Huisvestingscommissie zoekt adoptie-ouders Volgende week Simavi-collecte Klerenwinkeltje geopend Vriendenschaar blijkt slecht verliezer Succes voor Avanti- meisjes Amivedi Opbrengst collecte Gezellige TOP-avond Puzzelrit AMBC Klaverjassen Tour de junior Achterveld IlLVEREN SPELDEN VOOR W. WOUTERS EN F. REYNEN KARAAT caravans VAT1 DUinK£3KEn Ons Genoegen s.v. Achterveld .IÜSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS Amersf oortsestraat 40 - 44 Hoevelaken tel. 03495-5714 s zondags gesloten DONDERDAG 7 APRIL 1977 11 ACHTERVELD - Wij leven in een snelle tijd. Het is al weer bijna de laatste week van juli en traditie-ge- trouw vindt in die week in Achter veld weer de Tour de Junior plaats. Dit jaar wordt dat geweldige jeugd- wielerfestijn voor de 20e maal geor ganiseerd. Het is de bedoeling, dat er 120 jongens en meisjes aan de start zullen verschijnen. Een zeer groot deel van die 120 kinderen komt van (ver) buiten Achterveld en met het oog daarop vraagt de Huis vestingscommissie van de touror ganisatie weer graag de medewer king van de onontbeerlijke adoptie ouders Het is de bedoeling de kinderen, die te ver van tourdorp Achterveld wonen om elke avond naar huis te kunnen, onder te brengen bij gezin- nene in Achterveld en Leusden. De grote gastvrijheid van deze mensen maakte het mogelijk de Tour twin tig jaar lang te kunnen organiseren. Sportieve Achtervelders en Leusde- naren zorgden aldus voor een spor tieve vacantie van honderden sport- jongensen -meisjes. De tourogani- satie heeft uiteraard een lijst met adressen, waar 1 of 2 deelnemer- tjes in voorgaande jaren goed wer den opgevangen, maar door diverse omstandigheden (verhuizing, ge zinsuitbreiding e.d.) vallen er ieder jaar wel een paar tijdelijke pleeg ouders af Bovendien wordt de 20e Tour - vanwege het 4e lustrum - groter van opzet dan de afgelopen jaren het geval was en daarom doet de huisvestingscommissie middels deze oproep graag een extra ver zoek om uw medewerking. Hoewel dat de drijfveer van uw beslissing iet hoeft te zijn, stelt de tourorganisatie tegenover uw me dewerking een waardebon van f 30.- te besteden bij de Achterveld- se winkeliers. Gewoon maar als blijk van erkentelijkheid. Boven dien zijn op donderdag 28 juli de adoptiemoeders van harte welkom op het uiterst gezellige koffie- uurtje in de ..Peerdestal" van de Roskam (vanouds één der hoogte punten uit de tourweek). Om een zo grote organisatie als die van de Tour de Junior (met alles, wat er omheen zit)goed te doen verlopen is het wel nodig, dat zo spoedig mogelijk opgave gedaan wordt van uw hulp Wilt u zich in verbinding stellen met Joh. Ossendrijver, Klet- tersteeg 3 te Achterveld (tel. 03425-1562) of met J. van Hamers- veld, Hendrik van Viandenstraat 19 te Achterveld (tel. 03425-1694). Vast bij voorbaat bedankt. DIKKE BANDERS Het ligt in de bedoeling dit jaar ook een Tour de Junior te organise ren voor z.g. dikke banders" ofwel voor jongens en meisjes van 12 tot 15 jaar op gewone (sport)fietsen. Ook hiervoor is nog steeds aanmel ding mogelijk bij Wout Meinten, Hendrik van Viandenstraat 9 te Achterveld (tel. 03425-1983). Ook hier graag zo spoedig mogelijk, want de kansen om mee te kunnen doen zijn niet onbeperkt. ACHTERVELD - Woensdag 30 maart hadden de TOP meisjes weer hun avond. Dat deze avonden bij de meisjes wel aanslaan bleek uit het feit dat er in totaal weer 45 meisjes aanwezig waren Op deze avond werd er aan macra- mé gedaan terwijl er ook met wol en satéstokjes kon wordengewerkt Het was mogelijk om van dit materiaal een mobiel te maken. Elk meisje had wat macramé-touw meegebracht, som migen zelfs eendoos of een zak Vol, wol kralen en knopen. Er werd deze ACHTERVELD - Zondagmorgen speelde het Achterveldse dames-elftal een thuiswedstrijd tegen Vrienden schaar uit Culemborg. Hoewel deze wedstrijd door de dames uit Achterveld werd gewonnen was het zeker in de tweede speelhelft geen mooie en sportieve strijd. Hoewel het regende was het veld toch heel goed bespeelbaar. Daar een van de speel sters van Vriendenschaar bij een aan rijding betrokken was geraaJct, kon de wedstrijd eerst een half uur na de vast gestelde tijd beginnen. Al direkt na de aftrap gingen de dames van Vriendenschaar in de aan val Maar de Achterveldse verdediging, met Tiny van Westerlaak weer in het doel, kon de aanvallen goed afslaan In de 27e minuut van de eerste speel helft werd door Achterveld een bal over rechts gespeeld Daar er niet door de Vriendenschaar-verdediging werd ingegrepen, kon M. Baas uithalen er zo met een keihard schot de stanc op 1-0 voor Achterveld brengen Na dit doelpunt ging Vriendenschaai nog meer in de aanval, doch Achter veld gaf geen krimp en wist de zaal te klaren Na de rust begonnen d< Vriendenschaar-dames harder te voet ballen en was de sportiviteit bij dez< dames wel eens ver te zoeken. Dit wai zeker niet bevorderlijk voor het spel M. Tolboom van Achterveld werd in d< tweede speelhelft wegens blessure ver vangen. Een ogenblik dreigde het nog goe< uit de hand te lopen. De Vrienden schaar-dames wilden het veld veria ten, doch hun trainer wist dit te voor komen. Vriendenschaar bleek een hee slecht verliezer te zijn. ACH-TERVELD Zondag werd een door de Achterveldse Auto Motor en Bromfietsclub georganiseerde puzzel- rit verreden. Aan deze rit over een afstand van 45 kilometer werd door veertig personen deelgenomen Hoe wel de weersomstandigheden niet zo bijzonder gunstig waren is het toch een echt gezellige rit geworden. De uitslag was A klasse strafpunten 1. J van de Bank. Soest 30 2. H. v d. Wetering, W'berg 8 3 J A Slomp, Hoornaar 9 (Poedelprijs H de Ridder, Hooglai met 216 strafpunten). B klasse: 1. J. v "t Veen. Veenendaal 9 2. J. van Beek, K'w.br 10 3 Hoogerwarth, Kootw.br. 14 4 H H v Druten, A'veld 14 (Poedelprijs J Plat, Doorn met 24 strafpunten) C klasse: 1. H Boersen, Achterveld 6 2. J. Kok, Waddinxveen 9 3 G W Geurts, A'foort 11 4 J. H. v. Dijk, Soestduinen 12 (Poedelprijs W M. v. Hoed. Soes met 240 strafpunten). avond zo enthousiast gewerkt dat zelfs de pauze bijna vergeten werd. Er kwa men heel wat leuke dingen uit de bus zoals mobielen, lectuur mandjes e.d. Een van de leidsters presteerde het om een plantenhanger te maken Het was een echte gezellige TOP-avond en was het weer tijd om naar huis te gaan voordat men er erg in had. De volgende TOP-avond is woensdag 27 april. Dit zal dan een dansavond wor den met de Pico jongens. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 1 april opende Ans de Koning ,,'t Kle renwinkeltje" aan de Biezenkamp Vrijdagavond was er een drukbezochte receptie, waarop velen al vast tussen de kleding snuffelden. Ans richt zich vooral op kleding voor de leeftijdsgroep van 20 t/m 40 jaar Het winkeltje is zeker geen boetiek Er is draagbare sportieve kleding te koop, met zo af en toe iets frivools ertussen. De belangstelling was zaterda enorm, wat weer een bewijs is hc noodzakelijk de uitbreiding van hi winkelbestand in onze gemeente i: jubilarissen in de koets iWS huldigde wee jubilarissen IHTERVELD - Zaterdag 2 april was let voor de muziekvereniging D.W.S. feestelijke dag. Er waren die dag jubilarissen in het midden van de iniging. De voorzitter van de mu- tvereniging was 25 jaar lid van /.S. Dit is de heer W. Wouters, ter- rijl de dirigent, de heer F. Reynen 121h ardingent is. Nadat de beide jubilaris- n met hun echtgenotes per auto thuis iren afgehaald werden zij gebracht ar het terrein van de firma Van Rui- ibeek aan de Hessenweg. Hier stond open koets klaar waarin de beide ilarissen met hun echtgenÖTeStïïoes- overstappen. t de muziek voorop ging het in de iting van De Oude Peerdestal. Voor in De Oude Peerdestal werd afge- pt werd eerst nog een rondje naakt voor Huize St. Joseph langs, wijl dit rondje werd gemaakt was het ziekkorps met de majorettes en de iboers reeds De Oude Peerdestal nen gegaan zodat bij de nenkomst de jubilarissen met een terende muzikale welkomst werden vangen dat men van de eerste indrukken was tomen nam een van de bestuursleden D.W.S.de heer W. van mersveld het woord. Hij heette alle iwezigen van harte welkom en wel in bijzonder de heer C'oppens, afge- ardigde van de Aartsdiocesane Bond Muziekgezelschappen St. Willi- >rd, de wethouder Van Zandbrink als legenwoordiger van de gemeente usden, pastoor Jansen en nog vele leren. rst werden door de lieer Van Ha- irsveld de vele' activiteiten van de er Wouters naar voren gebracht, erbij bleek dat de heer Wouters van 25 jaar dat hij werkend lid van de remging is er vijf jaar van als se- itaris had gewerkt en de laatste tien r als voorzitter, dus van de 25 jaar 15 ff als bestuurslid. Ook werd de igent de heer Van Hamersveld naar ren gehaald. Toen de heer Reynen jaar geleden dirigent van de mu- ïkvereniging werd speelde D.W.S.. in de vierde afdeling. Door het werk en de energie van de heer Reynen speelt de vereniging nu in de eerste afdeling en wist daar vorig jaar op het concours te Uithoorn een eerste prijs te behalen. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Koppes, die naar voren bracht dat het niet zo heel eenvoudig was om 25 jaar bij een muziekvereniging te zijn. Vooral omdat er heel veel zaken zijn die met muziek opgeluisterd worden, de repetitie en het deelnemen aan con coursen, zodat er wel wat vrije tijd in gaat zitten. De heer V^outers is^oorzit- ter van een müziekverenigingwaardoor hij zijn stuwende kracht aan deze ver eniging geeft. Leiding geven aan een. korps als D.W.S. is in handen van mensen die liefde hebben voor hun hobby. De heer Koppes zou het een als een groot gemis zien als Achterveld het zonder D.W.S. moest doen. Namens de Federatie van Muziekgezelschappen reikte de heer Koppes aan de heer Wou ters de zilveren speld met oorkonde uit. SPELDEN Wethouder Van Zandbrink had de op richting van D.W.S. nog meegemaakt en toonde zich trots op D.W.S. Ook de heer Van Zandbrink noemde het 25 jaar lid zijn van een muziekvereniging een prestatie. De heer Van Zandbrink betrok in deze huldiging ook mevrouw Wouters omdat zonder haar steun dit alles niet mogelijk zijn geweest. Voor het eerst werd een bij D.W.S. in gevoerde zilveren speld aan de heer Wouters uitgereikt, voor het 25 jarig lidmaatschap Wethouder van Zandbrink roemde hierna de grote inzet van de dirigent, de heer Reynen. Type rend voor de dirigent noemde van Zandbrink het dat deze geen minuut stil kan staan. ,,Hij dirigeert met handen en voeten. Je ziet de heer Reynen ook nooit zenuwachtig, net of hij zich geen zorgen maakt en denkt dat hoeft bij D.W.S. niet, dat zit wel goed." Ook de heer Reynen kreeg de zilveren D.W.S.-speld uitgereikt voor zijn 12 xh jarig dirigentschap. Tevens kreeg hij nog een fles geestrijk vocht aan geboden, dit omdat volgens de heer van Zandbrink Reynen militair is en hij nog nimmer een militair is tegengekomen die geen borreltje lustte. VERRASSING Hiema kwam er een verrassing waar de bestuursleden van D.W.S. niets van wis ten. Na het gesproken woord van de heer Van Zandbrink werd beide jubila rissen door de Leusdense muziekvere niging Lisiduna een serenade «gebracht. Na déze serenade kwamen 14 D.W.S. majorettes de zaal binnen die elk van de jubilarissen zeven geschenken over handigden van de vereniging. Voordat het officiële gedeelte werd af gesloten kregen eerst nog de beide jubi larissen het woord. De heer Wouters zei D.W.S. kennende wel zo het een en ander verwacht te hebben, doch dat het zo zou gaan had hij zeker met verwacht. „Ik heb vandaag heel wat malen gezegd het is te gek ja net is veel te gek. Doch ondanks dit zijn wij, mijn vrouw en ik, hier toch heel dankbaar voor." Na Wouters was het de heer Reynen die mede namens zijn echtgenote zijn dankwoord sprak. Hij bracht hierbij naar voren dat niet alleen hij D.W.S. op het niveau gebracht had waar het nu was, doch dat dit het resultaat is van samen één zijn, het vormen van een grote familie. Nu was het de beurt aan het Flevo-duo om de zaak wat op te vrolijken. Al spoedig waren de beentjes van de vloer en werd er heel gezellig gedanst. Het Flevo-duo speelde voor elk wat wils zodat niemand op de stoel behoefde te blijven zitten. De muziek werd afgewis seld met sketches gebracht door leden van D.W.S. Dat de beide jubilarissen met hun echtgenotes hier het middelpunt van waren behoeft geen nader betoog. De tijd vloog om en het was alweer tijd om naar huis te gaan voor men er erg in had. Zowel voor de beide jubilarissen met hun echtgenotes als voor al de leden van D.W.S. is het een zeer gezellig avondje geweest. IACHTERVELD - Vrijdag 1 april prd de laatste ronde gespeeld van [el klaverjastoernooi van De Hessen- 7r Aan deze laatste ronde werd door p personen deelgenomen. De uitslag was: H van Hamersveld r- M. van Wieringen 3 K. Jonkman 4 EHy Smink 5 J. Voorburg '6 mevr. de Jong-Houtveen T. Born M. Boersen rJ. G Voskuilen I H 4e Jong J H de Vette JJ v d Kooij i? B. Horst mevr Houtveen-Blom jevr. van Rossum G. Hak J van Rossum mevr Tolboom-Kaas W. Tolboom "jevr v d Berg-Valkenburg 4187 w van Wieringen 4143 1 4117 f Wijs 4106 J Houtveen 4100 2 Vof. 4036 v t Klooster 4027 punten 4795 4756 4723 4694 4693 4660 4660 4649 4601 4477 4408 4394 4356 4319 4307 4275 4264 4242 4215 De einduitslag van dit klaverjas- toernooi was- 1 J Houtveen 27.691 2 H Turan 26.878 3. W. van Wieringen 26.388 Evenals bij het toernooi van SVA kan ook hier worden teruggezien op een zeer gezellig, doch ook zeer spor tief gespeeld toernooi. ACHTERVELD - S.V. Achterveld, afdeling jeugd, uitslagen van zater dag 2 april: Junioren: Achterveld A2 - Quick Al 1-1 Hoevelaken A2 - Achterveld A2 afgel. Roda Cl 1- Achterveld Cl Pupillen: Soest Dl - Achterveld Dl Soest D3 - Achterveld D2 Soest D5 - Achterveld D3 Achterveld El - Amf. Boys El Baarn E2 - Achterveld E2 Achterveld E3 - VVZA E4 Programma voor zaterdag 9 april: Junioren: Soest C3 - Achterveld C2 Hees Cl - Achterveld C3 In verband met Pasen is het op zater dag 9 april geen voetbal voor de pu pillen. ACHTERVELD - Zaterdag 2 april werd door het Rayon West Veluwe van de Stichtse Turnkring de jaarlijkse springwedstrijden gehouden in de Ve- luwehal te Barneveld. Aan deze wedstrijden werd ook deel genomen door de meisjes van de keur- groep van Avanti uit Achterveld. De leeftijd van deze meisjes variëren van 10-12 jaar. Door de keurgroep van Avanti werd aan de volgende onderdelen deelgeno- nfen t w kastpaard en lange mat. Hiervoor wisten de meisjes een eer ste, tweede en derde prijs te behalen hetgeen zeker een zeker een mooi succes genoemd kan worden. Dit suc ces is bereikt door de volle inzet van de meisjes doch zeker niet in het minst aan de zeer goede leiding en training van de heer Th Snijders. Het wedstrijdprogramma voor Avanti vermeld nog de volgende wedstrijden. 23 april, de C-wedstrijden van het Rayon georganiseerd in de sporthal te Nijkerk en 17 en 18 mei de onderlinge wedstrij den in de gymnastiekzaal in Achter veld. ACHTERVELD - In de week van llt/m 16 april a.s. zal de Simavi, de vereniging voor directe medische hulp in de tropen, haar jaarlijkse landelijke collecte houden. De vereniging gaat er van uit, dat de Tropenlanden zelf hun gezondheidszorg moeten op bouwen met de middelen die ze hebben. SIMAVI geeft hierbij een grote duw in de goede richting. Vooral de gebieden op het platte land zijn vaak verstoken van de eenvoudigste medische zorg. Simavi helpt de mensen zichzelf te hel pen. En er is te helpen, vooral met een voudige en effectieve middelen. Maar een eerste vereiste is dat de bevolking zelf meewerkt en vertrouwen knjgt in de hun aangeboden hulp. Pas dan gaat ze meewerken in het opzetten van een gezondheidszorg, die ze kan betalen. Pas dan kan gezondheidszorg tot in de verste uithoeken van de tropen ge bracht worden, en gehandhaafd worden. Simavi steunt daarbij met haar des kundigheid, met medicijnen en instru menten, met de financiering van een voudige poliklinieken, met het opleiden van eigenlandse medische krachten. Een bijdrage van ons allemaal maakt een grote som geld. Simavi zorgt ervoor, dat de juiste medicijnen en in strumenten gekocht worden en in ver trouwde, deskundige handen komen en vooral de breedste laag van de armste mensen ten goede komen. Juist op het „platte land" ontstaan vele ziekten. Opvoeding in hygiene is onontbeerlijk. Een eenvoudige waterpomp is daar voor een eerste vereiste maar vaak nog een onbereikbaar ideaal. Een ziek mens ka n wei mg bijdragen aan de econo mische ontwikkeling van zijn land. Daarom: zo breed mogelijk aanpakken met betaalbare middelen in het eigen land te vinden. Onze bijdrage betekent medische hulp voor tien duizenden en dus een grotere bestaanszekerheid, meer ar beidsvreugde en een gelukkiger toe komst. Stuur in de week van 11 t/m 16 maart de collectanten niet door, doch geef met gulle hand Door onze gulle gift zal Si mavi in staat zijn haar plannen te ver wezenlijken. Mocht men op de dag dat de collectant bij u aan de deur is geweest niet thuis zijn, geen bezwaar. Uw bij drage kunt u dan overmaken op postre kening 300100 ten name van Simavi te Haarlem. ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel 03425-1554 zijn de na volgende dieren als vermist en ge vonden opgegeven Vermist: 29-3-1977. Bastaard, middelmaat, halflang donker bruin haar, witte bef, krulstaart, grijze kring om ogen, oud 14 jaar. Gevonden: 30-3-1977: Grijs dwergpoedeltje, rood halsbandje. 31-3-1977: Cypers, grijs gestreepte poes, witte bef en tenen, oud x/-\ jaar, gevonden dorpskern Achterveld 1-4-1977. Zwart/witte gecastreerde kater Dood gevonden omgeving Doorn- seweg. ACHTERVELD - De in de week van 28 maart t/m 3 april gehouden huis aan huiscollecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Achterveld en in Stoutenburg tezamen het fantastische bedrag van f2298.05 opgebracht Een woord van dank aan de collectanten is hier zeker op zijn plaats, maar ook aan de bevolking van Achterveld en stoutenburg die de collectanten met tevergeefs hebben laten aankloppen ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijden van Ons Genoegen werd door 22 schutters deelgenomen. De uitslag was: aantal punten 1. A. Vlug 48 2. P. van Nimwegen 48 3. H. Hols 41 4 K. Jonkman 47 5. W. Voskuilen 46 6. T Daatselaar 46 7 G. Tolboom 46 8. W van Noorden 45 9. F. Koenen 45 10 J. E v Hamersveld 45 11. J. van Nimwegen 45 12. J. Voorburg Jz. 45 13 J. Kommer 44 14. W J. Lagerweij 44 15. J. van Rossum 44 16. A van Daatselaar 43 17 W Wittebrood 42 18. T. Vos 42 19. W. v.d. Kletersteeg 41 20. M. pothof 40 21 P. Smink 39 22. Th v.d. Koedijk 38 Donderdag 7 april zal er een extra onderlinge schietwedstrijd worden ge houden Het zal danditmaal gaan om paasbrood, paaseieren en kip.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11