WD Leusden wil actiecomité voor fietspad Lockhorsterweg J. Soetekouw ridder O.N. „Lisiduna Mobiel" werd daverend succes Raad behandelt serie aanvragen uit onderwijs Sruto-opbrengst meer dan 60.000,- OPRICHTINGSVERGADERING OP 14 APRIL Ingezonden: zwangerschaps- gymnastiek LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS overschreden' Zo staat het in het raadsstuk De Klimop-school (r.k lager onder- 1 wijs in centrum) zou van het college de aangevraagde daglichtscherm mo gen aanschallen, terwijl ,,De Rossen berg" (r.k lager onderwijs in cen trum) de gevraagde dossierkast, me thode stil lezen - studerend lezen en verplaatsbare scheidingswanden van burgemeester en wethouders mag ko pen De speellesset 1, behorende bij de leesmethode ,,Zo veilig leren le zen" moet de .Klimop" maar van zijn verlanglijstje schrappen, zo meldt het college de Raad. VERNIELINGEN Van ,,De Vallei" (protestants-chris telijk basis- en kleuteronderwijs in centrum) komen berichten over ver nielzucht. die de school getrollen heeft Door onbekenden is enige tijd geleden op deze school onder andere vernield een hardstenen dorpel, twee buiten- hchtarmaturen, de drukknop van de buitenbei en kapjes van de ontluch- tingsdoorvoer. Door een gebrek bij de bouw is het bovendien niet meer mo gelijk de voordeur van het gebouw nog goed te sluiten. Het bestuur van de school wilde de kosten van het herstel van deze mankementen op het gemeen tebestuur verhalen Het college advi seert de Raad daar niet op in te gaan, omdat deze herstelkosten „gewoon on derhoud" in de zin der wet betreffen Gewoon onderhoud kan niet buiten het normale budget om. door de gemeente worden bekostigd Ook de beide lagere scholen in Ach terveld hadden enkele wensen bij het gemeentebestuur ingediend Ook deze zullen, als het aan B en W. ligt, niet alle gehonoreerd worden ONGEVAL Op dc Hessenweg tegenover perceel nrr, 66 vond zondag 20 maart een ongeval plaats, waarbij een personenauto en eet* bromfiets waren betrokken. De bron# fietser G.J.M.V. uit Bunschoten reed op de Hessenweg een uitrit uit, daarbij niet lettend op het langs komend verkeer Hij kwam hierdoor in botsing met de auto die werd bestuurd door de heer H. uit Nunspeet. Gelukkig vielen de gevolgen mee, en raakte niemand gewond. Er ontstond wel materiele schade. ONDER INVLOED Maandagmiddag 21 maart om 14.30 uur trof de Politie vijf heren in een rijdende Vauxhall die een behoorlijke hoeveelheid geestrijk nat naar binnen hadden geslagen. Eén van hen achtte zich nog in staat om te chaufferen. De Politie te Leusden dacht daar anders over, trok het rijbewijs in. en legde een rijverbod op Er werd proces-verbaal opgemaakt. KLANDESTIEN KOLLEKTEREN In de afgelopen week werd er weer eens misbruik gemaakt van het goede ver trouwen van dc mensen. In Leusden- Centrum kollekteerde een man. zonder vergunning van de Politie, en zonder één der bonafide instellingen te vertegen woordigen, voor het gehandicapte kind. Zijn identiteit is niet achterhaald. De Politie waarschuwt het publiek om niet in te gaan op het verzoek om een bijdra ge van de zijde van "kollcktanten", die zich niet kunnen legitimeren. HERENFIETS GESTOLEN Bij de flat Hondsdraf stond dinsdag 22 maart keurig op slot een oranje heren fiets, merk Batavus, gestationneerd. Het slot werd doorgeknipt, en de eigenaar zag zijn fiets niet meer terug. BALDADIGHEID Op de Hoge Klei ondervonden de eige naars van de aldaar zich bevindende Uit de ruime sortering huishoudelijke artikelen kon deze heer iets van zijn gading vinden. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) TICHTSE MILIEUFEDERATIE HEEFT IH NIET TEGEN FIETSPAD DOOR OCKHORSTERBOS UITGESPROKEN In het Milieujournaal nr 21 van 24 laart jl plaatsten wij een interview iet enkele Leusdenaren die veel van e fiets gebruik maken Daarin stond en opmerking waaruit geconcludeerd ion worden, dat de Stichtse Milieu- Jderatie bezwaar gemaakt heeft tegen fietspad door het Lockhorsterbos Van de zijde van deze stichting werd ons verzocht mee te delen dat dit niet juist is. Aangezien er nog geen plan officieel ter inzage heeft gelegen heeft de SMF nog geen gelegenheid gehad op welke wijze dan ook officieel op het fietspadplan te reageren. Wij hebben daarom om commentaar gevraagd van een van de geïnterviewden Deze ver klaarde dat hij in het verleden bij de gemeente enkele malen geïnformeerd had naar de stand van zaken betreffen de de plannen voor het bewuste fiets pad Daarbij is hem gezegd dat de Stichtse Milieufederatie bezwaren had tegen de gemeentelijke plannen Een opmerkelijke zaak als men weet dat voor het realiseren van het fietspad door de gemeente met een groot aan tal instanties en instellingen overeen komst bereikt moet worden Wij noe men o a de Stichting ,.de Boom". Het Utrechts Landschap, het Waterschap Heiligenbergerbeek, de Nederlandse Spoorwegen, Staatsbosbeheer. Pas als alle vooroverleg is afgerond kan een plan ter visie worden gelegd, waarop, als ieder ander, ook de SFM kan rea geren. Wij hopen in een van de volgende nummers van het Milieujournaal nog terug te komen op de zaak van het verkeer door het Lockhorsterbos, waarbij wij de belangen van fietsers, automobilisten en natuurbeschermers wellicht eens op een rij kunnen zetten Inmiddels zou het nuttig zijn als er van de zijde van de gemeente wat meer klaarheid gebracht zou kunnen worden in kennelijk tegenstrijdige be richten en meningen Namens het CML. Werkgroep Voorlichting. Wirn Veen (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De VVD af deling Leusden wil een aktie comité op richten dat druk moet gaan uitoefenen op hogere instanties om zo snel mogelijk het fietspad langs de Lockhor sterweg aan te leggen. Zij wil daarom op donderdag 14 april a.s. een oprichtings vergadering in café-restaurant „Nieuw Leusden" houden. In een brief aan o.m. alle politieke partijen en onderwijsor ganisaties in Leusden nodigt de VVD uit om een vertegenwoordiger naar deze vergadering te sturen. Zij schrijft: ,,U bent ongetwijfeld op de hoogte, dat Gedeputeerde Staten van de pro vincie Utrecht, het door de gemeente Leusden gevoteerde krediet voor dc aanleg van liet fietspad langs de Lock horsterweg op formele gronden heeft afgewezen Hoewel beroep bij de Kroon mogelijk is, zou dit de aanleg zondertneer met 4 a 5 jaar vertragen. Dit vindt de gemeente raad van Leusden een niet te accepteren zaak. Op grond hiervan heeft de ge meenteraad van Leusden gekozen voor een nieuwe krediet-aanvraag, die het mogelijk moet maken binnen uiterlijk vijf maanden een nieuwe uitspraak van G S. uit te lokken. Wij hebben de indruk, dat de invloed van een aantal milieu-groeperingen dusdanig is, dat de kans op afwijzing van deze tweede krediet-aanvraag zon dermeer aanwezig is. Wij hebben ook de indruk, dat een dergelijke afwijzing door de bevolking van Leusden als bij zonder onaangenaam zal worden erva ren, daar honderden kinderen uit Leus den en Achterveld dagelijks meerdere keren gebruik moeten maken van deze weg. Het lijkt ons, dat de aanbieding van een petitie met zoveel mogelijk handte keningen uit de bevolking, gericht aan de verantwoordelijke gedeputeerde, de haalbaarheid van de voorgestelde krediet-aanvraag zou vergroten. Wij zijn van mening, dat dit initiatief een algemeen karakter zal moeten dragen. Om tot de oprichting van een comité te komen nodigen wij een vertegenwoor diger van uw groepering uit. Wij stellen u voor deze oprichtings vergadering te houden op donderdag 14 april a.s. in café restaurant „Nieuw Leusden". Gaarne uw reactie, eventueel telefonisch, aan Meidoornhof bestuur van nendelijke groeten, de VVD afd. Lensden" DONDERDAG 31 MAART 1977 LEUSDEN - Een eclatant sukses: de rote bazar op vrijdag 25 en zaterdag 26 laart in "Lisidunahof" ten bate va nde Ictie "Lisiduna mobiel". Het was een doorlopende in en uitlopen in de Leusdenaren onder wie veel jeugd ie '"Lisidunahof" afhielp van al zijn aaseieren. Die overigens in allerijl wa- ;n ingeslagen, toen de eigengemaakte im zaterdag direkt al bleek te zijn uit- irkocht. De zaterdag werd goed begonnen, wee Leusdense wethouders kwamen in et kader van Leusden 1200 "Lisiduna hof" namens de gemeente een bedrag |ui 1200,- aanbieden. Van een milde lever, die niet met name genoemd wil torden., ontving "Lisidunahof", schrikt niet, maar liefst een bedrag van 20.000.-. Vrijdagochtend 25 maart vasdAgirostand van "Lisiduna mobiel" lefldden bijeengebracht door familiele- !en van de bewoners en door vele lever- flaere reeds: ƒ22.720,25. Vrijdagavond om 20.00 uur bleek de tazar reeds een bedrag van 8.592,16 te lebben opgebracht! Zaterdagmiddag •as de algehele stand van 52.512,91 iereikt. Bijzonder aangesproken heeft, dat de tewoners van 't Hamersveld" een hou ten autobus hadden gemaakt, waarin ze allerlei gebreide poppen, gehaakte kleedjes en andere fraaie zelfgemaakte spullen voor de bazar kwamen aanbie den. Deze autobus stond de gehele week voorafgaande aan de opening van de bazar, te pronk in "Lisidunahof". De rommelmarkt had grote aftrek, het rad van avontuur draaide als een spoor trein. Er werden veel patates frites en poffertjes gebakken en verkocht. Op de ekspositie. die een selektie van het werk toonde, dat de bewoners van "Lisiduna hof" in de afgelopen drie jaar maakten, waren zaterdagmiddag reeds 16 "pren ten" in diverse technieken verkocht ten bate van het goede doel. Bij de samen stelling van de tentoonstelling is men uitgegaan van een minimum aan in breng van de begeleiding en een maxi male zeggenskracht van het werkstuk ondanks of juist dank zij de geestelijke handikap. De heer Leeuwenkamp, echtgenoot van één van "Lisidunahof's" receptionisten, die de eigen huis radio "Radio Aster" pleegt te verzorgen (iedereen kan eens per week voor de bewoners een verzoek- plaatje aan hem vragen) zat achter draaitafel en mikrofoon. Hij kondigde alle evenementen aan, en drukte iedere Staatssecretaris drs. K. de Jong Ozn. wenst tijdens de receptie in het Berghotel onze plaatsgenoot geluk. LEUSDEN/ZUID - De zo juist tot Ridder in de Orde van Orar\je Nassau benoemde heer J. Soetekouw uit Leus den-Zuid heeft z(jn leven in dienst ge steld van het Christelijk onderwijs. H(js is dankbaar voor dc Koninklijke onder scheiding, die hem vrijdag 25 maart werd uitgereikt, en beschouwt deze als een mooie bekroning van zijn werk. Het was Staatssekretaris Drs. K. de Jong Ozn, die de heer Soetekouw inde Buiten- socicteit te Zwolle de versierselen op speldde. Ten overstaan van dc 700 aan wezigen, die aldaar dc algemene jaarver gadering bijwoonden Van de Vereniging voor Christelijk M.A.V.O. Onze onderscheiden plaatsgenoot stond 36 jaar voor de klas, en beijverde zich in de afgelopen 10 jaar voor de belangen van de Christelijke M.A.V.O. scholen op onderwijskundig, organisato risch en rechtspositioneel gebied. Als belangrijkste taak stelde hij zich, dat de leden van de Vereniging voor Christelijk MAVO steeds het adres wisten te vin den. waar ze met al hun problemen terecht konden "Ik streefde ernaar, dat ons buro het centrum werd voor alle scholen met M.A.V.O. zowel in- als extern", zo zei hij. In 1931 begon de heer Soetekouw zijn loopbaan als tijdelijk onderwijzer in Rotterdam, waarna spoedig zijn vaste aanstelling bij het onderwijs afkwam in Kethel, een plaatsje tussen Schiedam en Delft. Via Vlaardingen kwam de heer Soetekouw in 1946 bij het U.L.O. onder wijs in Rotterdam, en doceerde Frans en handelsvakken. Het werken met de ou dere leerlingen vond hij erg plezierig Naast de schoolwereld had de heer Soetekouw belangstelling voor de Chris telijke onderwijsorganisatie. Dat resul teerde erin, dat hij in 1953 sekretaris werd van de afdeling Rotterdam van de Vereniging voor Christelijk M U.L.O en in 1960 werd hij in het hoofdbestuur van deze vereniging gekozen. "In die 60er jaren", aldus de heer Soe tekouw. "zagen we de Mammoetwet aankomen, die een totale verandering zou brengen in ons onderwijsbestel. Ons bestuur wilde, omdat op te vangen, een eigen buro stichten. Het hoofdbestuur heeft mij toen gevraagd of ik bereid zou zijn om het onderwijs te verlaten en om mij te gaan wijden aan de problemen, die voortvloeiden uit de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs. Het buro werd gevestigd in Amersfoort". Zo kwam de heer Soetekouw op 1 au gustus 1967 in Amersfoort werken, en in Leusden wonen. Van het nieuwe buro werd hij direkteur, en van zijn vereni ging werd hij sekretaris. Dat werk heeft hij mogen doen tot zijn pensioengerech tigde leeftijd op 9 november 1976. Het hoofdbestuur bood hem toen een af scheidsreceptie aan in het Berghotel. Overheid. Inspectie, andere onderwijs organisaties en de leden van de eigen vereniging gaven daar blijk van hun waardering en belangstelling. De heer Soetekouw blééf lid van het hoofdbestuur, uit welk bestuur hij kon terugtrekken op de algemene vergade ring, die één maal per jaar wordt gehou den. Hij en zijn vrouw waren verrast en verheugd, toen de staatssekretaris afge lopen vrijdag, persoonlijk naar Zwolle bleek te zijn gekomen om de heer Soe tekouw te ridderen. Vanaf deze plaats graag een hartelijk proficiat aan de bescheiden mens Soete kouw, die hard voor zijn organisatie heeft gewerkt, en dat met inzet van al zijn krachten heeft gedaan. villa's ook deze week weer erg veel over last van de jeugd. De jeugd trekt op vrije middagen de genoemde wijk in, en slaat daar uit verveling aan het vernielen. Dé Politie zal zo nu en dan op de Hoge Klei patrouilleren om eventuele baldadige jongelui in de kraag te grijpen. ANTIEKHANDELAAR? Op de Asschatterweg opereerde in de afgelopen week een in stofjas gehuld^ figuur, die bij de ouden van dagen, dié daar wonen kw am vragen of ze spulletjes wilden verkopen. Met een gezellig praat- je wist hij bij verschillende bewoners binnen te dringen, en in paniek verkocht ten sommige mensen hem iets. Eén da me verkocht de man een aantal zilveren lepeltjes en een koperen ketel, waarvoor hij een goed bedrag betaalde overigens. Men had echter sterk de indruk, dat hij poolshoogte kwam, nemen.-wal er alle maal verder in de huizen aanwezig w as.? De man is ongeveer~veerttg jaar "Oinf, heeft een gezet postuur en een dik hoofd. Zij hoofd is gesierd met een flinke bos donkerblond haar. Hij is, zoals ge zegd. gekleed in een stofjas. Wie kan de Politie inlichtingen verstrekken? GEVONDEN Zilveren kinderringetje; zwarte porte feuille; groene damesfiets met handrem men (gevonden in bosje langs de Doorn- seweg); beige wollen muts; rolschaatsen, zwarte portemonnee met bruine beugel; dameshorloge met bruin lederen bandje, merk 'Inca'. AAN KOMEN LOPEN Bruine hond; wit bruin konijn; Drentse patrijshond; klein, geel zwart hondje; boxer. VERLOREN (door Amerikaan) gouden kruisje aan halsband; zwarte portemonnee met daarin een armbandje; h porte monnee met groot geldbedrag: zonnebril met benen montuur, groot model; sleu telbos met 12 sleutels en bruin lederen lipje met B erop. WEGGELOPEN Donkerkleurige hazewindhond. Inlichtingen over deze dieren en voor werpen worden u gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid. Arn- hemseweg. Oude Rijksweg, telefoon 44444. LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 5 april begint er weer een nieuwe cur sus zwangerschapsgymnastiek De cur sus begint pm 20 45 uur ert vindt plaats in het Wit-Gele Kruisgebouw, Rozen- gaarde 1 Men kan zich ter plaatse aanmelden ok in de categorie boeken een enorme keus. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Raad, die vanavond bijeenkomt, zal zich onder meer bezig houden met een aantal aanvragen van verschillende scholen. Zo wil de protestants-christelijke kleuterschool ,,De Woelige Hoek" in Leusden-Zuid een papiersnijmachine, een publicatiebora en een typemachi ne hebben. Het college adviseert de Raad de typemachine en de snijma chine aan de school te verstrekken, maar acht de aanschaf van een publi catiebord weinig zinvol en wil daar dan ook geen geld voor geven De Protestants Christelijke Lagere School „Loysden", eveneens in Zuid, vraagt een klassenbui eau en een ver andering van de lichtinstallatie in de lokalen aan Het college stelt de Raad voor om daar akkoord mee te gaan Ook van de katholieke kleuterscholen „Klein Rossenberg" en „Kinderland" in Leusden kwamen aanvragen Het materiaal dat „Klein Rossenberg" vraagt voor wereldverkenning wil het college niet verstrekken B en W. vinden dat op de school voldoende ma teriaal aanwezig is Wel kan „Klein Rossenberg" van het college een dos sierkast en een boekenplank krijgen. Voor „Kinderland" wil het college geld geven voor de aanschal van bui tenspel-materiaal Deze zeilde school vraagt verder om twee diaseries en materiaal voor het documentatiecen trum. B en W vinden dat de school voldoende documentatiemateriaal heeft en willen dus op dat laatste verzoek niet ingaan De diaserie „Aspecten van de jaargetijden" mag de school van het college kopen Maar een dia serie voor verkeerslesjes heeft de school, hoewel ze die aanvraagt, vol gens het college niet nodig Bij het voorstel aan de Raad om de kleuter school die serie niet te geven over wegen burgemeester en wethouders: „dat het absoluut onjuist is te veron derstellen dat kleuters door middel van diaplaatjes leren leven met het verkeer en derhalve door inwilliging van dit gedeelte van het verzoek de normale eisen te stellen aan het geven van kleuteronderwijs, zullen worden bezoeker op het hart donateur van "Li sidunahof" te worden. Om 14.00 uur zaterdagmiddg begon de veiling van de grotere spullen, die door veilingmeester N.A. de Koogel uit Leus- Leidsendam (eigenlijk moest hij een vei ling leiden in Hoek van Holland) aan de vrouw en man werden gebracht. De nor male werkzaamheden liet hij er graag voor liggen. "Lisidunahof" kreeg bij hem van ganser harte voorrang. Onder zijn bekwaam veilingmeesterschap bracht de verkoop van alle ingebrachte stukken maar liefst een bedrag op van 3.800,-. Een resultaat waarmee de heer De Koogel dik tevreden was. Zaterdag 26 maart bracht de bazar het geweldige bedrag van 10.559,17 op. Dat is een totale opbrengst voor de bazar van 19.151,33. Zodat de rekenmeester van "Lisidunahof", de heer Peer zater dagavond tegen 19.00 uur een bruto eindstand van 63.594,3"! bekend kon maken. "Lisiduna Mobiel" is alle gulle gevers, alle verenigingen, instellingen en lever anciers geweldig dankbaar voor de ko lossale inzet, waarmee zij zich achter de aktie schaarden. Maandag 28 maart wordt de bus aangekocht. "We zijn allemaal erg onder de indruk", j aldus een verheugde heer Peer op zater dagavond aan de telefoon.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7