Ruud Peddemors ving „monster van Essex" Haaien in aktie in Barneveld en Leusden Impala handballers promoveren Dubbele Impala-winst mini-volleybaltoernooi Schaakclub Leusden had drukke weken Lockhorst opent seizoen Succes voor keurgroep Impala Leuke spelmiddag Impala kleuters Kaartseizoen Antilopen voorbij Demonstratie zelf verdediging ÜEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 17 MAART 1977 19 LEUSDEN/CENTRUM - Reeds enige weken gingen de geruchten als een lo pend vuurtje door het dorp. In de vijver van Essex (plan Rozendaal) moest zich een soort „monster van Loch Ness" op houden. Wat kleiner weliswaar, maar dat lag aan het feit dat de afmeting van de vijver ook maar beperkt was. Nie mand wist precies hoe het Leusdense „monster" er uit zag. Het had zich tot nu toe nog niet laten vangen, ondanks de vele pogingen, die daartoe aangewend waren. Tot zondag althans! Afgelopen zondag werd een van de tot nu toe mooiste dagen uit het nog jonge leven (op 2 april bereikt hij de leeftijd, waarop hij legaal op een bromfiets mag rijden) van Ruud Pfeddemors, Dalmatië 66, Leusden-Centrum. Inderdaad, een zoon van onze sport stichtingsvoorzitter, die evenwel niets met de onderhavige kwestie te maken heeft. Zoals vaker op zondagochtend gingen Ruud en zijn vriendje Sijmen Vasbinder naar hun visstekkie aan de vijver van Essex. Ruud is in zijn vrije tijd o.m. bezorger van deze krant. Van zijn krantegeld kocht hij onlangs een nieuwe hengeluitrusting en die bracht hem zon dag geluk. „Ik heb beet", gilde Ruud rond kwart voor elf en hij begon meteen met halen en vieren de strijd tegen zijn nog onbe kende buit. Aan het rukken en trekken te voelen zat er zeker geen katvisje aan de lijn. Na 'n tijdje begon de vis de tegenstand op tegen en weldra werd duidelijk, dat Ruud Eet „monster van Essex" te pakken had. Het bleek een kanjer van een bruine Brasem te zijn. Met de groot ste moeite kregen de jongens het dier tenslotte in het vangnet. Sijmen - tot aan zijn kmeën in de blubber - stond zijn vriend goed ter zijde. Alleen had Ruud de knoepert nooit in het gras en later in het leefnet gekregen. De lijn van 0,12 mm was ook niet sterk genoeg. Via via werden wij direct na het feit van de „wonderbare visvangst" op de hoogte gebracht. Trots als een aap (het is ook niet niks) vertelde Ruud ons het navol gende, waarvan hij vond, dat het wel iets voor de voorpagina zijn kon. Hij was ook bereid het merk van het lokvoer te noemen, maar zo commer cieel hoefde het niet. Gewoon bruin- brood had vóór de vis aan het haakje gezeten. Bijna 44 cm lang is de brasem en je vraagt je daarbij af, hoe hij (of zij) daar in de vijver is gekomen. Het schijnt nog niet zo slecht te zijn met het milieu in Leusden. Terwijl wij de brasem en de fortuinlijke hengelaar op de foto wilden zetten, werden wij bijna omvergelopen door een flinke haas, die vanuit de Ro zendaal de Middenweg overholde voor een uitstapje naar Alandsbeek West. Zo midden in de drukbewoonde wereld. Hoe bestaat het! Wat de brasem betreft: die werd later toen vele voorbijkomende wandelaars hadden kunnen zien, dat het verhaal van Ruud Peddemors niet op visserslatijn berustte, weer teruggezet in de vijver. „Eigenlijk jammer voor al de gedane moeite", vond Ruud, maar hij deed toch heel sportief afstand van de eerste grote vangst uit zijn leven. Het is maar goed, dat de vissteigertjes van wethouder J. Wagenaar, na aanvanke lijke bezwaren, er toch nog zijn geko men. Heel wat hengelsportliefhebbers hebben er al dan met met succes vele uren op doorgebracht en voor de jeugd moet het proberen een visje te ver schalken toch wel een grotere voldoe ning geven dan het ingooien van ruiten van de sportzaal. LEUSDEN/BARNEVELD - Zowel i. de Veluwehal te Barneveld als in het Leusderbad op het Burg. Buiningpark begonnen zaterdagmiddag om 16.15 uur wedstrijden, waarin Haaien van de partij waren. In Leusden betrof het een B- zwemwedstrijd met deelname van een selectie uit 14 verenigingen. Met 10 zwemmers/zwemsters verschenen de Haaien aan de start van 9 nummers en drie medailles vielen hen ten deel, hetgeen een knappe prestatie mag wor den genoemd. Angelique van Ruitenbeek werd al direct 2e in het allereerste programma-onderdeel. Haar 3.08.4 op de 200 m. wisselslag voor meisjes 0/16 was goed voor een zilveren plak. Later op de middag zwom zij in 1.18.3 de 100 m. vrije slag. Ook Max vah Holst Fellekaan èiTEMtr" van Dijk kwamen op twee nummers in actie Eerst op de 200 m. wisselslag voor jongens 0/16. Max deed dat in 2;58.4 en voor Eric werd 3.08.4 afge drukt Op de 100 m. vrij boekte Max een bijzonder succes. Hij verwierf met'zijn overwinning in 1.11.3 de gouden medaille en voor Eric was 1.19.7 op de stopwatches gezet. Op de 100 m. rugslag voor meisjes 0/10 verbeterde Gonda de Kruif haar tijd van 2.15.2 tot 1.52.7 en dat is een winst van 22.5 seconde. Ook Tonny Wesseloo ging vooruit (van 1.54 8 naar 1.51.2) op de 100 m. rug slag voor jongens O/10. In 1 53.2 zwom Olaf Hikke dit nummer. Op de 100 m. schoolslag voor meisjes 0/12 finishten Bianca Wesseloo in 1.47.5 (was 1.53.3) en Marjan Bronkhorst in 1.51.4 (was 1.52.0). Jurgen Laseur veroverde de bronzen medaille met zijn 3e plaats op de 100 m. schoolslag voor jongens o/12v in 1.48.6 (was 1.57.1) en Antoi nette v.d. Hurk verbeterde haar tijd van 1 46 8 tot 1 42 5 op de 100 m. vlinderslag voor meisjes o/14. De Barneveldse zwemvereniging de Waterkip organiseerde in de Veluwe hal een nationale zwemkamp, waarin behalve de thuisclub ook de Haaien, de Mörs "uïf Tfttswijk, deTriezenveense ZPC en de Watertrappek uit Haarlem uitkwamen Een le, drie 2e en drie 3e prijzen vielen o.a. de Leusdenaren ten deel en dat betekende maar mooi weer zeven medailles. Ondanks het feit, dat de griep de Haaien nog steeds flink te pakken had, zijn weer heel wat persoon lijke tijdsverbeteringen bereikt met als een paar uitschieters Marriëtte Leusink op de 100 m. rugslag en Marina Pastoor op de 100 m. schoolslag De Leusdense resultaten waren: 100 m. rugslag m. 0/12: Rina Herder (1.31.3) Marriëtte Leusink (1.33.3) 100 m. vrij jongens o/12: Marcel Fieseler Frans Fontein 100 m. vlindeklag m. o/14: Astrid van Ginkel (1.28.9) Marina Pastoor (1.31.8) 100 m. rugslag j. o/14: Frank Goedhart (1.30.6) Harold Hulst 100 m. vlinderslag dames: Carolien Leijdes (1.24.5) Hanneke dgn Herder 100 m. schoolslag heren: Frank v.d Hurk (2e) Enk Scholten 100 m.'vrij meisjes Ó/10: Petri Schoonbeek (3e) Halinka van Dijk (1.41.6) 100 m. rugslag jongens o/lO: Jan Kreikamp (1.41.6) Mare Hulst 100 m. schoolslag meisjes o/12: Rina Herder (2e) Marriëtte Leusink 100 m. rugslag jongens o/12: Marcel Fieseler Frans Fontein 1.29.0 1.30.5 1.29.2 1.34.5 1.28.7 1.31.7 1.29.1 1.33.2 1.22.0 1.23.3 1.19.0 1.25.0 1.38.5 1 40.0 1.38.6 1.44.8 1.37.2 1.39.1 1.42.5 1.46.2 LEUSDEN - Afgelopen zondag moes ten de dames-senioren en heren 1 se nioren van Impala-handbal promotie wedstrijden spelen inde Expohal te Hil versum. Beide teams zijn kampioen geworden in de zaalcompetitie. De heren moesten hun eerste wed strijd uitkomen tegen Olympia. Nadat Impala al snel de leiding nam met 2-0, kwam Olympia goed terug tot 2-3. Door doelpunten van Gerard Voskuilen, Arris Leyenhorst en een benutte penalty van Theo Prinsen liep Impala weer uit tot 5-3. Toch kon niet voorkomen worden dat Olympia nog gelijk kwam en de wed strijd eindigde in een stand van 5-5. De tweede wedstrijd tegen DSO werd een grote nederlaag. De wedstrijd werd beheerst door het veel sterkere DSO en werd door hen gewonnen met 11-5. Met slechts één punt uit twee wed strijden moest Impala de wedstrijd te gen hun laatste tegenstander HMS win nen. Nadat Impala ook hier de score had geopend en zelfs met 2-0 voor kwam, kwam HMS met een tegenoffen sief Impala bleef daarna steeds twee of drie doelpunten achter op HMS. Enkele minuten voor het einde van de wedstrijd kwam Impala plotseling goed t^rug. En datgene dat totaal niet meer verwacht werd door de Impala-suppor ters gebeurde: Impala kwam voor met 8-7 en wist deze stand te bewaren tot het eindsignaal van de scheidsrech ter klonk. Zodoende promoveerden heren 1 van Impala met DSO naar de 2e klasse. De dames-senioren speelden hun eer ste wedstrijd tegen Limvio Impala opende de score via een penalty en liep daarna uit tot een 3-0 stand. Limvio kwam echter terug tot 3-3. Daarna liep de strijd vrijwel gelijk. De wedstrijd- uitslag werd dan ook 5-5. De tweede tegenstandsters van Im pala, Fakt, gaven minder tegenstand dan verwacht door de speelsters van Ipi- pala. Slechts één speelster van "Fakt kon gevaar brengen door haar goede scho ten, maar dit werd al snel opgevan gen door de Impala-dames. Al met ai een wedstrijd, die beheerst werd door Impala en eindigde met 5-1 in hun voordeel. Met drie punten uit twee wedstrij den leek de kans op promotie vrij goed, maar doordat Impala de laatste wedstrijd tegen SSVU verloor, kwam hierin enigszins verandering. De da messenioren van Impala zullen name lijk aanstaande zondag een beslissings wedstrijd tegen Limvio moeten spelen, daar Limvio ook drie punten uit drie wedstrijden heeft. SSVU daarentegen promoveerde rechtstreeks door hun overwinning op Impala. Toch een re delijk handbalweekend voor Impala, door de promotie van heren 1 en een nog niet uitgestoten promotie van de dames. LEUSDEN - Zaterdag 12 maart j.l. nam de keurgroep van de afdeling gymnastiek van Impala deel aan springwedstrijden (Categorie B) die ge houden werden in ds Expo-hal te Hil versum. Aan deze wedstrijden, die georganiseerd werden door de Stichtse Turnkring van het K.N.G.V. namen in totaal 37 verenigingen met 2.500 deel- nemers(sters) deel. Ingeschreven kan worden in 2 leeftijdsklassen, nl. 10 tot en met 12 jaar en 13 tot en met 16 jaar; terwijl gewerkt mocht worden met de normale springtoestellen (kast, paard, lange mat enz.). Impala nam in de leeftijdsklasse 10 tot en met 12 jaar deel aan het kastspringen en de lange mat. Het resultaat was resp. een 2e en een 3e prijs. Hierbij moet worden vermeld dat, in vergelijking met de overige in deze leeftijdsklasse deel nemende groepen, de Impala-meisjes tot de jongsten behoorden. De groep in de leeftijdsklasse 13 tot en met 16 jaar nam deel aan de onderdelen, lange mat en paard- lengte met mini-tramp. De turnsters behaalden op beide on derdelen een zeer goed resultaat, nl. twee le prijzen. Op beide onderdelen stak deze groep met kop en schouders boven de overige deelnemende groepen uit (terwijl bij het paardspringen nog niet eens alle sprongen goed uit de verf kwamen!) Zoals één der jury-leden opmerkte, moet het voor deze turnsters mogelijk zijn volgend jaar een goed figuur te slaan bij de A-wedstjijden, waaruit blijkt dat, sinds de keurgroep werd inge steld, er nog steeds een stijgende lijn in de prestaties valt waar te nemen. Dit moet voor zowel de turnsters als de lei ding (mevr. L. Lamme en hr. G. Bloe- mink) een stimulans zijn op de in geslagen weg door te gaan. LEUSDEN/CENTRUM - Bijna 70 kleuters, zowat de gehele lichting uit Centrum en Zuid van de v.v.l.o.s. Im pala, deden zaterdag mee aan de grote spelmiddag. Deze werd in sportzaal de Meent gehouden van 13.30 tot 15.00 uur. Het was een compleet speelfeest in 10 onderdelen. Beslist niet alleen voor de kleuters; ook de zeer vele ouders op de tribune hebben genoten van het „werk" van hun kinderen. De heer E. Raayen was in de Meent het grote opperhoofd, dat met een fluitje de zaken goed in het spoor 100 m. vrije slag m. o/14: Caroline Enthoven (1.14.1) Astrid van Ginkel (1.16.8) 100 m. schoolslag j. o/14 Harold Hulst (1.38.1) Lex van Dijk 100 m. rugslag dames: Petty Vonhof (1.18.9) Hanneke den Herder 100 m. vlinderslag heren: Frank Leusink (1.11.4) Frank v.d. Hurk 100 m. schoolslag ra. o/lO: Halinka van Dijk (2e) (1.57.1) Petri Schoonbeek 100 m. vrij jongens o/lO: Jan Kreikamp Mare Hulst 100 m. vrij meisjes o/12; Marriëtte Leusink (le) Rina Herder 1.20.9 1 13.4 100 m. schoolslag j. o/12: 1.16 8 Marcel Fieseler (1 40.8) 1.38.1 Frans Fontein 1.47 4 1 37.5 100 m. schoolslag m. o/14: 1.39.6 Maaike Snijder (3e) 1.32.0 Marina Pastoor (1.46 3) 1.37.4 118 8 100 m. vrij jongens o/14: 1.24 4 Frank Goedhart (1.20.8) 1 17.6 Lex van Dijk (1 17.9) 1 17.9 1.11.3 100 m. schoolslag dames: 1.14 8 Carolien Leijdes 132.2 Maaike Snijder 1.33.0 1 55.7 100 m. rugslag heen: 1.59 7 Thijs Noordewier 1.17.2 Frank Leusink 1.19.9 1.29.1 1.44.6 De 10 x 100 rn. vrije slag estafette voor dames en heren legde de Haaien 1 14.5 af in 12 minuten 07.9 seconde. SCHERPENZEEL/LEUSDEN - Afge lopen zaterdag was het druk in de Heyhorst te Scherpenzeel. De plaat selijke volleybalvereniging Set Up or ganiseerde er van 10.00 tot ruim 16.00 uur een zeer groot mini-volleybaltour- nooi met deelname van verenigingen uit Amersfoort, Barneveld, Ede, Hoe- ve'aken, Leusden, Veenendaal, Wou denberg en natuurlijk Set Up uit Scher penzeel. De jongens en meisjes hadden hun eigen wedstrijdenreeksen en Impala speelde mee met drie jongensploegen en vier meisjesteams. Bij de jongens werd poule A door Impala 1 (met de volle winst) gewonnen vóór Set Up 2. Ook ongeslagen winnaar werd Impala 2 in poule B met op de 2e plaats Reehorst 1 De derde Leus dense ploeg werd 4e in groep C en plaatste zich niet voor de eindstrijd. Ook bij de meisjes haalden Impala 1 en 2 de finale. In poule D werden de Leusdense reserves 2e achter Wou denberg 1 en in E kwam Impala 1 ongeslagen -bovenaan Set Up 2 werd hier 2e. De Leusdense 3e en 4e ploe gen klasseerden zich niet. Een enorm succes voor de Leusdense club is, dat in beide finalepoules twee Impala teams zaten, iets dat verder alleen Set Up ook presteerde. Oorspronkelijk zouden de in de voorronden gespeelde wedstrijden meetellen in de eindcom- petitie Later niet en dat kostte Jongens 2 en Meisjes 1 van Impala de 3e plaats op de eindlijst. Verrassend was dat Meisjes 2 voor de eerste keer won van Meisjes 1 en mede daardoor kam pioen werd. De eindstand bij de meisjes was: 1 Impala 2 2. Set Up 1 3. Woudenberg 4. Set Up 2 5. Impala 1 6. Surf 1 5/4 pnt. 4'/2 pnt. 4% pnt. 4 pnt. 3% pnt. 2 pnt. Impala's Jongens 1 stak met kop en schouders boven de concurrentie uit Neem alleen maar de setpunten totalen van 157-22 in de voorronden en nog eens 111-22 in de finale-wed strijden. De grootste overwinning per set kwam echter op naam van Impala's Meisjes 3 met 25-0 en dat gebeurde allemaal in wedstrijdjes van 2x7 mi nuten De eindstand bij de jongens was 1 Impala 1 (Leusden) 8 pnt 2. SSS 1 (Barneveld) 51/, pnt. 3 Set Up 1 (Scherpenzeel) 4 pnL 4 Set Up 2 (Scherpenzeel) Z/ pnt. 5. Impala 2 (Leusden) 3 pnt (Ede) Reehorst 1 (Ède) NATIONALE KAMPIOENSCHAP 0 pnt. Gezien de vele successen van Im pala in de laatste maanden heeft de jeugdcommissie van de Leusdense ver eniging 6 teams ingeschreven voor de nationale kampioenschappen mini- volleybal 1977. Op 23 april worden de voorronden gespeeld. In de leeftijds groep 8- tot 10-jarigen vertegenwoor digen 1 jongens en 1 meisjesteam Impala en bij de 11- en 12-jarigen zijn dat 2 jongens- en 2 meisjes- ploegen. LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen za terdagmiddag werd in de gymnastiek zaal aan de Asschafterweg een instruc tieles gegeven van de nieuwe cursus zelfverdediging. Er was een ver heugende belangstelling. Huib Boersma, begeleider van de judoclub Leusden, begon de middag met het voorstellen van trainer G. Mulder. Daarna volgde een uiteenzetting over de bedoeling van de cursus en tenslotte een stevig stoeipartijtje in natura met verschillende atemi's (slagen/traptech- nieken) en een aantal bevrijdingstech nieken. Inmiddels hebben zich 12 en thousiastelingen aangemeld voor de za terdagcursus en 15 voor de lessen op donderdag. Vopr de liefhebbers van deze wijze van (nuttige) vrijetijdsbeste ding zijn nog enkele plaatsen beschik baar. De eerste les is op 19 maart in dezelfde gymzaal van 14.00 tot 15.00 uur. Daar kan ook nog voor de donder dagse cursus worden ingeschreven, evenals trouwens voor de nieuwe judo-cursus voor de jeugd van 6 tot 8 jaar. hield, waarbij hij geassisteerd werd door een deel van de gyml^iding en voorturnsters. De jaarlijks spelmiddag betekende bijna het einde van het lopende sei zoen. Eind mei is het gebeurd met de koopman en per september a s. wordt de nieuwe lichting verwacht (mevr. Yvonne Westerveld is Impala's secre taresse en bereikbaar onder 033- 42135). Opmerkelijk was, dat de kleine turnsters en turners zo ordelijk hun spelletjes deden aan de brug met on gelijke leggers, de slingertouwen, rin gen, klimhekken e.d. Een groot deel van de kinderen droeg de Impala-turn- pakjes en dat gaf een bijzonder leuke indruk. Zo groot was bij tijden het enthousiasme van de deelnemers, dat vanaf de tribune nog een paar kleuters over het afrasteringsnet op het speel veld klommen en rustig mee gingen doen. In de loop van de middag kreeg iedereen een beker limonade en aan het einde een zakje knikkers, omdat de kinderen zo goed hun best hadden gedaan. Een daverend applaus van de ouders en glunderende blikken van de uitgespeelde kinderen waren het wel verdiende loon voor de leiders en leidsters, die er een zeer geslaagde spelmiddag van hebben gemaakt. LEUSDEN/CENTRUM - De Leusden se schaakvereniging heeft weer een paar drukke weken achter de rug. Het derde team speelde vrijdag in Bunscho ten tegen En Passant 3 (bondscompeti- tie klasse 4B) en Leusden 1 moest maandag op bezoek bij Doorn/Drieber gen 2 (klasse 2B). Voorts werden'de volgende ladderpartijen gespeeld: H van Egdom - R Helmers 1-0 A v.d. Steeg - mevr. Graafland 0-1 J Kuyper - A. Rietveld 0-1 W v d Wetering - J. Sibeyn 0-1 J. de Jager - J. van Santen 0-1 H. Rijnfrank - P. Stevens 0-1 J. Beukelman - E Halkes 1-0 J Pronk - J. Tijmensen 0-1 H Kroes - J. Boemaars 0-1 J Mosterd - L de Rijke 0-1 W Schouten - mevr E Hooyer /-/ J. Lamme - A. v.d. Steeg /2-/2 J. v.d, Tang - P. Lorié 1-0 De huiscompetitie-resultaten van de laatste weken waren: Groep 1: J. v. Santen - J. Bosch v. Rosentahl 1-0 J. Tijmensen - N. Loning y-/2 J. Agterberg - J Beukelman Ó-l J. Pronk - E. Halkes 0-1 Groep 2A: H. Struiwig - A. Rietveld l/2-/ J. Boemaars - S. van Dokkum y-/2 C. Veenendaal - O. Harlaar 0-1 Groep 2B: J. Visser - L. de Rijke 1-0 B. Uneken - R. Sieswerda 1-0 R. Helmers - H. Kroes 1-0 J. Visser - P Stevens 1-0 A Wisman - G Kuiter afg. Groep 3A: F. Algoe - W. v. Wieringen 1-0 G. Jeulink - J. Roos 0-1 F. Algoe - H. van Egdom 1-0 W. v.d. Wetering - mevr. Graafland 1-0 J. Sibeyn - G. Jeulink 1-0 Groep 3B: G de Graag - G. Tigchelaar /,-/2 J. Zaal - P, Loriè f-0 J. Kuyper - J. Zaal 1-0 G. Tigchelaar - C Hooyer 1-0 J. v Garderen-G.deGraaf 0-1 Voor de 4e klasse B van de bonds- competitie won Leusden 3 j 1. vrijdag avond met 6-4 van En Passant De wed strijd werd in Spakenburg gespeeld en de persoonlijke resultaten waren: W. v.d. Wetering 0; R. Helmers 1; H. Kroes en J. Zaal A. Kuyper en P. Stevens 1; mevr. E.llooyer 1; A. v.d. Steeg 0; J. Kuyper 1 en W. Schouten 0. Oor spronkelijk zou de wedstrijd afgebro ken worden met drie hangpartijen Om een arbitrale beslissing te voor komen werd in onderling overleg e.e.a. geregeld en net als in de diplomatie gebeurt dat mét geven en nemen. Drie maal remise lag het meest voorde hand, maar dat vonden de Spakenburgers toch te weinig. Het slot werd, dat de partijen van Zaal en Kroes op l/2-/2 werden bepaald en de stugge denkar beid van een hele avond van Schouten werd opgeofferd. Niet leuk natuurlijk voor de desbetreffende speler, maar wel erg dankbaar wasvoor Leusden", dat Schouten zich sportief opofferde voor zijn vereniging en dat mag ook wel eens in de krant Inmiddels heeft Leusden 3 zich vanuit een „hopeloos" lijkende positie opgewerkt naar een zeer hoopvolle gedeelde eerste plaats i op de ranglijst! Met nog twee wedstrij den voor de boeg is de stand: 1. Bunnik 2 6 gesp. 4/2 matchpnt. 2. Leusden 3 6 gesp 4% matchpnt. Bunnik heeft 4 bordpunten meer dan Leusden, zodat een zeer spannende eindsprint is te verwachten. Bunnik- Leusden is reeds gespeeld, zodat Vrou- we Fortuna een hoofdrol kan spelen. Ook Leusden 1 speelde voor de bonds- competitie. Uit tegen Doorn/Drieber gen en zoals verwacht ging de winst mee naar Leusden, P. Karis won zijn partij en E Halkes speelde remise. J Pronk verloor en W. v.d. Laaken behaalde de helft van de winst, J. Leijdes en J. van Santen haalden hun volle punt binnen en J. Tijmensen voegde l/2 punt toe aan de score. J de Jager en J. Agterberg vonden dat te weinig en wonnen hun partij en S. van Dokkum kwam thuis met een 0. Alles bijeen werd het 6%-3% voor Leusden. Op het moment, dat wij deze regels aan het papier toevertrouwen, heeft Leusden 1 met 6% punt uit 7 wedstrij den kans op de titel volledig in eigen hand. Het kan bijna niet meer mis gaan. Uit de twee nog resterende wed strijden tegen Amersfoort 5 enMoiral (beiden aan de staart van de ranglijst) heeft de club van Joop van Santen nog maar puntje nodig en dat komt ef op 5 april in de thuiswedstrijd tegen Amersfoort 5 beslist wel uit. LEUSDEN/CENTRUM - Ook de LTV Lockhorst staat met haar nieuwe voorzitter, de heer A. Schoonbeek, aan de vooravond van het nieuwe seizoen. De eerste activiteit is het openings- tournooi op zaterdag 2 en zondag 3 april, vooral bedoeld als mogelijkheid tot contact en (event, hernieuwde) ken nismaking. De twee tournooidagen worden aaneengebreid d.m.v. het ope ningsfeest op zaterdagavond 'vanaf 21.30 uur in het eetcafé de Hakhorst aan de Noorderinslag. Op 12 april wordt begonnen aan het Dinsdagavond-Mixedtournooi (voor heen ,,echtparen"-tournooi). In plaats van de jeugdclubkampioenschappen zal van 30 juli t/m 7 augustus een (interna tionaal) tournooi voor jongelui tot 18 jaar worden gehouden. Aan de bondscoinpetities wordt door de senioren als volgt meegespeeld: In de zondag-mixedcompetitie: Lockhorst 1 i.d. overgangsklasse. Lockhorst 2 in de 3e klasse. Lockhorst 3 in de 4e klasse. Lockhorst 4 in de 5e klasse. In de zaterdag-mixedcompetitie: Lockhorst 1 in de le klasse. Lockhorst 2 in de 2e klasse. In de zondag-herencompetitie: Lockhorst 1 in de 3e klasse. Lockhorst 2 in de 4e klasse. In de zaterdag-herencompetitie: Lockhorst 1 in de 2e klasse. Voorts bestaan er zeer ver ge vorderde plannen tot deelname aan de dinsdag-districtsdamescompetitie en de woensdag-huisvrouwencompetitie. Wat de jeugd betreft is het volgende schema gemaakt: 1 team in de woensdag-jongens districtscompetitie, een A-, een C- en een E-ploeg 's woens dags in de ITA-competitie en in de zaterdagmiddag -districtscompetitie een team in de 2e, in de 3e en in de 4e klasse. Volledigheidshalve volgt hier nog de tournooikalender van de ITA: 6 t/m 12 juni: Weldam - open C en D tournooi. 13 t/m 20 juni: 't £child - open C en D tournooi. 20 t/m 26 juni: Leusderpark - open C en D dubbeltournooi. 27 juni t/m 3 juli: Randenbroek - open B, C en D tournooi. 4 t/m '10 juli- 't Stort - open B, C en D tournooi. 11 t/m 17 juli: Volta - open C tournooi. 18 t/m 24 juli: Alta - open B, C en vete- ranentournooi. 1 t/m 8 aug.: Flehite - A-inv. en open B tournooi. 8 t/m 14 aug.: Volta - Amersfoortse jeugdkampioenschappen. 29 aug. t/m 11 sept.: 't Stort - A'foortse regiokampioenschappen. 12 t/m 18 sept.: Lockhorst - open B, C en D tournooi. LEUSDEN/*CENTRUM - Wederom is gebleken, dar de prettige onderlinge ver standhouding by de Antilopen als een "rode draad" door het verenigingsleven loopt. Dat was op de 4e en laatste kaart avond van het indoorseizoen. De op komst was groot [50 deelnemers is byna de helft van het korfbal-ledenbestand 1 en plezier had men genoeg. Zelfs zy, die moeten werken als ieder ander recreëert, hadden er deugd van, zoals Heimen van Duinkerken als direc teur van de rekenkamer en zyn rcchter- en linkerhand (Rien Osnabrugge en Peel van de Hengel] die het "technische" deel van de avond verzorgden. Het was zoals gezegd de laatste kaart avond en dat zou natuurlijk gevierd moeten worden. Iedereen had prijs. Zelfs de heer Bakker bij de klaverjassers en Bert Blotenburg als jokeraar, al be trof dèt de poedels. Dat deze keer ieder een met iets naar huis ging, was voor een groot deel te danken aan Werba's schoonmaakbedrijf, een onderneming die de korfballers jaarlijks financieel wat toeschijft. Met een groot woord heet dat "Sponsor", maar de heer Barbillion (te vens "directeur' van sportzaal de Meent) is bescheiden, zolang men bij hem in de tent de ruiten niet ingooit. Bij een kaartavond hoort een uitslag en die was vrijdag als volgt: Klaverjassen: 1Marion Zwart 5005 2. Steef v.d. Braak 4913 3. Hr. W. Lourens 4887 4. Hr. A. Osnabrugge 4883 5. Mw.J. v.d. Voorde 4831 6. Hr. A. v.d. Berg 4757 7. Mw. I. v.d. Horst 4656 8. Mw. C. Bolder 4646 9. Hr. H. Mulder 4645 10. Hr. W. Osnabrugge 4641 Klaverpoedel: Hr. Bakker 3909 Jokeren: 1. Mw. W. Veltmeyer 126 2. Marian Osnabrugge 175 3. Karin Osnabrugge 180 4. Joyce Osnabrugge 230 5. Jille van Santen 305 Jokerpoedel: Bert Blotenburg 1460

Leusder Krant | 1977 | | pagina 19