litiatiefvoorstel Progr. Leusden door raad van de tafel geveegd lerkwaardige gespletenheid in principiële houding deel raad „Veiligheid kinderen zal voorop staan" fan Tiel (WD): „Dit is 'n belachelijke vertoning" Corri Verduin: persoonlijk beledigd hziJNSPLANNING IN DISKUSSIE BOUWSTRAAT CENTRUMWEG De heer VanMaanen en de eerste april DONDERDAG 7 APRIL 1977 injSDEN Het initiatiefvoorstel van Progressief Leusden wat betreft de ■feilnsplannlng van de gemeente Leusden, werd vrijwel door de gehele ld op nogal resolute wijze van de tafel geveegd. Vooral de WO toonde ff n0g8| ontstemd over dit initiatief-voorstel", waarmee Progressief widen nu nog even de show wil stelen", zoals de heer Bergsma zich ■Mrukte. Toen mevrouw Verduin haar voorstel wilde verdedigen, werd ze logal heftig in de rede gevallen door de heer Van Tiel, die het ,,een Bchelijke vertoning" vond, waaraan de voorzitter een einde diende te Ben. De raad was van mening, dat de regeringsvoorstellen ten aanzien Bde welzijnsplanning bekend waren bij de raad en dat het volstrekt dig ie om daar nu op terug te komen, terwijl binnen enkele weken de ssie-nota welzijnsplanning van de gemeente op tafel komt, waarin planning van het welzijnsplanning van de gemeente op tafel komt, n een planning van het welzljnsgebeuren tot 1982 Is vastgelegd, jtter Van der Post voegde daar nog aan toe, dat deze dlskusslenota 'over in de commissies al uitgebreid is gesproken] aan alle belang enden zal worden voorgelegd, waarna In september of oktober het Indelijke resultaat (na de inspraak] aan de raad zal wordn voorgelegd, allen Progressief Leusden tegen, werd het voorstel van de heer Van ni het initiatiefvoorstel niet In behandeling te nemen, door de raad lard. lar overtrokken Xschillende raadsleden toonde cï nogal verontwaardigd over het ■stel van Progressief Leusden. leer Van Tiel (VVD): Dit is een ar overtrokken zaak. De wei snota van de gemeente komt enkele weken uit en het is dan overdreven om nu op de val- I p met dit voorstel te komen, Ol er lol nu toe door de gemeen- hiets aan is gedaan. Ik wil er «wens op wijzen, dat Progres- Leusden niet alleen heeft aan- rongen op een welzijnsplan- l g, dal ook de VVD heeft enkele in geleden at hierop aangedron- I bij hel gemeentebestuur. Het lp dit moment onnodig om het rslel in behandeling te nemen." rgemeester Van der Post: ,,Het nderdaad zo, dat verschillende Inota's van het welzljnsplan Is door het college zijn behan- De heer Van Tiel (VVD): dit is een en dat over veertien dagen de belachelijke vertoning. hele dlskussienota welzijnsplan ning in de commissies zal worden besproken. Daarna wordt de nota zoveel mogelijk verspreid onder al le belanghebbenden om iedereen in de gelegenheid te stellen een me ning over deze belangrijke zaak te geven. Daarna zal de bewerkte en aangepaste nota in de commissie worden besproken en daarna in de raad." De heer Bergsma (VVD): „Het is daarom permatuur om in dit sta dium nog eventjes de show te wil len stelen met een dergelijk initia tiefvoorstel. Het moet eerst nog blijken of de inhoud en de behan deling van de komende welzijnsno- ta onvoldoende Is geweest." De heer Van Maanen (AR-SGP): ,,ls er in de welzijnsnotavan de gemeente sprake van een planning, zoals Pro gressief Leusden dat voorstaat?" Wethouder Van Woudenberg (CH), die ook al niet erg geporteerd was van het voorstel van Progres sief Leusden, kon kort zijn. „In de nota staan alle antwoorden op dat gene wat nu aan de orde wordt ge steld." Niet goed gelezen Mevrouw Verduin (namens Pro gressief Leusden): ,,lk ben van me ning, dat de verschillende frakties ons voorstel niet goed hebben ge lezen. Het Is helemaal niet de be doeling geweest de show te stelen, daarvoor is de zaak veel te ernstig. Tot nu Is door het college het wel- zijnsplan steeds anders genoemd en daardoor Is in de eerste plaats al een begripsverwarring ontstaan over wat er nu aan het komen is. Wat de VVD in 1974 voorstelde han delde overeen subsidieverordening en dat is heel wat anders dan wat wij voorstaan. Na 1979 Is een wel zijnsplanning voor vier jaar ver plicht. Als wij dan niet over een derge lijke vierjarenplanning beschikken, dan zullen wij geen recht hebben op overheidsbijdragen. Dan wordt de gemeente Leusden een witte vlek op de bijdrage-kaart van CRM." De heer Van Tiel (VVD) viel op dit moment mevrouw Verduin In de rede. „Dat is een belachelijke ver toning. Dit weten we allemaal heel goed, wat mevrouw Verduin nu van een papiertje oplees. Laat ze daar maar mee ophouden." Burge.eester Van der Post: „Laat mevrouw Verduin uitspreken". Holl: „Stond dit eigenlijk wel op het lesrooster?" Mevrouw"Verduin: „Wat wij voor stellen is nog nooit ter sprake ge weest bij de bespreking van de plannen van de gemeente." Wethouder Van Woudenberg: „Het is niet mijn bedoeling om op dit moment op deze zaak in te gaan. Op onze diskussie nota staat „Beleidsplan Welzijnsvoorzie ningen". Veel van de door u opge somde zaken zullen in de nota te rug te vinden zijn. Uw zorg is ook mijn zorg." Burgemeester Van der Post: „Het betreft een diskussienota. Er kan nog van alles mee gebeuren." Hij stelde een korte schorsing voor om het college in de gelegenheid te stellen over deze kwestie van ge dachten te wisselen. Inspraak niet gewenst? Na de schorsing van het beraad deelde burgemeester Van der Post mee, dat het feit, dat het initiatief voorstel van Progressief Leusden op de agenda is geplaatst, geba seerd is op wettelijke voorschrif ten. „Nu blijkt dat het overgrote deel van de raad geen behoefte heeft aan dit voorstel, stel ik voor, dat we gaan stemmen over het voorstel van de heer Van Tiel, ge steund door de heer Holl. De heer Van Tiel wenst geen behandeling van dit voorstel van Progressief Leusden." Met alleen de PPL tegen werd het voorstel van de heerVan Tiel aangenomen. Mevrouw Verduin (PPL): „Het spijt mij, dat de raad dit initiatief voorstel afwijst. Het is blijkbaar nog steeds niet duidelijk, wat de essentiële verschillen zijn. Mijn konklussie is nu, dat de dialoog en de inspraak over de welzijnsplan ning van de gemeente niet gewenst wordt door de raad". Wethouder Van Woudenberg (CHU):. veel van de door u op gesomde zaken zijn terug te vinden in de welzljnsnota. Wethouder Wagenaar (VVD) BE STREED DIT: ;;U zegt dat de dia loog en de inspraak niet gewenst wordt door de raad. Dat is een foutief uitgangspunt en dat ligt ook niet in de beslissing van de raad opgesloten. Er is duidelijk gesteld, dat de nota welzijnsplanning als diskussiestuk rondgestuurd zal worden aan alle belanghebbende, die alle mogelijke tijd zullen heb ben om er zich over te buigen. Ook de fraktie van Progressief Leusden kan de nota toetsen aan haar eigen opvattingen over welzijnsplanning. De nota geeft een planning aan van vijf jaar. Het is natuurlijk niet lo gisch, dat we nu gaan diskussiëren over dit initiatiefvoorstel voordat we weten hoeveel de huidige wel zijnsvoorzieningen ons kosten. Er is eerst een inventarisatie nodig. Ais u van mening bent, dat de komende nota niet aan de eisen voldoet, an kunt u dat ter diskussie stellen en daarbij uw initiatiefvoor stel betrekken." (Van de redaktie) LEUSDEN - Tijdens de rond vraag van de raad Leusden wilde de heer Van Maanen (AR-SGP) graag nadere inlichtingen van het gemeentebestuur inzake de in de Leusder Krant aangekon digde plannen de Tankwerk plaats een anderebestemming te geven. Vrolijkheid alom Een vrolijkheid die nog werd ver hoogd, toen bleek, dat de heer Van Maanen devraagserieus be doelde. Ook hij had verge ten, dat 1 april een speciale dag was. (Van onze redaktie) LEUSDEN - De aanleg van de bouwstraat, nodig voor de bouw van het eerste deelplan, veroor zaakte nogal wat diskussie In de raad vooral ten aanzien van de vel- ligheidsaspekten van de school „Kinderland,, aan de Centrumweg. Door verschillende raadsleden werd gevraagd de nodige maatrege len te treffen om de veiligheid van de kindern [en van de bevolking In het algemeen] op die plaats te waarborgen. Wethouder Wagenaar (VVD) vond dat geen punt. Binnen het college is hier al uitgebreid over gesproken en er zullen de nodige maatregelen worden getroffen. ..De genoemde knelpunten worden zeker onder kend en we zeullen er alles aan doen om de moeilijkheden op te lossen." zei hij. Hij vond het jam mer. dat het definitieve tracé van het nieuwe deel Centrumweg nog niet kon worden aangelegd in ver band met het feit, dat nog niet alle grond hiervoor beschikbaar was. De heer Reichert (PPL) vond het jammer, dat het college voorbij was gegaan aan het feit, dat de huidige pachter van het land, waar de weg doorheen wordt getrokken, niet tij dig Is gekend in de plannen „Nu heeft deze man onder meer kunst mest gezaaid en dat betekent een behoorlijke strop." Burgemeester Van der Post ontkende dit. „Dit desbetreffende agrariër is tijdig op de hoogte gesteld van onze plan nen. Naar ik meen vorig jaar al. Ge heel overeenkomstig het koopkon- trakt." De heer Reichert: „U zult formeel wel gelijk hebben, maar ik vind dat ook hier weer geldt wat ik eerder vanavond heb betoogd: het vertrou wen tussen bestuur en bevolking kan allen maar verbeteren, als de overheid niet alloen formeel te werk gaat, maar ook rekening houdt met de menselijke aspekten (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Ik ben zeer ver ontwaardigd. Ten eerste omdat ons voorstel op zuiver politieke gronden niet in behandeling is genomen en ten tweede vanwe ge de schandelijke manier waar op het gebeurd is". Aldus reageert Corri Verduin op de gebeurtenissen van don derdagavond, toen het door haar te verdedigen PPL-initiatiefvoor- stel inzake welzijn in Leusden onder leiding van de heren Van Tiel (VVD) en Holl (Lijst 6) met harde hand van tafel werd ge veegd (zie elders op deze pagi na). "We hadden het volste recht om een dergelijk voorstel in te dienen. Het ging er helemaal niet om de show te stelen, zoals gesuggereerd werd. Ze hadden het stuk niet goed gelezen. En ze willen niet eens luisteren. Ik ben ervan overtuigd dat ze er gewoon niet aan willen. Het college wil ook geen de centralisatie. Een van de gevol gen - en juist dat betreur ik ten zeerste - is dat daardoor ook de dialoog tussen de belangheb benden onderling niet op gang komt". Ook de wijze waarop het PPL- voorstel, waarvoor de Leusder progressieven landelijk éri' pro vinciaal al complimenten moch ten ontvangen, in de pan werd gehakt, vond mevr. Verduin be droevend: "Ik wil geen persoon lijke dingen gaan zeggen over de heren Van Tiel en Holl, omdat Ik me daarmee zou verlagen tot het niveau waarop zij menen te moeten opereren. Maar ik moet wel zeggen dat ik me door deze gang van zaken persoonlijk bele digd voel". Corri Verduin kon niet zeggen of het onmogelijk maken van be sprekingen van het progressieve initiatief nog akties van PPL- kanttot gevolg zal hebben. "Het enige wat ik hoop is dat de be langhebbenden het niet zullen nemen. Dat de mensen zelf zul len reageren tegen het feit dat en groot deel van de raad liever over hen beslist dan dat ze hen er werkelijk bij wil betrekken", aldus Corri Verduin. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Met stijgende verbazing heb ik hel relaas vernomen van de wij- Jze, waarop de gemeenteraad en ■hel college van burgemeester en lwethouders in de raadsvergade ring van afgelopen donderdag pijn omgegaan met initiatief voorstel van Progressief Leus- den inzake welzijnsplanning in lleusden. Maar ook wel wat ont hutst. Is het zo droevig gesteld Jrnet de gemeentelijke democra- Itie in Leusden? De behandeling lln de raad van dit initiatiefvoor- jstel, waarvoor het college de procedure had uitgestippeld, |dat dit eerst in de commissie welzijnszaken aan de orde zou moeten komen, maar het zover niet bracht, leek als twee drup pels water op de behandeling [van de nota erfpacht van Pro- Igres Leusden in de raad: op ■duidelijk merkbare en aantoon- ■bare wijze het betoog van het Progressieve raadslid torpede- lren door op een irritante wijze en [doorheen te praten en tekenen Ivan onverschilligheid uiten (waardoor een serieuse behan deling gefrustreerd word. I Het leek wel afgesproken werk. IDe heer G. van Tiel, VVD raads- Bid en lid van de commissie wel zijnszaken kwam met een motie, dal een behandeling in de com- imissie welzijnszaken niet nodig was. Direct kreeg dit voorstel steun van de heer Holl van de |Li|st Kuijpers. Zonder enige moeite werd deze motie aan vaard door alle partijen, met uit- lzondering uiteraard van Progres- Isief Leusden. Waarmee het col- llege aardig in zijn hemd gezet «was, omdat die het voorstel had gelanceerd om het initiatiefvoor- luu van Pr°gressief Leusden. 1 K*ara'!® andere voorstellen met I 'dekking tot het welzijnswerk, |°P "e gebruikelijke wijze naar de ■commissie te verwijzen voor' ad- vies. Een louter procedurele Izonder enig politiek tintje. Niet ■voor niets Is op een dergelijke commissie en deze procedure aangedrongen door de raad. We herinneren ons nog wel de lange raadsvergaderingen, waarin uit gebreid op de welzijnswerk be treffende voorstellen werd in gegaan, zonder dat het tot een zinnige discussie kwam. De commissie welzijnszaken werd ingesteld om die zinnige dis cussie in kleine kring (vanuit elke politieke fractie één afge vaardigde en de betrokken wet houder en topambtenaren) mo gelijk te maken. Helaas werd het een besloten commissie, zodat we niet meer openbaar ver nemen, hoe de politieke partijen zich opstellen ten opzichte van welzijnszaken. Een kwalijke zaak! Misverstanden tussen de wet houders en de fracties, ondui delijkheden over het gemeente lijk beleid, de politieke stand punten in de raad konden zo beter verstaan en opgehelderd worden. Het mocht dan ook niet meer gebeuren dat enige van belang zijnd voorstel op wel zijnsterrein buiten deze com missie om in de raad aanhangig gemaakt zou worden. Een pre cedent vormde een voorstel van het college, om de deel van boerderij De Rosmolen aan de Hamersveldseweg te verhuren aan de tweede biljartvereniging in Leusden. Dat kwam in de raad zonder in de commissie wel zijnszaken besproken te zijn. Duidelijk werd het college te ver staan gegeven, dat dat geen tweede keer mocht voorkomen. Het verhuren van accommodatie voors sportverenigingen is ook een aspekt van welzijnszaken; voor hetzelfde geld verhuur je het aan een jeugdvereniging of aan de muziekschool. POLITIEKE LADING Het initiatiefvoorstel van Pro gressief Leusden is nu een pre cedent met een duidelijke poli tieke lading. Met grote politieke consequenties voor de samen werking tussen de verschillende politieke fracties binnen de raad. Ten tweede male wordt Progressief Leusden met een waardevol en serieus voorstel de deur gewezen. Ging het met de nota erfpacht om grote finan ciële transacties die met het uit geven van grond in de Tweede Fase en in het toekomstige Hoofdcentrum (voor winkelvoor zieningen) gepaard gaan, met het initiatiefvoorstel inzake wel zijnsplanning gaat het om in de financiële mogelijkheden, die Leusden voor de toekomst be houdt om waardevol welzijns werk in Leusden te subsidiëren. Al jaren lang pleit de gemeen teraad voor een zorgvuldige be steding van gemeentegelden bij de subsidiëring van welzijnsini- tiatieven van de bekostiging van welzijnsaccommodaties. Vooral op het gebied van de sport wordt in Leusden al voor een aanzien lijk bedrag besteed. (Jaarlijks zo'n 40 gulden per inwoner). En er staan nog aanzienlijke inves teringen op het prioriteitenlijst je, als de sportnota, die in 1975 door de raad werd aanvaard, in tegraal wordt uitgevoerd. Merk waardig genoeg was in die sportnota geen financiële para graaf toegevoegd, zodat de raad zonder de financiële consequen ties te kennen, voor de komende jaren toestemde in een aantal nieuwe sportprojecten. Er is al een hooglopende discussie ge weest over het grasvliesveld voor de hockeyers van 7 ton. Daartegenover staat een langlo pende discussie over het peu- terspeelzaalwerk, waar de raad eerder geen geld voor over had en dat in financiële termen in de tienduizenden per jaar viel. De VVD kwam met een initiatief om een subsidieverordening vast te stellen, zodat voortaan op een billijke en voor iedereen gelijke wijze zou worden omge gaan met subsidieverzoeken en gemeentegelden. Een lofwaar dige zaak. Al doet het verdriet, dat het college tot op de dag van vandaag nog niet is toegekomen aan beantwoordig van dit ver zoek. Al sinds oktober 1975 roept wethouder Van Wouden berg met de portefeuille wel zijnszaken, dat er een welzijns- nota tornt. Dat daarin de subsi dies, die de gemeente geeft voor welzijnswerk, naast elkaar wor den gezet, zodat de raad tot een zinnige standpuntbepaling kan komen. Maar nog steeds is daar niets van in de raad terechtge komen. Wel is in de raadsver gadering van 24 februari j.l. naar aanleiding van een subsidiever zoek van een jeugdvereniging in Achterveld (PICO), groot f 1.000.-, zeer lang gediscus- seerd over die zaak. De een sprak over een subsidieplan en de volgende weer over een be leidsplan, dat op komst is en waar door het college aan ge sleuteld wordt. Wanneer of die kwam? Er wordt al meer dan een jaar aan gewekt. Maar of het september wordt, of december, daar kon ook de wethouder geen antwoord op geven. Een deel van de raad zat het niet goed. Zij wilde een beslissing over het subsidieverzoek van f 1.000.- opschorten tot die nota of dat plan er was. Enige vergaderin gen daarvoor was nog zonder beraadslaging het krediet goed gekeurd voor 7 ton voor het grasvliesveld. Een merkwaardi ge gespletenheid in de princi piële houding van een deel van de raad AAN DE BEL GETROKKEN Progressief Leusden had het afgelopen half jaar al verschil lende malen aan de bel getrok ken bij het college. Vla monde linge vragen en via schriftelijke vragen. Steeds was het ant woord ontkennend of niet ter zake. Progressief Leusden be sloot toen tot een initiatiefvoor stel. Niet om mooi weer te spe len en het college voor te zijn, zoals in de raad werd gesugge reerd. Progressief Leusden staat zelf vierkant achter een welzijns- nota of beleidsplan, waarin een regeling wordt getroffen voor de subsidiëring van welzijnswerk met gemeentelijke gelden. Dat staat ook te lezen in het initia- tievoorstel I Maar Progressief Leusden wilde het college dui den op nieuwe ontwikkelingen in het landelijke welzijnsbeleid, waardoor ook financiën van rijkswege zijn aan te boren naast de gemeentelijke gelden. Een beleid, uitgezet door de progres sieve bewindslieden van CRM, waar de Tweede Kamer zich ge heel - d.w.z. ook het CDA en de VVD - achter heeft geschaard. Een beleid, dat wordt gekarakte riseerd door het steekwoord DE CENTRALISATIE: Van rijkswege zijn na de Twee de Wereldoorlog veel initiatie ven op welzijnsterrein gesubsi dieerd. CRM is het landelijke departement, van waaruit grote stromen rijksgelden worden ver- Mevrouw Verduin (PPL):.raad wenst geen dialoog en in spraak. deeld over het land. Dat moet anders, zeggen staatssecrtaris Meyer en minister Van Doorn. De gemeente en aanvullend de provincie zijn veel beter In staat te beoordelen welke welzijnsini- tiatieven subsidie behoeven Opdat het gemeenschapsgeld ook werkelijk vloeit naar die pro jecten, die dat het meeste be hoeven. Opdat het gemeen schapsgeld ook werkelijk vloeit naar die projecten, die dat het meeste behoeven en het beste voor in aanmerking komen. Dat geld zou in de decentralisatie vla de gemeenten en provincies straks verdeeld moeten worden. De gemeenteraad en provinciale staten moeten in een plan vast leggen, welke welzijnsvoorzie ningen zij wensen en welke kos ten daarmee gemoeid zijn. De prioriteiten worden dus verlegd naar de gemeenten en provin cies. Zo'n beleid realiseer je echter niet van vandaag op mor gen. Het eerste deelplan van een breder in te vullen welzijnsplan zou een educatief plan moeten heten. Bedoeld voor educatieve activiteiten, of, simpeler ge zegd, allerlei vormings- en ont wikkelingsmogelijkheden voor volwassenen om nog iets te le ren, een cursus te volgen, een stukje ontwikkeling op te doen. In Leusden doen dat bijvoor beeld Latent Latent Talent en de Stichting Creatieven Handvaar digheid Leusden. Daar gaat voor zo'n f 25.000.- subsidie per jaar in zitten. Het volgende facet van het welzijnsplan, dat voor de centralisatie in aanmerking komt, is het sociaal-gemeen schapsactiviteiten van wijkver- enigingen het peuterspeelzaal- werk al zo'n f 100.000.- uitge trokken. Er is al door CRM bere kend. dat als gemeenten aan so ciaal-culturele planvorming be ginnen, zij kunnen rekenen op een bijdrage in de subsidiëring van die activiteiten van f 20.- per inwoner, of voor Leusden een kleine I 400.000.-. Let wel, geld, dat komt naast wat de gemeente al uit eigen middelen subsi dieert. En op dit moment veel meer dan Leusden zich kan ver oorloven om te subsidiëren uit eigen middelen. Dit zou, met het vooruitzicht van een lege gemeentekas bij de bouw van de Tweede Fase, een forse injectie beteken om de subsidiëring van noodzakelijke sociaal-culturele voorzieningen op peil te houden en te verbete ren. Wordt daarvan geen gebruik gemaakt, en de afwijzing van het initiatiefvoorstel van Progressief Leusden duidt in die richting, dan kan het wel eens beteke nen, dat bij een lege gemeente kas binnen enkele jaren (ais ge volg van de kosten die wij met z'n allen moeten dragen om de bouw van de Tweede Fase te kunnen bekostigen), de nu ge subsidieerde sociaal-culturele voorzieningen moeten ver wijnen Dus geen peuterspeel- zaalwerk meer, geen muziek school, geen Latent Talent, geen jeugd- en jongerenwerk, duurder worden van de sport- voorzieningen (meer eigen bij dragen) enz. De openbare biblio theek van Leusden-Centrum zal wel overeind blijven, want daar voor is een wettelijke regeling getroffen, net als voor het basis onderwijs. Leusden wordt dan nog meereen slaapstad, zo niet een forensengetto, waar de jeugd uit verveling en balorig heid (en niet omdat de ouders ze zo vrij opvoeden, zoals de bur gemeester dat onlangs zei) tot vandalisme komt en met brom mers over pleintjes gaat toeren. Waar ook geen ontplooiings ruimte meer is voor de thuisver- toevende vrouwen, die immer opgescheept zitten met de kin- ders, en van lieverlee aan de drank geraken Voor een educatief en vervol gens sociaal-cultureel plan, dat door de gemeenteraad wordt vastgesteld, komt wel wat kij ken. Er moet worden verkend, waar de behoeften liggen, om welke groepen en organisaties of het gaat, wat met welke mid delen bereikt kan worden. Het is geen gemakkelijk afwegingspro ces, al mag vermoed worden, dat we niet voor niets een afde ling welzijnszaken hebben op de gemeentesecretarie.' Nog moei lijker, althans voor de ge meentelijke upperten in Leus den, is de eis, dat dit democra tisch en in alle openheid en openbaarheid wordt voorbereid. Dat houdt in. dat de bevolking kans krijgt tot een reële in spraak, dat deskundigen in de Leusdense burgerij betrokken worden bij de planvorming, en dat de betrokken welzijnsgroe- pen en organisaties (peuter- speelzaalwerkfederatie, bestuur muziekschool, jeugdraad, werk groep Latent Talent, bestuur Creatieve Handvaardigheid en ga zo maar door) kan meepraten bij de voorbereiding van het ge meentelijke plan. Moeilijk, om dat het tot een houdingsveran dering moet leiden, een wet houder, een raadslid, een amb- een ambtenaar zit er niet voor zichzelf of voor elkaar, maar voorde burgerij (de transforma tie van de ambtsdrager naar de ambtsdienaar). Maar bedenk, hoge heren, dat het in het be lang is van de Leusdense ge meenschap is; dat welzijn zoiets is als in de gelegenheid zijn zelf vorm te geven aan je eigen om geving, en dus met een open en openbaar gemeentelijk beleids vormingsproces principieel niet in strijd Is; dat zelfs de VVD in de Tweede Kamer deze vorm van decentralisatie van harte onder steunt! P. M. Arts. voorzitter PvdA:; Leusden

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5