Oe toekomst van het Leusdense winkelbestand lamersveldseweg/ warteweg in teken an Leusden 1200 Goed jaar voor de K.l.-vereniging „Insemine Messis" Hoogland/Leusden Meer openheid bij CML mi m DANKZIJ WERKGROEP VOORLICHTING l/ERVOLG VAN DE VOORPAGINA) Plaatselijk onderzoek CIMK goede basis voor de toekomst Afsluiting Eikenlaan blijft tot aansluiting op Rijksweg 28 Kruispunt Beaufortweg-Groene Zoom opnieuw in studie ^55 I4I Ml l98j 35. 875 895 895 >95 895 1AMERSVELD MOET FEESTELIJK MIDDELPUNT WORDEN 350 315 130 ^.ezing """ïereformeerde lond 595IET HART VAN HET OUDE LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 17 MAART 1977 iEEN EILAND ,Na de pauze beantwoordden de tide sprekers vragen, die door de iddenstanders schriftelijk waren in- ïdiend. Vooral wethouder Wagenaar eeg er een hele reeks te verwerken, it name het hoofdcentrum en de Ha- jyeldseweg vormden de kern van *agen. De wethouder had in zijn ing reeds te kennen gegeven, dat het beslist niet eens was met de me- ig, dat het nieuwe hoofdcentrum aks een groot eiland zou worden te- dden van brede verkeerswegen Hij >emde dit zwaar overdreven Eén van eeg e rgget nar ■ersvel vragenstellers noemde de Noord- inslag als oorzaak, dat Leusden een jspleten stad gaat worden, zeker als t weg wordt verdubbeld. Wethouder genaar ,,lk wil er met nadruk op dat het hoofdcentrum beslist geen eiland gaat worden. Er zullen uit stekende verbindingen zijn tussen hoofdcentrum en omliggende wijken en de wegen zullen van bescheiden om vang zijn. Er zijn veel stemmen in Leus den te horen van mensen, die tegen dubbele rijbanen zijn Ik ben er vóór, want het zou de veiligheid een enorm stuk vergroten Met verhoogde mid denbermen en een goede beplanting zou het wonen langs wegen als de Noorderinslag dan veel rustiger zijn. Ook al is dat misschien niet progressief gedacht, ik ben vóór dubbele rijbanen". Hij voegde er aan toe. dat de gemeente er alles aan zal doen om de veiligheid zo groot mogelijk te maken. HAMERSVELDSEWEG ,,Het is een illusie te denken, dat een uitbouw van het winkelbestand langs de Hamersveldseweg en Zwarteweg de bouw van een hoofdcentrum overbodig zou maken. Er is in de eerste plaats geen ruimte en de mensen die er nu wonen, zullen er waarschijnlijk niet graag weg willen Over de afsluiting van een deel van de Hamersveldseweg ter hoogte van het toekomstige hoofdcentrum, kan ik alleen maar zeggen, dat dit alleen in overleg met u - middenstanders - zal gaan" De Hamersveldseweg als sfeervolle verbinding tussen Biezenkamp en Hoofdcentrum zag de wethouder op korte termijn niet zo zitten.Ik hoop, dat in de toekomst een dergelijke funktionele verbinding zal groeien U kunt er over meedenken", zei hij. G. S is overigens tegen uitbreiding hier van de middenstand De afsluiting van de Burgemeester de Beaufortweg heeft - volgens vra genstellers - ook gevolgen gehad voor de omzet van de kwekerijen. Gevraagd wordt om een andere op lossing. Wethouder Wagenaar: „De afsluiting van die weg is inderdaad wel een groot probleem. Het is een gevaarlijk kruispunt geworden voor mensen, die hier niet bekend zijn, terwijl de Leusdenaren zelf met veel behendigheid ,,de weg toch nemen". Het gemeentebestuur komt binnen afzienbare tijd terug op deze zaak". De isolatie van de Biezenkamp (paal tjes en bielzen) bleef vooral voor de Biezenkampwinkeliers een doorn in het oog. Gevraagd werd de afsluiting van de Eikenlaan voor doorgaand verkeer op te heffen Wethouder Wagenaar was daar geen voorstander van, temeer omdat die afsluiting voornamelijk was gericht tegen het gebruik van de Eiken laan als sluiproute. „Zodra de aan sluiting op Rijksweg 28 via Middenweg en Noorderrandweg gereed is, zal de afsluiting worden opgeheven", be loofde hij. Overigens gaf hij wel toe, dat de plaatsing van de bielzen in de Eiken laan toendertijd is uitgevoerd, in verband met de bezwaarschriften tegen de Biezenkamp Een enquête onder de bewoners heeft nu uitgewezen, dat het grootste deel vóór handhaven van de afsluiting is. Wanneer een uitspraak van de Kroon te verwachten is, wist wethouder Wa genaar niet precies te vertellen, maar de zaak is wel in een stroomversnelling terechtgekomen. „Drie maanden gele den hebben we bezoek van ambtenaren van het ministerie gehad, die alle bescheiden inzake de Biezen kamp hebben opgevraagd en dat is meestal wel een teken, dat er schot in de zaak komt" Er is veel belangstelling voor het hoofdcentrum, vertelde de heer Wage naar tot slot „Merkwaardig genoeg zijn daaronder maar weinig Leusdense middenstanders". Op dit moment zijn er ruim vijftig aanvragen bij het gemeen tebestuur binnengekomen voor winkel ruimte in Leusden. De middenstanders hoeven niet bang te zijn voor onbetaalbare prijzen in het hoofdcentrum. Wethouder Wage naar: „Dankzij het feit, dat de toekom stige projektontwikkelaar van het hoofdcentrum een samenwerkingsove reenkomst met de gemeente dient te sluiten, kunnen wij dit allemaal zelf in de hand houden" Het is overigens niet be kend, wie het hoofdcentrum tot ontwik keling gaat brengen. Zoals bekend zullen verschillende projektontwikke- laars worden uitgenodigd om op basis van het programma van eisen met een plan te komen De bevolking krijgt in de uiteindelijke keus een belangrijke stem. De Leusdense middenstanders - die donderdagavond voor een niet onbelangrijk deel aanwezig waren (de zaal was vrijwel bezet) - hebben nog wel hun twijfels over verschil lende zaken, maar zoals de sprekers reeds naar voren hadden gebracht: de basis voor een goede samenwer king is gelegd. Voorzitter Hendriks van de organiserende winkeliersve reniging De Rozendaal sprak dan ook aan het slot van de bijeenkomst Voor het geval het hoofdcentrum niet tijdig gerealiseerd kan worden heeft de gemeente Leusden een plan voor een nieuw noodwinkelcentrum klaar liggen zijn tevredenheid uit over het slagen van deze voor de Leusdense mid denstand belangrijke avond en overhandigde beide sprekers een at tentie. de redaktie) ,,v iUSDEN/CENTRUM - Dinsdagavond organiseerde de werkgroep „Aan- ng" van de Stichting Leusden 1200 een speciale avond Voor bewoners ,de Hamersveldseweg en een deel van de Beaufortweg en Zwarteweg. van aankleding van de bijeenkomst was de bewoners warm te maken een feestelijke aankleding van hun straat tijdens de viering van het 1200 bestaan van Leusden. Architect J. den Hartog was reeds zeer inventief geweest en het voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg was dan ook Tijk behangen met allerlei tekeningen en schetsen met suggesties hoe allemaal zou kunnen. Doel van dit alles is in ieder geval om naast de Iteiten van de werkgroep Aankleding ook de bewoners zelf te aktiveren. iel de opkomst niet zo heel erg groot was (er was diezelfde avond ook bijeenkomst van Leusdense middenstanders over de viering van isden 1200), heeft de avond toch aan haar doel beantwoord. De aanwezige iners van het oude hart van Leusden waren op zich enthousiast over de ngedragen ideeën en verschillende van hen hebben de taak op zich geno om hun eigen buurt te gaan aktiveren. De bijeenkomst stond onder Ing van Ben Muller, lid van de Werkgroep Public Relations van Leusden terwijl de heer J. C. Th. Kuijpers, vice-voorzitter van de stichting de iwezigen welkom heette. Deze betreurde het, dat niet iedere bewoner van Hamersveldseweg aanwezig was, maar hoopte, dat desondanks het lusiasme groot zal zijn. PRIJZEN VOOR DE LEUKSTE AANKLEDING Voor de leukste aankleding van huls en tuin zal de stichting Leusden 1200 prijzen ter beschikkinv stellen. Een deskundige jury zal zich hierover gaan buigen Verdere suggesties voor een historisch verantwoorde aankleding: grote ramen met vuren, donkerbruin latwerk verdelen in een zogenaamde roedeverdeling, horren en beschilderde rolgordijnen voor de ramen aanbrengen, ouderwetse oliepitjes voor de ramen en de ingang van de tuinen van ouderwetse poortjes voorzien. Ook de tuinen kunnen natuurlijk feestelijk worden „aangekleed" Onder andere door een fantasierijke verlichting. de eerder genoemde straten last zullen ondervinden van geluid en autoverkeer. Dat is nu eenmaal niet te voorkomen en wij hopen, dat u het zult aanvaarden, Een feest vieren zonder geluid is nu eenmaal onmogelijk Er wordt een grote feestmarkt gehouden, een lunapark, er zal een grote burgermaaltijd worden georganiseerd, muzikale rondgangen zullen plaatsvinden en de feestweek zal worden afgesloten met een groots op gezette braderie Kortom er zal ge luidshinder zijn. We hopen, dat u mee zult doen aan het feestvieren en zo niet, dat u voor deze ene keer enige hinder zult tolereren. We doen een beroep op WOORDVOERDERS Verschillende aanwezigen hebben zich beschikbaar gesteld om als woordvoerder voor een bepaald ge bied te gaan fungeren. Zij zullen pro beren om ook de bewoners, die niet aanwezig zijn geweest op deze bij eenkomst, enthousiast te maken voor de viering van het twaalfhon- derdjarige bestaan van Leusden. Zoals het dnlu uitziet, zal dit enthou siasme beslist aanwezig zijn. (VAN DE REDAKTIE) HOOGLAND/LEUSDEN - De K.l.- vereniging „Insemine Messis" Hoogland-Leusden heeft een goed jaar achter de rug. Dat werd gekon- kludeerd tijdens de jaarvergadering, die deze vereniging vorige week donderdag hield in degrotezaal van 't Ros Beyaart in Leusden. Er was een zeer grote belangstelling van de zijde van de leden voor deze bijeenkomst, die door voorzitter J. G. Lagerweij werd geleid. Door de droogte van de afgelopen zomer waren de uitkomsten iets lager, maar dit kan mede het gevolg zijn ge weest van het vroegtijdig aanbieden van de tochtige koeien om zoveel mogelijk de tussenkalftijd te verkorten, wat evenwel de mogelijkheid niet uitsloot, dat de drachtigheid per eerste insemina tie daardoor werd verlaagd. De belang stelling voor de kunstmatige inseminatie was in het afgelopen jaar weer goed merkbaar, aldus het jaarverslag van in- seminator J.E Gvd Broek, die overi gens een deel van zijn werkzaamheden over heeft gedragen aan de heer A. Gv d Wee, die in zijn plaats de taak van hoofdinseminator zal gaan vervullen Voor inlichtingen kunt u bij hem terecht (03493-1307). De heren C J vanMiddelaarenG.C. Voorburg werden tijdens de bestuurs verkiezing bij acclamatie herkozen Beide heren komen uit Hoogland Het inseminatiegeld werd vastgesteld op. 25,- (was 22.-) per koe (hierboven" komt dan nog 4% btw) Uit het overzicht van de laatste vijf jaren, blijkt, dat de groei van de ver eniging doorzet. Was het totaal aantal inseminaties in 1972 11.641in 1976 was dat 14.570. Het aantal leden ten opzichte van 1975 is gestegen: van 347 tot 356. Na de eerste KI werd in 1976 68,4% van de koeien drachtig, een vermindering van 1,3%, mede een gevolg van de droogte. De resul taten van de vereniging ten opzichte van alle Kl-verenigingen in de provin cie Utrecht zijn beslist goed. Stond de vereniging in 1975 bovenaan ten aanzien van deze resultaten, in 1976 werd een tweede plaats bereikt, 1,3% beneden de K.l -vereniging van IJs- selstein/Montfoort. die op de eerste plaats eindigde Na afloop van het zakelijke gedeelte van de vergadering, volgden twee lezin gen De heer De Boer, medewerker van de Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren, gaf een toelichting op de K.I.- technischeaspekten, terwijl deheer Van Gent, inspekteur van de-Nederlandse Rundvee Stamboek de'Utrechtse fok stieren onder jfdejpqp,' n^rpi. Tot slot werden de inseminatoren bedankt voor het behaalde resultaat en de heer v. d. Broek voor het opstel len van het jaarverslag.Meegedeeld werd nog, dat er op 22 april een stie renkijkdag is op de beide K.I.- stations te Bunnik, waarna voorzitter Lagerweij de geanimeerde vergade ring sloot. GEZELLIGHEIDS PAVILJOEN EESTELIJK HART De heer Roggenkamp, lid van de Srkgroep, ging uitgebreid in op het tel van de werkgroep aankleding. Het ^00 bedoelm9 dat deze werkgroep be- LLU ''P233™231 z'Jn b'Jde aankleding van »t dorp tijdens de feesten rond fisden 1200 Vooral het oude hart Hamers veld zal in de feestweek j»< gedaanteverandering ondergaan. f* A J:-Hamersveldseweg vanaf de Noor- [Jü «inslag, de Zwarteweg tot ongeveer 0 w ïfé ,,De Swartesteegh", de burg. saufortweg tot de woning van de heer Iïntink en natuurlijk het terrein rond de lezenkamp zullen feestterrein zijn. De 5er Roggenkamp: „Je kunt met dit ge- ed natuurlijk enorm veel leuke dingen 5en en sommige ervan zullen ook jnnen worden betaald uit het toch wel gerkte budget van de stichting, maar ïel zal afhangen van de zelfwerk- l&mheid en het enthousiasme van de awoners zelf. Daarom is deze verga- ëring uitgeschreven Om juist aarover van gedachten te wisselen in I/OCt echtsalf'l tref bouw n lezi J,,De 1 gï^lkom LEUSDEN - Op donderdag 24 maart s. hoopt D.V Ds. C. den Boer, uit igeningen, voor de afdeling van de iref. Bond te Leusden, in het Jeugd- aan de Ooievaarshorsterweg lezing te houden over: ,De voldoening door Christus", ivang 8 uur. Iedereen is hartelijk ftkom. TOLHUIS, SCHAAPSKOOI Ter hoogte van het huis van dr. Lan- tink is een echt Tolhuis gepland Dit tol huis (uiteraard met tolhekken) zal iets weergeven van die oude sfeer van eeuwen geleden. Bovendien kan deze tol uitstekend fungeren als afsluiting van de weg op momenten, dat dit in verband met de feestelijkheden nood zakelijk wordt geacht De oude schaapskooi, langs de kant van de weg, komt terug. En wel bij het gemeentehuis, waar het plantsoen voor het gemeentehuis volledig wordt inge richt met schaapskooi, schapen en een bruggetje over de vijver, aldus de heer Den Hartog. TOEGANGSPOORTEN Bij de toegang van de Hamersveld seweg bij de Noorderinslag èn op de Zwarteweg ongeveer ter hoogte van de Swartesteegh komen toe gangspoorten, die het oude Leusden gaan markeren en tevens het feestter rein enigzins afbakenen, Ook deze poorten kunnen worden gesloten voor doorgaand verkeer, indien dit nodig is in verband met de feestelijkheden. KOEKBLIKKEN OP PALEN De werkgroep Aankleding van de stichting Leusden 1200 heeft in totaal 250 koekblikken en bijbehorende palen beschikbaar. Deze zullen gratis worden uitgereikt aan de bewoners van de Ha mersveldseweg, Beaufortweg en Zwar teweg binnen het eerder genoemde gebied. Het is de bedoeling dat deze koekblikken op de palen worden gespij kerd en worden voorzien van bloemen, waardoor de straten een extra fleurige aanblik op zullen leveren. De heer Den Hartog, die allerlei zaken in tekeningen had verwerkt, vroeg bijzondere aandacht voor het zo genaamde gezelligheidspaviljoen, dat op de „schapenweide" tussen Rabo bank en de „Swartesteegh" wordt ge- projekteerd. Dit gezelligheidscentrum zal hoofdzakelijk bestaan uit ,kraal- vormige' nederzettingen met rieten be dekking. zodat de qezelliqheid zoekende Leusdenaar ook op regen achtige feestdagen z'n natje en z'n droogje kan krijgen in prettige sfeer. ILLUMINATIE Van de zijde van de stichting Leusden 1200 zullen verschillende markante panden langs Hamersveld seweg en Zwarteweg van een illu minatie worden voorzien. In kombinatie met op eigen initiatief verlichte woningen en tuinen, kan de Hamers- veldseweg/Zwarteweg tijdens de feestweek van 6 tot en met 11 juni 's avonds in één grote feérieke lichtzee veranderen SCHANDPALEN, UITHANGBORDEN Verder zullen op het „feestterrein" enkele schandpalen worden opgesteld voor allerlei nuttige doeleinden, terwijl de bewoners van de Ha mersveldseweg. Zwarteweg en Beau fortweg wordt gevraagd om zoveel mo gelijk hun woning te voorzien van ou derwetse uithangborden, waarop hun beroep, hun afkomst of hun naam wordt uitgebeeld. Bij de werkgroep aankleding zijn tientallen grappige en historische voorbeelden aanwezig, GELUIDSHINDER Tot slot van de bijeenkomst werd een beroep gedaan op alle betrokken be woners om enige clementie te tonen tijdens de feestweek. Ben Muller: „Het is natuurlijk onvermijdelijk, dat tijdens de feestweek vooral de bewoners van (Van de redaktie). LEUSDEN - Vrijdag 11 maart jl. ver gaderde het C M L (Coórdinatieteam en werkgroepen) in de raadszaal van het Gemeentehuis. Het onderwerp van deze vergadering was de brief die de werkgroep Voorlichting op 28 januari aan het Coördinatieteam aanbood. De inhoud van deze brief, die wij reeds in de Leusder Krant van 3 maart uit gebreid weergaven, behelsde 5 vragen betreffende. 1. De openbaarheid 'van het C.M.L - gebeuren. 2. Het 4 maal per jaar bijeenkomen van het Coördinatieteam met alle bestaande werkgroepen. 3. Het aan de werkgroepen verstrekken van notulen van de verga deringen van het Coördinatieteam. 4. Het richting geven door het Coórdi natieteam aan het C.M.L., vooral waar het met name de volgende zaken betreft: a. Hoe de burgerij te activeren bij het C.M.L. b. Hoe komt het C.M.L aan nieuwe leden. c. Welke projecten kan het C.M.L ter hand nemen. 5. De vraag naar de visie van het Coör dinatieteam op het C.M.L., namelijk als een Comité Milieuzorg of als een ïn- spraakorganisatie. VOLMONDIG „JA" OP ALLE VRA GEN De voorzitter wethouder J. Wa genaar opende als gebruikelijk de ver gadering met een welkom aan de aan wezigen. Hij zei nogal nijdig te zijn ge weest over de stijl van de brief van de werkgroep Voorlichting. Maar de „kri tiek en vraagstelling zijn to the point, daar niet van." De discussieschets uit 1975, een schema betreffende de opbouw van het C.M.L. werd nog eens onder ieders aandacht gebracht. De heer Wagenaar merkte op dat de plaats van de werkgroep Voorlichting in deze schets achteraf fout blijkt te zijn. Deel neming aan het werk van de werkgroep Voorlichting door de voorlichtingsamb tenaar van de gemeente, is achteraf niet juist en wordt nu verworpen Deze ver keerde visie van het Coördinatieteam op de plaats en taak van de werkgroep Voorlichting is volgens de heer Wage naar de oorzaak van de steeds terugke rende wrijvingen met de werkgroep Voorlichting, Ingaande op de vragen in de nota van de werkgroep Voorlichting gaf de voor zitter de volgende antwoorden 1. De vergaderingen van het Coördina tieteam mogen en kunnen door één af gevaardigde per werkgroep worden bij gewoond. 2. De verslagen van de vergaderingen van het Coördinatieteam zullen aan de werkgroepen-voorzitters worden toe gestuurd. Hiermede is inmiddels gestart. 3 Vier maal per jaar komen het Coör dinatieteam en alle werkgroepen samen. 4. Tweemaal per jaar (voor- en najaar) zal een grote publieke C.M.L.- vergadering worden gehouden. Via per- spublikaties, uitnodigingen etc. zullen de burgers van Leusden worden uitge nodigd. 5. Mocht een werkgroep een aparte vergadering met het Coördinatieteam wensen, dan zal het steeds mogelijk zijn. 6. De openbaarheid kan niet worden betracht waar het huishoudelijke zaken betreft, omdat daarin snel moet worden gewerkt. Verder is het C.M L.-gebeuren een publieke zaak en zal in open baarheid geschieden. (Dit als antwoord op een opmerking van de heer Vos, voorzitter van de werkgroep Milieu zorg). 7. De drie deskundigen die als burgers zitting hebben in het Coördinatieteam büjven hun funktie van waarnemer bij de werkgroepen uitoefenen. 8. Het Coórdinatieteam wil 1 of 2 public relation-deskundigen in het team opnemen onder andere om de problemen van ledenwerving en bevol kingsparticipaties op te lossen. Al deze voorstellen van het Coördi natieteam als antwoord op de vragen in de discussienota van de werkgroep Voorlichting werden unaniem door alle werkgroepen aangenomen. WERKGROEPEN VRIJ, COÖRDI NATIETEAM AANZETGEVENf) Sprekende over de taak van het Coördinatieteam stelde de voorzitter met nadruk vast dat het Coördi natieteam geen „directie"-funktie be kleedt. „Iedere werkgroep moet vrij en autonoom kunnen optreden. Daaraan hecht ik grote waarde." Mevrouw Engelen (werkgroep Voor lichting) stelde vast dat het terecht af wijzen van een dirigerende funktie nog niet hoeft te betekenen dat een stimule rende, initiërende funktie van het Coórdinatieteam niet geboden is. „Het Coördinatieteam spreekt immers zelf van een stimulerende, aanzetgevende funktie." De voorzitter zei begrepen te hebben dat het Coördinatieteam, dat erg veel werk verzet, teveel binnenskamers blijft. Het zal in de toekomst meer aan dacht aan die stimulerende en aanzet gevende taak moeten schenken. Aldus de heer Wagenaar. De heer Peddemors (werkgroep Be stemmingsplannen) vroeg zich toch af of het Coördinatieteam niet beter kan worden samengesteld uit de voorzitters van de werkgroepen. Voorzitter Wagenaar antwoordde hierop dat, hoe voortreffelijk de C.M.L - mensen ook zijn, er diverse noodzake lijke disciplines ontbreken. Naast de voorzitter, secretaris en raadslid, hebben ook drie burgers in het Coördi natieteam zitting: Iemand die verstand heeft van chemie en onderwijs, iemand die alles weet van lichamelijke opvoe ding en iemand die deskundig is op het gebied van de financiën. De wethouder stelde uitdrukkelijk dat deze drie burgers zijn gevraagd om hun kennis en noemde andere motieven on juiste insinuaties.' Als dan ook nog de werkgroep- voorzitters in het Coórdinatieteam zouden plaatsnemen dan wordt de groep veel té groot „Ondanks alle ne gatieve kritiek werkt deze struktuur tamelijk goed". Gebruik makend van een adempauze benadrukte de heer Reichert, de dienende taak van het Coördinatieteam. INSPRAAK EN MILIEUZORG Verder merkte de voorzitter nog op tijdens regelmatige kontakten met an dere gemeenten gekonstateerd te hebben dat inspraak een erg moeilijk „gegeven" is. Het feit dat het C.M.L. haast vier jaar bestaat en erg veel goede dingen heeft gedaan, vatte hij op als een compliment. Tijdens de rondvraag bracht de heer Boerma de laatste vraag in de discussienota ter sprake: „Ziet het Coördinatieteam het C.M.L. als een Comité Milieuzorg in de gemeente Leusden of uitsluitend als een inspraakorganisatie ten behoeve van de gemeente?" De voorzitter antwoordde met een heel duidelijk antwoord: „Allebei". Wel was hij van mening dat de werk groep Bestemmingsplannen in eerste in stantie een veel te zwaar stempel op het geheel heeft gedrukt. Hij voorziet wel licht in de toekomst dat de werkgroep Bestemmingsplannen haar werkzaam heden in de vorm van ad hoe- werkgroepen zal gaan verrichten. Ieder ad hoe-werkgroep houdt zich dan bezig met één speciaal milieuprobleem, dat dikwijls met ruimtelijke ordening te maken zal hebben. Men beschikt reeds over een lijst met 21 onderwerpen die voor dergelijke ad hoc-werkgroepen in aanmerking zouden kunnen komen. De heer Boerma zei hierop een gevaar te zien in het ontstaan van een soort „tweede gemeenteraad". De heer Boerma signaleerde nog dat de samenstelling van het Coördinatie- team met werkgroepleden en de voor gestelde public-relation-menscn (totaal ongeveer 11 personen) net zo groot zal zijn als de vroegere stafgroep ep wellicht net zo onwerkzaam. De voor zitter stelde dat dat niet het geval zqil zijn, omdat de motivering om deel tè nemen aan de vergaderingen van het team nu veel bewuster tot stand Is ge komen, terwijl de vroegere stafgroep misschien wat willekeurig was samen gesteld. Na het vaststeHeff" van een vergadering van het Coórdinatieteam met de werkgroep Voorlichting op 24 maart a.s. sloot de voorzitter deze kon- struktieve C.M.L.-vergadering.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5