: Bert Vos (verantw.), tel. 495; Mamlx KreIJn», tel. 43792. Bdaktle-adres: Postbus 11 (Finn- Ark 3), Leusden/Centrum., tel. }3-41495, b.g.g. 03420-6141, toe- tel 17. »nnementsgeld: 6,50 per kwar- i; 12,75 per halfjaar en 25,00 per r. uitingstermijn: isdagmiddag 12 uur. ns kantoor is ïopend van 10-12 en an 2-4 uur. ^BESTELLEN FOTO'S meeste In de Leusder Krant publiceerde foto's kunt u na stellen (met uitzondering van ihlef- en historische foto's) bij orultbetallng van 5,00 per implaar (formaat 13 x 18 cm) giro: 871441 tn.v. de B.D.U. te Barneveld met duidelijke rmelding van gewenste foto, ital, nummer van krant, pagina arop de foto werd geplaatst. U lit ook kontant betalen op ons itoor Flnnmark 3 - Leus- ri/Centrum. Ongeveer 14 da- n na betaling ontvangt u de wenste foto's thuis. pgave abonnementen, adver- nties en betalingen kunt u doen ons kantoor, Flnnmark 3, Hitden/C. LEUSDER KRANT een uitgave van de BDU- antenkombinatie te. Barneveld. is), dat dient te worden gezocht naar alternatieven. Een alternatief is de nieuwe ontsluiting van Rijksweg 28 via de nog aan te leggen Noorderrandweg, maar volgens gedeputeerde staten is het overleg hierover nog niet afgerond en zal het nog geruime tijd duren voordat het zover is. En daar kunnen GS niet op wachten, omdat dan inmid dels de termijn zou zijn verstreken en de begrotingswijzigingen van Leusden au tomatisch zou worden goedgekeurd. Bovendien is GS van mening, dat zij onvoldoende tijd hebben gehad om al ternatieven te bestuderen. CIJFERS B en w van Leusden vinden ieder uit stel van realisering van het fietspad uit een oogpunt van openbare (ver keersveiligheid onaanvaardbaar Het college legt dat aan de hand van cijfers vast in het voorstel Zij schrijft: Uit verkeerstellingen ter plaatse van de kruising Lockhorsterweg - Heiligenbergerweg blijkt, dat het verkeersaanbod aldaar groot is. Gelet op de aard en struktuur van de Lockhorsterweg - met een bochtig verloop, aan weerskanten grote bo men, wegversmallingen door de aanwezigheid van een bruggetje en een spoorlijn - is een groot verkeers aanbod zeker onaanvaardbaar. Zoals uit de hierbij gevoegde staat der tellingen moge blijken, zijn de gemiddelde aantallen voor de morgen- en avondspits (tussen 7.00-9.00 en 16.00-19.00 uur) tesamen 1871 motorvoertuigen en 1186 (brom-)fietsers. Een verdere uitsplitsing voor het uur waarin de grootste aantallen passeren, te weten 7.30-8.30 en 17.00-18.00 uur leveren relatief aanzienlek hogere gemiddelden op. De konfliktsituaties zijn daardoor vele. Deze veronder stelling wordt bevestigd door de aard en het aantal verkeersongeluk ken welke op het onderhavige wegvak plaatsvinden. De rijkspolitie, groep Leusden, heeft voor ons uit gezocht, dat er in 1975 acht ongeluk ken en in 1976 zelfs veertien onge lukken hebben plaatsgevonden. Nog afgezien van de verontrustende toename, is op zich één ongeluk per maand reeds verontrustend. Als men uit de aard der ongelukken niet wil aflei den dat vele daarvan zullen zijn ontstaan door het uitwijken voor fietsers en andere manoeuvres, welke ontstaan door de kombinatie van (brom-)fietsers en auto's op deze nauwe en bochtige weg, dan toch mag men daaruit af leiden, dat de fietser op dit wegvak wel erg veel gevaar loopt Indien men voorts bedenkt, dat het merendeel der fietsers bestaat uit schoolgaande kin- De heer Van Maanen (AR/SGP): .pessimistisch deren tussen de 12 en 18 jaar, dan klemt de noodzaak om spoedig tot de aanleg van dit fietspad te koemen des te meer De realisering van een aansluiting ten behoeve van Leusden op Rijksweg 28, zal naar ons uit besprekingen met rijkswaterstaat blijkt op zijn vroegst zijn beslag kunnen krijgen in 1981. Dit tijdstip wordt mede beïnvloed door de verdere verbeteringsplannen van rijks waterstaat, aan deze rijksweg. Naar onze mening is behalve het genoemde geen ander alltematief aanwezig. Gelet op het vorenstaande en mede op het feit, dat in de komende jaren een verdere toename van de Leusder be volking zal plaatsvinden (tot en met 1980 zullen ca 1550 nieuwe woningen worden opgeleverd en daarna tot 1985 nog eens 1540 woningen) menen wij, dat uit een oogpunt van verkeersveilig heid ieder uitstel van de aanleg van een (ietspad langs de Lockhorsterweg on- aanvaardbaar is. VEILIGHEID MILIUEU Natuurlijk hebben b en w het aspekt van de milieubescherming uitgebreid bekeken. Zij schrijven: In de voorbereidende fase heeft ons coiiege een groot aantal alternatieven voor een tracé voor dit fietspad onder zocht Met grote zorgvuldigheid is me ter voor meter, mei een afweging tus sen enerzijds de verkeersveiligheid en anderzijds een zo klein mogelijke aantasting van dit waardevolle gebied, bepaald. De aantasting van het gebied is dan ook naar onze mening tot een minimum beperkt Daar waar het erom ging, om wet of geen fietspad aan te leggen is voor het naar onze mening zwaarder wegende argument der verkeersveilig heid gekozen In feite bestaat de aan tasting van dit gebied uit het rooien van een enkele boom en wat hakhout, als mede het over geringe afstand gedeel telijk dempen van een sloot. Resumerend menen wij, dat de vraag of het onderhavige gebied enigszins mag worden aangetast voor de aanleg van dit fietspad, slechts kan worden beantwoord door de belangen tussen enerzijds milieubescherming en ander zijds de verkeersveiligheid, met name voor de in Amersfoort naar school gaande jeugd, tegen elkaar at te we gen." Het gemeentebestuur blijft van mening - en daarin wordt zij ge steund door de voltallige raad - dat het argument van de verkeersveilig heid zo zwaar moet wegen, dat het argument van de aantasting van het waardevolle gebied daarvoor moet wijken. _3n van de vele klasse-keukens, die U bij de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen 5 topmerken leverbaar in meer dan 50 modellen staan opgesteld in onze royale 500 m' showroom. Wat u ook zoekt een eenvoudige kunststof keuken of zo n massief eiken luxe uitvoenng de Keukenbeurs heeft in iedere prijsklasse kwaliteit BovendienVoor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f 200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. Voorstraat 39-41 Tel (03498) 28.24* Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur zaterdags van 10-17 uur vrijdagavond 19 t/m 21 uur maandags gesloten Laat U in ieder geval het rustig kijken en vergelijken, voordat U uw keus maakt, niet ontgaan' Wij zijn gemakkelijk bereikbaar en gastvrij voor U en uw kinderen (maar ook voor uw auto) en wij hebben de grootste keus in Midden-Nederland ACHTERVELD Donderdag 10 maart: bejaardensoos 13.30 uur. Vrijdag 11 maart: bibliotheek 19.00- 20.00 uur. Zondag 13 maart: bibliotheek 10.30- 12.00 uur. Dinsdag 15 maart: bibliotheek 15.15- 16.30 uur. Dinsdag 15 maart: EHBO. Nieuwe leden en gediplomeerden, 20.00 uur, Ons Gebouw. Donderdag 17 maart: KPO, 20.00 uur: D'Ouwe Peerdestal. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 10 maart: ,,De Krakhorst", 20.00 uur. Bijeenkomst Progres sief Leusden met diskussie over stellingen van raadsleden. Donderdag 10 maart: Café-Restaurant Nieuw Leusden, 20.00 uur: ,,De ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16, De heer W J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z.: Kroon Supermarktr Pr. Irenelaan 9. toekomst van de detailhandel te Leusden", sprekers wethouder J. Wagenaar endrs. E. J. Bolt(Amro/ Westland Utrecht). Donderdag 10 maart: De Til, vanaf 19.00 uur- Oud Papier Aktie Hobbyklub. ,,De Til", 20 00 uur: Laatste kaartavond Stichting Jeugd- en Jongerenwerk, zaterdag 12 maart: Valleikanaal. 13.30 tot 13.45. Geluidsproeven i.v.m. aanleg schietbanen Maandag 14 maart: Marcuskerk, 20.00 uur bijeenkomst NCVB ,,Wat is er in Ierland aan de hand? Dinsdag 15 maart: Baarmoederhals- kankeronderzoek. Groene Kruis- gebouw Leusden-Z. woensdag 16 maart: 's morgens, Den Treek Buurtweg - Ooievaarshor- sterweg: nationale boomfeestdag, woensdag 16 maart: Baarmoederhals- kankeronderzoek, Hogere School voor de Gezondheidszorg, Lariks- laan 10 (ook op donderdag 17 maart) Wit Gele Kruisgebouw, Achterveld, woensdag 16 maart: De Til, 20.30 uur: inschrijving voor consumptie tenten autocross en kermis, maandag 21 maart: Werkgroep Be stemmingsplannen CML, Voor lichtingscentrum, Zwarteweg, 20 00 uur: Bespreking Buitenge bied-Oost. maandag 28 maart: Groot Krakhorst, 20.00 uur. Wouter Gortzak spreekt voor de PvdA. Openbare bijeen komst. donderdag 31 maart-. Raadzaal, 19.30 uur: Raad Leusden. Elke eerste donderdag van de maand: Schrijfavond Amnesty International in de bibliotheek, 19.00-21.00 uur. Elke donderdag: UW Seniorensociëteit 'Sporthal Groen houten', De Meent, van 14.00-16.30 uur Elke eerste en derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hakhorst, Waarden 25a (einde Noorderinslag) van 9.00 tot 11.30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45-19.45 uur: Jeugdschaken in de oude Roda-kantine. Om 19.45 uur: Schaken voor senioren in dezelfde kan tine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor dames en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30 tot 17.00 uur. Johanneshoeve Hamersveldseweg. Elke woensdag: Ros Beyaart, repetities koor "Treeck- sangh". Van 19.45 tot 21.45 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00-10.00 uur gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruisge bouw, Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33. Elke vrtydag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johan neshoeve. Hamersveldseweg. Vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: "De Til", open van 19.00 uur. Hobby club om 18.30 uur. Hulpdienst "De Wetering": Telefoonnummers 42746/42249. Stichting Amivedi: Mevrouw M. von Bergh, tel. 03425- 1554. Elke zaterdag: "De Til", discodansavond. Aanvang 20.00 uur. Elke zondag: "De Til", discodansmiddag. Aanvang 14.00 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 10 maart: Bibliotheek "De Boekenmolen", Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 14.00-17.00 uur voor volwasse nen en jeugd. Vrydag 11 maart: Bibliotheek "De Boekenmolen", Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 19.00-20.00 uur voor volwasse nen en jeugd vanaf 12 jaar. Vrijdag 14 maart: Jeugdklub van 12-16 jarigen in 't 't Tref punt" aan de Arnhemseweg van 19.30 21.30 uur. Zaterdag 12 maart: Jazzhut van Theo Caldenhoven, van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00-18.00 uur. Maandag 14 maart: Bibliotheek "De Boekenmolen", Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 14.00-17.00 uur voor volwasse nen en jeugd. Maandag 14 maart: Gezinsverzorging en ouderenhulp van de Kruisvereniging Leusden, aan de De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00 15.00 uur. Maandag 14 maart: Jeugdklub voor 8-9 jarigen in 't Tref punt" aan de Arnhemseweg van 18.30 20.00 uur. Maandag 14 maart: Gemengd koor "Kunst Veredelt" repe titie-avond in 't Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 20.00-22.00 uur. Dinsdag 15 maart: Vrouwenkafee van 9.00-11.30 uur in eet- kafee galerie "De Hakhorst" aan het einde van de Noorderinslag. Dinsdag 15 maart: UW Senioren Sociëteit voor de jongere en ouderen in Leusden-Zuid, die van gezelligheid houden. In het klubhuis van Roda, Burgemeester Buining Sportpark van 14.00-16.30 uur. Dinsdag 15 maart: Bibliotheek "De Boekenmolen", Palet- school, Willem de Zwijgerlaan. Uitle ning van 19.00-20.00 uur. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B. Hassink, Azuriet 17, Leusden/Centrum, tel. 43132. LEUSDEN-CENTRUM - De opnamen voor de Tros Aktua-uitzending over topsport en topsporters, die gisteren op uw beeldscherm te zien was, werden opgenomen in Freddy Textor's eetcafé Hakhorst. In verband met het sluitingstijdstip van deze krant komen wij in volgende uitgave op de gesprekken met en demonstraties door Anton Geesink, Hans Vultink, Jan Derksen e.a. nog terug. Dit was inmiddels in korte tijd reeds de tweede maal, dat Hakhorst als TV-studlo gebruikt werd. WANDKLEED 1200 LEUSDEN Zoals bekend is het de bedoeling, dat Leusdenaren samen een wand kleed gaan maken als een geschenk van de bevolking ter gelegenheid van Leusdens-1200-jarig bestaan. Onder leiding van de Leusdense kunstenares Bertie Jagers zal dit kleed worden gerealiseerd. Wie er meer van wil weten en mee wil doen, doet er goed aan om op 16 maart a.s. om acht uur naar het voorlichtings centrum van de gemeente aan de Zwarteweg te gaan, waar Bertie Ja gers haar bedoeling uit zal leggen. Tijdens deze informatieve bijeen komst is wol aanwezig en kan voor sjablonen worden gezocht. Gisteren vond de eerste bijeenkomst plaats, maar op dat moment lag deze krant reeds klaar om gedrukt te worden, zodat wij u over die happening niets kunnen vertellen. Het wandkleed zal worden gebreid. Doe mee. Het is de moeite waard. ZORG VOOR EEN EXTRA BED Zorg voor een extra bed, want met een logeerbed kunt u zeven kanten uitzegt de Stichting Europa Kin derhulp. Een logeerbed kunt u elke dag opnieuw opmaken, uw vrienden laten overnachten, gewoon niets mee doen, weggeven aan uw familie, het voor een zieke beneden halen, er zelf in gaan liggen of u kunt de stich ting Europa Kinderhulp bellen om te vertellen, dat u het beschikbaar hebtDeze stichting (bestaande uit vrijwilligers) haalt ieder jaar kin deren naar Nederland die het nodig hebben. Zij worden ondergebracht bij gezinnen, die een plaatsje over hebben. Dit jaar gaat het speciaal om Franse kinderen. Het gaat om de pe riode van 12 juli tot 6 augustus of van 18 juli tot 12 augustus 1977. Misschien wilt u zich ook over een jongen of meisje ontfermen. Natuur lijk komen ze van alles tekort, maar een beetje aandacht, sympathie en schoolfransdoetal wonderen Het gaat om Franse kinderen van zes tot ongeveer 12 jaar. Alle inlichtingen worden verstrekt door mevrouw C. J. Verweij-Weekhout, Rijnlaan 179, Utrecht, telefoon 030-887442. Wilt u liever een Nederlands of een Duits kind een paar weken lekker verwen nen? Ook dat is mogelijk. CENTRALE ANTENNE „Het komt wel goed vertelde Wim Kan ons op oudjaarsavond 1976 en het lijkt er op, dat hij gelijk krijgt. Ook het centrale antenne sys teem van de wijk Rozendaal zal nu worden aangepakt en een renovatie ondergaan. Medio maart (dat duurt dus niet zo lang meer) zal het systeem '.elemaal worden doorge licht en verbeterd. Dat betekent, dat straks naast een betere radio-ont vangst ook de tv-zenders weer glas helder zullen kunnen worden ont vangen. Met Duitsland lil. Lang ge wacht, de hoop verloren, maar toch gekomen Wim Kan wist het OPEN OOG VOOR DE NA TUUR Onder het motto „Open oog voor de natuur" heeft het Instituut voor Natuurbeschermingsedukatie (IVN) een expositie ingericht achter in de winkel van boekhandel Koopmans op het Euterpeplein in Amersfoort. U vindt hier naast een aantal interes sante natuurobjekten alle uitgaven van de IVN, aangevuld met een groot aantal boeken over de natuur. Gedu rende de expositie zijn de IVN- uitgaven te koop in de winkel. De op brengst hiervan komt geheel ten goede aan het IVN. De ope ningstijden zijn: maandag van 13.30 tot 18.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. U bent welkom. DIE ANWB TOCH Enkele maanden geleden maakten verontruste Leusdenaren melding van het feit, dat ze - Van Leusden op weg naar Achterveld - plotseling te recht kwamen op de toeristische Twente-route. Als we tenminste de borden van de ANWB moeten geloven en dat doen we. Waar blijven we anders? Nergens toch? Ook de ANWB werd op de hoogte gesteld van deze onbegrijpelijke vergissing. Want je gaat er toch van uit, dat een instelling die ons dagelijks de weg wijst, wel weet wat het verschil is tussen Twente en onze zo boeiende streek. Wie had gedacht, dat de ANWB berouwvol via de E8 en rijks weg 28 naar Leusden af zou komen zakken, heeft verkeerd gedacht. Het bewuste bord staat nog steeds langs de Asschatterweg. Ze zijn bij de ANWB waarschijnlijk de weg kwijt geraakt en in Twente terecht geko men CITAAT VAN DE WEEK „Het moeilijkst vind je de weg naar de wegwijzers", schreef Wieslauw Brudzinski. P. S. Zondag 13 maart, 14.15 uur St. Aegtenkapel, 't Zand Roaring Twenties o.l.v. Reinbert de Leeuw Op het programma staan: Poulenc: „Le Bal Masqué" (1932); Hindemith: „Die Serenaden" op 35 (1925) en William Walton: „Fagade" (1922) - een satirisch declamatorium. De zangstemmen worden „ingevuld" door Lucia Kerstens, Marjanne Kweksilber en Lieuwe Visser. Toegangsprijs: f 7.501 f 6.- donateurs A.C.R. en Pas 65/ /4.50 c.j.p. en jeugd tot 15 jaar. Kaart(voor)verkoop: AMRO-bank Hier ter plaatse, Wiekslag 18, Hoeveiaken en bureau A.C.R.Zonnehof 8, Amersfoort en 13 maart v.a. 13.45 uur aan de kapel.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3