Stichting Leusden 1200 enthousiast bezig met voorbereiding van feest ONDANKS FINANCIËLE ONZEKERHEID A „Geen sprake van onenigheid binnen het Stichtingsbestuur" Sponsoring nog niet erg op gang gekomen Balonnenfestijn op koninginnedag Grote Sport en Spel- manifestatie Tuinenwedstrijd Kostuumwedstrijd I200 VOORZITTER VAN G00L: IP m 3^4 FORMULIER VOOR DEELNAME AAN DE TUIN WEDSTRIJD LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 24 MAART 1977 STICHTING LEUSDEN 1200 postbus 1200 leusden (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - De voorbereidingen voor de viering van Leusden's 1200-jarig bestaan, zijn in volle gang. En dat niet alleen: iedereen is laaiend enthousiast en tal van mensen hebben zich ingezet bij de nogal omvangrijke organisatie, die een dergelijk feest nu eenmaal met zich meebrengt. Toch worden er ook wanklanken gehoord, zo bleek ons tijdens een gesprek, dat wij hadden met de heer Van Gooi, voorzitter van de Stichting Leusden 1200. Die wanklanken bestaan dan vooral uit uitspraken van mensen, die van mening zijn, dat verschillende delen van de gemeente niet of niet voldoende bij de feestviering zijn en worden betrokken. ,,Een individueel stuk wrevel", noemde de heer Van Gooi dit. „En niet terecht. Er zijn bijvoorbeeld Achter- velders geweest, die het stichtingsbestuur hebben verweten geen overleg te hebben gepleegd met de Achtervetders over het feest. Dat is onjuist, want het eerste wat we gedaan hebben is praten met het Feestcomité Achterveld over de mogelijkheden en bovendien zitten verschillende Achtervelders in het stichtingsbestuur en de werkgroepen. En al die Achtervelders zijn erg en thousiast aan het meedenken over de plannen." Een eveneens gehoorde klacht is het feit, dat tijdens de feestweek vrijwel alle festiviteiten plaats zullen vinden in de kom van Leusden Centrum, in het oude hart van Hamers- veld. De heer Van Hooi: „Dat is logisch, dachten wij. Wil een feest optimaal worden gevierd, dan is concentratie ervan een eerste uitgangspunt. En wat is een geschiktere plaats dan het oude deel van Leusden? Dat neemt echter niet weg, dat ook de andere kernen festiviteiten kunnen organiseren. Achterveld bijvoorbeeld zet haar Tour de Junior in het teken van Leusden 1200 en zo zijn er wel andere voorbeelden te bedenken. Kortom: het motto van het feest is „Jong en oud reikt elkaar de hand" en daér moet naar gestreefd worden. Onder leiding van Bertie Jagers komen de eerste deeltjes van het te breien herdenkingskleed voor Leusden 1200 gereed. Wat dat motto betreft heeft de heer Van Gooi nog wel een opmerking Jk hoor steeds verhalen over wijken, die bezig zijn om een geheel eigen pro gramma voor de feestweek op te Het blijven verhalen, want offi- niets of niet vèel aan de stichting ijédeeld, maar ik zou er toch op lën wijzen, dat aktiviteiten in de ^[en zoveel mogelijk in sa- jwerking met het Stichtingsbestuur iden moeten worden georganiseerd. Als er teveel plaats vindt in de wijken, dan ondergraaft men niet alleen het motto van het feest (iedereen blijft op het eigen stekkie inplaats van naar een gezamenlijk ontmoetingspunt te gaan), maar bovendien lopen we dan de kans, dat geen van de aktiviteiten tijdens de feestweek ten volle tot hun recht i komen, omdat er teveel tegelijk wordt georganiseerd. Ik moet er bovendien op wijzen, dat het stichtingsbestuur bereid is om - indien èr voldoende geld aan wezig is - bij te dragen in de kosten van een festiviteit, maar dan moet dat wel tevoren bij de stichting zijn aan gevraagd en moet alles in overleg met de stichting tot stand komen Het zou jammer zijn als er doublures ontstaan door onvoldoende overleg Overigens is het pas in juni zeker of er geld is om een bijdrage te geven aan festiviteiten van verenigingen, die dat aangevraagd hebben FINANCIËLE ZEKERHEID ON- De Stichting leeft nog steeds in'finan- ciële onzekerheid. Dat komt doordat het met de sponsoring nog niet zo goed loopt. Er zijn wel verschillende be drijven, die hun medewerking hebben toegezegd, maar vooral van de zijde van de Leusdense bedrijven loopt het nog niet storm De heer Van Gooi: ..Ik geloof, dat dit ook komt, omdat men denkt in sponsor-bedragen van dui zenden guldens. Dat is natuurlijk een fijn bedrag om te ontvangen, maar we zijn ook blij met elk klein bedrag. Want vele kleintjes maken weer één grote, nietwaar? Ook bijdragen van particulie ren zijn welkom (nr 33.59.10 300 - Ra bobank Leusden t n v de stichting Leusden 1200, gironummer bank 278135)." Hoewel de gemeenteraad van Leus den een garantie van 40.000,— heeft gegeven, is het stichtingsbestuur toch van mening, dat het feest zichzelf moet bedruipen. Eén van de middelen om dat te realiseren is de sponsoring en een andere de verkoop van de munten Hoewel die muntverkoop de stichting een heel eind in de goede richting kan helpen, zijn de kosten voor het organi seren van het feest groot. De heer Van Gooi: Ik sta versteld van de kosten. Honoraria artiesten, aankleding dorp, bijdragen in andere festiviteiten: het kost handen vol geld, en dan zijn we nog niet eens royaal. Daarom dan ook dat extra beroep op het bedrijfsleven van Leusden om bij te dragen. Samen moet het ons lukken om er een hoogte punt van te maken, waar nog ..eeuwen" over wordt gepraat." GERUCHTEN it Mill „Het Is heel merkwaardig", aldus de heer Van Gooi, „dat - terwijl zowel het stichtingsbestuur als de ver schillende werkgroepen heel en thousiast bezig zijn met de voorbe reidingen - eigenlijk zonder enige wanklank - telkens weer de geruchten de ronde doen, dat er bin nen de organisatie van Leusden 1200 steeds meer ruzie is. Ik weet niet welke kwaadwillenden deze ge ruchten steeds weer verspreiden, maar ik verzeker u, dat het tegendeel waar is. Ondanks het feit, dat we ei genlijk te weinig voorbereidingstijd hebben, is het enthousiasme groot en wordt er door de werkgroepen veel gepresteerd in zeer korte tijd. Daarbij komt, dat ook het grootste deel van de bevolking erg enthou siast en spontaan reageert, zodat wij erg tevreden kunnen zijn en het feest met optimisme tegemoet kunnen zien." OPTOCHT Tijdens de viering van Leusden 1200 zullen ook verschillende onbekende -«»!« KnnrJKAftncrhiptAn De historische optocht tijdens de feestweek belooft - als iedere toezegging om mee te doen wordt ge honoreerd - een enorm evenement te worden De heer Van Gooi. ,,Als ik, wat ik nu weet, achter elkaar ga zetten, krijgen we al een optocht van een enorme lengte En we staan nog maar aan het begin. Men is enthousiast be gonnen met de voorbereidingen Als ik het moet geloven, zou de stoet nu al een paar kilometers lang zijn Dat brengt het gesprek op het feit. dat vooral uit de kernen Leusden/Zuid en Achterveld mensen van mening zijn, dat de optocht ook door hun dorp moet komenDat is natuurlijk geen haalbare kaart", aldus de voorzitter van de stich ting. „Stel, dat de stoet inderdaad zo lang wordt als wat nu wordt verwacht, dan is het verkeerstechnisch niet moge lijk om die optocht door de verschillende kernen te laten gaan Bovendien zou het veel teveel tijd gaan kosten Om over de verkeerschaos nog maar niet te spreken OPROEP AAN DE WIJKEN De voorzitter van de Stichting Leusden 1200 doet een dringende oproep aan de wijken en wijkvere- nigingen. „Ik zou die mensen in de eerste plaats willen vragen om alles zoveel mogelijk in overleg met de stichting te organiseren en dan in beperkte mate, zeer zeker tijdens de feestweek. We moeten er samen voor zorgen, dat de feestweek zelf een optimaal succes wordt. Dat kan alleen als iedereen meewerkt. Daarnaast is er natuurlijk de mogelijkheid voor de wijken om vóór en nè de feest week eigen evenementen te orga niseren in het kader van Leusden 1200. Maar we zouden de integratie-gedachte van het feest Anrlarnrauan olc olLo Ufiilf OQn Naam- Adres: Plaats/wijk Afmetingen tuin: Ligging van de tuin; zuid, noord, oost, west Voortuin/achtertuin/zijtuin doorstrepen wat niet van toepassing is. GEEFTLJ ZICH OP ALS JURYLID? Vul dan alleen onderstaande gegevens in. Naam: Adres: Plaats/wijk: geeft zich op als jury-lid voor de tuinkeuring tijdens de feestweek van Leusden 1200. DEZE BON ZENDEN NAAR: de Heer H Schipper, Koolzaadland 1Leus den/Centrum. mini-feestweek gaat organiseren tijdens de feestweek zélf. Vereni gingen, die overigens iets willen organiseren en een bijdrage in de kosten verwachten, kunnen die bijdrage alleen maar ontvangen, als de aktiviteit bij de stichting is gemeld. Het zal van de opbrengst van sponsoring en muntenakties afhangen, hoe groot de bijdrage kan zijn. Waar ik de wijken wel toe wil op roepen is het feestelijk aankleden van hun eigen wijk. Dat kan metv.v/envou- dige middelen gebeuren. De werkgroep „Aankleding Dorp" kan daarin nuttige adviezen geven Zij heeft verschillende ideeën beschikbaar." PRESENTATIE OP KONIN GINNEDAG Natuurlijk gaat de stichting Leusden 1200 ook op koninginnedag iets organi seren. En dat wordt (in samenwer king met de Oranjevereniging Leus den) een groots balonnenfestijn Alle Leusdense kinderen worden in de ge- ipnpnhpid aesteld om hieraan mee te de aandacht, die is besteed aan het onderhoud van de tuin. Belangrijk bij de beoordeling is ook de bereikte harmo nisatie en kleurencombinatie van bloe men, bloeiende planten en heesters Aanwezige zwembaden, vijvers of zitkuilen zullen slechts in de jurering be trokken worden, indien blijkt dat zij door eigen huisvlijt tot stand zijn gekomen. De tuinen zullen in twee verschillende categoriën worden verdeeld: tuinen kleiner dan 20 m2 en tuinen groter dan 20 m2 Voor de twee verschillende ca tegorieën zullen elk vijf prijzen beschik baar worden gesteld. Van de firma Fi sons werd reeds een toezegging ont vangen voor een aantal kunstmest- strooimachines voor kleinere tuinen. De firma Eurofleur stelt twee hoveniers be schikbaar voor de instructie van de jury en om behulpzaam te zijn bij de eindju rering Twee drie weken voor de feestweek zullen de tuinen worden beoordeeld Voor de wedstrijd kunnen voortuinen, achtertuinén en zijtuinen worden ingeschreven. Uitgesloten van de wedstrijd zullen zijn de leden van het Stichtingsbestuur, leden van de werk groep Algemene Zaken en juryleden. De uitslag van de tuinwedstrijd zal zijn op maandag 6 juni. ASSISTENTIE- BIJEENKOMSTEN WERKGROEP KLEDIJ Op deze bijeenkomsten kunnen de inwoners van Leusden assistentie en adviezen krijgen van de werkgroep kle dij van de Stichting Leusden 1200 voor de vervaardiging van historische kledij: Dinsdag 29 maart 20 00 uur Leusden-C. Kantine Zwarteweg. Dinsdag 19 april 20.00 uur. Achterveld, Raadszaaltje Achterveld. Dinsdag 26 april, 20.00 uur, Leusden- Zuid, Openb Basisschool 't Palet Donderdag 5 mei, 14.00 uur: Leuscieri-Cehtrum, Kantine £warieweg. -- Dim dag 10 mei, 20 00 uur Leusden- Zuid Openb. Basisschool "t Palet. Dinsdag 17 mei, 20.00 uur: Achterveld, Raadszaaltje Achterveld Dinsdag 24 mei, 20.00 uur. Leusden- Centrum, Kantine Zwarteweg. Uiteraard is iedereen vrij de avonden te bezoeken die hij wil en wordt geens zins verlangd, dat men slechts in eigen woonkern de assistentieavonden be zoekt. De werkgroep kledij wil naar vermogen iedereen in zijn problemen bijstaan en de helpende hand reiken. Het is echter geen kwestie van met de stof en het patroon aan komen dragen en dan verwachten, dat de jurk of pak door de werkgroep zal worden gemaakt. De bijeenkomsten duren maximaal twee uur. De bezoekers wor den geacht zelf materialen als spelden, garen, stof, etc. mee te nemen PATRONEN gaan doen en bovendien zijn er aardige prijzen aan verbonden Van de zijde van het Stichtingsbestuur zal een dele gatie op die dag naar Soestdijk gaan om zich tijdens het défilé te presenteren. TUINWEDSTRIJDEN Door de werkgroep Algemene Zaken van de Stichting Leusden 1200 zal er in het kader van de feestweek een tuin wedstrijd worden georganiseerd voor de inwoners van de gemeente De opzet daarbij is om iedereen - ook de man met de kleine beurs - in staat te stellen deel te nemen Daartoe zal tij dens de jurering geen rekening worden gehouden met de geïnvesteerde gel den. Dit om te voorkomen dat met behulp van ingehuurde krachten of door een overdaad aan ingekochte planten de prijzen slechts bereikbaar zouden zijn voor degene, die er meer geld in kunnen steken Tijdens de jurering zal vooral worden gelet op originaliteit, de verhouding tus sen dode en levende materialen, het gebruik van levende materialen als bo men, heesters, planten en bloemen en Afgelopen week zijn de eerste ge drukte patronen gereed gekomen en gedistribueerd onder de volgende middenstanders: Fa. Lieshout Leusden-Centrum, Fa. Terpstra Leusden-Zuid, Fa. Wijntjes Achter veld en fa. Van Ravenhorst Stouten- burg. Bij deze vier winkeliers zijn bijna duizend patronen van de ver schillende jurken en pakken voorra dig. Zij kunnen u ook adviezen geven voor de verschillende stoffen. Tijdens de feestweek en tijdens de historische optocht, die op de sluitings dag van de feestweek staat gepland, zullen de leden van de werkgroep kledij de historische kleding die gedragen wordt, beoordelen. Er zal gejureerd worden in drie ver schillende categorieën: het fraaiste paar, de fraaiste volwassene en het fraaiste kind Leden van het Stichtings bestuur Leusden 1200 en leden van de werkgroep kledij zullen van deelname zijn uitgesloten. Gelet zal worden of de kledij historisch verantwoord is, uitvoe ring, afwerking en indien de kleding niet historisch verantwoord is (hetgeen een ieder natuurlijk vrij staat) hoe orgineel men te werk is gegaan. De bekendma- Balonnenfestijn op koninginnedag. king van de prijzen en prijsuitreiking zal plaatsvinden in de week van 20 juni. SPORTAKTIVITEITEN Gedurende de feestweek Leusden 1200 zal er ruime aandacht worden besteed aan de sport. Het doel daarbij is tweeledig. Enerzijds de sportaktiviteiten van de plaatselijke verenigingen in te passen in het feestgebeuren en de burgerij de kans te geven aktief hieraan deel te nemen, anderzijds de inwoners van Leusden kennis te laten maken met voor Leusden onbekende sporten. Door de Sportstichting Leusden was reeds eerder overwogen voor Leus den een Sport/Spel aktie te organi seren. Dit initiatief is nu ingepast in de aktiviteiten van de werkgroep Sport van de Stichting Leusden 1200. De Sport/Spel aktie houdt in, dal zo veel mogelijk verenigingen in Leusden de inwoners in staat stellen om met de voor hun sport gebruikelijke attributen een kleine sportieve prestatie te verrich ten. In totaal hebben reeds 24 sportver enigingen hun medewerking toegezegd. De uitvoering van Sport/Spel zal voor Leusden-Centrum en Leusden-Zuid plaatsvinden op het Burgemeester Buiningpark en voor Achterveld op het Kerstens Sportpark. De deelnemende verenigingen zijn: de Schietvereniging Leusden, de Schiet vereniging Ons Genoegen, Tafelten nisvereniging T.T.C.L., Avantie gym nastiek, Avantie volleybal, Avantie badminton, korfbalvereniging Antilo pen, zwemvereniging de Haaien, Sport Real, ijsclub Zwanenburg, tennisvereni ging LTV Leusden, tennisvereniging Eemelaar, schaakvereniging Leusden, badmintonclub Leusden. biljartvereni ging Leusden, hockeyclub Leusden, voetbalvereniging Achterveld, voetbal vereniging Roda, crossvereniging Leusden, biljartvereniging B V. '75, Impala gymnastiek. Impala volleybal, K.P.J en rijvereniging de Singels. Verwacht wordt dat jong en oud aan dit spel zal meedoen Voor elke vereni ging, die men bezoekt en waar men aktief meedoet ontvangt men een stempel op een deelnemerskaart. Bij een minimum aantal van 8 stempels ontvangt men dan een erelint Het spelschema voor Sport/Spel is: Achterveld vrijdagavond 10 juni van 19.00-21.30 uur. Zaterdag 11 juni van 9.00-11.30 uur. Leusden Centrum en Leusden Zuid donderdag 9 juni van 19 00-21 30 uur en zaterdag 11 juni van 9 00-11 30 uur ONBEKENDE SPORTEN Buiten de Sport/Spel-aktiviteiten zijn er een aantal demonstraties van voor Leusden onbekende sporten. Tijdens de feestweek zullen demonstraties worden gegeven in handboogschieten zowel voor de validen als de invaliden bond, worstelen, 'teakwondo en hon- dendressuur. Tevens zal er een rugby wedstrijd tussen ploegen uit Culemborg en Amersfoort, een voetbalwedstrijd tussen oud internationals en een com binatie van Roda en voetbalvereniging Achterveld worden gehouden en zullen de Nederlandse Kampioenschappen Schieten die op 5-6-7-12-13 en 14 mei in Leusden worden gehouden in het teken staan van Leusden 1200. PRESTATIELOOP Op zaterdag 4 juni, de openingsdag van de feestweek, zal er 's middags een prestatleloop wor den georganiseerd door de K.P.J. voor |ongeren, over 1 kilometer en voor ouderen over 3 kilometer. Deze prestatieloop zal het karakter van een stratenloop krijgen. Hij wordt geheel binnen de bebouwde kom gehouden over (iets- en wandelpaden en door wegbermen. Hondendressuur tijdens de feestweek.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5