Grote zaterdag op bazar vrijdag en P.P.R.-lijsttrekker Ria Beckers bezoekt Leusden op zomerreces Vereniging vraagt bloed-donors Dinsdag weer voorlichting Montessorischool Veel belangstelling voor open huis bij „Pinkeltje" Kroon's Supermarkt na interne verbouwing weer heropend „LISIDUNA MOBIEL!" Geanimeerde jaarvergadering EHBO Burgerlijke stand Gemeente Leusden I LEUSDER "KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS LEUSDEN - In het kader van de kampagne voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 25 mei a.s., zal Ria Beckers op woensdag 30 maart a.s. de regio Eemland bezoeken. En zij komt ook naar Leusden. Het programma ziet er als volgt uit: Ria Beckers wordt s middags om 14 45 uur in Amersfoort met PPR- busvervoer opgehaald en komt om 15 00 uur aan in Leusdens winkelcentrum De Biezenkamp. Daar zal van gedachten gewisseld worden over de groei van Leusden- Centrum, de problemen die zich daar bij voordoen en vooral de voorwaar- LEUSDEN - Geboren: Ewoud, z.v. S. Kamphorst en A T. Veldhoen (Wal- stro 23), Pieter, z.v R van den Burg en W. Schimmel (Arnhemseweg 78); Johannes Hubertus, z.v. J. A T. W. Pouw en C- J. M. J. Ophoven (Hegge- rank 15); 23 febr. te Amersfoort: Onno Jorn, z.v G van Capelleveen en B. L. Ockeloen (Rozengaarde 9); 24 febr. te Amersfoort Johan Kristian, z.v. J. C. van den Hoven en C J. M. Kooi]man (Hamersveldseweg 41); 27 febr. te Amersfoort: Bülent, z.v. C. Turhan en Yoldemir fLaapeerseweg 12); 24 febr. te Amersfoort: Dennis, z.v A. L Boogaard en E Pama (Landweg 193); 2 mrt. te Amersfoort: Jasper, z.v. J. J. van Krieken en B. J. Meijering (Grienden 261; 26 febr te Amersfoort: Léonie Lamberta Hendnka, d.v. R. Scheuter en L. J. Groen (Asschatter- weg 95); 5 mrt. te Amersfoort. Stefan Rogier, z v H. J. Dekker en H. Hum mel (Kon. Julianalaan 67); 5 mrt. te Amersfoort: Bas, z.v. B. Lansdorp en B. L M Dekker (Weesboom 101; 6 mrt. te Amersfoort Cornelis Micnel, z v. J. van Putten van R. van Wijk (Schutterhoeflaan 33); 7 mrt. te Amers foort: Haike, z.v P. M. J. A. Hane- Weekenddiensten In het plan „De Rozendaal" zijn begin deze week de straatnaambord jes verwijderd. Niet door verniel zuchtige Leusdenaren, maar door de gemeente. De reden van deze aktie is gelegen in de slechte kwaliteit van de straatnaambordjes. De namen van r de Europese gebergten werden als- (Van de redaktie) P LEUSDEN - ..Lisidunahof" organi seert op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart een grote bazar met veiling in het kader van de aktie „Lisiduna Mo biel", waarover we een maand geleden uitgebreid schreven. Hoewel we natuur lijk weten, dat niemand het is ver geten, doen we op deze plaats nog graag - namens Lisidunahof-een beroep op u. Niet alleen om op één van die dagen (of op beide) naar de Lisidunahof aan de Bavoortseweg te komen voor een bezoek aan de bazar, maar ook als u zelf wat voor de bazar hebt in te brengen. Er zal een veiling worden gehouden van grotere spullen Aan alle scholen en aan de partikulieren in Leusden wordt langs deze weg verzocht om allerlei spullen voor de veiling af te maar slechter leesbaar. Vandaar dat de gemeente de bordjes terug stuurde naar de fabrikant. Deze kan aan de bordjes echter weinig verbe teren en zal daarom nieuwe gaan vervaardigen. Ondertussen moeten we het doen met de houten bordjes, waarvan de foto er één toont. siaan. uok boeken, platen, posters, schilderijtjes en dergelijke worden graag ingewacht. Er zal een grote ten toonstelling worden gehouden van zelf gemaakte dingen, die te koop worden aangeboden, waarmee een vaste in de bezigheidstherapie al drie maanden lang doende is. Er komt een plantenkraam, waar allerlei stekken kunnen worden ge kocht Misschien willen de Leusdense kwekerijen ook enkele planten beschik baar stellen voor deze stand! Er zal een jamkraam zijn, waar men jams kan kopen, die door de medewerkers van de therapie tezamen met vrijwilli gers uit Leusden, zelf zijn gemaakt. En natuurlijk komt er een grabbel ton, en een poffertjes- en limonade- tent, en zal er een rad van avontuur zijn. Vrijdag van 9.30-20 00 uur; zater dag van 9 30-17.00 uur DONDERDAG 24 MAART 1977 13 LEUSDEN/CENTRUM - Het is weer bgna gebeurd met de koopman, pardon met Prins Ajakkes, althans voor wat betreft dit carnavalsseizoen. Zaterdag avond was hjj nog het grote middelpunt op het Haifvastenbal van de Gouden Klomp in het Ros Beyaart en op de elfde van de elfde in bet a.s. najaar zullen wy wel zien, wat het gaat worden. Komt Ajakkes dan in de W.W. of tekent hy misschien nog een jaartje by? Laten wy daar nog maar niet aan denken. Hy is nu met zgn Adjudant, de Vorsten, de Raad van Elf, de Freule en de Hofdames op welverdiend zomerreces en President Sjef Kng'f neemt de praktyk zolang waar. Het eerste gevolg van dit alles is - Ajakkes blyft koopman - dat deze week reeds de margarine met drie cent en de koffie met circa twee kwartjes in prys zijn gestegen. Wat die koffie betreft: wij spraken een goede kennis uit Brabant, die beslist meende, dat hij zonder koffie niet lang in leven kon blijven, maar dat spul werd zo duur, dat hij overgestapt is op pils. Het was wel even wennen me Amstel en Hein... aan het ontbijt en tussen de middag, maar dat het tegenviel is zeker niet waar! Nu weer terzake. Waard Vis ser van het Ros Beyaart heeft ons niet rechtstreeks maar via-via verweten, dat carnavalshappenings. Welnu, dat was zaterdag niet het geval. Het was minder druk dan op voorgaande feesten, dat is waar. maar bijzonder gezellig. Hij en zij uit Leersum waren er ook, evenals de trouwe bezoekers uit Schiedam en het prinselijke gezelschap was, op Vorst Piet na, weer helemaal compleet. "De kleding was vrij" stond in het programma en dat gold blijkbaar ook voor de Prins en zijn makkers. Even hebben wij gedacht aan een misverstand met de stomerij, maar dat was het niet. Men prefereerde gewoon een wat luchti ger kleding. Toch kon je de leden van de Raad van Elf - met in elke hand een glas pils - er goed tussenuit pikken. Niet minder dan drie orkesten - het geld kon niet opl - verzorgden de muzikale ge luidjes. Tot 22.00 uur de "Vestingsto rens" uit Wijk bij Duurstede en "Les Donjons" deden het uitstekend tot het de Prins ging vervelen en hij de heren naar huis zond en de eveneens uit Wijk bij Duurstede komende "Otto's" (met rugnummers op hun borst) annonceer de. Deze kruising tussen een Beiers boc- renorkest en een jagerskwartet slingerde klassieke carnavalsschlagers als Rose- marie en de Oude Sint Jan kwistig de zaal in en richtte zich in het bijzonder tot oud-adjudant Gijs v.d. Hoef met de naar huis toe te gaan". Het muzikale succes werd compleet met het optreden van de "Hotsknotsstom- pers" (niet uit Wijk bij Duurstede maar uit Dorestad) een onvervalste rock and roll-combinatie onder vrijwillige leiding van de eerder genoemde Gijs v.d. Hoef en met zang van Prins Ajakkes in eigen persoon. Wij staan er nu nog verbaasd van, hoe dit illustrere zestal zoveel la waai kon produceren. Wie nog niet doof was, kon het zaterdag worden. Onder tussen ging het hossen en klossen ge woon door alsof er niets aan de hand was en wie daar geen zin meer in had, wierp zich enthousiast op de polonaises. "Op het scheiden van de markt leert men de koopman kennen" is een oud gezegde, dat op dit laatste carnavalsfeest van het seizoen weer opgang maakte. Als aller laatste in de lange rij der geridderden, maar als enige op dit slotbal, werd Uw verslaggever nog in de adelstand verhe ven en wel in de enige echte Orde van Prins Ajakkes en aan de stralende kraal oogjes van de prins te zien, meende hij zijn complimenten aan het adres van onze krant echt. Wij kunnen weer met vertrouwen de toekomst tegemoet. Af gelopen zondagavond om exact 18.43 uur is officieel de lente begonnen en over ruim twee weken is de Vastentijd weer voorbij en elke dag komen wij dichter bij LEUSDEN - Vorige week donderdag hield de EHBO - vereniging afdeling Leusden haar jaarvergadering in het Ros Beyaart. Voorzitter J. Smal kon van een redelijk goede opkomst spre ken, toen hij de vergadering opende: naast zes bestuursleden gaven 24 leden acte de presence. De verslagen van de secretaris en de penningmeester werden met algemene stemmen goedgekeurd. De penning meester sloot zijn boekjaar af met LEUSDEN - Op dinsdag 29 maart a.s. zal vanaf 20.00 uur in de Boerde rij „Groot Krakhorst" weer worden voorgelicht over de Montessori basis school die in augustus a.s. zal star ten. Ook diegenen die zich een al gemeen beeld over het Montessori- een batig saldo, maar na aftrek van de lopende rekeningen zal daar niet veel van overblijven. Vandaar dat aan de leden van de EHBO een verzoek zal worden gedaan mee te willen werken aan een huis-aan-huis aktie met een kollekte voor de plaatselijke afdeling en het verzamelen van nieuwe bloed donors voor de volgende bloedplasma- avond. Verder zal de mogelijkheid worden onderzocht om bij en in openbare ge- onderwijs willen vormen, zijn van har te welkom. De kernpunten van het Montessori-denken zijn: - elk kind is actief en niet passief; - elk kind heeft een eigen individuali teit en heeft een opéénvolging van karakteristieke fasen in de ontwik keling; bouwen een lijst van EHBO-ers(sters) op te (laten) hangen in verband met snelle eerste hulp Ook zal er een brief naar de Sportstichting Leusden worden verzonden, waarin wordt ge wezen op het bestaan van de EHBO- veremging en op de mogelijkheid en wenselijkheid om mee te doen aan de opleiding tot EHBO-er. Verder wordt de mogelijkheid onderzocht om een bui tenoefening te gaan houden De vereni ging zal ook aktief meewerken aan Leusden 1200. ^ïjdens de bestuursverkiezing werd voorzitter Smal en secretaris J.C. van Dijk herkozen. Mevrouw Herder en de heer J. Blom trokken zich terug tut het bestuur Voor hen in de plaats kwamen mevrouw N. van Holst-Pelle-_ kaan en de heer A. Grit. Na de pauze werd een lezing met dii'j gehouden over de eerste hulp aar 'erkeers-slachtoffers en wat daar allemaal bij komt kijken. Voorzitter Smal kon tot besluit terugzien op een geslaagde en geanimeerde jaarverga dering - kinderen verschillen wezenlijk van volwassenen. Het streven van een Montessori leid(st)er is erop gericht om het kind zelf gangmaker van zijn leerproces te maken door spontaan bezig te zijn met het materiaal en - minstens zo belangrijk - met z'n medeleerlingen. De onderlinge hulp werkt niet alleen in de hand dat de geholpene daar ple zier van heeft, maar is ook voor dege ne die helpt een stimulans voor de eigenwaarde. De voorlichtingsavond zal bestaan uit drie onderdelen Allereerst zal een docente van de Montessori-opleiding te Rotterdam. Nora Rozemond, ingaan op de integratie van de kleuterschool met de basisschool Met deze inte gratie wordt de laatste tijd in het natio nale onderwijsbeleid geéxperimen- teerd, maar ze bestaat in de praktijk al zeer lang bij Montessorischolen. Ook zal mevrouw Rozemond ingaan op het bekende feit dat bij het Mon- tessorisysteem de individualiteit van het kind sterk centraal staat. Zij zal erop wijzen dat dit niet uitsluit dat de kinderen toch zeer veel werken in groepen Dit wordt o m in de hand gewerkt doordat er op een Montessori school kinderen van meerdere leeftij den in dezelfde groepen zitten e:i de ouderen de jongeren kunnen helpen bij hun werkjes Na de inleiding van ongeveer drie kwartier volgt er discussie, waarna het bestuur zal mededelen hoe de ontwik kelingen zijn met de basisschool. De plaats van de school wordt vermoe delijk aan de Noorderinslag naast de 4e openbare basisschool; er komen twee noodlokalen voor de basisschool en 2 voor de kleuterschool Op de basis school kunnen kinderen geplaatst wor den voor het le tot en met het 4e leerjaar Na een korte pauze kan men zich laten voorlichten over de Mon tesson-methode aan de hand van het leermateriaal dat döor Montessorilei- ders uit Amersfoort zal worden uitge legd. Het bestuur hoopt op een grote op komst van toekomstige ouders en ge- interesseerden den die aan zo'n uitbreiding gesteld moeten worden. Daarna zal een korte rit door Leus den-C volgen die. zo ligt het in de bedoeling, zal uitmonden in een ge sprek met de mensen die nu nog wo nen waar straks de nieuwbouw van de tweede fase en het hoofdcentrum gaan komen. Wat Ria Beckers daarbij bijzonder interesseert is hoe er aan het wel en wee van juist deze mensen is gedacht. Want het gaat immers om mensen! Om ongeveer 16.00 uur zal het bezoek eindigen zoals het begon: met de PPR- bus terug naar Amersfoort maaijer en B. E. A. M Bastiaansen (Esdoornhof 22); 8 mrt. te Amersfoort: Geertruida Bernardina, d.v. J. W Kerkhof en O. M. B. Kooijman (Kor noelje 51); 8 mrt. te Amersfoort: Ke- rensa Gwendolyn Bernadette, d.v. W. Hekhuis en T. J. Klein (Waterhoen 5); 8 mrt. te 's-Gravenhage. Natasja, d.v G J. van der Lee en H Boersma (Rietgors 13). Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: 2 mrt. R Wenj en H. T. van den Berg; 11 mrt. J. van Loenen en J B G. Houtveen Overleden: 2 mrt Willem van Gin- kel. 66 jr 5 mrt.. Jacobus Klaui, 85 jr.; 5 mrt Wilhelmus van Roomen, 66 jr.; 7 mrt.: Magdalena Johanna Jorna, 94 jr 26 febr te Amersfoort: Teuntje Valkhof, 51 jr., 2 mrt. te Amersfoort Nicolaas Brouwer, 74 jr. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 17 maart werd er in de onlangs van start gegane peuterspeelzaal „Pinkeltje" open huis gehouden. Van vier uur tot half vijf stonden de deuren wagenwijd open voor iedereen die eens een kijkje wilde nemen of informant wenste. Dat er veel belangstelling is voor de peuterspeelzalen in onze gemeente bleek ook hier weer, want ook deze nieuwste speelzaal voor de kleintjes (gehuisvest in Kinderland aan de Centrumweg) draait al op volle toeren. Onder de belangstellenden onder meer wethouder W. van Zandbrink. (Foto). LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst. Boersema-Koch. Lantink- Verhage, Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar ARTS dr. L. Koch Kon. Julianaweg 5 Achterveld tel 03425-1222 Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14 uur Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag morgen 8 uur De patiënten van huisarts J. van Nieuwkerk, Galicie 41, telefoon 033- 44541 kunnen elk weekend bij hem te recht Spreekuur zaterdag- en zon dagmiddag 14 00 uur. APOTHEEK: apotheek Leusden, Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 uur tot 18 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 uur tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18 uur. WIJKVERPLEGING Zr. Laudy Burg de Beaufortweg 4 Leusden/C tel 033-42081 In de week volgend op dit weekend heeft zr. Laudy avonddienst b.g g tel 033-40818 VERLOSKUNDIGE Mevr. Brink-Bruin Borgesiuslaan 26 Amersfoort tel 033-15272 b.g g tel 22000 (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Vorige week don derdag werd roon's supermarkt in het winkelcentrum De Bieshaar in Leus den/Zuid na een interne verbouwing weer voor het publiek heropend. Bo vendien is het filiaal van de PTT weer voor het publiek geopend. Zoals bekend was Leusden/Zuid tijdens de interne verbouwing van de supermarkt eventje: verstoken van postfaciliteiten. Op d foto: het interieur van Kroon Super markt.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15