igrariërs bespraken in ichterveld Buitengebied-O' Halfvastenbal besloot geslaagd Achtervelds leut-seizoen Aktie Geuldal Nederlaag voor Achterveldse voetbaldames AMIVEDI Uw bakker doet 'n duit in het zakje Hans v. d. Hoven Jaarvergadering ABTB met dia's Hartweek van 28 maart tot 3 april met kollekte Leerzame KPO-avond Sportclub bestuurders! Filmmiddag Blijhof Opknapdag Blijhof Jaar vergadering PJGU Behoud Limburgs landschap s.v. Achterveld PREDIKBEURTEN Win een weekend in het Geuldal... BROOD VAN UW ECHTE BAKKER - 'N NATUURMONUMENT LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 24 MAART 1977 ACHTERVELD - Daar door de ge meente Leusden het „Bestemmingsplan buitengebieden Oost", ter inzage is ge legd, werd door de landbouworganisa ties A.B.T.B. Achterveld, A.B T.B. Ha- mersveld, U.L.G. Leusden e.o. en C.B.T.B. Amersfoort e.o. op dinsdag 15 maart een vergadering belegd in Ons Gebouw te Achterveld voor alle leden van deze organisaties. Ongeveer een 100 tal leden waren op deze avond pre sent. Na een kort openingswoord door ACHTERVELD - Nadat de Achter- veldse KPO afdeling in dit seizoen reeds verschillende avonden had ge- organiseert die ontspanning bracht- ten, was het donderdag 17 maart een ernstige avond. Door Pater Heck- man uit Arnhem werd een lezing gehouden over „Normen en Vormen". Pater Heckman begon zijn inlei ding over de verandering in het ge zin, kerk en maatschappij De da mes werd gevraagd of zij de eers te vragen uit de oude catechismus nog kenden. Het bleekdat de meeste het rijtje nog wel konden opzeggen. Dat kan haast ook niet anders, want vroeger werd je ingeprent dat je het uit je hoofd moest leren. Of je de inhoud nu wel of niet begreep, daar werd niet zozeer bij stil ge staan Bij de vraag of de2e gods- dienst door de jeugd nog werd ver- ÏMgd gaven de dames allen een ne- 'Bief antwoord. Pater Heckman bracht j&ar voren dat door de verandering In-en van de maatschappij ook gods dienst is veranderd. Het geestelijke leven is aangepast aan het lichame lijke. Vroeger werd- er nimmer over het lichaam gesproken, alleen de ziel was belangrijk Het lichamelijk tot elkaar aangetrokken zijn van man ACHTERVELD - Het Achterveld- se dames elftal moest zondag de strijd aanbinden tegen de dames van Minerva De Achterveldse kiepster T. van Wester en de speelster Elly Smink waren niet van de partij Zij werden vervangen door M. Burgwal in het doel en M Baas als links back. Een plaats die voor beiden wel vreemd was Achterveld deed de aftrap en probeerde al direct om de Minerva- verdediging onder druk te zetten. Dit ging echter niet zo heel gemakke lijk. De eerste 20 minuten van de eerste speelhelft beheerstte Miner va de wedstrijd Zo werd het al heel vlug 0-1 voor Minerva en vijf mi nuten later was het 0-2 Het werd zelfs 0-3 Dank zij een ongelukkige terugspeel - Jeugd: Uitslagen zaterdag 19 maart: Junioren: Achterveld Al - Roda Al 1-3 Achterveld A2 - Spakenburg A2 3-1 Hoogl veen BI - Achterveld BI 11-0 Limvio Cl - Achterveld Cl 2-4 Achterveld C2 - IJsselm.v. C2 2-5 WZA C5 - Achterveld C3 2-0 Pupillen: Roda Dl - Achterveld DJ 0-0 Limvio D2 - Achterveld D2 1-0 De Glind Dl - Achterveld D3 2-0 IJsselm v El - Achterveld El 1-0 Limvio E2 - Achterveld E2 1-1 Achterveld E3 - Soest E4 3-2 Programma zaterdag 26 maart: Junioren: Amf Boys Al - Achterveld Al 15 00 KVVA A3 - Achterveld A2 16 15 Achterveld BI vrij CJVV Cl - Achterveld Cl 12.45 Hoogland C2 - Achterveld C2 15.00 Achterveld C3 - KVVA C3 13.45 Pupillen: Achterveld Li - Spakenburg Dl 12.00 Hees Dl - Achterveld D2 13.00 WZA D5 - Achterveld D3 13 00 Achterveld El - Baarn El 13.00 Amf. Boys E2 - Achterveld E2 13.00 Achterveld E3 - Amf. BoysE4 13.00 de heer van den Hengel, voorzitter van de A.B.T.B. Hamersveld, die deze avond de leiding had werd het woord gegeven aan Ir. I.A.S. Fischer van het Landbouwschap. Door de heer Fischer werd een inleiding en een uitleg gegeven over het bestemmingsplan bui tengebieden Oost. Hij vond dit plan een zeer goed plan en gaat nog verder in op de belangen, die hier voor de agrariërs spelen. Verder wees de heer Fischer waarop men zeker moet letten bij de tot vrouw, is in de samenleving het mooiste wat er kan zijn, zei Pa ter Heckman en hij haalde enige voor beelden aan om te laten horen, dat men niet alleen het zielsleven heeft maar zich ook door het lichaam tot de andere levenspartner aangetrok ken voelt. Verder werd het gezinsleven met de jeugd besproken. Hierbij bracht de pater naar voren dat voorlich ting en gesprekken voor kinderen zo belangrijk kunnen zijn. Ook het sa men op vakntie gaan van jongen en meisje kwam ter sprake en de gro te problemen die daardoor kunnen ontstann. Het praten met mensen uit je omgeving over hun problemen kan ook een heel gunstige invloed hebben, vooral als het over problemen gaat waar jezelf ook al eens mee te ma ken hebt gehad. Pater Heckman kreeg vele vragen te beantwoorden. Het kerkbezoek, de eucharistieviering en alles wat daar mee samenhangt werd uitvoering be sproken Ook, nu er geen of zeer 'weinig priesters meer komen, het werk door een leek te doen over nemen. Pater Heckman zag wat dat betreft de toekomst niet. somber is Er is op dat gebied talent genoeg volgens hem ,,Wat een spreker is die man", was deze avond zeker goed op zijn plaats. Mevr. van Wieringen dank te na afloop pater Heckman dan ook hartelijk voor de zeer leerzame avond. bal van een Minerva verdedigster werd de stand 1-3. Deze speelster speelde de bal hoog terug op haar kiepster Daar deze echter wel wat ver voor haar doel stond ging de bal over haar heen en rolde zo het doel binnen. Jammer dat direct daar op W de Goeren uit een voorzet van L Kerkhof de bal tegen de lat van het Minerva doel kopte Nog voor de rust werd de stand 1-4 j In de tweede speelhelft ging het heel wat beter met Achterveld Het middenveld werd meer bezet wat tot gevolg had dat Minerva zich wel iets terug moest trekken. Toen L. Kerk hof de stand op 2-4 bracht werd er wel gedacht dat Achterveld het weer ging maken. Minerva liet het echter zover niet komen. Een snel le uitval van die zijde en het werd 2-5. Hoewel Achterveld de moed niet liet zakken en er van alles aan pro beerde te doen lukte het niet meer. Vlak voor het eindsignaal werd de stand nog 2-6 Zo kregen de Achter veldse dames na drie achtereenvol gende overwinningen weer een neder laag te slikken Ondanks deze nederlaag gaat men zondag 27 maart toch weer vol goe de moed naar DWS '71 Aanvang om 10.00 uur. ACHTERVELD - De volledige "kop" boven deze aankondiging zou moeten zijn: de strijd der Leusdense sportclub bestuurders om de lichtverzilverde bo kaal op marmeren voet met/zonder dek sel, beschikbaar gesteld door de Sport stichting Leusden. Welgeteld 21 woor den en dus alleen maar kans op moei lijkheden met de zetterij als wij dit voor zouden schrijven. Wij doen het dus niet, maar ondertussen weet U wel, wat de achtergrond is van de bijeenkomst op a.s. zaterdag in Piet van Uhm's Achter bestudering van de kaart. In de zaal waren kaarten op gehangen, die door alle aanwezigen be keken kunnen worden. Er wordt echter wel aangeraden toch de kaarten die bij de gemeente ter inzage liggen te gaan bekijken, omdat die gekleurd zijn en men er veel beter uit wijs kan worden. Vanaf het beginstadium van het plan tot heden is er heel weinig aan veran derd. De heer Fischer wijst er nogmaals op dat het een goed en ver antwoord plan is. Wel is er het een en ander veranderd in verband met de wa terwinning Amersfoort. Door middel van tekeningen wordt het een en ander duidelijk gemaakt. De aanwezigen worden er wel opgewezen dat er nu wel degelijk rekening moet worden gehou den deze gebieden met uitbreding van bedrijfsgebouwen e.d. Vooral omdat het plan nu verdeeld is in een agrarisch gebied, een agrarisch gebied met land schappelijke waarde, een agrarisch ge bied met grote landschappelijk waarde, natuurgebieden, bos en de tuinbouw. Bij de bestudering van dit plan is heel belangrijk, dat de kaart goed wordt be keken en dat men op de hoogte is van de voorschriften waarin ondergebracht de begripsbepalingen, de algemene bepa lingen en de overgangsbepalingen. Op duidelijk en zeer humoristische wijze werd de uitleg door de heer Fischer ge geven. Hij bracht naar voren hoe men er rekening mee moet houden, dat als men een tweede bedrijfswoning of gebouw ACHTERVELD - Donderdag 24 maart а.s. zal in de koffiekamer van Ons Gebouw de jaarvergadering van de ABTB afdeling Achterveld worden ge houden. Aanvang 20.00 uur. De na volgende agenda zal worden afgewerkt: 1. Opening. 2 Mededelingen. 3. Notulen ledenvergadering 11 februa ri 1977. 4. Jaarverslag secretaris. 5. Jaarverslag penningmeester. Verslag kaskommissie. 7 Benoeming nieuw lid kaskommis sie. 8 Rondvraag Na de rondvraag zal door de heer J. M. Schouten een serie dia's worden vertoond met als onderwerpen: „Oude kijk op Achterveld" en „Kleurrijk 300 jaar parochiefeest". Twee onder- ACHTERVELD - In 1977 zullen onge veer 12.000 mensen Nederlanders in de eerste vijftien minuten na het optreden van een hartaanval overlijden. Zij maken deel uit van de ruim 20.000 door de aandoeningen van de kransvaten om het hart. De totale tol aan sterfgevallen t.g.v. alle hartziekten tezamen was in 1976 ongeveer 52.000 De Nederlandse Hartstichting vraagt in haar jaarthema 1977 vooral aandacht voor de strijd tegen de acute hartdood. Voor de 12.000 Nederlanders, waarvan men zich moet afvragen of er niet wat meer hulp mogelijk zou zijn gedurende dat eerste kwartier. De ervaring heeft geleerd, dat de patient en zijn omgeving doorgaans te laat reageren op de voor tekenen van hartinfarct. Daarom wil de Nederlandse Hartstichting opnieuw een aktie voeren om iedereen vertrouwd te maken met de voortekenen van het har tinfarct. Daarmee kan al veel worden gewonnen. Ook worden er maatregelen bepleit om bepaalde beroepsgroepen - gedacht wordt aan politiemannen en brandweerheden - te trainen in de tech niek van de hartmassage - mond op LEUSDEN/CENTRUM - Zoals elke laatste woensdag van de maand, wordt er ook woensdag 30 maart film middag gehouden in het clubgebouw van Blij hof. De film wordt twee keer gedraaid, om half twee en om half vier. De entree is voor leden f 1- - voor niet- leden f2,-- veldse Peerdestal aan de Hessenweg. Om half drie begint voor de tweede maal dit wel zeer bijzondere sportfeest voor de Leusdense clubleiders. Verleden jaar or ganiseerde de biljartvereniging Leusden dit toen bijzonder geslaagde evenement en de hoofdprijs (overigens de enige) werd gewonnen door de Achterveldse L.T.V. de Eemelaar. Deze prijs bestond uit de verplichting tot het organiseren van de volgende wedstrijd om de wissel bokaal met de lange naam. Welnu, za terdag is het zover en per vereniging zijn drie bestuursleden uitgenodigd voor dit zeer originele interclubcontact en ver wacht mag worden, dat het ook ditmaal een uiterst plezierige aangelegenheid zal worden. op het bedrijf wil neer zetten, men nu al gebonden is aan bepaalde voorwaarden. De procedure is nu bezig en tot 28 maart 1977 kunnen de bezwaren worden binnengebracht. Voor degene, die moeilijkheden hadden met het in dienen van bezwaarschriften konden op vrijdag 18 maart terecht in het Ros Beij- aart, waar de gezamenlijke organisaties en het landbouwschap een zitting hiel den. De heer Fischer bracht de aanwe zigen wel goed onder de aandacht dat het bezwaarschrift wel op tijd in gediend moest worden. Na deze duidelijke voor iedereen be grijpbare uitleg werd een pauze gehou den, waarin iedereen de tekeningen konden bekijken en met elkaar overleg plegen. Na de pauze werden er nog enkele vragen gesteld. Een heel belangrijke vraag was „Als ik nu geen bezwaar schrift indien heb ik straks dan nog recht van spreken". De heer Fischer zegt dat dat niets uitmaakt. Ook wordt er gedis cussieerd over de tweede bedrijfswo ning. Dit is inderdaad mogelijk, er zijn voorschriften. Ook moet er goed opgelet worden, hoe het zit met het per ceel waar deze bedrijfswoning moet worden gebouwd. Ook moet deze tweede woning zeker voor het bedrijf nodig zijn. De sociale aspecten spelen hierbij ook een rol. Ook bij een bedrijfs- verplaatsing, dient men heel goed op te letten en te zorgen dat alles goed voor bereid is voordat een verzoek wordt in gediend. Goed voorbereid is het halve werk. Na nog enkele vragen te hebben beantwoord over het waterwingebied in de omgeving van de Koedijkerweg door Amersfoort werd deze vergadering door de heer van den Hengel gesloten, met dank aan de heer Fischer voor zijn aandeel in deze avond. werpen die zeker een grote belang stelling waard zijn. Daarom zijn niet alleen de leden uitgenodigd, maar ook de echtgenotes. Het bestuur van' de afdeling deelt tevens mede dat het Isedorusfeest dit jaar zal worden gehouden op zaterdag 16 april in Ons Gebouw. Noteer dit vast in uw agenda zo dat u zeker van de partij zult kunnen zijn. De heer C P. Kooloos, voorzitter van de Ach terveldse ABTB-afdeling, is benoemd tot lid van het provinciaal bestuur van de ABTB. Een feit dat zeker een felicitatie waard is. De wens van de leden van deze afdeling dat de heer Kooloos de belangen van de Achterveld se tuinders en boeren in zijn nieuwe funktie nog vele jaren na aan het hart zullen liggen, zal, de heer Kooloos kennende, zeker geen vrome wens zijn mond beademing. Dat moet verder ge beuren door verpleegkundigen en am bulance personeel. Zo kan bevorderd worden dat door tijdig ingrijpen hart stilstand in een aantal gevallen wordt opgeheven. De hartstichting vraagt om mensen met een hart, vraagt om mensen die houden van andere mensen, vraagt om mensen die willen uitvoeren wat zo voor de hand ligt. Uw hartstichting vraagt om mensen die met hoofd en hand de harmonie terug willen brengen in het zieke hart van anderen. Velen weten wat het is, kunnen er over mee praten uit eigen ondervinding met fa milie, vrienden of naaste buren Voor alles wat de hartstichting doet en nog wil doen is er geld nodig. Daarom ver zoekt het bestuur van de Achterveldse afdeling van de Hartstichting de collec tanten niet zo door te sturen. Zij offeren hun vrije tijd op voor het belang van zieke medemensen, en zullen er trots op zijn om te kunnen zeggen: „dit heeft de bevolking van Achterveld en Stouten- burg bijeengebracht". Laat de hartstich ting u kunnen bedanken. LEUSDEN/CENTRUM - In het club gebouw en in de tuin van Blijhof moet nodig het één en ander gerepareerd worden Vooral in de tuin zijn veel dingen vernield. Zaterdag 26 maart wordt daarom vanaf 9.00 uur een „op knapdag" gehouden. Iedereen die een hamer of kwast vast kan houden, wordt uitgenodigd om clubgebouw en tuin weer in behoorlijke staat te brengen. Men hoopt dat veel vaders en moeders komen helpen ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel 03425-1554 zijn de na volgende dieren als gevonden en ver mist opgegeven. Gevonden: 17 maart: Boxer, omgeving Ooie- vaarshorsterweg. Vermist: 18 maart: Golden retriever, reu, 6 jaar. Rode kater. Zwarte poes met witte po. ten, 7 mnd. oud, vlooienband. ACHTERVELD - Zaterdagavond werd in de kantine van het Kersten- sportpark het caranavalsseizoen 1976- 1977 afgesloten met het halfvasten- bal, voor de leden en donateurs van de SV. Achterveld en de leden van de carnavalsvereniging. Nog eenmaal waren de Puupekoppen weer bijeen om gezamenlijk dit feest te vieren. De muziek werd deze avond verzorgd door het Trio Tiny Kusters, dat er voor zorgde dat al heel spoedig na het begin de stemming er al goed in kwam. De feeststemming brak pas echter goed los toen om ongeveer half 10 Prins Walter Puup IV met zijn gevolg, de boerenkapel en de dansmariekes hun intrede deden. Nadat een polonaise was afgewerkt, werd er door de voorzitter van de SV Achterveld een welkomstwoord ge sproken De heer Legdeur bracht naar voren dat het feest werd gevierd in de kantine van een voetbalvereniging, die geprompveerd was en dit sei- LEUSDEN - De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht afdeling Leusden organiseert op maandag 28 maart haar algemene ledenvergadering. Deze ver gadering, waarvoor alle leden worden uitgenodigd, zal gehouden worden in jeugdhonk 't Claeverenblad" aan de Hamersveldseweg 102 te Leusden-Cen trum. De vergadering begint om 20.00 uur. In deze vergadering zal penningmees ter Wiepco Mulder vertellen hoe het de vereniging financieel vergaat. Er moet een nieuwe kascommissie worden be noemd. In het bestuur is aftredend en herkiesbaar: Rien de Greef, aftredende bestuursleden zijn voorts: Hans Meer- veld en Johnny van Loenen. Kandidaten voor het nieuwe bestuur zijn: Mieke van 't Hof. Elly van Garderen, Willem van Engelenhoven, Arie Verwey en uiteraard Rien de Greef. Van de aftredende be stuursleden zal op passende wijze af scheid worden genomen. De afdeling Leusden zal tevens zijn plannen bekend maken voor deze voor Leusden zo belangrijke zomer, waarin de organisatie van de provinciale land dag op de Leusdense schouders rust. Het bestuur vraagt de leden méé te denken en iedeeën te lanceren Na de pauze heeft het bestuur een ver rassing voor de leden in petto, die als volgt geformuleerd wordt: "Het wordt te gek. Nog nooit eerder vertoond bij de P.J.G.U. Ontspannend, inspannend en om je rot te lachen. Het geheel wordt verzorgd door twee dames. Hierover zal nog lang worden nagepraat, zowel binnen als buiten de P.J.G.U.!" Een belangrijke avond dus, die van de 28ste maart. Het bestuur rekent op de opkomst van alle Leusdense leden. Datum: 27 maart. LEUSDEN-CENTRUM Marcuskerk: 9 00 u ds. C. van Rossum, Voorthuizen,Herv 10.30 u.. Opendeurdienst; 19.00 u. ds. Kelder, Ger./Herv St. Jozefkerk: zat. 19 00 u., zon. 8.00 u 9.30 u. Hoogmis; ll.OOu 18 30 u Lof LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 10.00 u ds. Kelder, Ger /Herv 18 30 u ds. Weerne- kers, Herv. Huize Don Bosco- zat. 19.15 u., zon 10.00 u.. Hoogmis; 11.30 u LEUSDEN Geref Kerk Vrijgem.: 8 15 uur- dienst; 15.00 uur: Ds. H J. Ven- huisen. De diensten worden gehouden in het kerkgebouw van de Ned Hervormde Kerk. Arnhemseweg, Leusden-Zuid. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 27 maart 09.00 uur Ds. van Beek uit Ge- nemuiden. R.K. Kerk. zaterdag 26 maart aan vang 19.00 uur H. Mis; zondag 27 maart: aanvang 08 30 uur H. Mis; aanvang 10.30 uur: Hoog Mis. zoen ook nog kampioen hoopte te wor den. Hij wenste alle aanwezigen een heel prettige en fijne feestavond toe Na een dansje was het Prins Walter Puup die om een ogenblik stilte ver zocht. Dit lukte ditmaal beter dan tijdens het grote Carnaval in Ons Gebouw. De Prins zei. dat dit een feest was voor de gehele Achterveld se gemeenschap. Hij was zeer ver heugd met de successen van het Ach terveldse le elftal. Maar niet alleen de voetbal boekte succes, dit was ook zo met de plaatselijke EHBO afdeling, die zich vorige week wist plaatsen voor de landelijke finale. Verder zette de Prins nog twee oude Achtervelders in het zonnetje. Deze twee Gradus Hamersveld en Jan Zielt jes zijn er altijd bij. Ook werd Tiny Jonkman nog even naar voren ge haald De Prins overhandigde haar een mooi tinnen wandbord voorstel lende een jachttafereel Dit als dank voor het vele werk, dat zij gedaan had voor de bejaarden en de Zonne bloem. Hierna gingen de beentjes weer van de vloer en kwam de stemming er steeds meer in De boerenkapel en het Trio Kusters zorgden er wel voor dat men niet te veel rust kreeg. Om de beurt en soms ook wel sa men, werd er een behoorlijk stukje muziek weggegeven Er werd steeas voor elk wat wils gespeeld, zodat het niet nodig was om op de stoel te blijven zitten. Hoewel de opkomst van het publiek wel iets beter had gekunt, was de stemming opperbest en vierde de leut hoogtij. HeJ einde van deze avond kwam hierdoor dan ook voordat men het wist en voor velen eigenlijk nog veel te vroeg. Ook dit halfvastenbal is weer net zo geslaagd als de vorige carnavalsfees ten, zodat Prins Walter Puup IV terug kan zien op een zeer geslaagde re geringsperiode. In het Geuldal hebben Limburgse Echte Bakkers een watermolen weer aan het werk geholpen. De „Volmolen" in Epen maalt op waterkracht van het riviertje de Geul de tarwe, waarvan die Echte Bakkers een molenaarsvolkorenbrood bakken: Bruin Van De Molen. Uit het feit dat de Echte Bakkers nieuwe bestaansgrond hebben gegeven aan een oud ambachtswerktuig langs de Geul, blijkt hoe het natuurbehoud in het Geuldal het Echte Bakkersgilde ter harte gaat. Daarom wil uw vakker, die als Ovenstebeste Bakker deelnemer is in het Echte Bakkersgilde, „Natuurmonumenten" een steuntje geven. Hij doet zijn kleinbrood een tijdje in een speciale verpakking. Op elke verpakking legt hij iets toe ('n duit in het zakje!) voor het behoud van het Limburgs landschap. In de hoop dat ook u het gironummer van de aktie wilt gedenken: Giro 9933. Uw Echte Bakker gunt u samen met de provinciale VVV in Limburg - met uw hele gezin een GRATIS weekend in het Geuldal. Als u in de speciale ver pakkingeen lotnummer treft, lever hem dan in bij uw Echte Bakker. U maakt dan kans op 'n prettig verzorgd verblijf in het Zuiden. Hamersveldseweg 41 - Tel. 033-41238. Leusderi-Centrum.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9