oorplein winkelcentrum Bieshaar nu gerekonstrueerd Herbestrating Kollekte tbv kinder bescherming /ethouder Wagenaar (WD): Centrum heeft oppepper nodig" Boerderijen in rondvraag #y*AGENPA l&AEMEENTE LËUSDEN Losse verkoop Leusder Krant (ERP-bestemmingsplan leusden/z. goedgekeurd wan onze redaktie) ijsden Ondanks het feit, dat het voorstel van b. en w. om naast de Dieningen die worden getroffen om de overlast van het winkelcentrum lleshaar tegen te gaan, tevens de rekonstruktle van het voorplein van winkelcentrum aan te pakken, tegen de afspraak was gemaakt In de Issie-vergaderingen, besloot de raad toch om met het college mee m Alleen de AR-SGP en de CHU stemden tegen het voorstel tot 'jruktle van het voorplein. De rekonstruktle van het voorplein Is [tkelijk, zegt wethouder Wagenaar, omdat daardoor meer perspek- worden geboden voor het plaatsen van verkoop-kramen op vrijdag, bekend staan nu elke vrijdag enkele kramen voor het wlnkelcen- r Q00r de rekonstruktle van het plein [de kuil wordt er uitgehaald] zul- ■r méér kramen kunnen staan. Wethouder Wagenaar: „De winkeliers Cm de Bieshaar vragen terecht om het winkelcentrum wat op te peppen. (Mcollege wil daar best de nodige aandacht aan besteden en onder meer ESTmiddel van een soort mini-markt op vrijdag kan de aantrekkelijkheid Cblde bewoners worden verhoogd." Informeel rigens vonden verschillende Isleden (Bokkers -KVP, Rei- PPL) de standpunten van het joflege in het al dan niet ontvanke- ijk verklaren van bezwaarschriften vel wat te formeel. Enkele indie- ïers van bezwaarschriften tegen ontwerp-bestemmingsplan iden-Zuid hadden hun bezwaar iresseeraan het college van b. w„ terwijl dit officieel aan de gericht dient te zijn. Voor b. reden om de bezwaren terzij- :e schuiven. De heer Bokkers |PI, ,,lk vind het wel een beetje ichtig om dergelijke bezwaren "jfp voeren. Dat is niet in de geest ewet, dacht ik en het komt de tandhoudmg tussen overheid urgerij ook met ten goede. B. zouden er goed aan hebben n, indien zij de bezwaar- ilten terug hadden gezonden de indieners, met het verzoek dressering te veranderen." heer Reichert was dezelfde me- toegedaan. De woordvoerder de progressieven vond de hou- Ing van b. en w erg formeel. „In if kader van Leusden 1200, het uur reikt de burgerij de hand, eigen interpretatie van het o-redaktie), had deze zaak niet Dnafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. s41495; Marnix Kreijns. tel. 43792. [Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- frmark 3). Leusden/Centrum, tel. J033-41495. b.g.g. 03420-6141toe- r stel 17. mnementsgeld: 6,50 per kwar- I; 12,75 per halfjaar en 25,00 per lluitingstermijn: [dinsdagmiddag 12 uur. 3ns kantoor is feeopend van 10-12 en yan 2-4 uur. jlABESTELLEN FOTO'S |pe meeste in de Leusder Krant .publiceerde foto's kunt u na rtellen (met uitzondering van [chief- en historische foto's) bij Doruitbetaling van 5,00 per pemplaar (formaat 13x18 cm) W giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. P-v. te Barneveid met duidelijke Wrmelding van gewenste foto, pntal, nummer van krant, pagina yaarop de foto werd geplaatst. U junt ook kontant betalen op ons fntoor Flnnmark 3 - Leus ten/Centrum. Ongeveer 14 da- l®n na betaling ontvangt u de ^enste foto's thuis. >gave abonnementen, adver- nties en betalingen kunt u doen P ons kantoor, Finnmark 3, -•usden/C. DE LEUSDER KRANT ®en uitgave van de BDU- rantenkombinatie te Barneveid op de wijze afgedaan moeten wor den verondersteld, dat daarmee de raad wordt bedoeld, automatisch zouden worden doorverwezen naar de raad. Dat is hier niet gebeurd en dat stelt ons teleur." De heer Rei- chert diende een amendement in, waarin hij vastlegde, dat de desbe treffende bezwaarschriften alsnog ontvankelijk worden verklaard en alsnog in de uiteindelijke beoorde ling zouden worden betrokken. Burgemeester Van der Post was het niet eens met de opvattingen van sommige raadsleden. „De ju risprudentie is duidelijk op dit punt. Hierover kunnen geen mis verstanden bestaan. Bezwaar schriften dienen aan de raad te worden gericht anders hebben ze geen enkele wettelijke waarde. Overigens is inhoudelijk wèl op de bezwaren ingegaan, omdat de niet ontvankelijk verklaarde bezwaar schriften van gelijke strekking wa ren al sandere bezwaarschriften, die wel juist waren geadresseerd." Het enige nadeel was, zoals de heer Reichert vaststelde, dat de indieners van de nu terzijde ge schoven bezwaarschriften niet te gen de beslissing van de raad in beroep konden gaan bij GS of de kroon. Een voorstel van de heer Bokkers, om in het voorlichtingsblad „Info" nog eens uitgebreid de aandacht te vestigen op de wijze waarop en hoe een bezwaarschrift moet worden ingediend, werd door de voorzitter overgenomen. Overigens wees de heer Van der Post er op, dat in de desbetreffende advertenties toch duidelijk stond aangegeven, dat de bezwaarschriften aan de raad ge- ACHTERVELD. Donderdag 7 april: Bejaardensoos 13.30 uur. Donderdag 7 april: Extra schieting Ons Genoegen: om 20.00 uur. Vrijdag 8 april: Bibliotheek 19.00-20.00 uur. Zondag 10 april: Bibliotheek 10.30-12.00 uur. Dinsdag 12 april: Bibliotheek 15 15-16.30 uur. Donderdag 14 april: Bejaardensoos 13.30 uur LEUSDEN-CENTRUM Zaterdag 9 april: Paaseieren zoeken in het Lockhorsterbos. Vertrek ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. ACHTERVELD: Boekhc idel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z.: Kroon Supermarktr Pr. Irenelaan 9. DONDERDAG 7 APRIL 1977 richt dienden te worden. Het amen dement van de heer Reichert ver dween daarna geruisloos van tafel, want men kwam er niet meer op terug. Sociaal Cultureel Centrum De heer Reichert (PPL) vroeg zich af, op grond waarvan is vastge steld dat binnen het bestem mingsplan Leusden-Zuid geen plaats meer zou zijn voor de bouw van een sociaal-cultureel centrum. ,,Op dit moment wordt naar de mogelijkheden toch nog een onder zoek verricht?" Burgemeester Van der Post: ,,Er is in de afgelopen tijd naarstig ge zocht naar een plaats binnen de grenzen van het plan. Dat is echter een onmogelijkheid gebleken en het huidige onderzoek is dan ook gericht op een plaats buiten het bestemmingsplan, maar wel gren zend aan Leusden-Zuid. Waar nu naar wordt gezocht Is de meest gunstige plaats." GARAGES De progressieve woordvoerder had verder bezwaren tegen het feit, dat de garages bij de winkels in de Bieshaar voor opslag worden ge bruikt. ,,De rechtsbescherming vanaf Blijhof op de fiets, om 10.00 uur. Dinsdag 12 april: Mini-zeskamp. Ver zamelen bij de Til om 13.30 uur. Elke donderdag: van 14 30-17.00 uur. Zonnebloemhandwerkclub indejo- hanneshoeve, Hamersveldseweg. Bibliotheek Leusden/Centrum: Vanaf Goede Vrijdag t/m Paasmaandag geen uitlening Eerste donderdag van de maand: Schnjfavond Amnesty Interna tional in de bibliotheek, 19 00- 21 00 uur. Elke donderdag: UW Seniorensocië teit „Sporthal Groenhouten", De Meent, van 14 00-16.30 uur Elke eerste en derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hak- horst, Waarden 25a (einde Noor derinslag) van 9.00-11.30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45-19.45 uur Jeugdschaken in de oude Roda- kantine. Om 19.45 uur Schaken voor senioren in dezelfde kantine Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voorda mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30- 17.00 uur. Johanneshoeve. Ha mersveldseweg. Elke woensdag: Ros Beyaart, repe titie koor „Treecksangh". Van 19.45-21 45 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00-10 00 uur gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Krnis- gebouw, Wit-Gele Kruis, Rozen- gaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamersveld seweg Vanaf 9 00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til", open vanaf 19.00uur Hobby club om 18.30 uur. Hulpdienst „De Wetering": Telefoon nummers 4274.6 of 42249 Stichting Amivedi: Mevrouw M von Bergh. tel. 03425-1554. Elke zaterdag: ..De Til", discodans avond, aanvang 20 00 uur. Elke zondag: ,,De Til", discodans middag, aanvang 14.00 uur LEIDDEN-ZUID Donderdag 31 maart: „De Boekenmo len", Paletschool, Willem de Zwij gerlaan, uitlening vanaf 14 00 uur. Donderdag 7 april: „De Boekenmo len". Paletschool, Willem de Zwij gerlaan, uitlening van 14.00-17.00 uur voor volwassenen en jeugd. Vrijdag 8 april: ..De Boekenmolen". Paletschool. Willem de Zwijger laan: wegens Goede Vrijdag ge sloten. Vrijdag 8 april: Jeugdklub van 12- tot 16-jarigen in ,,'t Trefpunt aan de Arnhemseweg van 19.30- 21.30 uur Zaterdag 9 april: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00-18.00 uur. Maandag 11 april: ,,De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijger- laan: wegens tweede Paasdag ge sloten Maandag 11 april: Fietspuzzeltocht, georganiseerd door de Hervorm de Gereformeerde Jeugdraad Vertrek om 14.00 uur. vanaf wijk centrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg 20 00 uur. Prijs uitreiking en bingo in jeugdhonk ,,'t Claeverenblad" aan de Ha mersveldseweg Maandag 11 april: Gezinsverzorging en ouderenhulp door de Kruisver eniging Leusden aan de De Roo van Alderwereltlaan 13, wegens tweede Paasdag gesloten Maandag 11 april: Jeugdklub voor 8- tot 10-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg: wegens tweede Paasdag geen jeugdklub (zie onder: Fietspuzzeltocht). Maandag 11 april: Gemengd Koor .Kunst Veredelt"geen repetitie avond. Dinsdag 12 april: UW Senioren Socië teit voor de jongeren en ouderen in Leusden/Zuid, die van gezellig heid houden, in het klubhuis van „Roda", Burgemeester Buining- Sportpark. van 14.00 tot 16.30 uur. Dinsdag 12 april: ,,De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijger- laan, uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Woensdag 13 april: Jeugdklub van 10- en 11-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg, van 19 15 tot 20.30 uur Dinsdag 19 april Vrouwenkafee van 9 00 tot 12 00 uur in boerderij „De Hakhorst" aan de Waerden, einde van de Noorderinslag. Vóór de pauze om 10.00 uur toe lichting door de vertegenwoordig sters van alle vrouwenorganisa ties in Leusden over hun vereni gingen Na de pauze: 1. toelich ting over de vrouw in het Huma nistisch Verbond. 2. Uiteenzet ting door mevrouw Van Gooi over het CDA. Marion Defares over de progressieve partijen, een vertegenwoordigster van de VVD over de VVD OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B. Hassink. Azuriet 17, Leusden/Cen trum. tel 43132. Iedere 3e maandag van de maand. Bij eenkomst van „de Vogelvrienden" (20.00 uur) in sportzaal de Meent. Reconstructie voorplein De raad was tevreden met de op lossingen die samen met de omwo nende zijn gevonden ten aanzien van de overlast die zij ondervinden door de Bieshaar. Verschillende raadsleden hadden echter bezwaar tegen het feit, dat aan deze maat regelen tevens de rekonstruktie van het voorplein was gekoppeld. ,,Dat was tegen de afspraak," aldus de heer Vermolen [CH]. „We zouden dat apart bekijken." Ook de heer Van Maanen [AR-SGP] was die me ning toegedaan. Wethouder Wagenaar ontkende niet, dat inderdaad de rekonstruk tie in een apart voorstel aan de raad zou worden gepresenteerd, maar hij pleitte er toch voor om het voor stel aan de raad zou worden gepre senteerd, maar hij pleitte er toch voor om het voorstel te aanvaarden. "De Bieshaar-winkeliers hebben ons gevraagd van het winkelcen trum iets meer te willen maken. Dit centrum heeft een oppepper nodig. Zo'n oppepper is het neerzetten van verschillende kramen, waardoor het assortiment van het winkelcen trum wordt uitgebreid. Op vrijdag staan er enkele en ik heb de stellige indruk, dat de bewoners van Leusden-Zuid daar blij mee zijn. Door de rekonstruktie van het voor plein (de kuil wordt er uit gehaald) zal er méér ruimte komen voor der gelijke marktkramen. Wat de leven digheid van het winkelcentrum op vrijdag zal verhogen." De kuil in het plein achtte de heer Wagenaar niet funktioneel. Er wordt geen gebruik van gemaakt en het is alleen maar een plaats waar het vuil zich ophoopt." Vooral de heren Voormolen en Van Maanen waren het er niet mee eens. Zij stemden dan ook tegen het voorstel. De heer Van Maa nen: "Ik stem tegen omdat aan de afspraak - een apart voorstel - niet is voldaan.,, De heren Voormolen en Holl sloten zich bij de heer Van Maanen aan. LEUSDEN - Op 12 april wordt een begin gemaakt met de herbestrating van de achterpaden tussen Esdoorn hof en Wilgeniaan Met de uitvoering hiervan zullen ongeveer zes weken zijn gemoeid. Van deze gelegenheid zal tevens gebruik worden gemaakt om herstelwerkzaamheden aan het af wateringssysteem te verrichten. Dat van die Tankwerkplaats, dat daar dus een groot ontspanningscentrum zou komen en zo, dat was een grapje Een 1 april-grapje, omdat het vorige week de eerste dag van de vierde maand was Maar een heleboel mensen zijn er ingetuind. Allereerst was daar het AR/SGP-raadslid. de heer Van Maa nen, die in de raadsvergadering van donderdag jongstleden het college om enige opheldering vroeg Verder meldden zich een aantal adspirant-pèrsoneelsleden bij de Tankwerkplaats. Zij moesten teleurge steld worden. Evénafs de schrijvers van de inge zonden brief, die "Wellicht verwacht hadden hup epistel deze week in de Leusder Krant aan te treffen Ze zullen nu ongetwijfeld begrijpen, waarom we hun schrijver niet afdrukken BEDDEN GEVRAAGD De VVV in Amersfoort laat weten, dat het in Eemland drukke Paasdagen gaan worden. De be staande hotelaccommodatie is op dit moment tot in de wijde omgeving van Amersfoort reeds volgeboekt. Daarnaast beschikt de VVV over on geveer 130 bedden in zogenaamde „noodadressen" bij particulieren, maar ook die zullen spoedig bezet zijn. De ervaring heeft de VVV- mensen geleerd dat er voor de Paas dagen vraag naar nog zo'n 1000 bedden in deze regio zal zijn. De VW 1 APRIL houdt zich daarom aanbevolen voor nog meer adressen. Particulieren, die een of meer kamers willen verhu ren kunnen daarover contact opne men met de VVV aan het Stations plein, tel. 12747/12748 en 11440. GEEN KOOPAVOND In verband met het feit dat het aan- staande vrijdag Goede Vrijdag is, wordt er in Achterveld en Leusden- centrum geen koopavond ge- - houden. Spruit tulpen Mis! Geen spruitjes aan tulpen of tulpen aan spruitjes, maar gewoon tulpen die de pot uitspruiten, of de bloembak of de bloemborder of het perkje voor uw huis. Zoals de in stantpudding en -koffie ook de tulpen onmiddellijk na het poten in bloei. Nou onmiddellijku moet wel een maandje wachten. Maar dat is toch niets vergeleken bij niet- spruiters. Ook in de huiskamer kunt u spruittulpjes in bloei trekken, want het zijn tulpebollen die voorgekweekt zijn. Worteltjes en een kleine „spruit" zijn al uit het bolletje aan 't komen. Met z'n zessen in af zonderlijke bakjes voorgeplant - be hoeft u de aarde alleen goed nat te maken en de tulpespruiten met wor tels én aarde voorzichtig uit de potjes kunt halen. Tien centimeter diep planten, goed water blijven geven en de natuur doet de rest. Bloeiende tulpen binnen een maand. Die natuurtechniek toch! (Van de redaktie) LEUSDEN - Tijdens de rondvraag van de Lausdense gemeenteraad vroeg de heer Reichert (PPL) het gemeentebestuur overleg te plegen met de werkgroep in Groenhouten, die zich bezig houdt met de boerde rij ,,'t Spul". Volgens de heer Rei chert zou het gemeentebestuur de pachter van de boerderij een ulti matum hebben gesteld Hij voreg in eerste instantie clementie. Wet houder Van Woudenberg: „Er is door ons geen ultimatum gesteld. We denken er inderdaad over om de boerderij te slopen. Gezien het be bouwingspercentage van de wijk mag de boerderij daar helemaal niet meer staan. Aanvankelijk was het de bedoeling om de boerderij op 1 juli te laten ontruimen, maar we hebben uitstel verleend tot 1 november. We zijn van plan om over deze boerderij nog met de werkgroep van de wijkraad Groen houten te gaan praten De heer Reichert wees het ge meentebestuur op het feit dat de isolatie in de boerderij Groot Krak- horst kennelijk nog niet afdoende is. „Maandag hielden wi| er een bijeenkomst en de temperatuur kwam niet boven de 12 grade." De heer Holl: „Geen wonder, je had gewoon te weinig mensen bij el kaar. De heer Reichert: „Tocht is de isolatie niet voldoende ge bleken. De kou verdwijnt door de kap. Wanneer krjgen wij uw rapport? U moet daar niet meer te lang mee wachten, want de zomer is op komst en dan is het niet meer te kontroleren of de isolatie vol doende moest zijn. „Ik heb me zelfs laten vertellen, dat hewt er nu te warm wordt." De heer Kuijpers: „Ik heb begrepen, dat het aan brengen van de isolatie nog niet is afgerond." Het zal alle worden on derzocht LEUSDEN/AMERSFOORT - Ook dit jaar trekken in ons land in de week van 18-24 april duizenden kollektanten erop uit met bussen en lijsten van 't Ne- SAKOR-kollekte ten bate van het Ne derlandse kinder- en jeugdbescher- mingswerk tot een sukses te maken. Aan rond 40.000 kinderen en jeugdi gen uit onze gemeenschap, die door om standigheden vaak in de knoei zitten met zichzelf en hun omgeving, trachten tal van partikuliere kinder- en jeugdbe schermingsinstellingen, voogden en pleeggezuinnen, internaten en opvang tehuizen, dagverblijven en jongeren adviescentra zo goed mogelijk opvang en begeleiding te bieden. Deze hulpverlening kost geld, véél geld. Geld dat we voor het grootste deel via overheidssubsidie op tafel brengen. Maar er is meer geld nodig, geld dat niet uit die subsidie kan komen. Omdat we proberen eerder, beter, vaker en anders te helpen zijn er altijd weer extra uitga ven. Daarom doet de SAKOR een beroep op ons. Laten we eens iets extra's geven, dan kan SAKOR voor kinderen en ouders meer doen. Uw bijdrage kunt u, wanneer u de bus of lijst mist, ook overmaken op giro 40 40 40 ten name van SAKOR, 's Her togenbosch. Inlichtingen worden u gaame verstrekt door het plaatselijk kontakt of door Centraal Buro SAKOR. Van Tuldenstraat 17, 's Hertogenbosch telefoon 073-131140. wordt door het nieuwe ontwerp-be stemmingsplan teniet gedaan, want nu wordt een gegroeide si tuatie, die bij de omwonenden he lemaal niet zo lekkerjigt, gelegali seerd. ,,De heer Klunder Nijland (VVD) verbaasde zich een beetje over de opmerking van de heer Rei chert, omdat twee jaar geleden al een heel pak informatie bij de raadsleden op tafel was gekomen over de strijd van de bewoners te gen de overlast van de Bieshaar. „Toen had u er in moeten sprin gen. U komt er nu wel een beetje laat mee. Middenstanders kun je nu niet meer hun garages ontne men. Die zijn nodig voor een goede bedrijfsvoering." De heer Klunder Nijland wees er b. en w. op, dat het noodzakelijk is, dat de geldende hinderwet strikt wordt gehanteerd voor dit winkel centrum om erdere overlast voor de omwonenden tot een minimum te beperken. B. en w. waren dezelfde mening toegedaan, zo stelde de voorzitter de scheidende fractie voorzitter van de VVD gerust. Zonder hoofdelijke stemming werd het ontwerp-bestemmings plan Leusden-Zuid tenslotte door de raad goedgekeurd. LOEP OP Vorige week woensdag was PPR- lijsttrekker Ria Beckers op bezoek in Leusden. In het kader van haar verkiezingstoernee was mevrouw Beckers 's morgens eerst in Amers foort geweest. Daar nam zij onder meer een kijkje in de buurt van het in aanbouw zijnde cultureel cen trum De Flint. Ook stond zij enige tijd op de Varkensmarkt, waar zij onder meer partijkranten uitdeelde. Tegen drieén arriveerde de opvolg ster van Bas de Gaay Fortman in Lebsden. Na een kopje thee in café „Nieuw Leusden,, ging mevrouw Beckers samen met de drie pro gressieve leden van de Leusder Vervolgens maakte het pj-ogres- sieve gezelschap nog een wande ling over het winkelcentrum De Roozendaal. Waarna mevrouw Beckers weer in de richting Amers foort afreisde. over en de PPR-bestuursleden Jaap Boerma en Marion Defares op be zoek bij mevrouw Los. Daar hoorde het gezelschap aan dat de familie Los aan de Hamersveldseweg al ja renlang in onzekerheid leeft, omdat de boerderij mogelijk moet wijken voor de verlegde Centrumweg. Maar zekerheid heeft men daar niet

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3