Tien minuten Roda- Patria was genoeg Gelijkspel toch winst voor Roda (zaterdag) Eerste nederlaag Roda-veteranen Sport i C UR Nieuwe beheerder Roda- kantine leusder krant-sport donderdag 31 maart 1977 15 I LEUSDEN/CENTRUM - Hoe kort [jf jaar maar is blijkt uit het feit dat op lensdag 6 april a.s al weer voor de 5e Sitereenvolgende maal het voetbal- nirnooi voor jongens en meisjes van de Jsisscholen in Leusden en Achterveld Jordt gehouden. Organisator van het Kheel is ook ditmaal de heer J. F. M lohuis van huize ,,Don Bosco" en hij Eeeg resp. knjgt van diverse zijden ge- Ikkig veel medewerking. Dat mag ook iel als u weet, dat aan dit voetbalfestijn f,or de jéugd deelgenomen wordt door Ke Leusdense scholen. Het Achter- Eldse Startblok kon geen compleet elf- li op de been brengen maar heeft haar electie in een andere schoolploeg on WM e Nooit wat O* ijlde Leusdense choolvoetbal- oernooi dergebracht. Dit jaar wordt een voor Leusden record-deelname bereikt van 44 elftallen (vorig jaar 34). waaronder 15 nieisjesteams (11 in 1976). In totaal worden op 5 velden op het Burg. Buiningpark 94 wedstrijden (verleden jaar 76) van tweemaal 10 minuten ge speeld. Vóór 1973 organiseerde Jan Lohuis dit soort massa-voetbal in Hengelo (O), met in 1970 een deelname van niet minder dan 109 elftallen! Onze wet houder van sportzaken, de heer G. van Woudenberg, verricht niet alleen de eerste trap (om 8.30 uur) maar zorgt rond 17.15 uur ook voor de uitreiking van de navolgende prijzen: Groep A (jongens 8-9 jaar) le prijs: een wisselbeker, een beker om te houden en voor iedere speler een medaille; 2e prijs: een kleine beker. Groep B (jongens 10-11 jaar): le prijs: een wisselbeker, nog een beker en voor iedere speler een medaille; 2e prijs: een beker en voor elke speler een medaille; 3e prijs: een beker en voor iedere speler een speldje; 4e prijs: een bekertje. Groep C (jongens 12-13 jaar): le prijs: een wisselbeker, een tweede beker en elke speler een medaille; 2e prijs: een beker en iedere speler een medaille; 3e prijs: een beker en iedere speler een speldje; 4e prijs: een kleine beker. Groep D (meisjes 8-10 jaar): le prijs: een wisselbeker, een beker en alle speelsters een medaille; 2e prijs: een kleine beker. Groep E (meisjes 11-13 jaar): le prijs: een wisselbeker, een beker en elke speelster een medaille; 2e prijs: een beker en iedere speelster een speldje; 3e prijs: een beker; 4e prijs: een bekertje. Wij zijn nooit erg sterk in rekenen geweest, maar als wij deze keer goed geteld hebben, gaat het om 5 wisselbe kers, 11 gewone bekers, 5 kleine beker tjes, 33 speldjes en 77 medailles ofwel een complete juwelierswinkel. Naast dit alles is voor iedere school een herinne ringsvaantje beschikbaar en krijgen alle deelnemertjes nog een persoonlijke her innering. De heren H. Wesseling, Th. Solen, C. Leyenaar, N. van Lier, T. v. d. Broek, R. Dekker en G. van Duinsbergen zijn de (officiële) bonds- schei^srechters uit Leusden e.o. en daarnaast komen nog drie „buitenland se" fluiters naar Leusden en wel de ge broeders R. Lohuis (uit Tilburg), B. Lo huis (Hengelo) en C. Lohuis (Ooster hout). Toen wel prettig als je veel fami lieleden hebt! Een super-hardstikke grote wisselbeker (zie foto) staat dit jaar te wachten op de winnende jongensploeg van 12-13 jaar en Kinder land verdedigt de sportiviteitswisselbe- ker. De drie winnende jongenselftallen worden t.z.t. afgevaardigd naar de lan delijke finales, die (heel misschien) in Leusden worden gehouden. Ondanks gemis aan medewerking van Leusden 1200 in dit opzicht, probeert de heer Lohuis de finales toch naar Leusden te halen. Eventuele sponsors zijn nog altijd welkom. Hier ligt weer een mooie kans voor Leusden. Eén ding om dit voetbal evenement volledig te doen slagen, heeft Jan Lohuis niet in de hand en dat is het weer. Zullen wij met zijn allen dan maar eens voor een opperbest voetbal- weertje gaan zorgen? Zeer doelpuntrijk hockey-weekend LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag was het zeer goed hockey-wccr. Zondag ■!paarentegen erg slecht, maar deson danks gingen alle wedstrijden door. Het jpetrof in hoofdzaak beker- en inhaal wedstrijden en er werd zeer druk ge- -ïcoord: 94 doelpunten in totaal of bijna 5 per wedstrijd en dat is nogal wat. Meisjes B1 is na de nederlaag tegen j Laren uitgebekerd, maar meisjes Cl ver- nchtte een formidabele prestatie door als middenmotor Amersfoort nog een J weekje van het kampioenschap af te houden. Tweemaal scoorde Mariët van I Linschoten uit een strafcorner. Jongens Al (met veel invallers) kon het tegen de J Stichtse niet bolwerken en bij Jongens [r? werc* Voordaan indrukwekkend kampioen. In een leuke en doelpuntrijke *®dstrijd speelde Meisjes El mooi ge- JJjk Dat deed ook Jongens E2 in de 4 demonstratiewedstrijd" voor de leer- ngen van de O.L.S. 't Startblok uit chterveld. Voor Jongens El was Doorn duidelijk te sterk. In de uitwedstrijden jging het voor Leusden veel beter. Jon gens Bl 'versterkt" met een C-voorhoe- je behaalde een zeer fraaie winst. Ook I Jongens C2 speelde niet onaardig, maar geluk hadden ze zaterdag niet. In de- >Vcrre uihvedstrijd te Woerden en op een L,2eer slecht veld bleef Jongens Dl keurig I e,jes op het overwinningspad en Jon- ens E3 schijnt een abonnement te heb- op 4 doelpunten per wedstrijd en dat 'ang niet gek. UI lijk weer eens in de wei. Het werd een vlotte overwinning - de eerste na de win terstop - en dat gebeurde op een bij zonder slecht veld. Marijke Enthoven scoorde vóór de rust en Annemarie Welp maakte in de tweede helft aan alle onze kerheid een einde. Martine van Liefland verdedigde het Leusdense doel weer uit stekend. Dames 2 was vrij en het derde dameselftal had geen antwoord op de plannen van de thuisclub in Vleuten/De Meern. Heren 1 speelde fris van de lever de bekerwedstrijd tegen Apeldoorn 3 en Leusden was duidelijk beter. Coen Slagt en Jan v.d. Akker zorgden in de eerste helft voor 0-2. Daarna kwam de thuis club terug tot 1-2, maar Coen Slagt ontnam de Apeldoorners elke verdere illusie. Het werd 1-3 uit een strafbal. Met deze zege werd Leusden poule-win naar. Heren 2 heeft de kans op het kampioenschap goed in eigen handen gehouden. Op het zware kleiveld in Weesp opende Stanley Douglas de score. Na de rust zette Afico Schoonbeek Weesp definitief op afstand. Hans Stuurman hield het Leusdense doel vrij van doorboring, zij het dan, dat Ad Onstein (tweemaal de bal van de doellijn gehaald) hem daarbij iets heeft gehol pen. Heren 3 deed het zeker niet slecht door het een afdeling hoger spelend Be Fair voor de beker uit te schakelen. Junior-reserve Evert-Jan van Zandvoort scoorde fraai en beheerst de openings treffer en legde de grondslag voor het LEUSDEN/CENTRUM - Om bij de wedstrijd van Roda '46 tegen Patria uit Zeist aan de 1-4 uitslag te komen, waren 10 minuten voetbal meer dan lang ge noeg geweest. Alle doelpunten werden gescoord in de eerste drie en de laatste twee minuten van elke wedstrijdhelft. De rest van de speeltijd werd uitgediend omdat de reglementen dat nu eenmaal voorschrijven. Voor het publiek waren het 80 koude minuten in een gestadig neervallende regen en voor de spelers was het op het gladde modderveld, dat naarmate de wedstrijd vorderde steeds zwaarder bespeelbaar werd, evenmin een onverdeeld genoegen. Scheidsrech ter A. Vos hield zich echter stipt aan de voorschriften en voegde aan de tweede helft zelfs nog een stukje blessuretijd toe. De ontmoeting was nog maar net 3 minuten aan de gang toen Dick van 't Klooster een harde diagonale voorzet gaf aan Jack de Smalen. Een nog vergeefs ingrijpende Patria-back raakte het leder nog even aan, waardoor de Smalen's schietkans groter werd. Met een zeer hard en zuiver gericht schot kwam Roda aan de leiding. Het was een voortreffelijk doelpunt, aat bij aanwe zigheid van een TV-ploeg zeker zou worden herhaald. Patria kwam wel te rug, maar hield het spel erg kort en daarmee hadden de Leusdenaren niet zoveel moeite Plotselinge counters vormde het enige gevaar voor de rood zwarten, doch Roda's defensie liet zich nog niet verschalken. De Zeister druk werd heviger en in de 19e en 20e minuut moest Gert Osnabrugge met goed ingrijpen tonen, wat hij waard was. Op slag van rust kwam Patria uit een meuwe counter toch nog langszij Een zeer onoverzichtelijk geharrewar voor het Leusdense doel werd door de gasten - overigens niet onverdiend - be sloten met de gelijkmaker. De tweede helft begon met een herha ling van dat deel van de wedstrijd tussen beide rivalen van destijds in Zeist. Twee uitvallen binnen de eerste drie minuten brachten Patria op fluweel En toen ge beurde er weer een hele tijd niets Of ja, eigenlijk wel want Roda gaf de moed niet op en forceerde aanval op aanval. Met inzet van alle krachten werd enorm hard gewerkt maar het leverde jammer- genoeg niets op. De Zeisters hielden stand en Roda nam langzamerhand steeds meer gas terug. Het zeer zware veld eiste haar tol en de Leusdenaren moesten, zonder veel terug te kunnen doen, in de laatste minuut van de nor male speeltijd zelfs toezien hoe een Patria-uitval nogmaals succes had. De Zeister spits wrong zich door de Leus- j dense verdediging heen en omspeelde j tenslotte ook de nog uiteelopen doel man, waarmee de 1-4 eindstand een feit werd Een in doelpunten duidelijk ver lies, maar Roda toonde zondag duidelijk karakter en dat mag ook wel eens worden gezegd. HARDERWIJK - Zoals verwacht mocht worden heeft Roda's zaterdag- ploeg in Harderwijk tegen Zwart Wit geen gemakkelijke middag gehad. Enerzijds hadden de Harderwijkers re vancheplannen voor de in Leusden ge leden 0-1 nederlaag en anderzijds moest Roda persé winnen om het puntje voor sprong op Stroe te consolideren om daarmee de uitstekende kansen op de titel in eigen handen te houden. In de eerste helft hielden de partijen elkaar redelijk goed in evenwicht. Roda was, tegen de wind in, iets minder in de aan val en moest bovendien zeer voorzichtig te werk gaan om zich niet door een counter van de snelle zwart- witters te laten verrassen. Geheel vol gens het boekjejieiieikten de ploegen de rust met een dubbelblanke stand. Na de thee kwam Roda veel nadruk kelijker in de aanval en toen ontstonden ook kansen. Vooralsnog zonder succes, al moet worden gezegd dat meerdere pogingen van Henk van Laar en Fred de Smalen een beter lot hadden verdiend. Niet alleen de onnauwkeurigheid van de Leusdense schutters maar ook het hardnekkige Harderwijkse verweer hielden de bril op het scorebord. Roda speelde deze wedstrijd beslist beter dan het eerste treffen in Leusden, maar het zat de roodzwarten niet mee. Eindelijk, zowat halverwege de tweede periode, konden de mannen van trainer Martin Ruitenberg hun overmacht in een doel punt tot uitdrukking brengen. De snelle Rijk Rijnders bracht uit de rechterhoek van het veld de bal scherp voor het Har derwijker doel, waar Henk van Laar ge reed stond om koppend het klusje feil loos te klaren. Roda bleef attent loeren op eventueel nog volgende kansen, maar trok zich met het verstrijken van de speeltijd al lengs wat meer op de veldhelft terug. 1-0 was niet veel, maar toch genoeg voor de zege. Hoe betrekkelijk deze opvatting kon zijn, bleek 6 minuten vóór tijd toen de ovengens goed spe lende Henk van Pluren bij een Zwart Wit-doorbraak balverlies leed en de Harderwijkers een zeer goede kans kre gen. Barry Buunk kwam nog uit het Leusdense doel, maar de bal werd over hem heen getikttegen de doellat. De terugstuitende bal werd evenwel toch nog langs de uit positie geraakte Buunk ingeschoten, zodat beide partijen weer op gelijke hoogte waren gekomen. De nog resterende tijd was voor Roda te kort om een nieuwe voorsprong te be werken Groot was echter de vreugde bij de roodzwarten toen naderhand bleek, dat concurrent Stroe thijs verras send door staartclub SVP was geklopt, zodat Roda's gelijkspel toch nog een extra winstpunt betekende. A.s. zaterdag wordt in Le'usden de match van de waarheid gespeeld. Stroe komt dan naar het BB-park. Je mag er ei genlijk nog niet aan "denken, maar als Roda die wedstrijd wint, zijn de rood zwarten afdelingskampioen en volgt vanaf 20.30 uur een „open huis" voor iedereen, die Roda een warm hart toe draagt. eindelijk maakte. Na de rust kwam Be Fair nog tot 1-2 terug, maar verder liet de Leusdense defensie geen treffers meer toe. De blijmakers van Heren 5 waren weer in hun element en kregen zowaar nog grote concurrentie van Heren 4. De veteranen hadden nog iets over van hun kick na de zege van de vorige week en speelden tegen de lang niet zwakke Baarnse "oudjes" zeer verdienstelijk ge lijk. Eric-Jan Tuininga maakte de oor spronkelijke achterstand met zijn doel punt weer goed. UITSLAGEN: Meisjes Cl-Laren B2 1-5 Jongens Al-SCHC A3 2-4 Meisjes Cl-Amersfoort C2 2-0 Jongens B2-Voordaan B2 1-12 Meisjes El-Soest El 3-3 Jongens El-Doorn El 1-4 Jongens E2-Soest El 0-0 Baarn B2-Jongens Bl 2-6 Hilversum C3-Jongens C2 2-0 Woerden Dl-Jongens Dl 1-2 Maarn E2-Jongens E3 1-4 Phoenix 1-Dames 1 0-2 Fletiomare 2-Dames 3 5-0 Apeldoorn 3-Heren 1 1-3 Weesp 2-Heren 2 0-3 Be Fair 5-Heren 3 1-2 Hilversum 8-Heren 4 10-1 Be Fair 10-Heren 5 6-2 D^rn D U.,r^n A /vol 1 ui LEUSDEN/CENTRUM - Het hier vol gende mooie voetbalverhaal ontvingen wij van iemand, die zich „een voetbal- kenner" noemt. Omdat wij hem kennen, is dat ook zo. Onoverwinnelijk waanden zij zich, de oudjes van Roda '46. Nog geen enkele maal hadden zij in dit seizoen verloren en toen kwam de vriendschappelijke wedstrijd tegen het zesde van afgelopen zondag. De aanvang van de wedstrijd was op 11.30 uur bepaald. Belangrijke personages komen evenwel graag te laat, vandaar dat de ontmoeting pas om kwart voor twaalf kon beginnen. Toen de oudjes eindelijk arriveerden was inmiddels het zesde mentaal helemaal opgeladen. De wedstrijd was nog geen minuut oud toen de oudjes met 1-0 voor kwamen door een machtige schuiver van de slimme Rob Slim. Toch was er maar weinig enthousiasme bij het zevende, want ook dit was blijkbaar volgens hun aller verwachting. Het zesde had toen nog geen bal aangeraakt, maar begon na een kalme start steeds meer aan te drin gen. De gelijkmaker was slechts een kwestie van tijd Arie Roos speelde de bal knap vrij en maakte de keeper kans loos Het spel golfde een tijdje heen en weer en vooral het zesde vocht voor iedere meter terreinwinst. Toch werd het 2-1 voor „zeven". Een kogel van Piet Wendel verdween zonder dat hij het zag achter doelman Duinsbergen. Met 2-1 kwam ook de welverdiende rust. Na de pauze werd de druk van het zesde steeds groter. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de spitsen meer dan eens onreglementair werden ge stopt, ook al verwacht je dat niet in een vrienschappelijke wedstrijd. Een van de toegekende vrije trappen werd door Willem van de Bremer genomen. Gerard Belt kon de bal alleen nog maar van richting veranderen en dat werd de juiste richting: de bal verdween hoog in de touwen Het middenveld van Roda 6 met als uitblinkers de gebroeders Jos en Martin Visser bracht het zevende steeds meer tot wanhoop. Piet Wendel liet zich helemaal van de wijs brengen en pas seerde zijn eigen keeper van een meter afstand. Dat betekende 3-2 voor net zesde. Nog was het pleit niet beslecht. Rechtsbuiten Michel Schoonderbeek gaf nogmaals de gehele verdediging van de oudjes het nakijken (4-2). De vetera nen deden nog wel iets terug, doch adem en conditie bleek te gering om het het zesde nog moeilijk te maken Om half twee stuurde de voortreffelijk leidende scheidsrechter Simon de Ridder beide elftallen naar de douches. Een pechdag voor de oudjes, die zo graag ongeslagen willen blijven, maar zij behouden hun kans op het kampioenschap. Zij hebben daarvoor nog altijd de beste papieren, vooral omdat ze nu weer wat wakker werden geschud en hopelijk niet meer zo naast hun (voetbal)schoenen lopen. Mental-coach Jan den Hartog vond het verlies positief! Een succesdag voor het zesde, dat ondanks de afwezigheid van sterspeler Rob Tolhuizen een ver diende overwinning behaalde. Een koel glas pils na afloop maakte een einde aan een sportieve zondagmiddag. LEUSDEN/CENTRUM - Met ingang van 1 april a s zal de in de Amers- foortse Schimmelpenninckstraat 28a wonende heer F Wijnands, met as sistentie van zijn echtgenote, de werk zaamheden als beheerder van de Roda - kantine overnemen van Joop en Jeanne Kramer, die deze belangrijke contac- funktie in het Roda-clubleven precies 50 maanden lang op een prettige wijze hebben vervuld. Het ligt niet in de bedoeling de familie Wijnands ineens voor de leeuwen te werpen Een gelei delijke kennismaking lijkt ook voor beide partijen veel beter. Vanavond vertellen de Kramers hun opvolgers hoe de bierpomp werkt, waar de fri kadellen kunnen worden gebakken en hoe het zit met de andere spullen Morgenavond volgt de overdracht van de handel en vanaf zaterdag worden uw pilsjes of koffie persoonlijk door de heer of mevrouw Wijnands overhan digd. Dat kan meteen een leuke kracht proef worden als Zaterdag 1 kampioen umr/ltl Pupillen: Roda '46 Dl - Quick Dl 1-0 Cobu Boys Dl - Roda '46 D2 0-0 Roda '46 D3 - KV VA D3 1-1 Roda '46 D4 - IJsselm. v D4 1-1 Hoogland D4 - Roda '46 D5 0-5 Roda '46 D6 - IJsselm. v. D5 4-1 Roda '46 D7 - Hoogland D5 0-0 IJsselm. v. El - Roda '46 El 2-0 Roda '46 E2 - Spakenburg E2 0-1 Roda '46 E3 - KVVA E3 12-0 Baarn E4 - Roda '46 E4 1-3 VVZ '49 E4 - Roda '46 E5 0-2 Roda '46 E6 - Hoogland E5 2-1 Programma 2 april: Roda '46 Dl - APWC Dl 11.00 APWC D2 - Roda'46D2 v 12.15 Roda '46 D3 - SEC D2 12 00 Baarn D3 - Roda'46 D4 v 11.00 VVZ A D5 - Roda'46 D5 v 12.15 Roda '46 DG - CJVV D3 13 00 Roda 46 D7 vrij VVZA El - Roda '46 El v 10 15 Roda '46 E2 - VVZA E2 12 00 Hoevelaken E2 - Roda '46 E3 v 12 15 Roda '46 E4 - Hoogland E4 11 00 Roda '46 E5 - Cobu Bovs El 13 00 VVZA E6 - Roda '46 E6 v 10.15 Junioren: Ilsselm v A2 - Roda '46 Al 4-2 Roda '46 A2 - Amsvorde A2 0-3 Utrecht Bl - R«xla 46 Bl 2-0 i- KVVA B4 - Roda 46 B3 0-1 Roda '46 Cl - Spakenburg Cl 3-1 Baarn C2 - Roda '46 C2 1-1 Roda 46 C3 - Soest C3 6-0 Woudenberg C2 - Roda '46 C4 0-1 Roda '46 C5 - SEC C3 1-3 Hoogland C4 - Roda '46 C6 6-0 Programma 2 april: Baarn A2 - Roda '46 Al v 15.30 Amsvorde A2 - Roda '46 A2 v 13.00 Roda '46 Bl - Veenendaal Bl 15 00 Achterveld Bl - Roda'46 B2 v 14.15 Roda '46 B3 - Soest B4 16.15 Achterveld Cl - Roda '46 Cl v 13.00 Achterveld C2 - Roda '46 C2 v 13 15 Soest C4 - Roda 46 C3 v 14 15 Achterveld C3 - Roda '46 C4 v 13 15 Roda '46 C5 - APWC C4 13 45 VVZA C6 - Roda '46 C6 v 13.00 Afmelden junioren op vrijdagavond tussen 7 en 8 uur op tel. 033-44100 Afdeling zondag: Roda 46 1 - Patria 1 1-4 Roda 46 2 - Quick 5 1-4 Roda 46 3 - APWC 2-0 Roda '46 4 - Maluku Muda 3 3-2 Hoogland 6 - Roda '46 5 0-0 Roda 46 6 - Roda '46 7 4-2 Programma 3 april: Zeist 1 - Roda 46 I 14 30 Roda 46 2 - Veensche Bovs 2 11.30 Roda 46 3 - SEC 4 11 30 Amsvorde 4 - Roda '46 4 11.30 L- LEUSDEN/CENTRUM - Er gebeurt nooit wat m Leusden, wordt dikwijls beweerd. Maar morgen wel, dat zeg ik onder volle garantie. Uit gewoonlijk be trouwbare bron heb ik vernomen, dat de Achterveldse tennisclub ,,de Eeme- laar" vanaf morgenmiddag precies 12.00 uur een (veel toepasselijkere) nieuwe naam zal krijgen en wel LTV Johan van Oldenbamevelt Dat heeft het bestuur met overgrote meerderheid van stemmen besloten. Alleen de heer J. Bos (actualiteiten en kantmebeheer) stemde tegen, maar hij is dan ook de enige van het zevental bestuursleden, die met in de Johan van Oldenbarne- veltstraat woont Voorzitter A Wessels (huisnummer 8), secretaris H Kelder (no. 64), penningmeesteresse mevrouw H. Wolters (no 1) en de commissarissen H. Timmer (no. 49) IV. Groenwegen (no. 17) en B de Gans (no. 72) waren allemaal vóór. Wist u ovengens, dat 58 van de 163 Achter veldse leden (op het totale bestand van 235 per 1-1-1977) aan de Johan van Oldenbarneveltstraat onder dak heb ben, hoewel Achterveld beslist ook nog andere straten heeft? De LZ PC de Haaien krijgt (even eens morgen en wel ter gelegenheid van het a.s. tweede lustrum) een nieuw clublied, op de wijze van Edelman, bedelman, dokter, pastoor Ik ben uit genodigd om ook aanwezig te zijn als om 18.00 uur in het restaurant van het Leusdense zwembad de volledige tekst van het lied openbaar wordt ge maakt, o.m. in aanwezigheid van het bestuur van de Zwembadstichting. Het zwemclubbestuur moetgeïnspireerd zijn door de ledenlijst. Hoe. weet ik niet, maar ik vermoed dat de adelijk klin kende achternaam van de heer Van Holst Pellekaan aan edelman" deed denken. Met „bedelman" worden de penningmeesters A A Snijder en H. Tukker geëerd en dat de voorzitter model stond voor „dokter" is duidelijk. Iets moeilijker ligt het met de iden tificatie van „pastoor'maar ik heb de indruk, dat (hoe raar het ook klinkt) de 2e secretaresse daarmee wordt be doeld. Regelmatige lezers van deze krant moeten weten, dat Helmen van Duin kerken na het lopende korfbalseizoen wil aftreden als trainer van de An tilopen. Maar dat gaat met door. Pen ningmeester Huetmg vertelde in ver trouwen (praat u er verder niet over?), dat hij in zijn boeken een meevallertje vond Het lijkt minister Boersma wel, maar het bestuur heeft heer Van Duin kerken een nieuw en lucratiever voor stel gedaan. Morgenmiddag om 14.00 uur wordt in sportzaal „de Meent" een nieuwe driejarige overeenkomst gete kend. Daarbij is ook sponsor Barbillon aanwezig (schoonmaakbedrijf Werba), want tevens wordt de naam van de korfbalvereniging omgezet in Werba- Antilopen Op het nieuwe sportpark Val- leikanaal wordt het veelbesproken grasvliesveld om 16.30 uur door b. en w officieel overgedragen aan het be stuur van de mixed hockeyclub Leusden met een kleine plechtigheid na afloop in restaurant Nieuw Leusden1 (De openingswedstrijd Leusden 1-Ned. B-elftal wordt zondag ge speeld. Aanvang 14.00 uur). De als ge volg van de vlotte oplevering van het grasvliesveld (dat was ook het voor naamste voordeel van het veld in deze uitvoering) voor de MHCL overbodig geworden noodvelden aan de Mid denweg hebben inmiddels een andere bestemming gekregen De alsmaar winnende veteranen van Roda (zowel zondag 7 als zaterdag 4 staan al weer op kop) voelen zich steeds minder thuis bij de club. Onder voorzitterschap van Jan den Hartog is een nieuwe voetbalvereniging ontstaan met DGK als naam. Officieel en volgens de reeds geleverde prestaties „De Grote Kam pioen", maar ook een beetje ter herin nering aan de prettige relatie met „De Gouden Klomp". DGK krijgt de velden aan de Middenweg ter beschikking en kreeg een (bescheiden) plaatsje toe bedeeld in de 4e klasse van de KNVB. Om 17.00 uur biedt de nieuwe club In restaurant Nieuw Leusden het daar toch aanwezige gemeentebestuur en andere geïnteresseerden een apere- tiefje aan. De heer B. W Peddemors heeft als verrassing in petto, dat DGK geaccepteerd wordt als lid van de Sportstichting Leusden. P G Roda '46 6 - APWC 5 14 30 Roda '46 7 - Soesterberg 7 14.30. KVVA 11 - Roda '46 8 14.00 Afdeling zaterdag: Zwart Wit 1 - Roda '46 1 1-1 Roda '46 2 - NSC 3 7-5 Roda '46 3 - Veensche Boys 2-2 Roda '46 4 - Posthoorn 4 7-1 CJVV 7 - Roda 46 6 3-1 Roda 46 5 - Spakenburg 5 1-1 Programma 2 april: Roda '46 1 - Stroe 1 16 15 Eminent Bovs 2 - Roda '46 2 12 00 Roda 46 3 - SDVB 3 14 15 Veensche Boys 3 - Roda '46 4 12 00 Roda 46 4 en 6 vrij

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15