In Tirol gaat de ontucht nooit verloren eel prolongaties in het paasweekeinde Meisjes die mannen versieren PP groene horzel erwint in Kato Open dag en gratis voorstelling in Duo 1 en 2 UGSY MALONE NA EEN WEEK ERDWENEN Delitto D'Amore - Aangrijpend doordringende volksfilm J PITAUST USDER KRANT - FILM DONDERDAG 7 APRIL 1977 Nieuw PREMIERE VOOR NEDERLAND AMERSFOORT - Duo 1 (voormalig City). 18 jaar. Een kolderieke Paas- komedle met onze Hollandse komiek Bueno de Mesqulta. De vrolijke ontucht-dwazen, die geen porno, maar wel kolderieke sex brengen zijn in deze nieuwe film opgeklommen tot burgemeester van twee aangren zende dorpjes in de Tiroler Alpen. De beide burgervaders doen hun ui terste best de dorpjes in de toeristische belangstelling te brengen. Veel succes hebben ze echter niet want ze zijn te druk bezig om de concurrent te benade len en in verlegenheid te brengen. De burgervaders ontzien zich niet om per soonlijk vetes uit te vechten en gebruik te maken van slippertjes van de ander Veel beter kunnen de kinderen van de vechtersbazen het met elkaar vin den. Een nieuwe reeks kolderieke situa ties Beide papa's betrappen hun eigen telgen bij een stevige vrijerij. Jodelahihi! AMERSFOORT - In het Filmhuis Appelmarkt draait deze week de eer ste van een reeks succesfilms van het zesde filminternational festival Rotterdam, dat in maart gehouden werd. Delitto d'amore met Stefania San- drelli en Giuliano Gemma is een volkse moraliteit over een jonge arbeidster en een arbeider in een Milanese fabriek Het meisje komt uit het zuiden waar strenge codes gelden De broer van het meisje bedreigt de fabrieksarbeider als hij het tweetal samen ziet Omdat het meisje nooit de op de fabriek geschon ken melk opdrinkt, maar mee naar huis neemt, krijgt ze last van de verontrei nigde lucht. Melodramatiek omdat er voor de arbeidersklasse nu eenmaal geen romantiek is weggelegd Luigi Comencini, de nu 60-jarige regisseur heeft een respectabel aantal films op zijn naam staan, o.a. Pinochio en Casanova ('71 en 69). Hij is niet jong in jaren, maar wel jong van geest Ei genlijk jonger dan welke jonge revolu tionair ook. Marco Ferreri zegt over hem. ,,lk benijd Luigi Comencini, omdat hij volgens mij een van de zeldzame regisseurs is die in de loop der jaren zijn MINIATUUR 9 april: 2.00 uur: Kinderprogramma, m.m.v. Pup Theater onderzoek naar universeler en minder aristocratische filmtaal verder heeft ge bracht. In Delitto d'amore drukt hij sim pel en aangrijpend uit, via een sobere maar doordringende vormgeving, de codes van een maatschappij, die geen enkel respijt meer biedt. 15 april: 20.30 uur: Muziekavond door Musica Inviolata. 16 april: 14 30 uur: Kinderprogram ma Onje Klonje. In de wolken. FILMHUIS Attentie elke avond 8 00 uur: 9/12 april: Delito d'amore Een film van Comencini. 16/19 april: Verwacht:. L'affiche rou ge Alan Street, een jonge kunstschil der, heeft maar één probleem: hij Is dol op vrouwen en rij op hem. Hij wordt ontdekt door Hugh Jampton, de eigenaar van de „Swinger Club". Hugh wil dat Alan een serie eroti sche schilderijen maakt voor zijn tijdschrift. Allan zit op dat moment nogal krap en hij stemt In. Hij verhuist naar de nachtclub om de opdracht daar uit te voeren. In de nachtclub staan twaalf beel dschone modellen tot Alans be schikking. De enige die niet tevreden is met deze regeling, is Alans vriendin Sue. De meisjes belagen Alan dusdanig, dat hij op een avond vlucht om rust te nemen In de woning van Sue. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Om zijn bioscopen Duo 1 en 2 wat meer bekendheid bij een ruimer publiek te geven, organi seert Jogchem's Theaters de ko mende week een tweetal aktiviteiten. Alan besluit met Sue te trouwen, als de opdracht uitgevoerd is. Hij zoekt een baan. Maar na een paar weken verveelt het werk hem en spreekt hij met Sue af, dat hij thuis zal blijven om te schilderen. Sue zal dan gaan werken. Maar ook nu vindt Alan geen rust. Alle eenzame huisvrouwen van de straat zoeken hun toevlucht bij hem. Sue weet van niets. Alans vermoeid heid 's avonds wijt ze aan het huis houdelijk werk. Ze besluit haar man te helpen door een dienstmeisje aan te nemen. Dat meisje blijkt jong, Zweeds en tot alles bereid te zijn. Maar dat Is nu eenmaal Alans pro bleem: hij houdt van vrouwen en zij van hem. Regie David Grant. Alan en Sue John Hemil en Sue Langhurst. Aanstaande zaterdag wordt er in Duo 1 en 2 aan de Westsingel (hel voormalige City) een open dag gehou den. Tussen tien en vier uur mag iede reen in de belde zalen een kijkje komen nemen In de zalen worden afwisselend tekenfilms vertoond. En voor iedereen is er een glaasje jus d'orange. Het muziekkorps van Bronswerk zal ondersteund door zijn majorettes za terdagmiddag tussen twee en drie uur nog enige ruchtbaarheid aan de open dag geven Op Tweede Paasdag aanstaande maandag wordt er een zogeheten Appel-en-een-ei voorstelling" gehou den. ledereen die zich die paasdag met een appel en ei bij de kassa van Duo meldt, mag gratis de film „Dik Trom knapt het op" bekijken. De voorstelling begint om 10.30 uur. De eieren, die ge kookt en beschilderd moeten zijn, gaan naar het Leger des Heils-jongenstehuis „De Eik" aan de BW-laan. EgKaprta/isfen Z'yn mensen, die - Bovenstelling tot de modale man - Hgitmste drie keer per /aar va kantie houden, in het voorjaar, in de Xxner en in de winter,is de alge- ftone kreet van mensen, die om pt voor reden dan ook er niet in wgen om zo vaak het dagelijkse prK vaarwel te zeggen voor een al niet verdiende adempauze. r*zal de laatste zijn die in aan- "p™ig komt voor de titel ,,kapita- Pf, maar toch ben ik - als u deze 0®f's 'ees' - toch lekker een ■««je boslucht aan het inademen jPbenplaats, die gelukkig verge- 2?® van m'in gebruikelijke bed Worn niet elk uur van de dag te den gekonfronteerd met zaken, L [e eigenlijk voor een weekje lifej(?n'v'uc'"' Toch een rijke ge- p*"'e. nietwaar? V. igenda voor Amersfoort van rdag 7 april t/m 13 april 1977: ltd, tel. 033-14632: The pink pant- slnkes again (De roze panter slaat Jtoe). A l 2 00, 8 00 uur, zaterdag 6.45 en 9.15 uur Beide dagen 2 00. 4.15. 6.45 en 9.15 aio „G", lel. 033-14632: Groove 18 jaar 2.15. 7.00 en 9.30 uur. i Paasdagen 2.15, 4.30, 7.00 en ra 1, lel. 033-18900: Marathon 18 jaar 1 45, 6.45 en 9 30 uur. s Paasdagen 1.30, 4.00, 6.45 en I v m de lengte van de film gelieve aanwezig te zijn. Cinema 2, tel. 033-18900: My name is nobody 14 jaar. 1 45, 6.30. 9.00 uur. Beide Paasdagen 1.45. 4.15, 6.30 en 9.00 uur. Euro, tel. 033-33655: Pas opof we slaan dr opl 14 jaar. Donderdag en vrijdag 6.45, 9.15 uur Zaterdag 4 15, 6.45, 9.15 uur. Beide Paasdagen 1.45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Dinsdag 1.45, 6.45 en 9 15 uur. Woensdag 6.45,9.15 uur. Duo 1, tel. 033-16572: In Tirol gaat de ontucht nooit verloren. 18 jaar. 2 15, 7 00 en 9.30 uur Beide Paasdagen 2 15, 4.30. 7 00 en 9.30 uur. Tweede Paasdag 10.30 uur voor een appel en een ei naar de film Dik Trom knapt het op. Het ei moet wel geschilderd zijn. Duo 2 (voormalig City), tel. 033- 16572: Goldunger 2.00.6.45.9 1 5 uur. Beide Paasdagen. 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. (14 jaar.) NACHTVOORSTELLINGEN Duo 1Meisjes die mannen versieren. 18 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond 24.00 uur. Duo 2: Kato. 18 jaar. Vrijdag- en zater dagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN Euro: donderdag en vrijdag 10.30, 1.45, zaterdag en woensdag 1.45 uur: Peter en de vliegende autobus. A l Donderdag 7 april 1977 kinderfilm dag. leder kind dat naar de voorstelling gaat ontvangt een kleurplaat met kleurpotlo den van Bruynzeel en als je die inlevert krijg je een Llkkie Luk ijsje van Davlno. Cinema 1: Dik Trom knapt het op, 10.15 uur. Cinema 2: Zo gezegd, zo gedaan. 10 30 uur. Euro: Winnetou keert terug, 10.30 uur. SPECIALE OCHTENDVOORSTEL LINGEN Cinema 1Donderdag en vrijdag 10.30 uur: Zo gezegd, zo gedaan. A.l. Cinema 2: Donderdag en vrijdag 10.15 uur: Dik Trom knapt het op. A.l Euro: Donderdag 10 30 uur: Winnetou keert terug. AI Vrijdag 10.30 uur Peter en de vliegende autobus A.l. Attentie: Zaterdag 9 april open dag in Duolllll van 10.00 tot 4.00 uur. le dereen is van harte welkom Duo 2 geeft in the late-night Tl-show KATO met Bruce Lee en m Williams. 14 jaar. Muziek van Al (ÉFegie Norman Foster. TE INHOUD ÉUd. de eigenaar van hel dagblad ailf Sentinel en de televisiezender 5-TV is verontrust door de plotseling sr|toegenomen misdaad in zijn stad |is een jonge onverschrokken man i hij besluit met zijn rechterhand, de >tu vechter Kato, zelf de onderwe- [innen Ie dringen om de misdaad te jadn Ier de naam „Groene Horzel" njkontakt te leggen met de bende- I Hurk De „Groene Horzel" kan niet meer voorkomen dat Hurk vermoord wordt, maar wel weet hij het spoor te vinden van een groep die liqui daties wil uitvoeren. Deze groep blijkt te bestaan uit een aantal welgestelde bur gers, die geleid worden door een zekere Crane, die een dubbele rol speelt. Als de „Groene Horzel" ontdekt welke rol Crane speelt, weet hij hem en Crocker op listige wijze uit te schakelen. De misdaadgolf is daarmee echter nog niet onderdrukt. Een gefrustreerde geleerde, dr Mabouse, die door het Centrum voor Atoomonderzoek ontsla gen is wegens gevaarlijke eigenmach tige experimenten, wil wraak nemen. Hij verspreidt het gerucht dat een aantal met dodelijke wapens uitgeruste vlie gende schotels een invasie op aarde die na een reeks opwindende gebeur tenissen Mabouse nog net op tijd kan uitschakelen en zijn stad voor de on dergang behoedt. Intussen heeft in deze stad een nieuwe bende de kop opgestoken: Een oude Chinese familie, geleid door de jonge killer Low Sing. De Groene Horzel en Kato ontdekken de geheime schuil plaats van Low Sing en de zijnen: een oude Boedhistische tempel in een groot, stil park In deze tempel komt het tot een karate-gevecht tussen Low Sing en Kato, waarbij de laatste als overwin- .-jaatuilJhet strijdperk, treedt De mis daadgolf in de stad is nu onderdrukt en Reid kan zich weer geheel wijden aan z'n krant, die nu minder gewelddadig stadsnieuws hoeft te publiceren. willen doen. Van de paniek en de ver warring die hierdoor ontstaat, maken Mabouse en de zijnen gebruik om een luchtmachttransport te overvallen en de atoomkap van een raket te roven. Met deze atoomkop wil Mabouse de stad vernietigen, waarin Reids krant geves tigd is. Reid en Kato bewaren echter in de algemene paniek hun koelbloedig heid en zo is het weer de Groene Horzel

Leusder Krant | 1977 | | pagina 19