Zeer geslaagd lustrumschoolvoetbaltoernooi TPALET, SINT JOZEF EN KINDERUND WINNAARS 18 mei: Ronde van Leusden S port I Cursief j (Nood) velden (nood) Zomeravondvoetbal Roda-pupillen Ruud Maas naar HVC nuurocmon o* p i Feusder krant-sport m SPORTSPLINTERS VRIJDAG 15 APRIL 1977 15 1EUSDEN/CENTRUM - 5 jaar ^hoolvoeibal Leusden/Achterveld 1972-1977" stond keurig in goud op de jantjes, die de deelnemende scholen |i berinnering aan het lustrum- loolvoctbaltoernooi kregen. Vijf jaar fcolvoetbal in onze gemeente was het veelomvattende, maar jkbare werk van de heer J. F. M. en zijn helpers. Zoals de heren felokkers, J. Kamphuis en C. Lohuis r het nauwgezet bijhouden van de zangrijke „boekhouding" en voorts Sportstichting Leusden en de ttbalclub Roda '46. de Salesianen j Don Bosco, de adverteerders in het tjrige programmablad, de schenkers pnjzen en nog vele anderen, voor je de 6e april al dan niet een vakantie- feen snipperdag was. Het tiental leidsrechters (de heren B., C. en R. C. Leyenaar, A. Lier, T. v. d. Lek, G. van Duinsbergen, H. Wesse- \V. v. d. Pas en Th. Solen, die de jangrijkste finale mocht fluiten) ver- jnt alle lof. U kunt nu wel zeggen, dat lieren er een praktische oefendag aan Uden, maar wij geven het u te doen 9 tot 10 wedstrijden met de zeer jhousiaste jeugd mee te hollen. Een Kot deel van het Leusdense en Ach- Jveldsc onderwijzend personeel en Jerse ouders maakten zich op de asvakantiedag verdienstelijk als Jnsrechter, teamleider of hoe dan ook Izeer vele ouders, broers en zusjes p de spelers en speelsters hebben ge- rgd voor de nodige sfeer langs de :n. iet was een geweldige dag voor de oljeugd en zelfs het dreigende weer J tenslotte nog mee. Alleen rond het Édaguur was het „minder droog", jar dat mocht de pret van de mi- atu- Kvan Cruyff, Rensenbrink, Neeskens Rep niet drukken. Wethouder van Krtzaken G. van Woudenberg was It assistentie van de heer S. Polak en Krlstichtingssecretaris S. Lakeman I voorzitter was met vakantie) ook al vroeg present. Hij -verrichtte kort [half negen (verleden week' met dé Jpertijd zou dat half acht zijn Keest) op een voortreffelijke wijze de Ete aftrap en hij beleefde al binnen I minuut in die wedstrijd de eerste P van het hele toernooi. Alle scholen Leusden en Achterveld deden mee [tin totaal 44 elftallen (verleden jaar I, waaronder 15 meisjesteams (11 in T6), die liefst 94 wedstrijden (vorig ƒ76) moesten spelen om de winnaars I te wijzen. De wedstnjden duurden temaal 10 minuten en dat er deson- Iks nog 2 ontmoetingen (door fcenhorst en de Gereformeerde basis- looi in groep B) met 6-0 werden ge- pnen en evenveel met 5-0 nderland in C en 't Palet in A) lijkt raarschijnlijk maar is waar. NDELIJKE FINALE Koor de jongens werd gespeeld op |e hele velden op het BB-park en op noodveld aan de Centrumweg. De fisjes moeten op twee halve velden ■beren halfgrote ballen in dito doelen inkzij handbal Impala) zien te krijgen flat lukte dikwijls maar half of hele- Jal met. Toch speelden, dachten wij, |„halve dames" fanatieker dan hun inelijke collega's De drie winnende feenselftallen komen t.z.t. in de lan- fjke finale, die misschien wel in isden zal worden gehouden. De heer Lohuis doet ernstige pogingen daar- I Van de daartoe nodige mankracht is [al bijna voorzien, maar financieel is |feest nog lang niet rond Tijdens het iiooi van 6 april kreeg Jan Lohuis een paar veelbelovende itacten. maar met alle energie, die hij bezit (en die is lang niet gering) probeert hij een (paar) sponsor(s) te krijgen, die zijn plannen mogelijk moeten maken om in het jaar van Leusden's 1200- jarige bestaan de finale in Leusden te kunnen organiseren. Misschien een in teressant reclame-object voor de geza- melijke plaatselijke winkeliers7 De uit slagen van het lustrumtoernooi waren: Groep A (jongens 6-9 jaar): Kinderland - Vallei 3-0 Vallei - Palet 0-5 HfileL J, 0-0 Eindstand: 1. 't Palet 3 punten 2. Kinderland 3 punten 3. De Vallei 0 punten beslissing via doelsaldo Groep B (jongens 10-11 jaar): Hobbit - Sint Jozef 0-2 Klim-op - Palet 1 0-0 Rossenberg - Onze Wereld 0-0 Vallei - Palet 2 1-0 Hobbit - Bongerd 3-0 Klim-op - Groenhorst 0-2 Palet 2 - Loysden 1-0 Wegwijzer 1 - Bongerd 2-0 Kinderland - Groenhorst 0-5 Chr. Basis - Wegwijzer 2 2-0 Ger. Basis - Loysden 6-0 Wegwijzer 1 - Suit Jozef 0-3 Kinderland - Palet 1 0-2 Vallei - Ger. Basis 0-3 Ger. Basis - Palet 2 1-1 Vallei - Loysden 0-0 Wegwijzer 1 - Hobbit 0-0 Sint Jozef - Bongerd 3-0 Kinderland - Klinvop 0-4 Palet 1 - Groenhorst 0-0 Rossenberg - Chr. Basis 0-3 Onze Wereld - Wegwijzer 2 2-0 Chr. Basis - Onze Wereld 2-0 Rossenberg - Wegwijzer 2 1-0 Eindstanden: Poule 1: 1. Sint Jozef 6 punten 2. De Wegwijzer 4 punten 3. de Hobbit 2 punten 4. de Bongerd 0 punten Poule 2: 1. Chr. Basis 6 punten 2 Onze Wereld 3 punten 3. Rossenberg 3 punten 4. Kinderland 1 punt beslissing via doelsaldo. Poule 3: 1. Groenhorst 5 punten 2. 't Palet 4 punten 3. Klim-op 3 punten 4. Kinderland 0 unten Poule 4: 1. 't Palet 2 3 punten 2. de Vallei 3 punten 3. Loysden 3 punten Ger Basis (5 pnt.) gediskwalificeerd. beslissing via doelsaldo, ku art finales: Groenhout ^Vallei 6-0 Palet 1 - Palet 2 3-0 Sint Jozef - Onze Wereld 4-0 Wegwijzer 1 - Chr. Basis 0-3 Halve eindstrijden: Sint Jozef - Groenhorst 0-0 Chr. Basis - Palet 1 1-0 na strafschoppen 3-2 Om de le en 2e plaats: Sint Jozef - Chr. Basis 2-0 Om de 3e en 4e plaats: Groenhorst - Palet 1 3-0 Sint Jozef werd ongeslagen kampioen met een doelsaldo van 11-0 in 6 wed strijden. Groep C (jongens 12-13 jaar): Kinderland - Klim-op 0-0 Bongerd - Hamersveld 1-0 Kinderland - Vallei 5-0 Klim-op - Palet 1-0 Rossenberg - Hamersveld 2-0 Kinderland - Palet 1-0 Klim-op - Sint Jozef 1-0 Bongerd - Rossenberg 0-1 Vallei - Klim-op .0-2 Onze Wereld - Rossenberg 0-0 Hobbit - Bongerd 1-0 Onze Wereld - Hamersveld 4-0 Hobbit - Onze Wereld 1-0 Hobbit - Hamersveld 4-0 Palet - Sint Jozef 1-1 Vallei - Sint Jozef 0-2 Bongerd - Onze Wereld 0-1 Hobbit - Rossenberg 3-0 Kinderland - Sint Jozef 2-1 Vallei - Palet 0-1 Eindstanden: Poule 1: 1. Onze Wereld 5 punten 2 Rossenberg 5 punten 3. de Bongerd 2 punten 4. Hamersveld 0 punten V M fe*' m Kr"" 'V - de Hobbit (6 pnt.) buiten mededinging. beslissing via doelsaldo. Poule 2: 1. Kinderland 7 punten 2. Klim-op 7 punten 3. 't Palet 3 punten 4. Sint Jozef 3 punten 5. de Vallei 0 punten beslissing via doelsaldo Om de le en 2e plaats weed de uitslag Onze Wereld-Kin<Wlandt0-4. en qm de ,3e en 4e plaats veü^r^lcissénberg met "0-1 van Klim-op. Kirtderïend werd na 5 wedstrijden ongeslagenkampioen. Doelsaldo 12-2. Groep D (meisjes 8-10 jaar): Kinderland - Vallei- 0-1 Vallei Palet 0-0 Palet - Kinderland 1-0 Eindstand: 1. 't Palet 3 punten 2. de Vallei 3 punten 3 Kinderland 0 punten beslissing via doelschoppen. Groep E (meisjes 11-13 jaar): Wegwijzer - Hobbit 0-0 Bongerd - Chr. Basis 0-0 Loysden - Sint Jozef 0-0 Hobbit - Onze Wereld 1-1 Palet - Loysden 1-0 Hobbit - Kinderland 0-0 Bongerd - Palet 0-0 Groenhorst - Sint Jozef 0-0 Bongerd - Loysden 0-0 Bongerd - Groenhorst 1-0 Wegwijzer - Onze Wereld 0-0 Groenhorst - Loysden 0-0 Hobbit - Klim op 0-0 Onze Wereld - Klim-op 0-0 Groenhorst - Palet 0-0 Wegwijzer - Kinderland 0-0 Chr. Basis - Groenhorst 0-2 Bongerd - Sint Jozef 1-0 Wegwijzer - Klim-op 0-0 Chr. Basis - Loysden 0-1 Onze Wereld - Kinderland 0-0 Chr. Basus - Palet 0-2 Chr. Basis - Sint Jozef 0-2 Klim-op - Kinderland 1-0 Palet - Sint Jozef 0-0 Wegwijzer - Hamersveld 0-1 Klim-op - Hamersveld 3-1 Onze Wereld - Hamersveld 1-2 Kinderland - Hamersveld 0-0 Hobbit - Hamersveld 1-2 Eindstanden: Poule 1: 1. Klim-op 7 punten 2. Hamersveld 7 punten 3 de Hobbit 4 punten -. Onze Wereld 4 punten - Kinderland 4 punten. - de Wegwijzer 4 punten beslissing via doelsaldo Poule 2: 1. 't Palet* 7 punten 2. de Bongerd* 7 punten 3. Sint Jozef 5 punten -. Groenhorst 5 punten Loysdéii 5 punten 6. Chr. Basis 1 punt beslissing via doelsaldo Om de le en 2e plaats eindigde Klim-op - 't Palet in 0-0, maar met doel schoppen werd 't Palet winnaar. Om de 3e en 4e plaats won Hamersveld met 1-0 van de Bongerd LEUSDEN/CENTRUM - Zoals bekend wordt de trainersovereenkomst tussen de Leusdense voetbalvereniging Roda '46 en Ruud Maas na afloop van het huidige voetbalseizoen niet ver lengd. De heer Maas heeft inmiddels een ander stekkie gevonden. Hij heeft een contact gesloten met de Amers- foortse 4e klasse KNVB-zondagclub HVC. Nadat hij 17 jaar actief voetballer geweest is bij HVC, in welke periode Ruud Maas circa 500 wedstrijden voor het eerste elftal gespeeld heeft, startte hij in het seizoen 1973-1974 als trainer bij Roda '46. Twee jaar geleden bracht hij het Leusdense eerste zondagelftal in de le klasse van de KNVB-afdeling Utrecht. Daarin kon Roda zich, zij het met moeite, tot heden handhaven. Tot opvolger van de heer Maas is afgelopen vrijdagavond de heer W. de Gans aan getrokken, die tot aan het einde van het lopende voetbaljaar trainer is van de in de 2e klasse van KNVB spelende Ve- luwse Boys uit Garderen. LEUSDEN/CENTRUM - Evenals in 1976 wordt ook dit jaar aan de voor avond van Hemelvaartsdag de wieler ronde van Leusden georganiseerd. Ook nu weer verzorgt het Leusdense zaken leven het economische deel van de wed strijd en de Ren- en Tourclub Amersfoort de technische uitvoering Het parcours van vorig jaar is voor de 2e Ronde van Leusden met ca. 400 meter verlengd tot ongeveer 1.300 meter. Verwacht wordt, dat hierdoor de koersen attractiever zullen worden, zowel voor de renners als voor het pu bliek. Start en finish zijn aan de Ha- mersveldseweg tegenover het gemeen tehuis en verder loopt het traject over de Zwarteweg, de Prunuslaan, de Ber kenlaan, de Prinsenhoflaan, de Ho- horstlaan, de Bavoortseweg en de Ha- mersveldseweg. De liefhebbers en vete ranen vertrekken om half zeven en hebben 40 kilometer of 30 ronden af te leggen. Om kwart over acht is de start voor de amateurs, die u 55 maal voorbij kunt zien gaan voor hun 75 kilometers. Het rennerskwartier wordt gevestigd in het Ros Beyaart en de winnaars van de le Ronde van Leusden waren K Bokma uit Bunschoten bij de liefhebbers/vete ranen en R. Smit bij de amateurs. PRIJSUITREIKING De prijsuitreiking geschiedde om ruim 17.00 uur door wethouder G. van Woudenberg, die hierbij de hulp van dc heer S. Polak had. De heer v. Wouden berg begon met zijn bijzondere dank uit te spreken aan de heer J Lohuis. Hij overhandigde hierbij een fles geestrijk vocht namens het gemeentebestuur aan de organisator van het voetbalfestijn en een oorverdovend applaus van de aan wezigen (wat kunnen kinderen als ze willen hard schreeuwen!) bevestigde, dat het lustrumtoernooi uitstekend ge slaagd was De wethouder betrok in zijn dankwoord ook de onontbeerlijke me dewerking van Don Bosco, de scheids rechters, de sportstichting en de voet balverenigingen Roda '46 en Achter veld, maar evenzeer het terreinperso- neel, de cantinebeheerder van Roda en zijn staf, de onderwijzers en onderwij zeressen en de ouders, die samen gezorgd hebben voor een bijzonder fijne voetbaldag voor de jeugd. „Het is vijf jaar geleden", aldus spreker, „dat de heer Lohuis - op eigen initiatief - gestart is met de organisatie van dit toernooi, dat door de medewerking van sponsors zelfsupportering is. Als wet houder acht ik het van grote betekenis, dat dit toernooi is uitgegroeid tot een jaarlijks weerkerend evenement, waar de schoolbevolking reeds lang van te voren naar toe leeft. Vijf jaar geleden werd gestart met 14 elftallen. Vandaag streden liefst 44 ploegen met circa 500 deelnemers om de hoogste plaatselijke schoolvoetballer, waarbij niet minder dan 164 doelpunten zijn gescoord De winnaars van de diverse groepen wens ik straks op de landelijke finale veel succes. Jongelui, houdt daar de Leus dense eer hoog' „Het hierop volgende applaus deed de Roda-cantine op haar grondvesten trillen en toen begon de wethouder aan de prettige taak om de zeer grote hoeveelheid pnjzen aan de diverse winaars uit te reiken.**Eön bij zonder compliment vergezelde de overhandiging van de enorme Spor- tiviteitswisselbeker die door een be paalde puntenwaardering van de scheidsrechter, voor de tweede achter eenvolgende keer werd toegekend aan een elftal van Kinderland. LEUSDEN/CENTRUM - Voetbal. In tegenstelling tot ons bericht van de vorige week is de redaktie van .Rocla- jeugd" niet in handen van Rob Tolhui zen (hij verzorgt het „druktechnische" deel van het werk) maar van de com plete juniorencommissie Het nieuwe blad. dat nu reeds 50% groter van om vang is dan de eerste uitgave, voor ziet kennelijk in een behoefte, hetgeen ook blijkt uit de medewerking van diver se junioren zelf Voetbal Roda-secretaris C Leye naar jr (tevens voetbalscheidsrech ter) boert kennelijk niet slecht Hij heeft zaterdagmiddag, zomaar tussen de bedrijven door, een nieuwe gebruikte sportwagen gekocht Of dit tweekleurige pronkstuk met veel extra's uit de op brengst van de fluitenj is gekocht of uit de winst van het secretariaat, is nog de vraag Zwemmen. Het Euro-zwembad in de Rozendaal wordt morgenochtend (16 LEUSDEN/CENTRUM - Onlangs was ik bezig met een puzzel. Zo maai voor de aardigheid, want er was niets mee te winnen Ik ben gestrand op een woord van 7 0 letters, dat noodvelden of veldennood zou kunnen zijn. Of het eerste dan wel het tweede het juiste woord was, weet ik niet meer, maar ze brachten mij wel bij de problemen van een paar sportclubs uit Leusden Die woorden lijken wat op elkaar, maai omschrijven zeer verschillende zaken Met „nood als voorvoegsel is het zoiets als tiideli/k of voorlopig bedoeld en als achtervoegsel betekent het emi gebrek of tekort. De Antilopen hebben veldennood. onze hockeyclub heeft noodvelden en Roda '46 heeft van allebei wat. Velden nood op het Bumingpark en noodvelden aan de Centrumweg Zelfs als je alles bij elkaar telt nog een ontstel lend tekort aan accommodatie. Op het BB-park is evenwel vooralsnog geen oplossing in zicht, maar m het oosten- (bij het Valleikanaal) begint het te da gen. Niet veel nog, maar iets is toch beter dan niets en bovendien dringt de tijd ook voor de hockeyclub Leusden Vier jaar geleden werd op twee nood velden aan de Noorderinslag begonnen en twee jaar daarna kwam in de Wetering een derde noodveld be schikbaar Met die drie noodvelden leek het leed van de hockeyers voor een tijdje gelenigd. Maar de2e fase kwam nader en daarmee ook het mo ment, dat het hockeyparkaan de Noorderinslag weer moest verdwijnen De laatste wedstrijden zijn daar vrijwel gespeeld en de club beschikt nu met meer dan 20 teams nog slechts over één noodveld. De MHCL krijgt aan de Middenweg twee nieuwé noodvelden. Dat is heel mooi, maar het gras is nog maar net ingezaaid en zelfs een optimist als ik (zo groeizaam is het weer de laatste dagen nu ook weer met) heeft reden tot twijfel, dat op het nieuwe noodcomplex in au gustus al gehockeyed kan worden Een snelle beslissing van G S tot dc aanleg van het nieuwe grasvliesveld (dat er vroeger of later toch wel zal komen) zou heel wat geld en vooral tijd kunnen besparen. C april) om 9 uur weer opengesteld Erg aanlokkelijk zijnde temperaturen nog niet. maar je hebt altijd wel een paar voor wie niets te dol is Wielrennen. Op. het trainingspar- cours van de Valleirenners te Veenen daal werd de 7e en laatste rit van de 4-verenigingencompetitie verreden Storm en sneeuw maakte het vooi de renners geen bijzonder aangenaam' gebeuren Bij de liefhebbers werd Julian Ossendrijver uit Achterveld 2e, net voor de Leusdenaar Gerard van t Klooster Dit Waren ook hun posities in het eindklassement Jan Sandbrink klopte Dick Willigenburg (Leusden) bij de amateurs Ook in de eindrangschik king werden zij le en 2e Ton Brons. Rinus Sneevliet. René van Brakel en Max de Vries werden in de eindstand 5e t/m 8e Dick Vervloet won het totale' trimklassement. Kleingeld, Rullens. Henk van 'I Klooster en J. Bos werden 2e t/m 4e. resp 6e. LEUSDEN-CENTRUM - Op 26 april beginnen de Roda-pupillen aan hun „Zomeravond-competitie". Onder zeer fraaie elftalnamen wordt in 4 poules van 3 teams gespeeld. De D-pupillen zijn ingedeeld in de groepen A en B, terwijl de C en D-pouIes de E-pupillen omvat ten. De Fahdronc Boys o.l v. I'. v. d. Meer, de Goethals Boys (geleid door R Stoelhorst en B. Wittenberg) en de Happel Boys (leiders C. vd. Berg en W. Hassink) spelen in poule A en de Hel- muth Schoh Boys (J. Flemming en A Stoelhorst), de Welisweiler Boys (B Kok en H. Eggens) en de Don Re vie Boys (J. Wijnolts en D. Smink) in poule B De „Horsten" zijn natuurlijk ook weer aanwezig en de dames G. Hilhorst en G. Greefhorst leiden de Ivic Boys, die met de Boskov Boys (W. Kreikamp en R. Tolhuizen) en de Spitz Kohn Boys (J. van Barlingen en R. Zwartepoorte) groep C vormen. Groep D omvat de Rijvers Boys van H. Bonhof en H Kne- temari. de Zwartkruis Boys o.l.v. A Vis ser en J. de Smalen en de Michels Boys, die B Buunk en H Esveldt als leiders hebben. Het programma van de wed strijden luidt: Dinsdag 26-4-1977: 18.30 uur. Boskov B. - Spitz Kohn B. 18.30 uur Rijvers Boys - Zwartkruis B 19.30 uur- Fahdronc Boys - Goethals Boys 19 30 uur: Schón Boys - Weisweiler Boys Dinsdag 3-5-1977: 18 30 uur: Kohn Boys - Ivic Boys 18.30 uur: Zwartkruis Boys - Michels Boys 19 30 uur Goethals Boys - Happel Boys 19 30 uur: Weisweiler Boys - Revie Boys Dinsdag 10-5-1977: 18.30 uur: Ivic Boys - Boskov Boys 18.30 uur: Michels Boys - Rijvers Boys 19.30 uur Happel Boys - Fahdronc Boys 19.30 uur: Revie Boys - Schón Boys Finales op 17-5-1977: 18.30 uur: winnaar C - winnaar D. 18 30 uur: 2e van C - 2e van D 18.30 uur: 3e van C - 3e van D 19.30 uur winnaar A - winnaar B 19.30 uur 2e uit A - 2e uit B 19.30 uur 3e uit A - 3e uit B

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15